BINNENLAND Ons Kort Verhaal Wasscherijauto tegen tram gereden en verbrand LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 12 Augustus 1939 STOFZUIGERS 51 Tragische botsing te Hillegom eischt twee dooden GEMENGD NIEUWS Inbraak bij jhr. Dedel Ernstig spoorwegongeluk op de Simplonlijn Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Onbewaakte overweg LAND- EN TUINBOUW SPREEKCEL LUCHTVAART TERAARDEBESTELLING JHR. VAN SASSE VAN YSSELT. Sobere plechtgheid, onder zeer groote belangstelling. Jhr. mr. A. F. O v Sasse v.Ysselt, in leven lid lid van de Eerste Kamer en nestor dezer Ka mer en oud-president van het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, is gistermorgen onder groote belangstelling te 's-Hertogenbosch ten grave gedragen. Om half elf vertrok de droeve stoet vanaf het sterfhuis naar de Sint Leonarduskerk. In deze kerk rverd een plechtige Requiem mis opgedragen. Het Godshuis was tot in de uiterste hoeken gevuld met belangstel lenden. In het priesterkoor hadden plaats genomen mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogenbosch en mgr. C. C. Prinsen In de kerkbanken waren gezeten mr. A. J. Vliegenthart, president van het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. die in deze kwaliteit den overledene heeft opgevolgd, de raads- heeren van het gerechtshof te Den Bosch, mr. Weyers. mr. de Nerré tot Babberich en mr. A. van Schuylenburch en de griffier bij het gerechtshof, jhr. mr. Verheyen en ver der nog vele andere zittende en staande leden van de magistratuur en de vertegen woordigers van de balie. Voorts merkten wij nog op den heer Vin cent Cleerdin. griffier van de Provinciale Staten van Noord-Brabant en talrijke fi guren uit de politieke wereld, de Tweede Kamerleden, oua-minister mr. dr. L. N. Deckers en den heer A. N. Fleskens. Van de Eerste Kamerleden waren tegenwoordig jhr. dr. S. van Citters en de heeren F J. J. Janssen, prof. dr. Barge, mr. A G A. Ridder van Rappard, vertegenwoordiger der Libe rale Staatspartij, de heer J. ter Haar waar nemend voorzitter van de Ohrlstelijk-Histo- rische Eerste Kamerfractie, de opvolger van jhr. van Sasse van Ysselt in de Eerste Kamer. mr. J. van den Mortel, dr. D. A. P. N Kooien, lid van den Raad van State. mr. P. G. van Tienhoven, voorzitter van de ver- eeniglng tot behoud van natuurmonumen ten en de griffier van het bureau van de Eerste Kamer, mr A de Block. Van den Hoogen Raad van Adel zagen wij mr. J. A. C baron de Vos van Steenwijk, waarne mend-voorzitter. jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, tevens vice-president van den Raad van State, alsmede den secretaris, dr. J Ph de Monté ver Loren. en den oud- voorzitter van de R.K. Staatspartij, baron van Wijnbergen. Er waren voorts vertegenwoordigers van de Nederlandsche afdeeling van de Mal- theserorde. van de Ridderschap van Noord- Brabant. de Provinciale Staten en van de Provinciale Griffie. Namens het gemeentebestuur van Den Bosch waren aanwezig burgemeester F. J. van Lanschot, de wethouders L. Meuwese en M. G. W. van Soestbergen, en de waar nemend secretaris Quint. De absoute werd verricht door pastoor Van der Kant. Vervolgens werd het stoffelijk overschot de kerk uitgedragen en stelde de stoet zich op voor den laatsten tocht. Een druilerige regen sijpelde neer toen tegen twaalf uur de droeve stoet de be graafplaats te Orthen bereikte De gebeden op het kerkhof werden gezegd door kapelaan Van den Biggelaar. Aan de groeve werd niet gesproken. Een neef van de overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Hiermede was een einde gekomen aan deze sobere doch aangrijpende plechtigheid. NEDERLANDSCH AMBTENAAR OP CONGRES VAN „KRAFT DL'RCH FREUDE". Slechts aanwezig geweest als persoonlijk belangstellende. Op de schriftelijke vragen van den heer Amelink betreffende het gesprokene door een Nederlandschen ambtenaar op het con gres Kraft durch Freude" te Hamburg, heeft de (inmiddels afgetreden) minister van Sociale Zaken, dr. ir. Damme. als volgt geantwoord Het gestelde in de betreffende vraag 1 is in zoover niet juist, dat van een Nederland sche delegatie niet kan worden gesproken. De heeren. die het congres hebben bijge woond. hebben dit gedaan op persoonlijke uitnoodiging en louter als persoonlijk be langstellende. De heer Van Hoeven heeft dan ook niet gesproken namens een Neder landsche delegatie, doch en deze bewoor dingen heeft hij ook gebruikt namens de Nederlandsche (en, op hun verzoek, mede namens de Belgische; gasten. De wensch, dien de heer Van Hoeven heeft uitgesproken, behelsde, dat het gegeven mocht zijn den arbeider vreugde en geluk te brengen. De Minister erkent, dat men over deze vraag verschillend kan denken. Het is hem bekend, dat zijn ambtsvoorganger, desge vraagd, geen bezwaar heeft gemaakt tegen 't voornemen van den heer v. Hoeven, de aan dezen toekomende verlofdagen te besteden aan de bijwoning van het congres. Daarbij heeft voor dien ambtsvoorganger mede ge wogen de wenschelijkheid om van de orga nisatorische practljk van verschillende sy stemen kennis te nemen. Uiteraard moet het onbevangen oordeel van een bezoeker daartegen bestand worden geacht. OUD-MINISTER DAMME. De oud-minister van sociale zaken dr. ir. M. H. Damme heeft zijn werkzaamheden als directeur-generaal van den P. x. T- dlenst hervat. DE BROODBAKKERIJEN EN MARIA HEMELVAART. In alle broodbakkerijen waarin ter vie ring van den R.K. feestdag van Maria Hemelvaart op Dinsdag 15 Augustus geen arbeid wordt verricht, mag krachtens een beschikking van den Minister van Sociale Zaken door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen op Maandag 14 Aug. om 3 uur des voormiddags met den bak- kersarbe d wo'den aangevangen Door bak kersgezellen mag op 14 Augustus gedu rende ten hcogrte tien uren arbeid worden verricht. Ingeval tijd'? een kennisgeving aan het di'tr ctshoofd der Arbeidsinspectie is ingezonden, mag de werktijd ten hoogste 13 uren bedragen. MONOPOLIEHEFFING TOMATENPUREE. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, wordt met ingang van 12 Augustus 1939 het invoermonopolierecht voor bereidingen van tomaten met uitzondering van tomatensoep voor alle bereidingen van tomaten, verpakt in glas met een Inhoud van 1.2 kg of mhider, 20 cents per kg netto, en voor alle bereidin gen van tomaten, anders verpakt, 35 ct. per kg. netto. INVOERREGELING SPIJSVET GEWIJZIGD. Van bevoegde zijde wordt ons het volgen de medegedeeld; In September 1938 werd een regeling in gevoerd strekkende tot beperking van den invoer van spijsvet voor directe consumptie, welke regeling een aanvulling vormt op de quoteering van den binnenlandschen afzet van spijsvet. Deze lnvoercontingenteering heeft in de practljk verschillende moeilijk heden opgeleverd, zoowel voor den verbrui ker als voor den handel, zoodat besloten is, ze te doen vervallen. In de plaats daarvan zal met Ingang van 12 Augustus a.s. de Invoerheffing op spijsvet voor directe consumptie verhoogd worden met 4 cent per kg voorzoover het betreft spijsvet in groote verpakking en met 6 cent per kg voorzoover het betreft spijsvet, het welk blijkens de verpakking in eenheden van minder dan 10 kg bestemd is voor den han del in het klein. De invoerheffing op spijsvet bestemd voor de binnenlandsche vetsmelte- rijen blijft daarentegen ongewijzigd op 36 cent per kg gehandhaafd. Bij deze nieuwe regeling komt het begrip .importeur van spijsvet" tevens te vervallen, daar thans, behoudens dan tegen betaling der heffing, de invoer van spijsvet aan leder toegestaan is. VERSPREIDE BERICHTEN. De Minister van Justitie deelt mede, dat door hem, te beginnen met 18 Augustus a.s.. eiken Vrijdag des namiddags te twee uren. aan het Departement van Justitie zullen worden ontvangen diegenen, welke hem over zaken het Departement betref fende, wenschen te spreken. 35 verschillende bekende merken. Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN HOOIGRACHT 7195 TELEFOON 25955 (Ingez. Med.) Nabij de Oosteinderbrug in de Weere- steinstraat te Hillegom heeft gisteravond omstreeks zeven uur een zeer ernstige botsing plaats gehad tusschen de tram en een vrachtauto, waarbij twee per sonen gedood zijn. Op de plaats waar de tram den wis sel verlaat om weer midden op den weg te gaan rijden, botste een auto van de Hollandsch Zwitsersche asscherij uit Rijswijk (Z.H.) komende uit de richting Leiden tegen een tramtrein, komende uit Haarlem. De vrachtauto die een flinke vaart had, botste met de voorzijdee met volle kracht tegen de tram op en werd in elkaar gedrukt. De uitstroomende ben zine vatte vlam en zette de geheele auto in vollen gloed. De lading, be staande uit wollen dekens, werd door drenkt van de benzine en brandde fel. De beide inzittenden, de 50-jarige van T. uit Den Haag, die de auto be stuurde, verbrandde in de cabine ach ter het stuur, terwijl zijn 15-jarige zoon eveneens levenloos werd aange troffen. Hij was gedeeltelijk verbrand, had een ernstige schedelwond en in wendige kneuzingen bekomen. De stoffelijke resten van de beide slacht offers werden naar het St. Josephgesticht vervoerd. E.H.B.O. en doktoren waren onmiddellijk ter plaatse, terwijl ook de ziekenauto's da delijk gerequireerd werden, doch hulp kon niet meer baten. De bestuurder van de tram kreeg slechts een klein wondje aan de hand. De tram werd door de vlammen geblakerd en de ruiten waren gesprongen. De Hillegomsche brandweer bluschte met twee slangen op de waterleiding den brand, terwijl de af deeling Openbare Werken later de straat vrij maakte van de verbrande resten. De burgemeester van Hillegom, jhr. van Nis pen tot Pannerden was als hulp-officier van Justitie onmiddellijk ter plaatse, ter wijl de Officier van Justitie uit Haarlem eveneens zeer spoedig op de plaats des on- heils arriveerde. De auto is weggesleept. Het verkeer ondervond ernstige stagnatie en moest omgelegd worden. Ook het tram verkeer ondervond veel vertraging. Rijks- en gemeentepolitie regelden het verkeer. Het ongeluk veroorzaakte te Hillegom groote ontsteltenis en algemeen was men zeer begaan met het tragische lot der slachtoffers die zulk een gruwelijken dood moesten ondergaan. DIEVEN MAKEN RUIM f. 1000.— BUIT. In de villa „Schapenburgh" van Jhr. C. Dedel, secretaris van Z.K.H. Prins Bern- hard, te 's-Graveland, hebben Inbrekers hun slag geslagen. ZIJ verschaften zich toegang door ver breking van een ruit van de tuindeur. ZIJ haalden de drie vertrekken beneden en alle kasten overhoop. Uit diverse kasten wordt een totaal bedrag van bijna f. 1000 vermist. De Inbraak werd gistermorgen om 7 uur door de dienstmeisjes ontdekt. On middellijk werd een onderzoek Ingesteld door de gemeentepolitie en de marechaussee van Bussum met behulp van een hond van de Rijkspolitie van Crailoo, hetgeen tot nu toe nog geen bevredigend resultaat heeft opgeleverd. AUTO DOOR TRAM GEGREPEN EN VERNIELD. Chauffeur liep van schrik weg. Gistermiddag omstreeks vijf uur ls een vrachtauto van de wasscherlj der Fa. Top te Meppel op den spoorwegovergang te Roden op het oogenbllk, dat de chauffeur den wagen wilde draalen. aangereden door een extra tram, welke met een paar hon derd kinderen, die van vacantle terugkeer de. uit Drachten kwam. De auto werd totaal vernield. De chauf feur. de 21-Jarige J. K. uit Groningen werd licht aan het gelaat gewond, doch geraakte door het gebeurde zóó overspan nen, dat hij de velden in vluchtte. Zijn metgezel had kort te voren de cabine ver laten. Beiden konden later naar Meppel terugkeeren. De resten van de auto kwamen in de sloot terecht. De tram werd aan de voor zijde beschadigd. ZIJ kreeg vijftien minuten vertraging. VAN PAARD GEVALLEN. DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Utrechtschen Weg te Amersfoort, nabij het Rijksopvoedingsgesticht voor Jon gens, ls gistermiddag de opperwachtmees ter J. F. Kruitwagen, doordat zijn paard schlohtig werd en uitgleed, vlak voor een passeerende auto komen te vallen. Hij werd overreden en daarbij zóó ern stig gewond, dat hij kort na aankomst in het nabijgelegen ziekenhuis de Lichtenberg ls overleden. NOODLOTTIGF AANRIJDING. Gisteravond keerde de 73-jarige Th. Kamphuis uit Haarlem, die met zijn doch ter en zijn schoonzoon per auto een tochtje had gemaakt naar huis terug over den Mul- derstraatweg naar Diemen. Nabij het spoor wegviaduct verliet de oude heer even den wagen en stak daarbij den weg over. Op hetzelfde oogenbllk naderde met groote snelheid een andere auto. waarvan de be stuurder ln de veronderstelling verkeerde, dat de heer K. zijn wagen in het oog had] Dit was helaas niet het geval. De heer K. werd gegrepen en op slag gedood. Zijn lijk is naar het lijkenhuisje van de algemeene begraafplaats te Diemen over gebracht AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In de Peulenstraat te Hardlnxveld is dezer dagen de arbeider C. van Loon be kneld geraakt tusschen een vrachtauto, die een erf opreed en een autobus. De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Gorlnchem vervoerd, waar hij gisteren ls overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. ZES DOODEN. Gisteravond ls op de Simplonlijn bij Domo- dossola een electrische trein gederailleerd tengevolge van het niet functionneeren j van de remmen. De trein was te 19 uur uit Brlg vertrok ken en is op ongeveer vijfhonderd meter van het station Domodossola verongelukt De trein had op dit oogenblik een snelheid van 100 K.M. per uur. Bijna alle wagons werden vernield. Tot nu toe zijn zes personen om het leven ge komen. het aantal gewonden ls nog niet bekend. AANVARING OP DE WESTERSC HELDE. Vanmorgen vroeg is het Nederlandsche stoomschip „Heemskerck", vermoedelijk komende van Hamburg, met bestemming Vlissingen of Antwerpen, op de Westcr- schelde op de reede van Vlissingen in aan varing gekomen met het van Antwerpen komende Zweedsche stoomschip ..Geranla". Het ss. „Heemskerck", komende van Am sterdam, was op weg naar Antwerpen. Het schip heeft schade aan den boeg bekomen en wacht op verdere instructies Vermoe delijk zal het naar Amsterdam terugkeeren. De ..Gerania", die evenals de „Heems kerck" water maakt, heeft het anker uit geworpen. Voor zoover kan worden nage gaan. zit de „Gerania" nabij Breskens op een zandbank. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen Dampo-verkoudheids-balsem. hiermede 's avonds keel, borst en rug inwrllven dit lueht r>n en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 40. Doos 30 ct. Dampo-bontoJbU en hoest. Doos 25 ct. Dampo-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid ln het hoofd. Flacon met druppelspuitl 60 ct Uw waarborg: 't Komt van Mijnhardt 4805 (Ingez. Med.) Slachtveemarkten goed gestemd. Het aanbod op de slachtvee-afdeelingen is de laatste weken vrijwel evenredig aan de vraag. Ook in de afgeloopen week was het aanbod weer aan den matigen kant. Beste kwaliteit was zelfs zeer schaarsch aangeboden. De handel had vooral in het begin dezer week een vlot verloop, terwijl de prijzen te Rotterdam en Am sterdam weer iets opliepen. De Noordelijke markten waren eveneens wat vlotter gestemd, met even stijvere prijzen, evenals Woensdag te Den Bosch. De afloop was wel even kalmer, n.l. te Leeuwarden. Zwolle en hier op de Leid- sche markt, maar de prijzen bleven zich ruim schoots handhaven. De goede waar bracht alle maal boven de 70 ct. per Kg. geslacht op en de tusschensoorten 62 tot 68 ct. Derde kwali teit van 54 tot 58 ct. Met de slachtstieren ging het ook vrij goed met even vastere prijzen. No teering van 46 tot 58 ct. per Kg. geslacht. De vette kalverenhandel hield zich bil niet te ruime aanvoeren vrijwel constant. Alles kon ongeveer tot de oude prijzen worden geruimd. Besteed werd van 20 tot 36 ct. per pond levend gewicht, terwijl voor de z.g. ..dikbillen" van 44 tot 48 ct. werd betaald. Nuchtere kalveren aanvankelijk deze week iets minder doch einde der week een goede handel, met vaste prijzen, f. 5 tot f. 11 per stuk. Het aanbod van voorjaars-fokkalveren blijft nog altijd klein, doch doordat er nog geen of zeer weinig geschetste kalveren komen, is dc vraag nog beperkt. Meest wordt nog voor de slacht verkocht. Prijzen varieeren van f. 18 tot f. 50 per stuk. Voor gebruiksvee is de vraag momenteel goed, maar door de oploopende prijzen loopt de han del wat vast. Er is te weinig kapitaal onder de boeren om dure koeien bij te koopen. Wat den weidestand betreft, kunnen er op het oogenblik overal wel een of meer beesten bij. Onder deze omstandigheden is het natuurlijk voor de koop lui ook niet anders mogelijk dan duur in te koopen. De wolveemarkt eindigde deze week bevredi gend. doch het nieuwe Franschc contingent is bekend geworden en dit is beduidend kleiner dan het vorige kwartaal. Zoo zelfs, dat men in enkele weken tijds het geheele kwantum kan leveren. Op de Leidsche markt werd gisteren reeds een kwantum gekocht. De varkensprijzen hielden zich de afgeloo pen week ruimschoots staande en de afloop was zelfs eerder iets hooger. door JAN VAN DER DEKKEN. Gelijk vroeger was Harry Muffins keurig gekleed, doch ik schrok van zijn uiterlijk, toen ik hem na hem Jarenlang niet gezien te hebben, op een voorjaarsdag ontmoette. Hij was vermagerd en liep gebogen. Zijn eens welig, donker haar was sluik en met wit gemengd geworden. In zijn mager ge zicht. dat vroeger gezond bloosde, lagen zijn oogen diep en haast wezenloos. En zijn stem klonk gebarsten en moe. toen hij mij begroette en ik zijn beenige slappe hand schudde. Ons gesprek vlotte niet erg, toen wij ach ter een kopje koffie in een restaurant za ten. Zijn oogen dwaalden lusteloos rond en wat hij zei was kort en haast onwezenlijk Ik pijnigde mijn hersens af wie of wat ter wereld den flinken kerel Harry Muffins, tot zulk een wrak gemaakt had. „Je zult mij wel veranderd vinden," zei Harry plotseling na een langen tijd van zwijgen. „Ik ben herstellend van een ziekte; bijna was ik krankzinnig geweest Je weet. dat ik al jarenlang als hoofdin specteur bij een bouwmaatschappij werkte. Het was mijn taak de bouwwerken in ver schillende groote en kleine plaatsen van het land te controleeren en om mij snel te kunnen verplaatsen gebruikte ik een mo tor. Het vorige najaar reed ik 's avonds van een sanatorium, dat toen in aanbouw was in de buurt van een klein dorpje, naar de stad terug. Aardedonker was het op den smallen landweg en het regende, dat het goot. Met mijn felle koplamp kon ik maar nauwelijks de bermen van den weg zien, dus je begrijpt, dat ik maar langzaam vor derde. De wind gierde door de kale boom kruinen, enfin het was hondenweer. Ik wist dat in den weg een onbewaakte overweg lag. Door mijn natte bril tuurde ik naar de borden en de roode lamp van dien over gang en eindelijk zag ik ze, zij het op het laatste moment. Ik stopte en omdat het uitzicht zoo slecht was, besloot ik er mijn motor overheen te duwen; dan liep lk het minste gevaar door een trein verrast te worden. Mijn laarzen sopten in de modder v?n den weg en daarna kwam ik op de glibberige bielzen van den overweg, die iets hooger lag, dan de weg zelf. Op een der sporen gleed lk uit, kon mij niet houden en viel. Mijn zware motor kwam boven op mij terecht. Een helsche pijn .in mijn recher- been zei me, dat dit onder het gewicht van den motor gebroken was. Ik worstelde als een wanhopige om los te komen. Daar ik op mijn bulk lag. kon ik niet veel meer, dan mijn armen bewegen. De motor drukte als een looden last op mijn been. dat tenslotte zoo veel pijn deed, dat ik ervan bulten ken nis raakte. Ik kwam weer bij door een licht trillen van den grond. De regen had opgehouden en ln het donker zag ik twee lichte puntjes, die snel naderbij kwamen. Ineens was mijn geest volkomen helder. Als ik mij niet kon bevrijden, zou ik door den trein vermorzeld worden! Weer deed lk een wanhopige, doch vergeefsche poging mij los te worstelen. De trein kwam snel nader en de pijn verlam de mij. Grooter en grooter werden de lich ten voor mijn star starende oogen. Ik had het koud en het zweet brak mij uit. Het gerommel van den trein zwol aan tot een gedonder en ik sloot de oogen om mijn gruwelijk lot af te wachten Harry Muffins zweeg. Zweet parelde op zijn voorhoofd, zijn mond beefde en zijn oogen stonden wild en koortsig in zijn hol gelaat. Aarzelend en zachtjes zei ik: „De machi nist zag je en stopte bijtijds?" „Neen, de trein raasde voorbij; Ik lag op de andere rails (Nadruk verboden) (Auteursrecht voorbehouden). BEULSWERK. Wij hebben onlangs gemeld, dat de beul van den Staat New-York, Robert Elliott, wegens ziekte, geschokte zenuwen en angst voor wraakpogingen krankzinnig was ge worden. Thans hebben naar uit New York ge meld wordt reeds 400 gegadigden zich voor het ambt aangemeld. Daaronder zijn vijf vrouwen. AMERIKAANSCHE BOMMENWERPER NEERGESTORT. Negen personen gedood. Te Langleyfleld in Virginia (V. St.) is een bommenwerper neergestort. Twee officieren en zeven recruten kwamen daarbij om het leven. ONTVOERING BIJ EUPEN. Gedeserteerd Duitsch soldaat over de grens gelokt. Een boer. wonende in het Belgische grensdorp Raefen-lez-Eupen. had sedert eenigen tijd een Duitscher, Joseph Flam, die uit het Duitsche leger gedeserteerd was, in zijn dienst. Toen deze Flam gistermid dag aan het werk was op een stuk grond, grenzende aan het Duitsche gebied, werd hij aangesproken door iemand, die op eeni gen afstand stond. Al sprekende naderde Flam dit individu zonder te bemerken, dat hij zich op DultsChen bodem begaf. Plotse- lnlg werd hij door zes mannen aangevallen en weggevoerd. Sedert dien heeft men niets meer van hem vernomen. DE FRUITVEILINGEN IN HET WESTLAND. De meloenen draaien door. De aanvoer van meloenen aan de West- landsche veilingen is thans nog tamelijk groot. Voor export ls de handel ln de afge loopen weken lusteloos, zoodat de afzet aan gewezen blijft op de binnenlandsche markt, die evenwel dit aanbod niet kan verwerken, hetgeen duidelijk ln de prijzen tot uitdruk king komt. Netmeloenen, die het meest ln het Westland worden geteeld, werden gis teren verkocht tegen 5 tot 8 ct. per stuk. Extra soorten brachten hoogstens 11 ct. per stuk op. Toch waren er nog duizenden meloenen, die den minimumprijs van 5 ct. niet konden opbrengen en derhalve doorge draaid werden. Ook de prijzen voor ana nas- en suikermeloenen waren laag. Door gaans leverden deze soorten van 10 tot 18 ct. per stuk op. De prijzen der druiven zijn in de laatste dagen mede aanmerkelijk ge daald en men besteedde gisteren voor allcante 34 ct. per kg. Daarentegen bleek golden champion prijshoudend en deze soort bracht tot 60 ct. per kg. op. Over het geheel genomen ls Augustus voor de tuinders een slechte maand geweest. WÉL SCHILDEREN - NIET SCHOONMAKEN? Een lezer waardeert het schilderwerk aan de Stadsgehoorzaal, doch wijst op den vullen staat waarin de steenen kolommen enz. verkeeren. Die vertoonen overeenkomst met een wit-swarto verkeerspaal Zou dc betreffende gemeentedienst nu ook hieraan nog de hoog noodige aandacht willen schenken? EEN OPMERKING EN EEN WENSCH. Een lezer klaagt erover, dat eiken Zondag morgen van 10—12 uur door bewoners van de Waardgracht kleeden worden geklopt. Voorts verzocht hij invoering van één-rlcn- tlng-verkeer op de Lange Mare. hetgeen do veiligheid ten goede zal komen. EEN OCEAAN-VLUCHT. Van St. Peters op Nieuw-Schotland zijn gis teren weer twee waaghalzen opgestegen vooi een Oceaanvlucht naar Ierland. Zij vliegen in een ééndekker. Het zijn de 32-jarige Alex LoeD en de 23-jarige Dick Decker. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10