STADSNIEUWS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Donderdag 24 Augustus 1939 PETERS SPEE's Luchtbescherming WEERBERICHT. VRAGENRUBRIEK POPULAIR ORKEST Café-Restaurant Nieuw Brittenburg FAILLISSEMENTEN AGENDA VERDERE MAATREGELEN. Wellicht zullen velen zich afgevraagd hebben waarom men in de laatste maan den zoo weinig over de Luchtbescherming heeft gehoord, waaruit men de conclusie zou kunnen trekken dat er in Leiden niets gebeurt. Men denke echter niet dat degenen, die aan de organisatie van den Luchtbescher mingsdienst en bescherming der bevolking werken, stil hebben gezeten. Moge tijdens de vacantie de opleiding van vrijwilligers als wel de organisatie van cur sussen tijdelijk hebben stil gestaan, er wordt intensief gewerkt aan het opstellen van een werkschema voor dit najaar, waarin zoowel de organisatie van den dienst als wel de opleiding der vrijwilligers is verwerkt, terwijl tevens de voorlichting van de Burgerlijke Bevolking wijkgewijze ter hand genomen zal worden In verband met den internationalen toe stand zou het noodzakelijk kunnen zijn dat de opleiding van hen, die voor de Lucht bescherming onzer stad zullen zorg dragen in zeer versneld tempo zou moeten worden uitgevoerd. In een bespreking tusschen het Hoofd van den L. B D en de Ned. Ver. v. Lucht bescherming, zijn de vragen, hiermede sa menhangend besproken en voorbereidende maatregelen te dezen opzichte getroffen. Nog steeds is er een tekort aan vrijwil ligers v. d Luchtbeschermingsdienst, al meldden velen zich aap. Laat een ieder, die vrij is van militaire dienst en geen bijzondere verplichtingen heeft in tijden van nood, zich alsnog aan melden. Meld u schriftelijk, onder opgave van uw naam. voornamen, leeftijd, adres, beroep. Voor zoover men zulks reeds deed is dit natuurlijk niet noodig. wij beschikken over uw naam en adres en met uw opleiding wordt spoedig aangevangen. Wenscht u inlichtingen omtrent inrich ting van huizen en gebouwen, aanschaffing van materialen enz., stél u dbn iliefst schriftelijk» in verbinding met het Secre tariaat v. d. Ned. Ver. v. Luchtbescherming D. C. Kok, apotheker, Rapenburg 9. Tel. 2541Ó. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 767. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Op de Noordzee kwam in het laatste etmaal een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikke ling, dat zich in Noordelijke en Oostelijke rich ting uitbreidde en thans een geheel vormt met dat over de Baltische staten. Het gebied van hoogen luchtdruk bU de Azo- ren nam ln beteekenis af en wijkt terug voor een depressie in het Noordwesten met een secun daire. die tot ver in het Zuiden reikt. Een vlak gebied van lageren luchtdruk ligt over Zuid- Europa in het Middellandsche zeegebied. Een kleine onweersdepressie bracht in het laatste etmaal zwaren regen in Midden-Frankrijk en het aangrenzende deel van België. In het Oosten en in Centraal-Europa blijven de temperaturen hoog. vooral in Finland blijft het zeer warm. In Engeland wordt veel mist gemeld. In Zuid- en Midden-Frankrijk blijft het weer mooi en de temperaturen vrij koel. In de Alpen is het be wolkt. De isotherm van nul graden ligt op ruim 3000 meter hoogte. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: betrokken, zwak, O. wind, 18 gr. C.. min. 17 gr. C. Vlis6ingen betrokken, matig NO., 18 gr. C., min. 16 gr. C. De Bilt: betrokken, matig N.O., 17 gr. C., min. 16 gr. C. Groningen: heiig en onbewolkt, zwak N.O16 gr. C., min. 16 gr. C. Maastricht: lichte régen, zwak N.W., 10 gr. C., min. 16 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: windstil, 17 gr. C., ochtendnevel. Londen: N.O.. zwak. 16 gr. C., regen. Berlijn: O.Z.O., zwak, 20 gr. C., mooi. zonnig weer. Nice: Noord, matig, 22 gr. C.. betrokken. Stockholm: N.N.O., zwak, 18 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 19 gr. C. (66 gr. F.). LEIDSCHE BEDEVAART NAAR BRIELLE. Processie van ruim driehonderd bedevaartgangers. Hedenmorgen is de Leidsche processie naar Brielle vertrokken, voor welken pel grimstocht groote belangstelling bestond Na de mis, die vanmorgen te half zeven in de parochiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph, door den geestelijken leider der bedevaart, kapelaan P. Hofstede, werd opgedragen, verzamelden de bedevaart gangers zich aan het station, waar door ruim driehonderd deelnemers de bedevaart werd aangevangen naar het pelgrimsoord, de martelplaat-s der negentien martelaren van Gorcum te Den Briel. Te circa kwart voor acht hedenavond worden de pelgrims weer aan het station Leiden terugverwacht. AANGIFTE VAN VREEMDELINGEN. De commissaris van politie te dezer stede brengt in herinnering het Kon. Besluit van 16 Augustus 1918, Stbl. No. 521, regelende het toezicht op de in Nederland vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling nacht verblijf verschaft, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan het hoofd van politie in de gemeente in casu de com missaris van politie (bureau Vreemdelin gendienst Zonneveldstraat alhier, geopend van 9—12 u., van 24 u. en van 7—9 u.). Door aangifte aan, het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste f. 500. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. AALSMEER. Pastoor Van Leeuwen. De pastoor der R.K. Parochie te Kudel- staart, die alhier zeven jaar is werkzaam geweest, is als zoodanig benoemd te Lim- men hij Castricum Tot pastoor ie Kudelstaart is benoemd de kaDelaan J. II. van Kessel van de St. Jo- zeph's kerk te 's-Gravenhage Aanbesteding. Bij de. door den bouwkundige H J. Prins gehouden aanbesteding van het bouwen eener woning met garage, voor den heer J. Schreuder, werd in maasa ingeschreven door Gebrs. J. en W. v d. Laarse alhier voor de somma van f. 5574 en door J. F. P. Jansen te Haarlemmermeer voor f. 5323. Gevaarlijk speelgoed. De kruideniersbediende G. is door een steentje, door eenige jongens die met een katapult speelden, zoodanig aan het oog ge troffen, dat hij zich onder doktersbehande ling moeset stellen en later naar het zie kenhuis ter verdere behandeling gebracht moest worden. Er is aangifte gedaan bij de politie. BEVEILIGING VAN HET ACADEMIE GEBOUW. Tegen brandgevaar uit de lucht. Dé rijksgebouwendienst, aan wlen de materieele zorg voor het universiteits gebouw is opgedragen, koestert het voor nemen om het historische deel van de academie aan het Rapenburg zooveel moge lijk te beveiligen tegen brandgevaar, voort spruitende uit luchtaanvallen. Hij wil tot dat doel den zolder doen voorzien van een brandvrije vloerbedekking, welke bestand is tegen de enorme hitte, welke thermietbom- men ontwikkelen, zoodat bij een eventuee- len bominslag de schade beperkt blijft tot de kap van het gebouw. Een dergelijke vloerbedekking is ook aan gebracht op den zolder van het Rijks museum voor Volkenkunde aan de Steen straat. In verband met dit voornemen heeft de firma Degens en Scheeren alhier, de fabri- kante van de hierboven bedoelde z.g. asbest-vloeren gistermiddag boven op den Burcht een demonstratie gegeven, waartoe zij ook verschillende belanghebbenden en -stellenden had ultgenoodlgd. O.m. waren aanwezig de heeren ir. D Boogerd en D. de Graaf van Gemeentewerken, de heer De Ruyter, dlstrictsbouwkundige van den Rijksgebouwendienst, de heer A. van Hoog straten. hoofdadministrateur en H. Battel- jee van het brandpiket der Universiteit, de heeren H. M. Simonis en dr. P. G. KnibbP namens de Kamer van Koophandel, de heeren Hartman en Pino van het Stadhuis bouwbureau en de heeren D. C. Kok en J. A Kattenbusch van de Ned. Ver. v. Lucht bescherming, afd. Leiden en de inspecteur van de brandweer, de heer W. A. Couzy. Nadat de heer Scheeren een welkomst woord had gesproken en een korte toelich ting had gegeven, werd een z.g. smelt- thermietbom neergelegd op een stuk as- besta-vloer en in brand gestoken. Er ontwikkelde zich nog geen halve mi nuut later een temperatuur van 3000 a 3800 graden Cel6ius. hetgeen voldoende is om de bom binnen enkele seconden door een 1 c.M. dikke IJzeren plaat te doen zakken. De helderwitte vlam brandde ongeveer dertig seconden en doofde daarna snel uit. Nog even gloeide de lava-achtlge massa na, toen werd de grauwe resteerende korst verwijderd en kwam de asbesta-plaat vol komen ongeschonden te voorschijn. Zelfs het geaderde patroon was geheel intact ge bleven. terwijl de onderkant van de plaat niet de minste temperatuursverhooging vertoonde. Daarna werd de proef herhaald met een dunnere plaat, die uitsluitend pretendeerde ..brandvrij" te zijn zonder dat garantie werd gegeven, dat zij ook bestand zou blij ken tegen de hitte van een thermietbom. Het resultaat was evenwel precies het zelfde als bij de eerste plaat. Uit den aard der zaak toonden de aan wezigen zich ten zeerste ingenomen met het verloop dezer demonstratie, zoodat ons de kans groot lijkt, dat de Academie met dit materiaal zal worden beveiligd tegen luchtgevaar. De heer C F. van Dieren alhier ls ge slaagd voor het examen hoofdakte. De stationsarbelder-rangeerder A. Vlaardingerbroek van het station Lctd- schendam-Voorburg wordt met Ingang van 1 September as. overgeplaatst naar hier. HILLEGOM. Vrachtauto stagneert tramverkeer. Des middags braken van 'n vrachtauto, geladen met trottoirbanden, een paar bou ten bij de.achteras. De vrachtauto, die rechts van den weg op de tramrails reed, kon niet verder rijden, waardoor het tram verkeer ernstige stagnatie ondervond De dienst moest door overstappen onderhouden worden. Na ruim anderhalf uur hard wer ken waarbij de personeel- en materiaalauto der tram behulpzaam was, was de baan we derom vrij. 's Avonds werden de trottoir banden op een andere vrachtauto overge laden. De werkloosheid nog iets gedaald. Uit het overzicht der gemeentelijke ar beidsbeurs blijkt dat ook gedurende het tijdvak van 12 tot 19 Augustus de werk loosheid nog iets is afgenomen en wel met 5 personen Het totaal aantal daalde van 66 personen tot-61 Ook tegenover 1938 is het cijfer nog iets gunstiger daar op 20 Augus tus 1938 het totaal aantal werkloozen 79 bedroeg. Op 12 aanvragen van werkgevers volgden 9 plaatsingen 2 zijn vervallen en 1 heeft zich teruggetrokken. Begrafenis van den heer P. D. van Mourik. Vele woorden van waardeering. Gistermiddag w erd de bekende secretaris van het Comité van Ouden van Dagen de heer P. D. van Mourik ter sarde besteld. Velen waren aanwezig om dezen zoo be minden plaatsgenoot de laatste eer te be wijzen. Wij merkten o.a. op den burgemeester jhr. van Nispen tot Pannerden. de inspecteur van politie, wethouder Klaver, dén heer H. J. Voorts, secretaris van den Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, het bestuur van de afd Hillegom valt de Mij. tot Nut van 't Algemeen, bijna het voltallig college van commissarissen der Nutsspaarbank, het be stuur van de Sociëteit De Club en velen zoo wel uit vak- als vriendenkringen. Ds. Krabbe wees op de groote vriendelijk heid van den gezienen heer van Mourik. Hij was een vriend van allen en vooral van de Ouden van Dagen De zoo bekende toch ten zijn op zijn initiatief tot stand geko men Spr wees op het vele goeds, dat de heer Van Mourik voor zijn medemenschen heeft gedaan en de rust die hij nu in Gods Genade moge vinden. De heer C Veldhuis dankte als comis- sarls der Nutsspaarbank den trouwen vriend voor het vele werk dat hij gedaan heeft als commissaris der Nutsspaarbank en voor zijn bereidwilligheid om steeds mede te werken voor de afdeeling. HU ruste in vrede. De heer Bijl van Duy ven bode .sprak na mens de vrienden van de Sociëteit De Club waar hit ontspanning zocht na uren van Inspanning te midden zUner vrienden. Na mens hel Departement van het Nut wees de heer Bijl op het vele werk dat hij Ui deus zijn secretariaat heeft gedaan voor de afd. Hillegom. Doch ook als secretaris van de Ned. Gladiolus Ver. heeft hij zeer veel ge daan voor het vak. Een krans met gladio lussen genoemd naar den heer Van Mourik, voor zijn vele werk voor de vereenlgtng, dekt nu zijn baar, waarbij het vak hem hulde brengt. Weth. Klaver wees als voorzitter van het Comité Ouden van Dagen op hét vee werk dat hij als secretaris gedaan heeft voor de Ouden van Dagen. De heer Van Mourik is niet te vervangen als secretaris; terecht noemen de Ouden van Dagen hem hun „vader". Spr dankte ook mevr. Van Mourik voor het vele gedaan voor de oudjes. Spr. zeide: „onze vriend zal nog lang ln het ge heugen onzer Ouden van Dagen blUven; het Comité zal hem ten zeerste missen. Hij ruste in vrede". Een zoon van den overledene dankte ont roerd voor de groote belangstelling. horloge met dito armband; een zilveren ketting met hangertje; een ouderwetsch gouden dameshorloge: een heerenrijwiel; een bankbiljet van f. 25; een ring met sleu tels; een damespolshorloge met paarlemoe ren wUzerplaat; een rijwielbelastingmerk; een rijwielbelastingmerk in etui; een zak mes met paarlemoeren heft; een blauw en zwart wollen badpak; een heerenportemon- naie; een wit gehoornd geitje. Inlichtingen bU de politie. - Het ongeveer 3-jar. zoontje van M. uit de Varkevlsserstraat werd bij het oversteken van de Duinstraat overreden door een auto, bestuurd door T. uit Zaandijk. Het jongetje kreeg een voorwiel over het hoofd. Het ventje werd door dr. Lodder behandeld. LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad komt Dinsdag 29 dezer des avonds om 7.30 uur ln openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen. Ingekomen stuk ken, Vaststelling rekeningen van de Bur gerlijke Armbesturen over 1938 Vaststel ling van ultkeeringen ex. art 104 der L.O.- wet 1920 aan andere gemeenten. Wijziging begrooting 1939 Voorstel tot beschikbaar stelling van gelden voor de viering van de geboorte van een Prinses. Voorstel tot re constructie van een deel der Veursche- straatweg en uitvoering z.g. vaarslootplan. Reclames belastingen. Vaststelling van twee wijzigingen van het uitbreidingsplan der gemeente en behandeling van ingekomen bezwaarschriften. Voorstel tot verhuur van het perceel Dr. Van Noortstraat 70. Goed keuring plannen en bestek nieuw te bou wen raadhuis. Verder voorkomende zaken. Een mooie daad. De 70-Jarige oud O I. militair de heer Van Oostende wonende aan de Achterweg alhief, zag toen hij aan de Stomjjwtjksehe- weg collecteerde voor de blinden, een kind in de Stompwijksohevaart liggen. Hij fietste direct naar de plek en wist het kind, dat reeds zinkende was. vanaf het brughoofd op het droge te trekken. Het bleek te zijn een omstreeks vier-jarig kind van den aan dezen weg wonende ar beider L. De heer Van Oostende heeft de kleine naar de moeder gebracht; nog voor dat deze den redder dank had gebracht, was deze reeds verdwenen. Hulde aan dezen 70-Jarlge! Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacte de heer D. A Munters alhier. De ruim 4-j. D. N., wonende aan den Broekweg, liep gisteravond op dezen weg achter een auto. De blouse van den jongen geraakte verward ln een der uitstekende deelen van den wagen, waardoor hij niet meer los kon komen Pas toen de blouse ge heel openscheurde kwam de knaap vrij, doch door den schok leelijk te vallen. Bo ven het linkeroog kreeg hij een gapende Wonde, terwijl armen, beenen en gezicht schaafwonden bekwamen. Nadat de heer van Hooft, lid der EH BO, den knaap voor- loopig had behandeld, heeft hij hem naar St. Antonius Hove vervoerd, waar de won den verder zijn behandeld. NOORDWIJK BINNEN. Het R.-K. fanfarecorps „Excelsior" al hier. geeft hedenavond te halfnegen een concert In de muziektent op het Linden- plein. Na afloop om ongveeer half 10, zal dan een lampionoptocht worden georgani seerd door genoemde vereeniging NOORDWIJKERHOUT. DE BLOEMBOLLENBEURS. HOOG WATER TIJDEN TE KATWIJK a. ZItfc. Voor Vrüdag. Voorm. te 12 u. 40 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". s Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „Do Zijl". 'sMiddags 12 uur: 20Va gr. C. L1CH1 OP VOOH FIETSERS e.a. Donderdag: 8.39 n.m. tot 5.26 v.m. F. L. te R. Officieel worden zij nimmer eigendom. M. v, W. te L. Probeert u nog eens voor zichtig met zuivere alcohol. bezorgt U een onvergetclijken Muziek-avond BOULEVARD KATWIJK ZEE. 5209 MAANS OP EN ONDERGANG- 24 Aug. op: 16 u. 49; onder: 0 u. 41. Uitgesproken: Jac. Duindam, bloembollenkweeker en expor teur. Hillegom, Bcekkade 49. R.-C.: mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon; cur.: mr. A. Beets, I Haarlem. I P. Stroet, bloembollenkweeker, tevens café- 1 houder. Haarlemmermeer. Hillegommerdijk 335. R.-c,: mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon; cur.: mr. J. E. Goudsmit, Hoofddorp. KATWIJK AAN ZEE. De Badlijsten. Op het politebureau zijn ingeleverd 2766 badlijsten me de namen van 13681 bad gasten. Gevonden: een damesarmbandhorloge; een damespolshorloge; een zwarte porte- monnaie met ritssluiting; een rozenkrans in etui; een horloge met lederen riempje; een polshorloge; 2 schaafbeitels; een gou den zegelring; een verchroomd damespols NOORDWIJK. De werkloosheid. Het aantal ter arbeidsbeurs ingeschre ven werkloozen is momenteel 226. Dit is het laagste punt, dat sedert de laatste ja ren is bereikt. Verleden jaar op dit tijdstip bedroeg het aantal werkloozen nog 42 meer dan nu. Morgenavond van 8.159.15 uur geeft de organist Dirk Jansz Zwart te Zaandam een orgelbespeling in de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk-Binnen. Het programma be vat werken van Bach, Handel, Zwart e.a. Treurige prijzen in verband met inter nationalen toestand. In Hotel Gouwenberg had wederom een druk bezochte Bollenbeurs plaats. Door de goede zorgen van den heer M. C. Braun, was de zaal in een lusthof herschapen. Er waren overal Monbfesia's ter opluistering. Er waren 151 exporteurs en kweekers. Al had de zaal een feestelijk aanzien, de stem ming der bezoekers was niet vroolilk De Europeesche toestand drukte een stempel op den handel en op alle aanwezigen. Er werd wel handel gedreven vooral in spe ciale Noordwljkerhoutsche soorten, welke nog benoodlgd aijn voor de export. Het wachtwoord luidde „koopen en direct leve ren," maar.... tegen treurige prijzen, als resultaat van de moeizame pogingen der kweekers om het beste te leveren, waar voor harde arbeid noodzakelijk was. Toch zullen de kweekers den moed niet verlie zen. Als de politieke hemel opklaart, hopen allen op betere dagfn voor het mooie bol len vak. Bezoek aan hot Raadhuis. Ons mooie Raadhuis kreeg bezoek van het voltallig gemeentebestuur van Medem- blik, waar ook een nieuw Raadhuis ge bouwd zal worden. De goede inrichting en de fraaie bouwtrant wekten aller bewon dering. De meisjes-congregatie van St. Jozef maakte onder leiding der kapelaans een geslaagden vacantle-tocht naar Rhenen en het Gooi. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Lut, Javastraat 30; J. M. Ca- lijch geb. van Hees en zn„ Tooienveltstr. 22; N. van Zwieten, Koninginnelaan 7, K. D. Koning. Ch. de Bourbonl. 13; M, E. G. van Daalen geb. DAGELlJKé. PïetèFskfrkgrSCflt 9: TPntöOTistrtllnjr leerta. gen werk „Ars Acmula Naturae". 10—17 uur (tot 27 Augustus). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 91(2—11 uur voorin. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dlns. dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 78 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bcthesda" (Hoef. straat 44—46): Consultatiebureau voor Alc* holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphtcrie. 3uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-j uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Met een kwartje de wereld rond". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 3—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur „Ik heb den graaf vermoord". Zondag v. 27 uur doorloopende voorstelling, Lido-Theater, Steenstr. 392.30 en 8.15 u. nun.: „Het meisje uit het verre westen". Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Handige meisjes". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Thcater. Haarl.straat.: lederen werkdag I 2 en 8 uur nam.: Pygmalion". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 3| uur nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee: „Sutters-] goud". De avond-, nacht- cn Zondagdiens der apo-] t heken te Leiden wordt van Zaterdag 19 t'r Vrijdag 25 Augustus waargenomen door d apotheken: Van Driesum. Mare 110, telef.] 20460. E. B. de Meta, Lammen&chansweg telcf. 23553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek WllhelmlnSpark 8, téf 26274. de Bazel, Rhijng.straatw. 16a; P. J. M. Balslebe A. v. Burenlaan 4; H. J. van Wiechen, Regen*] tesselaan 2; W. I. Kaskes, Regentessclaan 32; C. de Wet. Juffermansstr. 54; H, Staffeleu, Kempenaerstr. 113; P. H. van Wijk, Rcgentess laan 27; C. L. M. Sclarone, Pr. Hendrikl. 1C l A. Kappelmeier, Ch. de Bourbonl. 15; C. Oudenl aarden, Toorenveltstr. 10; W. Schuitemaker, Jul lianalaan 2a; K. W. Schmidt, Terweeweg 124j 0. C. Schumacher, Jullanalaan 2a; J. C. Bordf Endegeest; J. H. L'Ortye, Oranjelaan 22; S. ri MooiJ, Rijnsb.w. 124; C. P. W. KniJnenbid Rhijng.straatw. 31: G. A Beekhuizen, Leidschi straatweg 2: Ch. J. C. Schaapen, Regentesselaa 32: J. Bloemendal, Endegeest A. M. M. Buljtenl dorp, Juffermansstr. 20; J. M. van Tongereru Endegeest: A. J. D. Hagendoorn, W. de Zwijger} laan 9; W. J. M. A. Castelein, Endegeest; W. I Loth, Emmalaan 13; P. M. Rooi), RhUng.straat*) 17; C. A. Bontje, de Kempenaerstr. 25. Vertrokken: S. Inpljn, n. Beverwijk, Zeestrw 260; J. R. Posthumus, naar Maastricht, Fr. T manusweg 21; C. M. Campfens, n. Nicuwveei Dorpsstr. 66; J. H. M. Knijnenburg, n. Voort schoten, Schoolstr. 30; C. W. Otte, n, A'dr Prinsengr. 549: J. van Benten, n. Apeldcx Zwolscheweg 242; Y. Rlnsma, n. Wisch, C 313] M. de Roode. n. Groningen, aan boord: L. vaj de Velden, n. Haarlem, de la Reystr. 24; P. Bleeker, n Leeuwarden, Engelschestr. 32: Lignac, n. Deventer. Ceintuurbaan 2—4; j Schoffelmeer, n. Nijmegen, Postweg 79; M. l Voören geb Paul en zn. n. Bloemendaal, Mad rlcialaan 5, J. Butijn n. Leiden, Hoogewoera 187a; J. Sruit, naar Den Haag, Kootwijkstr. 164 A, Peet geb. Hogewoning n. Katwijk, SantlaanI C. C Westenberg n. Bloemendaal. Julian8laJ 95; M. W. SoudiJn, n. Dordrecht. Fr. Lebretla 41; W. H. Somermeljer. n. Rijswijk. Julianaf 32; L. R. Abas, n. A'dam, J. J. Viottastr. 29 1 C, M. Unkel, n. den Haag, Ohmstr. 43; J Meijer geb. Gabry en gezin n. Grahamstofj Zuid-Afrika. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten Renso, z. van H. Heeror en M. J. Soetekouw; Helena, dr. van Th. C. Vel beek en J. Beumer; Adriana Bartha, d, van j van Leeuwen en A. B. Nagtegaal; Hendriky Lambertus Johannes, z. van M. A. Wijsman] 1. H. C. van Harmeien; Willem Huberts cn f nelus Maria, z. van C. van Dlemen en C. C. 1 Langezaal. Overleden: A. Narrebout 24 jr.; Maria Heled van der Hulst, 88 jr. I Ondertrouwd: O. van Bockel en A. M. C. Boer; A. O. Kornet en E. Verhaar. Botsing tusschen twee auto's. Het snelverkeer op den nieuwen Rijkst] onder onze gemeente eischte gisteren wf derom een offer. Gelukkig bleef dit thar beperkt tot aanzienlijke materieele sd.2<| en bleven de inzittenden ongedeerd Ter hoogte van den Vinkeweg kwanj twee auto's, de eene bestuurd door P. J" te Amsterdam en de andere bestuurd dew C. G., urt Rijnsburg, mot elkander 1n bas sing, waardoor beide auto's zwaar werc»e| beschadigd. RIJNSBURG. Bijtijds gered. Het zoontje van A. v. d. E. geraakte! de Lange Vaart en verkeerde in levensgj vaar. Door het flinke optreden van H. v.i Eykel is het gelukt de kleine nog bijtijd-' redden. Bloemen draaien door. Door de internationale omstandighw en het warme weer van de laatste dagj is op de veiling Flora meer dan de van de aangevoerde bloemen doorgedrag De groenlenhandel. In den groentenhandel komt nog weifl opleving, wel brengt de le soort bloenlf.j een vrij goeden prijs op, doch de kwam I ls over het algemeen met best. Do v*rD\a wers kunnen maar weinig eerste soort a voeren. De aanvoer blijft constant. MCi en rabarber is het afgeloopen wordt weinig aangevoerd: de prij? 15 dus de teelt niet loonend. Voor oe gr 1 tentelers is er nog weinig reden tot i* T denheid. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Brunstlng. Vlicf N.Z. 30 Aj Heemstede H. Noort», Hofstr. 14 van A. KraltRoem, Smldsstraat 28 van wjjk. Chr. Hogewoning en gein. öM teiweg 18 van Katwijk G. Rijkaart u Buurt 9. van Lelden. Vertrokken: H. Hogewoning n, n Mooy n. Valkenburg - F. Vfldgg, deWmPPPSS Noordwijkerhout S. de Mooy ca Oegstgeest. gezin I 2 A

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6