CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes. De zomer is voorbij en nu schrijf ik in de herfst. En jullie begrijpen, wat ik daarmee zeggen wil in onze krant: herfst- (en daar na winter-) tijd is volop raadseltijd! Ge lukkig heb ik een kring van getrouwen om mij heen. voor wie het steeds raadseltijd is. het hele jaar door! Daar ben ik wat blij om en ik wil tegen hen nog eens extra zeg gen, hoe het me steeds verheugt, zo vast op hun brieven te kunnen rekenen. Maar daarnaast zijn er velen, die in de zomer aan geen raadsels denken, maar wèl in het win terseizoen: ook zij zijn welkom! Ik hoop dus. dat die neefjes en nichtjes zich weer zullen aanmelden, zodat we een gezellige, •grote raadselkring krijgen. En het soreekt vanzelf, dat nieuwelingen welkom zijn Wie niet van brieven schrijven houdt kan elke week alleen de oplossingen van de raadsels inzenden: dan beknor ie er toch bii Ik klik dus vol verwachting naar de brieven van de komende weken uit. en hooo, naast mijn welbekende vaste klantjes, oude getrouwen terug te zien en nieuwe nichtjes en neefjes aan te treffen. Mijn compliment aan allen, die het. laat ste raadsel vonden. Het was niet gemakke lijk en wat lastig uitzoeken, omdat de num mers 1 en 2 niet naast elkaar gedrukt stonden. Ik ben blij. zooveel flinkerds te hebben, die het niet gauw opgeven. Wordt er ook nog gewerkt aan nieuwe raadsels en anekdoten Nu de afzonderlijke beantwoording. Jannie Werk Jij hebt een heerlijke dag in het vooruitzicht en ik begrijp, dat die Donderdagavond-repetities helemaal geen opoffering voor je zijn! Je zult druk in de weer zijn die avond. Dus nu nog gestudeerd op het ernstige gezicht. Al zitten jullie vaak hoog en droog, leren kunnen jullie even goed. Leuk voor je. een nieuwe taal er bij te leren. Lydia Botermans Ja. na zoveel weken extra vacantie zal er wel een berg huiswerk los komen! En Beppie heeft dan nèt nog genoten met jou van het mooie weer. Coba Verlind Er zijn veel veranderin gen in deze tijd, dat merken jullie op school ook. Maar leren en Je best doendat verandert niet. Elsje Verlind Kindlief, wat verrassen jullie mij met je enveloppen. Ze zijn bij zonder mooi: en de volgende beloven dan nog wat voor me! Jammer, dat je deze keer een oplossing fout hebt. Tweetal Rienstra Nu. Wim, je lijkt wel een echte Mijnheer: zo'n fijne kamer krijg je nu! Ik denk. dat je de eerste tijd niet van het nieuwe toestel bent weg te slaan. Ja. Paul. je kunt zien en voelen, dat het herfst is geworden. Atze van der Kooi Je verstaat je Frans. Toch zullen we ons nu maar weer bij ons Hollands houden. Als je goed kunt zwem men, verleer je het niet meer. Alleen houd je het wat minder lang vol, als je het een tijd niet gedaan hebt. Bea van der Kooi Je hebt een mooie en degelijke jurk voor de winter. Een Juf frouw jarig op sehoo'..dat gaf weer een fiin extraatje. Nu, ik zal aan je wens vol doen Een klein gedicht. Aan jou gericht. Wil ik je hierbij geven. Houd een rein gemoed, Blijf eerlijk en goed, Tracht hiernaar steeds te leven. Jannie van Kampenhout Jij besteedt je vrije tijd nuttig en prettig. Zo zijn de dagen om. voor je het weet! Leuk. dat jij de wantjes breit. Verder moet je maar denken: lopen is gezond. Jan Bronsgeest Wat fijn, dat je al kunt fietsen, en er op je eigen fiets op uit kunt En daar had me die Jan niets van verteld Ali Stikkelorum Gelukgewenst met je overgang. En een pluim op je hoed voor zulke prachtige cijfers. Koos Stikkelorum Hier heb ik het tweeoe goede nieuws: gelukgewenst er mee. Nu word je voor mij Koos; aan een jongen uit de 3e klas durf ik geen „Koosje" meer te schrijven! Cobie Kïeer De ene keer zijn de raad sels wat moeilijker dan de andere keer; dat Taat door elkaar. Heeft je broertje er zo gauw genoeg van? Heerlijk, dat het met Moeder goed gaat; groet haar van mij. Hendrik Hanno Verleden week schreef ik, dat ik blij was, dat ieder weer naar school kon. Ieder verlangt weer naar zijn werk. Maar veel groter zou mijn blijdschap zijn, evenals jij schrijft, als ieder in zijn eigen school terug was. Dan zou waar schijnlijk de oorlog geëindigd zijn. Laten we er het beste van hopen, en nu ons best doen. Je zou verdwalen in zo'n grote school Jilles de Vos Elke nieuwe klas brengt meer werk mee. Dan voel je. dat je ouder en wijzer wordt! Natuurlijk maak je je werk thuis ook met pleizier. Piet Martijn Je bent flink voor me aan het werk geweest; dank je wel. Alles is goed en geschikt, behalve het laatste raad sel. Probeer het maar, en draai „tien" eens om. Jannie van Biezen Ik wens jullie twee prettige dagen t-oe met de thuiskomst van je broer En ik ben natuurlijk blij. dat je weer tijd voor me hebt. Gelukkig heb je goede berichten over Moeder. Ik hoop, dat het zo door mag paan. Marietje Lagerwii Het is een keurig rapport, en je potje (dus jij!) had wat verdiend. En ik weet nu al, dat er op het volgende rapport ook een mooi cijfer voor Frans zal prijken. En vergeet daarbij je eigen taal niet. Corrie van Weizen Ik vind het flink, dat ie toch doorgezet hebt met het laatste raadsel. Zo map ik het wel! Wim de Wolf Ja zeker, ik had opge merkt. dat je er niet bij was. Maar ik be grijp. dat je „dik" in je huiswerk komt te zitten. Zoveel te meer waardeer ik het, als je toch nog tijd voor me vindt. Riekje Leemans Probeer je briefje aan mij zoveel mogelijk Zaterdags of Zondags klaar te maken, als je Maandag zoveel huiswerk heht. Daar varen we beiden wèl bij! Op die Dinsdagmiddag zul jii je elke week wel verheugen. Verder hoop ik, dat je nu klaar komt met ie raadsels. Zusjes dp Vos Wat een drukke week zullen iullie achter de rug hebben. Ik hoop, dat jullie Zondag een beetje op orde zijn. zodat je al van ie nieuwe omgeving kunt genieten. Een hele verandering Jullie heb ben veel on^elost. Gezellig, dat je Tante komt met kleine Joke. Je Oom ondervindt helaas direct de moeiliik herten van de toe stand. E en I. zlin ook tijdelijk in een ander gebouw, evenals iullie. Gerrie Sweris Jij weet dus het parool: je uiterste best gedaan! Het is wel jammer, niet meer in dezelfde klas te zitten, maar ie moet maar denken: in de klas moet je leren: buiten schooltijd kunnen jullie bij elkaar zijn (daar komt het toch on aan) en vriendinnen blijven. D° fiets gaat een win- terslaaoie doen. Zusjes SchipDer Nu kunnen jullie niet samen naar school gaan. dat is jammer. Maar nrettig. weer aan de gane te zijn. Hannie de Wekker Ik krijg een knus not lood-brief ie uit een knus kamertie. Wat bebben iullie zo mooi getekend? Jullie voe ten steken in bözondere nantoffeltjes. En lekker warm' Jouw zakdoekjes liggen in iets moois. Over de raadsels: denk er aan, je beboort nu bii de proteren. Suusie de Wekker Jullie verwenden Oma. en dat deden iullie graap. Heeft zij iullie mee verwend? Ben je weer in orde? Met iullie raadsels was bet deze keer niet in orde! Annie Schouten Ik ben blij. als ik ie weer onder de getrouwen mag rekenen. Nu komt de echte raadseltijd weer aan. Je mopt nu verder lonen naar school. Marietje de Mooy Bedankt voor je anekdoten: ze zijn geschikt Jopie Susan Voor twee feestdagen achter elkaar wil ik je best een keertje mis sen. Feliciteer beide jarigen hartelijk van mij. en Freddy weet al. dat hij welkom is. Prettige dagen met elkaar. Annie Lek Jouw vacantie begon recht feesteliik. En je kunt er nog vaak aan te rugdenken, nu je de herinnering er aan in je tasie meedraagt. Annie van der Vos Het is best zp; een hartelijk groetje! Leny Moraal Fijn, dat je over bent naar de nieuwe klas. Ik begrijp, dat je blij bent, weer od school te zijn. Nu moeten jullie natuurlijk extra je best doen. En ik denk, dat je wel tijd genoeg hebt. om je briefje aan mij weer eens zelf te schrijven! Jaap Kruit Ik zie, dat jij je graag verdiept in ingewikkelde aangelegenheden In je boek kwamen zeker veel spannende avonturen voor? Helaas deze keer een op lossing te weinig; dit ging minder fortuin lijk dan het andere. Tweetal Boelee Het gaat steeds beter met jullie oplossingen; jullie worden knap perds! Elsje de Bruyn Ik denk, dat je het huiswerk wel prettig vindt. Dan heb je de andere helft van de dag ook nog wat te werken. Trudi Overduyn Ik hoef je niet te ver tellen, hoe blij ik ben, iets van je te horen. Er waren dan heel wat oorzaken, die je van de Kinderkrant aftrokken de laatste tijd. Ben je zelf nu weer geheel hersteld? Een nieuwe school geeft ook een hele over gang. Jullie zitten om een prettige reden in een ander gebouw; dat is een uitzonde ring in deze tijd. Ik hoop met je, dat het voortaan weer lukt. geregeld in te zenden. Natuurlijk is het best, alleen raadsels te sturen, als je het druk hebt. Groeten aan allen thuis, en beterschap met Tini. Anny Bekooy Voor jullie was de eer ste schooldag dubbel nrettig. Wat verwende de Juffrouw iullie! Ben je aan de nieuwe dagindeling al goed gewend geraakt? Leuke werkjes heeft een bruidsmeisje, vind Je niet! Annie Hansen Je behoort dus nog maar één week tot de kleineren, Annie. Nu, lk zie, dat je je al oefent in meer dan drie oplossingen! En hier volgt, wat je vraagt (dat mag je er dan zelf inschrijven) Wees thuis en ook bij and'ren, Een kleine zonneschijn. Dan zal je eigen leven, Niet zonder stralen zijn. Truusje van Weizen Het lijkt altijd stil, als een logee pas weg ls. Jjj weet je werk in je vrije tijd, nu de verjaardagen in aantocht zijn. Pim van Weizen Ik lees uit jouw brief dat de stilte, waarover T. schrijft, alweer voorbij is, en er nieuw en gezellig leven in de brouwerij is gekomen. Rietje Brandt Ik begrijp, dat je ge niet van de verjaardagen, en van Je mooie nieuwe winterstelletje. Daarin voel je, dat je groot wordt! Annie Jonkman Je kunt ook best nu enige weken alleen de oplossingen inzen den, dat heb je boven kunnen lezen. Ik be grijp, dat je niet elke week stof hebt voor zo'n lange brief. Ik denk, dat je onder de film je plaatsje helemaal vergat. Je broer bracht zeker vrolijkheid mee die dagen? Henk van Egmond Ik schreef natuur lijk over de scholen in Leiden. Ik hoop van ganser harte, dat jij nu ook begonnen bent. Zo is vacantie niet prettig. Je broertje groeit voorspoedig. Abram Fakkel Daar verheug ik me dan alvast op! Hennie van Driel Het lijkt me het beste, dat jullie de rollen dan voorlopig maar verwisselen. En hoe staat het met Ankie? Liesje van Driel Waar het hart vol van is, loopt de mond van over. Ik wil maar zeggen, dat jij graag Duits leert. Je hebt nu een druk leven. Je weet: Je briefje is wel kom. al is het dan niet meer elke week. Aardig, dat jullie me in de vacantie niet vergaten. Truusje Sluymer Jij boft, dat Je je fiets ook met de donkere dagen kunt ge bruiken. En het is alweer een vordering, dat je ook 's avonds mag fietsen. Is je broer weer hersteld? Tweetal van Vliet Deze keer kan ik er geen gebruik van maken, daar ik op die datum verhinderd ben. Het spijt me wel. Ik hoop er over te lezen, en van jullie te horen, hoe het geweest is. Leuk, dat je naast een raadselnichtje zit. Voor jou was zü toch ook geen onbekende? Henk Stouten Natuurlijk mag je me na die tijd nog wel eens een briefje schrij ven; dat zal ik zelfs heel prettig vinden. Maar we hebben nu nog een jaar voor ons. Flip Stouten Gelukkig, dat jij weer opgeknapt bent, en ik hoop. dat Sjaantje jou ook gauw navolgt in het beter worden! Uitstekend, dat je haar raadsels schreef. Nelly Stouten Sj. is handig: zü weet van weinig veel te maken. Nu kun je nog veel heerlijker spelen met je pop; en dan nog een bedje er bij! Het komt goed uit, dat je pop tegen de winter warme kleertjes krijgt; negerkindertjes kunnen niet tegen de kou. Gerard Stouten Ik ben heel nieuwsgie rig naar „dat", waarmee Je mij gaat ver wennen. Ik hoop, dat je rug het niet al te hard te verduren heeft gehad! Willy Wlggers Korte briefjes zijn mij ook welkom, en ik vind het fijn, dat je met inkt schrijft. Annie van Winkel Ik ben blij, dat jij deze week zo'n paar prettige dagen hebt gehad. Nu ga je weer uitkijken naar de volgende keer, en je weet: de tijd gaat gauw. Hoe vond je die leuke ontmoeting

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 16