KATWIJKERS Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 19 Augustus 1939 LOSSE NUMMERS PETERS SPEE's ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VAN ONS BLAD POPULAIR ORKEST Café-Restaurant Nieuw Brittenburg Inwoner van Alphen in Duitschland gearresteerd V HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Johannes, z. van C. J. Baars en q j. M. Holla Hendrlkus Petrus, z. van A. j Vervaart en J. C. van Steen Maria Elisa beth Roeloije, a. van ti. j. winkel en R. War- ring Margaretha Lyaia, d. van J. Posthuma en J. J. Helena Jacoba, d. van W. van oer Metf en P. H. van WaistejJn meenden, Cornells, z. van T. van Mourik en J. Nieuwen- hutfse Rientje. d. van R. Veenstra en J. Knegt Dirkje, d. van E. Fohcertsma en L. i*ecn Jonannes Uhristiaan Henariiuus. z. 1 /i, Weljers en M. P. van den Berg rem». Cornelia, d. van C. van Beem en E. C. Kn Maria Helena Elisabeth, d. van J. L. A. Drieman en J. Volckmann Pietemella Maria Johanna, d. van A. J. van Nobelen en J. M. van Steun Caclelie Maria d. van A. van de Spreng en M. Grundholl Lena, d. van H. Boere en H. Eikelenboom Klaas, z. van Jb. Roodenourg en A. A. van den Heuvel Richard ivan D. Euwen en M. A. van den Heuvel. Ondertrouwd: Jan Maarten Grauwelman, 27 j. en Dieuwertje Helda, 20 j. Cornells Rou- oos, 22 J. en Jacoba van Wattlngen, 22 j, Pie ter HIJ zeiendoorn, 21 J. en JansJe Dekker, 18 J. Karei Rudolph SamshuUzen. 25 j. en Johan na Schouten, 21 j. Jan Schoonderbeek, 22 J. en Adriana Wilhelmlna Kardol. 21 J. Jo hannes Jacobus Stoop, 26 J. en Catharlna Dam 23 J. Cornells Hendrlkus Noordhoek, 24 J. en Maiia de Vries, 24 J. Getrouwd; Pleter Feeleus. 35 J. en Antje Brugman, 27 J. Dirk Schreuoer, 29 J. en Maria van der Roest, 19 j. Overleden: Pauline Albertine Caroline Stutzer 76 j.. wed. van F. E. Schönfeldt Hendrik NoordUk, 75 J. echtg. van B. A. Kroon. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Adriana. d. van W. P. Augustinus en H. C. Meijer Hendrlkus Adri- anus, z. van H. J. Th. Zandbergen en J. A. van Eeden Petronella Maria, d. van L. J. Steen- Wat de verlichting van de wijzerplaten voorden en W. M. Wassenaar Angela hetreft, heeft men gegronde hoop, dat de Mathllde Anna Maria, d. van S. P. Vink en M. onderhandelingen tusschen kerkvoogdij en Neuerbur8: Nicolaas Lconardus Theodorus, gemeentebestuur het gewenschte reiultaat z' van N' J' van den BcrK en A- E. A Wtinands zullen hebben HILLEGOM. Uitstapje van „Goed Wonen". Een honderdtal kinderen van de speel- tulnver. „Goed Wonen" maakten hun jaar- lijksche tocht naar Katwijk. Des morgens om kwart over negen vertrok men van nier per motorboot; de kinderen genoten volop van het heerlijke tochtje over het water. In Katwijk vermaakte men zich uitstekend op het strand. Hier werden de kinderen ge- tracteerd wat vanzelfsprekend in goede aar de viel, want het spelen aan het strand maakt hongerig en dorstig. Na een heerlijke dag. begunstigd door prachtig weer kwam men 's avonds om half acht hier aan. De kinderen waren opgetogen over het genote- ne. De speeltulnvereeniging „Goed Wonen" kan dan ook met genoegen terug zien op dezen schitterenden dag. De Zondagsdienst der geneesheeren wrdt morgen waargenomen door dr. ten Hoopen. Geslaagd zijn voor het zwemdiploma A: de heeren J. J. Appelman, H. J. Lyck- iama, J. Zwiep, A, Zwiep en Jac. van Vliet. De Hlllegomsche beurs werd door 187 personen bezocht; de handel vertoonde een vlot verloop. Hyacinthenbollen, vooral ln de kleine maten van 15 en lager, werden ge vraagd. Gevonden. Aanwezig op het politie bureau en aldaar te bevragen tusschen 7 en 8 uur njn.: sohroevendraaerdoosje gra- mofoonnaaldenpaar zwarte kousen; da- mesaxmband; bril met hoornen montuur; legitimatiebewijs ten name van A. Braas; portemonnaie met twee dubeltjes. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de architect Verloop verschillende déta'ls van den toren heeft kunnen bespreken met den ontwerper van het kerkgebouw den heer H J. Jesse te Leiden, onder wiens architectuur de kerk 'n 1886 gebouwd is. De badlijsten. Op het politiebureau zijn tot op gister middag Ingeleverd 2568 badlijsten met de namen van 12694 badgasten, w.o 209 van vreemde nationaliteit. Botsing tusschen fietsers. Gisteravond te half 7 botsten op 't fiets pad ln Duinoord dc wielrijders K. N. uit Lelden en M P. alhier tegen elkaar op. Laatstgenoemde viel op de steenen en bleef bewusteloos liggen. Spoedig verleende dr. J. C. A Cleveringa de eerste genees kundige hulp. P had een hersenschudding bekomen en een kneuzing aan den rechter schouder. Per auto is hij naar zijn woning op den Zeeweg vervoerd. Het orgelconcept, dat de heer Feike Asma uit Leiden gisteravond in de Oude Kerk gegeven heeft, was druk bezocht. Uit de veie nummers, die verzocht waren om te spelen, was een fraai programma samengesteld, waarvan men volop genoten heeft! De opbrengst was ten bate van het verwarmingsfonds. van den Berg en A. E. A. Wijnands Hendrlka Elisabeth Pranciska, d. van A. R. Overvelde en A. J. Duivenvoorde Jasper Johannes Petrus, z. van J. P Vink en M. E. Schulte. AARLANDERVEEN. Vergadering van den Land- en Tuinbouwbond. In de zaal van den heer W. van den Berg vergaderde de L.T.B.. afd. Aarlanderveen. Na Ondertrouwd: M. P. Wijnands en G. Broekhof verschillende besprekingen o.a. betreffende BrandrOUWd Chr ®eer^ngs cn E (den a.s. Kaderdag, werd de melkverkoop op 'overldenNicolaas Leonardus Theodorus. 2. vetgehalte besproken. De heer Jac v Eg- van L. J. van den Berg en A E A. Wijnands mond vond dat. wanneei daarvoor wordt Engellna Cornelia, d. van W. van der Hulst gemonsterd, de landbouwer het recht moet en J. A. van Nobelen, hebben, een verzegeld monster in zijn bezit te houden. De monstering moet bij voorkeur op de boerderij geschieden. Voor dit alles is noodig een wettelijk erkende controlever- eeniging. Getracht zal worden, deze met be hulp van andere afdeelingen in het leven te roepen. Het hoofdbestuur zal van een en ander in kennis worden gesteld. Na een aansporing tot het ontplooien van de noo- NOORDWIJKERHOUT. Dc as. Oranjefeesten. In hotel Gouwenberg vergaderde de Oranje- Vereeniging onder voorzitterschap van burgemeeser Evenals vorige jaren werd besloten om dige activiteit, volgde sluiting. den verjaardag van H.M. de Koningin op waardige wijze te vieren Ditmaal zullen gedurende drie dagen grootsche feesten Gistermorgen reed de veehouder F. C van D. met een brik, geladen met varkens over de Dorpstraat. Toen hij een stilstaan Het Blad voor Katwijk en Omitreken Geeft Uw adverientiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK. Het Nova-Theater brengt de spannen de avonturenfilm „Rond het leven der Gouddelvers". Vooraf gaat „Het korps dei- waaghalzen." Een mooi en boeiend pro gramma. bezorgt U een onvergetelijken Muziek-avond BOULEVARD KATWIJK ZEE. 1947 KATWIJK AAN DEN RIJN. Ernstige val. Een ernstig ongeval trof mej. C. uit Schiedam, die logeerde bij de familie C. in de Voorstraat. Door een vergissing nam zij in den gang een andere deur dan de be doeling was en viel toen onverwachts in de vrij diepe kelder, waar zij bewusteloos Weef liggen. Dr. H. constateerde een her senschudding. KATWIJK AAN ZEE. DE RESTAURATIE VAN DEN TOREN DER NIEUWE KERK. Thans naar wensch beëindigd. Deze week zijn de restauratiewerkzaam heden aan den toren der Nieuwe Kerk. welke geheed onder leiding van den archi tect den heer D. Verloop alhier zijn uitge roerd, beëindigd. Was aanvankelijk het plan den toren, „een goede beurt te geven" wat betreft het nazien van lood bekleed in z en dak bedekkingen enz., zoodra men met de werkzaamheden begonnen was bleek, dat een geheele vernieuwing van het bovengedeelte van den toren noodza kelijk was. t2oo zijn de acht draagstijlen van den koepel a.lsmede de koepel zelf, geheel ver nieuwd. Ook lager In den toren zijn ver killende houtconstructies vernieuwd en hersteld Ook de ijzerwerken en loodbeklee- ®ugen zijn alle vernieuwd, terwijl het "iendak van den toren gedeeltelijk ver nieuwd en verdekt is Op de geheele kerk en toren is een installatie aangebracht ter •roiliglng tegen bllksem'nslag. De wijzerplaten zijn opnieuw geverfd, "ijl wijzers en cijfers met bladgoud be- h'tt zijn. .pe toren Is thans geheel van steigers 'Maan, zoodat dit werk, dat verscheidene Jtthden geduurd heeft en dat veler be- ^Estelling had, weer achter den rug is. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke stand Getrouwd; H. Vork en M. Schwarz A. L. van den Burg en C. A. van Leeuwen. Wegens geringen aanvoer waarvan het meeste tooh nog doorgedraaid werd door door de Coöp Groentenveiling van het be gin dezer maand op Donderdagen geen no teering meer verstrekt. Thans nu de aan voer nog meer is teruggeloopen, wordt op Donderdagen in het geheel niet meer ge veild. Gedurende Juli is in de Ned. Herv Kerk ten bate van de kerk gecollecteerd f. 145.SO1! (v.m. f. 128.85'/.). De arbeider H. Tas, wonende aan den Achterweg alhier, had het ongeluk in een der loodsen van de Coöp Groenteveiling, over een tomaat uit te glijden. De man kwam te vallen en brak zijn rechterarm. plaats hebben en wel op 12, 13 en 14 Sept. d vrachtauto wilde passeeren, schrok het as. die ter eere van de plaats gehad heb- paa,d en sprong tegen de groote winkel bende feestelijke gebeurtenis, dit jaar een,Jult van de stoffeerderij van den heer P. Ug—g IT v. op met het gevolg dat de ruit geheel werd vernield. Het paard dat direct werd gegrepen, bleek wonder boven wonder geen letsel te hebben bekomen, 't Geweldige glas gerinkel bracht groote consternatie teweeg. bijzonder cachet zullen dragen. Een groot kinderfeest van ruim duizend kinderen, van alle scholen en van alle ge zindten zal aan den grooten feestdag op Donderdag 14 Sept. voorafgaan Een groot feestterrein zal spoedig in orde gemaakt worden, waarop allerlei vermake lijkheden geplaatst zullen worden. Het ge heele terrein is reeds verpacht aan den hoogsten inschrijver en van de opbrengst hiervan zullen de onkosten grootendeels gedekt kunnen worden. Een schitterend vuurwerk zal een waardig slot zijn. De voorzitter der Oranjevereenlging weet alle leden met een groot enthousiasme te bezielen, waardoor de feestelijkheden dit Jaar Iets bijzonders beloven te worden. LISSE. Gecompliceerde aanrijding. Nabij „De Nachtegaal" had Vrijdag een gecompliceerde aanrijding plaats. Een luxe auto reed deze inrichting voorbij. Plotse ling bedacht de bestuurder zich dat hij daar wilde stoppen. Hij remde plotseling met het gevolg, dat een achter deze rijden de auto van de P.T.T. plotseling moest remmen en nog bezijden de eerstgenoemde auto kwam te staan. Een derde auto kon echter niet tijdig genoeg meer stoppen en reed de tweede auto aan met gevolg, dat materieele schade veroorzaakt werd. Er ontspon zich natuurlijk een dispuut wie de schuldige was, doch de politie was spoedig aanwezig en verzekerde de twistende auto bestuurders dat dit wel in Haarlem uitge zocht zal worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Irene. d. van J. Verkerk en M. F. Duinkerken Evert Johannes, z. van M. J. van Steijn en M. C. de Roode Anne Pieter Evert, z. van A. H. Nieuwenhuis en E. J. de Jong. Ondertrouwd: Johannes Vredevoort, 57 j. te Amsterdam en Engelina Cornelia Kres, 48 j. Getrouwd: J. A. van Diest en Th. 't Hort. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. C. A. van der Bent geb. Nieuwenhuijs en gezin. Stationsweg 142 M. Oudshoorn, Heereweg 447 C. Meijer, Half weg 37 G. Stolker, Rooversbroekpolder 5 B P de Jeu geb. Hermans. Wtlhelminastraat 7 H. J. van Dijk geb. van Oosten. Heerew. 384c Vertrokken: A. Steinmeijer, n. Bremen. St Paulusstrasse 39 C. Spaan. n. Haarlemmer meer. Venneperstraat 10, Nieuw Vennep A. A. Zijlstra, n. Haarlemmermeer, Hillegommer- dijk 7. Alle steuntrekkers worden geplaatst. RIJNSBURG. De eerste Chrysanten. Aan de veiling Flora zijn thans de eerste chrysanten aangevoerd. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Noort en A. de Mooy; W. Zandbergen en D. v Egmond: C. v. d. Kwaak en A. Haasnoot. Getrouwd: Jac. v. Starkenburg en E. Ra- vensbergen; G. Passchier en Fr. Durieux; C. A. Kooyman en L. v. Delft: O. v. d. Mey en N. Ouwersloot. SASSENHEIM. De a.s. Oranjefeesten. Het programma voor de op 13 en 14 Sept. alhier te houden Oranjefeesten is thans vastgesteld en luidt als volgt: le dag: 8 uur: Klokluiden van alle kerk klokken. 8.30 uur: Kinderoptocht; na aan komst op het feestterrein .(Ter Leede), ope ningswoord van den voorzitter. Tractatie van de kinderen en kinderspelen. 2 uur: Demonstratie door een bekende rijvereeni- ging, waartusschen het z.g. „wagenrennen" voor ploegen van 5 personen. 7.30 uur: Mu zikale wandeling naar het feestterrein, al waar een concert wordt gegeven. 2e dag: voorm. 9 uur: Volksspelen. Stoelendans, naar den trein, ringsteken per fiets voor dames vanaf 16 jaar, mastklimmen, tobbe- Ui e steken voor dames, hindernisloopen. 2 uur: Behendigheidswedstrijd voor auto's en touwtrekken, 's Avonds concert en schitte rend vuurwerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia, dr. van M. Th. van der Hoorn en M. H. Langelaan Cornells Johannes, zn. van G. C. Turk en W. M. Meeu- wissen Willem, zn. van M. Oudshoorn en J. de Kooker Ingeborg Emilie Wilhelmina, dr. van P. K. van de Kamp en I. M. Schtllz. Ondertrouwd: J. C. van der Burg. 22 j. en A. A. H. Wltteman, 21 j. Getrouwd: H. van der Heiden. 24 j. en J. Havenaar. 23 J. C. Burger, 32 J. en A. Fi- lippo. 23 j. Th. Vink, 28 j. en G. Vos, 24 j. Loop der bevolking. Gevestigd: L. J. A. van Schijndel, Hoofd straat 15. van den Bosch A. Augustinus, Hoofdstraat 85. van Lisse C. Verlaan. Hoofd straat 315, van Ter Aar C 185 J. P. Möllers Iepenlaan 7. van Rijnzaterwoude B. Stam, Zandslootkade 13. van Brandwijk 36 M. W. Meijer. Kastanjelaan 10. van Noordwijkerhout A. C. Wowijs. Vaartkade 6. van Leiden. Vertrokken: A Filippo. n. Hillegom, Haven straat 11 G. Vos, n. Noordwijk. Julianastraat 11 L. Vosselman en gezin, naar Leiden, Spie gelstraat 31 K. J. Wlepkema. n. Gorinchem Struisvogelstraat 6 G. J. J. Heijstee. n. Kor- tenhoef. Kerklaan 25 B. C. Lange. n. Alk maar. Emmalaan 12 Th. van den Ouweelen n. Leiden. Kloksteeg 10. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willempje, d. van Matthijs Haak en Anna Linting Jan Johan. z. van Cornells Ver sluis en Pietcrtje Borsje Gerda Nicollne, d. van Jan Schouten en Wilhelmina Maria Gesman Lijntje Elizabeth, d. van Gijsbertus Gerardus Reinier Dool en Elizabeth van Muijen Hen drlka. d. van Jacob de Jong en Hendrika Kap- teljn Christina Johanna, d. van Evert Willem van Wilgen en Christina Johanna Amersfoort. Ondertrouwd: Frans van den Berg. 53 jaar en Wiebrig Mensonides, 28 Jaar Bartholomeus Adrianus Franciscus Pannebakker. 28 jaar, Hazerewoude en Mathilda Joanna Maria Hoo- geveen. 22 jaar Christoffel Hakkenbrak, 27 jaar, wonende te Kouderkerk a. d. Rijn en Aleida Reumerman, 27 Jaar. Getrouwd: Antonius Alphonsus Johannes Maria Hubertus Spierings, 30 Jaar, wonende te s Hertogenbosch en Jacoba Maria van den Bosch 35 jaar Jan Bulk. 29 jaar, te Woubrugge en Cornelia Willemijntje, Kromhout, 22 jaar. Overleden: Teunis van Middelkoop. 10 weken. Loop der Bevolking. Gevestigd: Adriana W. v. Leeuwen, echtge- noote van L. v. d. Heuvel, Paradijslaan Cor nelia Koorn, Lindenhovestraat 21 Adriaan W. Fey, v. Boetselaerstraat 57 Hillegonda G. Stolker, v. Boetselaerstraat 57 Hendrik van Klaveren, Hoorn 398 Gerrit van Klaveren, Hoorn 398. Vertrokken: naar Utrecht, Baleyelaan 6, Pe tronella M. M. de Vree naar Lexmond, Zwaanskuikenschebrug 47, Arie Vernes en gezin naar Amsterdam, Weteringstraat 17, Willem van de Stouwe. Wanneer twee ruilen, moet één huilen. Alhier ontstond een oneenigheid ln het woonwagenkamp tusschen woonwagenbe woners in onze gemeente en uit Lelden, die op de paardenmarkt te Zoetermeer met elkaar een hit hadden geruild. Een der par tijen meende een onvoordeelige ruil gedaan te hebben en haalde zijn oorspronkelijke hit weer weg; hij werd daarbij achtervolgd. De assistentie der politie werd ingeroepen. Nabij Leiden wist men hem te achterhalen en de hit in beslag te nemen. Gisteren ging door de gemeente Alphen de tijding, dat sinds enkele dagen werd vermist de heer J. H. Dr., commies ten kantore der Registratie. Domeinen en Successierechten aldaar. Deze was met vacantie en zou Maandag in Alphen terugkeeren. Hij bleef echter weg, zonder dat aanvankelijk cenlg bericht van hem werd ontvangen. De familie maak te zich natuurlijk zeer ongerust, totdat thans van den vermiste bij den Ontvanger en de familie een schrijven binnenkwam dat hij in Dusseldorf was gearresteerd. Wij vernemen, dat D. eenlge telegram men had ontvangen, onderteekend door iemand, wiens zaken hij ln Holland behar tigt. met het verzoek naar Dusseldorf te komen. D. gaf hieraan gevolg en moet bij aankomst direct gearresteerd zijn, terwijl zijn lastgever zich reeds ln hechtenis moet hebben bevonden. De bewuste telegrammen zouden verzon den zijn door de Duitschet politie, die D. dus naar Duitschland heeft gelokt. Het vermoeden bestaat, dat een en an der verband houdt met deviezensmokke- larij, of dat hij wordt vastgehouden om te getuigen in een delict tegen een bulten- landsche relatie. WIJ vernamen nog, dat de familie de tusschenkomst van burgemeester Colijn en van het Departement van Buitenlandsche Zaken heeft ingeroej>en met het verzoek om nadere bijzonderheden en de vrijheid van D. te verkrijgen. Loop der Bevolking.. Gevestigd: A. C. Rijlaarsdam, bakkersknecht Torenlaan 21 P. Jansen, bakkersknecht. Prinsenstraat 75 N. Aartsen en gezin, chauf feur, Emmakade 72. Vertrokken: R. Nab, n. Vreeland, Vechtdijk 64 C. Heemskerk, n. 's-Gravenhage, Ren baanstraat 88 Z. Bijman, n. 's-Gravenhage. Heerengracht 3 H. M. Kooij en gezin, naar Utrecht. Volderakstraat 20. BOSKOOP. DE A.S. ORANJEFEESTEN. ALKEMADE. DE WEG LEIDEN—OUDE WETERING. Afbraak van woningen te Rijpwetering. De werkzaamheden aan den weg Leiden— Oude Wetering zijn thans zoover gevorderd dat de afbraak van de woningen nabij het voormalig station te Rijpwetering niet lan ger kan worden uitgesteld. Het ligt dan ook in de bedoeling hiermede Maandag a.s. aan te vangen. Waar echter de 4 gezinnen moe ten blijven, die er nog steeds woonachtig zijn, is nog niet bekend. Wel is een aan vang gemaakt met den bouw van de wo ningen voor de woningbouwvereniging^ „Al kemade", doch het duurt minstens nog 3 maanden eer deze woningen betrokken kun nen worden. VALKENBURG. Onze plaatsgenoot, de heer J. Haan tjes. is benoemd tot onderwijzer aan de dr. J. Th. de Visserschool te Vlaardinger-Am bacht. De jaarüjksche collecte voor het T.B.C.-Fonds „Draagt elkanders lasten" van het C.N.V. bedroeg f. 23.87. VOORHOUT. Een wegdek voor den Prinsenweg. In den loop van de volgende week zal een aanvang worden gemaakt met het verhar den van het wegdek van den Prinsenweg. Gelijk bekend wordt dit een gesloten weg dek als in de Engelschelaan. Een mooie ver betering is dus in zioht. De a.s. Oranjefeesten. Betreffende de op Dinsdag 5 en Woens- Wij vernomen, dat a.s. Maandag alle dag 6 September a.s. te houden Oranje- werkloozen die nog steun trekken volgens de Rijkssteunregeling zullen worden ge plaatst in een tweetal werkverschaffings objecten te Sasscnheim, zoodat er voor- loopig geen Rijkssteuntrekkers meer zullen stempelen. Oranjefeesten te Lisscrbroek. De Oranjefeesten te Lisserbroek worden gehouden 25 en 26 Aug. a.s. Het program ma vermeldt o.a.: openingsrede van den voorzitter; wielerwedstrijd; kinderspelen en volksspelen Het feest wordt besloten met een groote llchtstoet. feesten, staat vast dat de spelen van ver leden Jaar weer doorgang vinden, met zelfs nog eenige uitbreiding. De heer C. P. Ver gouwen verzorgt het programma en de heer B. v. d. Lubbe is benoemd tot terrein commissaris. Een aantal leden der St. Jozef gezellen- vereeniglng maakte een excursie naar het pompstation der gemeente-waterleiding. De heer A. C. H. N. M. de Bekker. administra teur van het gemeentelijk waterbedrijf gaf de noodige toelichtingen. De senior der Gezellen J. v. d Nouland Th.zn. sprak een woord van dank. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora, d. van J. H. Rutten en Th. F. Munk Jenny Irene, d. van J. Gubier en A. van Beek. Gehuwd: J. J. Buitelaar. 42 J. en J. M. Lam- mers 25 jaar. Overleden: P. Hak, 91 jaar. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst voor doktoren wordt vanaf Zaterdagmiddag 3 uur af tot Maan dagmorgen waargenomen door dr. H. J. Keegstra telef. 120 en dr. C. J. Kerkhof, telef. 93. ZEVENHOVEN. Raadsagenda. De raad vergadert Maandagavond te kwart over acht uur ten raadhuize. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen 3. Vaststelling regeling hulp- verleenlng bij brand door „Onderl .Brand waarborg Mij." te Noorden. 4. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 L.O.-wet over 1939. Wijziging gemeen tebegrooting ZOETERWOUDE. Bijtijds gered. Gisteravond liet het 7-jarig zoontje van den heer Zw. uit de Rijnnegommerstraat alhier met eenige vriendjes in het wei land van den veehouder R aan den Hooge Rijndijk alhier, vliegers op. H- liep achter uit en kwam plotseling in een diepe sloot terecht. Op het hulpgeroep van zijn vriend jes, schoot bakker van Velzen ter hulp. Om bij den drenkeling te komen, moest hij eerst door drie slooten waden, maar hij wist toch bijtijds het ventje van een wis sen dood te redden. Het voorloopig programma vastgesteld. Het voorloopig programma der feeste lijkheden op Donderdag, 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, georganiseerd door Boskoop's Oranjecomité, luidt als volgt: 1. Reveille in de gemeente door bazuin blazers, tamboers en pijpers van 7,15—8 uur; 2. Lulden der Kerkklokken van 8 8,15 uur; 3. Aubade door de schoolkinderen voor het Gemeentehuis van 9.159.30; 4. Feestelijke optocht der schoolkinderen, op geluisterd met muziek gevolgd door ver sierde rijwielen, autopeds, tandems e d. van 94510 45. Route: Raadhuisplein, Dorpstraat WZ„ Dorpstraat O.Z., Reijers koop, Tuinstraat, Biezen. Rozenlaan, Reijerskoop, Nieuwstraat en Voorkade. Ontbinding op het Raadhuisplein. Daarna tractatie der schoolkinderen in de scho len; 5. Watertournooi en kanowedstrijd op de Gouwe ter hoogte van de Ham van 3 30 5 uur; 6. Gecostumeerd wandelen voor Jongens cn meisjes in de Ham van 3.305 uur; 7. Marsch door het dorp door de Chr. Muziekvereeniging „Concordia" van 7 30— 8.30; 8 Ringsteken op den Onderweg (Dorpstraat O.Z.) voor paren met auto van 810 uur; 9. Groot schitterend vuurwerk in de Ham van 10 3011 uur. 's Avonds zullen de opritten tot de brug feestelijk worden verlicht. De route voor den kinderoptocht is dit maal hoofdzakelijk beperkt tot den Oost kant van het dorp; een volgende keer zal de route worden bepaald in het Westelijk gedeelte van het Dorp. Aan de route zal streng de hand worden gehouden en van haar zal ln geen geval worden afgewend. Voor versierde rijwielen, autopeds, tan dems enz. zullen ook dit jaar aardige prijzen worden beschikbaar gesteld. Uit het voorloopig opgestelde programma blijkt, dat aan de buurtvereenlglngen van 12 uur af tot haifvler de vrije hand is ge geven Tal van buurtvereenigingen hebben het voornemen 's avonds haar wijk feestelijk te verlichten. Het geheel belooft dus veel goeds! Het feest in Reijerskoop. Het feest ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Irene, heeft gisteren voor de bewoners van den Reljerskooper- weg een geanimeerd verloop gehad De volksspelen voor meisjes en jongens, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, zijn uitstekend geslaagd Ook het avond feest voor volwassenen, waarbij een film werd vertoond, is een groot succes gewor den. Er heerschte den geheelen middag en avond een gezellige en opgewekte stem ming. Zooals bekend, had de heer Van der Werf voor dit feest een gedeelte van zijn weiland beschikbaar gesteld. In Reijerskoop werd bijna huis aan huis gevlagd, 's Avonds was langs den get—len weg een lampionverlichting aange' t. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Catharina, d. van J. H. Kouwenhoven en P. H. Keijzer Maria Eme- rentia, d. van J. Maurits en M. W. van Velsen Simon, z. van H. Brand en J. Timmers. Ondertrouwd: Jacobus van der Boon. 26 j. te Bodegraven en Petronella Elisabeth Verboom. 25 j. Pieter Johannes Matthys Bogaards, 32 j. te Rotterdam en Wilhelmina Hegeman, 22 j. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Kalshoven, D38 M. J. Ver meulen. A 61 M. C Kouwenhoven A 128 A. W. van der Jagt, A 33. Vertrokken naar: Sassenheim, Hoofdstr. 315, C Verlaan Nieuwkoop. A 163. J. Zevenho ven Nieuwkoop. A 163, C. Zevenhoven Blokzijl. Verlaat 163. J. Tabak Uithoorn, Jaagpad 26. C. Bianksma Gorinchem. Burg straat 40, C. J. Heemskerk Alphen a d RUn Noordeinde 71. J. den Hartog. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7