Uit Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 29 Augusius 1939 YISSCHERIJ-BERICHTEN DE LANDDAG DER BURGERWACHTEN IN ZUID-HOLLAND. Gaat niet door in verband met internationale spanning. Het bestuur van het Gewest Zuid-Holland van Vrijwillige Burgerwachten deelt mede. dat besloten is wegens moeilijkheden bij de voorbereiding voor den landdag op 9 Sep tember a.s. op Raaphorst te Wassenaar, ontstaan door de internationale spanning de~°n landdag niet te doen doorgaan. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria, D. van Arle Breg- mftn en Jannetje Adrlaantje Lecndertse. Geslaagde brandweerdemonstratie. Onder zeer groote belangstelling, zoowel door groot als klein, had alhier in het Beelaertspark onder leiding van den bur gemeester, den heer L. Graper, de beproe ving der brandbluschmidedlen plaats. Wat men met geoefende mannen kan bereiken, werd hier aangetoond. Na melding werd binnen de vijf minuten volop water op beide fronten gegeven. Ook bleek, dat de materialen goed in orde waren. HAARLEMMERMEER. Feest in Lisserhoek, De feestivltelten ln Lisserhoek zijn begon nen met een optocht met het muziekcorps van Abbenes naar het feestterrein. Op dit feestterrein zijn door het Oranje-comité kinderspelen en volkspelen georganiseerd, die een vlot verloop hadden. Op het terrein waren verschillende ver makelijkheden, waarin het publiek tot laat ln den avond genoot. Vandaag wordt het feest voortgezet. Uitreiking zwemdiploma's. Er heerschte Zaterdagmiddag een onge wone drukte in het zwembad te Hoofddorp, waar proeven van bekwaamheid werden af gelegd. Het diploma werd uitgereikt aan: Rietje Avis, Mevr, Broertjes. Rle en Heieen Koopmans, Jannle Lien, Jennie Rijsdijk, Nel Vossebelt, Koos Witte, Mientje de Zeeuw, Hennle Treur, Mevr. Groen. Mej. Overbeek, Freddie ten Barge en Dick Meyer. Vriende lijke woorden werden daarop tot den „bad" gericht. Namens de ouders der leerlingen en ouderen werd den badmeester door Jen nie Rijsdijk een zilveren sigarendoos met Inhoud aangeboden, als dank voor het ge noten onderwijs. Geslaagd te Aalsmeer voor het exa men „Bloemschikken en tinden" (diploma vestigingseischen vakbekwaamheid voor het bloemenvencoopersbedrljf i bloemenwinkels) de heer H. J. Kremer tc Badhoevedorp. Tijdens de afwezigheid van het hoofd der school te Nieuw Vennep, den heer v. A„ Is in een nacht van de afgeloopen week in lijn woning ingebroken en een klein be drag aan geld ontvreemd. Vermoed wordt, dat men zich door middel van een valsche sleutel toegang heeft verschaft, omdat ner gens sporen van braak zichtbaar wren. Alle kamers zijn doorzocht en de kasten overhoop gehaald. KATWIJK AAN ZEE. De Oranjefeesten gaan niet door. Van den voorzitter van de Oranjevereeni- ging ontvingen wij de mededeellng. dat de Oranjefeesten op Donderdag 31 Augustus Met zullen doorgaan. Onverwacht einde van het Badseizoen. Het afkondigen van de algemeene mobili satie heeft gister voor de badplaats dit ge volg gehad, dat het een run werd van bad- fasten naar de trams om zoo spoedig mo- relijk naar eigen huls terug te keeren. Ook per auto vertrokken velen. Zoo is dan geheel onverwacht aan het drukke badsei- soen een eind gekomen. De straatverlichting brandde gister- ivond in den aanvang niet, uitgezonderd 4e natriumverllchttng in Duinoord.Bij infor matie bleek, dat aan de leiding eenige re paraties uitgevoerd moesten worden en dat later in den avond de straten weer verlicht wuden zijn, hetgeen dan ook geschiedde. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: D. Binnendijk m. 69 j.: H. Roos vr. p jaar. - Geslaagd te Den Haag voor de acte Ub (M.O. teekenen) onze plaatsgenoot, de ktr W. G. J. Jaarsveld. LISSE. De Oranjefeesten te Lisscrdijk. Hoewel het Oranje-comité te Llsserdijk -st voornemens was om de Oranjefeesten v Zaterdag af te lasten, in verband met kritieken toestand hebben deze feesten doorgang gevonden. «Morgens begonnen de kinderspelen; de "Wag luidde: 'laggensteken1. Corrie Clemens: 2. ®"ha Meulblok; 3. Jan Imanse; 4. Wlm. 5. P. Korsuizen. Ballendragen voor meisjes: 1. R. de Koo- 2. wllly Enthoven; 3. Gretha Beem; 4h'.es de Ree; 5 Koba de Kooker. Hardloopen jongens: 1. Johan Korsuizen; 'Johan Veld: 3. Wlm Wijnhout; 4. G. "hulzen; 5. Henk vas Nobelen. Meisjes wasch ophangen: 1. Coba de 2 A. Clemens; 3 J. Keizer; 4. C. tterswijjc; 5. Anna van Oosten. «rdioopen jongens: 1 W. van Nobelen; J vin Loon: 3 Ari Faas: 4 C. Slootweg. ,™l?les stoelendans: 1. Nelli T'mmcrs; 2 Mtterswijk: 3. Gré Faas: 4. M Vonk. .««enduel jongens: 1 P. 3aak; 2 A. 'Bruin 3 jan Mens; 4 A Imanse. "derwed'trlid 1 J Kulk 2 J Rands- 3 A de Voorn; 4 p ver'-erk. .Dkru'en voo- dames 1417 jaar: 1. fi' d Laan; 2 G. Lans: 3. Jo Kezer; i Trompert. 'Mtbalspel voor jongen* van 14—17 jaar: Eveleens; 2. T. Slootweg Blaastrappen dames van 1418 Jaar: 1. C. Trompert; 2 K. Faas 3. mej Glas; 4. mej. de Kooker Boegsprietloopen heeren van 1480 Jaar: 1 Meulblok; 2. C Baartman. Ringrljden op tandems: 1. Cor Trompert en J Clemens Pzn 2 Co Kamp en K Hal Voor den wielerwedstrijd waren geldprijzen en voor de overige spelen waren luxe voor werpen en nuttige geschenken beschik baar gesteld Des morgens zijn de feesten opgeluisterd door de NV. Radio Centrale Liisc en des namiddags door de muz^ekver. VOOA te Llsserbroek De prijzen werden 's avonds door den voorz tter van het Oranje-comité den heer J G. Randsdorp uitgereikt, waarna de fees ten op den Lisscrdijk werden voortgezet met de diverse vermakelijkheden Nog 's avonds laat heerschte er een ge zellige stemming en geen wanklank ver stoorde de feestvreugde zoodat het Oranje- comité met de grootste voldoening op dit geslaagde Oranjefeest kan terugzien. OEGSTGEEST. BOTSING TUSSCHEN VIER AUTO'S. Eenige lichtgewonden. Gisteravond om kwart over tien had op den Rijksweg tusschen „de Slaag" en Rhijnhof een hevige autobotsing plaats, waarbij een 4-tal personenauto's waren betrokken. De auto's werden bestuurd resp. door T. B. uit Noordwijkerhout, J. de V. uit Den Haag en J. C. v. d. B. en J. van B. belden uit Rotterdam. Twee auto's reden in en twee auto's uit de richting Den Haag Oor zaak van de botsing was. dat bij het uit halen de eene auto tegen de andere op reed, met het noodlottige gevolg dat daarbij ook de twee andere auto's werden betrok ken. De botsing was zoo hevig, dat van een der wagens het voorste gedeelte totaal werd vernield. Deze auto moest dan ook worden weggesleept. De overige auto's liepen gerin ge schade op. De inzittenden zijn er nog wonderlijk goed afgekomen, n.l mej. J. v. d. N. en de bestuurders de V. uit den Haag en v. d B. uit Rotterdam en liepen betrekkelijk lichte verwondingen op, die door een passeeren- den dokter werden verbonden. Het ongeval verwekte op dezen drukken verkeersweg een ware chaos van auto's, waaraan de politie, teneinde meerdere on gelukken te voorkomen de handen vol had, teneinde voor een goede verkeersregeling zorg te dragen. De zeer groote snelheid waarmede op dit weggedeelte wordt gereden, blijkt ook aan dit ongeluk niet vreemd. Op den Rijnsburgerweg Is de wiel rijder P. H. B uit Leiden in aanrijding ge komen met een vrachtauto bestuurd door E. A v d. L. uit IJselstein De wielrijder viel en liep een hevige hoofjlwond op terwijl ook zijn linkerschou der werd bezeerd De man werd spoedig voorlooplg verbon den door dt. R. van Rijnsburg waarna hij per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd gebracht Na behandeling aldaar is hij naar huls vervoerd. Een on derzoek naar de schuldvraag wordt inge steld. RIJNSBURG. Geen handel meer. Aan de belde bloemenveilingen ls van eenigen handel geen sprake meer. Er zijn geen koopers en alles draalt door. SASSENHEIM. Een laat huwelijk. Daar de bruidegom onder de wapenen moest komen, werd besloten de huwelijks voltrekking te vervroegen, waartoe de amb tenaar van den Burgerlijken Stand mede werkte. Te half negen 's avonds had deze plech tigheid plaats onder veel belangstelling. VOORSCHOTEN. Ernstige aanrijding. Desavonds omstreeks half zeven heeft op den Leldscheweg ter hoogte van de laan van „Nieuw Voordorp" een ernstige aanrij ding plaats gehad, waarvan de motorrijder J. K. uit Amsterdam de dupe ls geworden. Op dat tijdstip reden in de richting Lei den een paar wielrijders, daarachter de wielrijder K„ alhier, terwijl een motor met zijspan passeerde. Een motorrijder met duo- passagiere kwam daar weer achter aan. Op helzellde oogenbllk dat de laatste motorrij der de voorste wielrijders zou voorbijrijden, trachtte de wielrijder K. eveneens deze wielrijders te passeeren, met het gevolg dat hij in aanraking kwam met dit motorrij wiel en van de duopassagiere een duw kreeg waardoor hij niet onder het motorrijwiel kwam. De motorrijder kwam echter door de botsing te vallen en kreeg zijn motorrij wiel op het been. Hij bekwam een onder- beenfractuui, schaafwonden aan hoofd en handen en ls na geholpen te zijn door de doktoien Kerkhof en v. d. Stoel en enkele leden E. H. B. O naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Motor en rijwiel werden beschadigd. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een nderzoek ln. Vergadering Ned. Ver. v. Luchtbescherming. De Ned. Vereeniglng voor Luchtbescher ming hield een zeer goed bezochte leden vergadering. onder leiding van den heer C. W. Stants. voorzitter. Tot secretaris van deze afdeeling werd benoemd de heer K Smit die reeds geruimen tijd tijdelijk het secretariaat had waargenomen. In deze le denvergadering werden vertoond de film ..Gezinsbescherming" en Bedrijfsbescher- ming". Hierin werden de verschrikkingen van een luchtaanval vertoond cn ook de middelen om de burgerbevolking zoo goed mogelijk te beschermen voor de onheilen ALPHEN. Successen op de groote Vee- en Zuivel- tentoonstelling te Gouda. Klasse 2'/, jarige steren: Eerv. vermel ding met Julius 1707 S. Klasse kalfstieren: 2e prijs met Hans 17722 R. v J.; eerv. vermelding met Her man 17724 R v. J. Klasse kuiskalveren: eerste prijs met Saartje 17726 R. v. J Klasse melkkoeien 5 jaar en ouder: eer ste prijs met Gerarda 5751 S., tweede prijs met Anka 6029 S Klasse melkkoeien 3 en 4 Jaar: tweede prijs met Martha 7508 S. Klasse melkvaarzen: eerste prijs met LbUiise 7510 S. Klasse z chtbaar drachtige koeien eerste prijs met Corry 4296 Stweede prijs met Pietie 5754 S Klasse zichtbaar drachtige vaarzen: tweede prijs met Betje 15701 R. v. J. Klasse collectie van 4 melkkoeien van één eigenaar eerste prijs met Corrie 4296 8., Anka 6029 S Gerarda 5751 S Pietje 5754 S. Met Gerarda 5751 S. werd het kamp'oen- schap en met Corrie 4296 S werd het reserve kampioenschap behaald. Geladen auto zakt door brug. I11 de Rlddcrbuurt is Zaterdag een auto. geladen met eierkolen van den handelaar M. door een brugdek gezakt. Eerst nadat men den wagen had gelast, kon deze wor den gelicht en op den rijweg worden ge bracht. De bestuurder kwam er goed af. Een kranige redding. Gistermiddag omstreeks half vier is het 4-jarig dochtertje van den wagenmaker Z. aan de Hooge Zijde in den Rijn gevallen. Kinderen, die zich aan de overzijde van den Rijn n.l. aan de Lage Zijde bevonden, ontdekten dit. Zij begonnen te roepen, waarop een tweetal Jongens kwam aan snellen. De 16-jarige W v. Leeuwen gooide broek en schoenen uit, sprong daarna in den Rijn. zwom deze geheel over en wist het reeds zinkende kind nog net te grijpen. Hij wist het kind boven water te houden en van zulk een luchtaanval. Na de vertooning van de films werd een propaganda-com- missie benoemd om te trachten de Idealen van de vereeniging uit te dragen en werd de as. tentoonstelling besproken. Na rond vraag volgde sluiting. Aanvullingsagenda. Voor de vergadering van den raad op hedenavond is nog de navolgende aanvul- llngsagenda ontvangen: 32. Onbewoonbaarverklaring Woelwijklaan no. 3; 33. onbewoonbaarverklaring Bloklaan 1, 3. 5. 7 en 11; 34. Wijziging electriciteits- verordening; 35. Comptablliteitsbesluiten; 36. Rondvraag; 37. Afscheid raadsleden. Uitstelling der Feestviering. Het bestuur van de Koningin Wilhelmina Vereeniglng heeft besloten de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin niet te doen doorgaan. De tractatie van de schoolkinderen zal echter wel plaats vin den. 's morgens half elf in de gymnastiek zaal achter het Raadhuis. WASSENAAR. Loop Ier Bevolking. Gevestigd: P. J. M. Aalberse en vrouw. St. v. 's Gravesandeweg 103 A. A. M. Arntz. Ridder laan 1 Wed. W. C. Kortenbach geb. Boek, Kerkehout 9 J. K. A. van Breda en gezin, H de Grootstr. 25 H. Brinkman en vrouw, van Oldenbarneveldtweg 29 C. A. Busscher, Kamp Waalsdorp Th. J. S. Cras, Schouwweg 103 Wed. W. J. C. Eikendal geb. van Nahuya en ge zin, Buurtweg 157 K, Elgersma. Wittelaan 23 G. H. van Engelenburg en gezin. St. van 'sGravensandeweg 73 M. R. Gall «gehuwd met A. Polderdijk), van Zuylen van Nljeveltstr. 100 P. Groen en gezin, Waalsdorperlaan 5 L. Handelaar. Ridderlaan 1 A. N. J. Han- kart en vrouw, Dr. Mansveltkade 18 J. v. d. Hulst en vrouw. Kerkehout 9 H. Keijdener, Tulpweg 11 F. C. P. Klitsie, Schouwweg 34 W. J. Kolb en vrouw, v. Z. v. Nijeveltstraat 82 G. Kortekaas; Langstr. 48 N. B. 't Lam, Duindigt 3 L. E. van Loo en gezin, Jonker laan 62 I. P. Margot, Gr. Haesebroeksche- weg 2 A. Masclee en vrouw, St. v. 's Grave sandeweg 60 W. H. Nannes, Schoolstr. 12 J. Numan, Prinses Marielaan 17 b J. Ory, Schouwweg 78 P. W. Parlevliet, Wassenaar- scheweg 12 J. Pennings, Santhorstlaan 3 M. T. Polderdijk, v. Z. v. Nijeveltstraat 100 K. H. Rombouts en vrouw, Prinsenweg 26 P. P. Schrama, Vinkelaan 6 J. A. van der Slot, Schouwlaan 5 C. L. Tomson en vrouw. Cro- cusstraat 49 G. Verbaan, Kamp Waalsdorp, Reg. Grenadiers W. Verweij, Kerkstraat 32 K. Werner Narday. Wittenburgerweg 154. Vertrokken: C. M. Lispet n. Delft. Tulpstr. 18 W. J. Ackerstoff n. den Haag, Kwartellaan 21 S. Konings n. Voorburg. Loolaan 21c J. E. M. M. van Es n. Baarle-Nassau. Grens B 77 K. E. Robbertsen n. Nuth Vaesrode. Naanhofweg 31 M. G. Smalt en gezin n. den Helder, Middenweg 147 W. Woldhuls n. Rot terdam, Gr. Hilledijk 395 H. Holnsteiner n. Duitschland Z. de Vries n. Emmen, Nieuw Amsterdam, Zijtak Oost J. Berga en gezin n, Sneek, Parallelweg 41 J. Roetman en vrouw n. den Haag, Witte de Withstraat 186 E. Philipp n. Graz W. M. Lexmond n. Zoe- termeer. Stationsstraat 89 J. G. A. van Lu- beek n. Leiden, Bakh. Rozeboomstraat 4. WARMOND. Val van schipper. De schipper y. d. K. uit Dordrecht viel waar hij met Inwendige kneuzingen werd opgenomen. Hij is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Wandbordje voor de kinderen. B. en W hebben besloten aan de school kinderen alhier als een herinnering aan de geboorte van Prinses Irene een keurig uit gevoerd wandbordje uit te reiken. ZEVENHOVEN. Ter weiding zijn bij verschillende vee houders alhier kerkschaper geplaatst, n.l. van de R.K. kerk 80, van de Ned. Herv Keric -n an de Geref. Kerk 20 stuks. De landbouwer J. v. Woudenberg be haalde op de groote zuiveltentoonstelling te Gouda me' zijn inzending kaas een derden prijs. naar den wal te brengen. Inmiddels bleek het kind reeds bewusteloos. De kranige redder wist het kind echter ook bij te bren gen door toepassing van kunstmatige ademhaling, waarna hij het thuis bracht. Hij ging daarop terug, sprong opnieuw ln den Rijn en zwom weer lustig terug of er niets gebeurd was. Hulde aan dezen kranlgen redder! De feestelijkheden afgelast. In verband met de mobilisatiemaatrege len zijn de feestelijkheden, die op 31 Au gustus waren bepaald, voorloopig door het comité afgelast. BOSKOOP. Wedstrijden in het Zuiderbad. In het Zuiderbad hadden wedstrijden plaats waarvan de uitslag als volgt luidde: Meisjes tot 10 j.. balletje loopen: le pr., Aaltje Scholten. 2e pr. Annie Kersbergen. 3e pr. Margriet Dekens, 4e pr. Frieda Kooy 5e pr. Alie Vermunt. Jongens tot 10 j.. hardloopen: le pr. Jan Trapman, 2e pr. Han Terwee. 3e pr., An- drles van der Zwaard. 4e pr., Arie van Wijk 5e pr., Hans de Ruyter. Meisjes 1012 jaar. balletje rapen: le pr. Dikkie Pos, 2e pr. Jopie Grootendorst, 3e pr. Cobi van Wijk, 4e pr., Rietje v. d. Hoeven Jongens 10 tot 12 j., hardloopen met hindernissen: le pr., A. Kelderhuis, 2e pr., Jan Grootendorst, 3e pr. Arie van Wijk. Meisjes 12 tot 14 jaar. balletje trappen: le pr., Trees Radder, 2e pr., Hulps Trapman, 3e pr. Dini Bak. Jongens 12 tot 14 jaar, paalvarcn: le pr. Rien Scholten, 2e pr., Henk Pos, 3e pr., -Ko de Ruyter. Meisjes boven de 14 jaar. hardzwemmen: le pr., Jo van Heyningen. 2e pr.. Ger. van Wijk. Jongens boven de 14 jaar. hardzwemmen: le pr.. Theo Grootendorst, 2e pr., Alb. Sijtzema. HAZERSWOUDE. Op den eersten September a.s. zal de gelegenheid worden opengesteld voor inen ting en herinenting. Men vervoege zich daartoe ten huize van dr. J. C. K. Zoete van des voormidags 9 tot 10 uur en verzuime niet het trouwboekje mede te brengen. In verband met de mobilisatie gaan de feestavonden der Chr. Oranjevereeniging op Donderdag en Vrijdag a-s. niet door. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergadering der Ver. voor Ziekenhuisverpleging. In de vergadering der Ver. vooriZiekenhuis- verpleging HazerswoudeKoudekerk a/d Rijn bleek uit het verslag van den secre taris o.m. dat het aantal verzekerden be draagt: te Hazerswoude/Dorp 2594; Rijn dijk 1615 en Koudekerk a/d Rijn 1619 To taal 5828. In het afgeloopen jaar 1 Juli: 193830 Juni 1939 werden verpleegd 107 personen met 1906 verpleegdagen, waarvan op Ha zerswoude 612, Rijndijk 657 en Koudekerk a/d Rijn 637. Tot bestuurslid werd gekozen de heer A. P. Heyken van Hazerswoude. Uit het verslag van den penningmeester kon met blijdschap worden geconstateerd dat de ontvangsten hadden bedragen f. 9692.29 en de uitgaven f. 7458.44. Batig saldo f. 2233.85. Het totaal bezit der Veree niging bedroeg op 30 Juni 11. f. 10488 32. He operatiefonds had een ontvangst van f. 1288.10 en een uitgaaf van f. 547.80; batig saldo f 740.30. In verband met den goeden toestand der kas werd met alg. st. besloten met ingang van 1 October de verpleegdagen van 42 te brengen op 56 dagen in uit het operatie fonds te vergoeden foto's en bestralingen tot een bedrag van f. 10 per verzekerde. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Pleter. Z. van H. Verhoogt en J. Vervark Theodorus Jacobus, Z. van M. Th. Hoogeboom en W. D. van Vliet. Getrouwd: K. Wlelenga en M. de Jeu. LEIMUIDEN. GOUDEN ECHTVEREENIGING. Van het echtpaar VreekenSchipper. Heden herdacht het echtpaar Vreeken— Schipper zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. De heer Vreeken is hier geen onbe kende. Tientallen van jaren heeft de heer Vreeken als hofmeester gevaren op de pas sagiers- en veeboot Leimuiden-Amsterdam- Leiden. De heer Vreeken verwierf ln die jaren vele vrienden Ook ln het burgerlijke leven heeft de heer Vreeken een groot aan tal jaren zijn vrijen tijd ter beschikking gesteld voor diverse vereenigingen, zooals de Vereeniglng het Groene Kruis, IJsclub, Oranjevereeniging, enz. Alhoewel de heer Vreeken enkele jaren geleden door een ernstige ziekte werd ge troffen, is hij echter nu weer zoover her steld. dat hij zich, hoewel niet meer zooals voorheen, toch weer kan bewegen De heer Vreeken is 73 jaren en zijn echtgenoote 71 jaren. Aan zijn vrouw heeft de heer Vree ken veel steun, daar zij in alle opzichten nog vlug en gezond is en het huishouden nog geheel op zich neemt.. Vele bewijzen van belangstelling heeft het gouden paar in deze dagen mogen ont vangen. Een e ("re poort werd voor de woning geplaatst, waarop de cijfers 18891939 prijken. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Crediet voor den luchtbeschermingsdienst. De raad vergaderde spoedeischend. Ingekomen was: een schrijven van Ged. Staten dat zij hebben verdaagd de beslissing op het raadsbesluit van 8 Mei j.l. tot het in gebrulkgeven van 2 lokalen aan de open* bare lagere school aan de Brug. voorts eea brief van het bestuur der Ned. Herv. school - vereeniglng, dat het geen genoegen neemt met het raadsbesluit van 8 dezer tot bijbouw van 2 lokalen aan de school aanden Onder weg en dat het zal trachten dat besluit on gedaan te maken. De voorzitter deeldt mede dat ln de vacature ontstaan door het over lijden van den heer van den Berg tot lid van den raad benoemd is verklaard de heer L. A Modderkolk, die deze benoeming niet heeft aangenomen, ln verband waarmede thans ls benoemd verklaard de heer J. Mulder. De voorzitter deelde mede, dat het gemeen tebestuur. wegens beëindiging van den huur- tljd. heeft opgezegd het huurcontract met den heer A. Oudljk. Voorstellen voor een nieuwe verhuring zullen t.z.t. worden ge- gedaan. Volgde een voorstel van B. en W. om een crediet beschikbaar te stellen van f 4000 voor den Luchtbeschermingsdienst. B. en W. wenschen voor dit bedrag te koopen gasmaskers, beschermende kleeding. hand schoenen. reactiemiddelen, zuurstofappa raten, ontsmettingsmiddelen en een baby- motorspuit. De voorz. zeide, dat zen ieder begrijpt, waarom Juist thans dit voorstel wordt ge daan. Ook de aansohaffing van een spuitje is geen luxe. Wanneer op meerdere plaat sen brand zou ontstaan, ls één spuit onvol doende. Indien de toestand opklaart zal men kunnen zeggen, dat het geld nutteloos ls uitgegeven. Maar voor het oogenbllk wil len B en W. geen verantwoording dragen door niets te doen. De levering van gas maskers zal niet zoo vlot gaan. omdat de fabrieken overvol met orders zitten. Een levertijd van een week zal wel worden be dongen. De heer Van der Hee vroeg of het niet mogelijk is om een contract af te sluiten, opdat in tijd van nood leder van een gas masker kan worden voorzien De voorzitter antwoordde, dat dit onmo gelijk is. om de eenvoudige reden dat ze er niet zijn. In de eerste plaats moeten gasmakkers hebben het personeel verbon den aan den luchtbeschermingsdienst en het secretariepersoneel. De heer Vis vraagt of het niet beter ls een brandspuit op wielen te koopen. Voorts zeide hij goed te vinden dat B. en W. zuinig zijn. doch zou in dit geval het gevraagde crediet; willen verhoogen met f. 500, opdat B. en W. kunnen handelen naar omstandigheden en niet terwille van een paar gulden een be teren kobp zouden moeten laten passeeren. Het voorstel Vis werd aangenomen met 10 tegen 1 st. Tegen wethouder v. Tol. Het voorstel van B. en W. werd hierop aange nomen. voor wat betreft de aanschaffing van de ln het voorstel genoemde mate rialen. Voorts werden aangenomen de voor stellen tot aanschaffing van 12 gasmaskers voor de bedrijven, tot vaststelling van ko hieren van retributies voor buitengewoon L. O. en tot wijziging van de begrooting voor 1939. Tenslotte dankte de voorzitter de niet terugkeerende leden, de heeren Oudijk en Moons voor de prettige samen werking gedurende hun raadslidmaatschap. Hierna sluiting. De begrooting van bet Burgerlijk Armbestuur. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur over het jaar 1940 vermeldt aan uit gaven en inkomsten f. 34.300. De inkomsten werden als volgt verkregen: gemeentelijke subsidie f. 25.800. zijnde f. 1825 meor dan vorig jaar. verdere vaste bijdrage» zijn: een inschrijving op het grootboek der 2 Nationale Schuld groot f. 1400.— en een In schrijving op de Nationale Schuld der 3% groot f. 1000.—. De heer C. Kroon met pensioen. Onze plaatsgenoot de heer C. Kroon, gaat 15 September a s na 39 Jaren dienst bij de P.T.T. als hoofdbesteller den d'enst met pensioen verlaten. Niet alleen aan het P.T.T-bedrijf gaf de heer Kroon zijn beste krachten, ook in het vereenlgingsleven nam hij een vooraanstaande plaats in Voor da Bijz. Vrijw. Landstorm en de afd Burger wacht ijverde hij wel het meest Een zes tal buurtvereenlgingen in deze gemeente is druk bezig plannen te maken voor een feestelijke herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin, Indien tenminste de Internationale toestand zulks toelaat. Evenals vorige Jaren zal een 1200- tal schoolkinderen voor het Raadhuis een aubade brengen aan den Burgemeester. De gemeenteraad stelde 25 ct. per kind beschik baar voor een tractatie in de zes verschil lende schoolgebouwen. Tengevolge van een ongelukkige manoeu vre geraakte de heer p H met zijn fiets aan de Kerkwegvaart te water. Fiets en berijder verdwenen geheel onder water, doch door toegeschoten hulp kon de heer H. weer vlug op den wal geholpen worden. Daar de fiets geheel geladen was met eieren en kru denierswaren beteekent dit ongeluk voor den man een groote schade post. ZOETERMEER. Ter gelegenheid van den verjaardag van HM. de Koningin zullen de schoolkin deren Donderdag 31 Aug. een tractatie ontvangen. Hiervoor is door het gemeente bestuur een subsidie van f. 250 verleennd. VERWACHTE SCHEPEN. Voor de Woensdagmarkt worden te IJmuiden /erwacht: Amsterdam. IJm. 58, vangst ongeveer 450 ni. diversen; Atalante, IJm. 19 75 m. schelvlsch, 90 m. braadschelvisch. 60 m. radio. 30 m. gul, 35 m. makreel, 30 m. wijting, 20 m. platvisch. 30 m. poon. totaal 370 m.. benevens 140 stuks kabeljauw en 20 lengen. UIT IJMUIDEN. Men meldt ons uit IJmuiden: De Poolsche trawlers GFY 117. 118 en 119 zijn naar de haringhaven overgebracht. Er wor den nog twee Poolsche trawlers verwacht. De Danzig 20 die een Nederlandsche beman ning aan boord heeft, lost haar lading haring IJmuiden. De Neptunus, IJm. 87, heeft de bemanning bedankt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7