CORRESPONDENTIE Als ik thuis kom Beste raadselnichtjes en -neefjes. Helaas hebben de meesten van jullie nog vacantie. Helaas! Want de toestand in het buitenland is er niet op verbeterd, zoals we zo vurig gehoopt hadden. Wat ik verleden week reeds aan jullie geschreven heb, moet ik nu weer en met nadruk, herhalen: wees jullie ook flink! Dat is jullie taak in het kleine stukje wereld, waarin jullie le ven en waar jullie bezigheden liggen. Het is natuurlijk niet prettig, rond te lopen, en weinig te doen te hebben, als je zo graag naar school wilt. Het is ook niet prettig, als feestelijke dagen, waarop jullie je verheugd hadden, niet doorgaan. Maar deze dingen zijn maar kleinigheden en val len helemaal in het niet vergeleken bij de ellende en droefenis, die de oorlog in an dere landen brengt. Ik wil jullie nu niet verdrietig maken, maar dit begrijpen Jul lie wel. dat wij hier niet klagen mogen. En van jullie verwacht ik daarom flinke kinderen, die zoveel mogelijk meehelpen en niet zeuren of kibbelen thuis. Vooral in de gezinnen.waar vader nu weggeroepen is, moet?n de kinderen extra hun best doen, Moeders hulp te zijn en haar geen last te bezorgen. Het is voor Vader toch ook pret tiger. goede berichten over jullie te krijgen en opgewekte gezichten te zien, als hij thuisv™~* Somnuecn zijn wèl naar school en ik hoop natuurlijk, dat er voor de andere scholen spoedig een regeling zal komen, al zal het dan waarschijnlijk in een ander gebouw zijn en met wat minder lesuren. Maar: dan werken jullie tenminste weer, en daar verlangt ieder toch naar? Met onze raadsels gaan we gewoon door en ik hoop steeds op veel oplossingen en briefjes, dat weten jullie! In raadsel 5 stond het streepje verkeerd; het had vóór „te huurr" moeten staan, zodat de woorden ,,te huur" kwamen te staan tegen „Mei" aan. Wie op school breuken heeft geleerd, begrijpt, dat je „Mei" kunt lezen als „half 2 Mei Nu ben ik weer benieuwd, hoeveel oplos singen jullie van de nieuwe raadsels vin den. Er zijn wel enkele moeilijke bij, (mis schien vinden jullie deze niet moeilijk!) dus: flink aan de gang! Nu volgt de beantwoording van de brieffies. Hannie de Wekker Laat je schooltas maar keurig klaar staan; ik meen, dat je school spoedig gaat beginnen. Verleden week had je nog een fijn dagje, maar nu zal het wel uit zijn met het strand. De va- cantie-stemming, is er niet meer. Krijg ik niets meer te horen van het Belgische reisje? Suusje de Wekker Allereerst hartelijk gelukgewenst met je verjaardag. Ik hoop, dat je een prettige dag zult hebben, en je wensen vervuld worden. In de tweede plaats: je wens over je raadselnichtjes zal ik in mijn oor knopen. Oefen je maar veel in de zwemkunst; daar heb je altijd plei- zier van. Flip Stouten Je dacht zeker, dat ik je raadsel vergat? Nu, je ziet, dat het juist aan de beurt was, en reeds kant en klaar, vóór ik. natuurlijk met wat verbazing, je briefje las. Je hebt het hier iets anders be werkt. De eerste jongensnaam heb ik la ten vervallen. Sjaantje Stouten Gelukkig, dat jullie wèl school hebben. Het is heus niet pleizi- rig, nu nog rond te lopen met vacantie. Nellie Schouten Ik dank je voor het mooie lied. dat je voor me hebt overge schreven. Het is maar het beste, dat de hond weer bij zijn baas terug is. Gerard Stouten Natuurlijk zijn jullie blij. dat Vader in zyn gezin kan blijven. Ella Meinema Wat heerlijk, dat je weer geheel de oude bent. De prettige en vrolijke vacantie. en veel buitenlucht, heb ben je goed gedaan. Nu kun je er weer tegen, als de wintertijd nadert. Wat heeft je Vader je verwend. Je hebt een prachtig aandenken. Je moet maar vaak bedenken, waarom je dat gekregen hebt; een goede hulp in ogenblikken van ongeduld! Op Schiphol raakten jullie niet uitgekeken, en jullie hebben geroeid naar hartelust. Groet Hetti. en zeg hem, dat hij flink zijn best doet op school. Prettige dagen voor jullie allen, als je Oom er is. Wim d Wolf Ik hoop natuurlijk voor je. dat jij nu ook aan de beurt bent, om weer naar school te gaan. Jilles de Vos Heel begrijpelijk, dat je in de vacantie niet aan de raadsels toe kwam. Nu reken ik weer op je elke week. Voor ons raam in de vensterbank Daar staan veel mooie bloemen: Geraniumtrossen vurig rood, Gloxiniaklokken fors en groot.... Te veel om op te noemen! En als de school is uitgegaan. Dan fiets ik langs de wegen Dan trap ik vlug naar ons huisje toe, En kijk, aan 't hekje daar staat myn moe, Die lacht me vrlendlijk tegen! Dan zeg ik m'n eigen huisje gedag. Dan groet ik mijn moes met een kusje. En 't liefste bloemetje voor het raam. Veel mooier dan al mijn bloemen tezaam: Het krulkopje zacht van mijn zusje. MARIE MICHON. Natuurlijk best, dat je alléén de raadsels inzendt, als je er niets bij te schrijven weet. Gerrie Sweris Die laatste fijne weken hebben je vacantie goed gemaakt. Je hebt je schade ingehaald, en bent veel uitge weest. Leuk, dat je je fiets daar ook had, en helemaal terug mocht fietsen. Het komt goed van pas, dat jij veel van brieven schrijven houdt; nu leer je tevens een beetje Zuid-Afrikaans. Truusje van Weizen Wens Pim beter schap. Gelukkig hebben de duiven nu toch een goede verzorgster. Je houdt van hand werken; dat is nu een prettige bezigheid voor je. Jannie van Biezen Het is een sombere tijd. Prettig voor jullie, dat je broer tot nu toe dicht in de buurt is gebleven. Nu kan hij Moeder ook vaker bezoeken. Mijn har telijke groeten.. Anny Bekooy Het is geen makkelijk werkje, om die boerenpaarden te dresse ren. Gelukkig, dat het met den soldaat goed afliep. Laten we hopen, dat al deze oefeningen niet te lang nodig zullen zijn. Jannie van Kampenhout Ik begrijp, dat je na je thuiskomst weer even moest wennen aan een leven zonder „uitjes". Die uitjes hadden lekker gesmaakt! Nu onder vind je, dat vacantie ook kan gaan verve len. Het zou niemand bevallen, altijd va cantie te hebben. Jan Bronsgeest Ja, Jan, ik hoop het zelfde als jij. Je bent oud genoeg om te begrijpen dat er heel droevige dingen ge beuren. Alida Stikkelorum Het is moeilijk, om de hele dag bezigheden te vinden. Toch moet je dit zoveel mogelijk proberen. Koos Stikkelorum Laten we allen ho pen, dat je de vlaggetjes niet al te lang be hoeft op te bergen. Els de Bruyn Het doet me plezier, van al die bezigheden van je te lezen. Zo gaat de tijd vlug om, en je hebt je nuttig ge maakt. En zo lang het nog mooi weer is, komen er prettige dingen tot besluit. Tweetal Bakker Ik begrijp, dat jullie allen Vader heel erg missen, en zeer naar zijn thuiskomst verlangen. Zullen jullie extra flink zijn thuis? Ik weet dan de re den. als ik jullie brief mis, en begrijp dat heel goed in deze omstandigheden. We ho pen allen .dat dit van korte duur zal zijn. Lenny Moraal We hebben niet alleen vrolijke dingen te schrijven nu. Gelukkig, dat het weer tot nu toe meewerkt in jullie gedwongen vacantie. Corrie van Weizen Nu is het uit met de pret. en is er ook niet veel te vertellen. Maak je je weer net zo nuttig thuis als verleden jaar. toen je gedwongen vacantie had? Dat weet ik nog. Abram Fakkel Ja, het is lang geleden, sinds ik wat hoorde, dus je brief is dubbel welkom. Er zijn prettige dingen gebeurd in je vacantie. Dan schieten de raadsels er bij in! Felicteer je Zuster nog van mij. Wim Kleer Ik begrijp, dat het zowel voor Moeder als voor jullie een blijde thuis komst was. Ik hoop, dat Moeder spoedig aansterkt; wens haar het beste van mR. Coble Kleer Wat werd Moeder feeste lijk ingehaald! Of er ook naar haar thuis komst verlangd was! Help jij nu mee zor gen, dat M. voorlopig heel veel van haar rustbank kan genieten? Deze anekdote heeft al eens in onze krant gestaan; jam mer. Piet Martij n De rupsen kregen het een beetje te benauwd in hun doosje. Nu pro beerden ze daarover seintjes aan jou over te brengen! Wat denk je daarvan? Zijn je rupsen nu nog in leven? Annie Kuyl De kleine kindertjes vin den al die vogeltjes prachtig. En de grote kinderen ook, is het niet? Truus Sluymer Het was jammer, dat er een drukfoutje in de raadsels was ge slopen. Ja, er zijn nu veel soldaten op de been. Tinneke Marree Je hebt gelijk; wees blij, dat je weer naar school kunt. Het zal wat vreemd zijn, maar daaraan ben je weer gauw gewend, als je eenmaal begon nen bent. Zusjes Harte velt Het verwondert me niet. dat jullie nu genoeg krijgen van het buiten spelen. Is Jannie al aan de gang? Hopelijk zal jouw school, Co, ook spoedig beginnen. Hoe gaat het toch met de beide grote zusjes? Jo Kooien Beter wat verder lopen, dan gedwongen vacantie hebben, vind je niet? De titel van het boek. dat je las. doet al vermoeden, dat het heel spannend zal zRn. Dickie Oskam Jij kon het wel uithou den in de vacantie, zo in een ligstoel bui ten! Ik hoef niet te vragen, hoe bruin je wel bent. Aan zo'n druk vaarwater verveel je je niet. Ik ben al benieuwd naar je mi niatuur-briefjes. Zusjes de Vos Ik hoop, dat er intus- schen voor jullie school een regeling is ge komen. Jullie zitten ook om de school te springen; geen wonder! Maar ja. alle re geling kost tijd. Jullie Moeder had een goe de verjaardag; van de mooie planten geniet het hele gezin mee. Kora Key Je trof het, steeds zulk mooi weer te hebben aan het strand. Je bent toch hopelijk in K. niet ziek geweest? Zeg tegen je vriendin Bea, dat ik weer graag wat van hun kringetje hoor. Annie Jonkman Ik stel het dubbel op prijs, dat je mij. ondanks het vele extra werk, toch geschreven hebt. Hoe gaat het met je Zus, genezen de wonden goed? Die zwemmerij had een fijn staartje! Zie je, zo gaat het beter met je oplossingen. Ook in je brief, dus onder de oplossingen, naam en leeftijd. Coba Verlind Ja, Coba, wat jij hoopt, hopen we allen vurig. Je Oom ligt nogal in de buurt; dat is prettig. Ik ben blij te ho ren, dat Mijnheer T. weer beter is. Elsje Verlind We zien nu elke dag veel soldaten om ons heen. Zoveel als jij, zag ik er nog niet bij elkaar. Lydia Botermans Je wandelt dus veel met Beppie; je weet, zoiets hoor ik graag. Wat zingt zij al leuk! Zo'n klein ding; wat heeft zij die liedjes gauw te pakken! Aan jouw vacantie zie je dus een eind. Ik hoop, dat het voor Coba ook spoedig zo ver zal zijn. Mien Verstraaten Je had een prettige reden voor je afwezigheid verleden week. En je had een goede verjaardag, wat ik dadelijk zag, toen ik je brief openmaakte. Je begrijpt wel, waardoor! Annie Olivier Arme jij! Dat was geen pretje. Gelukkig, dat je de lastposten nu kwijt bent! Het boek was een goede troost. Zo'n laat na-cadeautje is eigenlijk wel heel fyn. Drietal de Neef Gelukkig, dat het zo geregeld kan worden, dat twee scholen in één school les hebben. Nog een beetje ge duld voor de anekdote. Ik meen geen raadsels meer van jullie te hebben. Je maakt flink voortgang op de vakschool, Jannie. Jannie Werk Je hebt goed geraden! Voor de meesten. ook voor jou, werd de eer ste schooldag weer een vacantiedag, in dit geval een teleurstelling. Hopelijk kun je spoedig aan het leren gaan. Het is niet prettig voor je Oom, zo ver weg te zijn. Tenslotte het bekende recept: Inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Was- straat 5. Tot Dinsdagmorgen 9 uur. Leeftijd kleineren: 711 jaar. Leeftijd groteren: 1116 jaar. Tot de volgende week. Allen hartelijk hartelijk gegroet door jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 16