Koninklijke Onderscheidingen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 30 Augustus 1)39 RALH) BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN SPREEKCEL is niet te vervangen Ter gelegenheid van den verjaardag van HM. de Koningin is een groot aantal onderscheidingen verleend. Bi) Kon. Besluit zijn benoemd tot Groot- olficier in de Orde van Oranje Nassau: mr. J. A. N. Patijn, oud-minister van Buitenlandsche Zaken; dr. J. J. C. van Dijk, oud-minister van Defensie; mr. J. A. de Wilde, oud-minister van Binnenlandsche zaken en van Financiën; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, ■oud-minister van Sociale Zaken en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; Benoemd tot commandeur in dc Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: Zijne Hoogheid Pangeran Adipati Ario Mangkoenagoro Vn, adjudant in buiten gewonen dienst van H.M. de Koningin, hoofd van het Mangkoenagorosche Huis en Zelfbestuurder van het Mangkoenago rosche Rijk. kolonel-commandant van het Mangkoenagorosche Legioen; tot Commandeur in de Orde v. Oranje- Nassau: mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, oud minister van Waterstaat: P. J. de Kanter, voorzitter van het Alge meen Nederlandsch Verbond en voorzitter der Vereen. Nederland in den Vreemde; mr. S. baron van Heemstra, Commissaris Koningin in de provincie Gelderland, te Arnhem; dr. P. J. M. van Gils, te Roermond, Bevorderd tot Commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, mi nister van Staat, vice-president van den Raad van State. Benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. C. M. J. F. Goseling, oud-minister van Justitie: prof. mr. C. P. M. Romme, oud-minister van Sociale Zaken; prof. mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; F. L. D. Nivard, lid van de Eerste Kamer •der Staten-Generaal; mr. J. J. B. Bosch Ridder van Rosenthal, gezant te Warschau; jhr. W. F. van Lennep, gezant te Pre toria; W. P. Montijn, consul-generaal te New York; mr. A, Rombach, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Gravenhage; mr. J. G. Holsteijn, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Gravenhage; mr. F. J. Lisman, president van de Ar- rondissements-Rechtbank te Groningen; mr. E, H. Hijmans, officier van justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Alk maar; mr. P. Blussé van Oud-Alblas, voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen No. 2 te Rotterdam, wonende te Dordrecht; mr. H. de Visser, deken der Orde van lAdvocaten, te Groningen; D. den Breems. secretaris van de Alg. Synode der Nederlandsch-Hervormde Kerk te 's Gravenhage; prof. dr. S. Greijdanus, hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen; mgr. prof. dr. F. A. M. van Welie, hoog leeraar aan de Roomsch-Katholieke Uni versiteit te Nijmegen; H. Sieperda, hoofd der afdeeling Comp tabiliteit van het Departement van Jus titie, te 's Gravenhage; mr. J. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Groningen; mr. A. G. G. Tydeman, directeur der Rijkspostspaarbank, te Amsterdam; A. van Veen, inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie in algemeenen dienst, aangewezen als directeur van het postkantoor Amsterdam, te Amsterdam; dr. L. S, Ornstein, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. J. M. N. Kapteyn, hoogleeraar aan 'de Rijksuniversiteit te Groningen; dr. W. Reinders, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; dr. I. Snapper, hoogleeraar aan de ge meentelijke Universiteit te Amsterdam; dr. A. S. T. Brandsma, hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke Universiteit te Nijmegen; dr. E. H. Renkema, Inspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, te 's Gravenhage; G. Warring, directeur van de Twentsche Bank, te Amsterdam: de schout-bij-nacht H. Jolles; de schout-bij-nacht C. E. L. Helfrich; de generaal-majoor A. A. van Nijnatten, commandant van het Hide legercorps, tevens bevelhebber in de 3e militaire af deeling; de generaal-majoor J. Harberts, in specteur der artillerie; dc generaal-majoor H. D, S. Hasselman, directeur voor het materieel der land macht; ir. G. Redeker, te Heemstede, hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat; mr. J. Draayer, te 's Gravenhage, di recteur van den Rijkswaterstaat; D. Hudig L.J.zn., directeur van de Kon. Nederlandsche Stoomboot Maatschappij, te Amsterdam; prof. H. A. Kaag, te Tilburg; G. J. Teppema, administrateur bij het departement van Economische Zaken te 's Gravenhage; G. L. Heeris, secretaris van de Nederl. Reedersvereeniging, te 's Gravenhage; jhr. mr. J. J. B. van den Brandeler, wonende te Velp, gemeente Rheden, gede legeerd commissaris van de Algemeene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem; prof. ir. B. v. d. Burg, te Wageningen, hoogleeraar aan de Landbouwhoogesehool, lid van het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond; jhr. J. van Vredenburch. te Capelien (België), voorzitter van het Stamboek van het Nederlandsche Trekpaard; lr. F. P. Mesu, te Bilthoven, gemeente De Bilt, directeur van den Cultuurtechni- schen Dienst; H. de Bordes, te Bussum, voorzitter van den Nederlandschen Werkloosheidsraad B. Roep, lid van het College van Gedele geerden uit den Volksraad; H. E. Th. Arriëns, lid van de Algemeene Rekenkamer in Nederlandsch-Indië; mr. W. F. C. J. Baukema, president van den Raad van Justitie te Semarang; R. K. A. Bertsch, Gouverneur van Mid den-Java; K. J. A. Orie, Gouverneur van Soera- karta A. I. Spits, Gouverneur van Sumatra; C. H. tér Laag, resident van Celebes en Onderhoorigheden met buitenl. verlof; P. J. Goedhart, resident van Riouw en Onderhoorigheden M. van Rhijn, resident van Manado; A. Oranje, resident van Palembang; dr. P. J. A. Idenburg, directeur van Onderwijs en Eeredienst in Nederlandsch- Indië; prof. mr. J. M. J. Schepper, hoogleeraar aan de Rechtshoogeschool te Batavia; prof. dr. B. J. van der Paats, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Ba tavia; prof. dr. H. R. Woltjer, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng; H. J. van Mook, directeur van Econo mische Zaken in Nederlandsch-Indië; dr. J. H. Becking, hoofdinspecteur, hoofd van den Dienst van het Boschwezen in eNderlandsch-Indië ir. Ch. F. van Haeften, directeur van Verkeer en Waterstaat in Ned.-Indië; ir. J. L. Moens, hoofdingenieur, voor zitter van de Vorstenlandsche Water schapsraden G. A. Ilgen, generaal-majoor der infan terie van het Koninklijk Nederlandsch - Indisch leger, commandant der nde di visie; H. ter Poorten, generaal-majoor, hoofd van den Generalen Staf van het Konink lijk Nederlandsch-Indisch leger; mr. P. N. van der Stok, gewezen raads heer in het Hooggerechtshof van Neder- landsch-Indië; C. H. de Goeje, gewezen hoofdinspecteur hoofd van den dienst van scheepvaart in Nederlandsch-Indië; J. M. de Booy, directeur van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij tot Ex ploitatie van Petroleumbronnen in Neder landsch-Indië mr. D. A. Delprat, lid van den raad van bestuur van de N.V, Koninklijke Neder- landsch-Indische Luchtvaart-Mij.; W. Ruys Bzn., directeur der N.V. „Rot- terdamsche Lloyd" te Rotterdam; W. Labohm, directeur van de N.V. Ko loniale Bank, te Bloemendaal; H. F. Tillema, particulier, te Bloemen daal; Benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. de kapitein-luitenant ter zee P. J. M. Cikot; de gepensionneerde kapitein-luitenant ter zee-titulair A. R. Meijer; de majoor van den generalen staf ir. J. Govers, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de majoor-intendant J. P. H. van Aalst, intendant bij het Ilde legerkorps; de kolonel der infanterie A. de Vries, commandant van de VHIste divisie; de luitenant-kolonel der infanterie J. van Voorthuijsen, commandant van het regiment grenadiers; de luitenant-kolonel der infanterie J. F. de Ridder, commandant van het 22ste regiment infanterie; de luitenant-kolonel der cavalerie jhr. S. M. S. A. A. de Marees van Swinderen, commandant van het 4de regiment huzaren de luitenant-kolonel der genie H. J. H. van Tarel, eerst-aanwezend-ingenieur te Utrecht; de reserve-kolonel van den generalen staf L. C. Preij; de reserve-kolonel der infanterie dr. G. J. de Groot; de gepensionneerde kolonel-titulair van het Koninklijk Nederlandsch-Indische le ger F. C. Thomson, werkzaam bij het hoofdkwartier van de Vesting Holland; de reserve-dirigeerend officier van ge zondheid der derde klasse dr. J. Bijtel; de gepensionneerde kolonel der militaire administratie J. F. H. Israël; A. Goudswaard, dirigeerend apotheker lste klasse van het Koninklijk Neder landsch-Indisch leger, directeur van het Materieel van den Militair Geneeskundigen Dienst; A. M. Sierevelt, luitenant-kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch Indisch leger, gewestelijk militair com mandant der Molukken; J. A. Verkuyl, luitenant-kolonel der in fanterie van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger; ir. G. C. D. de Boer, majoor der artillerie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; F. Ruinen, gepensionneerd majoor-titu lair der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, officier-adju dant, tevens administrateur, bij het Ko ninklijk Koloniaal Militair Invalidenhuis op Bronbeek; Bevorderd; tot Officier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee R. van Tijen: de kapitein-luitenant ter zee A. S. Pinke; de hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der eerste klasse C. B. Een hoorn; de hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der tweede klasse K. Bolk; Benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van het Kabinet van den Minister en chef van de directie van het Protocol aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken; L. Neher. directeur van den gemeente lijken telefoondienst, te 's-Gravenhage; ir. W. B. I. Hofman, directeur der ge meentetram en -veren, te Amsterdam; G. Ritmeester, burgemeester van Den Helder; M. Vrijenhoek, wethouder van Den Haag mr. J. R. Goddard, secretaris van het bestuur van de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotterdam; ir, B. J. Haitsma Muller, oud-voorzitter der Geldersche Vereeniging voor Kunst nijverheid te Zutphen; J, B. Smits, oud-directeur van het Insti tuut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdam A. J. Kropholler, architect te Wassenaar; dr. H. O. W. Wiist, directeur van de Ne derlandsche Crediet-verzekering Mij., te Amsterdam; J. G. Sijpkens, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te 's-Gravenhage; I. L. Hof, te 's-Gravenhage, hoofdinspec teur bij den luchtvaartdienst; ir. G. B. R. de Graaff te 's-Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. H. W. Mouton, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. N. Th. Verweij, te 's-Gravenhage, Rijkshoofdinspecteur van het verkeer; Th. P. van den Bergh. te Amsterdam, directeur van de Nederlandsche Telegraaf Maatschappij „Radio Holland"; ir. G. Duyfjes, te Heerlen, hoofdingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg; J. A. Avéres, oudste directeur van de N.V. Machinefabriek Gebr. Stork en Co., te Hengelo (O.) A. Biemond, wonende te Bloemendaal, president-commissaris van de N.V. .Bouw stoffen" voorheen A. E. Braat te Amster dam; J. van Randwijk, wonende te Dordrecht, mede-directeur der N.V. Handelmaat schappij R. S. Stokvis Zonen te Rotter dam; B. Scholten J.zn., wonende te Almelo, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twenthe te Hengelo (O) H. Smidt van Gelder, wonende te Over- veen, gemeente Bloemendaal, commissaris der N.V. Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen; ir. R. Sijbolts, te Zwolle, Rijksnijverheids- consulent en secretaris-penningmeester van de Stichting Nederlandscnc Tutf- centrale; drs. Oh. L. H. Truycn, leider van het Crisis Uitvoer Bureau, te 's-Gravenhage; ir. A. W. van de Plassche, te Voorburg, inspecteur van den tuinbouw en het tuin- bouwonderwijs; S. Hepkema, directeur der Coöperatieve Condensfabriek „Friesland", te Leeuwar den; K. L. Gaaikema Schuringa, te Ruigezand gemeente Oldehove, voorzitter van de Ne derlandsche Akkerbouwcentrale en van de Nederlandsche Tarwecentrale; dr. H. K. de Haas, geneesheer-directeur van het Ooglijders-ziekenhuis, te Rot terdam; J. G. E. Gieskes, directeur van de Neder landsche Seintoestellenfabriek N. V., te Hilversum mr, B. C. Slotehraker, te Wassenaar, secretaris van de Federatie van Bedrijfs- vereenigingen voor Ziekengeldverzekering; E, J. A. A. Quaedvlieg, inspecteur van de Volksgezondheid, te 's-Gravenhage; J. A. A. Hartland, te Voorburg, directeur van de Stichting Landverhuizing Neder land; mr. C. J. Koch, voorzitter van den Raad van Arbeid, te Haarlem; C. Th. de Booy, secretaris van den Volks raad; E. A. Zeilinga, secretaris van het Gouver nement van Nederlandsch-Indië; mr, H. Bekkering, officier van justitie bij den Raad van Justitie te Soerabaja, met buitenlandsch verlof; H. J. Top, chef van de Arbeidsinspectie in Nederlandsch-Indië; W. H. Haasse, inspecteur van Financiën in algemeenen dienst in Nederlandsch- Indië; B. Kijger, hoofd van het Bezoldigings bureau in Nederlandsch-Indië; H. J. Sonneveldt, resident van Kedoe; W. A. van der Capelien, resident van Cheribon; mr. R, A. A C. Roovers, secretaris van de stadsgemeente Batavia; dr. H. Kolkman, voorzitter van de Alge meene Vereeniging van Rubberplanters ter Oostkust van Sumatra; dr. P. Honig, directeur van het Proefsta tion voor de Java-Suikerindustrle te Pasoe- roean ir. K. K. J. L. Steinmetz, directeur van de haven van Soerabaja; mr. C. Süthoff, voorziter van het Hof van Justitie in Curacao; J. H. Sprockel, voorzitter van de Staten Curacao; ir. J. M. Goslings, directeur van de N.V. Nederlandsch-Indische Gas-Maatschappij, te Rotterdam; P. A. Waller, voorzitter van de Vereeniging van Kinabast-Producenten, te Amsterdam; S. A. Reitsma, gewezen hoofdambtenaar van den Dienst der Staatsspoorwegen in Nederlandsch-Indië, te Utrecht; Bevordert: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: D. J. Lambooy, referendaris, sous-chef van den Regeeringspersdienst; L. Asscher, te Parijs; G. J. Valkering, consul te Huil; J. C. Aalberse, kanunnik, officiaai van het bisdom, rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem; ir. W. F. Meyboom, inspecteur van het ge vangeniswezen (voor den arbeid) bij het Departement van Justitie, te 's-Gravenhage; A. van Zoelen, inspecteur der Rijksveld- wacht, te 's-Gravenhage; G. J. van Wijngaarden van Rees, te Utrecht, secretaris van het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer; P. M. van Riel, te Amsterdam, directeur der filiaalinrichting van het Koninklijk Ne derlandsch Meteorologisch Instituut: ir, W. L. Utermark, algemeen conservator der Afdeeling Handelsmuseum van het Ko loniaal Instituut te Amsterdam; Benoemd: tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau met de Zwaarden: de luitenant ter zee der eerste klasse J. E. A. Post Uiterweer; de luitenant ter zee der eerste klasse A. J. Bussemaker; Benoemd: tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: K. Kwantes, secretaris-generaal der Ne derlandsche Kamer van Koophandel te Pa- rljs; H. Berntsen, directeur der N.V. Philips Radio te Belgrado; H. J. E. van Osten, oud-consul te Boston, vertegenwoordiger van de Holland- Amerika lijn te Parijs; A. van der Linden, consul te Reims; A. C. de Beaufort, vice-consul te Cannes; J. Steenbergen, consul te Dresden; mr. W. F. H. van Barrelo, commissaris van politie te Apeldoorn; C. Kool, commissaris van politie te Leeu warden; mr. L. Trouw oud-lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, te Brielle; J. Zandberg, lid van de gemeentelijke landstormcommissie „Zuid-Holland-West" te 's-Gravenhage; ir. A. P. Potma, adjunct directeur der middelbaar technische school te Haarlem; F. Bobeldijk, kunstschilder, te Amsterdam; A. F. Coolen, letterkundige, te Deurze; Albert W. van Dalsum, tooneelspeler, te SchoorI; Max L. J. Kloos, concertzanger, te Hilver sum; A. A. van Pelt Lechner, te Arnhem; mevrouw M, S. E. SchartenAntink, let terkundige, te Florence; Ch. H. M. Vos, beeldhouwer, te Maastricht; mr. H. Westermann, secretaris van de Vereeniging „Hendrlck de Keyzer", te Am sterdam; H. M. Schmidt Crans, te Rijswijk (Z.-H.l, chef-instructeur der N.V. Nationale Lucht- vaartschool; D. J. de Vries, te 's-Gravenhage, hoofd der handelsafdeeling en chef van de afdeeling buitenland van de Koninklijke Luchtvaart- Maatschappij voor Nederland en Kolonie N. V.; G. Spit, te Schiphol (gem. Haarlemmer meer), chef van den technischen dienst van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën N.V.; J. H. van den Broek, te Ginneken, direc teur der N.V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten B.B.A.: G. Doeksen, te Terschelling, president-com missaris van de N.V. Scheepvaart Maat schappij G. Doeksen en Zonen; J. E. Blndels, directeur van het Hotel „Ka steel Oud-Wassenaar", te Wassenaar; M. H. Binger, uitgever, te Amsterdam; R. Buisman, directeur van de N.V. „R. Buisman's Gebrande Suikerpoederfabriek", te Zwartsluis; K. Dijk. lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te 's-Gravenhage; H. Landstra, gedelegeerd commissaris, oud-directeur van de N.V. Leeuwarder Pa- plerwarenfabriek, te Leeuwarden; H. A. J. Mannaerts, lid van de firma J. Mannaerts, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Tilburg; Th. Niemeijer, directeur van Theodorus Niemeijer N.V. Tabaksfabrieken, te Gro ningen: L. J. uytendaal, te Gilze en Rijen, voorzit ter van de Federatie van Vereenigingen van Nederlandsche Lederfabrikanten J. T. Visser, directeur van de N.V. Aan- nemings-maatschappij Visser en Smit. te Papendrecht: H. C. Nijkamp, te Enschede, lid van het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond in Nederland; J. Schipper, te Utrecht, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Neder land; C. J. Bottemanne, leider van de onderaf- deeling Zeevisscherij bij het Departement van Economische Zaken in Neder'andsch- Indië; Legerpromoties. Bij Koninklijk Besluit zijn de volgende titulaire rangsverhoogingen verleend de titulaire rang van luitenant-generaal, aan den gepensionneerden kolonel der ar tillerie C. J. M. Collette, wien sedert de titu laire rang van generaai-majoor is verleend; de titulaire rang van generaal-majoor, aan den gepensionneerden kolonel der in fanterie G. Dames; aan den gepension neerden kolonel der artillerie J. G. Tinber gen; aan den gepensionneerden luitenant- kolonel der genie F. Dekker, wien sedert de titulaire rang van kolonel is verleend; de titulaire rang van kolonel, aan den eervol ontslagen reserve-lultenant-kolonel der infanterie P. W. van Weeren; aan den gepensionneerden reserve-lultenant-kolonel der infanterie J. W. Klein; aan den gepen sionneerden reserve-luitenant-kolonel voor speciale diensten A. C. de Neeve; aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der ar tillerie jhr. D. Mollerus; aan den gepension neerden luitenant-kolonel der artillerie J. A. G. James; aan den gepensionneerden lui tenant-kolonel der Koninklijke marechaus see F. Piekema; de titulaire rang van luitenant-kolonel, aan den gepensionneerden majoor-maga zijnmeester der artillerie J. H. van Velzen; aan den majoor T. S, Rooseboom, van den staf der artillerie; de titulaire ran gvan kapitein-luitenant- ter-zee, aan den gepensionneerden luite nant-ter-zee der eerste klasse P. van Waasdijk; de titulaire rang van majoor, aan den ge pensionneerden kapitein de'r infanterie J. G. Haremaker; aan den gepensionneerden kapitein der Infanterie J. L. Hamel; aan den gepensionneerden kapitein der infan terie J. E. L. Sas; aan den gepensionneer den kapitein der infanterie C. F. van den Benden; aan den gepensionneerden kapi tein-magazijnmeester der artillerie J. T. Lemaire de titulaire rang van officier van den marine-stoomvaartdienst der eerste klasse van de Koninklijke marine-reserve, aan den officier van den marine-stoomvaartdienst der tweede klasse van de Koninklijke ma rine-reserve W. D. van Os; de titulaire rang van generaal-majoor, aan den gepensionneerden kolonel der in fanterie van het Koninklijk Nederlandsch- Idisch Leger J. C. J. Bongers en aan den gepensionneerden kolonel-titulair der genie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger H. van Tongeren; de titulaire rang van kolonel, aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der genie van het Koninklijk Nederlandsch-In disch Leger P. L. de Gaay Fortman: aan den gepensionneerden dirigeerend officier van gezondheid lste klasse van den militair geneeskundigen dienst van het Koninklijk Nedsrlandsch-Indisch Leger D. H. Arends en aan den gepensionneerden luitenant kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger S. C. Plan- tinga; de titulaire rang van luitenant-kolonel, aan den gepensionneerden majoor der ar tillerie van het Koninklijk Nederlandsch- VOOR DONDERDAG 31 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. AVRO-Uit- zending 8.00 Carillonconcert 8.15 Berich ten 8.17 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.)) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Solistenconcert 11.20 Declamatie 11.40 Ensemble Jetty Cantor (Orn 12.15 Berichten) 1.00 Interview 1.05 Orgel spel 1.15 AVRO-Amusementsorkest (opn.i 2.45 Zang, accordeonmuziek en gram.muziek 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 AVRO's Meisjeskoor 5.00 Jeugdhalfuur 5.30 Omroeporkest 6.28 Berichten 6.30 6.57 Sporthalfuur 7.00 Cabaretprogramma 7.40 Reportage 8.00 Berichten ANP., radio journaal, mededeelingen 8.20 Stafmuziek 5de Regiment Infanterie 9.05 Interviews 9.25 Gram.muziek 9.40 Omroeporkest en soliste 10.30 Uit Milaan: Reportage 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M. 8.00—9.15 KRO, 10.03 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—12.00 NCRV 8.00— 9.15 Gram.muziek fOm 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuur - 12.00 Berichten 12.15 Carillonconcert 12.30 KRO-orkest (1.001.20 Orgelconcert, opn.) 2.00 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" (opn.) 2.20 Stafmuziek 6de Regiment Infanterie (op name) 3.00 Zang en piano 3.45 Bijbelle zing 4.45 Gram.muziek 5.00 Handenarbeid voor de jeugd 5.30 Orgelspel (ca. 6.30 Berich ten) '6.30 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45—7.55 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-Berich- ten 8.15 Orgelconcert (In dc pauze: Causerie „Kracht van Koningen en Prinsen") 9.15 NCRV-orkest en NCRV-Kleinkoor 10.00 Be richten ANP., actueel halfuur 10.30 NCRV- orkest, NCRV-Kleinkoor en roDortape 11.25 Gram.muziek 11.5012 00 Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 11.20 Gram.muziek 11.35 Alfred van Dam's orkest 12.20 BBC- Welsch orkest en soliste 1.20 ..Rhythm Clas sics" 1.40 Het Philin Whlteway-ensemble 2.00 Orgelspel 2.20 Gram.muziek 2.50 Kh- rinetduetten 3.05 Dansmuziek (gr.pl.) 3.35 Stedeltik orkest van Bournemouth en soliste 5.05 Gram.muziek 5.20 De Gerard Zangers 5.40 De „Women Quintet Players" 6.20 Be richten 6.50 Causerie over vacantleplannen 7.10 Orgelspel 7.40 Gram.muziek 8.20 Ge varieerd propramma 9.05 Het Lucky Dln- orkest en solisten 9 20 Berichten 9 50 Dis cussie „Film fare" 10.05 Walford Hyden's or kest en solisten 10.50 Eddie Carroll's orkest en solisten 11.20 Brian Lawrance's sextet en „The Three Ginx" 11.50 Gram.muziek 12.15—12.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 9.00, 9.30 en 12.30 Gra- mofoonmuzlek 12.35 Zang 12.55 Gram - muziek 1.10 Eddle Foy's orkest 2.10 en 3.30 Gram.muziek 3.35 Zang 3.50 Piano voordracht 4.05 Gram.muziek 5.25 Zang en piano 6.05 Radlotooneel 7.20 Georges Derveaux-orkest 9.2010.50 „Marouf", opera. Keulen, 456 M. 6.50 Gram.muziek 7.35 Lelpziger Symphonie-orkest 8.50—9.50 Erich Börschel's orkest 12.20 Omroeporkest en so list 2.303.20 Populair concert 4.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten 5.50 Gemengd koor „Sangerbund" 6.55 Gram.muziek 7.30 Vroolijk solistenconcert 8.35 Militair con cert 9.30 Tiroolsch programma 11.00—12.20 Fred. Paul's orkest, pianoduo en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gram.muziek 8.20 Omroeporkest 10.30 Reportage 11.0011 20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 130 Radio-orkest 1.502.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.muziek 8.20 Radio-orkest 10.30 Re portage 11.00—11.20 Gramjnuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Radlotoo neel 9.20 Omroeporkest 10.20 Berichten 10.35 Reportage 10.50 Gram.muziek 11.05 Berichten 11.20—12.20: Zie Keulen om 11.00 GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Donderdag 31 Augustus. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uift A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uuï K.R.O„ N.C.R.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 11.55 Radio PTT. N. 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 3.05 London Reg. 3.35 Parijs Radio 4.20 Keulen 6.20 London Reg. 7.00 Brussel Fr. 7.20 Brussel VI. 7.50 Keulen 8.35 Brussel Fr. 9.20 Drottwich 9.50 Brussel Fr. 10.20 Brussel VI. 10.30 Praag of div. 11.20 Keulen. 3de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Radio P.T.T. N. 10.20 diversen 10.35 London Reg. 11.35 Droitwich 6.50 Radio PTT. N 7.10 Droitwich 7.40 Brussel Fr. 7.50 London Reg. 9.55 Brussel VI. 10.10 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. GEBOREN: Elisabeth Catharina, D. van H. M. DisseveltJ en A. B. Bouter Josephina Maria Antoinetta, D. van J. L. A.v. Harteveld en M. Boeijkens. ONDERTROUWD: W. C. Rosbergen Jm. 31 J. en M. J. v. Schooten jd. 31 j. GEHUWD: C. Hogenes Jm. en S, v. d. Linden jd. H. N. F. v. d. Hoogen Jm. en B. A. Bos jd. G. J. Hendriks jm. en M. Seller jd. L. v. Zomeren jm. en S. de Ru jd. OVERLEDEN: J. Eikerbout, Wed. van A. Kiel 74 J. J. M. Middelraad, M. 69 j. LUCHTBESCHERMING. Een lezer dringt er in het belang van een goede luchtbescherming op aan, dat van over heidswege zand beschikbaar wordt gesteld, aangezien velen niet in de gelegenheid zijn dit ln voldoende hoeveelheid te betrekken. Dagbl adreclame Indisch Leger H. Cramwinckel; aan den ge pensionneerden majoor-titulair der infan terie van het Koninklijk Nederla'id'fh- Indlsch Leger A. van Pelt en aan den va- pensionneerden majoor-titulair der infan terie van het Koninklijk Nederlandsch-In disch Leger J. Geurink. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10