BINNENLAND A.S.C. l-ALPHEN I LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 24 Augustus 1939 De groote bloemententoonstelling te Wassenaar SPORT Von Kuelschfer wederom wereldkampioen in de Starklasse U.V.S.-NEPTUrVUS De Zondagmiddag 4 uur In schitterende omgeving wacht een schat van bloemen Dr. Euwe wint tournooi te Bournemouth De wedstrijden van den Kon. Ned. Schaakbond te Haarlem BEGRAFENIS VAN IR. J. G. BIJL. Op de Algemcene Begraafplaats te Heem stede heeft gistermiddag de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van ir. J. G. Bijl. in leven ingenieur van den Haarlemmermeerpolder, die gelijk ge meld. In den ouderdom van 58 jaar is over leden. Aanwezig waren de heemraden van den Haarlemmèrmeerpolder. de heeren mr S. Naayen uit Rotterdam, ir. P. J Ott de Vries uit Den Haag, (deze vertegenwoor digde tevens den raad van bestuur in het Koninklijk Instituut van ingenieurs en de vereeniging Het Wegencongres), J. J. Tiele, Den Haag, O de Kok en C. M Verkuyl. beiden uit Nieuw Vennep, ir. F. Graaf van Randwijck, vroeger ingenieur van den pol der, de dijkgraaf de heer C. M Reinders Folmer, de opzichters de heeren Ossewaar- de en W. J. Blok. vele leden van het kan toor- en technisch personeel van den pol der en de heer M. van Slooten uit Heem stede. oud-heemraad. Het gemeentebestuur van den Haarlem mermeer was vertegenwoordigd door den burgemeester, mr. W. Slob. wethouder P C. de Zeeuw en den gemeente-secretaris mr. J. F. Jansonius. In de aula deelde ds. J. M Leendertz. predikant bij de Vereenigde Doopsgezinde gemeente mede. dat het de. wensch van de familie was en in den geest van den overledene, dat er niet gesproken zou wor den. Toch zou er, aldus spr zooveel gezegd kunnen worden, als we ophalen, wat de overledene geweest is in zijn werk als in genieur van den Haarlemmermeerpolder, in zijn vroegere functies, als wetenschappelijk onderzoeker, als medewerker in den kring der doopsgezinden en bovenal in eigen huis en gezin. Hoe belangrijk dat op het oogen- blik ook is. het wijkt terug, als we nog bezig houden met het feit. dat deze mensch is heengegaan naar zijn eeuwig huis. al het andere valt als bijkomstigheden weg. De dood plaatst voor de diepste werke lijkheid en we willen aan zijn baar geen ijdele woorden van menschenverheerlijking uitspreken, maar afscheid van hem nemen met de gedachte, dat hij naar zijn eeuwig huis gaat. De beide werelden zijn geschei den, maar we weten, dat God het leven en den dood verbindt Nadat ds. Leendertz in dankgebed was voorgegaan, werd de baar grafwaarts ge dragen. dankte de zoon van den overledene voor de blijken van deelneming. (N.R.Ct.) INVOER METAALDRAADGLOEILAMPEN. Waarom contingenteering gehandhaafd blijft. Ingediend is een wetsontwerp tot be krachtiging van het Kon. besluit tot rege ling van den invoer van metaaldraadgloei lampen. De beperking van den invoer van metaal draadgloeilampen werd bij Kon. besluit van 27 April 1939 met ingang van 1 Mei voor het tijdvak van een jaar verlengd. Nog steeds blijft, aldus de memorie van toelichting, het gevaar bestaan, dat bij een vrijgeven van den invoer de Nederlandsche markt zal worden overstroomd met lampen van minderwaardige kwaliteit en wel voor namelijk van niet-Europeesche herkomst. Dit gevaar is daarom bijzonder .groot, om dat deze lampen in tal van landen worden geweerd, zoodat mag worden aangenomen, dat de producenten daarvan terstond zul len gebruik maken van iedere afzetmoge lijkheid. welke zich voordoet. Geeft het bovenstaande reeds voldoende reden om de invoerbeperking voort te zet ten, bij het nemen van een beslissing te dezen is tevens rekening gehouden met dê afzetmoeilijkheden, welke een deel van de •betrokken Nederlandsche industrie onder vindt van de politieke wijzigingen in mid den-Europa, terwijl voorts de handelspoli tieke beteekenis van deze contingenteering in aanmerking is genomen. Percentage en basistijdvak werden onge wijzigd gehandhaafd (resp. 50 van het aan tal stuks en de jaren 1936 en 1937). CONTINGENTEERING PAPIER-INVOER. MINISTER VAN BOEYEN TERUG. De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer H. van Boeyen, is gistermiddag van zijn vacantle te 's-Gravenhage terugge keerd. DE MINISTER VAN JUSTITIE ANTWOORDT. Ruimer vergunningen voor behangselpapier? B.j Kon. besluiten van 23 Juni 1939 werd de beperking van den invoer van papier en papierwaren voor het tijdvak van een jaar de beperking van den invoer van kantoor- en schrijfbehoeften en drukwerk n.a.g. voor het jdvak van vijf maanden voortgezet. Bij de Tweede Kamer is thans een wets ontwerp ingediend tot goedkeuring van dezen maatregel. Aan de memorie van toe lichting is het volgende ontleend: De drang tot invoer van een groot aan tal soorten papier en papierwaren is nog steeds zoodanig, dat contingenteerings- maatregelen niet kunnen worden gemist Zorg-uldig is nagegaan of niettemin eenige contir.genteeringen als van cello- phaan en behangselpapier voor niet-ver- lenging in aanmerking zouden kunnen ko men. Hieibij is echter gebleken, dat de aan de betrokken invoerbeperkingen verbonden handelspolitieke belangen een dergelijke procedure niet raadzaam maakten. Wat betreft de contingenteering van be- l^mgselpaoier wijst de minister van econo mische zaken er nog op, dat door een rui mere verleemn,. van toewijzingen de gros siers-importeurs wellicht in staat kunnen worden gesteld m.?r in te voeren. Ten aanzien van de verhooging van het invoerrecht op papier, waartegen bezwaren zijn geuit, voor zoover deze verhooging be trekking heeft op pakpapier, ingevoerd op groote .ollen, vestigt de minister de aan- dach er op. dat inmiddels het tarief voor p-.pier, ingevoerd op uilen van ten minste 200 Kg. gewicht, van 20% op 12% is terug gebracht. Daar momenteel de gang van zaken in de Nederlandsche papierindustrie niet on bevredigend is, wordt de contingenteering over het algemeen op soepele wijze toege past. Ten opzichte van 1938 heeft de in- "oermogelijkheid bijvooi beeld reeds een vocrioopige verrui hg ondergaan, waar aan evenwel een zoodanige vorm is gege ven dat zij ocht de vc-dere itwikke- ltng van de bedrijvigheid in de papier- Industrie hiertoe aanleiding geven - weder om zal kunnen worden beëindigd. Op vragen van de heeren de Visser en Dieters. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer de Visser in verband met het ver trek uit Nederland van een groot aantal Joodsche vluchtelingen aan boord van een schip („Dora") zonder voldoende accomo- datie voor passagiersvervoer heeft de mi nister van Justitie als volgt geantwoord: De regeering heeft de reis van het be doelde schip op geen enkele wijze bevorderd. De betrokken Joodsche comité's. die geheel zelfstandig emigratie-aangelegenheden re gelen. hebben ook het onderwerpelijk geval geheel op eigen initiatief en verantwoording georganiseerd. Blijkens een rapport van de scheepvaart inspectie zijn aan het schip, dat in 1898 te Glasgow gebouwd ls en vroeger, blijkens oude scheepspapieren, geschikt was bevon den voor het vervoer van 425 passagiers, op last van genoemde inspectie een groot aan tal voorzieningen getroffen, waarna volgens deskundig oordeel het vaartuig in behoorlijk zeewaardigen toestand verkeerde. Eerst daarna is tegen vertrek van het schip geen bezwaar gemaakt. Op grond van het boven staande moet het gebruik van het schip voor het beoogde doel toelaatbaar worden geacht. Bij onderzoek is gebleken, dat alle vluch telingen. die met het schip zijn vertrokken, er te voren méde in kennis zijn gesteld, dat de reis zou plaats hebben met een schip, dat primitief was ingericht. Allen hebben ver klaard daartegen geen bezwaar te hebben. De vluchtelingen blijken ook nader omtrent het doel der reis te zijn ingelicht. Ontkennend beantwoord wordt de vraag of de regeering in verband met de reis van de ..Dora" aan den opperrabijn Sarlouis eenige toezegging heeft gedaan. Er is geen aanleiding gevonden voor eenige bemoeiing tot terugkeer der betrok ken vluchtelingen naar Nederland. Hoewel de regeering, behoudens eventueel een toezicht van de scheepvaartinspectie, zich niet verantwoordelijk kan stellen voor de wijze, waarop het vertrek van vluchtelln- lingen uit ons land plaats vindt, heeft de minister toch aanleiding gevonden de be trokken comité's uit te noodlgen hem in emigratie-aangelegenheden als de onder- werpelijke voortaan zekerheidshalve te vo ren te kennen. Verwacht mag worden, dat ten deze alle medewerking van de zijde der comité's zal worden verleend. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Dieters betreffende het instellen van een justitieel onderzoek naar beweerde knoeierijen met uitvoerpremies heeft de mi nister van Justitie voorloopig geantwoord, dat het onderzoek naar aanleiding van deze vragen nog niet is beëindigd, zoodat de be antwoording nog eenigen tijd vordert. ZEILEN. ZONDAGMIDDAG 2 UUR TERREINWASSENAARSCHEWEG Populaire prijzen: Tribune 40 et.; overige rangen 25 ct.; werkloozen en jongens 15 ct. Rijwielstalling op het terrein a 5 ct. 5331 (Ingez. Med.) BOB MAAS NEGENTIENDE IN DEN EINDSTAND. Wegens het buitengewoon gunstige weer zijn gisteren twee races gezeild, waardoor de wed strijden om het wereldkampioenschap in de Starklasse beëindigd werden. De wereldkam pioen 1919, de Duitsche zeiler Von Huetschler, wist zijn titel te behouden. De Europeesche kampioen. Straulino (Italië) werd tweede, terwijl de Duitscher dr. Hansohm de derde plaats bezette. Onze landgenoot. Bob Maas werd negentiende. In de vierde race leverden dr. Hansohm met „Mueggel" en de Franschman Lorion met Aloha" een feilen strijd, welke ten slotte in het voordeel van den Duitscher werd beslist. In de middagrace nam Von Huetschler met „Plmm" direct na den start de leiding en kon deze tot het einde toe behouden. Straulino lag met ..Polluce" aanvankelijk op de tweede plaats, doch de Duitsche zeilers Koppenhagen met ..Bellona" en Kolbe met ..Pegasus" wisten hem vlak bij het einde te passeeren. zoodat Strau lino met de vierde plaats genoegen moest nemen. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen: „Pimni", st. v. Huetsch ler (Duitschl.) 99 punten. 2. Polluce". st. Straulino (Italië) 89 punten. 3. „Mueggel". st. dr. Hansohm (Duitschland) 76 punten. 4. „Hasjo". st. Weise (Duitschl.) 74 punten. 5. ..Spirit", st. Ogilvy (Ver. St.) 74 punten. 6. „Scout", st. Wegeforth (Ver. St.) 74 punten. 7. ..Castore", st. Salat-a (Italië) 69. pnt. 8. Pegasus", st. Kolbe (Duitschl.r 66 punt. 9. „Aloha". st. Lorion (Frankrijk) 65 pnt. 10. .Bellona" st. Kopenhagen (Duitschland) 64 punten. 19. „Bern II", st. Bob Maas (Nederland) 21 pnt. ROEIEN. Europèesche kampioenschappen NOG GEEN BESLISSING OMTRENT HET NIET DOORGAAN DER WEDSTRIJDEN. Omtrent het eventueel niet doorgaan der Europeesche roeikampioenschappen, met het oog op de politieke situatie, is nog geen beslis sing gevallen. De F.I.S.A. wil eerst nog enkele nadere in lichtingen inwinnen bij een aantal aangesloten landen, alvorens een definitief besluit te nemen. Wèl staat vast. dat. indien de Europeesche roeikampioenschappen op 1. 2 en 3 September zouden doorgaan, Italië niet zal deelnemen, om dat men geen mogelijkheid ziet de reis naar Amsterdam in die periode te ondernemen. Polen had inmiddels nog voor drie nummers ingeschreven, doch over cle vraag, of Polen inderdaad naar Amsterdam zal komen, tast men in klingen van het F.I.S.A.-bestuur nog In het duister. WATERPOLO. UIT BOSKOOP. De gisteravond in het Zuiderbad te Boskoop gehouden wedstrijd tusschen Boskoop II en De Gouwe II (Waddinxveen» eindigde in een over winning met 3—1 voor Waddinxveen. VOETBAL. D.V.S.-SERIEWEDSTRIJDEN. D.V.S. opent morgen het seizoen met het geven van serie-wedstrijden. Deelnemers zijn D.V.S.L.D.W.S., Sportman en Lugdunum. Voor morgen zijn vastgesteld: D.V.S. I— L.D.W.S, 1, 2 uur; Sportman ILugdunum II, 4Vi uur. In den wedstrijd D.V.S.L.D.W.S. komen de elftallen als volgt uit (v. r. n. 1.) D.V.S.: J. H. Nleuwenhuis. doel; B. Bekke ring en Ch. Hillebrand achter; A. Hillebrand, J. Fakkel en C. Tuin midden; I. Sieval. F. Of fermans, W. Piket. J. v. d. Waals en J. Piket voor. L.D.W.S.: v. d. Born doel; v. Houten en v. d. Steen achter; Ouwerkerk. Onderwater en Loge man midden; B. v. d. Weljden, Flippo, Knul, Rijsbergen en A. Siera voor. U.V.S.—NEPTUNUS. Voor den wedstrijd tegen Neptunus is het U.V.S.-elftal als volgt samengesteld: Doel: Kramp; achter: Burgy en Den Daas; midden: Regeer. Wallaart en Van Duijl; voor: Oosterom, v. Weerlee, v. Leeuwen, P. Kante been en Onvlee. Het Neptunus-elftal is als volgt: Doel. Smit; achter: Savert en Gorissen; midden: B. Kluin, v. d. Graaf en De Kreek; voor: v. Niel. v. Spaandonck, Beun, Sens, J. Kluln. TERREIN AAN DE KEMPENAERSTRAAT TE OEGSTGEEST. Prijzen der plaatsen: Tribune f. 0.25, overige rangen f. 0.15 - Rijwielstalling gratis. 5357 (Ingez. Med.) TENNIS. JEUGDWEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND AFGELAST. In verband met den internationalen toestand heeft „Lawn-Tennis" besloten om, na overleg met den K.N.L.TH. den wedstrijd voor Jonge spelers tusschen België en Nederland, welke gisteren en vandaag te Ostende gehouden zou worden, niet te doen doorgaan. OM DEN DAVISBEKER. Het dubbelspel van de Davisbeker-ontmoeting AustraliëZuid-Slavië, welke gisteren zou wor den gespeeld, is wegens den regen tot heden uit gesteld. I hoopt de aandacht te trekken van al de genen, die van bloemen en van planten I houden Tijdens ons voorbezoek kregen wij reeds eenigszins een Indruk, van hetgeen hier over korten tijd te zien zal zijn. Het schit terend gelegen terrein wordt bere.kt langs de oprijlaan van het kasteel. Men betreedt het door een poort van eeuwenoude eiken, doch zal dan niet mogen verzuimen eerst een blik te werpen naar de kasteelgracht, waar Flamingo's en ooievaars, overgebracht uit het. Wassenaarsche Dierenpark, het landelijk karakter in niet geringe mate zullen verhoogen. Op het uitgestrekte terrein zal men uit- eenloopende cultures kunnen bewonderen. Dc kweekers uit Boskoop leveren hiervan het grootste contingent: zij zenden winter harde planten, groenblijvende heesters en coniferen In. Ook worden hier verschillende denkbeelden voor tuinaanleg gedemon streerd (rotstuinen e.d.). Een der fraaie Dahlia-soorten, die op de Groote Nationale Bloemententoon stelling te zien zal zijn, n.l. de „Prinses Beatrix". Op het prachtige, 110 H A. omvatten de landgoed Duinrell te Wassenaar, toeberoorend san rraaf ran Zuylen van N'ijevrlt, wordt van 610 September de Groote Bloemententoonstelling gehou den, georganiseerd door de afd. Wasse naar van dc Ned. Mij voor Tn'nbouw- en Plantkunde. Wij waren dezer dagen in de gelegenheid, een kijkje te nemen op het fraaie terrein, waar deze expositie ongetwijfeld veler aan- nacht zal vragen. Temeer pmdat daaraan verbonden zal zijn de groote Naiaarskeur ng der Kon Mü voor Tu nbouw en P'.antkunc., alsmede die der Ned. Dahl avereeniging Deze exposit e die zeer grootsch van op zet belooft te worden, zal geen plaatselijk- Idoch een nationaal karakter dragen: zij Ter rechterzijde van het uitgestrekte ter rein is een Dahliatuin ontworpen. Reeds nu prijken er veie soorten, do:h over enkele dagen zal hier een overweldigende kleuren weelde het oog boeien. In het voorjaar al werden er de nieuwste soorten en variëtei ten geplant o.a. de nieuwste halskraag M.gnon-dahlia's van de gemeente 's Gra- venhage. Het gebouwencomplex zal niet minder dan 3000 M2. met een lengte van 170 M. omvatten waarin een enorme bloemenmassa wordt ondergebracht. Zoo zal de Ned. Dahliavereen g ng van deze ruimte 400 M2. linemen: In bonte mengeling worden de dahlia's opgesteld over een lengte van 60 M. ontwerp voor het buitenterrein zoowel als aan weerszijden van het middenpad Het voor de indreling der binnenruimte ls van den tuinarchitect H Copljn uit Groenekan, w.ens streven het zal zijn, een en ander te doen harmonieeren met de omringende natuur. Voorts zullen op deze tentoonstelling o.a. de Aalsmeersche Begonia's ln het centrum der belangstelling staanspeciaal der aller nieuwste theerooskleurige Begonia Prinses Irene, die op de onlangs te Amsterdam ge houden keuring de hoogste onderscheiding behaalde. Ook velerlei warme kas-, pot- en perkplanten hoopt men ln deze omgeving onder te brengen, waarbij een decoratie van snijbloemen over grooten afstand het cachet zal verhoogen. In eem laatste tent komen tegen den achterwand twee inzendingen orchideeën, met een groote volière Kolibri's, de kleinste vogeltjes ter wereld, die te midden van deze exotische bloemen thulshooren en zich met de honing uit deze bloemen voeden, 's Avonds zal deze feërieke groep op spe ciale wijze verlicht worden: een aantrek kelijkheid op zichzelf! Gladiolussen, stokrozen, rozen en veel soortig bloemwerk zullen eveneens te be wonderen zijn, zoodat deze expositie „voor elck wat wils" hoopt te bieden. In breede kringen zoowel in binnen- als buitenland, bestaat voor haar zéér groote interesse, getuige ook de Dahlia inzendingen uit België en Duitschland. Nog vestigen wij er de aandacht op, dat verschillende buitenplaatsen ter afwisseling collecties groenten en fruit zullen exposee- ren, waardoor mede bijgedragen zal wor den tot het bijzondere geheel. In tegenstelling tot de groote voorjaars- bloemententoonstelllngen. thans dus' eens een „Najaars'-tentoonstellmg: een experi ment, dat slagen moge! Gezien de energieke voorbereidingen der organisatoren, gezien de fraa'e ligging met de boschrljke om geving, die s avonds door schijnwerpers verlicht zal worden en het niveau der tal rijke Inzendingen, dat stellig op een hoogen trap zal staan, kunnen wij zoo de Inter nationale toestand géén roet in het eten gooit het Wassenaarsche Bestuur een succes voorspellen! Dat de eigenaar züjn landgoed welwillend beschikbaar stelde, zal mede niet weinig bijdragen tot een gTOOt bezoek, want de mogelijkheid tot het maken van wandelingen over de uitgestrekte ter reinen. zal voor menigeen ln het bijzon der ook voor vereeniglngen een aparte attractie vormen. Zóó zal men dus van een dubbel natuurgenot kunnen genieten! Tijdens een vriendelijke ontvangst, in de Oranjerie van het landgoed heeft men ons mededeel ng van bovenstaande bijzonder heden gedaan: het was de heer H Brouwer, loco-secretaris der gemeente Wassenaar, die den deelnemers aan dit voorbezoek de noo- d ge inlichtingen verstrekte en met wien wij een rondgang over het terrein maakten, waarop over korten tijd de schat ten der bloemenkweekkunst voor den bezoe ker stellig tot, een verrassende openbaring zu'len warden! Moge deze expositie op gelijke hoogte staan als de unieke omgeving, waarvan wij nu reeds In zulk een hooge mate mochten l genieten I SCHAKEN. LANDAU EINDIGT ALS NO. 4. Een abrupt slot. Het internationaal tournooi te Bournemouth heeft door den politieken toestand een wel reeds zeer overhaast einde gekregen. Waren Speyer en Damen Donderdag reeds uit de Engelschc badplaats vertrokken, in den loop van gistermor gen pakten Euwe en Landau ijlings hun koffeis om via Londen de nachtboot naar Nederland 'e halen, ten einde zoo spoedig mogelijk naar ons land terug te keeren. Ook enkele andere deelnemers reisden snel terug, zoodat de slotrondc van dit tournooi een zeer onregelmatig verloop had. Landau en Euwe besloten practisch zonder te spelen tot remise. Zfj deden beiden slechts en kele zetten, hetgeen begrijpelijk was in deze omstandigheden. Voor Euwe was deze remise intusschen voldoende voor de eerste plaats, ter wijl Landau, dank zij het feit, dat hij nog Don derdagavond zyn afgebroken partij van Abra hams had gewonnen, de vierde plaats inneemt, tezamen met Koenig. Flohr en Klein deelden de tweede en derde plaats. De uitslagen van de elfde ronde luiden: Landau—Euwe Condé—Wallis 0—1; ThomasAbrahams 1—0; KleinKitto 1—0; Mieses—Aitken 0—1; Flohr—Koenig H. Tiende ronde: KittoThomas 10 Negende ronde: LandauAbrahams 1—0; Condé—Kitto '4. De eindstand luidt: 1. Dr. Euwe, 9 punten. 2. en 3. Flohr en Klein beiden 8V_. pnt. 4. en 5. Landau en Koenig belden 6*4 pnt. 6. Condé. 6 punten. 7. en 8. Aitken en Wallis belden 5 punten. 9. Thomas 4punt. 10. Mieses 3% pnt. 11. Kitto, 2 punten. 12.Abrahams, 1 punt. DE LAATSTE RONDE. Gisteren werd om tien uur begonnen aan de zevende (laatste) ronde. De uitslagen waren de volgende: le groep: Polak wint van De Lange, De Jong- Belinfante remise. Kramer—Stumpers remise, DemmendalEybergen remise. 2e groep: Boncha wint van Van Kbl, Snocck, Henkemans van Been, Harwltz van Swaneveld terwijl Van den Tol en Aalders remise speelden. Voorts wonnen dc Leidenaars Wakka. Modder man, Tummers en Van den Berg allen hun par tijen. alleen Van der Linden uit Alphen verloor. Nadat des middags de nog resteerende afgebro ken partijen waren uitgespeeld, volgde om 5 urn- de prijsuitdeeling door den voorzitter van den bond. den heer G. W. J. Zittersteyn. die begon met onder algemeene instemming, dank te bren gen aan den Noord Holl. Schaakbond, ln het bij zonder aan het bestuurslid, den heer W. J. Saeyo te Heemstede, die alles zoo goed geregeld had, voorts bedankte hij den secretaris, den heer J. G. Hartogensis, die nu reeds 20 jaren lang bij deze wedstrijden de leiding heeft cn de spelers, die voor een gezellige sfeer hadden gezorgd. De einduitslag luidde: Groep 1 le prijs M. Kramer te Leeuwarden m. p.. 2e prijs: J. S. J. Polak te Amsterdam, eveneens met 5'4 p., 3e prijs: D. J. S. de Lange te Haarlem met 4 p., 4c prijs: W. W. G. Belin- fante, Den Haag ook met 4 p.. Voorts behaalden: Th. de Jong Winterswijk Vh. p., Dr. L. Stumpers Eindhoven 2*4 p., Mr. J. G. v. Eybergen Bussum 2 p., en W. Demmendal te Leiderdorp 1 p. Groep 2 le prijs G. J. D. Aalders Den Haag 4'4 p., 2e prijs J. M. Marwitz Haarlem 41i; p., 3e prijs: G. Swaneveld Amsterdam 4p., 4e pr. Th. P. v.d. Tol Rotterdam 3V£ p. Voorts behaalde G. Bosscha te Leiden eveneens 3*4 p.. J. Been Amsterdam 3 p.. W. G. Snoeck Henkemans Heemstede 2*4 p. en dr. J. van Kol j Eindhoven 2 p. Bij gelijk aantal punten beslist het systeem: Sonnebory. Berger Boncha viel daardoor af, doch ontving een troostprijs i De resultaten der Leidenaars waren de vol- gende: I Gr. 6 A. E. J. Modderman I uit 7 Gr .9 W. F. Wakka 2 uit. 7. I Gr. 9 L. Tummers 7 uit 7. Gr. 10 C. B. v.d. Berg 6'-:. uit 7!f Gr. 5 H .v.d. Linden te Alphen 214 uit 6. Het ls duidelijk dat Tummers en van den Berg beiden een eersten prijs behaalden. De heer Zit tersteyn bracht onder applaus bijzondere hulde aan dit Leidsche tweetal van respectievelijk 17 en 15 jaar voor hunne prestaties. In de aparte damesgroep behaalde mej. Ban ning uit Haarlem met 5% p. den len prijs en mevr. Van VeenBaas eveneens met 514 p. den 2en prijs. In de Veteranenploeg won J. B. N. Ruben te 's-Gravenhage den len prijs met 414 p. No. 2 werd G. W. J. Zittersteyn met 3*4 p. en J. Neel- sen te Amsterdam kwam met 3 p. op de derde plaats. BILJARTEN. Leidsche Biljartbond HET DRIEBANDEN-KAMPIOENSCHAP. Voor het driebanden-kampioenschap wist B. Teegelaar, door zijn beide partijen tegen W. J. v. Leeuwen en G. H. te winnen, de eerste plaats te behalen in klasse A. A, v. d. Heiden bezette in deze klasse de tweede plaats door van W. Dool te winnen. In klasse B won B. de Roo zijn partij van E. Bakker met een fraai gemiddelde, waardoor eerstgenoemde eerste werd in deze klasse en E. Bakker tweede. B. Teegelaar. A. v. d .Helden, B. de Roo cn E. Bakker zijn door het bezetten van deze plaatsen in de finale ge plaatst. De uitslagen waren: Klasse A. A. v. d. Heiden 30 57 3 0.526 W. Dool 20 57 2 0.350 B. Teegelaar 30 45 3 0.666 J. v. Leeuwen 8 45 1 0.177 G. M. Teegelaar 30 44 6 0.681 W. Dool 15 44 2 0.340 B. Teegelaar 30 47 3 0.638 G. H13 47 3 0.2(6 W. Dool 30 107 2 0.280 J. Bonnet 28 107 2 0.261 Klasse B. f_ S. v. d. Water 20 63 3 0.311 C. Winkel 30 63 4 0.476 A. Verstraaten 30 50 4 0.600 J. Ververs 15 5 0 2 0.30U B. de Roo 30 3 1 5 0.967 E. Bakker 17 3 1 2 0.54b J. Ververs 30 94 4 0.319 C. Winkel 27 94 4 0.28' 1 Het programma voor de finale, welke Woens dag 30 Augustus a.s. in het clublokaal v*' I r.O.P. Langegracht verspeeld wordt, luidt: A. v. d. Heiden—B, Teegelaar, E. Bakker dc Roo. B. Teegelaar—E. Bakker, B. cie R°°T A. v. d. Heiden. A. v. d. Heiden-E. Bakker. j Teegelaar—B. de Roo. j

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10