Het drama van den hutkoffer tEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag f4 Augustus 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN VISSCHERIJ-BERICHTEN Uit Ned. Oost-Indië Buitenland Steeds meer bewijzen stapelen zich op Leverancier herkent twee koffers Uit de Omstreken Felle Duitsche taal tegen Polen Burckhardt bij Hitier Binnenland Ernstig vliegongeluk in Ned.-Indië BEURSOVERZICHT Stadsnieuws Dagbladreclame is niet te vervangen imiKT k. iiRitiniN^! Uit de Rijnstreek prinses armgard naar duitschland vertrokken. Hedenochtend ls prinses Armgard van het Palels SoestdUk naar Duitschland ver trokken meisje in zwembad verdronken. Zij kon niet zwemmen Gistermiddag is het I4-jarige meisje M. Sijstermans In het zwembad de Hit jesvijver te Heerlerheide verdronken. Het meisje, dat niet zwemmen kon. wil de een bal, die langs den kant van het bad dreef, uit het water halen. Zij ging op de gladde cementen glooiing staan, gleed uit en kwam in het diepe water terecht. On middellijk sprong haar tante, mej. H. de drenkelinge na en het gelukte haar. het kind boven water te halen, maar omdat zij niet tegen de gladde helling op kon, moest zij het kind weer loslaten. Inmiddels was de pachter van het bad met een plank toegesneld, maar het gelukte hem niet, tante en nichtje uit het water te halen. S. heeft toen een paal genomen en mej. H. kon hiermede op het droge komen. Zij sprong onmiddellijk weer in het wateer. om haar nichtje boven te brengen. ZIJ heeft het meisje opgehaald en met behulp van de paal op den kant gebracht. Een broer van mej. H en een dame hielpen eveneens bi) de reddingspogingen. Met meisje was buiten bewustzijn. De heer H. heeft nog getracht door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, hetgeen niet meer mocht gelukken. Een geneesheer, die kort daarop ter plaatse kwam, kon slechts den dood con- stateeren. Bij het door de politie ingestelde on- derzoek is gebleken, dat er geen vol- doende reddingsmateriaal en geen vol- f doende toezicht In het zwembassin was, waarop het In overleg met den burge meester van Heerlen is gesloten. Nadat de pachter op het politiebureau was verhoord, is hij op vrije voeten gesteld. belangrijke proeven bij textielindustrie. Het Soer. Handelsblad meldt, dat men in Oost Java zeer geslaagde laboratorium proeven heeft genomen met het vervaar digen van geheel kunstzijden stoffen op gewone machinale getouwen, met garens van de Aku als grondstof. Dc experts van de Aku. die het weefsel van de laboratorium-proef hebben gezien, waren enthousiast over het resultaat. Thans worden in de practljk proeven ge nomen op technische schaal, welke reeds ten hoopvol aspect vertoonen. Steeds meer stapelen de bewijzen, welke moeten aantoonen, dat. verdachte K. zijn vrouw heeft vermoord en de deelen van he' lijk heeft verborgen, zich op. Vanmorgen heeft zich bij de politie van het Bureau Pieter Aertszstraat te Amsterdam de leverancier van de aan K. geleverde koffers aangemeld. Hij heeft den hutkoffer, waarin de romp van de vrouw te Terschuur is gevonden, en de Zaterdag in het depot van het Centraal Station in beslag ge nomen handkoffer, waarin lijfgoed van de vermiste vrouw K. is teruggevonden, herkend als twee van de drie koffers, welke verdachte K. op 24 Juni j.l. bij hem heeft gekocht. Deze leverancier heeft in het havenge bied een zaak in zeemans-uitrustingen en hij kende K.. die een vaste klant van hem was, heel goed. K. had dien bewusten dag drie koffers bij hem gekocht: een hutkof fer en twee handkoffers. De eigenaar van deze zaak heeft zich pas vanmorgen bij de politie kunnen aanmelden, omdat hij gedurende twee weken in het buitenland heeft vertoefd. Hij heeft de berichten over deze opzienbarende moordzaak in Italië in de kranten gelezen en ls gisteren van zijn reis teruggekeerd, om zich vanochtend di rect bij de politie bekend te maken als de leverancier van de koffers, welke zoo'n groote rol in dit drama spelen. OPROEP VAN DEN BURGEMEESTER VAN BARNEVELD. De burgemeester van Barneveld, de heer J. Westrlk, heeft gedurende de laatste da gen tal van brieven ontvangen, waarin de afzenders mededeelen, dat zij bepaalde aan wijzingen in verband met het vinden van den koffer met het lijk van de te Amster dam vermoorde vrouw kunnen geven. Een van deze brieven is van dien aard, dat de burgemeester aanleiding heeft ge vonden te trachten nadere gegevens te ver krijgen. In verband met het nog niet gevon den zijn van de ledematen, ontbrekende aan het vrouwenlijk in de koffer, ge vonden te Terschuur. verzoekt de bur gemeester van Barneveld den afzender van het gisteren door hem ontvangen schrijven met onderteekening „wenscht onbekend te blijven," poststempel Den Haag, in welk schrijven gesproken is van het wegwerpen van twee koffers, hem nader te willen inlichten omtrent de plaats van het wegwerpen van den tweeden koffer, zoo noodig onder ge heimhouding van zijn naam. Uit Deventer vernemen wij voorts, dat het de politie daar bij haar onderzoek is gebleken, dat de vermoedelijke dader K niet één, maar twee malen bij zijn familie te Deventer is geweest, n.l. in den nacht van 24 op 25 Juni en daarna nog een twee den keer eind Juni of begin Juli. Bij zijn familie heeft hij medegedeeld, dat hij de beide koffers, welke hij bij zich had, aan een passagier moest verzenden. Verder heeft hij medegedeeld, dat hij van zijn vrouw af wilde en echtscheiding wilde aanvragen. K. klaagde er over, dat zijn vrouw een verhouding met een ander had. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Pieler Lindhout, 25 jaar, wonen de te Rijnsburg en Nelletje Alberts, 22 jaar. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia, d. van C. W. De „National Zeltung" uit Essen, het or- saan van Goerlng, publiceert over de ge schiedenis van Polen beschouwingen, welker algemeene toon goed gekarakteriseerd wordt door de volgende zinsneden: „Polen werd aan het einde van de acht tiende eeuw door zijn buren geliquideerd. De liberaal-romantische geschiedenis en een handige propaganda hebben deze daad van wijsheid en politieke noodzakelijkheid ge kwalificeerd als een historische onrecht vaardigheid Jegens het Poolsche volk De conclusie luidt: „het Polen van 1939 ls hetzelfde als dat van 1872: een schande voor de beschaving, een gevaar voor den Europeeschen vrede en een ongeluk voor zijn bewoners". Voorts doet het blad aanvallen op de bekwaamheden en de zedelijkheid van de Poolsche leiders: „de periode van 1918 tot 1926 is niet anders dan een orgie van de verworden en teugellooze leidende laag. Een Ideologisch onteerde staat moet naar binnen ontwricht raken zoodra waarlijk politieke denkbeelden op zijn muren stooten". Het blad beweert tenslotte, dat de Polen en de minderheden „beroofd van hun rechten door een militaire dictatuur den Prulsischen wel stand, de Oostenrljksche burgerlijke orde en de Russische rust „betreuren. De hooge Volkenbondscommissaris Burck hardt. die de vorige week was ultgenoodigd voor een bezoek aan Berchtesgaden, is Vrij dagavond j.l. uit Danzlg naar Duitschland vertrokken. ~Taar de diplomatieke medewerker van Reuter verneemt, is de Britsch regeering als rapporteur voor de commissie van drie voor Danzig (Engeland, Frankrijk en Zwe den) enkele uren voor zijn vertrek vertrou welijk op de hoogte gebracht. Men gelooft, dat Burckhardt thans weer in Danzig terug ls. Totdusverre heeft de Britcche regeering Been rapport van Burckhardt ontvangen °ver hetgeen te Berchtesgaden is geschied JAPAN en de as-mogendheden. De correspondent te Salzburg van de Daily Telegraph" meldt, dat naar men gelooft, thans feitelijk overeenstemming is bereikt over de voorwaarde eener militaire aiiianf' tu schen Duitscnr v 'f* JaPan. doch dat de aankondiging van mik jen pact nog wordt uitgesteld. Indien de Wdlge militaire besprekingen in Moskou. voegt de correspondent hieraan toe. zouden lelden tot eenige overeenstemm'ng JJjKhen Engeland. Frankrijk en Rusland, dat oogenblik wellicht voor de bekend- Spreeuw en J. Oostveen Margaretha Cla sina Cornelia, d. van W. J. Mooijman en H. M. Packhauser. Ondertrouwd: G. van den Berg en C. M. Nig- ten J. J. Pot man en C. J. van den Berg J. H. Granneman en O. J. Smink. Getrouwd: J. C. van Stein en J. M. Koppert A. M. van der Burgh cn A. van Lunteren C. J. M. Caspers en A. J. de MooiJ L. P. van der Lans en M. van Rooden. Loop der Bevolking.. Gevestigd: C. van Zeist. Pr. Hendrikstraat 48 H. F. Lommerse. Haarlemmerstraat 1 J. W. Lommerse. Haarlemmerstraat 1 E. M. Jonkheer, van den Endelaan 80 K. C. van Bourgondien. van den Endelaan 55 P. Tax- wedel, Sixlaan 1 B A. A. M. van Egmond, van den Endelaan 03 W. V. Visser. Hoofdstr. 146 J. Winkelman, Weeresteinstr. 89 J. Meeldijk, Parallelweg 75 J. Klinkln, Hofstraat 8 E. M. Vos, Sixlaan 9 M. D. Berrevoets, Haar lemmerstraat 62. Vertrokken: M. A. Verliage n. Nieuwkoop A. 23 A. Kleverlaan n. Noordwfjkerhout, Zil- kerdulnweg 177 W. Hopman n. Haarlem. Korte Poellaan 29 A rood H. A. Bouwman n. Groningen, Billltonstr. 3 A R. G. J. Schouten, n. Heemstede. Lindelaan 53 S. J. Kist n. Purmerend, Julianastr. 58 A. Schoneveld, n. Noordwjjkerhout, Zilkerdulnweg 141 A. C. van Dijk n. Wierlngen. Hippolytushoef. Huize „Noorderlicht". LEIDSCHENDAM. Gedurende Juli schreef de Onderlinge ïwïï'flÏÏ* V?°r ziek?nhu'sv«PleginE 125 nuull. pl„ is «SU™tJ Rirkje de Mooy; 3e pr„ Adrie van Egmond; EEN LUITENANT TER ZEE GEDOOD; VIJF GEWONDEN. IJMUIDEN, 14 Augustus. Maatjesharing f. 11.10—8.80; idem Noord f. 12. Besommingen loggers: R.O. 9 f.710; SCH. 19 f 1730; K W. 75 f.490; K.W. 175 f.380: K.W. 89 f.320; K.W. 178 f.370; K.W. 91 f.470: K.W. 27 f 270; K.W. 108 f.290; K.W. 177 f.510; K.W. 154 f 480; K.W. 125 f.320; K.W. 107 f.330; K.W. 107 f.330; K.W. 64 f.330; K.W. 62 f.450; K.W. 59 f.330: K.W. 153 f.340; K.W. 104 f.640; K.W. 105 f.340; K.W. 52 f.360: K.W. 132 f.610; K.W. 159 f.1390. De Vrouwe Maria IJM. 201 f.480. VLAARDINGEN. 14 Aug. 1939 Aangevoerd 208 last van 8 schepen. Maatjes- Aneta meldt, dat hedenmorgen te acht haring groen 21.70—27.90; Maatjesharing 10.80 uur nabij de Mapia-eilanden, honderd- T-1?20/ export 12 .50—13.—Vol - le haring Zuid 14.40—16; Steurharing 12.10— vijftig mijl ten Noorden van Manokwa- 14.20. ri, (Nieuw Guinea) een vliegtuig ver ongelukt is, dat geheel vernield werd. Hierbij is een luitenant ter zee gedood. Zwaargewond zijn de sergeant-monteur Van der Sloot, de telegrafist Grave en de matroos, eerste klasse, van den Heu vel. Verder zijn gewond de reserve-luite nant ter zee van der Stok en de kor- poraal-vliegtuigmaker Polman. De gouvernementsstoomer „Valk" is naar de plaats des onheils vertrokken. acethyleen-cylinder in brand. AMSTERDAM. 14 Augustus. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effec tenbeurs droeg een kalm karakter. Dat de moei lijkheden van de firma Mendelssohn op de markt vrijwel geen invloed uitoefenden, bleek wel hieruit, dat de stemming bepaald prijshou dend was. De koersen verschilden niet veel bij die van den vorigen beursdag, maar de markt legde ontegenzeggelijk een goed weerstandsver mogen aan den dag en diverse aandeelen kon den zich zelfs een kleinigheid verbeteren. Van de Petroleumfondsen werden Koninklij ken weliswaar iets lager ingezet, doch daarna werd een opgaande lijn gevolgd en het slot verschilde niet veel bij dat van Vrijdag. De han del op de Rubberafdeeling bepaalde zich in hoofdzaak tot Amsterdam Rubbers, die iets hoo- ger openden en zich later op den middag nog een kleinigheid konden verbeteren. In Tabak- Hedenmiddag omstreeks 2 i.ur is de vlam ken was niets te doen- Onder beurstijd moest geslagen in en acethyleen-cylinder. welke gebruikt werd op een bouwwerk nabij het Gangetje. Aangezien men vreesde voor een explosie werd het verkeer tijdelijk omge legd. De brandweer maakte het werktuig onschadelijk. werd onder groote belangstelling het pro gramma afgewerkt. Na afloop der spelen vond de prijsuitreiking plaats 's Avonds om half negen werd de verlichting ontstoken, waarna dit geslaagde feest met muziek be ëindigd werd. Het bestuur kan terugzien op een geslaagden dag. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats! s gestegen tot 12707. In verpleging werden opgenomen 66 leden. Gevonden 1 vulpenhouder. Adres bureau van politie. LISSE. Gevonden: wit gummi-broekje, bruin damestaschje. bruin kinderschoentje, jon gens-overjas, vier paar kousen, vijf kaart Jes wol. Inlichtingen bij de politie LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Pieterse geb. Bolleboom. z. N. Visser geb. Dyselhoff. d. M. Roos geb. Glas bergen. z. E. C. van der Helm geb. de Haas. z. E. H. Akerboom geb. Husson, z. A. C. J. van Heiningen geb. van Baren. d. Ondertrouwd: W. J. Matla en P. M. van der Helm C. J. Brammer en P. A. Hundman G. van der Heide en M. A .C. Melchers G. C. van Leeuwen en M. C. A. Bolleboom A. A. Borst en J. M. Streng. de open brief aan forster. De correspondent van de Daily Telegraph meldt uit Danzig aan zijn blad. dat de „zui NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren; Maria Adriana Johanna, d. van C. A. Berbee en H. F. de Groot Cornells Petrus, z. van A Duivenvoorden en J. M. de Groot Wilhelmus Jacobus, z. van L. J. Nederstigt en M. J. Hulsbosch Theodora Wilhelmina. d van J. W. Edelaar en C. A. Duijndam Huberta Christina, d. van J. W. Edelaar en C. A. Duijn dam Wouterus Johannes, z. van E. P. Ruig- rok en C. A. van der Drift. Maria Cecilia Petronella. d. van W. C. Prins en H. M. van der Wiel Maria Johanna, d. van A. W. van Veld huizen en A. A. Oostdam Johanna Marga retha Hendrika, d. van N. L. Melland en F. M. van Parera Petrus Johannes Wilhelmus, d. van J. G. Broekhof en P. M. Hommen Gode- frida Aldegonda Catharina Maria. d. van L. Beniers en M. W. J. H. Bos Johannes Adria- nus Antonius. z. van C. A. van den Berg en W. J. M. van Emmerik Wilhelmina Maria. d. van H. J. Versteege en M. I. Schilder There- sla Luduina Maria, d. van J. van den Berg en M. J. Lampe Maria Johanna Irene, d. van J. van der Meer en. W. J. van der Togt Petrus Johannes Adrlanus, z. van A. J. van den Berg en C. B. van Kampen Jacobus Maria. z. van B. T. Zandbergen en J. C. M. Heemskerk Cor nells Jacobus, z. van J Hoogkamer en M. J. v. d. Berg. Overleden: Allegonda C. A. Peeters. 3 J. H. C. Edelaar. 2 dagen H. van der Werff, 69 j. weduwnaar van C. Schuiling Maria A. Kreit- ler, 73 j.. weduwe van A. L. van de Gent. Ondertrouwd: J. A. Edelaar. Jm. 36 j. en M. A. de Haas. jd. 28 j. A. A. Pennings, jm. 33 j. en C. E. van den Burg. jd.. 22 j. P. J. Visser, 62 j. en C. J. Broekhof. 42 j. W. J. Busch- man, jm.. 26 J. en P. H. Duivenvoorde, jd., 22 J. J. S. C. Otto. Jm.. 24 J. en Th. Broekhof, jd., 23 j. J A. Schouten, jm. 30 J. en M. C. Im merzeel. jd. 26 j. M. P. Wljnands. 27 j. en G. Broekhof. 23 j., Jd. Gehuwd: A. W. van den Burg en J. Brauer Th. E. van den Berg en A. M. Schulte A. W. Th. Westgeest en P. A. Bergman J. W. Hoogenboom en M. W. Meijer W. de Winter en W. G. Turk W. H. van Munsteren en M. J. van Gijlswijk C. P. Koolloos en A. Land wer Johan. Nadat er gedurende een maand geen werkloozen waren, zijn er thans weer 60 ingeschreven, w.o. 18 kleine kweekers. VOORHOUT. Aan het kantoor der Posterijen werd gedurende de maand Juli op spaarbank vering" van anti-nationaal-socialistlsche boekjes ingelegd f. 2656.21 en terugbetaald f. 2713.40. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f. 57.19. elementen onder de Duitsche bevolking nog steeds voortgaat en dat verscheidene hon derden arrestaties verricht zijn in de laat ste paar dagen De ontevredenheid over de oolitiek der nat. soc autoriteiten is zelfs doorgedrongen tot de gelederen der S A. en der politie. Vele leden dezer organisatie zijn gearresteerd wegens het verspreiden van anti-nal.soc. vlugschriften en andere ille gale daden. Desondanks echter is de open Een uitstekend verloop, briel van de vrijh-idspartij aan Forster De Buurtvereeniging „Eensgezindheid" or- RIJNSBURG. ORANJEKINDERFEEST VAN „EENSGEZINDHEID". in duizenden exemrlp.rcn tijdens het week end in de vrije stad verspreid. CHURCHILL NAAR DE MAGINOTLIN1L ..Churchill is vanmorgen om II uur per jJWulg naai' Parijs vertrokken Hij zal een «wek van drie dagen brengen «ar. de Ma- tinotlinie. DE TERRFITR IN PALESTINA. Gisterochtend is ee» oom geworpen te Jeruzalem temidden van een groep Joden Twaalf personen werden gewond, waarvan zes ernstig. Verder hebben twee Arabieren een Ara bisch officier van de politie ter bestrijding van de terreur vermoord. De politie heeft de moordenaars gearresteerd. -anièeerde Zaterdag j.l. een Oranjekinder feest. Reeds dagen tevoren was een ieder bezig geweest deze wijk te versieren en be gunstig door prachtig weer bood het geheel een fraai gezicht. Bij de Kanaalstraat o.a. was een groote en zeer mooie eerepoort op gericht. waarvoor den vervaardigers alle eer toekomt. Voor de kinderen bestond de ^clegenheid aan verschillende spelen deel te nemen, zooals vlagloopen, waschophan- gen. zakloopen. autosteppen en ringrijden. Aan de kinderspelen ging een optocht voor af. waarin verscheidene prachtig versierde voertuigen en fietsen te zien waren. Daarna De uitslagen luidden: Versiering: le pr., Rietje Noort; 2e pr.. troostprijs, Annie Ravensfcergen Vlagloopen: le pr., Freek Passchier; 2e pr.. Chris de Koning; 3e pr., Truus v. d. Gugten; 4e pr., Lenie Glasbergen; 5e pr., Marietje Schoneveld; 6e pr.. Jan van Delft; 7e pr.. Wim van Vliet; 8e pr., Henk Colijn. Waschophangen 1012 jaar: le pr., Toos de Mooy; 2e pr.. Trijntje Zandbergen; 3e pr., Annie Colijn. Idem 810 jaar: le pr., Anpie Colijn; 2e pr.. Joop Schoneveld; 3e pr., Jannle v. Eg mond; 4e pr., Tini van Nieuwkoop; 5e pr., Bertha van Egmond; 6e pr., Metha v. d. Mey; 7e pr.. Riek van Delft; 8e prCorrie van Haasnoot. Zakloopen: le pr.. Albert van Duyn; 2e pr., Amerik de Mooy; 3e pr., Piet van Vliet; 4e pr.. Hugo Noor,: 5e pr., Gerrit Noort; 6e pr., Jan Zandbergen; 7e pr., Nico de Bes; 8e pr., Adrie van Egmond. Autosteppen: le pr., Jan Pauw; 2e pr., Gretha van Zuilen; 3e pr., Frans van Eg mond; 4e pr., Jan Ravensbergen; 5e pr., Nieta Jungerius; 6e pr.. Coba van Kralin gen; 6e pr.. Bram de Mooy; 8e pr.. Pietje van Duin. Ringrijden met fietsen: le pr., Bertha Co lijn; 2e pr., Kees de Koning; 3e pr., Gerrit van Zuylen; 4e pr., Kees de Best: 5e pr.. Jaap Heemskerk; 6e pr., Jan de Mooy; 7e pr., Gerda v. d. Mey; 8e pr.. Jan v. d. Mey worden afgegaan op advieskoersen. Suikeraan- deelen werden op zeer kleine schaal verhandeld. H.V.A.'s werden eenige procenten hooger afge daan. voor zoover in de incourante soorten no teeringen tot stand kwamen, waren die onver anderd of iets beter. Scheepvaartfondsen waren geheel verwaar loosd. De affaire in Industrieelen was gering. De Philipsaandeelen gaven kleine teekenen van leven en daarbij werd gehandeld op een lich telijk verhoogd peil. waardoor de koers weder om tot tegen de 200 grens steeg. Unilevers en Aku's waren goed prijshoudend. De Amerikaansche markt had een kalm voorkomen. Voor locale rekening werd eenig materiaal uit de markt genomen en tijdens de middaguren liepen de koersen langzaamaan een kleinigheid naar boven en het slot kwam over het algemeen op ongeveer het hoogste peil van den dag. De grootste omzetten konden nog worden waargenomen ln de Staataandeelen en Anaconda's. De beleggingsafdeeling had een rustig ver loop. De Nederlandsche staatspapieren waren aan den luien kant. Van de Oude Schuld had den vooral integralen een gedrukt voorkomen. In verband met de Mendelssohn affaire bestond belangstelling voor de Fransche obligaties, in hoofdzaak om te weten hoe deze papieren zich zouden houden. De koersen van de culdensobli- gatiën konden ruimschoots gehandhaafd blij ven. Er was trouwens niet veel materiaal aan de markt en voor zoover er aanbod bestond, werd dit vlot opgenomen. Duitsche fondsen trokken nauwelijks attentie. WISSELKOERSEN. Londen 8.69 3/4; Berlijn 74.621/«; Parijs 4.92: Brussel 31.58: Zwitserland 41.95; Ko penhagen 38.00; Stockholm 44.85Oslo 43.721/*; New York 1.85 13/16; Lire 6.50 Prolongatie 3/4; Part. disc. Va; Daggeld Vi; Registermarken 25V«; Handels Spermar ken 6; Reismarken 49; Bankpapier 26 5/8. SASSENHEIM. De inzameling ten bate van liet On dersteuningsfonds „Hulp in Nood" heeft f86.09 opgebracht. De heer J. L. van Reisen. die benoemd is in de plaats van den heer G. C. van Dijk als lid van den gemeenteraad, heeft deze benoeming aanvaard. AMSTERDAM. 14 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 432 vette koeien, le kw. 7480, 2e kw. 6470, 3e kw. 50—60, 20 stieren 46—32 et. per K.G slachtgewicht. 93 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk. 70 vette kalveren 2e kw. 48—54. 3e kw. 3844 ct. per K.G levendgewicht, 123 nuchtere kalveren 6—9, 76 schapen 1218 per stuk. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 63—64 enkele hooger, zware varkens 61—62. vette var kens 5960 ct. per K.G. slachtgewicht. Aange voerd 4 wagons geslachte runderen uit Dene marken. BOSKOOP. 12 Aug. 1939. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 15—26 ct.. Wendland 18—23 ct., Hadley 2G—30 ct., Claudius Pernet 1519 ct, Briarclif 14—29 ct., Bytterflv 10—15 ct.. Rosa- landia 10—16 ct., Florex 23—28 ct.. Vierlanden 1519 ct., Edith Helen 2035 ct., Aug. Noack 14—18 ct., Else Poulsen 16—28 ct.. Gloria Mundi 20—30 ct.. Ellen Poulsen 12—18 ct., Rosa Mundi 3246 ct.. Mevr. v. Straaten van Nes 12—16; Ingar Ohlson 15—23 ct.. Queen Mary 18—20 ct.: Dahlia's 69 ct.. Lathyrus 25 ct., Roode Lelies 2834 ct., Gerbera 1416 ct.. Clematis Durandii 3040 ct., Clematis Prins Hendrik 80100 ct. LEIDSCHENDAM. 12 Aug. Eng. komkommers le srt. f. 111.40; 2e srt. f. 1; Gele komkommers le srt. f.11.50; 2e srt, f.1; Kropsla le srt. f. 1.20—3.90: 2e srt. f. 0.50—0.80; Peen f.2.50— 4.10; Bloemkool le srt. f. 9.8013.60; 2e srt. f. 4.60—7.10. uitschot f.2.50—3.40; Tomaten, midd. f.22.20; groote ronde f.22.20; 2e srt. f.2; Andijvie per 100 f. 0.50—1.20; Spinazie per 4 kg. f.1429; Postelein f.2.504: Rabarber per 100 bos f.2—2.50: Snijboonen f.1013; Spercie- boonen f.6—9; Tulnboonen f. 1.50—3.10; Dop erwten f.14—18; Appelen f.7—11; Peren f.6—14 Pruimen f.59; Meloenen f.624; Druiven f. 17—19. NOORDWIJKERHOUT. 12 Aug. Veiling De voor a.s. Donderdag 17 Augustus een Oran- Jttr^c£t'\^5nvoer S?° zakk®n- s<ih(S~ iefeest georganiseerd fcen f 1 15—L55: P«"onkboonen f. 0.31-0.37 dubb. jeieest georganiseerd. boonen z. dr. f. 0.60—1.08; tuinboonen f0.16 Op een terrein afgestaan door den heer o.83; Sniiboonen f. 0.601.30Enkele heerenb. ïrnn V Iirnvf «vul Inn o muHiHon'.- blnrtAP_ r - WASSENAAR. Beenfractuur bekomen. Gistermiddag reed de 46-jarige motorrij der B. uit Den Haag op den Rijksstraatweg tegen een auto, toen hij met een vaart van circa 85 K.M. een file auto's trachtte te pas- seeren cn daarbij te ver naar links uitweek. De man bekwam een linkeronderbeenfrac- tuur. Dr. Weerenbeck verleende de eerste hulp. waarna B. per ziekenauto is vervoerd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. BOSKOOP. De buurtvereeniging „Reijerskoop" heeft J. van der Werf. zullen 's middags kinder spelen gehouden worden, terwijl er voor 's avonds o.m. een filmvertooning op het programma staat. Verbetering in den Reyneveldscheweg. Door de omwonenden, alsmede door de genen die veel gebruik maken van den Reyneveldscheweg. is uit vrijwillige bijdra gen een som gelds bijeengebracht, met het doel, den Reyneveldscheweg te teren, over een lengte van 160 meter. Mocht dit aan de verwachtingen voldoen, dan zal de polder Reyneveld het resteerende gedeelte voor zijn rekening nemen m. dr. f.0.60— 1.10;idem z. dr. f.0.65—1.20; stok heerenb. z. dr. f. 0.90—1.40 Alles per zak van 10 K.G. ROTTERDAM, 14 Aug. Veemarkt. Aangevoerd totaal 2632 stuks. 613 vette runderen. 268 vette kalveren. 23 nuchtere kalveren. 1124 schapen en lammeren. 604 varkens. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 76. 2e kw. 62. 3e kw. 36—50; vette ossen 65. 60. 3850: vette kalveren 90. 75. 4550; varkens (levend gewicht) 53. 52. 51: schapen 44. 39. 32; lammeren 47, 42. 37. Prijzen per stuk. Schapen 19. 17. 15; lammeren 12, 9. 7. Overzicht: vette koeien en ossen iets grooter, tameliik. alsvorige week Dinsdag; vette kalveren als vorige week. stug. lager prijzen; schapen en TnmiriripW is mpf rip wprk7nmhprfpn vnnr i lam,meren aanmerkelijk ruimer, kalm. dalende: inmiddels is met de werKzaamneden \oor varkens iets grooter. willig, hooger Eenige kleine eerstgenoemd gedeelte een aanvang ge- „artiitjer schepen voor export verkwht maakt. Mocht deze weg in dc toekomst geheel ge- TER aar 13 Aug. 1939 Snijboonen 0.60 teerd worden, dan zullen bewoners van een °-93 Prinsesseb. 0.80—1.10. Dubb. stampr. groote stofplaag bevrijd zijn, terwijl dan J-J®; Witte Pronkb. 0.30—0.35: Augurken fijn tevens een groote verkeersverbetering tot ,*Un basterd tl io. Augurken otonrt ««1 .tin ..i/nm.. 6 I basterd f.0 90; Augurken grof 0.55—0.70; Augur stand zal zijn gekomen. Iken stippel f. 0.25—0.34; Spekboonen f. 0.60-0.63

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3