Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 21 Augustus 1929 rVereen. v.N at. Vei iq ïeidl VISSCHERIJ-BERICHTEN Het overlijden van wethouder J. van Gelderen Het tournooi te Bournemouth hecleh£ancl Üei&y! S8T177 GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De uitslag van den handicap single vlaggen- wedstryd luidt als volgt: De verste vlag werd geplant door O. G. van Heteren i24> bij de hole van den 20eten green; 2. mevr. Waller (20) op den 20sten green: 3. M. J. Bos (20) by de 19de hole. VOETBAL. U.V.S. WINT DEN ZILVEREN „FRANKENDAAL" WISSELBEKER. In het _,,D.E.C." tournooi te Amsterdam. Naast het succes van de cricket-afdeeling wist het eerste elftal van U.V.S. beslag te leg gen op den zilveren wisselbeker. Dit tournooi werd gehouden op 13 en 20 Augustus met als deelnemende vereenigingen. D.E.C., Zeeburgia. Watergraafsmeer. U.V.V., Ajax comb., Blauw-Wit comb.. Gooi comb, en U.V.S. Door op den eersten Zondag met 52 van 't Gooi te winnen, na uitstekend spel van de U.V.S.-ploeg. echter zonder Wallaart en Kan tebeen. werd de halve eindstrijd bereikt. Vol vertrouwen toog de U.V.S.-ploeg gister morgen naar Amsterdam, nu versterkt met Wallaart, echter nog zonder P. Kantebeen, die voor de cricketafdeeling uitkwam. Om 11 uur werd de strijd aangebonden tegen Watergraafs meer in een tropische hitte, die het spelen nu niet bepaald tot een genoegen maakte. Het spel van de U.V.S.-ploeg oereikte bij lange na niet de hoogte van de vorige week. Na de rust was eenige opleving te constateeren, die in een schitterend doelpunt van van Weerlee zijn be- looning vond. Vlak hierop brak van Leeuwen keurig door. maar inplaats van een center naai den vrijstaanden van Weerlee. probeerde hij een schot te lossen, dat echter geen doel trof. Energiek trok Watergraafsmeer ten aanval, maar de verdediging van U.V.S. was paraat en wist doelpunten te voorkomen. Het einde kwam dus met een magere 10 overwinning en met een plaats in de finale. Doordat U.V.V. met 2—0 over Ajax zege vierde, ging de eindstrijd tusschen U.V.S. en U.V.V. U.V.V. was volledig, terwijl U.V.S. in de vol gende opstelling uitkwam; Kramp. Burgy, den Daas. Platteel. Wallaart. v. Duyl. Oosterom, Fasel. van Leeuwen. Weerlee. Onvlee. Kramp won de toss en koos den wind in zijn voordeel. Direct ontwikkelde zich een aantrek kelijke strijd en nu bleek dat U.V.S. zijn goe den vorm weer te pakken had. Keurig combi neerend trok de U.V.S.-voorhoede ten aanval maar vond een sterke verdediging op haar weg. Met Wallaart aan het hoofd werd de ge vaarlijke U.V.V.-voorhoede keurig in bedwang gehouden. Na een goeden aanval wist van Leeu wen met een keurig doelpunt U.V.S. de leiding te geven. Voor de rust wist U.V.V. een zeer dubieus doelpunt te maken, dat echter niet geannuleerd werd. Na de rust was U.V.V. meer in den aanval, door het windvoordeel. maar ge vaarlijk was zij niet. Wanner de tijd verstreken is. moet 2 x 74 min. verlengd worden. In deze verlenging weet geen der partijen te doelpun ten. ofschoon U.V.S. voortdurend den toon aan gaf. Doelschoppen zouden nu beslissen. Hier mede bezorgde van Leeuwen aan U.V.S. de overwinning, zoodat U.V.S. verdiend beslag leg de op den zilveren wisselbeker, plus een ver- eenigingsmedaille en elf draagmedailles voorde spelers. Met voldoening kan U.V.S. op dit tournooi terugzien: de training heeft haar werk gedaan. KORFBAL. FLUKS TE TILBURG. A.S.C.—SLIEDRECHT. Al spoedig bleek de thuisclub bij lange na niet opgewassen tegen de tweede klassers. die uitste kend positiespel paarden aan een behoorlijke dosis schotvaardigheid. Dank zij stug verdedigen van Jaquet. Moot en en Kok bleef de score voor de rust beperkt tot één doelpunt van den mid- voor. In de tweede helft gaf Sliedrecht wederom clen toon aan en voerde den stand geleidelijk op tot 40. De proefneming met Secrève op de spilplaats leek ons evenmin geslaagd als de opstelling der voorhoede, waarin de aanvalsleider ontbreekt. FOREHOLTE. Gisteren speelde Foreholte I in de tweede ronde om den ..Leidsche Courant-beker", een thuiswedstrijd tegen Alphensche Boys II. welke wedstrijd met 4—1 door Foreholte werd ge wonnen. Laatstgenoemde komt nu uit in dc finale. NIC. BOYS (NIEUWVEEN). Het 5-jarig bestaan van de Sportvereeniging Nic. Boys is met verschillende wedstrijden ge vierd. Zaterdagavond werd een gecostumeerde veteranenwedstrijd gespeeld. Gistermiddag werden de volgende wedstrijden gespeeld: Nic. Bovs IIV.D.O. II 15; NJE.A. I Ouderkerk)—D.O.S.R. I Roelof arendsveen) 2—i; Nic. Boys I—Leimuiden I 11. PERSOXEELSVER. MAARSE EN KROON. Vorige week werd te Leimuiden een vergade ring gehouden door het personeel van de firma Maarse en Kroon om te komen tot oprichting van een voetbalvereeniging. waarin men is ge slaagd. Het doel is voornamelijk avondwedstry- den te spelen. Het beschermheerschap werd aanvaard door den heer Maarse. Als bestuursleden werden gekozen de heeren: K. Lissenburg, voorzitter; J. v. d. Meer, pen ningmeester; J. Jonkman, secretaris. Het secre tariaat is gevestigd: Voetbalsportvereeniging M. en K. Leimuiden. DUIVENSPORT. P.V. „DE BONTE DUIF". Concours van Marbehan (België) met jonge duiven. In coucours 68 duiven, welke om 6 u. 40 min. met ZO wind gelost zijn. Afstand plm. 281 K.M. De uitslag is als volgt: N. v. Ilbada 1, 4, 11. 26. 33; P. v. Zijp 2; J. S. A. Baily 3, 5. 15. 19. 27. 29. 31. 34; H. Smit 6. 22. 23. 24. 32; Jac. Krekelaar 7. 8; H. van Riet 9. 17. 20; R. P. de Graaf 10. 16. 18. 21. 28. 35; W v. d. Steen 12. 13. 14, 25; F. N. Bink 30. De eerste prijswinnaar werd geconstateerd om 10 uur 57 min. 36 sec., met een kruissnelheid van 1092.3 meter per minuut, laatste prijswin naar 11 uur 48 min. STEEDS SNELLER (NOORDWIJK). Gisteren hield de postduiven-ver. „Steeds Sneller" te Noordwijk oen wedstrijd vanaf Marbaken. pl.m. 290 K.M. Er waren in con cours 126 vogels, welke om 6.40 uur gelost wer den met N.O.-wind. De vogels bereikten als volgt hun hokken: C. v. d. Berg 1; J. Pas- schier 2; Joh. Rakhorst 3. 17. 24; Gebr. Cramer 4. 5. 20; N. v. Beveren 6. 12. 19; Gebr. Passchier 7: Bosman 8; Joh. Oomsen 9, 21; Gebr. Boot 10. 11. 14. 15; L. Hoek 13: M. Hoek 16. 18. 22. 25; J. B. Cramer 23. De eerste vogel werd om 10.56.58 uur gecon stateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 1131 M. oer minuut; laatste vogel 11.15 *2 uur. snelheid 1053 M. per minuut. DE WITPEN (NIEUWVEEN). De Witpen hield een wedvlucht vanaf Noyon Fr.' afstand 332 K.M. De duiven werden om 7.45 in vrijheid gesteld met Noordenwind. De eerste duif bereikte het hok 2 uur 20 min. 1. 3. 4 D. Michielse: 2 J. W. v. Zoast; 5, 6 Boekensteun: 7 v. d. Hoorn; 8 Joh. v. Dijk: 9. C. v. Leeuwen Az. Een 2den prys op de O.N.A.-series. Fluks heeft gisteren deelgenomen aan de seriewedstrijden van het Tilburgsche O.N.A. Daar de samenstelling der Leidsche combinatie van zeer heterogenen aard was. kunnen de roodwitten tevreden zijn met den tweeden prijs, welken zij behaalden, al blijft het jammer voor hen. dat de groote O.N.A.-beker hun in de laat ste minuten van het tournooi werd ontnomen. Doordat Amsterdam-Zuid zich op het laatst had teruggetrokken, nam O.N.A. zelf de open gevallen plaats in. waardoor het aantal deel nemers in de eerste af deeling vier bleef t.w. D.E.T.O. (Eeindh.), Fluks. O.N.A. en Rood Wit (beide Tilburg). Fluks speelde haar eersten wedstrijd tegen Rood-Wit dat blijk gaf het korfbalspel maar bitter weinig te kennen. Het werd een groote schietpartij en dat onze stadgenoot en het slechts tot zeven punten wisten te brengen pleit werkelijk niet voor hun schotvaardigheid. De makers waren Van Nicrop (3). Van der Waals (2) en Nieuwland <2) Rood Wit stelde over twee doelpunten, zoodat Fluks met 72 aan het langste eind trok. Ook in den tweeden wedstrijd ondervonden onze stadgenooten weinig tegenstand. O.N.A. werd in een vlot partijtje overspeeld. Genoemde heeren en de dames v. Bemmel en J.Montanus scoorden zes punten, waartegenover O.N.A. de eer redde. (61). In den laatsten wedstrijd zou echter pas blij ken. dat de Leidsche ploeg te veel zwakke plek ken telde. Het Eindhovensche DI.T.O.. nog steeds belust op revanche voor de verleden jaar en onlangs geleden nederlagen, wist. hiervan een dankbaar gebruik te maken. Het werd een aardige spannende strijd, waar in beide ploegen zich geheel gaven. Hoewel Van Nierop in den Leidschen aanval te weinig steun ondervond, wist hij in de tweede helft, nadat D.E.T.O. 1—0 had gemaakt, gelijk te maken. Wederom nam de ploeg uit de Licht stad de leiding, doch thans bracht, mej. J. Mon- tanus de partijen op fraaie wijze op gelijken voet, In de derde Leidsche verdediging verde digde een der Leidsche dames niet straf ge noeg. waardoor D.E.T.O. kort voor het. einde twee keer scoren kon (42). Wel wist van Nierop den achterstand in te loopen tot 43, doch daar bleef het bij. Fluks moest genoegen nemen met den tweeden prijs. De volledige uitslagen luiden: le afd.: Rood Wit—O.N.A. 0—1; Fluks—Rood Wit 7—2 D.E.T.O.—O.NA. 1—1: O.N.A.—Fluks 16; Rood Wit—D.E.T.O. 0-0; D.E.T.O.—Fluks 43 lstc pr. D.E.T.O.. 2de pr. Fluks; 3de pr. OSA ALPHEN. Aanrijding:. Nabij de Heulbrug had een aanrijding plaats tusschen een vracht- en een perso nenauto. resp. bestuurd door C. K. uit Aalsmeer en P. S. uit Rietveld, waarbij beide wagens zwaar werden beschadigd. De politie stelt een onderzoek In omtrent de schuldvraag. R.K. Hanzedag. Uitgaande van de R.K. Gewestelijke Fe- j deratie van den M.ddenstand afd. Alphen I en omgeving zal op 27 Augustus a s. in onze 'gemeente een Hanzedag worden georgani seerd waar als sprekers zullen optreden pater Borromeus de Greeve en het hoofd- bestuurslid de heer O. Y. Ponsioen. De opbrengst van den speldjesver koop ten bate van ..Herwonnen Levens kracht" bedraagt f. 174.55. De opbrenst van de in de Ned. Herv. Kerk Julianastraat gehouden collecte ten behoeve van de Zondagschool Aarkade be draagt ruim f. 60. Gevonden: een belastingplaatje, een nikkelen heerenhorloge, een padvinders- riem. een bandijzer, een bruin gestreepte jas. een lederen portcmonnaie en een emaille drlnkkruik. Inlichtingen politie bureau Julianastraat. MOTORSPORT. LEIDSCHE HARLEY DAVIDSON CLUB. Uitslag van den knobelrit. De uitslag van den gisteren gereden knobelrit luidt als volgt: 1. E. A. Voskuil. 82.3 K.M.; 2. A. v. d. Pauw- kraam 80 KJvI 3. H. Romebn. 77.8 K.M 4. C. de Groot. 76 3 K.M.: 5. P C. v. d. Pluljm. 74.9 K.M.: 6. W. Knotter. 74.8 K.M.: 7. L. de Wit, 74.6 KAL: 8. H J. Baart. 74.4 KJM.; 9. C. Feas. 74.3 K.M 10. B. Spierenburg. 74.2 K.M.; 11. J. Duindam. 73.1 K.M.: 12. J. M. de Haas. 73.1 KM 13. J. C. Luisterenburg 72.6 K.M.; 14. H Kapaan. 72.2 K.M.; 15. F. Groeneveld. 68.2 K.M.; 16. J Slegtenhorst. 68 K.M.: 17. P. C. Floor. 66.5 K.M.; 18. W. Passier. 66.4 K.M 19. R. Koopman. 66.4 K.M.: 20. G. Visscher. 65.1 KM 21. J. Nieuwenburg. 60.5 K.M.; 22. Heenhuis. 58.7 KM.; 23. J. C. Verhoeven. 58.7 K.M.: 24. A. H Visser. 58.3 K".M.: 25. H. Visscher. 58.3 KM.: 26 C Titulear. 55.8 K.M.; 27. w. van Zuilen. 52.3 K.M 28. J. Kapteln. 50.8 KM.; 29. Th. J. Voskuil. 50.7 K.M.; 30. J. Galjaard. 49 6 K.M. 31. J. Ouwerkerk. 48.2 K.M.; 32. J. Roos, 43.2 K.M.; 33. J. Stouten. 40.4 K.M. De verstkomende deelnemer was de heer H. Kapaan te Utrecht, wien een extra prijsje ten deel viel. Het aantal deelnemers was 36. De ge organiseerde commissie kan niet ontevreden zijn over het flnancleele resultaat. AUTOMOBILISME. LUIK—ROME—LUIK. De officieuze uitslag van den Luik-Rome-Luik rit is als volgt 1. en 2. Tra vensterBreyre (België) met Bu- gatti 7 strafminuten. evenals Trevoux—Lesurques (Frankrijk) met Hotchkiss; 3. von Guilleaume Kramer «Duitschl.) met Adler 9 strafminuten; 4 en 5. Momberger/Weidauer (Duitschland) met Auto Union en Mueller/Menz (Duitschland) eveneens met Auto Union, beiden 15 strafminu ten. De Nederlandsche equipe GatsonidesBeels met Mercury staat veertiende geklasseerd met 32 strafminuten: de tweede Nederlandsche equipe, bestaande uit E. en Ch. van Kempen, met Lancia Apriila 18e met 63 strafpunten. De derde Nederlandsche equipe, bestaande uit de heeren P. J. Fisette en J. A. Hazelhoff met Ford. heeft te Rome den stryd gestaakt. Omtrent het team Polak—van Hal met Citroen was te Luik niets bekend, doch zeker is, dat het op den terugweg reeds een aanzienlijk aantal straf minuten had opgeloopen. GROOTE PRIJS VAN ZWITSERLAND. In het Bremgartenwald werd gisteren de jaar- ïyksche groote prijs van Zwitserland verreden. Lang. die reeds de beste trainingstijden had genoteerd, won den wedstrijd voor zijn fabrieks- genoot Caracciola en ook de derde plaats werd bezet door een Mercedes Benz-coureur, n.l. von Brauchitsch. Het resultaat luidt: Groote prijs van Zwitserland 218.4 K.M. 1. Lang (Mercedes Benz) 1 uur 24 min. 47.6 sec.. gem. uursnelheid 154.6 K.M., snelste ronde 165.4 K.M.; 2. Caracciola (Mencedes Benz) 1 uur 24 min. 50.7 sec.: 3. von Brauchitsch (Mercedes Benz) 1 uur 25 min. 57 sec.; 4. Mueller (Auto Union) 1 uur 27 min. 1.3 sec.; 5. Nuvolari (Auto Union) 1 uur 27 min. 8.6.; met een ronde achter stand; 6. Farina (1500 cc Alfetta); 7. Hartmann (Mercedes Benz); met twee ronden achterstand: 8. Dreyfus (Maserati); 9. Biondetti (Alfetta); 10. Stuck (Auto Union). Klasse tot 1500 cc. 1. Farina (Alfetta) 1 uur 26 min. 21.6 sec.; 2. Biondetto (Alfetta); 3. Wakerfield (Maserati). WIELRENNEN. SWIFT-COMBINATIE. Doordat de meeste renners naar open weg wedstrijden waren, was de opkomst voor den clubwedstrijd slechts gering. 11 renners kwamen aan den start, zoodat er twee teams werden samengesteld en wel een van vijf en een van zes. Het team van zes man was het zwakste en startte het eerst. Na tien minuten vertrok het tweede team. Dit had de opgave het eerste te moeten inloopen, wat ook gelukt is. De afstand bedroeg 54 K.M. Leidsche successen in de ronde van Gendringen. Dat de Leidsche renners in open wegwedstrijr den goed kunnen meekomen bewezen zij gisteren in de ronde van Gendringen. Bij de profs wist André van Amsterdam als eerste de eindstreep te passceren. Bij de amateurs wist M. Segaar, zich zesde te plaatsen. Bij de nieuwelingen was het W. Rijsbergen die den eersten prijs wegsleepte en hiermede zijn derde overwinning in zulke wedstrijden behaalde. C. van Leeuwen bezette de derde plaats. Vergadering Reisvereeniging „MJJ.V.E." De reisvereeniging „Met en voor elkan der" vergaderde in hotel ..Neuf". De voorzitter, de heer W. Beekhuizen, opende en gaf een overzicht van de laatst gehouden reis. De notulen, alsmede het jaarverslag, werden onder dank onveranderd vastge steld. Ook het financieel verslag van den penningmeester gaf geen reden tot op- of aanmerkingen. Vervolgens werden eenige nieuwe leden toegelaten, waardoor het ledental der ver- eeniging thans 60 leden telt. De aftredende bestuursleden, de heeren KI. Nieuwerf. G. de Groot en H. J. Her mans werden herkozen. Na bespreking van diverse huishoudelijke zaken volgde sluiting. BOSKOOP. HEDEN' HERDENKING IN DEN RAAD. Naar aanleiding van het heengaan van ■wethouder J. van Gelderen, wiens verschei den wij nog Zaterdag konden publiceeren, veremen wij nog, dat dc begrafenis zal plaats vinden morgenmiddag te 2 uur op de Algemeen Begraafplaats. De heer Van Gelderen, die zooals men weet ook in kweekerskringen een groote bekendheid genoot, was tevens vele jaren voorzitter van den Bond van Plantenhan- delaren en thans nog tweede voorzitter van dien Bond. Van zijn overige funpties noe men wij nog die van voorzitter van het Crisiscomité, voorzitter van de commissie van advies voor de steunverleenlng en pre sident-commissaris van de Coöp. Boeren leenbank. De thans overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau. In een hedenmiddag te 4 uur te houden Raadsvergadering, welke uitgeschreven Is in verband met het overlijden van den heer Van Gelderen, zal de overledene herdacht worden. De opvolger van den Raad van wijlen den heer J. v. Gelderep voor de Liberale Staatspartij is de heer W. C. Hage. SCHAKEN. EUWE EN FLOHR HEBBEN DE LEIDING. De uitslagen van de partyen. gespeeld in de zesde ronde van het tournooi te Bournemouth luiden: Koenig—Laudau 7 L2 FlohrConde af gebr. MiesesThomas f—0 Euwe—Klein afgebr. Aitken—Wallis afgebr. KittoAbrahams afgebr. Tweede ronde: MiesesAbrahams 01 In een Catalaansche opening teekenden Koe nig en Landau na 51 zetten den vrede. In een dame-Indische partij stond Flohr bij het afbreken beter dan Conde. Mieses won in 35 zetten van Thomas in een Siciliaansche partij, welke Mieses zoo goed kent. Klein verdedigde zich Nimzo-Indisch tegen Euwe. Na 34 zetten werd de partij afgebroken in een stelling, waarin' onze landgenoot beter staat. AitkenWallis werd na 36 zetten afgebro ken in gelijke stelling Het was een Slavische verdediging. Abrahams verdedigde zich dame-Indisch tegen Kitto. Ook in deze partij was bij het afbreken na 34 zetten van eenig voordeel voor een der beide spelers geen sprake. De uitslagen van de gisteren gespeelde hang- partijen luiden: Vijfde ronde: Thomas—Klein VaVè WallisKoenig V£V6 Zesde ronde: FlohrConde 10 Dr. Euwe—Klein V6Vi AitkenWallis KittoAbrahams 1—0 De stand luidt: 1. en 2. dr. Euwe en Flohr. beiden 5 punten: 3. Klein 4V6 punt; 4. en 5. Mieses en Koenig, ieder 314 punt; 6. en 7. Conde en Aitken, beiden 3 punten; 8. Landau 2V4 punt; 9. Wallis 2 pun ten: 10. en 11. Thomas en Kitto, beiden 1V4 punt: 12. Abrahams 1 punt. KON. NED. SCHAAKBOND. De Bondswedstrijden. De zgn. groote Bondswedstrijden, die een 5-tal dagen in beslag nemen, worden dit Jaar gehou den te Haarlem ln het hotel-café-restaurant „De Leeuwerik". Kruisstraat 3032. Het. aantal deelnemers, dat verleden jaar te Groningen reecis tot over de 100 steeg, zal nu wel aanmerkelijk hooger zijn. omdat. Haarlem meer in het centrum van ons land is gelegen. De spelers zijn verdeeld over hoofd-, 1ste. 2de en 3de klasse, de hoofd- en 1ste klasse in groepen van 8 en van 6. de 2de klasse in groe pen van 6 en de 3de in groepen van 4. Voor de groepen van 8 wondt de 1ste ronde heden avond van 7—11 uur gespeeld, de groepen van 6 en de 2de klasse beginnen morgenavond, eveneens van 7—11 en de 3de klasse speelt al leen op Donderdag a.s. Voor deze wedstrijden heeft ook een aantal leden van den Leidschen Bond ingeschreven. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Wegens vertrek naar elders heeft de heer L. Ph. Schreinemachers bedankt, als lid van het be stuur van den Leidschen Schaakbond, waarvan hij een 5-tal jaren deel uitmaakte. In deze vacature zal op de te houden algemeene ver gadering van den Bond in September a.s. voor zien worden. ALKEMADE. Geslaagd concert. Het plaatselijk muziekcorps gaf weder om een zeer geslaagd concert op de tent nabij het Raadhuis. Talloozen hadden met de warmte hun woningen verlaten om het concert te beluisteren. Er heerschte dan ook op den Noordhoek een gezellige drukte Eerste H. Mis van pater Van Leeuwen. Gisteren heeft pater Dom. Theo van Leeuwen O.S.B. zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen in de parochiekerk te Roelof- arendsveen. Den avond te voren was de jonge priester te Nieuwe Wetering inge haald door het comité, voorafgegaan door een stoet van ruiters te paard, kruisvaar ders en gezellen met vlaggen en bruidjes en het fanfarecorps. In het rijtuig had benevens den neomist en diens ouders ook plaats genomen pas toor Owel van Roelofarendsveen. De fa milieleden en de comltéleden volgden in auto's. Gister tijdens de plechtige H. Mis hield de heer v. d. Lugt de predikatie. Van de eglegenheid tot complimenteerei werd een zeer druk gebruik gemaakt. Het feest werd besloten met een plechtig lof. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De Raad vergadert Woensdag aA. vjn. te 10 uur (Zomertijd 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvrage van de Chr. school aan den Rijndijk om gelden voor het vervangen van deuren. 3. Aanvrage van de Ned. Herv. school om gelden voor leermiddelen. 4. Voorstel tot opheffing van de door den voormalige gemeente-ontvanger, den heer A. Heesterman, gestelde zekerheid. 5. Overlegging van de gemeenterekening, dienst 1938. 6. Overlegging van de rekening van het waterbedrijf, dienst 1938. 7. Benoeming van een commissie tot het onderzoeken van de overgelegde rekeningen. 8. Voorstel tot het aanleggen van een weg naar en door het Rietveld in werkverschaf fing. 9. Verzoek om ontheffing van wegbelas- ting voor een onbewoond huis. 10. Mededeeling van den uitslag der aan besteding van de afbraak der voormalige openbare school. 11. Voorstel tot het geven van enkele straatnamen. 12. Verzoek om verlenging van den ter mijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning C 103. 13. Voorstel Inzake de restauratie van den gemeente-toren bü de Ned. Herv. Kerk. 14. Verordening op de heffing en invorde ring van rechten voor innemen van een standplaats op het woonwagenkamp 15. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1939, en hetgeen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht. NOORDEN. Hooiberg afgebrand. Op de boerderij van den veehouder J. V. in de buurtschap Achttienhoven onder deze gemeente is te middernacht brand uit gebroken in den hooiberg. 1 brand, die vermoedelijk door hooibroei is ontstaan, werd des avonds om half twaalf ontdekt. De brandweer uit Noorden werd spoedig gewaarschuwd en deze rukte terstond met de motorspuit uit. Het gelukte het woon huis met veestalling en daarbij gelegen schuren te behouden, zoodat alleen de hooiberg een prooi der vlammen werd. J. V. Is tegen brandschade verzekerd. - Onder leiding van kapelaan C. Stet heeft een zeventigtal leerlingen van de hoogste klasse der R.K. school alhier een schoolreisje gemaakt per touringcar naar Rotterdam. Nadat ln deze stad eenige be zienswaardigheden waren bezichtigd werd een rondvaart gehouden door de havens, waarna Scheveningen bezocht werd. Hier werd een wandeling gemaakt op den bou levard, waarna een circus-voorstelling werd bijgewoond. Na nog eenigen tijd ver toefd te hebben in den speeltuin van hotel „De Vink" te Voorschoten kwam men op gewekt weer hier aan. WADDINXVEEN. Aanbeseding. Bij de alhier gehouden onderhandsche aanbesteding door den architect J. D. Kra nenburg te Boskoop, voor het maken van een fabrieksvloer van gewapend beton op heipalen werd Ingeschreven als volgt: Erlka betonmaatschappijNoordwijk f. 58.500; Volker Bouwmaatschappij, Rot terdam, f. 56985; J. Reijm, Waddtnxveen, f. 53.853; J. Roggeveen, idem. f. 53.250 en H. van Deest, Gouda, f. 49.900. ZWAMMERDAM. Loop 'er Bevolking. Gevestigd: W. van Termed, B. 102 Mej. A. Glasbergen. A. 123 Mej. J. Verkaik. C. 31. Vertrokken: Mej. A. C. Hetem, C. 79. naar Haarlem Mej. M. J. Bossers. C. 46. n. Rotter dam Mej. A. Schoorl. C. 46. n. Wervershoof D. Kaptein en gezin, C. 110, n. Harmeien A. Koster en gezin, A. 104, n. Alphen aan den Rijn. Steunt fc»c4»tverdedïglng$ fonds! Posigtro Oen Haag ten name van 1 8882 (Ingez. Med.) NIEUWS UIT IJMUIDEN. (Van onzen correspondent) Weekoverzicht. Er kwamen vorige week binnen 32 trawlers en 37 loggers. De kustbooten nadoen veei visch, maar wat voor visch! Het moet ontzettend zijn zooveel puf er tegenwoordig door de trawlers gevangen wordt. wy hoorden daarvan een sterk staaltje van een tusschenboot. Die deed een trek. die in drieën overgezet moest woraen. Daaruit kwamen ell manden mar kt visch. En van deze elf manden was het grootste deel nog radio, wat feitelijk ook niet eens volkomen marktwaardige visch is. Hierin vindt men de oplossing van het laa—ei u..t kust- en tuschenbooten met 200 manden nau welijks 1500 gulden konden besommen. Met een aanvoer van 9400 kisten zijn we in eens midden in een overvloed van versche ha ring gekomen. Zeker, het is nog wel niet. zoo als we het verleden Jaar wel eens hebben mee gemaakt een dagaanvoer van 10.000 kisten maar men moet niet vergeten, dat het grootste deel van de haring nog in het binnen land verbruikt moet worden, omdat alleen Bel gië nog maar van ons afneemt. En zoo kon het ook niet anders of, toen er Maandag meer dan 4600 kisten ln de markt werden gezet, de p41«eu \.m. e.. ir. neu ten. Om de waarheid te zeggen. 16 het ons eigenlijk nog meegevallen. Wij hadden niet ge dacht. dat er nog tot drie gulden voor een kist betaald zou worden en dat is werkelijk geschied. Er zijn grossiers en rookers geweest, die honderden kisten hebben ingeslagen. Deze prijsdaling was in hoofdzaak het gevolg van den stelselloozen aanvoer. Het Is inderdaad meer dan dwaas, dat ln een tijd, waarin de commu- nisatie tusschen reed er ij en visschersman zoo eenvoudig is, dat ze van uit hun voorkamer of kantoor aan den eenen en van uit de hut aan den anderen kant, een praatje met elkaar kun nen houden, de aanvoer even teugelloos ge schiedt als toen men nog van geen radio af wist. Er wordt veel geklaagd over den toe stand ln het visscherijbédrijf. maar daar is véél eigen schuld by. Een aanvoerregeling zou er zeker toe kunnen by dragen, dat de pry zen zoowel als de aanvoer wat meer stabiliteit zou den vertoonen en zoowel het een als het ander ls ln het belang van het bedryf. Er zyn vorige week twaalf booten met haring aan de markt geweest. Er werd voor de betere kwaliteit nog f. 4.per kist betaald. En kon de Norma Maria, die de vorige r£ls f. 9300 besomde. het toch nog tot f.3500 brengen. Als er zoo'n enkel goed reisje door heen komt. wordt de teelt al gauw goed, maar de reeders hebben het zelf voor een deel in handen om er van te maken, wat er van te maken is. Men moet niet vergeten, dat de reizen veel korter zün dan de gewone Noordzeereizen. Er wordt hard gewerkt om de nog niet in de vaart zynde trawlers klaar te maken. Elke week gaan er eenige booten, die lang of kort. opge legd zyn geweest, weer ln de vaart. Er zyn er nu weer ruim vyftig in de vaart en dit aantal zal in eenige weken wel tot 65 of daaromtrent stygen. Waarmee is aangetoond, dat we al weer over het ergste van de zomercrisls heen zyn. Half September zal de machine wel weer ge heel draaien; vooral als er een vyftiental boo ten op de haring bUjft visschen. zaJ de kant spoedig leeg zyn. Verleden week kwam in IJmuiden bin nen de motorlogger DZG XXII (ex-K.W. 121) met 18 last haring. Dit is de eerste aanvoer van Danziger haring in IJmuiden. Alles is opgeslagen in de kelders van het Staatsvisschershavenbedrljf. De andere DZG-loggers zullen ook wel in IJmuiden binnenkomen, zoodat IJmuiden de voor haven is geworden van de stad, waarop de geheele wereld dc oogen gericht houdt. 4 VI8CHPRUZEN. IJMUIDEN. 21 Augustus 1939. Tarbot 80—76 cfc.; Tong 126—69 ct.; Heilbot 120—96 ct. per kg.; Griet f.30—13; Groote schol f.25; Middel schol f.21; Zetschol f.20— 15; Klelnschol f.15—7; Schar f.10—5; Tong schar f.23—18; Poontjes f. 1.10; Middel schel- visch f.16; Klelnmlddel schelvisoh f. 17—14; Kleine schelvisch f. 12.50—7.10; Groote gul f.9 —6.50; Kleine gul f.9—6.50; Kleine gul f.8.50- 3.10; Wytlng f.3.8O-2.70; Makreel f. 12—6.20: Versche haring f. 2.451.75 per 50 kg.; Groote hake f. 40; Middel hake f.40 per 125 kg.; Kléin- middel hake f. 17—14.50; Kleine hake f. 8.50-5 per 50 kg.; Kabeljauw f.42—19 per 125 kg.; Vleet f. 1.80—1.30; Leng f. 0.65—0.31; Koolvisch f. 0.85—0.20 per stuk. Besomming treilers: Gerbcrdlna Johanna IJm. 38 480 manden f.2720; Prinses Beatrix IJm. 117 440 manden f.3680; Limburglft Dm- 54 395 manden f.2160; Protinus IJm. 85 410 manden f.2310; Maria Elisabeth IJm. 114 225 manden f. 1390; Erin IJm. 12 2025 manden f.3140; Haarlem IJm. 9 2210 manden f.3480: Brulnvisch IJm. 97 190 manden f.1230: Antje R.O. 15 215 manden f.1570: Dirkje RO.jJ 1000 manden f.1040; Witte Zee IJm. 167 1020 manden f.980: Flamingo IJm. 25 1930 manden f.3180. VLAARDINGEN, 22 Augustus. Binnen van de haringvisscheryKW. 151, A: van Duyn. met 17 last; KW. 130. P. Kuyt, met 12 last en KW. 995, H. Plug. met 14 last. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10