De eindstrijd tusschen oorlog en vrede LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 30 Augustus 1939 OFFICIEELE KENNISGEVING VISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS Laatste Berichten Binnenland Streng optreden tegen hamsteraars Het aanbod van „goede diensten" van koningin Wilhelmina en koning Leopold De indruk in Duitschland Het beperkte treinverkeer Nederlander ter dood veroordeeld Duitsche terroristische organisatie ontdekt De meening van Mussolini Britsdie regeering zal Hitier waar schijnlijk wederom antwoorden BEURSOVERZICHT Dagbladreclame is niet te vervangen Do politie van het bureau Raampoort te Amsterdam heeft bil particulieren die ab normaal groote hoeveelheden suiker hadden ingeslagen, den zoeten voorraad onverwijld In beslag genomen en tegen hen proces- verbaai opgemaakt. ZooaLs men weet be draagt de maximumstraf voor dergelijke overtredingen vier jaar gevangenisstraf! Een gezin ln de Van Oldenbarnevelt- straat was zich aan drie zakken van 25 K G. te buiten gegaan; terwijl men in de De Lalressestraat 40 KG. en aan de Jos. Israelskade 25 K.G. had zien bezorgen. Wat te véél voor verbruik in. één week, gelijk momenteel slechts geoorloofd is! i Momenteel alleen stroom tractie. AUTOBUSSEN BEWIJZEN GOEDE DIENSTEN. In verband met het beperkte treinver keer loopen er vanwege de Nederlandsche Spoorwegen vanuit de hoofdstad autobus sen op de trajecten Amsterdam—Alkmaar. Amsterdam leiden Den Haag Delft Schiedam Rotterdam en Amsterdam Utrecht. Tusschen Amsterdam en Haarlem maakt men hoofdzakelijk gebruik van de Noordzuldhollandsche tram. terwijl de Gool- sche tram veel reizigers vervoert naar Laren Hilversum, enz. Het busverkeer is hedenmorgen te 7 uur begonnen. In de autobussen doen conduc teurs van de spoorwegen dienst. Kaartjes voor de autobussen koopt men gewoon aan de loketten van het Centraal Station. De aanbieding van bussen voor de spoorwegen ls zeer voldoende. Om elf uur vanocjitend had men reeds overal voldoende bussen. Slechts de bussen van geconcessioneerde lijnen, die door den rijksinspecteur van het vervoer waren aangeraden, werden aan vaard. Het publiek werkt overal zeer mede. Wat het treinverkeer betreft, wordt medegedeeld, dat er momenteel uitslui tend van stoomtreinen gebruik wordt gemaakt. De reden hiervan is, dat men stoomtreinen gemakkelijk vergrooten kan door er goederenwagens achter te koppelen, terwijl dat bij electrische en dicseltreinen niet mogelijk Is. Zoodra de toestand het toelaat zullen weer elec trische en dieseltreinen in dienst wor den gesteld. De beslissing hieromtrent ligt echter bij de militaire autoriteiten. Sen speciale verslaggever meldt ons uit Munster: Het tweedaagsche proces tegen de Nederlanders P. M. Bos en P. Kuiper, die tereoht stonden wegens moord en roof, is gisteren geëindigd. Bos werd ter dood veroordeeld. Hij hoorde het vonnis aan zonder een spier op zijn gelaat te vertrekken. Kuiper werd wegens medeplichtig heid veroordeeld tot totaal 1 jaar tuchthuisstraf. DE HEER JACOBUS VAN RIJT t. In den ouderdom van 79 jaar ls te Biets- wijk overleden de heer Jacobus van Rijt. éle gedurende 54 Jaar het ambt van mole naar van den Grooten Polder te Zoeter- woude heeft vervuld en zich als zoodanig dc hooge achting heeft weten te verwerven. DE EFFECTENBEURS BLIJFT OP 31 AUGUSTUS GEOPEND. De Vereenlging voor den effectenhandel Amsterdam deelt mede, dat de effecten beurs morgen (Koninginnedag) geopend tal zijn. Er zal dus evenals op gewone dagen beurs gehouden worden van 13 30—14.45 uur. Betoogers te Boedapest gearresteerd Gisterochtend zijn de zeventig nationaal- socialisten, die Zonhag gearresteerd wer den bij de betoogingen voor het Duitscho fn Italiaansch» consulaat en later weer verden vrijgelaten, wederom gevangen ge nomen. De betoogingen worden door de Hongaar- khe openbare meentng veroordeeld, men het .ierin een poging om tweedracht te gj ~n onder de bevolL.ng en 'ruk uit tc Wenen op de regeering. Hongarije en oemenië. De Hongaarsche gezant te Boekarest een bezoek aan Gafenou, den Roc- ®:-nschen minister van Buitenlandsohe 'eken. gebracht. In welingelichte kringen n*. {peering het niet heeft willen lalen bij p weigerend antwoord, dat zij heeft ge pen op het Roemeensehe voorstel tot k sluier» van nioc-aanvalsverdrac gezant zou Gafcncu hebben doen we lp Ue kwestie opnieuw y.itudle wenschte te nemen. In dezelfde Jingen gelooft men, dat er plannen be- voor een Hongaarsch-Roemeens^1- Wd-Slavische niet-aanvalsverklaring. Van semi-officiecle zijde wordt uit Berlijn gemeld: Het aanbod van „goede diensten" van den Koning der Belgen en de Koningin der Nederlanden heeft, naar men van algemeen goed ingelichte zijde ver neemt, in Duitsche politieke kringen een zeer sympathieke ontvangst gevon den. De pogingen der beide vorsten om den vrede te bewaren, en het Europeesche besef van verantwoording, dat uit dez^ pogingen blijkt, wordt algemeen met erkentelijkheid beoordeeld. De gedachtenwisseling, welke van Duitsche zijde met Engeland onderhou den wordt, bewijst, naar men hier ver klaart, dat de Duitsche pogingen in de zelfde richting gaan als het bovenver melde streven en dat hier van Duitsche zijde reeds een initiatief genomen werd, welks resultaat thans van de beslissin gen in Londen afhangt, welke beslissin gen moeten worden afgewacht. Uit Den Haag wordt nog gemeld: De aandacht wordt er op gevestigd, dat de aanbieding in zooverre voor waardelijk is, dal de beide souvereincn alleen dan bereid zijn hun gezamen lijke goede diensten te verleenen, indien de betreffende mogendheden zelve zulks nuttig zouden achten. De Fransche communisten. De .Populair" publiceert een brief van Marcel Cachln, waarin de communist sche senator verklaart: In dit ernstige oorlogsgevaar geeft de com munistische partij de verzekering, dat in dien Hitier Frankrijk den oorlog verklaart, hij het eensgezinde volk van Frankrijk te genover zich zal vinden, met de communis ten in de eerste rij, om de veiligheid van het land te verdedigen. Wij verklaren, dat wij de maatregelen der regeering goedkeu ren om de grenzen van de aangevallen natie waarmede wij door een verdrag van bond genootschap zijn verbonden, te waarborgen cn eventueel de noodige hulp te verleenen. Wij betuigen de noodzakelijkheid van de eenheid van alle Franschen. Honderddui zenden Fransche arbeiders, die aan onze zijde blijven, zullen geen enkel gebaar ma ken tegen de eenheid van Frankrijk, welke onontbeerlijk is voor de verdediging des lands. De socialistische leider Blum voorziet de zen brief van het volgend commentaar; het ls zaak voor de communisten deze plechtige verklaring in overeenstemming te brengen met het DuitschRussische pact. Doch het zou goed zijn, indien zij buiten Frankrijk nog beter bekend werd dan in Frankrijk, Een protest van de Poolsche Pen-club. De Poolsche Pen-club en de kath. Pool sche schrijvers heben een oproep gericht tot de wereld, om te protesteeren tegen „de tactiek" der Duitschers, die de Polen willen voorstellen als woeste moordenaars van de Du'tschers in Polen Polen heeft altijd den weg gekozen van vrede en over leg tot regeling van zijn conflicten met andere volkeren. De bedreiging der inlij ving van Danzlg beteekent een nieuwe aanslag op den normalen gane van zaken in Europa. Wij hopen, dat allen, d e de vrijheid en de gerechtighe;d dienen, onze zaak 2ullen steunen, welke die der be schaving is en die der overwinn ng van het recht op het geweld". Verklaring van Poolsche socialisten. In een oproep tot de Poolsche werklieden en boeren verklaren de Poolsche socialisti sche partij en de algemeene Poolsche vak bondenconferentie oa.: „Polen heeft tegenover het Duitsche plan van imperialisme den vastberaden en on- wrikbaren wil tot verzet gesteld. Wij moe ten één zijn, zooals wij in 1920 één waren tegen de bolsjewisten. Wat onze nationale minderheden betreft, is de tragedie der Tsjechen en Slowaken een voldoende waar- schuwing Onze zaak is die der vrijheid van de geheele menschhe d. met inbegrip van die van het Duitsche volk, dat lijdt onder het bruine schrikbewind". De Poolsche politie heeft drie organisa ties van Duitsche terroristen ontdekt. De eerste, welke een reeks aanslagen voorbe reidde te Kattowitz, had tot chef een zeke ren Hans Thlen, van Poolsche nationali teit. die ln hechtenis genomen is. In zijn woning heeft men vijf koffers met helsche machines gevonden. Hij wordt ook beschul digd van spionnage. De beide andere orga nisaties waren resp. gevestigd In Poznan en Lodz. Men heeft daar geweren, mitrailleurs, revolvers en ontplofbare stoffen aangetrof fen. Naar men gelooft, richt de Duce zijn voornaamste krachtsinspanningen er op een oplossing te helpen vinden van het probleem Danzig. Het verluidt ech ter, dat Mussolini van meening is, dat een eenvoudige regeling van dit pro bleem geen pacificatie in Europa zal brengen. Naar de opvatting van den Duce is een algehcele regeling noodlg met een wegneming van alle bestaan de grieven. Garibaldisten eensgezind met Fransche volk. De vereeniging van Garlbaldisten ln Ar- gonne, die Ingedeeld zijn bij de Italiaan- sche vrijwilligers ln het Fransche leger, publiceert een oproep, waarin zij verklaren, dat de Garibaldisten, met het oog op den ernstigen internationalen toestand, bereid zijn voor de derde maal tegen hun eeuwen ouden vijand te strijden. Ingeval eener algemeene mobilisatie zullen de Garlbal disten onder hun jasje het historische roode hemd aantrekken, dat voor het Fransche volk het teeken zal zijn van hun eensge zindheid en hun gehechtheid aan de vtü- heid. In welingelichte kringen wordt vernomen dat graaf Mazzolinl, de gezant van Italië, die pas uit Italië is teruggekeerd, tijdens zijn bezoek aan den Egyptischen minister-presi dent de verzekering heeft gegeven van do goede bedoelingen van Italië tegenover Egypte, met welk land Italië ln volkomen harmonie wenscht te leven. Elzeldi pasja, het hoofd der Egyptische militaire missie, welke een bezoek aan Tur kije brengt, is overhaast naar Cairo vertrok ken, na een bezoek van slechts twee dagen. De overige leden der missie gaan voort met hun besprekingen met de Turksche mi litaire leiders. De diplomatieke correspondent van Reuter heeft in officieele kringen te Londen vernomen, dat een antwoord op de nota van Hitier waarschijnlijk is. Deze kwestie is in de kabinetszitting besproken. Vernomen wordt, dat de Duitsche nota 3'/i pagina machineschrift besloeg. De kabinetszitting ls om 12 uur 55 geëin digd. Halifax was de eerste der ministers die Downingstreet 10 verliet. Er is nog geen nieuwe zitting vastgesteld. De Lobby-correspondent van Reuter ver klaart. dat de afwezigheid van een regeling voor een verdere beraadslaging zou kunnen worden toegeschreven aan de noodzake lijkheid. die zich voordoet, dat de Britsche regeering zich met andere regeeringen in verbinding stelt. Duitech vliegtuig op Heston aangekomen. Een speciaal gecharterd Duitsch vliegtuig is vanmorgen op het vliegveld Heston aan gekomen. Het toestel kwam van Berlijn. De identiteit der passagiers is niet bekend. Duitsche D-trein niet overgenomen door de Poolsche spoorwegen. De D-trein 24, welke volgens de dienst regeling om 10 uur 22 van Marienburg i West-Pruisen) via Danzig-Gross Poschpol- Stolp-Stettln naar Berlijn (Stettiner sta tion» vertrekt, is vandaag niet overgeno men door de Poolsche staasspoorwegen. De Polen hebben noch een locomotief, noch be geleidend personeel beschikbaar gesteld. Deze trein behoort tot de door het Duitsch-Poolsche staatsverdrag van 21 April 1921 geprivllegeerde treinverbindingen tus schen Oost-Pruisen en het overige Duit sche Rijk. Het optreden van Polen is derhalve zoo wel een schending van dit staatsverdrag alsook van de op de Duitsch-Poolsche ver- keersconf eren tie voor de uitvoering van dit staatsverdrag gemaakte overeenkomsten. Tocpass'ng van Duitsche militaire wetten in Slowakije. Naar te Weenen vernomen wordt, zal elk verzet tegen de Duitsche troepen in Slo wakije en elke tegen deze troepen begane overtreding gestraft worden door de Du:t- sche militaire gerechtshoven, overeenkom stig de Duitsche militaire wetten. Poolsche regeering op de hoogte gesteld. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt, dat de tekst van de Duitsche nota welke gisteravond te Londen werd ontvan gen, door den Britschen ambassadeur te Warschau vanochtend is overgebracht aan den Poolschen minister van buitenland- sche zaken. VRIJWILLIGE BURGERLIJKE DIENSTVERLEENING. De Burgemeester van Leiden maakt hierbij, ln aansluiting aan de publicaties van regeeringswege ln zake vrijwillige bur gerlijke dlenstverleenlng. bekend, dat de gemeente-secretarie, afdeellng Algemeene Zaken, door hem ls belast met het verlee nen van bemiddeling tot het plaatsen van vrijwillige arbeidskrachten. Plaatselijke organisaties, welke bereid zijn zich vrijwillig beschikbaar te stellen voor het verrichten van diensten in bui tengewone omstandigheden, worden ver zocht daarvan ten spoedigste aan genoemde afdeellng mededeeling te doen. Ook hun. die zich buiten organisatorisch verband wenschen aan te melden voor be- langelooze vrijwillige dienst- en hulpver leening wordt verzocht aan genoemde af- deeling daarvan mededeeling te doen. Het bureau van aanmelding is gevestigd aan het Rapenburg no. 12 en geopend eiken werkdag van 912 uur en van 1417 uur, des Zaterdags evenwel van 912 uur. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 30 Augustus 1939. 5519 TOELATING VAN VLUCHTELINGEN. De Minister van Justitie brengt, in ver band met de buitengewone omstandigheden, voor het tegenwoordige nader het volgende ter kennis van alle organen, belast met het toezicht op de politialre grensbewaking, en vestigt daarop, voor zoover noodlg, de aan dacht van de hoofden van plaatselijke politie. 1. Vluchtelingen (Joodsche emigranten, enz.) die aan de grens kunnen vertoonen een vanwege den Minister van Justitie afgege ven schriftelijke toestemming tot voorloo- oiE verblijf, welke is gedateerd na 1 Juli 1939. kunnen nog in Nederland worden toe gelaten. Voor dien datum aan vluchtelin gen afgegeven toestemmingen, waarvan tot nu toe geen gebruik ls gemaakt, moeten echter als vervallen worden beschouwd; toelating kan daarop niet meer plaats heb ben. 2. Het is gebleken, dat misverstand be staat met betrekking tot het begrip Vluch teling. bedoeld onder mint 2 van de bekend making dd 24 Augustus 1939, Onder vluchteling dient aldaar uitslui tend tc worden verstaan de categorie van Joodsche emigranten, enz. en niet. de vreemdelingen, die ln verband met den internationalen toestand op regelmatige wijze via ons land naar het land hunner nationaliteit willen terugkeeren. A. SCHOLTEN OVERLEDEN. Hedennacht is in 72-jarigen ouderdom in het Roode KruLs-Ziekenhuls te Den Haag overleden de heer A. Scholten. kapok-fabrikant te Almelo. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal Vrijdag a.s, om 3 uur op de al gemeene begraafplaats te Almelo geschie den. REÜNIE DER NEDERL4NDSCHF REIS- VEREENIGING AFGET AST. De groote reünie der Nederlandsche rels- vereen'ging welke 3 September a.s. op de Hooge Veluwe zou worden gehouden, gaat voorlooplg niet door. HM. DE KONINGIN NAAR DEN HAAG. H.M. dc Koningin, die gisteren voor een kort bezoek in Soestdijk was aangekomen, is vanochtend om 10.15 uur per open auto uit Soestdijk vertrokken en is te ongeveer half twaalf ten paleize Noordeinde te 's Gravenhage aangekomen. Daar op het paleis Noordeinde reeds de standaard was geheschen, had zich een kleine menigte verzameld, die de aankomst van de Koningin afwachtte. Toen de Koningin was voorgereden en uitsteeg, ging er een spontaan gejuich op. De menschcn liepen het voorplein op on herhaaldelijk weerklonk een ..Leve de Koningin". Hare Majesteit dankte buigend voor deze hartelijke begroeting. IJMUIDEN. 30 Augustus. VI8CHPRIJZEN. Tarbot 82—70 ct. per KG.; Tong f. 1.14—0.48 per KG.; Heilbot f. 1—0.80 per KG.; Griet f.28 —15.50 per 50 KG.: Groote schol f.25 idem; Middelschol f 21—20 idem; Zetschol f. 18—16.50 idem; Kleinschol f. 17—6 idem; Bot f.5.103.50 Idem; Tongschar f. 18.5013 idem; Poontjes f. 1.100.90 idem; Middelschelvisch f.17 idem; Kleine schelvisch f.6.80—3 idem; Groote gul f. 10-5.20 idem; Kleine gul f.6—2.30 idem; Wijting f. 2.70—1.40 idem; Makreel f. 7.50—3.90 idem; Versche haring f.4.202.70 idem; Kabel jauw f.3816 per 125 KG.; Leng 6028 ct. per stuk; Koolvisch 348 ct. per stuk. Aangevoerd aan den afslag: 1260 kisten ver sche haring en 60 kantjes steurharing f. 10.80 10.50 per kantje. Besommingen trawlers: Neptunus, IJm. 87, 305 manden, f. 1120; Adelante, IJm. 19, 490 man den, f. 1390; Amsterdam. IJm. 58, 615 manden, f. 1610; Limburgia. IJm. 54. 380 manden, f. 1610; Silvain. IJm. 116, 500 manden, f.2430; Norma Maria, IJm. 6. 1440 manden, f. 5010. Loggers: KW. 31 f.550; KW. 153 f.380; KW. 16 f.490. VERWACHTE SCHEPEN. Verwachte vischaanvoer voor de Donderdag- dagmarkt: „Flamingo". IJm, 25, vangst 900 m. haring. 200 kisten haring. 107 kantjes haring. 30 m. diver sen; „Protinus". IJm. 85. vangst 15 m. schel visch, 30 m. braadschelvisch, 150 m. radio, 40 m. gul. 70 m. makreel, 30 m. wijting. 35 m. plat- visch. Totaal 370 m., benevens 100 stuks stijve kabeljauw; „Haarlem". IJm. 9. vangst 1600 m. haring. 500 kisten haring. 75 kantjes haring, benevens 80 m. diversen. POOLSCHE TRAWLERS TE IJMUIDEN. Heden waren 6 Poolsche trawlers te IJmui- den binnen. Het zijn de Barbara GDY. 95. dc Adam GDY. 94. de Eugenius GDY. 118, de Do- rotha GDY. 117, de Francisca GDY 119 en de Deltia GDY. 134. Zij zullen vermoedelijk naar Engeland vertrekken om daar hun lading te lossen. AMSTERDAM. 30 Aug. De middagbeurs. De berichten omtrent den politieken toestand werden heden op bemoedigende wijze uitge legd. De effectenbeurs kenmerkte zich dan ook door een vaste stemming. Wel was de handel niet omvangrijk, doch vrijwel alle fondsensoor ten bewogen zich wederom op een hooger peil en legden onder beurstijd een duidelijke nei ging tot oploopen aan dep dag. Dat de toestand veel optimistischer wordt beoordeeld dan de laatste dagen het geval was. kwam helder tot uitdrukking op de geldmarkt. Terwijl in het begin van de week goede vraag naar prolonga- tiegeld bestond, en de geldgevers daartegen over zich afzijdig hielden, was de vraag thans vrijwel verdwenen, terwijl daartegenover weer ruimschoots gelden beschikbaar waren met het gevolg dat de prolongatiekoers, die gisteren ge stegen was tot 4 4%, heden achteruit liep tot 3 3 4%. De belegglngsmarkt gaf eveneens een goede afschildering van het zich baanbrekende gevoel van optimisme. De Nederlandsche staats papieren ontmoetten over de geheele linie flinke kooplust en daartegenover was vrijwel geen materiaal beschikbaar, zoodat de vraag slechts kon worden bevredigd door het toestemmen in beduidend hooger koersen. Vooral de oude schuld was goed gedisponeerd. Integralen die gisteren reeds belangrijk hooger waren afge daan. konden zich opnieuw beduidend her stellen. De obligatiën uit de jongere emissies en Ned.- Indië waren goed gedisponeerd. Van de buiten - landsche fondsen waren de Duitsche waarden meerendeels hooger afgedaan, Voor Fransche obligatiën bestond bescheiden kooplust. Hoewel de locale aandeelenmarkt een kalm verloop had, was het sentiment bepaald gunstig. Koninklijke, die in vaste houding waren ingezet, stegen tot 300%. Op de Suiker af deeling konden HVA's zich opnieuw belangrijk redresseeren. De incourante soorten golden algemeen hooger. Voor Scheepvaartpapieren bestond eenige vraag. Scheepvaartunies avanceerden wederom eenige punten. De Rubberafdeeling was kalm. Amster dam Rubbers liepen onder beurstijd eenige pro centen naar boven. Verscheidene courante soor ten werden hooger genoteerd. Industrieelen ble ven niet achter. De Philipsaandeelen kwamen een kleine tiental punten boven het vorige slot. Unilevers boekten een behoorlijke koerswinst. Aku's waren echter niet veel veranderd. In Ta bakken was bijna niets te doen. De stemming was overigens vast. Voor Amerikaansche fond sen bestond vrij goede belangstelling. Voor lo cale rekening werd wederom materiaal opge nomen. Algemeen werd boven de prijzen van gisteren gehandeld. Naar verhouding van de stij ging in Wallstreet waren de koerswinsten niet opmerkelijk groot, maar gisteren reeds waren de Amerikaansche shares belangrijk hooger en vèr boven de pariteit afgedaan. WISSELKOERSEN. Londen 8.22 (8.13); Berlijn 74.25 (71.00); Parijs 4.68 (4.66); Brussel 31.80 (31.70»: Zwitserland 42.32 1/2 (42.20); Stockholm 44.70 <44.701Oslo 42.75 (42.80); New-York 1.87 1/8 (1.873/8); Lire Bankpapier 6 (6). Prolongatie 3 3/4; Part. disc. 2 1/23; dag geld 2«/s. Registermarekn 25; Handelssperr- marken 6; Reismarken 48, Bankpapier 22 3/8 PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Oegstgeest Gem. Gods (Geversstr. 13); Hedennam. 8 uur, de heer P. v. d. Woude. Noordwijk Zeo Zaal Julianaweg 27: Ger. Bond. ds. Barendrecht van Groot-Ammers. 8 u. nam. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 4 van dit Blad. VOOR DONDERDAG 31 AUGUSTUS. Leiden Pieterskerk: Nam. 8 1/4 uur ibid stond)legerpredikant v. d. Staay en ds. Pun- selie. Pauluskerk: Donderdag, nam. 814 uur. wij- dlngsdienst. ds. Jansen Schoonhoven. Bodegraven Geref. Gem.: Nam. 74 uur. ds. Hofman van Moercapelle. NoordwUkerhout Ned. Herv. Kerk: Nam. 84 uur. ds. Van Noort. NED HERV. KERK. Bedankt: Voor Eindhoven. J. W. van Swlg- chum te Nieuwe Pekel? GEREF. KERKEN. Tweetal te O.- en W.-Souburg. Th. H. van Andel te St. Pancras en D. W. v. d. Laan te Sleen. Beroepen: Te Mussel, J. Rook, cand. te Steen- wijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 Aug. Eigen heimers. groote. f. 2.40—3.60; idem drielingen f. 1.60—2.20 per 100 K.G. Sla f. 1.60—2.75 per 100: bospeen f.3—6.20; kroten 50—65 ct.; peen per kist 30- -75 ct. KOUDEKERK, 29 Aug. E.V.KR. Aanvoer 3100 stuks kipeieren; boter 40 pond. Prijzen kipeieren f. 3.25—3.40; boter 64—68 ct.; kaas 24—28 ct.; kippen 6080 ct. BOND WESTLAND. 29 Aug. Export - Ali cante 2024 ct.; Frankenthalers 30 ct.; Cham pion 22—27 Ct.; Colman 21—24 ct.; Maroc 23 ct. per KG.; netmeloenen 5—7 ct.; Oranje- annanaa 7 ct. per stuk; dubbele boonen f. 1.40— 1.75. idem met draad f. 1.30 per 15 KG. LEIDSCHENDAM. 29 Aug. Het Wapen van Vcur. Aangevoerd 15.901 kipeieren, prijs f. 4.70 —5.15; 700 heneieren, prijs f. 2.40—2.90 per 100: 67 kippen, prijs 40—60 ct.; 5 eenden f. 0.50; 33 konijnen f. 0.20—1.10; 20 duiven 10—20 ct. per stuk. LEIDSCHENDAM. 29 Aug. Eierveiling „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 15.901 kipcieren. f. 4.70—5.15; 700 heneieren, f. 2.40—2.90; 67 kip pen 40—60 ct.; 5 eenden 50 ct.: 33 konijnen 20 —110; 20 duiven 1020. AMSTERDAM, 30 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 185 vette kalveren, prijs 1ste kwal. 60—66. 2de kwal. 50—58. 3de kwal. 40—48 ct. per KG slacht - kwal. 50—58. 8de kwal 40—48 per KG. levend gewicht. 67 nuchtere kalveren, f.6—11 p. stuk; 230 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG. 6465 pier KG. slachtgewicht. ROELOFARENDSVEEN. 29 Aue. - Aardbeien 7—11 ct. per doosje; meloenen 5—10 ct. per stuk; tomaten 50-56 ct. per bak: sla f 050— 4 per 100: snijboonen 60 ct. per zak; prinseboo- nen f. 1.05—1.20 per zak; dubbele stamboonen 65—100 ct. per zak; pronkboonen 30 ct. per zak; augurken fijn f. 1.60—2.40 per 25 KG.; aug. baster 6365 per 25 KG.; aug. graf 38 ct. per 25 KG.; aug. stippel Cd 15 ct. per 25 KG.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3