PRESTO PRESTO 80ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woenrdag 16 Augustus 1939 Derde Blad No. 24353 SPORT De Sneekweek I Koch verbetert hel Nederlandsche afstandsrecord M.C.C.—Ned. elftal Personenauto reed tandem aan Ernstige autobotsing onder Ridderkerk BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART Britsch vliegtuig verongelukt Flemming laat zich gelden. IIOLLANDSCHE REGENBOOGZEILERS IN DE ACHTERHOEDE. (Van onzen eigen verslaggever). Sneek, 15 Augustus. Het hoogtepunt van het zeilfestijn in Sneek moet nog komen. De wedstrijden van de Sneek week II. de in onze Noordelijke provincies en tegenwoordig ook in Holland zoo bekende Hardzeildag. Dat neemt niet weg. dat ook de Sneekweek I een belangrijk zeilevenement is ge weest. waarbü wij enkele kantteekeningen willen maken zonder echter al te veel in bijzonderhe den te treden. Juist met het oog op den grooten strijd tus schen Friesland en Holland, welke ons op Hard zeildag te' wachten staat zal men nieuwsgierig zijn naar de prestaties der Hollandsche regen boogzeilers. Het Friesche land heeft de Hollan ders vooralsnog niet tot grootsche daden kunnen inspireeren. In tweemaal drie tot dusver gezeilde races in de regenboogklasse deze was in twee ai deelingen gesplitst is geen enkele maal een Hollander als eerste geëindigd. De beste prestatie was die van den Nieuwe Meer-zeiler Benjamins, die als tweede eindigde op den laatsten dag van de Sneekweek I, echter in wat men zou kunnen noemen de verllezersafdeeling, want de best ge plaatste zeilers der twee vorige dagen waren ln de andere afdeeling ondergebracht. In die ver llezersafdeeling zeilden bijna uitsluitend Hollan ders en desondanks werd een van de weinige Friezen, n.l. Moedt nog eerste. Dc Friesche Hol lander Bergsma werd tweemaal derde en de Haarlemmer Schmitz een keer derde. Het ziet er derhalve voor Holland in de regenboogklasse heelemaal niet rooskleurig uit. Het peil in deze klasse is door de concurrentie van diaken in de laatste jaren belangrijk gedaald en wij hebben nimmer zoo'n zwak team in Sneek op het water gebracht. Tijdens de Sneekweek I had het eerste treffen tusschen Friesland en Holland plaats, n.l. in den groepswedstrijd der N.N. 16 M2 -klasse, waarin ook Groningen en Overijsel uitkwamen. Voor Holland startten Flemming, van Schelven, Sang- ster en J. S. de Vries, waarvan alleen de twee Êerstgenoemden tot de A-klasse moeten worden gerekend. Met een sterker team dan dit zou Hol land toch geen kans hebben gehad tegen het geboorteland der vergroote B.M.-ers, maar met wat men zou kunnen noemen een half team kwam Holland er heelemaal niet aan te pas. Friesland wón met een grooten voorsprong ril. 101 punten tegen 93 punten van Groningen - op Holland, dat nog net twee punten boven de 36 van Overijsel bleef. Ook de groeps-wed- strijd in de B.M.-klasse won Friesland van Gro- Wngen (5121). De Haarlemmer Flemming heeft overigens tij dens de Sneekweek I niet onverdienstelijk ge zeild. Hij werd n.l. een keer eerste en een keer tweede en dat is zonder twijfel een .prestatie ln een zoo sterk bezet veld. In de B-afdeelingen zyn er nog enkele kleinere Hollandsche succes sen te melden, al zijn het geen eerste of tweede prijzen. Het is ook Lemstra gelukt een keer eer ste te worden in de Olympiajollenklasse. die tot dusver in Sneek sterk is beheerscht Uoor de meisjes van Gooi, die ook tijdens de Kaagweek van zich deden spreken. Lemstra werd nog een keer derde en de minder bekende Hagenaar Schippers behaalde een tweeden prijs. De jollen- zellers Bier en Schoen is het nog niet mogen ge lukken de Sneeker matador Jan Schaap te over winnen. in de vrijbuiterklasse zeilden Fonteyn en Raasveldt met meer of minder succes. Heelemaal Hollandsch is de Drakenklasse, waarin Keegstra tot dusver de belangrijkste rol heeft gespeeld en waarin Blickman de manier schijnt te hebben gevonden om zijn Darling II te laten loopen. Verder kwam van Hattem in de prijzen en viel Hofkcs wat tegen. De specifiek Friesche klassen der Sneekweek mogen wij onbesproken laten. Slechts zij even gememoreerd, dat Herman Geveke met de Sper wer glansrijk het kampioenschap in de 30 M2 - klasse veroverde. moreeren, dat de Kaag-voorzitter ir. van Hool- werff in de jury zitting heeft en dat dit feit bij alle Friezen met groote instemming is begroet. En terecht natuurlijk. Verder is de regenboog- ploeg van Holland na veel moeilijkheden samen gesteld. Van der Mey. Theunissen, Zulderbaan, Bergsma en Maas zullen voor de moeilijke taak komen te staan Klaas Vrolijk en zijn teamgenoo- ten te bedwingen. De voornaamste uitslagen volgen hieronder: Groepswedstrijd Olympiajollen: 1. Sneek (mej. C. van Gooi en B. de Vries) 20,2 punten; 2. De Twee Provinciën. 15 p. 12 Voetsjollenklasse1. Ree, st. C. W. Schaap; 2. Frits, st. mej. H. Edel; 3. Popeye, st. P. M. Schoen (Haarl. Jachtclub). Drakenklasse: 1. Darling II, st. J. R. Blickman; 2. Ran, st. J. de Vries Lentsch Jr.; 3. Viking, st. J. C P. Hofkes Eénmanswedstrijd regenbogen: 1. Pelko, st. W. Bergsma (De Kaag); 2. Schelm, st. P. van Dijk; 3. De Bruiser, st. H. van der Wey. ZEILEN. Sneekweek II begonnen BLICKMAN WINT WEER IN DE DRAKENKLASSE. Groepswedstrijd in Olympiajollen voor Sneek. (Van onzen eigen verslaggever). Sneek, 15 Augustus. jHet tweede deel van de Sneekweek, de wed strijden van de Koninklijke Zeilvereeniging ..Sneek", is vandaag onder ideale omstandighe den begonnen. Met zonneschijn en een mooi loo pend briesje uit Noordelijke richting. Op de met zon mee gezeilde baan was de start daarbij van zeer groot belang, want er moest worden gekruist naar de boei in het Grootscheepsvaarwater en de hooge kant van de lijn, langs den starttoren op het Kolmeersland was daar het voordeeligste. Aan de landzijde van de startlijn was er dan ook genoeg gedrang en daar werd ook om ruimte |eschreeuwd. Een niet groot programma kregen wij op dezen eersten dag van Sneek II te ver werken. Wat éénmanswedstrijden, een paar open races cn tenslotte een groepswedstrijd in de Olympiajollenklasse, welke voor ons Hollanders wan niet zoo veel belang was, omdat louter Frie se en Groningsche groepen daarin uitkwamen, oe belangrijkste dag van dit zeilfestijn komt pas (borgen. De Hardzeildag, waarvoor heel Sneek en de verre omgeving zal uitloopen! De gastheeren zijn hun jaarlijksche feest goe.l begonnen, want Corrie van Gooi werd in de teamraces tweemaal eerste en haar partner werd tweemaal derde, zoodat Sneek in puntenaantal pelangrijk vóór was op De Twee Provinciën, die bi Keuning een zeiler op het water bracht, die W mocht zijn, want hij volgde twee malen vlak achter den spiegel van het Friezinnetje, waar in onze Olympiajojlcnzeilers straks op de Ka- ?erplassen bij de nationale kampioenschappen ean kwade tegenstandster zullen krijgen, vooral ais het niet wil waaien. Draken zijn schepen, waarbij het op hét trim den aankomt. De mast op de Darling II ging een paar centimeter achteruit en Blickman viert tnomphen. Hij was ditmaal drie nummers voor op De Vries Lentsch Jr.. die de Ran van Keeg- ^ra zeüde en die bij het ingaan van de tweede (Cde zelfs nog op de vijfde plaats had gelegen. de tweede plaats heeft de jonge Lentsch lifn moeten vechten met Hofkes en bij de eind- ")n was er niet veel verschil tusschen de Ran tn de Viking. 1 p tweede race, die in de 12 voetsjollenklasse, eierde opnieuw een uitgesproken overwinning mJkf Kees SchaaP- boe goed Murk Schoen ook "ibcnt zijn gestart. De éénmanswedstrild in de ^nboogklasse was weinig belangwekkend, ^njamins was met de Gree te vroeg weg cn van elde z^n kans Nu was het Bergsma, die van ?eefc af de leic,inë nam en zich niet meer .Jr. de eerste plaats liet verdringen. Derhalve Zedelijk een Hollandsch succesje in de regen- "^Klasse. ziir»00f den éénmanswedstrijd in de 30 M2.-klasse <£Sïchts vier gegadigden gestart en daarvan bin ir Rook bet heel dom, door vóór liggend voftf r?ns te verspelen bij de doorgaande route '°r de tweede ronde. Zoo noemt men dat hier in Hollanci zouden wij zeggen, dat hij den k 1voor tweede ronde aan den verk n,,!50^ hield. Wat op hetzelfde neerkomt, ZWEEFVLIEGEN. Vlucht van Eindhoven naar St. Quentin. voor de tweede ronde aan den verkeer- g >.g hie HUH 6tu>ïngrÜk nieuws bracht deze eerste dag van verder niet. Wij zouden nog kunnen me- EEN AFSTAND VAN 240 KJVI. De Nederlandsche zweefvliegers, die deel uitmaken van het zwccfvliegkamp op het vliegveld Welschap by Eindhoven, uit welke deelnemers de definitieve ploeg voor de zweef vliegwedstrijden van de Olympische Spelen te Helsinki wordt gekozen, verrichten steeds betere prestaties. Konden wy gisteren melden, dat het Nienhuis gelukt was het Nederlandsche afstandsrecord te verbeteren door een vlucht van Eindhoven naar Les Mazures in Noord-Frankrijk cn dus België zonder daling over te vliegen, dit record heeft slechts een bestaan van één dag gehad, doordat O. Koch met de PH 80, de „Minimoa", gisteren een uitstekend geslaagde doelvlucht naar St. Quentin maakte, het geen een afstand van 240 K.M. is. Hiermee Is dus het record van Nienhuis gebroken. Evenals Maandag verrichten ook gisteren de andere deelnemers uitstekende prestaties. H. van Zanten maakte een duurvlucht van 5*4 uur en landde daarna keurig op het vliegveld Welschap. De zweefvlieger behaalde daarmede het zilveren C-brevet. Zijn toestel was de Röhn- Bussard Ph 78. Twee andere zweefvliegers maakten vluchten, waarbij zü één der eischen van het zilveren C- brevet vervulden, n.l. de afstandsvlucht van min stens 50 K.M. Het waren J. Houwink met de Grünau Baby Ph 85, die op de renbaan te Tervueren bij Brus sel daalde, een afstand van 95 K.M. en M. Mignot met de Grünau Baby 58, die in de buurt van Mechelen daalde en daarmee een afstand van 85 K.M. aflegde. WATERPOLO. G.P.C. I—A.Z.C. I 2—4. Op weg naar hot tweede klasserschap. A.Z.C. is op den goeden weg naar de tweede klasse door den wedstrijd tegen Gorkum te winnen. Het ging niet gemakkelijk daar de gastheeren zeer snel bleken, daartegenover blee* het samenspel van A.Z.C. veel beter, terwijl vooral de midvoor goed op dreef was en alle vier doelpunten voor zijn rekening nam. Reeds spoedig na den aanvang nam A.Z.C. de lei ding toen een bal. aangegeven door Jongeleen. door v. d. Velden onhoudbaar werd ingeschoten. Nadat de bezoekers uit een strafworp hun voor sprong hadden vergroot (0—2), wist G.P.C. eveneens uit. een strafworp haar achterstand te verkleinen (12), met welken stand de rust kwam. Na de rust wist A.Z.C. reeds spoedig haar voorsprong te vergrooten door v. d. Velden, die geheel vrij lag en door v. d. Bijl den bal werd toegeplaatst, v/aarop deze ln het doel verdween 13 Even later bracht dezelfde speler uit een strafworp den stand voor A.Z.C. op 1—4. De Gorcummers kwamen er daarna nog even beter in en wisten door hun midvoor den achterstand tot 24 te reduceeren. met welken stand het einde kwam. HET BETERE ZEEPPOEDER VOOR SLECHTS 5 CENT BESLISSINGSWEDSTRIJD H.Z.P.C. Ill—H.P.C. III. Morgenavond 8 uur zal in de zweminrichting ..De Zijl" een beslissingswedstrijd gespeeld wor den om een plaats in de reserve eerste klasse K.N.Z.B tusschen H.Z.P.C. III (Den Haag) en H.P.C. III (Heemstede). CRICKET. M.C.C. WINT MET INNINGS EN 56 RUNS. De M.C.C. heeft gisteren de Maandag op het totaal van 234 runs voor 5 afgebroken eerste Innings voortgezet. Met een totaal van 319 runs waren alle Engelsche spelers uit. Mr. van Manen nam 4 wickets voor 41 runs. Het Nederlandsche elftal behaalde op de tweede innings 165 runs. Vermeldenswaard is het fraaie batten van Gal- lois, die 72 not out maakte. Onze landgenoot stond gedurende twee uur en twintig minuten aan het bat en sloeg o.a. zes boundaries. Bij de Engelschen was Nevinson ook vandaag weer de beste bowler. Hij behaalde 4 voor 38. De M.C.C. heeft den tweedaagschen wedstrijd dus gewonnen met innings en 56 runs. M.C.C. totaal 319 runs, waarvan Walford 32. Bowlingcijfers: mr. van Manen 4 voor 41; Sodderland 2 voor 60; Nederlandsch elftal tweede innings totaal 165 runs, waarvan Gallois 72 not out. Wittebol 21, mr. van Manen 20. Terwiel 34. Bowlingcijfers: Nevinson 4 voor 38. ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Ons land zal in zes nummers vertegenwoordigd zyn. Hoewel de inschrüvingen van Nederland voor de Europeesche roeikampioenschappen nog niet verzonden en wijzigingen altijd nog mogelijk zijn, staat het practisch wel vast, dat ons blad ln zes nummers zal vertegenwoodigd zijn, n.l. skiff, twee zonder stuurman, double scull, twee met stuur man, vier met stuurman en acht. Voor het skiffnummer traint onze stadgenoot G. J. Velds van Die Ley the. Voor de stuurmanlooze twee oefent de ploeg van Laga. bestaande uit de roeiers B. J. G. van der Pot (boeg) en H. van Nes (slag). Het be stuur van den Nederlandschen Roeibond zal dezer dagen dc training bijwonen en aan de hand van de opgedane ervaringen beslissen of deel neming gerechtvaardigd ls. In het nummer double scull komen uit E. Steenhuysen (boeg) en G. Schiller (slag) van Willem 3. terwijl voor de gestuurde twee even eens een Willem 3-ploeg is gekozen, bestaande uit de roeiers H. van der Meer (boeg), F. Borg- hols (slag) en A. Kooymans (st.). In de vier met stuurman van Nereus is een wijziging gekomen. No. 2. H. S. D. Bartlema is vervangen door Van der Ploeg, zoodat de samen stelling is geworden: M. Schoorl (boeg). J. van der Ploeg. J. A. W. C. Smit. S. de Wit <sl.) en H. P. L. Lim (st.). Tenslotte is nu ook de samenstelling van de Njord-acht bekend. Deze ploeg bestaat uit J. N. van Groningen (boeg). W. J. Wijnberg, J. S. Reus, H. J. Dupon. H. K. Roessingh, C. J. Zilver schoon, H. van Swaay, D. J. Koeleman (sl.) en L. J. Reeser (st.). HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE „DE RUISVOORN". Bovengenoemd vlschcollege heeft zijn twee den wedstrijd gehouden te Aalsmeer. Er werd 2 maal 1% uur gevischt in bootjes cn toen het eindsignaal klonk, was er ruim 23 pond visch gevangen. Hier volgt de uitslag: le prijs P. Oudshoorn met wisselbeker en herinneringsmedaille en wisselbcker grootste blei; 2e pr. T. Wolters met wisselbeker grootste voorn; 3e pr. G v. d. Lin den; 4e pr. S. Braxhoven; 5e pr. L. Boot; 6e pr. R, Tuin; 7e pr. Deijkema; 8e pr. Leuering; 9e pr. A. Verhoog; 10e pr. N. v. d. Linden; 11e pr. J. Middelham; 12e pr. K. Middelham; 13e pr. Ph. F. van Gijzen; 14e pr W. Mulder; 15e pr. Ch. de Groot; 16e pr. Ph. F. van Poelgeest; 17e pr. I. Harteveld; 18e pr. G. Keijzer; 19e pr. J. Harteveld; 20e pr. Fransen. De beker, geschonken door de zusterver- eeniging „Hengelsport" bjj het 5-jarig jubileum werd dezen keer gewonnen door den heer N. v. d. Linden en wel met 21 stuks visch. Deze beker moet 3 maal achter elkaar ge wonnen worden of 5 maal in het geheel. G.Z.C. IV—GOUWE II. Voor de competitie om den wisselbeker, had in het Zuiderbad te Boskoop een ontmoeting plaats tusschen G.Z.C. IV (Gouda) en De Gouwe II Waddinxveen). welke werd gewonnen door de Gouwenaars met 20. Hierna werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Boskoop II cn A.Z.C. II (Alphen), die door laatstgenoemde club werd gewonnen met 4—2. MOTORSPORT. KNOBELRIT L.II.D.C. Ter versterking van haar kas zal door de feest-commissie der L.H.D.C. op Zondag 20 Aug. a.s. een „knobelrit" worden georganiseerd, waar aan de deelneming voor eiken motorrijder is opengesteld. Als centraalpost, tevens start en finish, is vastgesteld café „Royal", Douzastraat. De maximum te rijden afstand bedraagt 84.2 KM., de minimum te rijden afstand bedraagt 42.6 K.M. De start is bepaald tusschen 10 en 10.30 uur naar verkiezing. Bij de eerste verplichte aan komst te Katwijk aan Zee is maximum 45 mi nuten rust toegestaan, alwaar de deelnemers in de gelegenheid zullen worden gesteld een zeebad te nemen en te lunchen. De finish wordt te 15.00 uur gesloten waarna zoo spoedig mogelijk de uit slag bekend zal worden gemaakt. Opgave voor deelneming: Rijnsburgerweg 149. Leiden en bij den start. VOETBAL. QUICK BOYS—XERXES. Zaterdagavond a.s. te halfzeven speelt Quick Boys uit Katwijk een wedstrijd tegen een sterke combinatie van Xerxes uit Rotterdam. Drie personen ernstig gewond. AUTOREMMEN NIET IN ORDE BEVONDEN. Gisteravond omstreeks half negen heeft zich op de Weesperzijde te Am sterdam teT hoogte van de Duiven - drechtsche brug, een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij drie tandemrijders ernstige kwetsuren hebben opgeloopen. Het ongeveer 50-jarige echtpaar Van Rooy uit Nigtevecht wilde, gezeten op een tandem, den rijweg oversteken in de rich ting Diemen. Op den bagagedrager reed de 14-j. dochter van het echtpaar mede. Op het moment van oversteken naderde een personenauto, welke eveneens in de richting Diemen reed. De heer Van Rooy, die voorop de tandem had plaats genomen, weifelde even, hetgeen hem noodlottig is geworden. De auto reed de tandem aan, tengevolge waarvan het drietal tegen den straatweg werd gesmakt. De *;eer Van Rooy liep hierbij een hersenschudding en een wonde boven het rechteroog op, terwijl zijn echtge- noote een schedelbasisfractuur kreeg en het veertienjarig meisje een wonde in den buik en 'n armfractuur bekwam. De drie slachtoffers, van wie vooral moe der en dochter er ernstig aan toe waren, werden, nadat een geneesheer uit Diemen de eerste hulp had verleend, naar het Onze Lieve Vrouwen Gasthuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Bij het onderzoek, dat de politie na het ongeluk heeft ingesteld, bleek, dat de rem men van de auto niet in orde waren, wes halve de wagen in beslag is genomen. UIT ZOETERMEER. Het 2e en 3e elftal van de sportvereeniging der firma Brinkers te Zoetermeer speelt a.s. Zaterdagmiddag resp. om 3 en 7 uur een voet balwedstrijd op het terrein achter „De Jonge Prins". Om 3 uur speelt het 2e elftal tegen een elftal bestaande uit personeel van de carrosserlefa brlek „de Haan" aldaar en om 7 uur speelt het 3e elftal tegen D.S.O. III. DUIVENSPORT. P.V. „DE BLAUWBAND". Wedvlucht vanaf Cines, afstand 210 K.M. In concours 167 duiven die om 7.20 uur met Z.O. wind werden gelost. Uitslag; J. Vernes 1. 9, 24, 26. 51, 53; P. G. Borgers 2, 38, 50, 54; G. Stapper 3. 45. 47; C. v. Ofwegen 4. 5, 18; J. Turkenburg 6. 48: H. W. Martens 7. 13. 20. 23, 40. 42, 52; J. Rooda 8. 16, 17. 22, 32. R. K. W. Kuipers. 10. 34; H. v. Vegten 11. 33: M. Groeneveld 12. 30; A. v. Walderveen 14. 29; W. v. Zeül 15. 29; G. Dool 19. 21, 31. 35. 39. 43. 44, 55, 56; P. Rombouts 25; A. Langedaal 27, 36; H. Bauer 28; A. Vernes 41. Aankomst le duif 10.44.15 uur; 56e 11.4,19 uur J. Vernes behaalde hiermede het kampioenschap voor jonge duiven rar.sf St. Candelein Wavere tot Cines; 2. werd J. Rooda. L.P.V. „DE VRIENDENCLUB". De wedvlucht op Cemey, afstand tusschen de hokken resp. van 213 tot 222 K.M. is bü bijzon der goed vliegweer gevlogen. In coucours ston den 250 duiven, welke om 7.20 uur met Z.W. wind gelost werden; een uur later liep de wind naar het Noorden. De uitslag is als volgt; Chr. v. d. Pluvm 1. 19. 34. 38; P. Onderwater 2. 6. 28; F. Delsasso 3; Jac. v. d. Burg 4; F. Hofman 5. 9; A. v. d. Mack 7. 8. 10. 16. 22. 32. 41. 43; P. v. d. Berg 11. 39; L. v. d. Nieuwendijk 12. 21. 27. 30: W. Klop 13; W. Themmen 14; S. N. v. Leeuwen 15. 37; Joh. Vogelenzang 17, 24. 31. 35; J. C. Brandt 18. 20; A P. v. d. Voort 23. 26; C. Vlaardingerbroek 25. 42, 44; M. Jongeleen 29; W. le Malr 33: J. Vliegenthart 36; N. v. d. Linden 40. De le duif werd geconstateerd om 10.43.17 uur en maakte 1041.80 meter per minuut. De laatste puntenwlnnaar om 11.8.27 uur en maakte 927.04 meter per minuut. Eereprüzen werden behaald door Chr. v. d. Pluym. P. Onder water. Th. Ruigrok v. d. Werve. wiens le duif 1015.87 meter maakte cn in ongeveer 20 minuten 22 duiven van zijn 30 ingekorfde duiven consta teerde en de 4e eereprijs F. Delsasso. De eerste aangewezen duif werd niet getoond en de 2e won P. Onderwater met nr. 2. A.s. Vrydag inkorven voor Marbehan ook voor rayon 6 en Zaterdag inkorven voor oud en jong Roo- zendaal. Op 17 September zal de bekende stede lijke wedvlucht gehouden worden op Mons voor alle aangesloten Leidsche liefhebbers tot sluiting van het seizoen 1939. Eenige mooie eereprijzen zijn reeds binnengekomen. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Bovengemelde vereeniging hield een wedvlucht van Cinay. Afstand plm. 215 K.M. De duiven werden aldaar in vrijheid gesteld te 7.20 uur. De eerste duif bereikte het hok te 10 uur 23 min. 25 sec. en had het traject gevlogen met een ge middelde snelheid van 1156.9 meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconsta teerd te 11 uur 6 min. en 2 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 935.2 meter per minuut. De uitslag was als volgt: 1 B. Stok; 2 S. v. d. Ham; 3. 14, 20, 26 J. van Kleef; 4. 12, 21 K. Scheffer; 5, 6. 9 J. Koppers; 7. 22, 23 J. H. Groeneveld; 8. 11 P. Bouwens; 10, 28 A. Florusse; 13 J. F. van der Lely: 15 L. H. de Kleine; 16 J. P. Brederode; 17. 27 U. de Vries; 18 H. Lausen; 19 J. Parlevliet: 24. 25 W. C. van Eek. P.V. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht vanaf Ciney (België) Afstand tot het hok van den eersten prijswinnaar 209.680 K.M. In concours 95 duiven. De duiven werden om 7 uur 20 min. met Z.W. wind in vrijheid ge steld. De eerste prijswinnaar bereikte het hok op 10 uur 45 min. 5 sec. en had met een gemid- ZUN ZEVEN KINDEREN OP NAAM VAN EEN ANDER GEZET. „Verduistering van Staat" is een misdrijf dat niet zooveel voorkomt Een verduiste ring van staat zevenvoudig gepleegd is dus wel iets zeer merkwaardigs, Toch is de Amsterdamsche politie, naar de Tel. meldt een dergelijk misdrijf op het spoor. Een man in Amsterdam heeft zyjn zeven kinderen op naam doen zetten van den wettigen echtgenoot van zijn vrouw, met wien zij gedurende de laatste 16 jaren in onmin leefde. De kinderen staan op naam van een man, die er eigenlijk niets mee te maken heeft, met alle verplichtingen die daaruit voortvloeien De recherche van het bureau aan den Admiraal de Ruyterweg, stelt thans een onderzoek naar den bedrijver der valsche aangiften in. delde snelheid van 1022.42 meter per minuut gevlogen. De laatste prijswinnaar werd om 11 uur 4 min. 24 sec. geconstateerd. J. Verhoeven 1. 5, 7. 8, 10; H. H. J. van Klave ren 2, 6. 13, 14, 15. 19; J P. v. d. Assem 3; G. A. van Adrichem 4. 9. 17; J. Caspers (Stompwijk) 11; K. I. Waasdorp 12. 16; V. Pierlot 18. „DE LUCHTBODE" (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Ciney met jonge duiven, af stand 201 K.M. De duiven werden gelost om 7.20 uur. bü Westenwind en kwamen op hun hokken terug als volgt: G. Lamoree 1, 3. 6. 7, 8. 9. 10; P. Kersbergen 2; H. van der Willik 4; J. Degenkamp 5; A. Syt- zema 11. Aankomst le duif 10.30 uur. Laatste duif 10.56 uur. In concours 33 duiven. Wedvlucht vanaf Dordrecht met oude en jonge duiven .afstand 30 K.M. De duiven wer den gelost om 8 uur bü Westenwind en kwa men op hun hokken terug als volgt: G. Lamoree 1, 4. 6. 9. 13; A. Sytzema 2, 26, 29; C. F. Middelkoop 3. 5. 7, 30; A. Ravestein 8. 10, 17; P. Kersbergen 11. 15. 24. 28; A. van Pruissen 12. 22 23. 25; H. van der Willik 14; J. Degen- kamp 16. 18. 19. 20. 27. Aankomst le duif 8.30 uur, laatste duif 8.40 uur. In concours 91 duiven. EEN DOODE, EEN GEWONDE. Gisterochtend zijn op den Rijksweg on der Ridderkerk een vracht- en een perso nenauto met elkaar in botsing gekomen, doordat de bestuurder van den vrachtwa gen dien van den personenwagen geen voorrang verleende. De vrachtauto kw«m uit de richting Dordrecht en de bestuurder s'.ak plotseling den verbindingsweg naar Waalhaven over. De chauffeur van den personenwagen, die uit de richting Rotter dam kwam, kon een aanrijding niet meer voorkomen en beide wagens vlogen op el kaar in. De inzittenden van de Rotterdam- sche auto, de 45-Jarige heer J. H. Bos en diens 67-jarige schoonvader J. J. Smit, beiden uit IJmuiden, werden ernstig ge wond. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Drie geneesheeren waren spoedig ter plaatse. De slachtoffers, die ernstige hoofdwonden hadden opgeloopen, werden naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De heer Bos ls tijdens het ver voer overleden. De chauffeur en de twee inzittenden van de vrachtauto bleven ongedeerd. De politie en de burgemeester waren op de plaats van het ongeluk aanwezig. De vrachtwagen is in beslag genomen. De personenauto werd totaal vernield. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Twee personen ernstig gewond. Gistermiddag tegen kwart voor vijf ls op den Meppelerweg te Steenwijk een auto uit Arnhem, welke op weg was naar Makkum, met groote snelheid tegen een boom gereden, waarbij twee der inzittenden ernstig werden gewond. De auto, welke bestuurd werd door den heer Draaisma uit Arnhem, wilde een rechts van den weg stilstaande vrachtauto passeeren op het moment, dat van de te gengestelde zijde een vrachtauto naderde. De heer Draalma kon met zijn wagen nog juist tusschen de belde wagens door ma- noeuvreeren, doch doordat hij te scherp naar rechts uithaalde, sloeg zijn auto te gen een boom. In de auto zaten behalve den bestuur der, mevr. Draaisma, haar 30-Jarige zoon, een 25-jarlge dochter en een logéetje. De laatste drie liepen slechts schaafwonden op. De heer en mevr. Draaisma waren er evenwel slechter aan toe. Belden kregen verwondingen aan het hoofd en moesten in emstigen toestand naar het ziekenhuis te Heerenveen worden overgebracht. BUITENLANDSCH GEMENGD. MOORD EN ZELFMOORD. Gisteren is een 29-jarige Duitscher, Roeter, door de politie van Zuerlch gear resteerd wegens roof. Even voor hij bij het politiebureau kwam, wist hij zich los te rukken en te vluchten. Twee werklieden, die hem wilden tegenhouden, doodde hij met revolverschoten en toen hem bleek, dat hij niet aan zijn achtervolgers kon ontkomen, pleegde hij zelfmoord. Roeter had in een garage bü Zuerich een waar roofhol Ingericht en hier is een aanzien lijke bult gevonden Een medeplichtige is onlangs gearresteerd. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE BOURNEMOUTH. Klein en Flohr hebben de leiding. De tweede ronde van het tournooi te Bourne mouth had het volgende resultaat A. R. B. ThomasLandau 1—0; dr. M. Euwe A. C. Conde afgebr.; E. Klein—P. N. Wallis 10; J. MiesesG. Abrahams afgebr.; S. Flohr T. E. A. Kitto 1—0; I. KoenigJ. M. Aitken afgebr. De uitslagen van twee hangpartüen uit de eerste ronde luiden: T. E. A. Kitto—J. Mieses HG. Abrahams E. Klein 0—1. De stand na de tweede ronde luidt: 1. en 2. Klein en Flohr 2 pnt.; 3. en 4. Wal lis en Thomas, beiden 1 pnt.; 5. Mieses Vi pnt., plus een afgebr. partü; 6. Kitto H pnt.; 7., 8. en 9. dr. Euwe, Koenig en Conde. allen met twee afgebroken partüen; 10., 11. en 12. Lan dau, Aitken en Abrahams. 0 pnt., plus ieder een afgebr. partü. Laudau verloor met zwar tin 65 zetten van den Engelschen speler Thomas in een aan genomen dame-gambiet. De party EuweConde was dame-Indisch. Toen de partü na 34 zetten afgebroken werd. had onze landgenoot de beste winstkansen. Klein won in 40 zetten van Wallis en be haalde hierdoor samen met Flohr de leiding. Wallis nam de dame-gambiet-opening van Klein aan. De Siclliaansche partij tusschen Mieses en Abrahams werd na 34 zetten afgebroken in een betere stelling voor Mieses. Flohr speelde tegen Kitto een Nimzo-Indische partü niet de 4. Dc2 variant. Na 28 zetten moest Kitto zün koning omleggen. Koenig koos de Reti-opening voor zün partü tegen Aitken. By de afbreking na 34 zetten stond Koenig beter. GEBOREN: Erica Mary, d. van A. Bnrgerjon en P. J. Bloemendal Clara Maria. d. van K. Boehlee en C. v. d. Steen Johannes Wilhelmus Jozef, z. van J. J. Koop en M. J. A. Honnebier Paul Pieter Johannes, z. van J. D. de Koning en A. J. v. Leeuwen Petrus Paulus Hendricus Maria, z. van H. W. Speel en J. C. Mensen. ONDERTROUWD: G. J. Hendriks j.m. en M. Seller, J.d. D. Zaalberg, j.m. en G. Leget. j.d. VIER PASSAGIERS EN RADIO-TELEGRAFIST OM HET LEVEN GEKOMEN. In de nabüheid van de brug over de Storstroem is een toestel van de British Airways, dat op weg was van Londen naar Stockholm via Ham burg en Kopenhagen, brandend in zee gestort. Men vreest, dat vyf personen by dit ongeluk om het leven 2ajn gekomen, namelük vier passa giers en de radio-telegrafist. De piloot van het toestel, die gewond is, is naar men meent de eenige inzittende, die gered kon worden. De passagiers waren een Engelschman. een Amerikaan, een Duitscher en een Mexicaan. Ooggetuigen verklaren, dat de machine, na neegestort te zyn, over den kop sloeg en zonk, waarbü men zag. dat rook uit zee opsteeg. Men veronderstelt, dat het vliegtuig door den bliksem is getroffen, De piloot verklaarde, dat hü, na geconstateerd te hebben, dat er brand was in de radiocabine, de machine op het water liet neerstrijken, een ruit insloeg en naar buiten kroop. De omgekomen Engelschman is het conserva tieve Lagerhuislid A. C. Crossley, die zitting had voor het district Stretford in Lancashire.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9