CORRESPONDENTIE Tuinfeestje Een praatje over ons haar Beste raadselnichtjes en -neefjes, e Uitsluitend inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad u Zo, nu heb ik weer een en ander van Die kunnen lezen en wat deed ik dat aag! Al zijn er nog niet zoveel brieven als o woonlijk, ik ben toch al heel blij met de nge en gezellige brieven, die ik nu kreeg. v i\endien, het is ook nog vacantie! Maar e s jullie dit lezen, is voor de meesten de n '.cantie bijna ten einde; dan gaat het hoolleven weer beginnen en zal ook onze adselkring voltalliger worden. En nu hoop maar, (en lees dit van verschillenden al n de brieven), dat jullie van je vacantie orofiteerd hebben, al heeft het weer niet izonder meegewerkt. Enfin, daardoor ge iten we dan weer dubbel van de enkele umige dagen, die er tussen vielen. En, zó echt was het weer ook weer niet. dat we iel buiten konden zijn. of er op uit konden ekken, zodat er nog genoeg vacantiepret is op wandel- of fietstochten, bij baden zwemmen, of bij het nimmer eindigend >'zipr van buiten spelen met vriendjes en e ipndinnetjes. Ik denk dan ook. dat allen ch met vreugde op de vacantie terugzien, idanks de vele en lastige regenbuitjes. Nu, na zoveel weken van vrijheid, spelen i luieren, zullen jullie wel weer naar school g ?rlangen. Dinsdag trekken de meesten dan eer met blozende wangen en frisse zin aar school en vullen de lokalen, waar al e weken een doodse stilte heeft geheerst, eer met vroolijke stemmen. Nu volgen de afzonderlijke antwoorden. ij 1 Leny Moraal Je hebt prettige uitstap- i s gemaakt in je vacantie. En natuurlijk iep ik. dat jullie Woensdag mooi gezongen i ben voor de radio. Ik vind het erg leuk, jullie daar zullen zingen. Lvdia Botermans Het is een heel bij- 't der feest, dat je Grootouders 7 Aug ge- erd hebben. Jouw vacantie is ook wèlge- ild geweest. Pieter Martij n Het was een echte estweek voor je na de geboorte van Prin- s Irene. Een bof. dat het juist in de va- ntie viel; nu kon je er volop van genieten. Annie Jonkman Hartelijk welkom in kring. Ik lees met pleizier. dat je een zellig vacantie-weekje gehad hebt en elke x k zo fijn kunt „gymnastieken". Je staat )g niet onder de .Goede Oplossingen", om it je er niet genoeg had. Je behoort bij de oteren (1116 jaar) en moet dus minstens er goede oplossingen hebben. Cobie Kleer Wat was ji1 heerlijk bui- toen ie ie brief schreef Je kon daar hart ophalen Truusje van Weizen Deze week heeft e zon wat goedgemaakt en zullen jullie ferlijke stranddagen gehad hebben. Pim van Weizen Ik ben blij te horen, ït je zo geniet van je boek. Het is leuk eregeld zo, elke dag een stukje. Ik wil 'loven, dat jij geniet in Katwijk. Zusjes Hartevelt Ja, in de dierentuin veel te zien en je raakt er niet gauw tvekeken. Natuurlijk kwam er toen niet in insturen. Annie Kuyl Het was jammer, dat je orige brief me zo laat bereikte, vooral voor >u Maar: beter laat dan nooit. Nu ben toch weer geheel beter? Jo Kooien Ik kom je allereerst geluk- •n sen met je goede uitslag. En je bent cteen aan de slag gegaan. Dit geeft een ele verandering in je leven. Je broertje kan i knabbelen. Wat kreeg Je fijne cadeau- Jannie Kooien Wat een eer, dat jullie xir de radio mochten optreden! Ik ben Hangend er over te horen. Je hebt prac- che en mooie cadeaux gekregen. En nu >ker aan het zwemmen? Zusjes Schipper Dat was toch wel een rondere gewaarwording, hè, te staan zin- :n. en daarbij te weten, dat dit door het Me land gehoord kon worden. In de terentuin zagen jullie ook wat bijzonders, ot slot: Adri, hartelijk gelukgewenst met 1 verjaardag, gelukkig nog nèt in de icantie. Zusjes Meinema Nu. jullie verwennen ie en laten me meegenieten van jullie uit- apjes. Weer hartelijk bedankt voor deze ooie kaart, ook je ouders en Hetti. Heeft t vacantie je verder goed gedaan, Ella? Anny Bekooy Wel, wel. wat springen e leuke kikkertjes tegemoet uit je brief, onverwachts en toch ben ik er niet eens 3n geschrokken! Ze zijn goed overgeko- !en! ik zal zien, of ze zich rustig willen Als 't mooi weer is geeft Katrientje In de tuin een theepartij Al haar poppen en ook beertje Zijn er natuurlijk bij. Tot de rand gevulde schaaltjes Met bonbons en fijne koek En de thee in kleine kopjes Nodigen tot een bezoek. Met een glaasje limonade Sluit het feest voor deze dag. Zal ik aan Katrientje vragen, Of je ook eens komen mag J. v. d. E—S. houden bij andere spring-in-'t-veldjes, zodat ik hen af en toe eens kan bekijken. Ik dank je er hartelijk voor. Je hebt genoten in A. Ik begrijp, dat het je beviel, dagelijks in het water te zijn. Graag hoor ik nog meer „kikkernieuws". Greetje Lips Ik ben ook blij, dat we weer correspondeeren. Jij trof dan een goede dag aan het strand, want er was niet vaak zon. om je armen en rug te verbranden. Je hebt dus nog een weekje vacantie. Ja, An nie is ook present. Frans Pison Natuurlijk begrijp ik, dat er in de afgeloopen weken niet van schrij ven kwam. Je hebt, na hetgeen niet prettig was, veel genoten en zult nu wel weer ge heel aangesterkt zijn. Truusje Sluymer Ik vind, dat je al flinke tochtjes maakt op de fiets. En ik be grijp, dat je het dubbel fijn vindt, als Je ook nog aan zee komt. Henk van Egmond Ja. er is heel wat gebeurd bij jullie in die korte tijd. Verjaar dagen en een geboortefeest. Breng je ouders nog mijn gelukwensen over. Natuur lijk spijt het je zusje, dat zij het enige meisje blijft tussen zoveel jongens. Heeft zij niet te veel te stellen met jullie allemaal? Corrie van Weizen Wat was jij ver weg; leuk. dat je toch aan me schreef. Over die fijne vacantiedagen zul je wel wat te ver tellen hebben na Je terugkomst. Wel heb je in je ijver je naam vergeten onder je brief, maar ik meen, dat ik goed geraden heb. Jan Bronsgeest Nu heeft Prinses Bea trix een lief zusje om mee te spelen later en dat zal zij dan ook heerlijk vinden, net als andere kinderen. En wat heb jij me ver rast! Hartelijk dank; met al die fleurige kindertjes bracht je mij een vrolijke vacan- tiegroet. Alida Stikkelorum Nu krijg je er een nieuwe foto-verzameling bij. Ik dank jou ook hartelijk voor de snoezige kaart. Jij denkt altijd goed aan mij. Koosje Stikkelorum En jij ook harte lijk bedankt voor jullie mooie kaart. Nu hebben we twee Oranjefeesten in de maand Augustus. Jij bent al goed ingespannen voor 31 Augustus. Drietal de Neef Me dunkt, dat het pret tig is, er zo vaak op de fiets op uit te zijn geweest. We werden allen op onze beurt in deze vacantie verrast door onverwachte buien. Dank voor deze anekdote. De andere waarover je schrijft, moet je maar niet in sturen; die lijkt me ongeschikt. Marietje Lagerwij Jammer, dat jullie uitgeleide werden gedaan door regenbuien bij je vertrek uit Leiden. Gelukkig ging het later wel op de fiets. Wat hebben jullie ge noten en veel gezien in het Dierenpark! Wat de aap deed, was heel grappig; net een klein mensje. Elsie de Bruyn Eerst over het prettige bericht: wat ben ik blij, dat de zeelucht je zo goed heeft gedaan; ik had niet gedacht, dat je zoveel pondjes aan zou komen. Het tweede bericht is verdrietig, in de eerste plaats voor je zusje en broertje, maar ook voor jullie allen. Nu hopen we, dat ze beiden spoedig zullen opknappen. Het beste met hen. Tweetal Bakker Heerlijk, dat Jullie zo genoten hebben in Wassenaar. En nu nog een prettig dagje bij je Grootmoeder. Ja, ik heb het ook naar mijn zin gehad. Suze van Polanen Jij hebt ook veel ge zien en beleefd in deze vacantieweken. Als je in het Muiderslot bent, is het, of de ge schiedenis dichter bij je komt, nietwaar0 Gerrie Sweris Nogmaals gelukgewenst met je nieuwe fiets; dat is toch maar heer lijk, juist met je vacantie. En na de vacantie zul je er met je vriendin nog wel eens op vrije middagen op uit trekken Hannie en Suusje zullen me dan ook veel te vertellen hebben na hun thuiskomst. Bedankt voor het mooie kalendertje. Abram Fakkel Van harte gefeliciteerd met je verjaardag a.s. Dinsdag; ik hoop, dat het een prettige dag zal zijn, al moet je waarschijnlijk juist naar school. Annie Olivier Jij hebt ook een heerlijke vacantie: om te beginnen was je jarig, dan een mooi uitstapje en daarna uit logeeren en dan nog eens. jij hebt dus genoten. Je postpapier vind ik mooi. een fijn kleurtje. Rietje Brandt Ik had dat „Piggelmee- mannetje" met de baard graag willen zien. Er schoot die avond nog heel wat lekkers over voor dat mannetje! Heeft het schilde rijtje een mooi plaatsje gekregen? Daar bofte je mee. En heb je met Ellie in zee geloopen? Zusjes de Vos In Hilversum gingen jullie natuurlijk zingen! En Toos ging ook fijn uit. Het lijkt rne een heel leuk boek voor jou. Joke. En de rapport-cijfers aan het slot vind ik mooi. Het weer hebben we niet in handen. Deze laatste week maakt nog wat goed. Jannie van Groeningen Je raadt het goed van de briefbezorgster. Van je diploma had ik tot mijn spijt niet gelezen, maar nu feliciteer ik je er nog mee. Je logeerde daar heerlijk in E. Wat maakt jij keurige jurken! Je besteedt je vacantie goed. Je had een lelijke plek aan je been; gelukkig, dat je er weer van af bent. Tweetal Boelee Ik ben blij, nog net een briefje van julie te krijgen, voor jullie de stad uitgaan. Nog veel genoegen die twee weken. Dank voor je raadsel; nu maar rustig je beurt afwachten. Liesje van Driel Juist ontvang ik nog jullie ansicht, waarvoor ik jou. je ouders en zusjes hartelijk bedank. Heerlijk, dat jullie aan zee waren en aardig, dat jullie daar aan mij dachten. Wat vrolijk is het aan het strand. Nu wens ik jullie nog enkele prettige va cantiedagen toe en dan. althans voor de meesten: aan het leren! En aan het brieven schrijven; daar reken ik natuurlijk op! Tot de volgende keer. Allen harteijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M J. BOTERENBROOD. Wist je wel, dat een blond kind 140.000 tot 150.000 haren op het hoofd heeft, ter wijl een zwartkopje slechts 100.000 telt? Roodharigen bezitten slechts ongeveer 30.000 hoofdharen, doch elk haar op zich zelf is veel dikker en sterker. Er zijn maar heel weinig roodharige kaalhoofdigen. De kleur van het haar ontstaat door de Melanine, een kleurstof, die in de haren voorkomt. Wit haar bevat geen melanine. In grijs haar zit minder melanine en tege lijkertijd treden hierin kleine luchtbelletjes op, waardoor het haar* zilverachtig glanst. Ons haar groeit en valt uit zonder dat we er veel van merken. Een mannenhaar wordt gemiddeld 3 tot 5, een vrouwen- meer dan 7 jaar oud. Daarna sterft het af en valt uit, en er komt op dezelfde plaats een nieuw. Als de mannen hun haar niet lieten knippen, zou het tot op de schouders val len. Door het voortdurend knippen wordt het haar geprikkeld tot snellere groei, zodat in de loop van een mensenleven een reuzenvleoht zou ontstaan, als men alle afgeknipte eindjes aan elkaar zou leggen.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17