Wat Mussolini deed voor den vrede Vragen uit het publiek ILEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 5 September 1939 Gemeenteraad van Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN De laatste pogingen van den duce GEMENGD NIEUWS Uitslaande brand in een diché-fabriek te Amsterdam Nederlandsch schip aangehouden Dagbl ad reclame niet te vervangen SPORT Buitenland Duitsche Parachutespringers. En het officieele antwoord Uit de Omstreken NOVA - Katwijk aan Zee - Iel. 400 De laatste hinderpaal THE GANGSHOW Officieel worden de volgende bijzonder heden gegeven over de laatste poging, die nn Rome uit in het werk gesteld is om den vrede te redden, toen deze zeer ernstig bedreigd was. Op 31 Augustus stelde Mussolini de En- gelsche en Fransche regeeringen ervan in iennis, dat hij op 5 September een inter nationale conferentie zou kunnen biieen roepen met het doel. de clausules te her pen van het verdrag van Versailles, welke de oorzaak vormen van de huidige, ver- sarring in het Europeesche leven, zulks echter op voorwaarde, dat hij, Mussolini, ran te voren de zekerheid zou hebben van de adhaesie van Frankrijk en Engeland en dat deelneming van Polen door het optre den van Londen en Parijs verzekerd zou pjn. Ondanks de verzoeken van de Ilaliaan- Khe regeering. waren Londen en Parijs niet in staat vóór den eersten September hur. antwoord aan Rome te doen toekomen. Intusschen deden zich in den nacht van 11 Augustus op 1 September de incidenten roor aan de PoolschDuitsche grens, wel- ïe Hitier ertoe dreven, de militaire opera lies tegen Polen te beginnen. Aangezien de door de Italiaansche regee- ring ontvangen antwoorden in beginsel gunstig waren, zoowel van Fransche als ran Engelsche zijde en een bijzondere be langstelling voor de mogelijke ontwikkeling Tan het initiatief van den duce aan den Jgetreden was aan den kant van Frank rijk. ondanks het eerste militaire conflict lusschen Duitschland en Polen, stelde de Italiaansche regeering rijkskanselier Hitier cp 2 September om 10 uur ervan in kennis, dat er nog een mogelijkheid bestond, een conferentie bijeen te roepen, voorafgegaan oor een wapenstilstand, welke conferentie op vreedzame wijze het DultschPoolsche conflict zou hebben moeten oplossen. Door tusschenkomst van den Itallaan- schen ambassadeur te Berlijn antwoordde Hitier, dat hij niet a priori de eventualiteit van een conferentie van de hand wees, maar van te voren wilde weten, of de door Frankrijk en Engeland aan Berlijn aange boden nota het karakter droeg van een ul timatum, aangezien in dat geval iedere on derhandeling nutteloos zou zijn. Voorts vroeg hij, of hij op een uitstel van 24 uur kon rekenen om zijn besluiten in dit verband te doen rijpen en vast te leg gen. De Italiaansche regeering stelde zich op nieuw in contact met de regeering te Lon den en Parijs op 2 September om 14 uur en stelde haar in kennis van hetgeen Hitier had gevraagd. Achtereenvolgens werden, laat in den avond, bevestigende antwoorden ontvangen van Londen en Parijs betreffende de beide gestelde vragen, maar men voegde hieraan toe. dat Frankrijk en Engeland tengevolge van het nieuwe feit der bezetting van Poolsch gebied, uitgevoerd door Duitsche strijdkrachten op 31 Aug. en 2 September, een fundamenteele voorwaarde stelde voor de deelneming aan een internationale con ferentie, te weten, ontruiming der bezette gebieden. Bij dezen staat van zaken bepaalde de Italiaansche regeering zich er toe Hitler in kennis te stellen van de genoemde voor waarden, hieraan toevoegende, dat zij zon der tegenbericht van de Duitsche regee ring van meening was, geen verdere actie te kunnen ontplooien. DE DERDE VERDIEPING IS UITGEBRAND. In het hooge en breede gebouw van de liché-fabriek Pax Holland In de Sptii- ;raat te Amsterdam heeft vanmorgen een Brand gewoed, tengevolge waarvan de lijn- ftserij, die op derde verdieping is onder- [ebracht, volkomen is vernield. Het personeel was nauwelijks een kwar- ier aan het werk, toen op de derde verdie- jing in de lljnetserlj te circa kwart voor icht alarm werd geslagen voor brand. Met fielblusschers probeerde'het personeel het uur in de kiem te smoren, doch de hitte tas zoo groot, dat men ijlings langs de rree smalle en nauwe traplokalen, die toe- fang geven tot de hooger gelegen etages an het gebouw, moest vluchten. Toen de ■andweer enkele minuten later met groot iateriaal in de Spuistraat verscheen, sloe- :en de vlammen, die in het aanwezige en fht ontvlambaar materiaal gretig voedsel onden, reeds uit de brandende verdieping, taarvan de ruiten aan de voorzijde door verzengende hitte direct waren gespron- ;en. Doch juist op dit critieke moment :akte de brandweer het vuur energiek aan. Het drie stralen aan de voorzijde in de Spuistraat en met nog een vierde straal via ;n gebouw aan het Singel, dat grenst aan Ie achterzijde van de fabriek hier stond in tweede motorspuit opgesteld werd ■ater gegeven en nu waren de vlammen goedig bedwongen. Zelfs had het vuur een gelegenheid meer zich tot de vierde '«dieping, waarin de fotoafdeeling is on- rgebracht, uit te breiden. Het bleef be- rkt tot de derde verdieping, die grondig »erd vernield. Omtrent de oorzaak tast men nog volko- ien in het duister. Toen de brand uitbrak, was men op de treffende afdeeling bezig met het bewer en van platen, waarbij gebruik werd ge bakt van een groote bak, gevuld met ter entij n. In hoeverre deze groote hoeveel- •tid licht ontvlambare vloeistof te maken eeft gehad met de oorzaak van den brand *ordt nog nader onderzocht. Tijdens het blusschingswerk kreeg een andweerman door glasscherven een bloe- nde wonde aan de knie. Na voorloopig «bonden te zijn. werd hij naar het bin- sn-gasthuis gebracht ter nadere controle a vandaar naar huis. »:he "et OlTS AAN BOORD VOOR DUITSCHLAND? Naar het Alg. Hbld. meldt, heeft een En- Slsch oorlogsschip gisteren het Nederland- hl>* s.s. ..Groenlo", varende op de Noordzee fw bestemming Rotterdam, gedwongen op stoomen naar Ramsgate voor onderzoek. Het schip heeft erts aan boord; vermoe- klijk was deze lading voor Duitschland be- "«nd. Eigenaresse van het schip is de rr*)mvaartmaatschappij Noordzee te Am- r«dam. Eenige dagen geleden was het schip uit ;lbao vertrokken met een lading erts uit [Wansche mijnen, die te Rotterdam zou '^den gelost. Gistermorgen had Kaap Dull ness gerapporteerd, dat de „Groenlo" daar ■passeerd was. Kort daarop moet de aan- '^ding zijn geschied Het vaschtschip meet bijna 2000 bruto gister tons. fff Si doetje qoed! 5736 (Ingez Mcd.) (Zitting van hedenmiddagi INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN RAAD. Voorzitter de burgemeester, mr. A. van de Sande Batohuyzen. Aan de orde ls allereerst punt 1 der agenda: le. Beëcdiging en installatie van de nieuw benoemde raadsieden. Alle leden leggen in handen van den voorzitter'de verei.schte eeden of geloftes af. De VOORZITTER verklaart daarmede al len geïnstalleerd aLs leden van den ge meenteraad. De notulen der vorige zitting worden goedgekeurd. De Ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. 2e. Benoeming van vier wethouders (va oattires. de heeren mr. A. F. L M. Tepe. J J. van Stralen. M. G. Verweij en J. Wilbrink i De heer WILMER legt een korte verkla ring af omtrent het standpunt der R.K. fractie. De fractie meent, dat de uitslag der verkiezingen den grondslag biedt voor een andere samenstelling van het college van B. en W wil het representatief heeten voor de bevolking. De fractie meent, dat een juiste verdeeling zou zijn 1 s.d.. 1 a.r.. 1 r.k. en 1 c.h. wethouder. De andere rechtsche fracties deelen dit standpunt. De S.D.A.P. wil echter twee of geen zetels. De r.k. fractie kan zich daarmede niet ver eenigen en zal stemmen op 1 s.d., 1 c.h., 1 r.k. en 1 a.r. wethouder. Mocht de S.D-A.P. den zetel weigeren, dan zal de oplossing moeten gevonden worden door een geheel rechtsch college. De R.K. fractie wil dit niet a priori, doch weigert de S.D.A.P. haar zetel, dan lijkt haar dit de beste oplossing. De heer BEEKENKAMP sluit zich namens de A.R. fractie hierbij aan en stelt ln de vacaturevan Stralen candidaat dr. Bee kenkamp. De heer WILBRINK zet het standpunt der C H.-fractie uiteen. De fractie acht het ln deze omstandigheden niet verantwoord om met één S.D.-wethouder in zee te gaan aangezien dan niet voldoende tot uiting komt. wat er in deze gelederen leeft. Bovendien hebben de beide SX> wet houders ln de afgeloopen vier jaar hun taak naar behooren vervuld. Er ls tijdens het onderling overleg naar vele oplossingen gezocht: deze waren óf te handhaven den ouden toestand, óf geheel rechtsch college óf drie rechtsche wethouders plus een libe raal. die de plaats zou innemen van den soc. dem., die zijn zetel niet zou aanvaar den. Het zou z.i. niet juist zijn om een fractie van acht zetels twee wethouders plaatsen te geven en een fractie van veer tien daarvan uit te sluiten Ook de oplos sing van drie rechtsche wethouders en een liberaal ,die dan een ander zou moeten zijn dan het thans zittende raadslid lijkt spr. niet juist. Mede rekening houdende met de sociaal- economische politiek der gemeente, geeft sprekers fractie de voorkeur aan de be staande samenstelling, al was een "bezetting door de vier groote partijen z.i. verkies lijker geweest- Prof. VAN BEMMELEN acht het onjuist om een scheiding te maken tusschen rechts en links. De Liberale Partij zou geen me dewerking hebben verleend aan een poging om den vierden zetel door een liberaal te doen bezetten. Ook met het oog op de tijds omstandigheden geeft spr, de voorkeur aan bestendiging van den bestaanden toe stond. Dr. KEY geeft eveneens aan deze oplos sing de voorkeur. De heer VAN WELZEN betoogt, dat. de uit slag der verkiezingen de samenstelling van een democratisch college rechtvaardigt. Daarom betreurt spr. het. dat de vrijzinnig democraten niet tot medewerking bereid zijn gebleken. Onder de gegeven verhoudin gen zal ook spr. stemmen voor handhaving der bestaande situatie. De heer VAN ECK betoogt, dat de eisch der S D A.P, op 2 zetels niet berust op een dogma, doch op de plaatsel'ike omstandig heden. Er was vroeger hier ter stede een groots kloef tusschen de linker- en ie rech terzijde. B'ljna altijd waren tevoren de stemmen te tellen. Het was de S.D.A.P. niet I Vraag: Hoe kan ik aan een gemobiliseer de een gilo-cheque verzenden? Antwoord: Het toezenden van chèques ls onder de huidige omstandigheden niet de geëigende wijze om gelden aan gemobili- seerden over te maken, omdat aan het hoofdkantoor van den post-, chèque- en girodienst te 'sGravenhage ln ieder geval zou moeten worden medegedeeld welk post kantoor in welke gemeente met de uitbe taling moet worden belast. Dit ls evenwel tot nader order niet mogelijk, omdat de plaats, waar de gemobillseerden gelegen zijn op het oogenblik in het algemeen niet bekend gemaakt mag worden. Aangeraden wordt derhalve om geldzendingen aan ge- mobiliseerden te verrichten door middel van een postwissel, vermeldende het gewo ne veldpostadres aangezien postwissels be stemd voor gemobillseerden uitbetaald wor den door het postkantoor van de plaats van aanbieding. Vraag: Kunnen gemobillseerden die dezer dagen of binnen afzienbaren tijd in de bur germaatschappij een examen moeten afleg gen daartoe verlof krijgen? Antwoord: Ja. Tot het afleggen van examens op delnl dagien), waarop het examen moet worden afgelegd en den on middellijk daaraan voorafgaanden dag kan bijzondere omstandigheden voorbehou den buitengewoon verlof worden ver leend tot een maximum van 7 dagen. Bij de aanvragen welke door den betrokken militair tot zijn rechtstreekschen comman dant moeten worden gericht, moet een be wijsstuk worden overgelegd waaruit blijkt op welke dagen aan het examen moet wor den deelgenomen. Vraag: Bestaat onder de tegenwoordige omstandigheden nog de mogelijkheid op verzoek te worden overgeplaatst bh een ander legeronderdeel dan dat waarbij men thans is ingedeeld, en tot wien moet men zich daartoe wenden? Antwoord: In het algemeen zal de mobi lisatie-bestemming van een militair slechts in zeer bijzondere gevallen worden gewij zigd, zoodat verzoeken tot overplaatsing naar een ander onderdeel slechts in zeer dringende gevallen zullen kunnen worden ingewilligd. Zoodanige verzoeken moeten niet tot den minister van defensie worden gericht, doch door den belanghebbende te doen om het voeren var. oppositie; ieder een. die zich in de politiek begeeft, zal streven naar practische uitvoering var zijn ideeen. De s.d. fractie kan niet anders han delen dan geen of twee zetels te aanvaar den; dat is haar politieke overtuiging. Het standpunt der a.r. deelt spr. niet, doch hij kan het begrijpen. Niet aldus ech ter dat van de r.k.. die, naar hij dacht, toch dichter bij de sr. staan dan de a.r. Hij had het tactlscher gevonden, wanneer zij het voorbeeld der chr. historischen had den gevolgd. De samenstelling van den raad ls trouwens niet veel veranderd; wel ver loor de S.D.A.P. 2 zetels, doch daarentegen behaalden de v.d. zetelwinst. De VOORZITTER dringt aan óp beper king. De heer PARMENTIER citeert mr. Mok, waar deze zegt geen bewonderaar te zijn van de leuze ,twee zetels of geen". Een fethouder, aldus mr. Mok, is oneindig veel beter dan geen wethouder. Wanneer ieder een volgens zijn innerlijke overtuiging stemt, heeft spr. goede hoop, dat het resul taat zal zijn zooals zijn fractie dat gaarne zou zien. Hierna wordt tot stemming overge- gaan. Het resultaat is. dat worden gekozen in de vacature-mr. A. F. L. M. Tepe, de heer Tepe met 30 stemmen, (1 op den heer Wilmer; 2 ongeldig). In de vacature-Jac. Wilbrink de heer Wilbrink met 32 stemmen; (1 op den heer v. d. Kwaak). In de vacature-J. J. van Stralen de heer Van Stralen met 23 stemmen, (10 op den heer Beekenkamp). En in de vacature-M. G. Verwey de heer Verwey met algemcene stemmen. Alle gekozenen nemen hun benoe ming aan. Er wordt van Poolsche zijde melding ge maakt van nieuwe pogingen door Duitschers om door middel van parachutes Poolsch grondgebied te bereiken. Aangezien de auto riteiten en de bevolking er spoedig in waren geslaagd deze Duitschers te arresteeren, wordt thans een nieuw middel toegepast: Op vier September zijn verscheidene in Poolsche militaire uniform gekleede man nen neergedaald. Dit is niet het eerste geval van flagrante schending van het oorlogs recht van de zijde der Duitschers. Vanmiddag is de volgende proclamatie der Poolsche regeering uitgevaardigd: De regeering van de republiek Polen noo- dtgt hierbij alle staatsburgers uit hun kalmte te bewaren op het oogenblik. dat de toestand het nemen van preventieve maat regelen vereischt. De regeering verzekert der geheele bevolking, dat zit het werk, ter ver dediging van den staat, tot het einde toe zal leiden onder de bevelen van den oppersten leider, met inspanning van alle krachten en een onschokbaar vertrouwen ln de over winning van Polen en zijn bondgenooten. VOETBAL. TENNIS. AUSTRALIË WINT DEN DAVIS CUP. Zü sloeg Amerika met 32. Australië heeft de Challenge round en daar mede het toumooi om den Davis cup met 3—2 van Amerika gewonnen. De uitslagen van de laatste enkelspelen lui den: Qulst Australië i si Riggs i Amerika 6—1. 64, 36, 64. Bromwich i Australië) slaat Par ker (Amerika) 60, 63, 61. GOLF\ NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Ondanks den mobilisatie-toestand is het programma der Noordwijksche Golfweek toch afgewerkt. De uitslagen luiden: 18 holes bogev met bisques: 1. H. Timmer (6) 5 up: 2. F C. W. Noorduyn (13) 4 up; 3. R. van Wulfften Palthe (12) 2 up. Palace Hotel-wisselbekerhalve eindstrijd L. Carp <24) met 2 en 1 van K. Goeritz (21); L. B. Heemskerk (7) wint met 6 en 5 van R. van Wulfften Palthe (12); eindstrijd; L. Carp (24) wint met 2 up van L. Heemskerk (7). Van Heukelom-wisselbeker. dames: eindstrijd: mevr. v. Huystee 20 vei l, met 5 en 3 van mevr. S. van Wely <18). Helmhorstbeker. eclectic: 1. A. M. Groskamp (8) 2913; 2. L. O. Bosworth (16) 292/3; 3. mevr. Bos (24) 30. Singles vlaggenwedstrljd om den Eyken-tro- ohee: 1 .mevr. Waller (20) in de 21e hole; 2. L. Carp (25) in de 19e hole; 3. mr. J. v. Wely (18) op de 19e green. Mrs. Cremers Ladies Cup: finale: mevr. Bos <26) wint met 2 up van mevr. v. Wely (18). Approach and putting comp. 1. L. B. Heems kerk 7 pnt 2. 3. en 4. mr. J. van Wely. J. Ruys en K. van Hinloopen Labberton. elk 8 pnt. Cocktail Cup. Stableford-systeem: 1. J. H. Stikker <22) 414; 2 A. M. Groskamp (8) 41; 3. mr. M. J. Bos <20 35 pnt. Van Limburg Stirumbeker. 18 holes medal play: 1. mevr. Nielsen (16) 69 netto; 2. mevr. Van Wely <18) 69. na overspelen. Mixed foursomes-vlaggenwedstrijd: 1. L. B. Heemskerk (7) en mevr. Furnee (12) rand 20e hole; 2. F. Nielsen (17) en mevr. Bangert (18) 20e green; 3. L. Carp (25) en mevr. N. Carp (18) 20e green. British—American Challenge Cup: 1. A. M. Groskamp <8) 66 netto, benevens E. Cremers- Cup met 74 gross; 2. mevr. Waller (18) 69 netto. Golfbag Cup: 1. J. H. Stikker (18) 5 up tegen bogey; 2. 3. en 4. A. M. Groskamp <8), L. Carp *25) en R. van Wulfften Palthe (12) allen 4 up De Lucky Cup voor de beste score gedurende de geheele week werd reeds den eersten dag gewonnen door H. Timmer, den bekenden ten nisser. die ook ln golf uitblinkt, met de uitste kende score van 71. Deze prestatie werd door niemand meer verbeterd. worden ingediend bij zijn onmiddellijken commandant. Reeds tot den minister van defensie gerichte verzoeken van bovenbe doelde strekking worden in verband met het voorgaande bulten behandeling gela ten: Vraag: Ware het niet nuttig als er sig nalen werden vastgesteld om de bevolking te doen weten dat de aanvallende vliegtui gen ook met gas hebben gewerkt? Anders zullen velen die na afloop van den aanval uit hun schuilplaatsen te voorschijn komen, groot gevaar loopen. Antwoord: Daarvoor zorgt de overheid. ZIJ geeft niet eerder het signaal „lucht alarm geëindigd" voordat ontsmetting heeft plaats gehad. Vraag: In hoeverre is het gasgevaar op de 2e verdieping van een huis van beteeke- nis? Antwoord: Men moet geen schuilplaats zoeken of Inrichten op een 2e verdieping, maar op den beganen grond. Men moet zich eventueel met de buren verstaan. Vraag: Doet men goed om bij een lucht aanval de duinen in te vluchten? Zoo ja, verdient het dan geen aanbeveling de prik keldraadomrasteringen langs de paden ln de duinen te doen verwijderen? Is het bosch een goede schuilplaats? is men in de voorsteden veiliger dan in de hoofdsteden? Antwoord: De beste schuilplaats is een ondergrondsche kelder mits deze door een deskundige is goedgekeurd, is dit niet het geval dan de kelder niet gebruiken. Daarna volgt een bovengrondsch vertrek met zoo min mogelijk ramen of deuren (gang, bad kamer, alcoof en dergel.) aan buitenmuren. Deze ruimte dan scherfvrij en Instortings- vrij maken. De plaatselijke afdeelingen van de Nederlandsche vereenlglng voor lucht bescherming geeft aan hoe dit geschieden moet. Als ook dit niet kan, dan volgt een overdekte loopgraaf buitenshuis. Is dit niet mogelijk, dan een open loopgraaf. Niet de duinen of bosschen ingaan. Spanjaarden hebben met het „vluchten naar buiten" leergeld betaald. Hoe minder dicht de be- volglng op een woont, hoe geringer de kans op voltreffers uiteraard is. Wanneer men „buiten" kan gaan logeeren. wordt aan geraden dit te doen. OEGSTGEEST. DF, LUCHT- EN BR ANDBESCHERMING. De gemeente in 17 blokken verdeeld. Alhier is op Initiatief van de Ver. voor de mchtbescherming een organisatie voor Lucht- en Brandbescherming in het leven geroepen, aan welke alle ingezetenen zullen medewerken. Het centrum der gemeente is daartoe in zeventien blokken ingedeeld, Het bestuur heeft een bespreking gehad met de personen, die zich bereid verklaard 481ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de ljjgt Trekking van Dinsdag 5 September 1939 Ilooge Pryten 2000.— 4401 1500.— 20578 1000.— 1648 3232 10323 15298 400.— 2890 21524 200.— 1314 12426 14540 100.— 1525 1616 3284 3339 5272 13434 16649 400.— 2890 21524 Prijzen van f 65. 1021 1070 1120 1140 1152 1165 1186 1196 1202 1273 1386 1574 1620 1661 1662 1683 1692 1770 1809 1831 1885 1918 1947 1967 1976 2000 2019 2031 2056 2076 2146 2186 2213 2239 2245 2254 2307 2323 2341 2399 2413 2414 2429 2431 2465 2524 2530 2535 2564 2614 2616 2662 2697 2723 2731 2779 2842 2855 2880 2885 2889 2901 2948 2960 3022 3072 3111 3206 3238 3256 3258 3260 3393 3418 3466 3470 3567 3576 3626 3631 3702 3716 3747 3784 3806 3884 3885 3925 3980 3995 4009 4010 4029 4050 4089 4103 4164 4173 4175 4178 4205 4237 4291 4310 4342 4391 4392 4436 4448 4454 4459 4475 4509 4533 4534 4574 4603 4624 4630 4659 4692 4724 4738 4754 4765 4782 4785 4827 4940 5002 5004 5060 5090 5113 5142 5197 5216 5315 5385 5398 5408 5512 5556 5568 5581 5600 5620 5736 5776 5783 5791 5792 5809 5827 5829 5837 5885 5901 5906 5918 5947 5954 5958 5960 5963 5986 6031 6050 C136 6188 6203 6219 6239 6240 6242 6248 6259 6288 6292 6295 6307 6327 6337 6349 6357 6361 6372 6440 6517 6520 6540 6550 65è3 6572 6698 6723 6740 6762 6822 6845 6870 6872 6889 6947 6952 6966 6967 6971 7034 7043 7045 7073 7077 7085 7125 7138 7240 7279 7307 7335 7350 7378 7397 7437 7518 7522 7619 7650 7696 7778 7831 7891 7893 7921 7937 7956 8064 8068 8100 8148 8150 8194 8196 8228 8248 8285 8295 8332 8411 8415 8421 8422 8485 8522 8627 8632 8634 8660 8661 8687 8716 8740 8794 8802 8806 8837 8875 8979 9050 9058 9060 9069 9073 9083 9119 9255 9356 9365 9379 9395 9412 9441 9445 9457 9461 9506 9522 9540 9575 9577. 9589 9605 9620 9627 9631 9632 9658 9728 9836 9986 10015 10026 10036 10061 10065 10072 10093 10139 10144 10147 10166 10195 10211 10260 10291 10348 10339 10437 10495 10533 10590 10604 10708 10730 10762 10774 10805 10828 10859 10884 10949 10965 10979 10982 10991 11044 11054 11084 11104 11176 11278 11294 11315 11405 11419 11428 11434 11446 11460 11481 11483 11506 11535 11615 11634 11636 11676 11745 11756 11910 11927 11952 11977 11998 12040 12047 12083 12107 12127 12145 12148 12167 12185 12269 12295 12322 12346 12387 12419 12460 12462 12470 12472 12493 12508 12561 12583 12593 12608 12633 12650 12677 12696 12718 12779 12782 12896 12920 12922 12975 13029 13066 13082 13101 13113 13139 13146 13154 13182 13188 13225 13259 13334 13354 13357 13388 13440 13459 13461 13487 13502 13509 13512 13534 13539 13668 13713 13755 13794 13800 13803 13837 13842 13876 13879 13901 13903 13922 14054 14070 14097 14202 14214 14230 14302 14332 14346 14351 14362 14393 14459 14503 14506 14518 14534 14585 14614 14631 14667 14784 14805 14825 14851 14889 14906 14911 14996 15012 15017 15019 15026 15094 15120 15129 15155 15170 15221 15241 15344 15355 15393 15401 15418 15429 15434 15446 15461 15471 15478 15479 15586 15589 15650 15653 15661 15665 15687 15694 15722 15733 15749 15757 15801 15807 15824 15871 15885 15887 15940 15943 15982 16030 16037 16038 16053 16058 16097 16142 16199 16220 16261 16280 16281 16289 16290 16318 16321 1G346 16382 16416 16421 16433 16461 16513 16565 16609 16614 16758 16776 16794 16872 16875 16894 16928 17088 17089 17134 17167 17168 17169 17172 17218 17220 17341 17349 17351 17380 17385 17433 17491 17525 17572 17612 17630 17649 17650 17652 17684 17728 17738 17794 17795 17797 17820 17837 17840 17862 17873 17911 17924 17933 17958 17978 17999 18026 18031 18036 18051 18067 18068 18104 18108 18120 18168 18169 18171 18180 18251 18255 18260 18263 18290 18335 18358 18360 18372 18416 18430 18506 18517 18539 18584 18585 18661 18687 18713 18767 18776 18789 18808 18826 18903 18914 18967 18987 19075 19306 19312 19324 19327 19337 19377 19452 19500 19550 19640 19650 19659 19687 19694 19704 19720 19721 19724 19761 19839 19844 19852 19855 19872 19886 19888 19959 19964 20016 20053 20066 20080 20113 20128 20132 20151 20217 20256 20260 20264 20265 20283 20412 20436 20480 20507 20511 20541 20586 20595 20604 20661 20677 20698 20703 20750 20752 20764 20770 20776 20790 20797 20845 20865 20889 20905 20906 20926 21001 21009 21038 21062 21219 21229 21276 31347 21393 21397 21401 21425 21441 21461 21477 21491 21501 21508 21515 21577 21581 21681 21691 21731 21736 21816 21847 21858 21864 21885 21896 21899 21939 21976 21993 Verbet, vorige lijst; 11923 m. z. 11922; 19625 m. z. 17625; 18191 m. z. 18198. Dinsd. 5. Woensd. 6 en Donderd. 7 Sept. De groote avonturenfilm met den bekenden acteur RICHARD ARLEN. 5756 Voor de pauze: de film van Hopman RALPH READER Padvindersfilm vol pit en humor. hebben als Blokleiders op te treden De Blokleiders zijn op het oogenblik de volgen de heeren en dames: H. van de Mey. W. den Boer, mej. Parmentier. mevr. H. Heer tjes. A. O. Rijsdijk, C. O. Matray. mevr. Wichers Rollandet. J. O. Schrijvers, J. L. Nouwens. C. H. B. Witte, A. Porthelne. J. P C. Sentel, J. Spaargaren. H. Martijn, J. J. Bekooy, H. C. de Graaf, mevr. S. de Vries H. C. Gooszen, I van der Velde, G. Lubbe, J. C. J. Witmans. prof. dr. H. A. Kramers en dr. F. C. Bursch. Mr. L. Sprey, voorzitter van de Ver. voor de Luchtbescherming, gaf een aantal richt lijnen aan. volgens welke de organisatie ln ieder blok zou moeten worden geleid. De vereenlglng blijft hierover in nauw contact met den Dienst van de Luchtbescherming in onze gemeente. Morgen wordt alhier de iaarlijksche collecte gehouden voor het Militair Tehuis, welke in den huldigen tijd natuurlijk meer dan ooit wordt aanbevdlen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7