Hoede oplossingen )plossingen CORRESPONDENTIE RAADSELS ANEKDOTEN ■t grootmoeder, die er al die tijd geweest zonder dat moeder het wist. En dan wt Greet haar Roosje's brief in de hand. Die moeder! Ze zit opeens met ogen vol inen, als ze leest, dat Greet haar vacan- zo maar heeft opgeofferd! Maar kind, waarom heb je niets ge- ;d?" roept moeder terwijl ze haar meisje ar zich toetrekt „we hadden samen toch li een oplossing kunnen vinden?" Dit was een oplossing," zegt Greet: ik uisblijven, doodgewoon." Maar nu," zegt Grootmoeder, „nu is er 11 n betere oplossing gevonden. Een pracht lossing!" En ze vertelt van haar planne en dat van Rozemarie's moeder. Moeder kan het nóg niet geloven. Het j heerlijk zijn, maar Du, wat maar?", zegt Grootmoeder. „Als t maar geen bedenksel van Roosje is!" „Nee!" jubelt Greet dan opeens, „kijkt u aar! En ze haalt uit de envelop nóg een iefje te voorschijn: een vriendelijk schrij- 11 van Roosje's moeder, waarin deze haar inodiging herhaalt. En dan moet moeder zich eindelijk ge- innen geven! Het wordt een heerlijke vaeantie voor os en Greet! Veertien dagen lang zwer- n de meisjes met haar tweetjes door de isen, varen met de broers in de kano of ten te lezen op haar eigen plekje. En ussen hebben de beide moeders gezellig- id aan elkaar en Greet's moeder krijgt us de rozen weer op de wangen door de cge dagen in de zonnige tuin. En als de veertien dagen om zijn dat bben ze afgesproken gaan Greet en osje samen Grootmoeder helpen en eet's moeder blijft nog veertien dagen liten om helemaal weer sterk te worden. Wat is alles toch prachtig voor elkaar ge- men! En dat, terwijl de vacantle zich rst zó somber liet aanzien. Deze onver- ichte meevaller maakt, dat Roos en Greet meer genieten dan anders het geval u zijn geweest! ontvangen van: Toos de Vos, Marie de Vos, Joke de Vos, op Schouten, Annie Schouten, Piet Mar- n, Elsje Boterenbrood, Ineke Boteren- ood, Hannie Boterenbrood, Rika de aaf, Leni de Graaf, Marietje de Mooy, inie Kuyl, Henk Stouten. Flip Stouten, aantje Stouten, Nelly Stouten, Gerard outen, Ida de Graaf, Truusje van Welzen, m van Welzen, Riekje Leemans, Lena evo, Annie Schipper, Adri Schipper, Wim Wolf, Annie van der Vos, Janny de Neef, illy de Neef. Jetje de Neef, Annie van inkel, Leny Moraal, Mien Verstraaten, ije de Bruyn, Jannie van Kampenhout, iny Bekooy, Rietje Brandt, Henny van iet, Ansje Eichhorn, Adri Boelee. Dickie lelee, Henk van Egmond, Corrie van Wei ll. Gerrie Sweris, Cobie Kleer, Alida Stik- lorum, Koosje Stikkelorum, Jan Brons- «st, Wim Kleer, Willy van Rijn, Jacques Geus, Suze de Geus, Hendrik Hanno ienk aan afzonderlijke aanduiding buiten de enveloppet, Dorie Bleuzé. Marti Bak- ir, Niek Bakker, Hanny Ykema, Henk kema. Nog van vorige keren ontvangen van: kram Fakkel, Annie Kuyl, Jeanne de Geus, icques de Geus, Suze de Geus. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Melk, kan; melkkan. 2. Wie het laatst lacht, lacht het best. 3. Luistervink; lui, ster, luister, vink. 4. Leeuw L 50 jaar. eeuw 100 jaar. Meeuw: M 1000 jaar. eeuw 100 jaar. Samen 1250 jaar. 5. Eindhoven; den, hond, ven, vin. 6 Eén boterham, want daarna is het geen heel brood meer. Sneek; Assen; Zwolle; Velp; Boskoop. 8. De letter n. Beate raadselnichtjes en -neefjes, Uitsluitend inzenden naar Bureau „Leidsch Dagblad". Daar ben ik weer! Al vond ik het heel prettig, een beetje vacantle te hebben, ik verlang nu toch weer heel erg naar jullie briefjes. Daarom hoop ik deze keer bij de oplossingen weer vele dikke brieven te ont vangen. Er zal wel wat te vertellen zijn! Ons kringetje was ook maar klein de laatste weken, waaruit ik opmaak, dat velen ook fijn aan het vaeantie houden zijn geweest. En: de laatste week nog aan het feestvie ren bovendien! Want, waar jullie ook waren in ons land, hier thuis in Leiden, of ergens in een andere plaats, aan strand of in bos, allen hoorden jullie Zaterdag de blijde tij ding, dat er een tweede prinsesje geboren was. Dat gaf nog een vreugde er bij in de vaeantie. Dus: volop vacantienieuws. Nu, vertel me maar alles! En volgende week vinden jullie weer, als vanouds, mijn ant woord in de krant. De prijswinnaars van de laatste prijs raadsels vertellen me nog over hun boek, nietwaar? Ook mogen nu weer nieuwe raadsels en anekdoten worden ingestuurd. Wèl moeten jullie weer enige weken instu ren uitsluitend aan Bureau „Leidsch Dagblad". En denkt er aan: een duide lijke aanwijzing, dat de brief voor mij bestemd is, buiten op de enveloppe. Hieronder alvast een antwoord op mooie ansichten, die ik ontving, en op enkele „verdwaalde" briefjes. Annie Hansen Je hebt een mooie kaart voor mij uitgezocht, een prachtig punt uit Den Haag. Hartelijk dank. Annie Schneider Jij hebt maar een heerlijke vaeantie. Leuk, dat je me de aankomst van de boot laat zien in O. Ook hartelijk bedankt. Willy Wiggers Ik ben heel blij met je eerste „inktbrief", al bereikt deze me pas laat. Het is veel duidelijker dan met pot lood en ik hoop, dat je het in je volgende brieven weer zult proberen. Zusjes Lagerwij Ik was blij met jullie groet en met de bijzonder mooie kaart, die jullie voor die groet gebruikten. Ook mijn dank en groeten aan je ouders. Elsje de Bruyn Heb je vóór de vaean tie al in de krant gelezen, hoe blij ik was met je kaart? En vertel me nu maar eens gauw, hoe dik je daar wel geworden bent. Janny van Groeningen Jij bent aan het reizen geweest! Aardig, dat je vanuit die verre plaats aan mij dacht. Hartelijk dank. En de mooie kiekjes zijn weer veilig in je bezit. Zusjes Meinema Ik zie al, dat jullie fijn uit geweest zijn. Ging jullie maag niet jeuken tussen zoveel kazen? Hartelijk be dankt en ook groeten aan je ouders en Hettie Truusje Sluymer Heb je het mooie boek al uit? Ik ken dit niet. Jouw vaeantie is nog lang niet om Je schrijft me nog maar eens over je fietstochtjes. Lydia Botermans Mocht jij bij je grootouders logeren? Nu, daar had je niets op tegen! Ook bedankt voor de mooie Suze de Geus Ik begrijp uit je briefje, dat jij jarig bent geweest. Je hebt mooi postpapier gekregen en ik vond het prettig, er een briefje van te ontvangen. Wil Kleer Natuurlijk hartelijk welkom. Is Cobie een zusje van je? Als jullie het gemakkelijker vinden, mogen jullie ook samen in één enveloppe inzenden. Pieter Martijn Jij hebt al volop vacan- tie-nieuws voor me, al ben je er eigenlijk een week te vroeg mee Je hebt een echt jongensboek en zult wel genoten hebben van de verhalen. En ook van alles, wat je van den zendeling te zien en te horen kreeg. Dorie Bleuzé Bedankt voor je raadsel (ook een weekje te vroeg). Lena Prevo Bedankt voor je belang stelling. Ik heb het naar mijn zin gehad, jij ook? Nu, tot volgende week dan. Ik zie verlan gend naar de brieven uit. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: Uitsluitend inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad, tot uiterlijk Dinsdag morgen 9 uur. L Ingezonden door Piet Arentsen, Müjn geheel bestaat uit 13 letters, en noemt een soort overgang. De 5, 9, 10, 8 dient om mee te eten en mee te praten. Een 4, 6, 10, 8 is een vogel, een 7, 9, 12, li is ook een vogel. Een 3, 9, 10, 8 ls een vier voetig dier. Een 11, 4, 13, 1 is een viucht. 1, 2, 3, 9, 11 noemt een stoot, of plotsel nge schrik. n. Ingezonden door Leuntje Koekebakker. Ik heb ogen, en kan toch niet zien, want ik heb hen voor het zien n.et ontvangen. Toch kijken de mensen mijn ogen vaak aan, met spanning, met vreugd, met ver langen. Ra. ra, hoe dan dat? in. Ingezonden door Geertrui de Groot. Maak van het volgende woord de naam van een rivier in Rusland, d.e bekend is uit de geschiedenis: Zarieben. IV. Ingezonden door Bej> en Jan Crarna. 1. In welke aar z t geen graan? 2. In welke bus zit geen chaulfeur? V. Ingezonden door Jaap Kruit. Mijn geheel noemt een sprookje van 27 letters, 3, 4, 27 is een lidwoord, 5, 6 een bezittelijk voornaamwoord, 14, 12, 13 een boom. Men zegt wel eens: het 24, 26, 25, 23, 27, 9 pijpestelen, 25, 26, 21, 22, 15, 17 bete kent: volgzaam, zeer gehoorzaam. 3, 20 is een voegwoord. 6, 4, 1, 9 is een w.ndnch- ting, 16 17, 18, 19, 20 een getal, 10, 11. 9 een meisjesnaam, 2, 3, 4 een ontkenning, 7, 8, 9 is een kleur. VI. Ingezonden door Drietal van Vliet. Lange dunne Anneketan, Met haar witte hemdje an, Met haar zwart of rode neus, Staat ze lang, dan wordt ze kort Wordt ze kort, verdwijnt ze, heus! vn. Ingezonden door Elly Rotteveel. Ik ben een plaats in Zeeland van 10 letters. 5, 6 is een lengtemaat, 7, 9, 8, 10 een verbinding tussen twee oevers. 9, 8, 1 is een sterke drank, 4, 5 een lidwoord, 2, 3, 5. 1 betekent: hetzelfde VIII. Ingezonden door Sjaantje Stouten. Wat is altijd nat en als men het om draait zwart? Ingezonden door Lena Preve Een wenk. „Mama. denkt U nu eens, dat ik op zee was. en dat ér storm kwam. en dat het schip dan om zou slaan, en dat ik geen enkele mast vond, om er op te drijven, zoudt U dat niet verschrikkelijk vinden?" „Ja, jongen, vreselijk." „Nu zou het dan riet goed zijn als ik met Jan van hiernaast zwemmen ging leren?" Ingezonden door Tiny Dec Het rokende paard. Marietje. die met haar Moeder aan het wandelen is, ziet een paard Het heeft zeker hard gelopen, want de damp slaat u t zijn lichaam. Marietje kijkt er met verschrikt gezicht naar: „O, Moeder', roept ze. „wat rookt dat! Staat het paard in brand?" Ingezonden door Hansje Boterenbrood. Miesje ziet, dat Moeder de temperatuur van het badwater met de thermometer on derzoekt. „Heeft het water koorts. Maatje? vraagt ze.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15