LAATSTE BERICHTEN Het laatste oorlogsnieuws LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag l\ September 1939 Belangrijke besprekingen Ie Berlijn! Daladier vanavond voor de Radio Stadsnieuws Binnenland Uit Ned. Oost-Indië RECHTZAKEN SPORT wereldkampioen BEURSOVERZICHT MARKT f DE SITUATIE AAN DE RUSSISCH— ROEMEENSCHE GRENS. De speciale correspondent van Reuter meldt uit Cernauti dat aldaar wordt ver klaard, dat bij den Inval van het roode leger In Polen 110 sovjet-Russische divisies betrokken zijn en dat duizenden sovjet soldaten zijn ondergebracht te Zaleszlckl, de Poolsche stad welke vlak tegenover Cer nauti ls gelegen. Verklaard wordt, dat tal van Poolsche burgerambtenaren, die niet konden ver trekken en Oekralners die voor het Pool sche regiem hebben gewerkt, zijn doodge schoten. Gisteren werd de PoolschRoe- mcensche grens volkomen gesloten. DEENSCHE MINISTER VAN DEFENSIE VRAAGT CREDIETEN. De Deensche minister van defensie zal vandaag ln het parlement een credlet van 25 mlllioen kronen voor de landsverdedi ging vragen. Elf mlllioen zijn bestemd voor de luchtverdediging, 19 mlllioen voor de vloot en 5 mlllioen voor de burgerluchtver dediging. DE „TIMES" OVER DE BENOEMING VAN BASTIANINI. In haar commentaar op de benoeming van een nieuwen Italiaanschen ambassa deur te Londen schrijft de „Times", de keuze van slgnor Bastlanini is een groot compliment voor dit land. Zijn persoonlijke kwaliteiten, zijn positie in den Italiaan schen staat maken het een uitstekende keuze voor deze belangrijke en verantwoor delijke post. RUSSISCHE OORLOGSBODEMS OP ZOEK NAAR DE „ORZEL". Drie Russische slagschepen, zes kruisers, 50 dulkbooten en een groot aantal vlieg tuigen zijn uit de vlootbasts Kronstadt ver trokken, naar Reuter zegt. blijkbaar met het doel de Poolsche duikboot „Orzel" te zoeken, welke, naar gemeld wordt, onlangs uit Tallien ls ontsnapt. De „Orzel" heeft volgens den correspon dent van de „Berllngske Tldende" te Stockholm, die deze Inlichting geeft, voor drie maanden proviand aan boord. SCANDINAVISCHE HANDELSDELEGATIES NAAR ENGELAND. Binnenkort zullen Deensche en Zweed- sche delegaties naar Engeland vertrekken om er te spreken over landbouw-, handels- en scheepvaartaangelegenheden. In Denemarken zal met ingang van 1 October de suiker worden gerantsoeneerd. RUSSEN AAN DE POOLSCH-HONGAARSCHE GRENS. Het Fransche Havas-bureau meldt: Volgens te Cernauti ontvangen inlichtin gen hebben de sovjettroepen gisteravond de Poolsch-Hongaarsche grens bereikt te Krynlazwa, een ln Subkarpathisch Oekraï ne gelegen plaats. DUITSCHE TEGENAANVAL. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: In de laatste dagen zijn herhaaldelijk be weringen gepubliceerd volgens welke het in het gebied van het protectoraat tot on lusten, zelfs tot een opstand is gekomen. Deze beweringen ontberen, naar van Duitsche zijde wordt vastgesteld, lederen grondslag en zijn niets anders dan een anti-Dultsche propaganda-manoeuvre, wel ke. hoewel zij gemakkelijk als zoodanig was te herkennen, helaas ook door eenlge pers- bureaux en bladen ln neutrale landen in zooverre werd meegemaakt, dat deze de Engelsche en Fransche onjuiste berichten hebben overgenomen. De perschef voor het protectoraat heeft tegenover de Berlijnsche vertegenwoordi gers van de buitenlandsche pers zijn mee ning uitgesproken. Hij deed uitkomen, dat, zooals reeds ge meld, afzonderlijke arrestaties waren ver richt bij het begin van het conflict, zulks uit voorzorg, ten einde eenigerlel Intriges van de zijde van de kliek van Benesj bij voorbaat onmogelijk te maken. Deze arres taties zijn uitsluitend beperkt tot den vrien denkring van Benesj, de rechtvaardiging en noodzakelijkheid dezer arrestatie heeft Benesj indirect zelf bevestigd, doordat hij van Londen uit vele malen in radiotoespraken tot het Tsjechische volk heeft geprobeerd op te wekken tot opstand en terreur. Naar de perschef van het pro tectoraat hieraan heeft toegevoegd, heerscht in het protectoraatsgebled abso lute rust. De perschef wekte de buiten landsche Journalisten op, zoo spoedig mo gelijk een bezoek aan het protectoraatsge bled te brengen, teneinde zich zelf te over tuigen van de onwaarheid der de wereld Ingezonden beweringen. DEENSCHE DAGBLADCORRESPON DENTEN melden uit Berlijn, dat Japan- sche, sovjet-Russische en Italiaansche hooge autoriteiten veelvuldig bezoeken brengen aan het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken en het minis terie van oorlog. De correspondenten concludeeren hieruit de mogelijkheid van een pact tusschen Rusland, Duitschland, Italië en Japan. Wat men het meest vreest, is, dat een dergelijk pact ertoe zal leiden, dat de Vereenigdc Staten aan de zijde der democratieën den oorlog ingaan. De correspondent van „National Ti- dende" meldt, dat Duitschland en sov jet-Rusland reeds zouden zijn overeen gekomen een autoweg aan te leggen tusschen Berlijn en Moskou. De Fransche minister-president Daladier zal vanavond om tien minuten voor negen (Amsterd. tijd) voor de radio spreken. Zijn redevoering zal over alle zenders worden uitgezonden. HET LAATSTE VERZET DER POLEN. De speciale correspondent van Reuter seint Volgens ontvangen berichten hebben Warschau en Lwow gisteren nog met succes stand gehouden. De Duitschers werden ten gevolge van een schitterende overwin ning, welke de Polen Zondag hebben be haald en waarbij twee Duitsche divisies door cavalerie uit elkander werden gesla gen, teruggeworpen over de San. Er werden twee Duitsche-generaals, om. Prittwite, ge dood. De Polen bezetten de linie langs de Bzura, ten Westen van Warschau, en ook langs den Weichsel. ten Westen van War schau. Generaal Yortnowski voert hier het bevel. Ten Oosten van Warschau bezetten de Polen de linie langs den Weichsel in Zuidelijke richting tot Deblin. In het Noor den en bij Lwow bieden de Polen tegen stand aan de Russen. Gemeld wordt, dat ongeregelde troepen in de Oekraine het den Russen lastig maken. NEUTRAAL MILITAIR TEHUIS. In het clubgebouw van de Leidsche Burgerwacht. De Leidsche Burgerwacht heeft haar clubgebouw. Utrechtsche Veer 3, de tijde lijke bestemming gegeven van Neutraal Militair Tehuis. Vanavond te 7 uur wordt het als zoodanig opengesteld en zijn de in onze stad gelegerde militairen er hartelijk welkom. De leden der burgerwacht, en van hen moet in het bijzonder genoemd worden de heer Joh. Brouwer, organisator bij uitne mendheid, hebben geen moeite gespaard om het huis zoo gezellig mogelijk te maken. In het voorzaaltje staat een welvoorziene leestafel, terwijl een groote kast allerlei soorten spelen en andere ontspannings mogelijkheden bergt. Er is gelegenheid om brieven te schrijven en verder kan men er aan gezellige tafeltjes een praatje maken. Als het voorzaaltje te klein ls, heeft men nog de beschikking over de groote achter zaal. die ook gezellig is gemaakt en die voorts gelegenheid biedt om ontspannings avonden te organlseeren, zooals men ook van tijd tot tijd van plan is te doen. Voor dergelijke avonden rekent het bestuur op de medewerking der burgerij. Gaven en gif ten zijn hartelijk welkom. Wij hopen, dat de militairen ook ln dit nieuwe tehuis een goeden geest van kameraadschap zullen scheppen. ONVOORZICHTIG WIELRIJDER WERD AANGEREDEN. Hedenmorgen om 10 uur heeft in de Parkstraat te Den Haag een doodelijke aanrijding plaats gehad De 45-jarige wiel rijder N. v. V. uit de Van Speljkstraat, werd aangereden door een vrachtauto, be stuurd door een militair. Het ongeval is waarschijnlijk veroorzaakt, doordat de wielrijder te snel reed en onvoorzichtig Uithaalde. De wielrijder overleed ter plaatse. DE BOUW VAN DE MAASTUNNEL. De arbeid vindt normaal voortgang. In de afgeloopen maand is er weer veel werk verricht aan den verderen bouw van de Maastunnel te Rotterdam, maar eigen lijke mijlpalen in den voortgang der werken werden niet bereikt. Op een mooien zonnigen dag is in het gereedgekomen gedeelte van de tunnel op den rechter oever een verlichtingsproef ge nomen. om na te gaan, of de ontworpen verlichting Inderdaad aan de gestelde ver wachtingen voldeed, d.w.z. of de overgang van sterke zomerzonverlichting buiten naar kunstverlichting binnen voldoende geleide lijk was om het oog gelegenheid te bieden zich aan te passen. Geheel ln overeenstemming met de ver wachting der ingenieurs vanhetG E.B. die de tunneldirectie over de electriciteit van advies dienen, bleek de ontworpen instal latie volkomen aan haar doel te beantwoor den. Zoo zelfs, dat op dezen bijzonder lich ten dag het ronder bezwaar mogelijk bleek met een snelheid ver boven de maximale de tunnel binnen te rijden Intusschen is de grootste activiteit ont plooid op den linker oever, waar met man en macht gewerkt wordt aan den bouw van het gesloten landgedeelte en aan de rol- trappenschacht. Nabij het portaal is reeds 75 meter tunnel ln ruwbouw gereed. Ook in het dienste gedeelte wordt snelle voortgang gemaakt. DIEFSTAL UIT PENSIONS. De 28-jarige monteur G. C. S. heeft in zijn pensions te Leiden en Delft, van ver schillende andere gasten geld weggeno men. Uit verschillende kamers nam hij bankbiljetten, geld en sieraden weg. waar bij te Delft de pensionhouder zelf, noch zijn zuster werden gespaard. De officier van justitie bij de Haagsche rechtbank, mr. Cohen Tervaert eischte te gen dezen verdachte, die een volledige be kentenis aflegde, een gevangenisstraf van twee jaar. Uitspraak 5 October. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: P. H., openbare dronkenschap, f.5 of 2 d.; J. den H., Katwijk, idem f5 of 2 d.; P. H.t zwer vende, idem f.5 of 2 d.: J. v. D„ Katwijk, straatschenderij, f.5 of 2 d.; N. C. Z., Noord- wfjkerhout. overtreding wetboek van strafrecht f. 3 of 1 d.; P. M. V., overtr. arbeidswet, 3-maal ƒ.7.50 of 3-maal 3 d.; B. Th. S. idem 2-maal f.10 of 2-maal 4 d.; G. B. R., De Kaag, idem. 2-maal f.5 of 2-maal 2 d.; W. G,, overtr. in validiteitswet, f. 7.50 of 3 d.; J. J., Voorschoten, idem. f. 7.50 of 3 d.; G. v. d L., overtr. ijkwct f.1 of 1 d. met verbeurdverkl. gewicht; W. F. K. B.. overtr. vuurwapenwet, f. 5 of 2 d. met verbeurdverkl. vuurwapen; B. de J.. Katwijk, overtr. leerplichtwet, f.5 of 2 d.; L. W., Noord- wijk. idem. f.5 of 2 d.; G. J. A. idem idem f. 6 of 2 d.; A. v. d. N., Noordwijkerhout. idem f. 6 of 2 d.: S. B.. Noordwijk. idem. f5 of 2 d.; J. v. d. O., Katwijk, idem, f5 of 2 d.; A. v. d. G.. idem idem, f7.50 of 3 d.; A. H., idem idem f.5 of 2 d.; M. v. d. P.. idem idem. f.5 of 2 d.; A. v. D., Noordwijk. idem, f2 of 1 d.; M. v. d. L. idem, overtreding winkelsluitingswet. f.2 of 1 d.; P. S.. overtr. motor- en rijwielwet f. 7.50 of 3 d.; J. v. G., Alphen a. d. Rijn, idem. f. 7.50 of 3 d.; M. Chr. J. H Zandvoort, overtr. motor- en rijwielregl., f. 7.50 of 3 d.; N. B. v. H., Hazerswoude, idem, f.5 of 2 d.; G. W., Sassenheim. wielrijden zonder licht, f.3 of 1 d.; W. C. v. V.. Lisse. wielrijden zon der rood achterlicht, f.2 of 1 d.; L. v. d. S.. Overschle. overtr. motor- en rijwielregl., f. 3 of ld.; P. P., Noordwijk, wielrijden zonder rood achterlicht, f2 of 1 d.; M. H. Z.. Sassenheim, wielrijden zonder licht, f.3 of 1 d.: R. L. G. B. M., Oegstgeest. wielrijden zonder licht en rood achterlicht, f. 3 of 1 d. en f.2 of 1 d.: A. v. K., Rijnsburg. wielrijden zonder rood achterlicht, f 2 of ld.; N. B. v. H„ Hazerswoude, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaar den weg. f.5 of 2 d.; W. F, L. K.. Oegstgeest. overtr. motor- en rijwielregl., f.3 of 1 d.; H. S.. Voorschoten, wielrijden zonder rood ach terlicht. f.2 of 1 d.; J. D„ Noordwijk. idem. f.2 of 1 d.; W. H. den H., Leimuiden, wiel rijden zonder licht en rood achterlicht, f3 of 1 d. en f.2 of 1 d.: J W. W., Rijswijk. Z.-H., overtr. motor- en rijwielregl., f.5 of 2 d.; J. C. H.. Noordwijk. wielrijden zonder licht. f. 3 of 1 d.; H. J. v. H.. Noordwijkerhout, idem, f.3 of 1 d.; J. H., zwervende, overtr. motor- er. rijwielregl.. f.2 of 1 d.; K. W. idem f2 of 1 d.: A. A. J. idem f.5 of 2 d F. H. v. d. H.. Voor schoten. idem f. 7,50 of 3 d.; D. de B., Alphen a. d. Rijn, idem, f.3 of 1 d.; J. N.. wielrijden zonder bel, f.2 of 1 d.; J. Th. v. d. W. idem f. 2 of 1 d.; D. R., wielrijden zonder rood ach terlicht. f.2 of 1 d.; M. P. J. W.. wielrijden over een gesloten verklaarden weg, f.2 of 1 d.; H. J. N. P., Wasenaar. overtr. motor- en rij wielregl., f.5 of 2 d.; W. v. d. R„ overtr. ver ordening Leiden op de straatpolitie. f,2 of 1 d.; A. v. S. den B. te Leiden, zonder vergunning op den openb. weg muziek maken, f.2 of 1 d.; J. N. v. d. D. te Leiden zonder vergunning venten, f.2 of 1 d.; P. G. te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f.2 of 1 d.; F. G. S. idem f.2 of 1 d.; A. v. S. den B. idem f.2 of 1 d.; H. J. Oegst geest, overtr. verord. Leiden op het verkeer te land. f.2 of 1 d.; H. v. d. V.. idem f.6 of 2 d.; W. S. idem f2 of 1 d.: P B idem f.2 of 1 d.; W. J. v. L. idem f. 2 of 1 d J. K idem f2 of 1 dag: G. S. idem 5-maal f. 1 of 5-maal 1 dag: I. v. E. idem f.2 of 1 d.; C. J. G. M.. Den Haag. overtr. vaarwegenregl. Zuid-Holland f. 7.50 of 3 d.; S. J. B. te Oegstgeest zonder vergunning venten, f.2 of 1 dag; A G.. overtr. orde- en veiligheidsverord. Voorschoten, f. 2 of ld.: A. v. d. S.. zwervende, te Katwijk zonder vergunning venten, f.2 of 1 d.; J. H.. Haarlem, idem te Noordwijkerhout, f.2 of 1 d.; L. J. B„ Noordwijk. overtr. arbeidswet, f.5 of 2 d.; P. P. A., Voorschoten, idem 5-maal f.4 of 5-maal 2 d.; J. Uit den B.. Warmond, overtr. spoor wegwet, f. 7.50 of 3 d.; G .H.. Leidschendam. overtr. vaarwegenregl. Zuid-Holl.. f. 7.50 of 3 d.: W. M.. openbare dronkenschap, f5 of 2 d.: W. T.t Zoeterwoude, overtr. arbeidswet, 2-maal f.2 of 2-maal 1 d.; P. A. O., overtr. rijkswegen- regl., f.2 of 1 d.; J. M. de B, Roelofarends- veen, overtr. motor- en rijwielwet, f. 7.50 of 3 d.; P. R.. huisvr. van A. den H.. Leiderdorp, wielrijden zonder rood achterlicht, f. 2 of 1 d.; A. den H., idem idem f.2 of 1 d.: J. H.. Noord wijk. idem f.2 of 1 d.; A. P. B, Den Haag, openb. dronkenschap f,5 of 2 d.; H. S. v. T.. Utrecht, overtr. motor- en rijwielregl.. f. 3 of ld.: G. J. K.. wielrijden zonder bel. f2 of 1 d.; D. v. d. B.. wielrijden zonder licht, f.3 of 1 d.: W. v. R.. idem f.3 of 1 d.: G, E, wiel rijden zonder rood achterlicht, f.2 of 1 d.; P. C. B. idem f2 of 1 d.; C. v. R.. te Leiden zon der noodzaak wielrijden over een voetpad, f. 2 t jf 1 d.; A. J, N. v. d. S.. overtr. verord. Lei den op het verkeer te land. f.2 of 1 d.: W. de G., Noordwijkerhout. overtr. leerplichtwet, f. 7.50 of 3 d.; A. K„ Sassenheim. wielrijden zonder rood achterlicht, f.2 of 1 d.; Chr. v. E. P Bleiswijk. overtr. motor- en rijwielregl. f.3 of 1 d.; N. A. v. S.. Utrecht, overtr. verord. Lei den op de straatpolitie. f.2 of 1 d.; G. J. v. S. idem idem f.2 of 1 d.: H. J. N. P.. Wasse naar, overtr. motor- en rijwielwet. f. 7.50 of 3 d.: P. G. te Noordwijk. zonder vergunning op den openb. weg muziek maken, f.2 of 1 d.; G. J. M, Haarlem, idem. f. 2 of 1 d.; Th. L. M. W. Haarlem, overtreding alg. pol.-veror. Noordwijk f.2 of 1 dag; Chr. T„ Voorburg, een valschen naam opgeven, f. 7.50 of 3 d.; R. J. G., Den Haag, te Leiden zonder vergunning venten. f.2 of 1 d.: J. B.. zwervende, openb. dronken schap. f.5 of 2 d.; W. N. te Katwijk zonder vergunning venten, f. 2 of 1 d.; J. Z.. Katwijk, overtr. leerplichtwet, f. 7.50 of 3 d.: A. H. idem idem f.2 of 1 dag; K. M.. idem idem f2 of 1 DOODELIJKE ONGELUKKEN. BANDOENG. 21 September (Aneta/A.N.P.i Bij vanmorgen gehouden oefeningen is een legertractor omgeslagen De bestuurder P. van der Kwaak, werd gedood Op den Lembangweg werd mevrouw Epker door een auto aangereden, tengevolge waar van zij is overleden. Gisteren ls bij Pcwvakaria de aspirant onderofficier. kortverband-vlieger E. W. Kriekhaus bij een motorongeluk gedood. BOKSEN. Joe Louis blijft OVERWINNING IN DE ELFDE RONDE. Het A.NP. meldt uit Detroit: In een ge vecht. dat op 20 ronden was vastgesteld en waarbij de titel van wereldkampioen zwaarge wicht op het spel stond, wist Joe Louis zijn uitdager Bob Pastor in de 11 de ronde k. o. te slaan. In de eerste twee ronden ging Pastor 5 maal down, doch telkens herstelde hij zich meester lijk Pastor was in twee ronden sterker, n.l. in de 5de en in ae 8ste. Er werd fel gevochten en beide boksers bloedden uit wonden in het gezicht. Het rechteroog van Louis werd heele- maal dicht geslagen. In cle 11de ronde kwam het einde ten gunste van den titelhouder. Vijftigduizend toeschouwers woonden den wedstrijd bij. dag: G. V., huisvr. van J. v. d. V.. idem f. 1 of 1 dag; M. V.. idem f. 2 of 1 dag: A. H. in staat van dronkenschap een rijwiel besturen, f. 10 of 4 d.; A. J. S.. geb. L.. overtr. kieswet, f. 0.50 of 1 dag; W. L. v. d. B. idem f.0.50 of 1 dag; C. R. J. H„ geb. v. S. idem. geen straf; M. A. W. idem geen straf; A. N. idem geer straf; D. de V. idem f.0.50 of 1 d.; M de K. Idem f.0.50 of 1 dag; A. W. K. in de V„ geb. M. idem geen straf H. A. F. B overtr. win kelsluitingswet, f.2 of 1 dag; A. J. v. d. P.. overtr. motor- en rijwielregl.. f.15 of 5 d.; C. R.. overtr. arbeidswet, f.3 of 1 d.: M. P. P.. overtr. verord. Leiden op het verkeer te land f. 1 of 1 dag; J. H. v. O. idem f.2 of 1 dag; P O.. Noordwijk, overtr. arbeidswet, f.2 of 1 d.; J. A. D. idem f. 7.50 of 3 d N. H. v. T.. Kat wijk. idem f.7.50 of 3 d.; A. J. P.. loopen op verboden grond, f2 of 1 dag; H. H.. Noordwijk, idem f.2 of 1 dag; J. H., Den Haag. loopen op weiland, f.2 of 1 dag; J. P. H. idem idem f. 2 of 1 d.; J. H. L., Den Haag. overtr. kampeer- verord. Alkemade, f.2 of 1 d.; C. M. idem. overtr. motor- en rijwielregl.. f.2 of 1 d.; W. H. N. O.. Rijswijk, Z.-H., met een motorrijtuig rij den over een gesloten verklaarden weg. f. 5 of 2 d.; A. H. J. T.. Amsterdam, overtr. motor- en rijwielregl f. 5 of 2 d.; J. G. C. S.. huisvr. van N. S.. wielrijden zonder rood achterlicht, f. 2 of 1 d.; G. J S. idem f.2 of 1 d.; A. v. d. R. Idem f.2 of 1 dag; D. R. idem f.2 of 1 dag. M. P. V.. Roelof arendsveen, overtr. motor- en rijwielregl.. f2 of 1 dag; W. C. V., overtr. keu- ringsverord. Leiden, f.30 of 10 d.; A. J. R„ Den Haag, overtr. alg. pol.-verord. Zoeterwou de, f.1 of 1 dag; P. H. J. D. idem Idem f.1 of 1 dag; I. W.. Amsterdam, straatschenderij, f5 of 2 d.; S. L. idem idem f.5 of 2 d.; R, S. idem idem f.5 of 2 d.: A. v. d, S. Berg-Am- bacht, overtr. arbeidswet 3-maal f. 1 of 3-maal 1 dag; M. C. R.. huisvr. van P. A. G., Heem stede, wielrijden zonder rood achterlicht, f. of 1 dag; J C. H. A., Rijswijk, Z.-H.. overtr. motor- en rijwielregl.. f. 5 of 2 d Chr. J. de G.. Hazerswoude, overtr. spoorwegwet, f. 7.50 of 3 d.; W. G.. overtr. verord. Leiden op de straatpot.. f.2 of 1 dag; I. R.. Apeldoorn, over treding motor- en rijwielregl.. f. 5 of 2 d.; A. W. de K. idem f. 3 of 1 d.; C. T.. Boskoop, wiel rijden zonder bel, f.2 of 1 d.; R. de W. idem f.2 of 1 d F v. d. B. idem f.2 of 1 dag; J. R Den Haag. idem. f2 of 1 d.; P. S wielrijden zonder licht, f. 3 of 1 dag; C. de R., wielrijden zonder rood achterlicht, f.2 of 1 dag; G. de M.. Katwijk, wielrijden over een gesloten verklaar den weg. f.2 of 1 dag; H. J. F., overtr. wet openb. vervoermiddelen f.5 of 2 d.; S. J. F.. Haarlem, overtr. motor- en rijwielregl. f.5 of 2 d.; W. C. J. B., Voorburg, idem f.5 of 2 d.; C. J. V.. Rijnzaterwoude, wielrijden zonder licht, f.3 of 1 dag: G. W. A. R., Den Haag ,te Oegstgeest zonder vergunning venten, f. 2 of 1 d.; A. Z.. Katwijk, overtr. spoorwegwet, f. 7.50 of 3 d.; Tj. S. overtr. verord. Leiden op het verkeer te land, f.1 of 1 d.: W. Th. den H„ Den Haag. overtr. motor- en rijwielregl.. f. 7.50 of 3 d.; W. W.. idem. overtr. tramregl. f. 25 of 10 d.; M. M. te Leiden als bestuurder van een rijwiel daarmede een persoon vervoeren, f. 2 of 1 dag; W. Z. idem f.2 of 1 dag; H. H. Noord wijk, overtr. arbeidswet, f.7.50 of 3 d.; A. W. W., loopen op verboden grond, f.2 of 1 d.; E. H. C. M. v. H. idem f3 of 1 dag; A. H.. Kat wijk. idem f.2 of 1 dag; W. V., Noordwijk, id. f.2 of 1 d.; L. M. K.. Den Haag. wettelijk als getuige opgeroepen, wederrechtelijk wegblijven, f.5 of 2 d.; Th. den H.. Voorschoten, nacht rumoer verwekken, f.5 of 2 d.; D. v. S., openb. dronkenschap. 2 weken hechtenis; J. H. S., overtr, leerplichtwet, 3 dagen hechtenis; S. S.. huisvr. van P. v. T. idem f2 of 1 dag; S. K.. huisvr. van W. B. idem f2 of 1 dag; D. O., hvr. van J. de V., idem, f. 1 of 1 dag; C. W. Z„ hvr. van W. S. L. idem f.2 of 1 d.; J. H. Rijnsburg, idem f.3 of 1 dag; J. F. H. idem f.3 of 1 dag; J. P. idem f.2 of 1 d.; T. M.. Katwijk, idem f.1 of ld.; G. v. D.. idem idem f.5 of 2 d.; H. van L.. idem idem, f.5 of 2 d.: J. N. idem f. 2 of 1 d.; Th. H. N. als bestuurder van een rijwiel geen teeken geven bij het veranderen van richting, f.3 of 1 d.; Th. K., Noordwijkerhout, overtr. leerplichtwet, f. 3 of 1 d.; G. W. Sassen heim, wielrijden zonder rood achterlicht, f. 2 of 1 dag; C. P. K., Voorhout, idem f.2 of 1 dag; P. H.. te Leiden vuilnis in het openbaar water werpen, f.3 of 1 dag; S. P. de G.. overtr. motor en rijwielregl. f.3 of 1 dag; H. J. N.. als be stuurder van een rijwiel geen teeken geven bij het veranderen van richting, f.3 of 1 dag; W. S.. Capelle a. d. IJssel, overtr. motor- en rij wielregl., f.3 of 1 dag; J. G. v. W., Leiderdorp, wielrijden zonder bel. f2 of 1 dag; L. J. A. R„ wielrijden zonder licht, f.3 of T dag; C. v. d. H. idem f3 of 1 dag; J. C, L.. Zoeterwoude, wielrijden zonder rood achterlicht, f.2 of 1 d.; L. L. H.. idem f.2 of 1 dag; H. Th. V.. Zoe terwoude, overtr. motor- en rijwielregl., 2-maal f. 2.50 of 2-maal 1 dag; J. G. te Leiden wil- rijden in den Leidschen Hout, f.2 of 1 dag; M. J. v. O., overtr. verord. Leiden op het verkeer te land. 4-maal f.1 of 4-maal 1 d.; J. v. d. S. Rijnsburg. wielrijden zonder licht, f3 of 1 d.: C. J. P.. overtr. motor- en rijwielwet, f.5 of 2 d.; C. J. W„ Noordwijk, wielrijden zonder licht, f. 3 of 1 dag; I. P., Den Haag. te Noordwijk zonder vergunning venten, f. 2 of 1 dag; N.F., zwervende, openbare dronkenschap, f.5 of 2 d.; P. v. d. K„ zwervende, te Noordwijkerhout zon der vergunning venten, f. 2 of 1 dag; A. Ie F., te Noordwijk, zonder vergunning op den open baren weg muziek maken, f.2 of 1 dag: J. J. H. R„ Den Haag. overtr. motor- en rijwielwet, f. 7.50 of 3 d.; A. K. te Leiden op den openb. weg personen uitschelden en een valschen naam opgeven, f. 2.50 of 1 dag en f. 7.50 of 3d>; J. J. M.- H.. zwervende, te Leiden zonder ver gunning venten, f. 2 of 1 dag; Chr. B.. zwer vende. te .Noordwijk zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f.2 of 1 dag: B. L., idem te Voorschoten zonder vergunning venten, f.2 of 1 d.; H. D.. te Oegstgeest zonder vergunning venten, f.2 of 1 d.; N. v. d. B.. Noordwijkerhout, openb. dronkenschap, f. 5 of 2d.; L. de K.. Den Haag, te Voorschoten zon der vergunning venten, f.3 of 1 d.; K. T.. te Lelden zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f.2 of 1 d.; D. T, idem f.2 of 1 dag: P. J. M., Schalkwijk, te Leiden zon der vergunning venten, f.2 of 1 dag; H. B. G.. overtr. verord. Leiden op het verkeer te land, 6-maal f. 1 of 6-maal 1 dag; A. G Amsterdam, overtr. motor- en rijwielwet. f.5 of 2 d.; K. B.. Amsterdam, overtr. vaarwegenregl. Zuid-Holl.. f. 5 of 2 d.; B. v. S., Den Haag. te Voorscho ten zonder vergunning venten, f2 of 1 dag; B. v. S. idem idem f.2 of 1 dag; A. K.. openbare dronkenschap, f.5 of 2 d.; P. S.. Schoonhoven, overtr. motor- en rijwielwet. f.7.50 of 3 dagen: Chr. v. A. te Leidén zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f.2 of l dag; A. J. v. E., zwervende, te Noordwijk zonder ver gunning venten, f.2 of 1 dag. tot de recente scherpe koersstijging. Daling^ van beteekenis waren namelijk niet te bespeureiw Van locale fondsen waren in het bijzonder Kon. Olie flauw gedisponeerd, op circa 303. dus een zevental punten lager. Daarnaast was de rubberafdeeling het meest aan druk onderhe vig. Behalve de incourante soorten die ver scheidene punten prijsgaven was Amsterdam Rubber aangeboden op circa 200, dus 6% lager. Tabakken hadden een rustig voorkomen, hoe wel eveneens zwakker gedisponeerd. De markt der Industrieelen was niet noemenswaard ver zwakt. Aku's waren goed prijshoudend. Unilever noteerde lc: lager en Philips week niet veel van den vorigen koers af. hoewel ook hier een gedrukte ondertoon te bespeuren viel. Schepen ondergingen eenige reactie vooral voor aandee- len Kon. Boot. Doch in deze af deeling deed zich later een vrij scherp herstel gelden, waardoor bijvoorbeeld Java-China-Japan lijn nog ver boven het vorige niveau de markt verliet. Suikerfondsen leden geen verliezen van be teekenis; zij bleven meerendeels op het laagste peil van gisteren. Wel viel in het verdere ver loop voor vrijwel alle afdeelingen een lichte verbetering te constateeren. De handel bleef echter van beperkten omvang. Ook de beleggingsmarkt was rustig gedispo neerd en de Nederlandsche Staatsfondsen wa ren meerendeels prijshoudend, hoewel enkele soorten een fractie verbeterden. WISSELKOERSEN. Londen 7.35V2 (7.32); Berlijn 75.25 (75.62»/2) Parijs 4.17y2 <4.17) Brussel 31.70 (32.—); Zwitserland 42.50 (42.67y2); Kopenhagen 36.25 <36.35); Stockholm 44.80 (44.80); Oslo 42.60 (42.70); New York 1.87 3/8 (1.87.3/4); Lire Bankpapier 7.62Vfe 7.75); Prolongatie 4; Part. disc. 2 3/43; Dag geld 13/42; Registermarken 18 3/4, Han dels Sperrmarken 3 1/4; Reismarken 44y2: Bankpapier 19 3/4 Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM. 21 Sept. De beurs sloot zich heden aan bij de slot- stemming van Wallstreet. waarin de koerswin sten verloren gingen en practisch het vorige niveau bereikt werd. In New York is men voor zichtiger gestemd geworden. Men heeft kermis genomen van de rede van Hitier en het ant woord van Chamberlain en leest daaruit dat de standpunten der tegenstanders onwrikbaar vast staan, zoodat niet op een korten oorlog ge rekend wordt. Zoo lang echter het Congres zich nog niet heeft uitgesproken over de neutrali- teitswet treedt men behoedzamer op en neemt ten aanzien van de beurs een afwachtende hou ding aan. Amsterdam heeft zich heden hierbij ten volle aangesloten. De stemming was hier gedrukt; de koersen kwamen meerendeels op lager niveau en de handel was beperkt. Er ging maar weinig om en de markt had dientengevolge een ongcanimcerd voorkomen. Nieuwe gebeurte nissen van doorslaggevenden invloed hebben zich niet voorgedaan, zoodat alles er toe medewerkte om de loonie stemming aan te moedigen. De Amerikaansche shares konden zich niet hand haven en moesten algemeen iets prijs geven, doch de verliêzen stonden in geen verhouding LEIDEN, 19 Sept. Groentenveiling enz. Witte kool f.22.20; roode kool f. 1.604.80; savoye kool f. 1.802.40; groene kool f.25.40; prei f. 1.503.60; kroten f. 1.203.20; kroten, ge kookt f.35; uien f. 1.204.40; peen f. 1.50 4.70; aardappelen f.2—2.40; druiven f.10—18; snijboonen f.618; stokboonen f.924; pronk- boonen f.35: stamboonen f.717; postelein f.414; spinazie f.416; tomaten A f.44.40, B f.4—4.80. C f.4, CC f.4, alles per 100 KG. Andijvie per 100 stuks f0.401.10; komkom mers f.15.10; blomkool f. 1.5014.90; meloe nen f.212; salade f. 0.30—1.40; perziken f2.20 2.80, ales per 100 stuks. Kroten f. 0.601.80: pieterselie 3080 ct.; radijs f. 0.601.40; selde rie 3090 ct.; bleekselderie f.612; peen f.1 4.80; rabarber f. 0.601.40, alles per 100 bos. GOUDA, 21 Sept. 1939. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1123 stuks, waarvan 30 slachtvarkens. Vette van 2930 ct. levend met 2^ korting; 376 magere varkens 3045; 642 biggen 14—18; Geldersche biggen 1824; 4 runderen 120160; 41 nuchtere kalveren 511; 30 bokken en gei ten 27 per stuk. Handel redelijk. Algemeene markt: 341 partijen kaas. Ie kwal. met rijksin. 3135, 2e kwal. 2830; zware tot 35 crisisaftrek 8,2 cent. Handel vlug. 295 ponden boter. Goeboter 90—75; Weiboter 65—70 p p. Handel vlug. 65000 eieren. Kipeieren 4.855.25; eendeieren 3.15340 per 100 stuks. Handel ma tig. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling g.a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Aanvoer 115.500 kipeieren. Prijzen 56/68 K.G. f. 4.50—5.30, 58/72 f. 4.75—5.40; Klei ne eieren f44.40 per 100 stuks. Aanvoer 1000 eendeneieren. KATWIJK AAN DEN RIJN. 20 Sept. Eigen heimers. groote. f. 3.204.40 per 100 K.G.bos- peen f. 2.20—6.20; bloemkool I 1.12.20—18.40, idem II f. 3.60—11.40; kroten 5065 ct.; peen per kist 30—95 ct. LEIDSCHENDAM. 20 Sept. Vrije Veiling - Aangevoerd 6718 kipeieren, prijs f. 4.705.30; heneieren f. 2.753.25 per 100 stuks. Kippen 40 tot 95 ct.; duiven 7 tot 13 ct.; konijnen f. 0.15— 1.65 per stuk. LEIDSCHENDAM. 20 Sept. Engelsche kom kommers 1ste soort f. 22.50. 2de soort f. 1.50— 2. 3dè soort f.1; gele komkommers. 1ste soort f. 2—3.20. 2de soort f. 1.80—2.10. 3de srt. f. 1— 1.30; kropsla, 1ste soort f.0.501.60, 2de soort f. 0.30; peen f.2—3.50; tomaten, midd. f. 2— 2.20. groote ronde f. 22.80. 2de soort f2. 3de soort f.2, bonken f.2; andijvie per 100 50120 ct.; per 100 Kilo f. 2; spinazie per 4 Kilo 1248 ct.; postelein f.57.80; snijboonen f.719; spercieboonen f.621; prei f.23.20; selderie f.0.301.20; meloenen f.212; druiven f.6— f. 8.50. NAALDWIJK. 20 Sept. Bond Westland. Ali cante 1419 ct.; Frankenthalers 1422 ct.; Champion 1624 ct.: Maroc 1618 ct.; snij boonen 818 ct.: spinazie 48 ct. per KG.: andijvie 30ct1.40; sla f.0.501.30; bloemkool f. 1.506.00; eieren f. 3.405.20; komkommers f. 1.003.40 per 100; tomaten A 5060 ct.; B 6470 ct., C 5054 ct. per bak; dubbele boo- nen f. 0.901.70 per 15 KG.; meloenen 221 ct.; perziken 611 ct., 2de soort 26 ct. per stuk. NOORDWIJKERHOUT. 20 Sept. Veiling „De Eendracht". Pronkboonen 3032 ct.; stokhee- renboonen z. dr. f. 0.901.50; enkele heereno. z. dr. f. 1.351.50; enkele heerenb m. dr. f 1.20 1.45; snijboonen f. 1.051.40; dubb. heerenb. f. 0.751.55; alles per zak van 10 KG. RIJNSBURG. 20 Sept. Groentenveiling. Aardappelen 4060 ct.; kroten 5065 ct.; waschpeen 3060 ct.; uien 50—60 ct.; bloem kool I f.814; idem II f.36: kroten 5060 ct.; bospeen f.34.50; groene kool f. 3.504.00; roode kool f.3—3.60: gele kool f. 2.803.40. RIJNSBURG. 20 Sept. Bloemenveiling Dah lia's Roem van Aalsmeer 4060; Phenix 6-10; Goudvlinder 812; September wit 810: bruin 7—9: Pulling 4—10; War 40—10: Picardië 60— 120: Witte lelies 2.80—3.40; Helianthen 10—40: Witte asters 2030; gemengd 10—30. ROELOFARENDSVEEN. 20 Sept. Aardbeien 8—10 ct. per doosje; meloenen 8 ct. per stuk; druiven 1618 ct. per KG.; tomaten 50—74 ct. per bak: bloemkool f. 1.50—7.00: andijvie fl.40; sla f.0.302.30 per 100; snijboonen f. 1.802.05; dubb. stamb. 90—95 ct.; pronkboonen 30 ct. per 10 KG. TER AAR. 20 Sept. 1939. Spinazie f. 0.180.33: Andijvie f 0.030.10; Slavellen f.0.07 per kist; Peulen f.0.450.70; Snijboonen f. 0.60—2.25; Prinsesseb. f. 0.60—1.20; Dubb. Stampr. f. 0.60; Witte Pronkb. f.0.300.40; Spekboonen f. 0.60 0.75 per 10 K.G. Postelein f. 2.40; Waschpeen f. 1.50—2; Uien f. 0.90— 3: Prei f. 0.60—2 90; Roode kool f. 2.60; Witte kool f. 1.10; Savove kool f. 2.90: Groene sav. f. 2.60 per 100 K.G. Kroten f. 1.20—2.20: Radijs f. 0.40—1.30; Peen f 1—2.40; Selderie f 0.30—0.50 per 100 bos. Sla f.0.30—1.70 per 100 stuks. Bloemkool f.0.01 0.10Meloene f0.020.10; Komkommers f.1 4 30 per 100 stuks Augurken fijn f 1.40—2. fHr.- bastsrd f.0.70. basterd f.0.38. grof f.0.25 per 25 kg VOORSCHOTEN. 20 Sept. Veiling V.P.V. - Kipeieren f. 5.20—5.50. kuikeneieren f. 2.70—2.90. eendeieren f. 3.50—4.00 per 100 stuks; kippen 50—56 ct. per stuk; eenden 24—44 ct. p. stuk.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3