BUITENLAND *tr CHIEF WHIP De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eersie Blad Zaterdag 12 Augustus 1939 Ciano te Salzburg wrsA PARKER 6.75 Vee- en Zuiveltenloonsteiling „Vebo" rA\gemeene Toestand VACANTIE 193 9 \j| Garantie voor 'n 100 7 vacantie? Rooki CH IEF WH IP—bij gezonde ontspanning de beste sigaret voor Üw gezondheid Militaire besprekingen te Moskou VULPENKLINIEK Koning Carol bezoekt president Inönü OP 13 SEPTEMBER A.S. Op 13 September a s. organiseert de ..Veob" alhier weer haar jaarlijksche tentoonstel ling. Het vraagprogramma van deze ten toonstelling is begin Juli verschenen; reeds vele inschrijvers hebben zich aangemeld. In de volgende week zullen er bovendien nog zitdagen worden belegd voor inschrijvin gen. De tentoonstelling zal omvatten de ru brieken: Geregistreerd fokvee. (Groninger zwart- blaar, zwart bont Holl. veeslag, schapen, varkens, geitenj, slachtvee, handelsvee en kaas. Bovendien zullen er wedstrijden plaats vinden in melken en in beoordeeling van fokvee. Na afloop van de tentoonstelling zal waarschijnlijk op het Schuttersveld, om streeks 3 uur. als bijzondere attractie een groot volksdansfeest worden gegeven onder leiding van de bekende folkloriste, dr. Elise v. d. VenTen Bensel. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: One Hour Cleaning Service, Breestraat 128, Leiden '.hoofdz Amsterdamchemische wasscherij, model- persinrichting. Eigenaar: K. H. Baartmans, Amsterdam. Wijziging: Astoria Bar. Steenstraat 10a, Lelden. Wijziging handelsnaam ln: Rotter- damsch Koffiehuis. Opheffing: J. Bonsel, Stationsweg 33. Leiden, kleinhandel ln fruit en aanver wante artikelen. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. VAN BLITTERSWIJK. In allen eenvoud vond hedenmorgen op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebe stelling plaats van den heer J. van Blit- terswijk. die ongeveer 14 dagen geleden onder een gedeelte van de schutting voor het Stadhuis werd bedolven en aan de daarbij opgeloopen verwond'ngen is over leden Onder de aanwezigen merkten wij oa op mr. Tepe loco-burgemeester en verschil lende oud-collega's, vrienden en kennissen van den overledene Aan het graf werd het woord gevoerd door den heer P. y, d Beek. neef van den overledene uit Schiedam, die hem schetste als een vriendelijk man met een goed karakter. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid. dankte de zoon, de heef N; v. Blitterswijk voor de betoonde belangstel ling. ORGELCONCERT HOOGLANDSCHE KERK. Het orgelconcert a.s. Maanagavond van 8.15 uur9.15 uur in de Hooglandsche kerk zal ditmaal worden uitgevoerd door den heer Dirk Jansz. Zwart van Zaandam. Het programma vermeldt werken van Bach. Tours. Claussmann, Rea. Zwart e.a. De toegang Is wederom geheel vrij. G. Oosthuizen alhier slaagde voor het examen nijverheidsonderwijs akte N IV zonder de verklaring van voldoend paeda- gogisch inzicht. Op verzoek van de Leidsche politie is uit Den Haag naar hier overgebracht de 20-jarige A. Ndie verdacht wordt van rijwieldiefstal. I Voor het examen Fransch L. O. slaagde de heer C. Sommeling, alhier. De Italiaansche minister van buitenland- sche zaken, graaf Ciano, is gistermiddag om tien voor half één met een extra trein te Salzburg aangekomen, waar hij door den Duitsohen rijksminister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop. begroet werd. Toen graaf Ciano in gezelschap van zijn Duitschen collega de stationshal verliet, drong de menschenmassa door het polltie- cordon heen en omringde zij onder luid gejuich de auto's van de beide delegaties. Hetzelfde schouwspel herhaalde zich voor en ln Oesterreichisdher Hof, waar de zan gers van de Italiaansche Operagroep, die op het oogenblik hun medewerking verlee- nen bij de Salzburger Festsplele, hun mi nister begroetten. Voor het hotel weerklonk voortdurend de roep: „Wij willen Ciano 2ien" en deze ver stomde eerst, toen de Italiaansche minister op het balcon verscheen. Tegen half twee begaf graaf Ciano zich met zijn gevolg naar kasteel Fusohl, waar hem door rij ksminister Von Ribbentrop en mevrouw een lunch werd aangeboden. In den namiddag werden de eerste offi- cieele besprekingen gehouden. Naar Reuter meldt, bedienden de beide ministers zich hierbij van de Engelsche taal. daar Von Ribbentrop geen Italiaansch en Ciano geen Duitsch spreekt. De besprekingen duurden, behoudens een korte pauze, gedurende welke de thee werd geserveerd, den geheelen namiddag voort. Tegen den avond maakten de ministers een kleine excursie naar de Wolfgangsee en brachten daarbij ook een bezoek aan hotel „lm Weissen Rössel" waar werd gedineerd. Heden zal graaf Ciano door den Führer in Berchtesgaden ontvangen worden. Zoowel de Duitsche als Italiaansche pers tracht het voor te stellen als een zeer ge wone uitwisseling van gedachten en ideeën, zooals bij bondgenooten geregeld dient plaats te vinden. De Angriff verklaart, dat de kwestie van de herziening dor vredesverdragen betref- iende den territorialen status één der pun ten is, welke te Saiaburg besproken worden, en dat een duurzame vrede afhangt van de herziening der verdragen van Trianon en St Germain, „welker verwezenlijking zeker kan worden geacht." Men heeft zich te Berlijn zeer terughou dend getoond over het bezoek van Csaky aan Von Ribbentrop en men spreekt cate gorisch tegen, dat Hitler een bezoek aan Boedapest zal brengen. De uitlatingen van de Angriff wettigen evenwel de veronder stelling, dat op den Balkan initiatieven van de as-mogenheden niet uitgesloten zijn. Tuschen het beschermde Slowakije en Hon garije, dat de vriendschap der as-mogend- heden geniet, zijn de betrekkingen voort durend zeer gespannen geweest De moei lijkheden kunnen ieder oogenblik Interven tie rechtvaardigen. 4811 (lngez. Med.) i Officieel is aangekondigd, dat de stafbe- spreklngen met de Fransche en Britsehe militaire missies vanochtend om elf uur zullen beginnen. In den loop van den middag hebben de beide missies gisteren een aantal formeele bezoeken afgelegd, o.a. aan maarschalk Wo- rosjilof, den opperbevelhebber van het sov jet-leger, die het hoofd van de Russische delegatie voor de stafbesprekingen te Mos kou is en aan Molotof De besprekingen zullen worden gehouden in het beroemde Piridofka-paleis, waar het departement van buitenlandsche zaken ge vestigd is en waar gisteravond een formeele receptie ter eere van de militaire missies is gehouden. De Fransche minister Bonnet heeft Sou rite, den Russischen ambassadeur, ontvan gen. Men verklaart, dat het onderhoud ging over het algemeene verloop der bespre kingen te Moskou en men merkt op, dat er zich op politiek gebied geen fundamenteele moeilijkheden meer schijnen te zullen voor doen. zoodat de stafbesprekingen ln een gunstige atmosfeer zullen kunnen plaats vinden. Zie pag. 4 van het le blad. 4867 (lngez. Med.) ENGELAND De luchtmanoeuvres ten einde VERDUISTERINGSPROEF NIET GEHEEL GESLAAGD. De Engelsche luchtmanoeuvres en de verduisteringsproef zijn ten einde. Gedurende drie dagen en nachten heb ben de zware bommenwerpers in alle weers omstandigheden gevlogen, hetgeen hun goeden bouw heeft bewezen en de kunde van de bemanning. De oefeningen hebben ook uitgewezen, dat de Britsehe jachtvliegtuigen sterker zijn dan aanvallende bombardements vliegtuigen. Ook waren de discipline en het enthousiasme van alle afdeellngen van luchtdoelartillerie en zoeklichten opmer kenswaardig. Volgens de journalisten, die aan boord van vliegtuigen de verduisteringsproeven in Londen hebben gadegeslagen schijnt het, dat betere resultaten zouden kunnen ver kregen worden door uitbreiding van de bij deze gelegenheid getroffen maatregelen. De verschillende getuigen zijn het er over eens. dat de spoorlijnen en de loop van de Theems gemakkelijk te onderscheiden wa ren. Sir John Anderson zou zelf uitdruk king gegeven hebben aan zijn verbazing over de betrekkelijk uitgebreide verlichting, welke de spoorwegen gehandhaafd hadden. De betrokken maatschappij heeft een communiqué gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat „overeengekomen was met het ministerie van blnnenlandsche zaken, dat de verlichting zooveel mogelijk verminderd zou worden, doch dat de absoluut noodza kelijke lichten zouden blijven branden". Het communiqué voegt hieraan toe, dat „een verdere beperking van de verlichting zeer moeilijk zou zijn, tenzij een belangrijk vervoer van handelswaren volkomen wordt gestaakt doch dat plannen worden uitge werkt, om in tijd van oorlog de lichten volkomen te dooven." Majoor Hodsoll, de commandant van den dienst tot bescherming tegen aanvallen uit de lucht, heeft ln een radiotoespraak ge zegd. dat bij de verduisteringsoefening de auto's te veel licht op hadden. In vele ge vallen verlichtten zij duidelijk de omge ving. Men moet pogen voor oorlogstijd een ander verlichtingssysteem te vinden. Spr. ontkende verder, dat de verkeers lichten hinderlijk waren. Op zekere hoogte waren deze niet meer te zien. Tenslotte verklaarde hU te betreuren, dat van particuliere zijde niet voldoende was medegewerkt, vooral winkeliers hadden geen voldoende voorzorgsmaatregelen ge nomen. TURKIJE. Koning Carol van Roemenië ls te Istan- boul aangekomen. HIJ heeft een onderhoud gehad met den Turkschen president, Ismet Inönü, die gisterochtend uit Ankara was aangekomen. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Saraqoglu, was bij het onderhoud aanwezig. Het onderhoud betrof den geheelen Inter nationalen toestand en de Turksch-Roe- meensche houding daartegenover. Er bleek een volkomen overeenstemming van opvat ting te bestaan, VEREENIGDE STATEN. Roosevelt en het congres President Roosevelt heeft in een pers conferentie gezegd, dat, voor zoover op het oogenblik bekend is, er geen reden is. het congres bijeen te roepen voor een speciale zitting in het najaar. Hij voegde hieraan toe, dat, indien zich een feitelijke oorlogscrisis in Europa of het Verre Oosten zou voordoen, met andere woorden, indien het menschelijkerwijze gesproken zeker zou zijn, dat het tot een oorlog zou kunnen komen, hij het congres waarschijnlijk direct in een speciale zitting zou bijeenroepen. Hij zou dat doen, om de Amerikaansche neutraliteit te verzekeren langs de lijnen van het internationale recht. Roosevelt zelde voorts een voorstander te zijn der richtlijnen van het Internationale recht, zoodat de Vereentgde Staten niet bij een oorlog betrokken zouden geraken. Over het algemeen verklaarde Roosevelt zich voorstander van een neutraliteit van de soort, waarvoor de regeering ln de laat ste zitting zonder succes heeft gestreden, een wetgeving, welke de Vereenigde Staten werkelijk neutraal ln plaats van niet-neu- traal maakt. Dit zou beteekenen een herroeping van het embargo op den verkoop van wapenen, zooals in de tegenwoordige wet voorkomt. Op de vraag, of dit ook zou meebrengen een prijsgeven van de clausule „cash and carry" (deze clausule betreft de wijze van betaling en vevroer), zelde Roosevelt, dat deze aangelegenheid op zooveel verschil lende manleren kan worden uitgelegd, dat hU noch bevestigend noch ontkennend kon antwoorden. Roosevelt heeft voorts een wetsontwerp onderteckend. dat de belastingen op grond van de Social Security Act met honderden mllUoenen dollars vermindert en andere verruiming gevende amendementen op de wet Invoert. Deze amendementen beteeke nen volgens Roosevelt een geweldige stap voorwaarts en verschaffen een grootere zekerheid aan de bevolking, ln het bijzon der met betrekking tot het stelsel van ouderdomspensioenen, dat thans is omge zet in een stelsel van ouderdomsverzekering en verzekering van overlevenden, dat den familieleden een verzekering verschaft in plaats van alleen den verzekerden werk nemer. In de omgeving van den president ver luidt verder, dat Roosevelt besloten heeft zich dezen zomer niet ver van Washington te verwijderen. De aanwezigheid van Mor- genthau en Farley in de Europeesche hoofd steden stelt den president in staat nauw keurig op de hoogte te blijven van den toe stand. Het crediet van 100 millioen dollar tot versterking van de luchtmacht toont, dat de Amerikaansche politiek zich Tïlet zal beperken tot theoretische waarschuwingen. DUITSCHLAND. Journalisten uit protectoraat verbannen. Twee buitenlandsche journalisten, de correspondent van de „Times" en de „New York Times" te Praag en een medewerker van Havas hebben bevel gekregen, het pro tectoraat en Duitschland te verlaten Zij werden beschuldigd van „verspreiding in het buitenland van onjuiste en tegen het Duit sche rijk gerichte berichten". Rex-Theater geeft deze week als hoofd film „De Geheimzinnige Gambini", met ln de hoofdrollen Akim Tamiroff (als de Groote Gambini), Marian Marsh en John Trent. Het ls niet alleen een film waarin de spanning van het begin tot het einde voortduurt, maar waarin tevens de vroo- lijke noot niet is vergeten. Gambini is een gedachtenlezer, bij beantwoordt de hem gestelde vragen echter niet persoonlijk, maar door middel van zijn medium, een geblinddoekte vrouw. Op een avond dat hij weer optreedt, zijn in de zaal aanwezig Ann (Marian Marshi, haar verloofde en haar ouders. Ann stelt dan aan Gambini de vraag of haar huwelijk, dat den volgenden dag gesloten zal worden, gelukkig zal zijn. Hierop geeft Gambini het verrassende ant woord, dat dit huwelijk nooit zal plaats vinden, 's Nachts wordt inderdaad haar verloofde vermoord. Er ontwikkelt zich dan een zeer spannende geschiedenis, waarin bijna alle hoofdrolvertolkers verdacht wor den. Op het moment dat een vriend van Ann dreigt te worden gearresteerd, ver schijnt Gambini op de plek des onheils en verzoekt den brigadier niet overhaast te handelen en geen onschuldige te arrestee ren. Gambini begint dan op zijn eigen ge heimzinnige manier te speuren. En na tal van spannende gebeurtenissen weet hij dit raadsel te ontwarren. Voordat hij evenwel den moordenaar bekend maakt, worden de bioscoopbezoekers in de gelegenheid ge steld het raadsel zelf op te lossen. Als tweede hoofdfilm geeft Rex, na het ge bruikelijke journaal en een Popeye-teeken- film, de spannende Cowboy-film „Revol- verrecht", waarin George O'Brien als Tom O'Malley, een stad verlost van een bende bandieten. Dat dit gebeurde na tal van vecht- en schietpartijen spreekt wel haast vanzelf. Lido-Thcater - Het programma van deze week verrast ons met een bijzonder geestige film van den regisseur Walter Lang „Ik geef een millioen", een van de aardigste Illms, die wij in langen tijd zagen. Een mil- •o lionnalrwordt door duizenden benijd, maar ook door duizenden parasieten omgeven. In vele gevallen heeft hij geen „ware" vrien den en zoo is het ook gesteld met den rijken Tony Newlander (Warner Bazter), die op een gegeven moment tot die teleurstellende ontdekking komt, een armen duivel uit zee redt en zijn .schijnvrienden" verder laat voor wat zij zijn. Hij vindt het heerlijk eens voor eenigen tijd ln een totaal andere we reld die der armen te verkeeren, schenkt den door hem geredde zijn rok- costuum en een stapel bankbiljetten en trekt zelf de plunje aan van den landloo- per, die zich ln een dronkemansbul wilde verdrinken. „Als iemand maar eens vriendelijk tegen me was zonder eenlge bijbedoeling" had de millionnair tegen den zwerver gezegd, „dan zou ik hem een millioen ge\ en." Tengevolge van een sensationeel couran ten-artikel komt deze uitspraak tot alge meene bekendheid en al spoedig beijvert iedereen zich, lederen vagebond in het plaatsje La Peyrade, vriendelijkheden te be wijzen, in de hoop, dat zij dat millioen zul len krijgen. Het dorp wordt al spoedig over stroomd door landloopers, die het er natuur lijk buitengewoon naar hun zin hebben en intusschen is de pseudo-landlooper onvind baar. Hij is knecht geworden in een circus en vindt daar voor de eerste maal het meisje, dat hem om zichzelf lief heeft. Al lerdolste situaties spelen zich bij voortdu ring af, zonder dat de film een moment ln een banale klucht ontaardt. Een oogenblik heeft het den schijn, alsof óók het circus- meisje den millionnair bedriegt, maar spoe dig blijkt, dat zulks geenszins het geval ls. Voordat de echte millionnair zich tusschen de serie échte landloopers heeft kunnen legitlmeeren gebeuren er nog heel wat merkwaardige zaken, die even zoovele ver rassingen voor den toeschouwer zijn. Een film, die met een prachtig „happy end" ein digt en zeker niet nalaten zal aan velen een uur van heerlijke verstrooiing te geven. Voor de pauze spelen Conrad Veidt en Annabella in „De Purperen Mantel". Wij hebben hen zeker in gelukkiger spel gezien dan in dit door Victor Seastrom geregls- seerde verhaal, waarin tempo en actie wat tnat aandoen. Een bijzonder geslaagd filmpje ls dat van Polygoon: „WIJ deelen ln dit geluk", ver vaardigd naar aanleiding van de geboorte van prinses Irene. Diverse episodes uit het huls van Oranje-Nassau trekken tijdens een school-lesuur aan ons oog voorbij. Ook ln het Journaal neemt de blijde gebeurtenis een gróote plaats ln. Trianon-Theater. Tulllo Carmlnatl.de bekende zanger, vervult met Lllll Palmet de hoofdrollen in „Sunset In Vienna". Uit de meest verschillende Ingrediënten is deze film-cocktail samengesteld: het vroolljke, Ietwat luchthartige Weenen van vóór den grooten oorlog, een liefdesgeschiedenis van een militair, brokstukken van de oorlogs laren, zang en dans ln mondaine gelegen heden.... van alles is er Iets. Carminati geeft, naast zijn zangcapacitelten, ook blijk van speeltalent en de film ls van een ge makkelijk aansprekende compositie, die het publiek zoowel vroolljkheld als tragiek, spanning, maar ook een happy-end brengt. Overigens past deze film wonderwel Inden huldigen tijd, waarin de groote vraag ls: oorlog of vrede? Naast uitgebreid nieuws er. ..Latin Rhythm", een kort showfilmpje, trekken we na de pauze met „Trader Horn" de ondoordringbare Afrlkaansche oerwou den in. Trader Hom, de volbloed ontdek kingsreiziger, ls namelijk gebonden door een belofte. Als een blanke zendelinge, op zoek naar haar dochter, die als baby door kannibalen werd geroofd, naar de meest primitieve stammen trekt, geeft hij zijn woord, haar te zullen volgen. Maar reeds aan het begin der expeditie wordt de dap pere vrouw het slachtoffer der wilden. Trader Hom neemt haar taak over en met hem (Harry Carey) beleven wij nu op het filmdoek de meest schrikwekkende avon turen. Het lugubere tromgeroffel der neger stammen is niet van de lucht en zweept de primitieve Inboorlingen op tot ze in fa natieke bezetenheid hun wreede harts tochten botvieren. Wee den blanke, die dan ln de macht van deze onmenschen valt Trader Horn vindt Inderdaad het blanke meisje. Zij is nu volwassen en wordt be schouwd als fetlsch van een kannibalen- stam. De expeditie-leden zijn ten doode op geschreven tenzij het blanke bloed te elf der ure spreekt. Als redding niet meer mo gelijk schijnt, helpt het halfwilde meisje eri de blanken vluchten het meedoogenloo- ze oerwoud in, zonder wapenen, gekweld door honger en dorst, bedreigd door ver scheurende dieren en voortdurend door de Inboorlingen opgejaagd onder helsch trom geroffel. Zullen de dapperen het leven we ten te behoudenOp deze vraag zouden we u aanraden, zélf het antwoord te gaan zien. Prachtige opnamen van dieren en planten in het machtige oerwoud vormen een aantrekkelijk deel van dit filmwerk, dat daarnaast een treffend beeld geeft van den inboorling: nu eens een spelend kind, dan een gids, die zijn leven veü heeft voor den blanken heer, maar ook een onder worpene aan dierlijke hartstochten en pri mitieve Instincten. Naast Harry Carey ver vult Edwina Booth een hoofdrol ln deze sensationeele rolprent. Casino-Theater. De naam Tarzan is voor de bioscoop-liefhebbers zeker geen on bekende meer en toch is de belangstelling voor de films van Tarzan nog steeds groot De directie van bovengenoemd theater heeft dan ook met de reprise van „Tarzan de Ontembare" geen slechte greep gedaan. De inhoud van deze film is weer vol van avonturen en sensatie en wordt vanzelf sprekend door de aanwezigen tot het eind met spanning gevolgd. Gevechten met dieren als leeuwen en krokodillen, zooals Tarzan die levert, zijn dan ook geen kleinigheid. Na de pauze volgt „De man die tweemaal leefde", met als hoofdvertolkers Ralph Bellamy, Marian Marsh en Isabel Jewell. De bandiet Slick Rawley komt bij een achtervolging door de politie terecht ln een collegezaal en daar hoort hij dat misdadigers genezen kunnen worden door een operatie aan het hoofd te ondergaan. Daar Slick op het goede pad wenscht te komen, maar zijn slechte daden niet kan laten, besluit hij dezen dokter op te zoeken. Hij weet zoowaar den dokter te bewegen deze operatie toe te passen en met succes. Van zijn verleden weet hij zich niets meer te herinneren. HIJ begint een nieuw leven en door den steun van den dokter, weet hij het zelf tot dokter te bren gen. Maar wanneer oude vrienden, die hij zelf niet meer kent, hém herkennen, wordt hij verraden. Zijn verleden herleeft voor hem en wegens een destijds beganen moord wordt hij ter dood veroordeeld. Gelukkig wordt hem gratie verleend en kan hij zijn nieuw leven, waarin hij voor velen een steun was, volbrengen. Luxor-theater. De beroemde speurders van Scotland Yard hebben ln den loop der jaren heel wat schier onoplosbare raad sels tot ontknooping gebracht. Maar in dit geval lijkt die taak toch wel heel moeilijk. Stelt U voor: herhaaldelijk hebben er in Londen diefstallen plaats, die door de meest beroemde detectives niet achter haald kunnen worden Maar op zekeren dag wordt het hun dan buitengewoon ge makkelijk gemaakt: er komt op het hoofd bureau een briefje en de rechercheurs heb ben niet anders te doen dan zich te begeven naar het daarin opgegeven adres om in de meeste gevallen den dief te kunnen arresteeren. Wie ls die stille verklikker En welk ibelang heeft hij erbij om de daders te verraden? De mannen van Scotland YaTd zoowel als degenen, die door den ge- helmzinnigen persoon verraden worden, vragen het zich af. Tevergeefs. Maar geen kruik gaat nu eenmaal te water of er komt een oogenblik, dat zij het begeeft en zoo geschiedt ook hier. WIJ zouden ons den welverdienden toorn der directie van het Luxor-theater op den hals halen, wanneer wij hier gingen verhalen, wie die geheim zinnige persoon ls en op welke wijze hij wordt ontmaskerd. Men moet dat zelf gaan zien en wij voorspellen dezulken, dat zij evenals wij zullen genieten van het voor treffelijk weergegeven verhaal van Edgar Wallace, waarin de belangrijkste rollen wor den vervuld door Edmund Lowe. Sebastian Shaw en Tamara Desny. Lilian Harvey op het witte doek betee- kent altijd een vroolljke film en „Lucht- kasteelen" maakt op dien regel geen uit zondering. Hier speelt zU de rol van een eenvoudig naaistertje, dat door een goed gunstige gril van het toeval ln het bezit komt van den eersten prijs ln een loterij, zijnde een luxe-resl naar Italië. De roman tiek viert hoogtij en de Idylle wordt bil r a volmaakt, wanneer het meisje haar vurig- sten wensch ln vervulling ziet gaan en op het eiland Caprl danst met een man van vorstelljken bloede. Helaashet blokt geen echte prins te zijn, maar een arme Italiaansche violist, die door een million nair ls geëngageerd om het meisje haar Illusie te schenken. Maar ziet. achteraf is de desillusie toch niet zoo heel groot, want hun verloving komt er gemakkelijker door tot stand dan wanneer de „prins" inder daad van koninklijken bloede was geweest „Luchtkasteelen" is een alleraardigste film, waarnaar ongetwijfeld velen na ons met genoegen zullen kijken. In het voorprogramma draalt een aardig filmpje over de feesten, welke in de voor naamste steden van ons land, na de ge boorte van Prinses Irene, zijn georganiseerd. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2