Engelsche vloot gemobiliseerd Gemeenteraad Voorschoten LEiDSCH DAÖBIAD - Tweede Blad Vrijdag 1 September 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS Binnenland Oproep van de regeering tot het houden van een bidstond Censuur ingesteld Nederland zorgt voor Duitsche belangen in Polen Nederlandsche kolonie te Danzig in goeden welstand Londensche effectenbeurs gesloten Stadsnieuws Buitenland De eerste Duitsche bommenwerper neergeschoten Generale Synode der Geref. kerken Dagbladreclame is niet te vervangen Uit de Omstreken 4—2 De kerkgenootschappen hier te lande hebben in den loop van deze week de vol gende missieve van de regeering ont vangen: ..In de bange tegenwoordige omstan digheden, onder welker druk niet alleen ons land en volk, doch ook een groot deel van de wereld verkeert, zult u on getwijfeld met de regeering van oordeel zijn, dat boven alles behoefte is aan verootmoediging en een biddend opzien tot den Almachtige, in Wiens hand het lot der volken rust. Het zou der regee ring aangenaam zijn, indien in de eerst volgende wekelijksche godsdienstoefe ning van alle kerkgenootschappen aan die behoefte voldaan werd door het ge meenschappelijk opzenden van een innig gebed op uitredding en bewaring, om wijsheid en licht voor allen, die voor het welzijn der volken verantwoordelijk heid dragen, om het ontvangen van een zegen ook uit de beproevingen, welke nog over ons mochten komen. Ik moge u opwekken tot bevordering van dit doel uwe medewerking te verleenen en hier mede de taak der regeering te verlich ten en ons volk te dienen". De missieve was onderteekend door minister de Geer. WIJZIGING IN DE LUCHTVERBINDINGEN DER K.L.M. Indiëvliegtuig over Frankrijk. Gezien de ontwikkeling van den inter nationalen toestand en de maatregelen, welke door verschillende regeeringen werden genomen ten aanzien van het overvliegen van hun grondgebied werden hedenochtend eenige wijzigingen gebracht in de luchtver- bindingen der K.L.M. Gestaakt zijn: alle luchtverbindingen met Duitschland. Hieronder vallen dus de dien sten op Berlijn, Hamburg en de nachtpost dienst op Keulen: de luchtverbinding tusschen Nederland en Italië en de Blauwe Donau Expres: Rotter damPraagWeenenBoedapest. Met ingang van morgen zal in Brussel geen tusschenlanding meer worden gemaakt De luchtverbinding met Londen, Parijs, Kopenhagen, Stockholm, Oslo, Manchester en Liverpool worden normaal voortgezet. De route van den dienst Amsterdam Batavia zal gewijzigd dienen te worden Het Indië-vliegtuig, dat morgenochtend naar Batavia vertrekt, zal waarschijnlijk over Frankrijk vliegen en dus de winterroute van dezen dienst volgen. Op grond van de beperkingen, welke het vliegen boven Nederland zijn opgelegd, on dergaat de dienstregeling van een klein aan tal luchtverbindingen eenige wijziging. De regeeringspersdienst meldt: De Duitsche regeering heeft de Neder- landsche regeering verzocht de behartiging van de Duitsche belangen in Polen op zich te willen nemen. De Nederlandsche regeering heeft in dit verzoek toegestemd. RUBBER EN RUBBERARTIKELEN. In verband met de instelling van een Rijksbureau voor rubber, voorloopig nog ge vestigd: Bezuidenhoutscheweg 30 Den Haag, wordt ter algemeene kennis gebracht, dat het met ingang van heden voor iedereen verboden is rubber, waaronder begrepen alle ruwe rubber, latex, ongevulcamseerde rubbermengsels w.o. coverrubber en rege- neraatrubber, alsmede autobanden, zoowel binnen- als buitenbanden, te verkoopen, af te leveren of te vervoeren, zonder van het Rijksbureau voor rubber verkregen vergun ning. Naar uit bij het departement van bui tenlandsche zaken ingekomen ambts berichten blijkt, heeft de senaat van Danzig den Nederlandschen consul- generaal aldaar officieel medegedeeld de veiligheid en de bescherming van de Nederlandsche kolonie te garandeeren. De Nederlandsche kolonie bevindt zich in goeden welstand. ledegedeeld wordt, dat in aanslui ting op de reeds genomen maatrege len, besloten is tot volledige mobilisatie van de vloot en tot het oproepen van de rest der geregelde legerreserve en de aanvullende reserve. Ook zal een nieuw aantal manschap pen van de vrijwilligersreserve van de „t&oyal Airiorce worden opgeroepen. Hieraan wordt toegevoegd dat de offi cieren en manschappen verdere instruc ties moeten afwachten, welke terstond zul len worden aangekondigd door elk der drie departementen van dienst. Er zijn instructies gezonden aan de plaat selijke autoriteiten om crisiscomité's voor luchtbeschermmgsmaatregelen in te stellen De plaatselijke luchtbeschermingscontro leurs hebben instructie gekregen, hun functie aan te vangen. Hiermede is de reeds geregelde regionelc organisatie gevestigd. De werkzaamheden aan de openbare schuilgelegenheden moe ten versneld worden, waarbij gebruik moet worden gemaakt van een ploegenstelsel, zoodat 24 uur per dag wordt gewerkt. De reeds voltooide afgedekte loopgraven moe ten opengesteld worden en 20 pet. van de leden der luchtbeschermingsdiensten, die hun geheelen tijd beschikbaar hebben ge steld. moet worden opgeroepen, met inbe grip van den hulpbrandweerdienst. Met ingang van zeven uur gisteravond is censuur ingesteld voor alle uitgaan de mededeelingen uit Engeland. Het was gisteravond onmogelijk om tele fonische verbinding met Londen te krijgen en ook van Londen uit was telefoneeren met het vaste land niet mogelijk. IN VERBAND MET DE EVACUATIE. Met ingang van heden blijft de Lon densche effectenbeurs in verband met de evacuatie gesloten. Het bestuur zal den leden in den radio-omroep den datum der heropening mededeelen. De sluiting wordt beschouwd als een zaak van persoonlijk gerief, waarvan het doel is een opstopping van het transport wezen te verlichten door zoo veel mogelijk h-ït aantal personen te verminderen, die anders Londen zouden binnengaan en ver laten op den eersten dag der evacuatie. Volgens een ambtenaar van het minis terie voor gezondheid zal het totaal aantal personen, betrokken bij de evacuatie, drie millioen bedragen, waarvan 1 y2 millioen schoolkinderen en iy2 millioen personen, die opgenomen zijn in de z.g. voorrangs klassen. In Londen bedraagt het totaal 1.300.000 waarvan 650.000 schoolkinderen. Behalve dat de schoolkinderen en de kinderen beneden vijf jaar en hun moeders zijn opgenomen in het evacuatieplan van het ministerie van volksgezondheid, zal tevens voorzien worden in de evacuatie van aanstaande moeders, de patiënten in de ziekenhuizen en de blinden. Als voor zorgsmaatregel hebben de ziekenhuizen in Londen en andere steden opdracht gekre gen vandaag uitvoering te geven aan de vooraf opgestelde plannen om sommige van hun patiënten over te brengen naar andere ziekenhuizen in de buitenwijken, V oedseibepaiingen. Officieel wordt medegedeeld, dat als maatregel van defensie verboden wordt iedere buitensporige hoeveelheid voedsel te koopen. Niemand mag voor meer dan een week voorraad inslaan. Dit heeft geen be trekking op de voorraden van handelaren welke op gewone wijze zijn aangeschaft, doch de verkooper is wel strafbaar, wan neer hij redelijkerwijs kon veronderstellen dat de kooper een buitensporige hoeveel heid insloeg. De burgerluchtvaart in het geheele ver- eenigd koninkrijk is drastisch beperkt. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Aug. 1939) ingelegd f. 278.152.24 en terugbetaald f. 638.601.92; 113 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 135 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18287 inleggers, inclusief 1614 deelnemers aan den afhaaldienst be droeg einde Aug. 1939 f. 8.588.812.14. In 5240 posten is in deze maand door den afhaaldienst ontvangen f. 15.400.25. De Poolsohe radio heeft medegedeeld, dat L'.pski, de ambassadeur van Polen te Ber lijn, tegenover de rijksregeerlng heeft ver klaard, dat Polen aan de agressie met alle hem ter beschikking staande krachten weerstand zal bieden om zijn eer en onaf hankelijkheid te verdedigen. De radio bevestigde, dat de aanvallen van Duitsche vliegtuigen op Warschau door de luchtverdediging en een escadrille jacht vliegtuigen werden afgeslagen en deelde voorts mede. dat luchtdoelgeschut een Duitschen bommenwerper bij Otwock, op 30 kilometer van Warschau, heeft omlaag ge schoten. Overigens hoort men sedert het middag uur te Warschau opnieuw gedreun van kanonnen. ALPHEN. De gemeente-begrooting 1940 EEN IETS GUNSTIGER BEELD. Reeds nu hebben B. en W. den raad de begrooting onzer gemeente en die voor de gemeente-bedrijven 1940 aangeboden. Het Geen bouw woningen groote gezinnen Versijlillende onbewoonba arverklaringen Vaststelling rekeningen Afscheid raa dsleden. De raad van Voorschoten vergaderde gis teravond. De voorzitter herinnerde aan den verjaardag van H.M. de Koningin, waarna een telegram van gelukwensch werd ver zonden. De heer J. Braggaar verzocht zoo spoe dig mogelijk te voorzien in de vacature van een tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school, ontstaan door het bedanken van den heer A. C. Schutte. Ten behoeve van den luchtbeschermings dienst werd een crediet verleend van f, 3000. De verlichting van de Voorstraat zal worden uitgebreid waarvan de kosten zijn begroot op f. 650 en f. 15 per jaar voor verlichting en onderhoud van iederen lan taarn. In de winkelsluitingsverordening werden enkele data aangevuld, waarop het slui tingsuur voor winkels op 10 uur is be paald. Voorloopig werd vastgesteld dat het be drag van de exploitatie-kosten voor de openbare school over 1938 heeft bedragen t. 2939,95; het bedrag per leerling werd voor 1938 vastgesteld op f. 12,51. Het be drag dat beschikbaar was gesteld bedraagt 129 maal f. 12,51 is f. 1613,71. Het bedrag van het verschil bedraagt dus f. 426,24. Aan de Kon. Wilhelmina-Vereen. werd ter bestrijding van de kosten van de feesten ter gelegenheid van de geboorte van H.K.H. Prinses Irene een crediet ver leend van f. 70. De gemeenterekening 1938 werd vastge steld 'voorloopig): Gewone dienst: Inkomsten f. 330.963,75; uitgaven f. 313.447,76; batig slot f. 17.515,99. Kapitaaldienst: Inkomsten f. 523.096,14; uitg. f. 588.976,35, nadeelig slot f. 65.880,21. Besloten werd het waterverbruik In de klassen I en n te verhoogen en toe te staan 12 kub. meter per perceel en per kwartaal. Ten slotte nam de voorzitter afscheid van de scheidende raadsleden Bakker, Duynisveld, baron Schimmelpenninck van der Oye, Koot, Verboon en v. d. Ham. De heeren W. G. Duynisveld en A. Bak ker dankten voor de waardeerende woor den. eindcijfer van den gewonen dienst bedraagt f. 1.192.765 01 tegen f. 1.133.042 45 voor den dienst 1939, welk verschil allerminst een feitelijke stijging der uitgaven tot een gelijk bedrag beteekend doch als een gevolg is te beschouwen van administratieve boek ngen. De begrooting kon, dank zij de in het loopende jaar ingevoerde verhooging van de opcenten op de personeele be lasting welke verhoog ng langs admini- strat'even weg ten goede kon worden gebracht aan den dienst 1938. worden geopend met een batig slot uit vorige dienstjaren van f. 100.864.18 tegen f. 100,737 34 voof',1939. Het begrootingsbeeld vertoont ongetwij feld een ietwat gunstiger aanzien dan ge durende een reeks van jaren het geval was. H eraan is in het bijzonder het feit niet vreemd dat enkele belastingopbrengsten niet onbelangrijk hooger konden worden geraamd Tegenover deze gunstige factor staan evenwel ook verhoogingen van be staande of ook wel geheel nieuwe uitgaaf posten. Zij het met de noodige voorzichtighe d, meenen B. en W. te mogen opmerken dat èn de verhoogde belastingopbrengst én de verm'ndering der genoemde uitgaven wijzen naar een verhoogde activiteit in het be drijfsleven. De hierboven genoemde gunstige factoren hebben ertoe geleid dat kon worden volstaan met een hefting van 175 opcenten op de personeele belasting tegen 185 in net loopende dienstjaar, waarmede bereikt is, dat de ingevoerde verhooging van 20 opcenten reeds dit jaar tot de helft kon worden terug gebracht. Hoewel de gezamenlijke, aan de gemeente uit te keeren winst der water- en ncntDe- drijven f 2000 lager moest worden geraamd dan voor 1939, heeft B. en W in overleg met de commissie van bijstand voor deze bedrijven de vraag onder de oogen gezien of desniettemin uitvoering zou kunnen worden gegeven aan een reeds eerder op gevat plan n.l. verlaging van de tarieven der krachtstroom voor de klemindustrie. Gebleken is daarbij, dat een verlaging van 2 cent per K W.U. mogelijk zal zijn, indien de raad zijn medewerking wil verlee nen aan een wijziging van het afschrijvings percentage van den binnenovenbouw bij de gasfabriek en Ged St. aan zulk een wijzi ging de vereischte goedkeuring hechten. De opgedane ervaring heeft ruimschoots aan getoond dat een verlaging van 25 op 15 °/o in verband met den levensduur volkomen verantwoord is te achten. Voorts stellen B. en W. een wijziging voor betreffende het Boschpark. B. en W. achten den tijd gekomen om deze aangelegenheid definitief te rege len, door bedoelden grond uit het grond bedrijf te lichten tegen de balanswaarde welke plm, 70 cent per M2. bedraagt en tot dekking dezer transactie een gedeelte van een ten laste van het grondbedrijf loopen de 3'/» leening rechtstreeks voor reke ning van de gemeente te nemen. Betere resultaten van het grondbedrijf. De resultaten van dit bedrijf stemmen niet tot ontevredenheid vergeleken bij de vorige jaren, alhoewel de eerste laren nog op een tekort moet worden gerekend. Be- 1933 nog f.12 464 bedroeg, geleidelijk zij vred'gend is echter dat dit bekort dat in het niet zonder eenige schommeling be langrijk is teruggeloopen Op de nieuwe be- groot'ng ls d't geraamd op f. 8000 Bouw badhuis nog niet verantwoord. De plaats'ng van een post voor den bouw en exploitatie van een badhuis meenen B. en *7. ook dit jaar nog achterwege be moe- DE DERDE ZITTING. Gistermorgen ving te Sneek de derde zit ting aan van de Generale Synode der Ge reformeerde Kerken. De praeses, ds. J. L. Schouten van Amsterdam, deed zingen Ps. 75:1 en 4, waarna hij voorging in gebed. Met een enkel woord memoreerde spr. de verjaardag van H.M. de Koningin. Staande zongen de leden der Synode hier na het le en 6e couplet van het Wilhelmus. Aan H.M. de Koningin werd een telegram en gelukwensch en trouw gezonden. Hierna kwam opnieuw aan de orde het rapport van de commissie door de synode benoemd om een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid van een Oecume nische Synode. Rapporteur was ds. C. Mak van Medan. Over de eerste conclusie van het rapport ontspon zich een zeer breede discussie waaraan niet minder dan 15 spre kers hebben deelgenomen. Prof. dr. K. Schilder van Kampen was van oordeel dat de zaak voor bespreking nog niet rijp ls en het rapport eerst nauwkeurig moet worden bestudeerd. Prof. dr. H. H. Kuyper van den Haag wees op het groote belang van deze zaak. Spr. is dankbaar jegens God dat het ideaal waar voor hij zooveel jaren heeft geijverd thans in vervulling is gegaan. Prof. dr. V. Hepp van Amsterdam wil de behandeling van deze zaak thans voortzet ten. Temeer daar ook de buitenlandsche afgevaardigden gaarne uitsluitsel willen ontvangen. Prof. dr. C. Ch. Aalders van Hilversum on dersteunde het betoog van zijn collega's Hepp en Kuyper. Dr. A. D. R. Polman van Bolsward acht de kwestie nog niet volkomen helder. Wat moe ten we nu onder een oecumenische synode verstaan? Daarom is rustig nadenken ever deze zaak zeer gewenscht. Ds N. Duursema van Nieuw-Amsterdam, zich daarbij aansluitend. Spr oordeelt dat deze zaak voor het kerkelijke leven van zoo groot belang, eens rustig moet worden be zien. Prof. dr. G. M. den Hartogh van Kampen wees er op, dat de voorstanders van een oecumenische synode zeer wel verstaan dat hun verlangen consequenties medebrengt. Een beslissing over de werkwijze der synode kan naar spr. meening thans wel genomen worden. Dr. W. A. v. Es van Leeuwarden acht het moeilijk thans een besluit te nemen, waar de Synode-leden nog geen kennis hebben kunnen nemen van het rapport. Spr. stelde voor een commissie te benoemen die de onderhavige kwestie bestudeeren zal en daarover zittende deze synode een rapport zullen uitbrengen opdat de synode van Sneek al nog een beslissing zal kunnen nemen. Ouderling J. Verwoerd van Arnhem sloot zich aan bij de opvattingen van dr. Polman en dr. v. Es. Ouderling J. Hommes van Enkhuizen stel de voor thans niet verder te discussieeren. Prof. dr. V. Hepp pleitte vervolgens voor het nemen van een beslissing. Een oecu menische synode zal zeker gezag hebben maar geen gezag boven deze synode. Prof. dr. J. Ridderbos van Kampen be streed het betoog van prof. Hepp. Besloten werd dat de buitenlandsche afgevaardig den aan de discussie over deze zaak kun nen deelnemen. Dr. Henri Beets van Grand Rapids acht de bedoeling een beraadslaging van Geref. Kerken over de geheele wereld mogelijk te maken. Rev. I. v. Delen, eveneens uit Noord- Amerika lijkt het goed, gezien de gerezen vragen te besluiten een voorloopig kerke- ten laten Hoezeer ook een badhuis van beteekenis door hen wordt geaent met het oog op de volksgezondhe'd, is het college van oordeel- dat aan een ander deel van dit belangrijke vraagstuk méér noodzakelijk de aandacht moet worden geschonken Het ligt voorts in de bedoeling van B en W. eerlang den raad een voorstel te doen tot onbewoonbaarverklaring van een niet onbelangrijk aantal krotwoningen. Het rioleeringslan. Ten aanzien van de in het komende jaar uit te voeren werkverschaffingsobject mee nen B. en W. voorloopig te kunnen vol staan met de uitvoering van het rioleerings- plan waarvan de aanbesteding van het le gedeelte binnenkort zal kunnen plaats vin den. Daarnaast is nog een bescheiden be- diag uitgetrokken voor objecten van ge- ringeren omvang. B. en W. hebben verder gemeend dat de tijd thans gekomen ls over te gaan tot aan schaffing van een nieuwe automobiel brandspuit. Voor dit doel is op den kapitaal- dienst f. 6500 uitgetrokken. Tenslotte laten B. en W. een waarschu wend woord tegen teveel optimisme hooren. Het mag voorts als bekend worden ver ondersteld dat hoe ook de onderhandelin gen met de Provincie afloopen B. en W. meenen, dat de oplossing van het Brugge- vraagstuk niet onbelangrijke lasten op de gemeente leggen zal. lijk convent te laten komen opdat dit cov vent maatregelen kan nemen voor een oecumenische synode. Ds. W. J. Snijman uit Zuid-Amerika wees er op, dat het niet de bedoeling is een syno. de te houden, die bindende besluiten kan nemen. Prof. S. du Tolt, eveneens uit Zuid-Ame rika hield een betoog in gelijken geest. De voorzitter deelde mede dat tijdens dg discussie een drietal voorstellen geboren en bij hem ingediend zijn, n.l. le een voorstel dr. W. A. v. Es om de zaak beter voor te be reiden en dan tijdens deze synode een be. slissing te nemen; 2e een voorstel-ds. J c. Bernhout om de behandeling van deze zaak voort te zetten en 3e een voorstel-ds. T j HagenDs. H. MeijeringDr. E. D. Kraan om de Geref. Kerken in Nederland, die in Zuid-Afrika en in Noord-Amerika bijeen te roepen in een voorloopige conferentie waar- In dan een beslissing kan worden genomen over het gezag, de werkwijze enz. van een oecumenische synode. Ds J. G. Femhout trok zijn voorstel toen bekend werd dat op 1 en 2 Sept. geen trei nen zulen rijden voor het publiek in. De synode nam daarop het voorstel van dr. v. Es aan met 40 tegen 9 stemmen. Op voorstel van ds. T. J. Hagen besloot de synode onder applaus om vla de pers een schrijven te doen uitgaan van sympathie en medeleven aan onze gemobiliseerden en hunne gezinnen waarvan meerderen het zoo moeilijk hebben. Hierna werd de zitting met dankgebed gesloten. BENTHUIZEN. Beroepen. Ds. W. Bieahaar Jr. alhier ontving een beroep der Ned. Herv. Kerk te Llenden. KATWIJK. Telegrammen aan H. M. de Koningin. Door de Oranje-vereeniglng te Katwijk Rijn en Katwijk Zee zijn telegrammen en gelukwenschen aan H.M. de Koningin ver zonden ter gelegenheid van Haar verjaar dag. VOOR ZATERDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. VARA-Uit- zending 10.00—10.20 voorm. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek (Om 8.16 Berich ten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbei ders in de Continubedrijven 12.00 Gram.muz. (Om 12,15 Berichten) 2.00 Fllmpraatje 2.15 Orgelspel 3.00 Reportage 3.30 VARA- orkest 4.30 Esperanto-uitzending 4.50 5.00 en 5.05 Esmeralda 5.30 Filmland 6.00 Orgelspel 6.28 Berichten 6.30 Gram.muziek 7.00 VARA-Kalender 7.05 Felicitaties - 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Cursus „Langs steden en dorpen" 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP., VARA- Varia 8.20 VARA-orkest 9.00 Puzzle-uit- zending 9.15 Gram muziek 9.45 VARA-ork. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Esmeralda 11.15—12.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M. KRO-Uitzending 4.00 5.00 HIRO. 8.00—9.15 Gram.muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muziek 1U0 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melodisten en solist 1,00 Gram.muziek (Om 1.15 Berichten) 1.20 KRO-orkest 2.00 Voor de jeugd 2.30 Gramanuziek 2.45 Kinderuur 4,00 Gram.muz. 4.05 Causerie ..Het urgentie-program van de Nederlandsche Vakcentrale" 4.20 Gram.muziek 4.25 Cau serie „De noodwendigheid van steeds toene mende overheidsbemoeiing met het bedrijfs leven" 4.40 Gram.muziek 4.45 Causerie „De beteekenis van het Soefi-symbool" 5.00 Gra- mofoonmuziek 5.15 Filmpraatje 5.30 Gra- mofoonmuziek 5.45 KRO-Nachtegaaltjes 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Berich ten, gram.muziek 7.00 Berichten 7,15 Cau serie „De nerveuze mensch" 7.35 Actueels I aetherflitsen 8.00 Berichten ANP., mededee lingen 8.15 Overpeinzing met muzikale om lijsting 8.35 Gram.muziek 8.45 Gevarieerd programma 10.30 Berichten ANP. 10.40 Causerie „Het onvergankelijke Rijk" (met gra- mofoonplaten) 11.0012.00 Gram.muziek. Droitwich, 500 M. 11.20 Gram.muziek 11.35 Piano voor dracht 12.05 Reportage 12.35 Pianosyncopations en karakterimitaties j 12.50 Gram.muziek 1.20 Bobby Howell's orkest 2.05 Causerie over bijenteelt 2.20 Repor tage 2.30 Het Ebsworth strijkkwartet 3.00 Reportage 3.20 Mario de Pietro en zijn Estudiantina 4.00 Het Welbeck-kwartet - 4.20 Reportage 4.50 Fluit en piano 5.20 Ray Ventura et ses Collégiens 5.35 Reportage 5.50 Vervolg van 5.20 6.20 Berichten 6.50 Causerie „New professions: Air surveyor" 7.05 Radiotooneel met muziek 7.35 Orgel concert 8.05 Causerie over Henry George, den Amerikaanschen econoom 8.20 Gevarieerd programma 9.20 Berichten 9.50 Nieuws uit Australië 10.05 BBC-Theaterorkest 10.50 Henry Hall en zijn orkest 11.50 Dans muziek (gr.pl.) 12.1512.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 9.00 ,9.30 en 11-20 Gram.muziek 12.30 Zang 1.00 Gram. muziek 1.10 Van de Walle-orkest 2.10 Gram.muziek 2.50 Zang 3.30 Gram.muziek 3.50 Vioolvooordracht 4.05 en 5.05 Zang 5.25 Gram.muziek 6.35 Pianoduo Wiener en Doucet 7.20 Gram.muziek 8.50 Gevarieerd programma 11.05 Gram.muziek 11.20—12.50 Eddie Foy's orkest. Keulen, 456 M 6.50 Gram.muziek 7.35 Willi Stanke's orkest 8.50—9.50 Danziger Lan- desorkest 12.20 Omroepkleinorkest 2.30 Gram.muziek 4.20 Gevarieerd programma 5.50 Reportage 6.50 Kamermuziek 7^0 Volksmuziek 8.35 Gram.muziek 11.00 Leo Eysoldt's orkest, Keulsch pianoduo, vroolijk instrumentaal kwintet en solist 12.20 Gram. muziek 2.203.20 Nachtconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest I.50—2.15 Gram.muziek 2.25 Gram.muziek m. toelichting 3.25 Omroepdansorkest 3.50 Omroepsymphonie-orkest en solist 6.05 Om roeporkest en soliste 7.45 en 8.20 Gram. muziek 8.45 Zie het KRO-Programma Hilver sum II 10,40 Populair concert 11.20—12.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1.30 Radio-orkest 1.50—2.15 en 2.20 Gram.muziek 2.50 Marceau Burton's Musette-ensemble 3.20 Gram.muziek 3.40 Zang 3.55 Gram. muziek 5.00 Vioolvoordracht 5.35 en 5.55 Dansmuziek (gr.nl.) 6.35 Zang 7.05 Piano voordracht 7.35 Gram.muziek 8.20 Caba retprogramma 9.05 Radio-orkest en gram. muziek 110.30 Omroepdansorkest en solist II.2012.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Populair concert en reportage 10.20 Berichten 10-^ Gram.muziek 11.05 Berichten 11-20-12.20 Omroepkleinorkest en Omroepschrammel-en- semble. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 2 September, le Programma: Lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio PTT. N. 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen i - 3.35 London Reg. 4.20 Brussel Fr. Brussel VI. 7.35 Keulen 8.50 Parijs Rafl'° 9.50 Beromünster 10.20 Boedapest of tu 11.00 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 920 5^ dio PTT. N 9.55 diversen 10.35 Lonao» Reg. 1.05 Droitwich 2.05 London R«. 3.20 Droitwich 4.20 London Reg. J/fu Droitwich 6.35 Parijs Radio 7.05 DroitWM» 8.05 London Reg. 8.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8