Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 4 September 1939 Vierde Blad No. 24369 SOste Jaargang SPORT L.V.B.-competities gaan door U.V.S.-Emma 2—9 Jongen te Leidschendam verdronken BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VOETBAL. Echter ztfn bijzondere maatregelen getroffen. Aan de besturen der vereeniglngen. aange,- 6loten bij den L.V.B. is door het bondsbestuur de volgende circulaire gericht: Hoewel de buitengewone omstandigheden het onmogelijk zullen maken dat de competitie, voorloopig althans, geregeld voortgang zal kunnen hebben, heeft het L.V.B.-bestuur ge meend toch een aanvang met de wedstrijden te moeten maken. De meeste vereeniglngen be schikken nog wel over een voldoend aantal spelers, die niet in militairen dienst zijn, en die gaarne willen spelen. Overtuigd, dat zich vele moeilijkheden zullen voordoen, heeft het bestuur het volgende be sloten: 1. De competities vangen aan op Zaterdag 16 en Zondag 17 September. 2. Als regel zullen voor eiken competitiedag van iedere vereeniging slechts de helft der elf tallen in het programma worden opgenomen, zoodat het gemakkelijk is om onvolledige elf tallen aan te vullen. 3. Is het niet mogelijk een elftal voor een vast- ge6telden wedstrijd in het veld te krijgen, dan zendt de betreffende vereeniging hier van bericht aan het Bondsbureau en aan de tegenpartij. Door dit bericht wordt dan de wedstrijd als uitgesteld beschouwd. Het is dus niet noodig eerst toestemming aan den L.V.B. of tegenpartij te vragen. Deze bepaling geldt natuurlijk niet voor ju niores- en ad.-elftallen, welke gewoon kunnen doorspelen. Voor deze berichten zullen aan de vereeni glngen briefkaarten verstrekt worden. die uiterlijk Vrijdagmorgen in het bezit van de tegenpartij moeten zijn. voor zoover het Za- terdagwedstrljden betreft, en op Zaterdag morgen voorzoover het Zondagwedstrijden betreft. 4. Ten gerieve van de Leidsche spelers en scheidsrechters zal op Vrijdagmiddag bij de heeren Meykamp (Aalmarkt) en v. Egmond Haven) worden bekend gemaakt, welke Za terdagwedstrijden niet doorgaan. Eenzelfde bericht voor de Zondagwedstrijden wordt op Zaterdagmiddag bekend gemaakt. wy hopen op aller medewerking te mogen rekenen. a. S. Van een oefenwedstrijd is geen sprake ge weest, daarvoor was U.V.S. te onvolledig. Wegens militairen dienst werden de volgende spelers gemist: Kramp, Burgy, den Daas, v. Weerlee en Onvlee. terwyi Wallaart wegens fa milieomstandigheden niet van de party kon zyn. Daartegenover stelde Emma een elftal met slechts één invaller op. Hoewel U.V.S. voor de rust flinken tegenstand bood, kon zy niet verhinderen dat Emma een voorsprong van 41 noteerde. De U.V.S.-Ver dediging was zoo lek als een mandje en aan gezien Emma over een zeer goed elftal beschikt was dit niet te verwonderen. De U.V.S.-voorhoe de was op zich zelf aangewezen en niet bij machte tegen de sterke Emma-verdediging op te tornen. Na de rust, wist Oosterom direct den achter stand te verkleinen (42). Hoewel nog verschil lende pogingen werden ondernomen, bleef suc ces uit en nam Emma het spel geheel in han den. Successieveiyk werd de score opgevoerd en het einde bracht een 9—2 overwinning voor Emma. HILLEGOM. Raadsagenda. De Raad vergadert morgenmiddag te 2 uur. 1. Beëediging raadsleden; 2. Benoeming van 2 wethouders en 2 plaatsvervangende wethouders; 3. Notulen van de vorige ver gadering; 4. Benoeming van 4 leden van de gascommissie5. Benoeming van 2 leden van de waterleidingcommissie; 6. Benoe ming van 4 leden van de Commissie voor de Bad- en Zweminr.; 7. Benoeming van 4 leden van de Commissie voor Openbare Werken; 8. Benoeming van 4 leden van de Commissie inzake Werkverschaffing; 9. Benoeming van 4 leden van de Slachthuis commissie; 10. Benoeming van 3 leden en 3 plaatsvervangende leden en aanwijzing van den president en vice-president der commissie van advies over het pompsta tion; 11. Benoeming van 6 Commissarissen der N.V. Electriciteitsbedrijf12. Benoe ming van ten hoogste 3 gemachtigden en 3 plaatsvervangende gemachtigden voor de vergaderingen der aandeelhouders der N.V. Electriciteitsbedrijf en aanwijzing van de personen die het stemrecht zullen uit oefenen; 13. Benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervangende leden der commissie van georganiseerd overleg voor de ambtenaren; 14. Benoeming van 3 leden en 3 plaatsver vangende leden der commissie van geor ganiseerd overleg voor de werklieden; 15. Mededeelingen Gevonden: Bruin kinderschoentje, zil veren kettinkje. 2 sleutels, boodschappen tasch. hondenhalsband, sierspeld, rozen krans. straat. Giften, alsook lectuur en spelen zul len door de comité's of besturen gaarne wor den aangenomen. De gewone maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht f. 47.54J/s. OM DEN ZILVEREN BAL. De uitslagen van gisteren zyn: 2de ronde: OvermaasQuick 14: Heracles Fevenoord 1—4; D.F.C.—S.V.V. 1—2; A.D.O.— Willem II 3—0. Halve eindstryden: OvermaasFeyenoord 2-2. (Feyenoord wint na het nemen van straf schoppen; S.V.V.A.D.O. 0—7. Feyenoord en Ado komen dus in den eindstryd). WEDSTRIJD L.F.C. AFGELAST. De voor L.F.C. georganiseerde wedstryd tegen Vios is gisteren niet doorgegaan in verband met de mobilisatie. Z.L.C. NAAR HILLEGOM. Gisteren hebben de Z.L.C.-Juniores en adspi- ranten in Hillegom gespeeld. Na deze wedstry- den werd er nog een tochtje gemaakt naar Haarlem. Bloemendaal. Noordwyk en zoo weer naar Lelden terug. Het was een zeer gezellige dag voor de jongens. De uitslagen waren: Hillinen-JunioresZL.C. juniores 03. rust 02; Hillinen adsp.Z.L.C. adsp. 01. rust 01. KATWIJK. Raadsagenda. De Raad vergadert morgenavond 5 Sep tember te 7.30 uur. 1. Beëediging van de nieuw gekozen raadsleden; 2. Benoeming van twee wet houders; 3. Vaststelling van de notulen der vergadering van 19 Juli 1939, no. 377; 4. Mededeeling van de Ingekomen stukken; 5. Benoeming van a4 leden van de Com missie voor de bedrijven; b. 4 leden van de Commissie voor Fabricage; c. 4 leden van de Commissie voor het Grondbedrij 1d. 4 leden van de Havencommissie; e. 6 leden van de Belastingcommissie; 6. Benoeming van: Commissies, belast met het nazien van de rekeningen 1938 van de Gemeente de Gemeentebedrijven en van den School- artsendienst; 7. Benoeming van een be stuurslid van de Katwijksche Bouwver- eeniglng; 8. Benoeming Voorzitter van de Commissie van toezicht op de arbeidsbeurs 9. Aanvaarding schenking; 10. Voorstel tot verweer ln cassatie met betrekking tot de onteigeningsprocedure „Nieuw-Zuld"; 11. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Militaire Tehuizen. Nu ook ln onze gemeente een groot aan tal militairen gelegerd ls, doet zich de be hoefte gevoelen aan een tehuis, waar zij hun vrijen tijd kunnen doorbrengen. Om daartoe te komen heeft zich een comité gevormd bestaande uit de plaatselijke predikanten, de besturen van de Herv en Geref. J.V., de heeren W. v. Veen en E. v. Wensveen en de leden der Parochiehuiscommissie. Het tijdelijk tehuis zal gevestigd worden in het Parochiehuls en in het lokaal der Chr. Jon- gellngsvereeniging aan de Voorstraat. Deze zalen kunnen reeds ln gebruik worden ge nomen. Een ontspanningsavond filmavond) zal morgen worden gegeven in het Parochie huls en Woensdagavond ln de zaal Voor- KATWIJK AAN ZEE. De heer W. C. Veldkamp naar Suriname. Onze plaatsgenoot de heer W. C. Velt- kamp, die beroepen is als predikant, bij de missie te Paramaribo in Suriname, zal 24 October a.s. daarheen vertrekken. Vóór zijn vertrek treedt hij 6 Sept. a.s. in het huwelijk. Gisteravond werd een drukbezochte re ceptie gehouden in Irene, waar o.a. ook kwamen feliciteeren de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop en wethouder J. Dubbeldam. De heer J. de Jong, die hier 19 jaar werkzaam is geweest als commies bij de belastingen, is met ingang van 15 September overgeplaatst naar Sassenheim. In zijn plaats is benoemd de heer J. de Vlieger uit Maassluis. C. M. uit Rotterdam deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn heerenrijwiel, dat in een schuur van V aan de Voorstraat was geplaatst, ontvreemd is. De collecte in de Herv. Kerk voor de halfweezen en ziekenzorg heeft opgebracht f. 68.40; de bijzondere collecte voor de Zon dagsschool f. 168.06. LEIDSCHENDAM. Ernstig motorongeval. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de grens van Boskoop een ernstig ongeluk plaats gehad. De 32-jarige dienst plichtige J. C. P. van den Akker wonende aan den Damlaan alhier had per motor zijn vrouw en kind een bezoek gebracht. Op den terugweg nabij Boskoop sprong een achter NOORDWIJKERHOUT. Mej. L. van Iersel alhier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de St. Jozef meisjes-school. alhier. HIJ KON NIET GOED ZWEMMEN De heer L. de Winter heeft zijn Raads zetel afgestaan aan den heer C. J. Ruyg- rok, die zich deze benoeming heeft laten Gistermiddag was in de Vliet nabij het welgevallen. i Molentje te Leidschendam een aantal jon- De heer P. van den Berg. alhier Sens, onder wie de 18-jarige H. v. Megge- treedt 8 Sept. a.s. als „Broeder Bonaven- 1 fi nwonende in de Molenwijkstraat, te ura" in de orde van het missie-huis „St. Den Haag, aan het zwemmen. Toen van M Antonius" te Kaatsheuvel (N.Br i De R.K. Martha-Vereen. ontving, als opbrengst van de fancy-jair een bedrag van f. 1470. Dit bedrag komt geheel ten goede aan de R.K. armen. OEGSTGEEST. Aanrijding. Zaterdagavond had op den Rijnsburger- weg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door A. den H. alhier en een bestelauto bestuurd door P. de K te Katwijk. Oorzaak was het feit dat de vrchtauto, komende uit de richting Rijnsburg voor eenige wielrijders plotseling moest uitha len. waardoor de stuurkoppeling brak. De auto geraakte stuurloos en botste tegen de uit de richting Oegstgeest komende be stelauto op die in de wegsloot terecht kwam. Het gevolg was. dat deze auto zéér ernstig werd beschadigd; de bestuurders kwamen er echter zonder'letsel af. welke de zwemkunst niet geheel machtig was, een eind van den wal was, wilde hij terugkeeren. Dit maakte hem eenigszins zenuwachtig met het gevolg, dat hij zonk. Na nog eenmaal te zijn bovengekomen, zonk hij weder om niet meer boven te komen. Na rui m een uur dreggen is de jongen opgehaald en bleken de levensgeesten te zijn geweken. Het stoffelijk overschot is door de politie naar het lijkenhuis vervoerd. RIJNSBURG. Comité Miltair Tehuis. In onze gemeente heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt te komen tot Inrichting van een Militair Tehuis voor alle gezindten voor de alhier gelegen mili tairen. Raadsagenda. De Raad vergadert morgenavond te 7.30 nam.. Agenda: 1 Beëediging raadsleden; 2. Be noeming wethouders en tijdelijk wethouder 3. Onderzoek geloofsbrief J. v. d. Eykel Wz. 4. Notulen; 5. Ingekomen stukken; 6. Wij- band van de motor, met het gevolg dat van Z16in6 van den dag. waarop de jaarlijksche den A. over den weg werd geslingerd. De j paardenmarkt wordt gehouden. 7. Vast- duorijder, een korooraal afkomstig uit Den stelling van een voorgevelrooilijn voor de Uorlroiro o t Q Dofrrnnf ir»rr _nrii cri virr 1 QQQ Haag, die slechts licht gewond werd, wist het verkeer tegen te houden, waarna voor- byrijdende automobilisten op doktershulp uitgingen. Toen deze was verkregen heef.t men van den A., die een zware hersenschud ding en een gebroken sleutelbeen had be komen. naar een hulphospitaal te Boskoop vervoerd. Gistermiddag is het slachtoffer wiens toestand nog zeer ernstig is, naar het militair hospitaal te Den Haag vervoerd. De heer van den Akker, die een zeer groot aantal militaire motoren voor het leger heeft ingereden, stond bekend als een voor zichtig en bekwaam bestuurder. Raadsagenda. De raad vergadert morgen om 10.30 uur. Notulen, beëediging en installatie benoem de leden van den raadsverkiezing wethou ders. benoeming leden en pl.v. leden com missie voor georganiseerd overleg in ambte naarszaken en de permanente commissie van overleg voor de werklieden, benoeming leden commissie van advies voor de steun verlening werkloozen Burgerlijke Stand. Bevallen: M. W, van Kampen, geb. Heyne. Z. G. A. Kouwenhoven, geb. Kuiper, Z. Gevonden 1 jongensbroek, 1 armbandje 1 dekzeil. Adres bureau van politie. Gedurende Augustus is ten postkantore zal morgen worden gegeven in het Parochie- ^eaurenae Augustus is ten postgantore huis en Woensdagavond in de zaal Voor- aU»er en het bijkantoor in de buurtschap op de rijkspostspaarbank ingelegd f. 8618.45 OM DEN GRONINGER DAGBLADBEKER. In de eerste ronde werden gisteren de vol gende uitslagen verkregen: H.S.CBJt.C. 5—1; G.V.A.V.—Hoogezand 2—1; Be Quick—Veendam 0—1; W.V.V.—GRC. 0—3. DE ENGELSCHE LEAGUE. Eerste nederlaag van Chelsea. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstryden ln Engeland waren: Eerste Klasse. Blackburn RoversEverton 22; Blackpool Wolverhampton Wanderers 2—1; Bolton Wan derersPortsmouth 21; Brentford— Hudders- field Town 1—0; Charlton Athletic—Manchester United 2—0; Derby County—Aston Villa 1—0; Grimsby TownPreston North End 20; Leeds United—Sheffield United 0—1; Liverpool- Chelsea 10; MiddlesbroughStoke City 22. Tweede Klasse. BirminghamBurnley 20: Bradford—Mill- wall 22; Coventry City—Chesterfield 20; Newcastle United—Swansea Town 8—1;. Not tingham Forest—Newport County 2—1; Shef field Wednesday—Plymouth Argyle 1—0; South amptonBury 3—0; West Bromwich Albion Tottenham Hotspur 34; West Ham United— Leicester City 0—2. TENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. AmerikaAustralië 21. In den beslissenden wedstryd te Philadelphia «Idt Amerika met 2—1. De uitslagèn zyn: Enkelspel: Riggs (Amerika) si. Bromwich 'Australië) 6—4, 00, 7—5; Parker (Amerika) Quist, (Australië) 6—3, 2—6, 6—4. 1—6. 7—5. Dubbelspel: Bromwich en QuLst (Australië) si. garner en Hunt (Amerika) 5—7, 5—7, 6—2, 1-5. 6—2. WIELRENNEN. SWIFT-COMBINATIE. Er was gisteren maar weinig animo onder de renners. Slechts 5 waren er verschenen, zoodat er besloten werd daarmede een in- haalwedstryd te verryden. W. Rosbergen. J. Uitenbroek en M. Herreur, kregen de opdracht om Versluis en Van Leeuwen ln te loopen. wat hen uitstekend gelukt is. De rit ging naar Schiphol en met 2 minuten voorsprong gingen laatstgenoemden het eerste weg. Deze voorsprong werd door de ploeg Rosber gen c.s. niet alleen ingeloopen, maar zy wist nog met een minuut daarboven, in totaal dus 3 minuten, als eerste over de streep te gaan. PAARDENSPORT. COURSE8 OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt ge houden courses luiden: Faust-prys. pryzendravery vierde klasse, afstand 1740 meter: Eerste party: 1. Aruba <eig. P. van der Goot. Den Haag) tyd 1 m. 35,4 sec. Tweede party: 1. Amazone G. telg. A. Borst. Wieringerwaard) tyd 1 min. 30,9 sec. Farandoleprys. ren op de vlakke baan voor paarden van drie Jaar en ouder, afstand 1800 meter: 1. Janlcule (eig. F. J. Frowein, Ooster beek). Finale Metropole Palace-prys, afstand 2100 meter: 1. Abdullah Scott (eig. Stal Gruno, Gro ningen) tyd 1 min. 24,1 sec. Florenvilleprys. ren op de vlakke baan voor paarden van drie Jaar en ouder, afstand 2400 meter: 1. Rum Watch (eig. stal Gruno, Gro ningen). Figaroprijs. pryzendravery derde en vierde klasse, afstand 2040 M.: 1. baronesse K. «eig. L. van Hemmen. Groningen) tyd 1 min. 28,9 sec. Fidelio-prys, heathandicapdraverij. eerste klasse: 1. Job (eig. G. J. van der Elshout, Den Haag) tyd 1 min. 29 sec. (v. m. f. 9694.28) en terugbetaald f. 22632.90 (v. m. f. 11990.73). Door den Ned. Schildersgezellenbond (modern) is hier ter plaatse in combinatie met Voorburg een afdeeling opgericht. Zaterdagmiddag heeft de Luchtbe schermingsdienst een oefening georgani seerd waaraan o.a. medewerkten het geheele gemeen te personeel, de brandweer, politie en leden dezer vereeniging. De Centrale post was gevestigd aan den Prinses Julianaweg Kerkstraat; 8. Begrooting-wijziging 1939; 9. Reclame schoolgeld. Het nieuw gekozen raadslid, de heer G. v Zuilen (A.R') heeft als zoodanig be dankt. Opvolger op de lijst is de heer J. v. d. Eykel Wz. In de Ned. Herv. Kerk werd onder zeer groote belangstelling een bidstond voor den vrede gehouden. Voorganger was ds. G. C. van Niftrik, Ned. Herv. Predikant alhier. De opbrengst der extra collectie voor de Kerkvoogdij bedroeg in de Ned. Herv. Kerk f. 68.08. SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgenavond te half acht ter behandeling van de vol gende agenda: 1 Bettdiging raadö.eden; 2. Benoeming wethouders; 3. Notulen, ingekomen stukken en mededeelingen; 4. Aanbieding gemeente rekening; 5. Benoeming commissie van on- gebed ten hemel opstijgen, iederen dag. „Veni, creator spiritus Na dezen lofzang legde de nieuwe pastoor in handen van den deken den voorgeschre ven eed af. Na het zingen van het „Tantum ergo" gaf de nieuwe pastoor den zegen. Na deze plechtige installatie droeg de heer G. Boos de Hoogmis op. Na het evan gelie hield deken Homulle de predicatie. Spreker had tot tekst gekozen „Ik ben de goede Herder". Droefheid was er in de parochie, toen de geruchten, die reeds meerdere malen in de parochie waren rond gegaan over het heen gaan van pastoor P. Meijer, werkelijkheid werden, aldus spr. Droefheid was er over het heengaan van dezen man, die zooveel heeft verricht voor de glorie van Gods huis. voor het heil van het geloofsleven, voor de jeugdorganisaties. Den kinderen der parochie had hij geleerd Christus lief te hebben, hen geleid naar Jezus Christus in de Heilige Eurachistie. In moeilijke dagen had hij troost gebracht en gesteund. Bij het sterfbed heeft hij den stervende den gang naar de eeuwigheid ge makkelijker gemaakt. Hij is heengegaan in geluk en tevredenheid. God heeft U thans een andere herder geschonken om U geluk kig te maken, U dichter bij Jezus te bren gen. Hij komt tot U als een andere Christus met een hart vol christenliefde. Hij komt met vreeze en vertrouwen. Hij komt met vreeze, omdat hij weet hoe zwaar het pries terschap drukt, maar met vertrouwen als een licht der wereld. Verlichtend uw levens pad als de goede herder om de parochie te voeren en te leiden naar Jezus Christus. Met vreeze komt hij in de wereld, die gaat naar het heidendom van den oudheid. Hij heeft zelf ook zijn eigen zwakheden en daarom vreest hij en toch komt hij tot U met het volste vertrouwen op God, in den naam van den Heer der heerscharen, om U zonder vreeze het woord van God te ver kondigen. Met een groot vertrouwen op de Konin gin der priesters, de H. Maria, die haar priesters niet zal verlaten. Heel goed beseft uw nieuwe pastoor, dat alle arbeid zonder den zegen vap God niets baat en daarom wekte de hoogeerw. spr. de parochianen op dagelijks een „wees gegroet" te bidden voor den herder der parochie om Gods zegen af te smeeken over zijn werk en zijn aanhan kelijkheid te toonen, daar hij komt als Godsgezant. Als God het huis niet bouwt, werkt men tevergeefs en daarom moet uw derzoek dezer rekening; 6. Aanschaffing .Babru.fc" kolenstoker, 7. Wijziging be- grooting 1939. Schutting vernield. Doordat de paarden, gespannen voor een militaire wagen, schichtig werden, reed het gespan in de Kerklaan tegen een schutting, die zoo goed als vernield werd. Ondanks het feit dat er veel kinderen bij den wagen waren liep alles zonder per soonlijke ongevallen af. Aan liet postkantoor alhier werd ge durende Augustus ingelegd f 12.888,43 en terugbetaald f. 13 873.92. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Tn c a ,r Geboren: Jacob Nicolaas, Z. van Jacob ter Te ongeveer 6 uur was de oefening, die Borg en Maria Johanna van Veen Gerard, stond onder leiding van den heer de Regt en welke werd bijgewoond door den burge meester en de wethouder van openbare wer ken afgeloopen. HENGELSPORT. WEDSTRIJD VAN D.V.S. De vischvereen. ..Door Vriendschap Saam" hield gisteren een hengelwedstryd nn de Zyi. Daar het een jubileumwedstrijd gold. werd er om fraaie pryzen gevischt. De vangst, was ma tig. De uitslag was als volgt: le pr. met. wissel- beker en extra prijs graatste blei: H. W. Schuchhard, 2e met extra prys grootste voorn: W. Wabstra, 3e J. Schuchhard, 4e J. C. Schuch hard. 5e P. Fucks, 6e C. J. Steenbergen, 7e H. Schuchhard. 's Middags werden in het clublokaal by mej. de wed. Godthelp de pryzen uitgereikt, waar men nog eenige uren gezellig byeen is gebleven en waar dc voorzitter namens de heele ver eeniging zyn grooten dank bracht aan mej. de wed Godthelp voor den fraaien beker door haar aan de vereeniging en het vele goeds wat zij ln afgeloopen 5 jaren voor de vereeniging ge daan heeft, hetgeen door een harteiyk applaus van alle aanwezigen onderstreept werd. LISSE. Raadsagenda. De Raad komt bijeen morgenavond 8 uur. De agenda vermeldt om. beëediging van gekozen en toegelaten leden van den Gemeenteraad: V'ethoudersverkiezing; be noeming van leden voor diverse commis sies; toepassing van art. 49 4e lid van het ambtenarenreglement voor ambtenaren of werklieden, die wegens oorlog of andere buiengewone omstandigheden ln werkelij- ken dienst zijn geroepen. Wegens vertrek naar Rotterdam nam Kapelaan Ntcolal afscheid van de St. Agatha-parochle alhier. Vele vooraan staande personen woonden dit afscheid by. Gevonden: portemonnaie met inh.; belastingmerk; sleutelbos; zwart taschje; gouden ring; jasje en broek, bruine schoen Inlichtingen op politiebureau. NOORDWIJK. Raadsagenda. De agenda van de morgenmiddag te vier uur te houden raadsvergadering luidt als volgt 1. Beëediging der raadsleden; 2. Verkie zing van wethouders; 3. Ingekomen stuk ken; 4. Mededeelingen; 5. Vaststelling no tulen: 6. Aanbieding gemeente- en bedrijfs rekeningen 1938 en benoeming commissie van onderzoek; 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit inzake aankoop van bouwterrein aan de van Panhuijsstraat; 8. Voorstel tot het verhuren van grond voor een standplats van den autobusdienst NoordwijkHaarlem aan de Huis ter Duin straat en van tuingrond achter de voor malige openbare school aan den St. Je- roensweg; 9. Voorstel tot wijziging van den zittingsduur van de vaste commissie van bijstand; 10. Voorstel tot conversie van eenige geldleeningen. Z. van Klaas Moot en Marijtje van Eek Hen drik Maria, Z. van Hendrik Flanken en Teuntje Hendriks Johan Marinus. Z. van Theodorus van Drumpt en Johanna Martina Maria Bone faas Hendrlka Alida. D. van Hendrik Johan nes Vianen en Maria Johanna van Dam An nie. D. van Jacob Westhoek» en Maria Adriana van den Akker. Ondertrouwd: Jacob van Veen 25 j. en Ymkje Johanna Jansen 31 j. Gehuwd: Johannes Petrus Antonius de Vrind 26 j. en Maria Magdalena Apolonia Lamboo 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Veis. Leidscheweg 191 Anne B. Faber, Treubstraat 39 C. A. Monrmann, W. de Zwygerlaan 14 H. J. G. Postel. Voor straat 16 A. N. Mank. Leidscheweg 469 W. C. Mohrmann, W. de Zwygerlaan 14 W. M. Hogervorst, Veurscheweg 3 A, P. Velt- man—Van Kluyve, W. de Zwygerlaan 59 Wed W. F. Poulus, geb. Vogelzang. W. de Zwijger laan 22 G. B. J. van Ek, Schoolstraat 34. Vertrokken: J. M. v. d. Harst, naar Gouda, Graaf Florisweg 36 D. W. Gesink. naar Lei den. Van 't Hoffstraat 45 M. de Roode, naar Leiden. Morschweg 144a G. Wassenaar, geb. Vlasveld, naar Leiden. Morschweg 144a J. Gerzon. n. Bussum. Ceintuurbaan J. M. C. Leckie. geb. Millar, naar Bussum. Ceintuurbaan D. J. Spanjaard, naar Borne (O.), Stations straat 72 C. H. van Schaik, naar Amster dam. Roompotstraat 811 H. G. van der Sluis, naar Rolde. Asserstraat 46 M. G. Lamers, n. Utrecht. Biltstraat. 101c H. C. L. Leenders, n. Nymegen. Dominicanenstraat 6 E. W. M. Buve, naar idem E. J. de Kok naar Rotter dam. Westkruiskade 12 H. J. A. Hoppers, n. Hoensbroek. rectoraat Hoensbroek A. A. Dobbe. naai- Hoorn. Achterstraat 8 Wed. Meutink, geb. A. H. Fisser, naar Leiden. Zoe- terwoudscheweg 2 K. W. Tuinzing naar Den Helder, Willemsoord. Installatie van pastoor G. Boos. Gistermorgen heeft de plechtige installa tie plaats gehad van den nieuwen pastoor der parochie van den H. Laurentius, den heer G. Boos. De plechtigheid werd verricht door deken A. H. M. J. Homulle van Leiden De kerk was geheel gevuld toen deze plechtigheid aanving. Precies te 10 uur begaven zich de deken A. H. M. J. Homulle en pastoor G. Boos naar het altaar en ontving de deken daar uit de hand van den nieuwen pastoor den benoe mingsbrief, waarna het zangkoor zong het Voor uw en zijn geluk op aarde en in de eeuwigheid. Na deze predikatie werd het H. Misoffer voortgezet, waarna de lofzang „Te Deum Laudamus" werd gezongen bij gele genheid van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina. waarmede deze plechtigheid ten einde was, WASSENAAR. SPOEDIG BEDWONGEN BRAND. Tachtig varkens in veiligheid gebracht. Zaterdagmiddag te 3 uur ontstond, ver moedelijk tengevolge van kortsluiting brand in een hooischuur annex varkens stal van Bonda's Proefboerderij alhier. De brandweer werd gewaarschuwd en was in den kortst mogelijken tijd aanwezig en kon spoedig het vuur bezweren. De niet minder dan tachtig varkens, die zich in de stal be vonden, konden in veiligheid gebracht worden, doordat een gat in den muur werd geslagen. De koeienstal met rieten dak bleef gespaard. „U begint het te lecren, juffrouw, van daag bent U al eerder dan het paard thuis!" GEBOREN: Anneke Berendina. dr. van A. G. Assié en H. v. Leeuwen Richard, zn. van J. H. Montfrooü en J. P. Blok Tineke Elsje, dr. van G. Beurse en G. Smit. ONDERTROUWD: B. v. Duyi. jm., 24 j. en G. v. d. Leek. jd.. 25 j. J. A. Franken, jm.. 29 j. en M. J. Devilee. jd., 28 J. C. Gans. jm.. 26 j. en C. W. Paats, jd., 25 j. J. Pommer, jm., 26 j. en S. Bekooij. jd., 27 j. D. Schouten, jm., 25 j. en A. J. Cossee, jd., 21 j. J. W. Trouwee, jm.. 25 j. en M. C. v. d. Me« .jd. 22 j. OVERLEDEN: J. A. Samwel, man, 54 J.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13