TRIUMPH LOGISCH DAT ENORM STIJGT De Paus pleit voor vrede 'T IS DE BESTE l? SIGARET EN 'N TRIOMF IN SMAAK! Lord Halifax voor de Radio LEiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 25 Augustus 1939 Overzicht GfBMH De militaire missies in Moskou Japan wil eigen weg gaan Uit andere landen Rechtvaardigheid moet haar weg vinden Persstemmen Militaire maatregelen Altijd tot praten bereid, maar beslist tegen agressie LUCHTVAART ook maar aan den geringsten twijfel over geven dat het Duitse he volk om den wil des vredes een dergelijke misdaad zal ne men Hier is de grens duidelijk getrokken, waar Duitschland geen scrupule meer zal en I mag kennen De Berliner Boerscnzcitung verklaart: dit Polen, dat thans naar de Duitsche grenzen opmarcheert, dat van Opper- Silezie tot Danzig een enkel legerkamp De strijd tusschen oorlog en vrede nadert het beslissende einde: Hitier zal de weeg schaal doen doorslaan ten gunste van een ven beide P De wereld hoopt, zooals slechts gehoopt is, dit Polen, dat nog steeds hoopt op de kan worden, op een wending ten goede, oorlogshulp van Engeland en Frankrijk, rich wel bewust, wat een oorlog brengen welke 7al aan onnoemelijk leed over de gansche menschheid. gens de stukken opgesteld en wijziging is daar niet meer in gekomen. Virglnto Gayda schrijft ln het „Giornale d'Italia" dat het plan voor een non-agres- sie-pact tusschen Berlijn en Moskou feite lijk van Mussolini Is uitgegaan. De Duce zou dit plan te berde hebben gebracht, toen Göring hem in April JJ. bezocht. Rond dit pact blijven allerlei geruchten de ronde doen, zelfs dat bedoeld zou wor den een Russisch-Dultsche deeling van De Britsche pers. hoewel zij volledig den ernst erkent van „het schemeruurtje" tus schen oorlog en vrede, onderschrijft van harte de verwachtingen der Britsche staatslieden, dat bij Hitier tijdens zijn nachtelijke conferentie in de kanselarij te Berlijn met Von Ribbentrop, Goering en de militaire leiders het verstand zal overheer- schen. Te zelfder tijd hernieuwt de pers op nieuw het betoog.dat Groot-Brittannüë be reid ls, zijn standpunt heeft ingenomen en Polen, maar wij waarschuwen nog eens aan zÜn verplichtingen zal nakomen. op den algetneenen oorlog. Dutschland ten gTonde moet richten, dit zelfde Polen is nizt meer een drei Zal het „schemer-uurtje" tusschen oorlog "inr iilecn h.f w„i en vrede, zooals in Engeland ls gebezigd in hoogste gevaar de pers tenslotte het heldere vredeslicht voor Danzig en voor den vrede. Polen toont, dat het den oorlog wil. Duitsch land staat ter afweer bereid. In eigen naam en in naam van Europa. doen opgaan of de zwarte duisternis van den oorlogsmoloch doen intreden Alle instanties, die nog invloed zouden kunnen oefenen ten goede, zijn thans in actie getreden: de Paus en president Roo sevelt. Speciaal de laatste heeft een laatste wanhopige poging gewaagd. Zal het nog baten Zooals gezegd, de beslissing ligt thans geheel in handen van het Derde Rijk. Gaat 4161 (Ingez. Med.) Ook komen er weer berichten over grens- Incidenten. Te middernacht overschreed een groep van ongeveer 15 Duitschers de grens en deed een aanval op het station en de douanepost van Makoszowa in het district Katowice. De al dergelijke berichten te veel waarde toe te kennen. Ook ten aanzien van Turkije gaan ge ruchten. De Duitsche ambassadeur von Papen is gisteravond per vliegtuig uit Berlijn te An kara aangekomen. Volgens de Turteche pers is hij de drager van een speciale boodschap van Hitier aan president Inönü. De Duit sche ambassade heeft dit ontkend, doch het gerucht houdt aan, dat von Papen een nieuw voorstel aan Turkije zal voorleggen. Volgens de loopende geruchten zal hij eco nomische voordeelen aan Turkije aanbie den ten einde het van het vredesfront af vrouwen In geloften te halen en het in geval van een conflict d(Jen her]e*en tot een neutrale houding te brengen. In Turksche kringen verklaart men even wel, dat de missie van von Papen opnieuw tot mislukking is gedoemd. Von Papen werd reeds door den Turkschen minister van Buitenlandsche Zaken ontvangen, waar mede hij 1\ uur lang confereerde. Ook de Britsche ambassadeur, sir Hugh Knatchbull De ..Daily Mail" zegt. dat de angstige aandaaht der wereld thans gericht is op één man. op wien de verschrikkelijke ver antwoordelijkheid rust, te beslissen over oorlog of vrede in Europa. Wij hebben ons best gedaan den vrede te bewaren en zijn thans gereed, wat ook moge komen. Tot het laatst aan toe. aldus de „News Chronicle", laten wij den weg tot den vrede open. Nadat de ..Times" opmerkt, dat onder handeling een groote mate van vertrouwen vereischt. erkent het blad. dat er in het nieuws van de laatste 24 uur niets is, dat doet veronderstellen, dat het geschokte van Duitschland (Ingez. M«d.) Duitschers losten eenige honderden schoten men af op de wijze, waarop gereageerd PD HfGDflHpri oon mooVimict /li a U/vam.a1 Uii en wondden een machinist, die, hoewel hij zwaar gekwetst was. door de aanvallers naar Duitschland werd meegenomen. Voorts heeft een groep Duitschers tot tweemaal toe geschoten op den post van de grenswacht te Gieraltowice in het district Rybnic: er werden bijna 200 schoten gelost doch er werd niemand getroffen. Verwacht wordt dat de Poolsche ambassa deur te Berlijn een krachtig protest zal in dienen. wordt op de redevoeringen van Chamber lain en lord Halifax, dan ziet het er zeker niet gunstig uit Maar wellicht is nog een of andere uitweg te vinden, als men inder daad ook in Duitschland den krijg wil doen afdeinzen, hoe moeilijk het ook zal vallen, waar de „Duitsche eer" in het geding is gebracht. Spreekt een Italiaansch bericht niet van „een nieuwe gebeurtenis"? Laat ons den moed niet verliezen, voor Naar bevestigd wordt, gaat het bezoek en al-er het pleit definitief is verloren. van den kruiser „Koenigsberg", die heden te Danzig had moeten aankomen, niet door en zal inplaats van genoemden kruiser het Duitsche schoolschip „Schlegswig-Holstein" arriveeren i waarvan de komst reeds is aan gekondigd.) Er is geen enkele andere wijziging ge bracht in het program van dit bezoek, waar aan overigens tot nu toe geen bijzondere beteekenis behoeft te worden gehecht. De mobilisatie heet vlot en geestdriftig te verloopen. De man van de straat verwacht een con flict en aanvaardt de gedachte daaraan in ce onwrikbare overtuiging, dat de nederlaag aan de zijde van Duitschland zal zijn Nadrukkelijk heeft het Duitsche Nieuws bureau medegedeeld, dat de Britsche consul- generaal te Danzig, van wien werd gezegd, dat hij de Vrije Stad zou hebben verlaten, nog immer te Danzig vertoeft. De actie der Danziger nationaal-soclalis- ten tegen de Poolsche spoorwegen in Danzig gaat voort De stationschef van het hoofd station ie Danzig, een treinconducteur en diens helper zijn gearresteerd. In den afge- loopen nacht werd een transport van onge veer driehonderd politieke gevangenen, die in de gevangenissen van Danzig werden vastgehouden, naar Duitschland gezonden aan boord van een Duitsch schip. Volgens havas bevonden deze lieden zich Ir een beklagenswaardigen toestand en droegen zij de sporen van wreedheden en mishandelingen de inscheping geschiedde onder toezicht van de Danziger politie die de bajonet op het geweer had. HET VERTREK UITGESTELD? Zonder verklaring hebben de Britsche en Fransche militaire missies plotseling het gisteren op onze bulletins gemelde besluit om nog gisteravond uit Moskou te vertrek ken. gewijzigd. Het eenige. dat de ambtenaren wilden zeggen was: Het zou kunnen zijn, maar het zou ook niet kunnen zijn, dat de mis sies Vrijdag vertrekken." Op het politieke schaakbord staan overi- (Ingez. Med.) Hugessen, de Russische ambassadeur en de Grieksche gezant hebben met den minister gesproken. Turkije zou het vredesfront volledig trouw blijven en al zijn verplichtingen nakomen. Wat zal de volgende zet zijn Naar vernomen wordt zullen de Itallaan- sche mailstoomers „Conti di Savoia" en „Augustus", die dezer dagen naar Amerika zouden vertrekken, niet uitvaren. Als reden hiervoor wordt „machineschade" opgegeven. De Duitsche vestingwerken langs de Bel gische grens zijn bezet. Van verscheidene grensplaatsen maakt men melding van een druk verkeer van vrachtauto's |wi vooral van artillerie. In den afgeloopen nacht zijn talrijke afdeelingen artillerie aangekomen in het gebied Petergensfeld bij Raeren. In dit gebied hebben de militaire autoriteiten requisities verricht. Reservisten, vooral van de artillerie, zijn opgeroepen. Nabij Sint Veith schijnt de toestand kalm. Uit Mandersfeld werd gemeld, dat met koortsachtige haast wordt gewerkt aan het voltooien van de Siegfried-linie. Uit Luxemburg wordt gemeld, dat in Duitschland de actieve troepen uit de grens versterkingen zijn teruggetrokken en ver vangen door reservisten. Te Berlijn zijn gisteren op de voornaam ste punten van de stad de stukken lucht doelgeschut opgesteld Ook op de groote gebouwen in de buurt van de diverse de partementen zijn de kanonnen opgesteld. Alle Engelsche en Fransche journalisten hebben Berlijn verlaten De Duitschers blijven echter nog ln Engeland. verdedigen en het stelt ten volle vertrouwen in hun loyaliteit. In een Duitsche semi officieele mede- dcciing wordt o.m. gezegd, dat de door Chamberlain en Halifax afgelegde ver klaringen in politi'ïke kringen een ab soluut negatieven indruk hebben ge maakt. Met nadruk wordt de opvatting verkon digd, dat de verklaringen der be de Engel sche politici n ets anders zijn dan een herhaling van de sedert maanden naar voren gebrachte vredesphrazen die prac- tisch volkomen waardeloos zijn en geen ander doel hebben dan door propagandls- t'sche beïnvloeding van de openbare we- reidmeening de verantwoordelijkheid van Engeland voor de verergering van den toe stand te doen vergeten Voor de Duitsche rechten zoo betocgt men. hebben Chamberlain en Halifax wederom niet het geringste begrip getoond. Minister-president Hiranoema heeft ver klaard. dat Japan niet tevoren is geraad pleegd bij het sluiten van het Duitsch-Rus- sische verdrag. Wel heeft von Ribbentrop. alvorens naar Moskou te vertrekken, den Japanschen ambassadeur te Berlijn, Osjima, ontvangen, om hem mede te deelen, dat in verband met de onderhandelingen tot het sluiten van een militair verdrag tusschen Engeland, Frankrijk en de Sovjet-Unie en (Ingez. Med.) in verband met de spanning inzake Danzig, Duitschland geen andere keus had dan een niet-aanvalsverdrag te sluiten met de Sovjet-Unie. Von Ribbentrop voegde hier, volgens Reu ter, aan toe, dat hij betreurde, door den snellen loop der zaken, niet in de gelegen heid te zijn geweest tevoren Japan te raad plegen. Von Ribbentrop voegde hier voorts aan toe, dat Duitschland de vriendschappe lijke betrekkingen met Japan wenschte te handhaven en verder te ontwikkelen en dat een definitieve formule gevonden moet wor den voor de versterking van het anti-kom- intern-verdrag en de „as". De juiste bedoeling van Duitschland verder, en Japan moet zelf den Intern*» tionalen toestand onafhankelijk beoor- deelen. In welingelichte kringen te Tokio be schouwt men het aftreden van den mi nister van oorlog Itagaki als vrijwel on vermijdelijk, nu Duitschland met Rus land een pact heeft gesloten, dat, naar het algemeene oordcel in Japan, het anti-kominternpact een zwaren sla? heeft toegebracht. De kwestie doet zich voor. of een even tueel aftreden van den minister van oorlog tot het collectieve ontslag van het kabinet zou leiden. Niets is hieromtrent tot dusver besloten, doch in politieke kringen is men van meening, dat de toestand zich in deze richting schijnt te ontwikkelen. De Bulgaarsche regeering heeft verboden een tiental categorieën van levensmiddelen en grondstoffen uit te voeren. Het Grieksche ministerie van oorlog deelt mede: De reservisten van de veldartillerie, van de zware artillerie en van de bergartillerie, van de cavalerie eh de telegraaftroepen (lichtingen '36 en '37) en een aantal specia listen zijn opgeroepen om deel te nemen aan de divisiemanoeuvres. De Daily Sketch bericht, dat de Spaansche minister van buitenlandsche zaken, generaal Beigbeder, aan maarschalk Pétain, den Franschen ambassadeur, heeft verklaard, dat in verband met het verdrag tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie, Spanje neu- (Inges. Med.) traal wenscht te blijven ingeval van een conflict. Het Hongaarsche blad „Estl Kurir" schrijft dat indien een oorlog uit zou breken tus schen de beide bevriende mogendheden Duitschland en Polen. Hongarije de plicht heeft neutraal te blijven. De grondslag van de Hongaarsche buiten landsche politiek is zoowel met Duitschland en Italië, als met Polen vriendschappelliks is thans duidelijk, zoo zeide Hiranoema betrekkingen te onderhouden. Gisteravond te tien minuten voor half- acht Nederlandsche zomertijd heeft de Paus uit zijn werkkamer in Caste 1 Gandolfo een Naar aanleiding van de conferentie der Oslo-staten schrijft de Deutsche Diploma- vertolkt Romeinsche politieke kringen zijn vooral getroffen door de passage in Chamberlain's verklaring in het Lagerhuis' volgens welke Engeland meent een moreele plicht te ver- j S'hlj aa" Tn vrede"e"-' waren vullen door in het Poolsche conflict tus- schenbeide te komen, omdat het zoodoende o.a internationale rechtszaken verdedigt en den wensch van de geheele menschheid tisch-politische Korrespondenz Qit zoo zegt men, Ls in werkelijkheid ab- Duitsshland heeft door zijn aanbod tot soluut onjuist want slechts drie van de het sluiten van niet-aanvalspacten dezen acht groote mogendheden behooren tot de staten getoond, dat het alles wenscht te 1 democratische ideologie, die Chamberlain vermijden, wat hun het vasthouden aan j voorgeeft te vertegenwoordigen, tw. Frank- hun neutraliteit zou kunnen bemoeilijken, j rijk, England en Amerika, terwijl vijf lan- Met voQdoen'ng neemt het rijk derhalve den. n.l. Italië. Duitschland. Japan, kenn's van de verkondiging der vastbeslo- Rusland en Spanje, die verscheidene hon- tenheid van de Oslo-staten. hun onpar- 'derden millioenen zielen tellen het ideaal tijdigheid en onafhankelijkheid te willen van Chamberla'n geen van alle deelen. De Paus zeide, dat hij zich op dit ern stige uur richtte tot de wereld met het geestelijk gezag, dat hem door God is ge schonken om de .geesten terug te brengen op den weg van rechtvaardigheid en vrede. In de stem van den Paus hoort de wereld de stem van Christus, op wien allen hun vertrouwen stellen. Op dit oogenblik, waarop, niettegenstaande de herhaalde aansporingen, de vrees voor een interna tionaal conflict steeds nijpender wordt, op het oogenblik, waarop de spanning der gees ten steeds meer wijst op een terugkeer van De Britsche radio heeft ter kennis van de scheepvaart gebracht, dat nabij de kust van Cornwall versperringen zijn gelegd door middel van tot zinken gebrachte sche pen. Alle schepen moeten tusschen deze versperringen, welke van de reglementaire kenteekens zijn voorzien, doorvaren. Aan de Schotsche kust, nabij Scapa Flow, zal de scheepvaart van r.u af on mogelijk zijn. Verscheidene ladingen anthraciet uit Wales, die voor Duitschland geladen waren, cf zouden worden, zijn opgehouden. Ver lading naar Italië wordt echter nog steeds toegestaan. Men wijst er in dit verband op. dat in de havens van Wales geer. enkel Duitsch schip meer ligt. Naar Reuter uit Londen meldt, zijn de musea en kunsttentoonstellingen te Lon den gesloten, terwijl het personeel begon nen is de nationale schatten in te pakken om ze naar plaatsen van veiligheid te brengen ln verschillende deelen des lands. Na een bespreking tusschen het vak- bondsbestuur en den minister van arbeid is besloten, dat het Britsche spoorwegper soneel niet in staking zal gaan. Het Fransche staatsblad zal heden een verordening bevatten, waarbij alle fabrie ken. die voor de landsverdediging werken, gerequlreerd worden. Het minister-presidium bericht dat aan de leiders van bedrijven, welke voor de landsverdediging werken of grondstoffen en materiaal leveren aan deze bedrijven, is verzocht met spoed hun personeel, dat met verlof is terug te roepen en geen nieuw verlof te verleenen. Daladier confereerde .met de generaals Gamelin en Colson. De Fransche regeering heeft dengenen, wier aanwezigheid in Parijs niet on misbaar is, den raad gegeven de hoofd stad te verlaten. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, heeft gisteravond voor de radio een rede gehouden, waarin hij zeide De gespannen toestand, tusschen Duitsch land en Polen Ls begonnen met eischen en grieven, welke door Duitschland tot uit drukking zijn gebracht ten aanzien van Danzig en van di Poolsche provincie, die gewoonlijk de Poolsche Corridor wordt ge noemd. De aldus teweeggebrachte spanning is verhoogd door wederzijdsche beschuldi gingen betreffende de behandeling der minderheden. Ieder land moet er uiteraard voor zorgen een rechtvaardige behande ling voor minderheden te verkrijgen en ieder land moet uiteraard een bijzondere belangstelling hebben voor die minderhe den. vr aarmede het door ras verwant is. Niemand in dit land zal toestanden willen verdedigen waarbij aan welk een minder heid vormend bevolkingsdeel ook, een rechtvaardige behandeling zou worden ontzegd, maar wanneer redenen voor klachten bestaan, laat deze dan niet zoo danig opgeblazen worden, dat iedere rege ling daardoor honderdmaal moeilijker wordt gemaakt, maar laat men ze eerlijk voor de openbare meening van de wereld aan een koel onderzoek onderwerpen. Het is niet mogelijk het feit over het hoofd te zien, dat de tegen Polen ingebrachte beschuldigingen een sterke gelijkenis vertoonen met de be schuldigingen van verleden jaar tegen Tsje- cho-Slowakije en het is goed er aan te her inneren, dat er een groote Poolsche minder heid in Duitschland bestaat, omtrent welker behandeling ook de Poolsche regeering klachten heeft. Ten aanzien van de algemeene houding van Polen kan niet anders worden gezegd, dan dat tegenover een campagne, welke niet alleen Polens onafhankelijkheid van optreden, maar ook het bestaan van Polen als natie, schijnt te bedreigen, de verkla ringen der Poolsche leiders vastberaden, maar „niet provoceerend" zijn geweest. Halifax herhaalde vervolgens goeddeels hetgeen minister-president Chamberlain te voren reeds in het Lagerhuis had ver klaard. Ten aanzien van de Britsch-Duitsche verhouding voegde hij er nog aan toe: „Wij hebben nimmer het voornemen ge had en hebben dit ook vandaag niet om Duitschland aan te vallen. Indien de Duit sche politiek slechts kon worden gericht op een herstel van het Europeesche vertrou wen, door bereidwilligheid om geschillen door onderhandelen te regelen en niet ge grondvest was. in een mate, waarin het dit thans schijnt tc zijn, op een plan om te trachten geschillen door geweld te rege len, zouden wij, zooals wij dit reeds her haaldelijk hebben gezegd, niets liever wil len dan met Duitschland samen te werken en het te helpen zijn moeilijkheden en de onze en alle problemen der wereld, die dit behoeven, op te lossen. Wanneer echter het misverstand tus schen Duitschland en Engeland uit den weg geruimd wil worden, verklaar ik, dat er eenige zekerheid moet be staan omtrent de toekomst van Europa en daarom voelen wij ons verplicht weerstand te bieden aan pogingen om de landkaart van Europa te wijzigen door een voortdurend beroep op het geweld. 5284 HOOGE-R'JHO'JK v6 TEL 226IO GENERAL MOTORS SPECIALISTEN (Ingcz. Med.1 Er zijn menschen die zeggen, dat het lot C-i Europeesche naties ons niet aangaat en dat wij niet buiten onze eigen grenzen moeten kijken, maar zij vergeten, dat wan neer wij falen wat het instandhouden van de vrijheden van anderen betreft, wij groot gevaar loopen het beginsel der vrijheid zelf te verraden en met dit beginsel onze eigen vrijheid en onafhankelijkheid. Ik twijfel er niet aan dat degenen, bij wie de vraag van oorlog en vrede berust, aan hun verantwoordelijkheid tegenover de huidige en komende generatie zullen denken, al vorens een worsteling te ontketenen, waar in vele naties in Europa onmiddellijk be trokken moeten worden, waarvan de duur niet kan worden voorzien en waardoor zelfs zij, die bulten een actieve deelneming staan, ten zeerste zullen worden benadeeld Ik zou vurig willen hopen, dat, tegenover alle consequenties van een grijpen naar geweld en voordat ecnlgerlei stap wordt genomen, waarvan geen terugkeer mogelijk ls, de rede nog moge overwinnen. Velen uwer zullen ontroerd zijn geweest, zooals ik. door den vredesoproep van Koning Leo pold, Ook zult gij de plechtige woorden, die hedenavond door den Paus tot de we reld zijn gericht, hebben gehoord, even eens zult gij de boodschap hebben gelezen, die vandaag door president Roosevelt aan den koning van Italië is gezonden, en waar- In hij voorstelt dat de Italiaansche regee ring denkbeelden formuleert voor een vreedzame oplossing van de huidige crisis. Ik bid vurig, dat deze oproepen in de har- *n der menschen weerklank zullen vinden In dit oogenblik van spanning voel ik mij zeker, dat het standpunt, dat de Brit sche regeering besloten heeft in te nemen, de eensgezinde goedkeuring zal vinden van ons volk. het verschrikkelijk onweer van een oorlog, richt de Paus zich opnieuw met een nieu wen. vaderlijken en krachtigen oproep tot de staatshoofden en volken, opdat de staats hoofden zoeken naar een oplossing van de huidige moeilijkheden met vreedzame mid delen en opdat de volken streven naar het aanmoedigen van deze vredespogingen. De rechtvaardigheid moet haar weg vinden door de kracht der rede en niet door kracht van wapenen. Het gevaar is zeer ernstig, doch nog is het tijd nog is niets verloren, terwijl door oorlog alles verloren kan gaan. Laat de menschen en de mogendheden zich afkeeren van het wanbegrip en dat zij opnieuw gaan onderhandelen met goe den wil en met eerbiediging van het weder- zijdsche recht en zij zullen bemerken, dat vreedzame onderhandelingen nooit een hinderpaal zijn voor een eervol succes. In dien de stem der hartstochten plaats maakt voor de stem van het verstand, zal het bloed van broeders worden gespaard en zal het vaderland worden bewaard voor onder gang. De Paus verklaarde vervolgens te hopen, dat de machtigen naar hem zullen luiste ren, indien zij niet willen, dat hun macht een vernieling, doch een leiband voor het volk worde en een rust ln orde en arbeid. De Paus smeekt hen dit in naam van Christus Ten slotte zeide hij, dat hij God bad. opdat Hij Zijn zegen zou doen neer dalen op de verstoorde wereld en de dage raad van een betere toekomst zou doen opgaan. In de verwachting hiervan en ln deze hoop. gaf de Paus ten slotte de wereld zijn vaderlijken zegen. K.L.M. VERKOOPT WEER VLIEGTUIGEN. De „Arend" en de „Papegaai" naar Schotland. Naar het „Hbd." verneemt, heeft de K.L. M. de Fokker F 36 „Arend" en de Fokker F26 „Papegaai", verkocht aan de Schotsche luchtvaartmij. Scottish Airways Ltd. welke haar hoofdzetel te Renfrew ln Schotland heeft. Deze Mij. zal binnen afzienbaren tijd haar zetel verplaatsen naar het nieuwe vliegveld Grangemouth, het centrale vliegveld w Schotland De maatschappij zou deze vliegtuigen noo- dig hebben om een grooter passagiersvervoer in Schotland ter hand te kunnen nemen. De vliegtuigen zijn op het oogenblik nog °P Schiphol en zullen daar worden verbetero en overgeschilderd. Over enkele dagen wordt het vertrekjan deze machines naar Schotland verwacht. 2-1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2