Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Dinsdag 22 Augustus 1939 De fiets- en wandelpaden door de duinen Ernstige aanrijding te Noordwijk Dronken automobilist in de Haarlemmermeer Dagbladreclame is met te vervangen Aug BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Johannes Fredericus Scheepens. J6 jaar. te Nieuwer Amstel en Francina Maria Diephout. 20 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrik Bax. arbeider van Naald wijk- Vertrokken: Pieternella S. Deurloo, dienstbode, naar Voorburg. HILLEGOM. Onvoorzichtige wielrijder. Zondagmiddag reed een achttienjarige wielrijder uit Veisen. doordat hij achterom keek. tegen een paal van het electrische liohtnet op de Haarlemmerstraat nabij de Oostcinderbrug De jongen scheurde daarbij zijn oor en verloor veel bloed Dr Ten Hoo- pen verleende medische hulp. Na voorloo- pig verbonden te zijn is de Jongen per auto naar Veisen vervoerd. P. D. van Mourik overleden. Zondag is de bekende secretaris van het Comité Ouden van Dagen in den ouderdom van 79 jaar overleden. Ook in vakkringen genoot de heer Van Mourik bekendheid doordat hij administrateur was van de Ne- derlandsohe Gladioiusvereeniging. Voorts was de heer Van Mourik commissaris der Nutsspaarbank afdecling Hillcgom. Do teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdagmidag om 3.15 uur. Haag. 2de voorzitster; G. Jansen Sr. Leid- schendam 2de secretaris; mejuffrouw A. Poot Voorburg. 2de pennlgmeesteresse; en J. J. Bourquin Voorburg. Hetdoel is het beoefenen van verschil lende takken van sport en ontspanning. De vereeniging telt momenteel twee afdeelin- gen en wel wandelsport en tooneel, terwijl een tweetal groepen ln voorbereiding is In de Zondag jl. gehouden bestuursver gadering werd besloten tot aansluiting van de wandelgroep bij den Z.H.W.B. De klee ding der wandelgroep zal bestaan uit zwar te broek. resp. rok.witte shirt en groene das. Als leiders werden aangewezen voor de wandelgroep de heer G. Jansen Sr. en voor de tooneelgroep de heer J. J Bourquin Sr. Besloten werd over te gaan tot het uitge ven van een maandblad. Voor de jeugd van 11—16 jaar zal een asp.groep in het leven worden geroepen, terwijl voor hen die be zwaren hebben tegen .sport op Zondag, ge tracht zal worden bij voldoende deelname speciale Zaterdaggroepen in het leven te roepien. KATWIJK AAN ZEE. Geen alcohol bij snelverkeer. Door de poolitle zijn in den afgeloopen nacht aamgehouden twee personen, die on der den invloed van sterken drank verkeer den op den Boulevard en met hun auto wilden wegrijden. De politie belette dit om ongelukken te voorkomen.Na ontnuchtering zijn zij naar hun woonplaats vertrokken. Van wie zijn de kleeren? De politie heeft een aantal kledingstuk ken gevonden op den Kanaaldijk langs den Rijn. Daar zich niemand in de nabijheid bevond, en de kleedingstukken daar reeds geruimen tijd lagen, zijn deze meegenomen naar het politiebureau. Ze bestaan uit: 4 jongensbroekjes, waar van 2 van zwart fluweel en 1 van blauw katoen; een paar beige kousjes: een rood petje met strik; een onderstuk van een bruine japxm ter breedte van 20 cM.; alles gewikkeld in een lichten damesregenmantel. De inspecteur van politie verzoekt, te worden bekend gemaakt met de herkomst van de bedoelde voorwerpen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vrachtauto tegcr boom gebolst. Door het springen van den voorband kwam de vrachtauto van de firma N. K. te Warmond aan den Zeeweg tegen een boom tercht. De boom knapte af: de auto werd aan den voorkant vernield en moest weg gesleept worden. De bestuurder kwam er wonderlijk genoeg met den schrik af. Tot directeur van het Diocesaan Mis siebureau alhier (Huize Callaoi is door den Bisschop vrn Haarlem benoemd de heer K. 1. Westerkamp. KATWIJK AAN ZEE. INITIATIEF VAN DEN KATWIJKSCHEN LOGGERSCHIPPER J. v. d. BENT. Inzake hulpvcrlecning aan gezonken duikbooten. De heer J. v d. Bent. wonende Jan Tooropstraat 41 te Katwijk aan Zee. schip per van den motorlogger K W 4 kreeg aan boord van het schip een beenblessure, ten gevolge waarvan hij thuis verpleegd moest worden. Hier vernam hij uit de dagbladen 1e rampen, die een Amerikaansche en een Engelsche duikboot getroffen hadden Hij nam het initiatief om aan den comman dant van de Marine te Willemsoord inlich tingen te vragen, hoe gehandeld moest worden, als hij op zee een telefoonboei van wn duikboot mocht vinden. De heer v d Bent kreeg, naar aanleiding van dien brief een schrijven namens den commandant van de Marine te Willemsoord waarin om. wordt gezegd: ,Ik heb de eer u mede te deelen, dat uw voorstel mij aanleiding heeft gegeven een beschrijving met gebruiksaanwijzing te doen samenstellen. Uw schrijven zond ik aan den Minister van Defensie met een voorstel dit 'n scheepvaart- en visscherijkringen be kend te maken,. Ik moge u dank zeggen voor dit initia tief, waardoor in een onverhoopt geval de kans op spjoeddge hulpjverleening wordt ver groot". De waterschout te Katwijk aan Zee mr. R Warmolte heeft een aantal afdrukken ^an bovengenoemde circulaire laten ver vaardigen en zal deze op ruime schaal vcr- Tfeiden over de Katwijksche visschers- Tloot. Onze plaatsgenoot de heer J. C. Scho- bcveld slaagde te Den Haag voor de hoofd akte. Op het politiebureau zijn inlichtingen w bekomen omtrent een heerenrijwiel, dat labeheerd in de Voorstraat voor Café De Branding is aangetroffen. NOORDWIJK. LEIDSCHENDAM. Onispanningsverccniging opgericht. In een druk bezochte bijeenkomst, welke werd bijgewoond door de heeren Hendriks ei1 Van Zanten resp. consul en bestuurslid Jan den Z.H.W.B. werd opgericht de Neu trale Ontspanningsvereeniging Sempre Avanti. Het bestuur werd als volgt samengesteld: b- W. Muller Leidsohendam, voorzitter; i, ph. G. Gariot Rcgcntessclaan 238 Den Haag, secretaris; J. Hage Leidschendam. Penningmeester; mejuffrouw L, Greve Den De Bisschop van Haarlem heeft tot kapielaan alhier benoemd de heer J. Breed- veld. NOORDWIJKERHOUT. De Bisschop van Haarlem heeft tot kapielaan alhier benoemd de heeren J. P. J. Solleveld ineom.) (H. Victor) en C. J. Berkhout Marlagesticht) OEGSTGEEST. Op den hoek RijnzichtwegSumatra- .straat is de wielrljdster mej J. v. I. te Lei den. in botsing gekomen met een auto, be stuurd door L. J. B. uit Noordwijk. De wiel- rijdster bekwam een hoofdwonde en eenige ontvellingen en is na voorloopige behande ling van dr. H. per auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden gebracht. Het rijwiel zoowel als de auto werden bij de botsing beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. De Bisschop van Haarlem heeft tot kapelaan alhier benoemd de heer S. M. M. Steur. VOORHOUT. De studiedagen v. d. Ned. R.K. Volksbond. Gisteren trad als derde spreker op pater J. H. A. Vrijmoed O.F.M. uit Delft, over „De arbeid, levenslast, maar ook levens vreugde". Spr. memoreerde dat arbeid geen straf is van erfzonde. De zorg, de inspanning en de moeite zijn de straf der zonde. In het kapitalistische stelsel wordt de arbeid niet naar waarde gewaardeerd, aldus spr. De arbeider wordt te veel gelijk gesteld met de machine. Wanneer de arbeid gedragen wordt door godsdienstige overwegingen, zal men in den arbeidswil, in de arbeids vreugde een zielkundig probleem vinden. De aardsche arbeid kan gezien worden als de inzet voor den hemelschen arbeid in de eeuwige gelukzaligheid. 's Middags werd een kort lof gecele breerd door den heer J. M. v. d. Griend. Na het avondeten behandelde de heer Max van Poll „De arbeid als factor in het economische leven". Indien wij de ons om ringende wereld gadeslaan, aldus spr., dan bespeuren wij een verbluffende zelfwerk zaamheid. Men denke aan de arbeidzaam heid der mieren, de wiskundige berekend heid der bijen, den sterrenhemel enz. Bij menschelijken arbeid is menschelijk ver stand noodig. Elke arbeid draagt een so ciaal karakter, d.w.z. elke bewustheid heeft economisch resultaat. In dezen zin is hoo- ger geordende arbeid de gevende, de lager geordende arbeid de ontvangende. Hierin ligt noodzakelijk de onderlinge liefde van den mensch, maar tevens de onhoudbaar heid van een klassestrijd. Kapelaan G. J. M. ten Have gaat heen. Naar wij vernemen heeft de bisschop van Haarlem den hier zeer geliefden ka pelaan G. J. M. ten Have benoemd tot kapelaan te Heemstede. Wij wenschen kapelaan Ten Have veel goeds toe in zijn nieuwe parochie. Zijn heengaan van de St. Bartholomeus-parochie zal door talloozen ten zeerste betreurd worden. De Bisschop van Haarlem heeft tot kapelaan alhier benoemd de heer H. M. J. Stoelinga (neom.). Werkzaamheden vorderen flink. HET GEDEELTE KATWIJKNOORDWIJK KOMT HEDEN KLAAR. Inzake den aanleg van de fiets- en wandelpaden door de Noord en Zuid duinen deelde de heer T. Boer, hoofd uitvoerder van de Nederl. Heide Mij. ons mede, dat deze paden van Noord- wijk tot aan de radiomasten, dus door de Staatsbosschen, thans geheel gereed zijn en dat hedenmiddag ook het stuk Katwijk aan Zee tot Noordwijk aan Zee gereed komt. De paden zijn elk 3 M. breed. De fiets paden hebben een puinifundeerins en zijn verder geasphalteerd; de wandelpaden lig gen op graszoden. Thans komt in behandeling het stuk tot aan de grens van Noord-Holland. Het gedeelte WassenaarKatwijk a. Zee zal ongeveer over 5 weken gereed zijn. Op het oogenblik werken er 160 man uit Den Haag en Wassenaar en 20 man uit Katwijk en Noordwijk. Als de paden gereed zijn, zal met de be plantingen aan weerszijden begonnen wor den. Verschillende planten zullen daar neergezet worden, zoodat in de toekomst het afwisselend geboomte het natuur schoon zal bevorderen. heeft een ringrljderij plaats per rijwiel voor paren, doch geen twee dames en ook geen twee heeren. Gecostumeerd op het rijwiel is verplicht, waarvoor tevens fraaie prij zen beschikbaar zijn gesteld. Woensdag 13 September heeft de nationale korte baan harddraverij plaats op de uitstekend ingerichte baan van de commissie, gelegen naast het voetbalveld, waarvan de prijzen zijn vastgesteld als volgt: le prijs f. 300, 2e pr. f. 100, 3e pr. f. 50. Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken, volgde sluiting. Bij mooi weer wacht ons dus weer een prachtig Koninginne- feest. WASSENAAR. BEGRAFENIS VAN WIJLEN DEN HEER J. EGGINK. VOORSCHOTEN. Pastoor G. Boos. Mgr. J. P. Huibers. Bisschop van Haarlem heeft als opvolger van Pastoor P. Meijer tot Pastoor dezer Parochie benoemd den heer G. Boos, sedert 1932 te Lewedorp, gemeente 's Heerarendskerke, Zeeland. Pastoor G. Boos werd in 1888 geboren, tot priester gewijd in 1912 en was voordien o.m. kapelaan te Bodegraven en 's-Gravenhage. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Adriana Hendrika. D. van A. M. van der Ham en M. van Leeuwen Cor nelia Maria Petronella, D. van Th. P. J. Spie geler en B. M. Warmerdam Cornelis Johan nes Theodorus, Z. van Joh. C. Schipper en A. A. Holtkamp. Gehuwd: Hieltje Leenstra en Cornelia Johan na Maria Turk. Loop der Bevolking. Gevstigd: W. van Teylingen, Papelaan 94 - A. A. de Monije, Leidscheweg 170 J. H. M. Knjjnenburg, Schoolstraat. 30 W. van Zeist, geb. Tilstra, Parkstraat 10. Vertrokken: J. Budding naar Den Haag. Noor derbeekstraat 138 C. F. van Wieringen. naar Den Haag, Lindestraat 14 H. C. van Wierin gen. naar Den Haag. Lindestraat 14 C. P. Wijsman, n. Noordwijkerhout, Langevelderweg 17 Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling, bedraagt deze week 85 mannelijke en 2 vrouwelijke personen, totaal 87 perso nen, waarvan 55 in werkverschaffing. Door de Ned. Ver. v Luchtbescher ming zal op 7, 8 en 9 September achter het Raadhuis een luchtbeschermingstentoon stelling worden gehouden. Oud-secretaris der gemeente. Gistermiddag werd hier onder groote belangstelling op de Alg. Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. Eggink, oud-gemeente secretaris dezer gemeente. Onder de tal rijke aanwezigen merkten wij op wethou der D. Th. Ruys, loco-burgemeester, H. Brouwer, loco-secretaris, oud-burgemeester B. Ph. S. A. Storm van 's Gravesande en oud-burgemeester J. M. M. Wiegman, dr. F. van Praag, jhr. W. K. von Weiier, P. L. Huibers, directeur van gemeentewerken, dr. 1 J. E. Hubbeling, gemeente-geneseher, J. E. Bindels, directeur kasteel „Oud-Wasse naar", J. M. M. van Meetelen, burgemees ter van Bergschenhoek en vele anderen. Nadat het stoffelijk overschot was neer gelaten werd het woord gevoerd door jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's Gravesande. die opmerkte, dat hoe meer men van iemand gehouden heeft, hoe moeilijker het wordt een woord van afscheid te spreken. De heer Eggink was een eenvoudig man: die zich zelf heeft opgewerkt tot wat hij is geworden, een hoogst bekwaam man, vol toewijding, vol goedheid, doch een man, die zichzelf nooit op den voorgrond plaatste, een man die daarom niet verge ten zal worden; Oud-Wassenaar zal hem steeds blijven gedenken, omdat men hem gekend heeft. Spr. zeide dat hij gedurende 18 jaren met den heer Eggink heeft mo gen samenwerken; hij kan daarbij getui gen dat de heer Eggink een artistiek man was, een man, die aandacht had voor alles was mooi en goed was, een man, die zich ten volle gaf aan zijn taak en zijn gezin. Spreker zeide er zeker van te zijn, dat zijn opvolger, burgemeester Wiegman, van den ontslapene, eenzelfde getuigenis zou geven. Als er leed was te verwachten of onaangenaamheden te voorkomen, was de heer Eggink de man. Hij stelde zich niet op eigen voordeel in, hij werkte voor de ge meente en zijn gezin. Velen zullen hem blijven gedenken. Eggink, oude vriend rust zacht, aldus eindigde spreker. Een broer van den overledene dankte oud-burgemeester Storm van 's Grave sande voor diens hartelijke woorden en voorts allen voor hun belangstelling. De Bisschop van Haarlem heeft tot kapelaans alhier benoemd de heeren N. M. Riep (neom.) en P. A. van den Bosch. WARMOND. Vergadering der Oranje-Commissie. In hotel ,,De Stad Rome" vergaderde onder voorzitterschap v. d. heer J. Berg man de Oranje-Commissie, ter vaststelling van de feestelijkheden. Na opening door den voorzitter las de secretaris de notulen die vastgesteld werden. Na discussie werd besloten dat ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin volgens de traditie drie dagen feest zal worden ge vierd en wel op 11, 12 en 13 September a.s. Op Maandag 11 September zal des morgens om 9 uur een optocht plaats vinden van de schoolkinderen, met begeleiding van de beide muziekcorpsen, waarna 'n tractatie op de school zal plaats vinden, 's Middags om twee uur beginnen de kinderspelen t.w. korfballen voor meisjes v. 6 en 7 jaar muurtje bouwen voor jongens van 6 en 7 jaar. eierdragen voor meisjes van 8. 9 en 10 jaar, tonkruien voor jongens van 8, 9 en 10 jaar, wagentje rijden voor jongens van 11 en 12 jaar. visschen voor meisjes en jongens van 13 en 14 jaar, boegspriet loo- pen voor jongens van 13 en 14 jaar, schoe- nenren voor meisjes van 15 en 16 jaar en wortelknuppelen voor jongens van 15 en 16 jaar. Op Dinsdag 12 September a.s. 's mor gens te 9 uur „Onthoofding van Landru" voor mannen van 17 en 18 jaar, „Op zoek naar een man" voor meisjes en vrouwen van 17 tot 80 jaar. 's Middags om 2 uur JONGEN MET AUTO IN BOTSING Gistermiddag te ongeveer half zeven had de bij het kruispunt BeeklaanVinkeniaan Noordwijk een ernstige aanrijding plaats Een drietal Jongens uit Heemstede kwam per rijwiel uit de richting Katwijk en wil de bij ht kruispunt Beeklaan—Vinkeniaan de Beeklaan op rijden, toen juist uit de richting Noordwijk a. Zee een auto, be stuurd door den heer v. B uit Den Haag daar passeerde. De heer v. B. remde uit alle macht, zoodat de auto in tegenover gestelde richting kwam te staan. Echter kon hierdoor niet worden voorkomen, dat de meest links rijdende 11-jarige H. V. uit Heemstede ernstig werd aangereden. Het ventje kwam met zijn rijwiel op den bum per der auto terecht en bleef in bcwuste- loozen toestand liggen. Dr. W., die de eer ste hulp verleende constateerde een her senschudding, een sleutelbeenfracluur en inwendige verwondingen. Hij oordeelde overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Per ziekenauto van den heer Beuk werd het slachtoffer naar Leiden overgebracht. Gisteravond was zijn toestand zeer ernstig, doch hedenmorgen naar omstandigheden redelijk wel. Het rijwiel van het slachtoffer werd to taal vernield, terwijl van de auto, welke door de politie ln beslag werd genomen, een koplamp en de radlateur werden be schadigd. De politie stelde 'n onderzoek ln. AMSTERDAMMER GEARRESTEERD. De rijks- en gemeentepolitie uit Haar lemmermeer hebben den Amsterdammer, Van V., wegens poging tot doodslag aan gehouden. Van V. was met eenige vrienden uit ge weest met een auto. en had diverse café's bezocht. De auto reed zigzagsgewljs, hetgeen den rijks- en gemeente-politiemannen, die toevallig op den Sloterweg te Badhoeve dorp stonden, niet ontging. Beide politiemannen hadden zich mid den op den weg opgesteld en gaven het stopteeken. Toen de auto de politie tot op korten afstand genaderd was, gaf de bestuurder plotseling vol gas en reed op de politie in. Door snel terzijde te sprin gen. konden de agenten zich redden. Zij noteerden echter het nummer van de auto. Het bleek dat dit nummer toebehoorde aan zekere O uit Amsterdam. Doch niet O. maar Van V., eveneens uit Amsterdam, had achter het stuur gezeten. De man verklaarde, dat hij en zijn ka meraden O. en E. beschonken waren ge worden. desondanks gingen zij toch toe ren. Ieder had volgens zijn zeggen vijf tien glazen bier gedronken. „Het konden ook nog wel een paar meer geweest zijn." Van V. is hierop vastgehouden en zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld wegens poging tot doodslag. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken, werd een verzoek om subsidie van de Chr. HBS. te Alphen aangenomen met 43 stemmen. Een gelijk verzoek van de Diocesanen Land- en Tuinbouwschool te Aarlander- veen werd eveneens goedgekeurd (f. 4.40 voor 2 leerlingen.) Vaststelling der regeling bij brand door de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij te Noorden. De voorzitter geeft een uitvoe rige toelichting. B. en W. stellen voor een vast bedrag ad f. 150 per jaar te geven, waarbij ook de 6 man vast personeel zijn inbegrepen. Met alg. st. goedgekeurd. Vaststelling der vergoeding ingevolge art. 101 L.O.-wet over 1936. Bij gebreke van een O.L school ln deze gemeente, is naar drie gelijksoortige gemeenten gevraagd n.l. Ter Aar. Nieuwveen, Nieuwkoop. Het gemiddelde bedrag per leerling te j Ter Aar was f. 12.32, te Nieuwveen f9.81. en Nieuwkoop f. 8.44. Uiteindelijk heeft de Christ, school nog te goed f. 31.52 en de R.-K. school f. 112.94. Het gemiddelde werd dus aan de hand van de gelijksoortige ge meenten vastgesteld op f. 9.81 per leerling. De wijziging der gemeentebegrooting 1939 werd onveranderd aangenomen. De voorzitter deelde mede dat het plan bouw dubbele arbeiderswoning op het De partement officieus is goedgekeurd. De gunning zal op 5 September door oen Raad geschieden Tijdens de rondvraag vroeg de heer Van Veen naar de inschakeling van de winke liers in de distributie van levensmiddelen. De voorzitter deelde mede. dat zij bij de volgende zending Ingeschakeld worden. Dan sprak de voorzitter woorden van dank tot den scheldenden wethouder, den heer C. van Baren, met wien hij vier jaar prettig heeft samengewerkt. Het speet spr. dat de heer Van Baren de dupe is ge worden bij het inleveren der candldaten- Ujsten. Voorts dankte de voorzitter hem voor al hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan. HIJ riep den heer Van Ba ren een „tot weerziens" toe tot over vier jaren. De heer v. d. Weyden sloot zich hierbij aan en dankte voor de prettige samen werking ln wethouders- en raadsvergade ringen. Na een dankwoord van den heer Van Baren volgde sluiting. Blikseminslag. Zondagavond sloeg de bliksem in in de woning van dr. L. waar de electrische lei ding werd vernield zonder dat brand ont stond. Bij den landbouwer v. d. W„ aan het Limeer sloeg de bliksem in een drietal erw- tenhoopen, welke in vlammen opgingen. 481 »te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3e klasse, Ze lijst Trekking van Dinsdag 22 Augustus 1939 Hooge Prijzen f 25.000.— 7861 f 1000— 1931 5695 f 400— 5612 8381 18265 f 200— 5369 f 100— 1783 2556 4016 8601 8984 10327 11850 15328 18917 Prijzen van 45. 1017 1030 1037 1129 1136 1153 1166 1249 1274 1347 1360 1387 1423 1444 1449 1454 1472 1489 1512 1567 1572 1710 1773 1830 1851 1875 1879 1903 1919 1945 1962 1963 1975 2113 2127 2147 2148 2187 2197 2201 2237 2252 2373 2468 2477 2507 2615 2622 2659 2750 2752 2761 2816 2850 2851 2873 2378 2949 3002 3031 3047 3058 3062 3105 3114 3124 3136 3174 3175 3187 3193 3236 3246 3325 3394 3421 3438 3472 3509 3523 3613 3617 3619 3646 3688 3692 3726 3748 3774 3845 3863 3873 3912 3919 3940 3947 3955 3962 3983 4000 4001 4006 4027 4030 4060 4069 4101 4144 4147 4197 4208 4222 4253 4275 4283 4385 4389 4434 4461 4462 4488 4489 4507 4528 4595 4611 4621 4636 4664 4725 4733 4735 4746 4778 4784 4847 4938 4939 5005 5064 5069 5083 5108 5115 5128 5161 5174 5180 5201 5228 5240 5260 5276 5305 5332 5356 5413 5463 5470 5486 5513 5566 5570 5592 5635 564# 5662 5682 5720 5749 5758 5803 5822 5859 5876 5892 5902 5905 5907 5921 5933 5942 6002 6022 6048 6064 6074 6079 6098 6147 6157 6194 6245 6252 6253 6277 6300 6356 6370 6375 6422 6497 6506 6525 6526 6532 6587 6614 6628 6632 6634 6641 6701 6814 6839 8895 6905 7000 7001 7015 7117 7118 7129 7140 7141 7234 7248 7265 7266 7288 7329 7464 7525 7533 7631 7653 7686 7717 7727 7769 7841 7907 7931 7982 8021 8024 8029 8034 8036 8071 8072 8117 8129 8143 8160 8227 8267 8302 8383 8386 8471 8504 8527 8532 i 8556 8647 8682 8704 8710 8732 8303 8821 8828 8842 3881 8925 8930 8951 8975 9020 9024 9025 9056 9072 9085 9090 9107 9121 9133 9139 9195 9251 9261 9280 9342 9357 9387 9439 9454 9490 9s94 9500 9514 9574 9691 9727 9737 9739 9753 9780 9782 9803 9849 9930 9934 9940 9948 10035 10098 10113 10159 10173 10225 10262 10283 10368 10467 10480 10514 10555 10561 10585 10616 10627 10660 10683 10750 10764 10811 10818 10838 10882 1089O 10905 10922 10969 10988 11002 11042 11052 11060 11068 11078 11108 11114 11128 11149 11168 11222 11286 11323 11337 11401 11413 11423 11443 11477 11511 11581 11593 11597 11623 11639 11678 11679 11687 11710 11301 11828 11830 11848 11854 11878 11897 11917 11924 11925 11933 11937 11966 12017 12034 12035 12037 12051 12053 12100 12102 12123 12180 12213 12220 12230 12341 12349 12369 12388 12422 12431 12455 12513 12523 12540 12564 12567 12603 12606 12623 12672 12683 12697 12708 12709 12722 12734 12796 12797 12815 12822 12828 12864 12883 12917 12940 12974 13014 13023 13102 13104 13116 13178 13323 13450 13457 13594 13644 13663 13692 13699 13716 13747 13769 13783 13880 13893 13991 14012 14046 14064 14080 14106 14126 14144 14163 14167 14184 14257 14277 14282 14287 14325 14342 14369 14373 14447 14547 14554 14576 14577 14609 14627 14684 14780 14822 14850 14950 14959 14962 15020 15130 15139 15144 15184 15208 15219 15222 15236 15254 15282 15303 15312 15347 15389 15406 15495 15566 15591 15609 15620 15715 15745 15800 15804 15809 15826 15832 15849 15881 15883 15913 15953 15957 15960 15977 16050 16099 16119 16153 16189 16192 16193 16219 16241 16328 16334 16341 16443 16468 16500 16570 16573 16585 16592 16670 16671 16692 16706 16737 16761 16764 16782 16786 16903 16910 16932 16967 16984 17033 17104 17127 17131 17146 17153 17156 17163 17191 17197 17243 17339 17388 17406 17415 17431 17446 17469 17520 17563 17573 17651 17670 17698 17714 17721 17737 17764 17860 17880 17885 17892 17897 17903 17921 17968 179S6 18020 18196 18202 18223 18291 18312 18321 18347 18433 18478 18500 18501 18507 18528 18551 18587 18659 18668 18709 18734 18762 18775 18813 18838 18846 18849 18950 18989 19089 19098 19115 19117 19170 19188 19230 19233 19243 19264 19274 19394 19409 19435 19454 19459 19472 19494 19537 19540 19554 19636 19656 19695 19718 19772 19796 19889 19900 19913 19978 19995 20002 20007 20105 20125 20126 20174 20176 20196 20222 20236 20239 20240 20279 20322 20325 20361 20404 20462 20464 20479 20504 20546 20549 20558 20601 20606 20643 20684 20690 20693 20735 20796 20799 20811 20840 20848 20870 20879 20888 20897 20948 20957 20967 20984 21005 21011 21016 21026 21040 21041 21096 21103 21109 21125 21137 21143 21230 21243 21257 21280 21285 21310 21314 21318 21375 21387 21467 21498 21555 21565 21576 21585 21594 21612 21699 21743 31755 31758 21842 21918 Verbet. 3e klasse, le lijst: 2950 m. x. 5958; 18444 m. z. 18484; 12825 ontbreekt. (Bulten verantwoordelijkheid dei Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VACANTIE-MIJMERING IN OUDEN TRANT. Speeltuin met je mallemolen. Met Je schommels en je wip, Waar zoo vaak ik heb ontstolen Blikken ei aan kakelkip. Speeltuin met je kijkspul-dingen. Met Je ton en slingerrek. Waar we aan de ringen hingen, Zaal'ge. onvolprezen plek. Speeltuin uit mijn kinderjaren. Met Je rutschbaan-glij-geneugt. Niets kon jou toen evenaren, Eldorado mijner Jeugd. Speeltuin, ik ben thans op laren, Zit op 's levens wibbel-wip. Op den schommel der gevaren, Met mijn ouwe kakelkip. 't Vogelnestje aan de ringen Bouw al lange ik niet meer, Toch zijn mij jouw jeugd-jool-dingen Even dierbaar als weleer. Nimmer kan ik langs jou komen, Zonder even stil te staan, Lustoord mijner kinderdroomen, Om verjongd weer voort te gaan. Speeltuin, wil als dank aanvaarden, Van de hummel-kleuter-schaar, Klontjes voor je hobbelpaarden. Klantjes weer het volgend jaar. Speeltuin, blijf nog lange tijden Voor de kinderen bestaan; Laat ze draaien, laat ze glijden, Tot hun jeugd heeft afgedaan; Tot ze moeizaam mededuwen Mallemolen „levensstrijd": Tot zc van het duwen gruwen Speeltuin: Wees gebenedijd! J. H. OOSTERWIJK. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7