IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 21 Augustus 1939 Zoo warm? GEMENGD NIEUWS Tragisch voorval St.-Oedenrode te Noodlottige twist tusschen twee buren LAND- EN TUINBOUW Denaturatie van aardappelen in den herfst RECHTZAKEN UN/T IN UTTIKEN twee jongetjes door bliksem gedood. Gistermiddag omstreeks twee uur zijn de negenjarige Willem Klomp en de elf jarige Karei Schraven tijdens een kort en hevig onweer, dat zich omstreeks dat tijdstip boven Sint Ocdenrode ontlastte, door den bliksem getroffen en gedood. De beide Jongens zaten met hun zusjes op een bank voor het huls van de fam. Klomo. De bank werd weggeslagen, terwijl hét zevenjarig zusje van Karei Schraven be wusteloos tegen den grond sloeg. Door het toepassen van kunstmatige ademhaling werden de levensgeesten bij het meisje op gewekt. De twee andere kinderen bleven on gedeerd. DE een steekt den ander dood. Te Helmond heeft zich gisteravond in de Smalstraat een bloedig drama afge speeld. Een 40-jarige man is hiervan het slachtoffer geworden. Tusschen de buren K. en van B., die in deze straat wonen, heerschte reeds gerui- men tijd oneenigheid en ook gistermiddag kwam het weer tot een woordentwist. Toen de belde mannen elkaar 'savonds te onge veer half zeven in de gemeenschappelijke gang achter de woning ontmoetten, kregen zij opnieuw ruzie. Plotseling trok van B. een mes, waarmede hij zijn buurman een steek in den bulk toe bracht Hevig bloedend zeeg het slachtoffer in een. Geneeskundige hulp, die spoedig aan wezig was, mocht niet meer baten. Het ilachtoffer is korten tijd later overleden. De politie heeft den dader, die eveneens ongeveer 40 jaar is, in zijn woning gear resteerd. vergiftiging door koolmonoxyde te meppel. Jongeman gestorven. Gistermiddag heeft zich te Meppel een geval van koolmonoxyde-vergiftiglng voor- ledaan, waarvan de ongeveer 23-jarige J. Camm, tijdelijk ambtenaar bij de gemeente secretarie te Meppel, het slachtoffer is ge worden. De heer Kamm wilde zich na een mo torrit verfrisschen in de douchecel van zijn ouderlijke woning. Door onvoldoen de ventilatie ontwikkelde zich in de cel koolmonoxyde. Toen hij wat lang weg bleef, ging zijn zuster eens een kijkje nemen. Zij vond haar broer in de bad- cel bewusteloos op den grond liggen. Een te hulp geroepen geneesheer paste langdurig kunstmatige ademhaling toe, waarbij ook van een zuurstofapparaat ge bruik werd gemaakt. Men slaagde er even wel niet in de levensgeesten weer op te wekken. DOODELIJKE AANRIJDING TE OOSTZAAN. Zaterdagmiddag omstreeks half één wilde de 57-jarige onderwijzer aan de Openbare Lagere 8chool ln de Kerkbuurt te Oostzaan, de heer D. D. van der Kolffln den kom van het dorp den rijweg oversteken. Juist op dat oogenbllk naderde uit het Zuldelnde een motorfiets, bereden door den dienstplich tige van M., die op weg was van het bad huis naar zijn kwartier. De motorrijder slaagde er niet meer ln den voetganger te ontwijken. De heer van der Kolff sloeg tegen den grond en liep een zware hersenschudding op. Het slachtoffer werd naar zijn woning vervoerd, waar hij hter op den dag aan de gevolgen overleed. De motorrijder liep slechts lichte verwon dingen op. IN HAVEN VAN DE LEMMER VERDRONKEN. Lijk van jongen na 3 uur opgehaald. Eenige jongens waren gistermiddag in de haven van de Lemmer gaan zwemmen. Eén ran hen, de 16-jarige Jan Brandenburg uit de Lemmer, vergde te veel van zijn krach ten, want nadat hij de haven reeds een keer was overgezwommen, probeerde hij langs dezelfde route weer terug te gaan. Op een gegeven moment zagen zijn vrienden, dat de jongen ln moeilijkheden verkeerde. Zij trachtten hem boven water te houden, maar kwamen daardoor zelve in een gevaarlijke Positie, zoodat zij hem moesten loslaten en de jongen in de diepte vefdween. De terstond gewaarschuwde politie heeft bet lijk drie uur later opgehaald. boerderij door blikseminslag afgebrand. Tijdens een kort en hevig onweer, ge- Paard gaande met geweldigen hagelslag is gisteravond omstreeks negen uur de bliksem '"geslagen in de boerenhofstede, bewoond door den landbouwer r. Brinkman te Laag- Halen. In korten tijd stond de boerderij in lichter 'saie. Daar een dichte vonkenregen gevaar opleverde voor de omgeving, waarin ver scheidene korenmijten staan, werd de brandweer uit Bellen gewaarschuwd, die jbst een motorspuit uitrukte en verdere uit leiding van den brand wist te voorkomen, "p boerderij brandde evenwel tot den grond af. De schade wordt door verzekering gedekt. VAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zaterdagmiddag stapte de 15-j. Joh. Broos 'P den zolder in ue landbouwschuur van A. uitslaande brand te den haag. Vlam sloeg ln een pan met vet. Dat kleine oorzaken groote gevolgen kun nen hebben ls Zaterdagavond weer duidelijk geworden, toen een bewoonster van de bo venste étage van het perceel Willemstraat 71 te Den Haag een pan met vet op het vuur had staan en zich even verwijderde om een stukje vleesch te gaan halen. Op dat oogenbllk sloegen de vlammen op het vet over en ln een oogwenk stond de woon kamer in lichterlaaie. In het perceel WUlemstraat 71 zijn ge vestigd de kantoren van het Centrale Be spreekbureau voor concerten en het Reis bureau Cebuto. terwijl het huls bewoond wordt door drie families. Toen de vlammen door het groote venster op de bovenste étage zichtbaar werden, waarschuwden de bewoners van de overzijde van de WUlemstraat onmiddellijk de politle- brandweer. Met vier stralen op de waterlei ding werd het vuur bestreden. Het gevaar was niet denkbeeldig, dat de vlammen op de belendende perceelen zouden overslaan en zoo werden groote hoeveelheden water op de daken van de perceelen 69 en 73 ge richt. De brand was ongeveer 9 uur begonnen en om half tien reeds was leder gevaar voor uitbreiding geweken. De bovenste verdie ping van perceel no. 71 brandde totaal uit. De waterschade ln de aangrenzende percee len was niet gering. bij het zwemmen verdronken Zaterdagmiddag om half drie is ln de Waalhaven te Rotterdam nabij pier 7 de 36-J. Rotterdamsche typograaf H. v. Toren verdronken. Na twintig minuten werd het lichaam op gehaald. Gedurende een uur werd kunstma tige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat. Het stoffelijk overschot ls naar het Zui- derzeeziekenhuis overgebracht. LIJK VAN VERDRONKEN SCHIPPERS KNECHT OPGEHAALD. In de Waal onder de gemeente Zaltbom- mel ls gistermiddag het lijk opgehaald van den 18-Jarlgcn schippersknecht F. R. Marak uit Geleen, die verleden week Dinsdag nabij Hurwenen van het sleepschlp Dameo 37 overboord ls geslagen. -art te "oordnoek, gemeente Klundert waardoor hij van een hoogte van acht TOter Ir- de schuur viel. De jongeman be- zoo zware verwondingen, dat hij na "tele oogenblikken overleed. afbetalingsfirma opgelicht. In het huis van Bewaring te Rotterdam zijn twee Rotterdammers Ingesloten, die twee afbetalingsmagazijnen, waarvoor zij arbeidden, resp. voor bedragen van f. 1500 en f. 600 hebben opgelicht. Het zijn de 35-ja- rige J. C. v. d. S en de 39-jarige a. C. F., die de firma's T. K. en H. S. benadeeld heb ben. Zij wisten dergelijke bedragen binnen te krijgen door schijnacten op te maken. In totaal wisten zij 108 acten op te maken. Soms trad F. ten opzichte van v. d. S. als kooper op, in welke schijnhoedanigheid hij dan een acte onderteekende. Een groot aan tal goederen is op deze manier verdwenen. Voorts heeft de politie opgespoord den 34-j. J. K. en den 36-j. a. a. v. l„ die we gens heling zullen moeten terechtstaan. De politie heeft reeds een groot gedeelte van de goederen weten te achterhalen, ter wijl naar het overige een diepgaand onder zoek wordt Ingesteld. v. d. S. heeft een volledige bekentenis af gelegd. INTERESSANTE KUSTREDDINGS- DEMONSTRATIES TE SCHEVENINGEN. Vliegmachine brengt verafgedreven zwemmer hulp. Een groot aantal van de zeer talrijke bad gasten, welke Zaterdag aan het Schevenlng- sche strand vertoefden, begaf zich ln den loop van den middag naar de rechterzijde van de wandelpier om daar tegenwoordig te zijn bij de groote kustreddingsdemonstratles welke georganiseerd waren door den Neder- landschen Bond tot het redden van drenke lingen. De Haagsche politie had een gedeelte van het strand afgezet en op dat stuk kon den de redders hun oefeningen uitvoeren. Per luidspreker werden de oefeningen toe gelicht door den heer J. W. van Gemen. voorzitters van de Technische Commissie van den Nederlandschen Bond. Om drie uur begonnen de demonstraties met het vertoonen van vervoer en bevrij dingsgrepen in brigadeverband op verschil lende gedeelten van het strand door de bri gades van Rotterdam, Bloemendaal, Wasse naar en Den Haag. Daarna ging een zwem mer in zee. die moest fungeeren voor dren keling. Vlot werd hij gered door handrei king van zoogenaamde niet-zwemmers, die een lange ketting vormden en op deze wijze tot ver in zee konden gaan. Zeer interessant was ook de demonstratie van redden door gebruikmaking van een kano Men moest zonder twijfel de handig heid bewonderen waarmede de redders hun kano over de golven stuurden in de richting van den drenkeling, die tenslotte aan de kano mee naar de kust werd gesleept. De demonstratie van een redding door middel van haspel en lijn werd twee keer gegeven. De tweede maal namen de vier brigades ieder een drenkeling onder handen, terwijl prijzen zouden worden toegekend voor de beste en snelste prestatie. De Wassenaar- sche brigade werkte volgens de meening van de deskundigen het best deze redding af en behaalde dus den eersten prijs. Bij de laatste redding werd gebruik ge maakt van een vliegmachine. Ondersteld was. dat een zwemmer ver in zee was afge dreven. De kustwacht merkt, dat hij ln nood verkeert en vraagt telefonisch hulp op het nabijzijnde vliegveld. Een machine, bemand met vliegers van de vrijwillige organisatie sportvliegers, stijgt op en zoekt ter plaatse de zee af. Wanneer de drenkeling gevonden is. wordt een reddingsboei uitgeworpen, waarmee de man drijvende kan blijven. Een reddingsboot zorgt dan voor het aan land brengen van den drenkeling. Het spreekt vanzelf, dat aller belangstel ling zich op deze oefening concentreerde, omdat thans voor het eerst van vliegma chinehulp werd gebruik gemaakt. Aan de snelheid, waarmee de demonstratie werd afgewerkt, zou men dit niet kunnen zeggen. Het was alsof de redders deze manier reeds lang ln de practljk hadden uitgeoefend. Tot slot spraken verschillende autoritei ten op het gebied van reddingswezen hun hoop uit, dat het publiek het belang van den Nederlandschen Bond tot -edden van drenkelingen moge Inzien. Een waarschu wing om de uiterste voorzichtigheid ln acht te nemen bij het zwemmen in zee bleef niet achterwege. Pleidooi van het Koninklijk Nederlandsch Landbouwcomité. DE VLEESCHPOSITIE. Onder leiding van den heer H. D Louwes te Ulrum ls dezer dagen de maandelijksche vergader,ng der eerste afdeel ng van het Koninklijk Nederlandsch Landoouw-comlté te Utrecht gehouden Een der aangesloten organisaties heeft nog eens een pleidooi gevoerd voor het openstellen van de gelegenheid tot de naturatie van consumptieaardappelen van klasse A In den herfst, gecombi neerd met een geleidelijk oploopen van den denaturatiebijslag. Daardoor zou worden bereikt, dat de aardappelprijzen zich op een behoorlijk peil kunnen handhaven; voor gebiek aan aard appelen in het voorjaar behoeft dan niet te worden gevreesd. Bovendien zouden de verbouwers nog het voordeel hebben van de hoogere veevoeder- waarde der aardappelen in de wintermaan den. Teneinde van een redelijk prijspeil ver zekerd te zijn, werd het noodig geacht de denaturatie reeds per 1 November te doen ingaan, met een vergoeding van f. 1,40 Van 1 Januari af zou de verhooging met 10 cent per maand dienen op te loopen, ln dier voege, dat voor Mei het maximum van f. 1.90 per 100 KG. zoude wflgden bereikt. De vergadering kon zich met een der gelijke regeling vereenigen en oordeelde dat de hoogere kosten ten laste van het Landbouwcrisisfonds behooren te worden gbracht, daar een regelmatige voorziening van de binnenlandsche markt met aard appelen als een algemeen belang moet wor den beschouwd. Besloten werd deze aangelegenheid ln de vergadering van dagelijksche besturen der centrale landbouworganisaties met het college van Regeeringscommissarissen aan de orde te stellen. Aan de hand van een nota, Eamengesteld door een commissie, werd opnieuw uitvoe rig van gedachten gewisseld omtrent de vleeschpositle in den komenden herfst en in een verder verwijderde toekomst. Er bestaat gevaar, dat door het over- groote aanbod van rundvee op de a.s. herfstmarkten, de rundveeprijzen totaal ineen zullen storten. De vergadering kwam tot de conclusie, dat bij het tegenwoordige overschot van vleesch hier te lande, elke invoer van vleesch hetzij rund- of paardenvleesch uit den booze is. Bovendien verdraagt een der gelijke invoer zich niet met het bestaan eener teeltregeling. Algemeen was men voorts van oordeel, dat de Regeerine door het uit de markt nemen van 2e en 3e klasse rundvee, ri goureuze prijsdalingen dient te voor komen. Hoewel de melk- en zuivelposltie ln het algemeen de richtlijn moet zijn, welke bij de rundveepolitiek moet worden gevolgd, zoodat een vermindering der kalvertoewij - zing niet ln aanmerking komt, ls op dit gebied toch wel Iets te doen Zoo zou, naar men meende de rundveeteeltregeling kun nen worden ontdaan van franje, welke de vleeschpositle ongunstig beïnvloedt. In ver band hiermede dient op afschaffing van de z.g. ossenschetsen te worden aangedrongen. Het spreekt vanzelf, dat daarbij met de belangen van die gebieden, waar van ouds het houden van ossen gebruikelijk is, moet worden rekening gehouden Ook was de vergadering eenstemmig van gevoelen, dat elke exportmogelijkhe d van rundvleesch, ook indien deze gepaard moet gaan met het verleenen van een belang- LIJK OPGEHAALD. Uit het Hollandsch Diep onder Wlllems- dorp ls gistermiddag het lijk opgehaald van T. van Dongen, wonende te Dordrecht, die Zaterdagmiddag bij het zwemmen ls ver dronken. KIND VAN ANDERHALF JAAR DRONK BENZINE. Aan de gevolgen overleden. Gisteravond ongeveer half zes waren vier kleine kinderen te Amersfoort aan het spe len voor de ouderlijke woning, toen een der kleinen, de l'/i-jarige Beatrix, de jongste dochter van de familie Schild zich in een onbewaakt oogenbllk meester maakte van een flesch benzine en daaruit eenige slok ken dronk. Toen het kind begon te huilen, bemerkten de ouders wat er gebeurd was. Met een taxi ls het kind naar het zieken huis te Lichtenberg overgebracht, waar het een half uur later aan de geovlgen ls overleden. (De Maandagm.) BUITENLANDSCH GEMENGD. hevige brand op eiland bij aalesund. Op een eilandje bij Aalesund zijn tien ge bouwen tijdens een brand ln de asch gelegd. De schade bedraagt ruim een millioen kronen. Er zijn geen slachtoffers. EEN KANAAL-TUNNEL. De heer Raoul Dantry, gewezen directeur van den Franschen staatsspoorweg, heeft in de Spectator een artikel geschreven, waarin hij zich, naar Havas meldt, gunstig uitlaat over de mogelijkheid een tunnel on der het Kanaal aan te leggen. Hij schat de kosten op 3 milliard francs, dat is minder dan de prijs van 3 slagschepen. De strategische voordeelen zouden buiten gewoon groot zijn, en de schrijver van het artikel herinnert aan maarschalk Foch's opvatting, dat een tunnel onder het Ka naal ln de toekomst een oorlog ln West- Europa onmogelijk zou maken. Door de tun nel zouden verliezen van de koopvaardij vloot veel minder te duchten zijn. rijke uitvoerpremio, diende be worden aangegrepen. In navolging van hetgeen Denemarken heeft weten te bereiken op het geb ed van de fabrcage en export van vleeschproducten als vleeschextract, bouillon-blokjes enz. stelde men zch voor dat dit terrein ook ln ons land zou kunnen worden betreden. Van groote beteekenis zou kunnen zijn. de Instelling van een bureau dat de mogelijk heden op d11 gepled onderzoekt. Besloten werd deze punten met de an dere centrale landbouworganisaties te be spreken en eventueel bij de regeering de noodige stappen te doen. zoo moe, zoo loom, zoo slap, zoo lusteloos, zoo nerveus, zoo afgemat, zoo'n hoofdpijn, zoo'n neem zoo'n "AKKERTJE" en al Uw klachten zijn dadelijk verdwenen. 5170 (Inge2. Med.) DE DIEFSTAL VAN „LTNDIFFÉRENT". Onderzoek van een deskundige. Terwijl de rechter van Instructie bezig is de tegenstrijdige en telkens weer door nieuwe lezingen vermeerderde verklaringen van Bogousslavsky en den acteur Richard Despres te onderzoeken, heeft de heer Goullinat, de bekende kunstschilder en res taurateur van het Louvre, zijn rapport in gediend omtrent den toestand, waarin Wat- teau's L'Indlfférent na de mishandelingen van Bogousslavsky zich bevond. Deze laat ste had beweerd het schilderij een behan deling van zijn vinding te hebben doen on dergaan. Voor de vernis had hij eveneens een mengsel van zijn eigen vinding ge bruikt en daarvoor het vernis geschrapt van een Itallaansch primitief, welk schil derij hij bij een koopman langs de Seine had gekocht. Dat vernispreparaat had hij verkregen door de oplossing van de vernis- schilvers ln oude cognac. Intusschen had de deskundige zijn rap port bij den rechter gebracht. Zijn conclu sie is aldus meldt men aan de „Msbde" dat het schilderij gewasschen is, hier en daar verdonkerd en op sommige plaatsen zoodanig in de verf aangetast, dat verfoplos sing en uitwissching heeft plaats gehad en daarna ls het geheel met dikke laag troebele vernis bedekt. Hij acht het schil derij niet geheel en al verloren, doch hoopt het te kunnen herstellen, maar alle han delswaar is er aan ontnomen. Toen de deskundige die uitsprak, dat de behande ling wel zoo onhandig mogelijk is geweest en zonder eenige kennis van zaken heeft plaats gehad, bij het overhandigen van zijn rapport hoorde van de geschiedenis met de vernis in oude cognac, dus ln alcohol op gelost, reclameerde hij onmiddellijk en vroeg toestemming om die laag te verwij deren, daar de inwerking van alcohol voor het schilderij heelemaal noodlottig dreigde te zijn. Om daarvoor toestemming te kun nen geven moest de rechter van instructie de instemming van den beschuldigde en diens advocaten hebben. Bogousslavsky weigerde eerst. Slechts na lange onderhan delingen gaf hij zijn toestemming onder druk van zijn verdedigers. De deskundige haastte zich naar het Louvre en ging daar het delicate werk on dernemen van de verwijdering der vernis laag Een proef liet al spoedig zien, dat Bo gousslavsky opnieuw den rechter van in structie maar wat op den mouw had ge speld. want er was van alcohol ln de ver nislaag geen enkel spoor te vinden. Het was ordinaire rijtulglak, die als vernis ge bruikt was. De deskundige heeft nog geen kennis ge nomen van het manuscript, waarin Bogous slavsky zegt, waarom hij L'Indifférent ont vreemd heeft en aan de behandeling heeft onderworpen, die het kunstwerk ln zijn oorspronkelljken staat moest terugbren gen. Wel is uit een gesprek met den be schuldigde aan den deskundige gebleken, dat Bogousslavsky een warhoofd is en van kunstzaken niet veel weet. De kostbare re- gence-lijst is nog niet teruggevonden en de nieuwe lijst is volkomen waardeloos. De geschiedenis van den verkoop van het manuscript voor frs. 2750 aan Despres is nog steeds niet opgeklaard en evenmin is gebleken, waar dat geld gebleven is. Daar entegen is gebleken, dat Despres niet eerst sedert 8 Augustus, maar al sinds 21 Juli wist waar het schilderij was. KANTONGERECHT ALPHEN. Autobestuurders zonder rijbewijs. Iemand had op 8 Juli 1939 op zeer roeke- looze wijze een aucooestuurd zonder m het bez.i te zijn van een rijbewijs. Hf) bracht ,n de Raaünu-soiraat te Alpnen ae veilig heid van het verkeer hl gevaar en reed een wieiryder aan. Een geiu ge verklaarde dat de man zeer roekeloos had gereden. Ver dachte verklaarde dat hij nad gereden met een snelheid van niet m-nder dan 75 K.M. Zijn wagen was gaan slingeren en door het gnnt dat ter plaatse op den weg lag had hij n.et durven sloppen of remmen. Op een vraag van den kantonrechter waarom hij reed, antwoordde hij dat hij aan het leeren was. De ambtenaar wilde reken-ng houden mei het feit dat verdachte root, oor zaak uitkwam en vorderde daarom een geldboete van f 10,subs. 5 dagen en f. 20 subs. 10 dagen Verdachte verzocht daar op een voorw. straf, waarvan ambtenaar en kantonrechter echter niet wilden weten. Veroordeeling f. 10 subs. 5 dagen en f. 15 subs. 6 dagen. Een Rotterdammer had te Nieuwveen hetzelfde spelletje uitgehaald als de vorige verdachte. De man o.eek nu inmiude-s u bezit van een rijbewijs te zijn. doch te Nieuwveen had hij nog gereden zonder rijbewijs en was hij tegen een brugleuning over de ringsloot gereden. Verdachte gaf toe dat hij onbezonnen had gehandeld, doch plotseling had moeten stoppen voor een tegenligger. Eisch en uitspraak f. 10 subs. 5 dagen en f. 5 subs. 3 dagen met daarnaast een voorwaardelijke veroordee ling van de intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar met een proeftijd van 1 jaar. VOOR DINSDAG 22 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. AVRO-Uitzen- ding 11.0011.30 v.m. en 6.307.00 n.m. RVU 8.00 Gramofoonmuziek. 'Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmu- ziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Gramofoon- I muziek en causerie ..De vrouw en het wereld beeld" 11.00 Causerie „M. Schar ten-Antink 70 jaar. Moeder en Kind de wereld over" 11.30 De Palladians 12.15 Berichten 12.17 Gramo- foonmuziek 1.00 Interview 1.05 Het Omroep orkest 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Het Om roeporkest 2.45 Het AVRO-Amusementsorkest (opn.) en pianoduo 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 De Hawaiian Serena des, orgelspel en zang 6 28 Berichten 6.30 Causerie „Het pulseerende heelal. Consequenties en Paradoxen" 7.00 Kwintet van de Neder- landsche Jazzliga 7.30 Reportage 8.00 Be richten ANP, Radiojournaal. Mededeelingen 8.20 Causerie ..De bewegelijke wereld" 8.35 Het Omroeporkest 9.15 Gramofoonmuziek 9.35 Gevarieerd programma (opn.) 10.30 Iliescu's ensemble 11.00 Berichten ANP. hierna Het AVRO-Veaudeville-orkest en soliste (opn.) 11.4012.00 Orgelspel (opn.). Hilversum II, 301.5 M. KRO-Uitzending 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Be richten 10.00 Gramofoonmuiek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Het KRO-orkest 1.00 Gramofoonmuziek 1.20 KRO-Melodisten en solist 2.00 Voor de vrouw 2.30 Gramofoonmuziek 5.00 KRO-Melodis ten en solist (5.456.05 Felicitaties en ca. 6.30 Berichten) 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Familiebezit het gezin" 7.35 Gramofoon muziek 8.00 Berichten ANP. mededeelingen 8.15 KRO-Kamer-orkest 9 00 Zang en piano 9.15 Gramofoonmuziek 9.30 Radiotooneel 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Willy Rockin's orkest 11.0512.00 Gramofoonmuziek. Droitwieh, 1500 M. 11.20 Zang en piano 11.50 Het New Hippodrome-orkest 12.50 Repor tage 1.05 Gramofoonmuziek 1.40 Reportage 1.55 Tusschenspel 2.00 Harp-trio 2.20 Het BBC-Midland-orkest 3.20 Reportage 3.35 Orgelspel 4.05 Pianovoordracht 4.20 Viool en piano 4.50 Reportage 4.55 Gramofoon muziek 5.20 Reportage 5.50 Het Cellini-trio 6.20 Berichten 6.50 Reportage 7.00 Cau serie ..Civil Defence-Air raids-What I learned in Spain" 7.20 Het BBC-orkest 8.05 Causerie „Radiolympia" 8.20 Het BBC-Symphonie- orkest en solisten 9.20 Berichten 9.50 Cause rie ..Questions in the air" 10.10 Gramofoon- platen met toelichting 10.50 Brian Lawrance en zijn sextet en ..The Three Ginx" 11.20 Van Straten en zijn Band en solisten 11.50 Gra mofoonmuziek 12.1512.20 Berichten. Radio Paris, 1648 M. 9.00, 9.30 en 11.20 Gra mofoonmuziek 12.35 Zang en 1.05 Gramofoon muziek 1.25 Derveau-orkest 2.05, 2.35 en 3.30 Gramofoonmuziek 3.35 Zang 4.05. 4.35, 5.25 en 6.20 Gramofoonmuziek 6.35 Cello en piano 7.20 Gramofoonmuziek 8.35 Klarinetsoli 8.50 Radiotooneel 10.3511.50 Het Krettly- kwartet en solisten. Keulen. 456 M. 6.50 en 7.358.20 Gramo foonmuziek 3.50 De Omroepschrammeln en solisten 12.20 Leo Eysoldt's orkest 2.30— 3.20 Gramofoonmuziek 4.20 Het Omroep- kleinorkest en Reportage 7.00 ..Onder d© Poort" in Emmerik 8.50 Gevarieerd program ma11.00 Het Bulgaarsche strijkkwartet 11.45 12.20 Het Omroepkleinorkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Het Omroeporkest 12.50 Gramofoonmuziek 1.30 Het Omroeporkest 1.50—2.20, 5.20 en 6.50 Gra mofoonmuziek 7.20 Het Maudrovo-Doedelzak- kwartet 8.20 Gramofoonmuziek 8.50 Popu lair concert 10.3011.20 Gramofoonmuziek 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Het Radio-orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Muzikaal nieuws 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Muzikaal nieuws 735 Gramofoonmuziek 8.20 Reportage 9.20 Het Radio-orkest en solist 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Radio tooneel 930 Politiek dagbladoverzicht 9.35 Het Omroeporkest en solist 10.20 Berichten 10.40 Het Dahlke-trio 11.05 Berichten 11.20 12.20 Het Omroepdansorkest. R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE 25 De krachtpatser heeft vergeten I Voor Dinsdag 22 Augustus. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur KRO N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio P T T. N. 11.20 Parijs Radio 12.35 Brus sel (VI.) 2.20 Keulen 3.20 Londen Reg. 4.20 Keulen 5.20 Brussel (VI.) 6.50 Brusssl <Fr.) 7.20 Brussel (VI.) 7.50 Keu len 8.35 Brussel (VI.) 9.20 Brussel (Fr.) 10.20 Brussel (VI.) 11.00 Keulen. 4c Programma: 3.00 Brussel (VI.) 9.20 Ra dio P.T.T. N. 10.00 Diversen 10.35 Londen Reg. 11.50 Droitwieh 1.40 Londen Reg. 3.20 Droitwieh 5.20 Brussel (Fr.) 5 50 Droitwieh 6.50 Radio P.T.T. N. 7.20 Droit wieh, Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7