Het is feest in Nederland CEBUTO Jhr. De Geer en de kabinetsformatie LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 7 Augustus 1939 Zijt gij reeds lid Groote drukte bij het paleis Soestdijk Dagbladreclame is niet te vervangen WEERBERICHT. Uit Den Haag Uit Amsterdam R is Reizen tKlIN/T [N LITTEKEN. LEIDEN-HARWICH en terug FAILLISSEMENTEN Zijn „verklaring" lokt critiek uit AGENDA MUSEA. /CHEEP/ TJEINCEM Voor het paleis te Soestdijk circuleerden gisteren gedurende den ganschen dag. doch vooral in de middaguren, stroomen fiet sers en voetgangers. Natuurlijk waren daaronder ook personen, wier weg toeval ligerwijs langs het paleis leidde, maar on getwijfeld hadden de meeste voorbijgan gers dezen weg gekozen om in de nabijheid te zijn van de plek. die het middelpunt vormt van het geluk, dat Zaterdag onze Koninklijke familie en daardoor ons gan- sche volk ten deel is gevallen, en om door hun aanwezigheid als het ware symbolisch te getuigen van hun medeleven in het lief en leed van het Oranjehuis. Velen bleven een oogenblik staan langs den weg. vanwaar zij een blik wierpen op het paleis. Een aardig moment was het voor hen gistermorgen, toen Prinses Bea trix een oogenblik in de colonnade van het paleis te zien was. Met stille vreugde (im mers juichen is nu verboden naar den wensch van de Koningin!volgde de me nigte de kinderlijke schreden. „Den volgenden zomer zullen wij daar twee Prinsesjes zien loopen en met elkaar zien spelen." hoorden wij zeggen Van tijd tot tijd werden bloemstukken en geschenken aangereikt en gelukwen- schen ten palelze bezorgd. VERKEERSSTAGNATIE. Zooals werd gemeld is het verkeer bij het palels omgelegd, doch dit heeft Zaterdag zoowel als gisteren tot opstoppingen geleid. Als een der spoorwegovergangen gesloten werd, vormden zich kilometerlange files, waarna men langdurig moest blijven wach ten. EEN NOORSCHE GELUKWENSCH. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur kwam aan het paleis Soestdijk per fiets aan de 18-jarige. Noorsche padvinder. Jan Chris tian Nagel uit Oslo met een tuil bloemen voor de Prinses. Barometerstand De jeugdige Noor vertrok vijf weken ge leden uit Oslo om per fiets naar Neder land te komen, waar hij hoopte tijdens de feestviering in verband met de geboorte van een nieuwe Oranjetelg te arriveeren. Sinds eenige dagen vertoeft hy te Baarn bij een familie, welker zoon hij tydens de Jamboree te Vogelensang heeft leeren ken nen. Zyn huldeblyk werd zeer op prijs gesteld en onder dankzegging in ontvangst ge nomen Het bestond uit een bouquet bloe men in de wit-rood-blauwe Noorsche kleu ren. GELUKWENSCH VAN HITLER. Rykskanseller Hitier heeft zoowel aan H. M. de Koiningin als aan Prinses Juliana en Prins Bernhard telegrafische gelukwen- schen gezonden. AARTSHERTOG OTTO VAN OOSTENRIJK TOOIT ZIJN AUTO MET ORANJE. Van de Belgische auto's, die Zaterdag Oostburg passeerden, hield er een stil, waarvan een der inzittenden informeerde naar de reden van de talrijke vlaggen, welke van de huizen wapperden. Met een biy gemoed werd hem geant woord. dat Prinses Juliana een tweede dochter had ontvangen. Zonder dralen stapte aartshertog Otto van Oostenryk toen uit zijn wagen om in een nabijgelegen winkel Oranjelint te koo- pen, teneinde de auto er mee te tooien en spontaan mee te leven met de algeheele feestvreugde. Natuuriyk is overal in den lande de blyde gebeurtenis op feestelyke wyze ge vierd al wordt de nationale feestdag dan ook heden gehouden. In Den Haag verzamelden zich Zaterdag avond tusschen 7 en 8 uur onder leiding van het Haagsch comité voor volksfeesten tallooze vereenigingen van allerlei aard voor de deelneming aan een optocht met vele muziekkorpsen in de omgeving van Valkenboschplein en Houtrust. Niet minder dan 24 kleurig uitgedoste herauten te paard stelden zich aan het hoofd van dezen stoet op. die om tien minuten over acht over de Houtrustbrug zich in de richting Stadhou dersplein in beweging zette. Het voorbytrekken van dezen stoet duur de een kwartier. Men ging door Zorgvliet en verder langs den Scheveningscheweg, het Noordeinde en het Voorhout naar het Malieveld, waar omstreeks half tien de stoet werd ontbon den. Inmiddels waren in de omgeving van Plein, Buitnhof, Vyverberg en Voor hout de gemeentelyke feestverlichtin gen ontstoken. Er waren guirlandes van oranjeballons tusschen de boomenryen, vreugdevuren en lichtende fonteinstra- Ien bij den HofvUver, omzoomd door lynen van gloeilampen, waarin de groote bankgebouwen langs Kneuter- dyk en VMverberg zich afteekenden, en temidden van al deze lichten bewoog zich een onafzienbare menigte feest gangers heen en weer. Ook in de om geving van het Paleis aan het Noord einde concentreerde zich een belang- rgk deel van de belangstelling. Er werd gedanst op diverse daarvoor gereserveerde pleintjes, er werd ge zongen en gehost. Een ongekend schouwspel zal hedenavond te zien zyn door de bewoners van de resi dentie. wanneer van kwart voor elf tot elf uur een groot aantal zoeklichten, op het Malieveld langs den boschrands opgesteld, met hun lichtbundels een lichtspel zullen uitvoeren en allerlei figuren tegen den he mel zullen vormen. Op het vliegveld Ypenburg is daarvoor in de afgeloopen week reeds geoefend, het geen den omwonenden niet ontgaan is. Ter gelegenheid van het lichtspel zal van tien uur tot tien minuten over tien een vliegtuig boven het Malieveld vliegen, dat door de zoeklichten zal worden opgespoord. Te Amsterdam bewogen zich Zaterdag avond tienduizenden in de binnenstad en slechts voetje voor voetje kon men zich in de voornaamste straten een weg banen. Onder een zee van vlaggen, die op dezen prachtlgen zomeravond roerloos neerhin gen aan de gevels der huizen, werd spon taan en biy feest gevierd. De uitgaansge legenheden maakten goede zaken, de café terrassen waren voortdurend vol met vroo- iyk gestemde Amsterdammers, de aapjes- koetsiers hadden hun wagentjes steeds vol geladen met uitgelaten passagiers en in de straten voerde de jeugd den boventoon. Af en toe gelek de binnenstad een groote kermts, overal was muziek, overal zag men hossende menschen, ryk voorzien van oran jemutsen of andere versieringen en zelfs werd hier en daar op straat gedanst. Het straatbeeld op den avond van deze heuge- lyke dag was gelijk aan die op den avond van de geboorte van Prinses Beatrix. Pret en joiyt kenden geen grenzen en niemand trouwens, die het in zyn hoofd haalde hieraan grenzen te stellen. In de eerste avonduren concentreerde de belangstelling zich in hoofdzaak op den Dam. waar te circa half negen een massa van ongeveer 17000 menschen na een marsch door de stad byeen kwam om gezamenlijk de geboorte van de nieuwe Oranjetelg blymoedig te vieren en hulde te brengen aan ons Vorstenhuis. Verschillende toespraken werden gehou den, o.a. door de heeren Ter Haar én De Vlugt, terwyi eenige vaderlandsche liede ren werden gezongen Een taptoe, verzorgd door een muziek corps en door leden van de Amsterdamsche burgerwacht vormde het slot van deze groote en indrukwekkende demonstratie. Tot diep in den nacht bleef het druk in de straten van de binnenstad. zonder zorgen per Cebuto Touring car Alles 1e klasl Geen gezeur, geen hotelfooien, geen oponthoud, geen taalkwesties Cebuto regelt allesl Uil de Cebuto Massakcus: 5 dg Ve'konburg en hen Eltel ƒ19 75 4 dg Luxemburg 52 50 13 dg Fransche Rlvlèra 112.— 4 dg Rijn 29 50 5 dg Rijn 58.50 13 dg Praag-Weenen-Budepesl 112. Inlichtingen en Reisgids bij: JAC- HEEMSKERK TOURINGCARS Agentschap: Sigarenmag. H. Heestermans, Leidon, Steenstr. 24 bij Beestenm. Tel. 21532 4618 (Ingez Med.) TIJDSCHRIFTEN. Hedenmiddag 12 uur: 760. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. In den loop van den Zaterdag ontstond in het Alpengebied een storing welke zich vrij snel Noordwaarts bewoog en daarbij geleidelik die per werd. Z\J bracht in Zwitserland en Noord - Italië veel regen en in Noordwest Duitschland onweders, welke met buitengewoon zwaren neer slag gepaard gingen. Zoo meldde gisterochtend Hannover 57 mm.. Hengoland 48 mm., Zürich 41 mm. Ook in het*Noord-Oosten van ons land viel regen. Groningen had 8 mm. Thans bevindt zich de kern van deze storing over Noord Denemarken. De uit het Westen aan gevoerde koele luchtmassa's verdreven de warmte uit geheel Duitschland. Het storingsfront van de depressie, welke Za terdag bij IJsland lag. trok verder Oostwaarts en is thans tot over de Britsche Eilanden en Bre- tagne doorgedrongen, hetgeen vergezeld ging van zware bewolking en regenval. Onder invloed van dit storingsfront en de eerstgenoemde storing over Denemarken verdween de rug van hoogen druk over Schotland en Zuid Noorwegen. Over de Poolzee ontstond een nieuw gebied van hoogen luchtdruk, dat zich over Noord- Scandinavië en Finland uitbreidde. Over Oost-Europa stroomen warme lucht massa's van continent alen oorsprong naar het Noordwesten. In Zuid-Italië, Hongarije, Oost- Duitschland. Polen en de Oostzeestaten werden temperaturen boven 30 graden geregistreerd. Aan de grens van deze warme luchtmassa's en de uit het Westen opdringende koele van marl- tiemen oorsprong kwamen in Midden-Duitschl. en Zuid-Zweden en Zuid-Noorwegen onweders voor welke van veel neerslag vergezeld waren. Ten Westen van de Azoren ontstond een nieuw gebied van hoogen luchtdruk, dat langzaam in Oostelijke richting trekt. i EEN ZEEREISJE NAAR Cngefctncl en teruf ■net nieuwe motorschepen der RIJ. „ZEELANO" Til kl.trein/llkl.boot,Incl.logies - •n ontbijt aan boord slechts J |2iv5 KANT EN KLAAR TOUR Coaden naar met de nieuwe motorschepen der Rij. „ZEELAND" olken Donderdag In Juli en Augustus gjj STERK VERLAAGOE SP00RBILJETTEN 1 Reiskosten Vllsslngen Londen v.v.; twee nachten logies in goed hotel te Londen, m maaltijden, sightseeing, /- m q a ALLES INBEGREPEN. J 3 J? fffl Haagsch Maandblad. Het Augustus-nummer van het ..Haagsch Maandblad" bevat o.a. artikelen over „Van ..Mare Liberum" tot. „Come and Get"!": een overzicht der Amerikaansche neutraliteitswet. door mr. A. F. Zwaardemaker; De zaak-Fualdes: een der meest geruchtmakende strafprocessen van alle tijden" door mr. D. Bijdendijk; Bij het Eeuwfeest van een goeden vriend: een beschou wing over de „Camera Obscura" door Luc. Wil link; De Economische Autarkie: een gesmaad beginsel, dat onvermijdelijk moet zegevieren, door L. Hoyack; Japan—China versus Europa: wat is voor Europa nadeeliger: Oorlog of Vrede tusschen China en Japan" door H. J. Groene - velt Jr.; Een stad vaart uit: het Drieschroef- Motorschip „Oranje" door Melis Stoke. In de week van 31 Juli t m. 5 Augustus wer den in Nederland 29 faillissementen uitge sproken. 1726 Inlichtingen bij de Stations, Reisbureaux en Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen (Ingez. Med.) WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voonn.) Den Helder: Betrokken, matige W.Z.W. wind. temp. 17 gr. C., min. 16 gr. C. Vlissingen: Zwaarbewolkt, matige W.Z.W. wind. temp. 15 gr. C„ min. 14 gr. C. Groningen: Betrokken, zwakke W.Z.W. wind. temp. 15 gr. C„ min. 14 gr. C„ neersl. 3 m.M. Maastricht: Llchtbewolkt. matige Z.W. wind: 15 gr C„ min. 13 gr. C.. enkele druppels neerslag. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14', gr. c. (58 gr. P.). 12 uur 'smidd.: 164 gr. C. (60 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a, ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 8 uur 26 min.: nm. te 8 uur 51 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 9.14 n.m. tot 4.59 v.m. MAANS OP EN O.MIf K< VNG 7 Augustus: op: 23 u. 11; onder: 13 u. 12. De verklaring van jhr. de Geer. die de motie-Deckers een „misgreep" noemde, maar de misgrypers niet naar een conse quentie wilde opjagen, welke niet ln 's lands belang zou zyn, heeft in meerdere katho lieke bladen critiek uitgelokt. De „Maasbode": Met anderen, die ons van hun veront waardiging biyk gaven, lazen wy ln de ver klaring van mr. de Geer aan het AMP. een mogelijke onprettige insinuatie aan het adres van de stemmers vóór de motie- Deckers. By herlezing blykt ons echter de moge- lykheid, zelfs de waarschynlykheid, dat mr. de Geer bedoeld heeft, dat het „uit party-oogpunt" of „als politieke sport" zyn charme zou kunnen hebben de stemmers vóór de motie-Deckers naar de door mr. de Geer funest geachte consequentie te jagen. Aldus gelezen geeft de verklaring, of schoon weinig vriendelijk gesteld, geen aan leiding, er een beschuldiging in te zien van overdreven behartiging van partybelang of van onverantwoordelijke politieke sport aan het adres van hen. die de motie-Deckers steunden. Het verwyt, dat in de verklaring zou kunnen liggen, zou dus veeleer gericht zyn tegen hen, die uit politieken sport-lust of met het oog op specifiek partybelang met alle geweld de stemmers vóór de motie- i Deckers naar een bepaalde consequentie zouden willen jagen. De „Volkskrant" (R.K.) zegt: Leidt wie werkeiyk bemiddelen wil zyn werk zoo in? De katholieken zien in de gegeven om standigheden inderdaad liever een kabinet van breede samenstelling dan een op smalle basis. Zy zyn, rekening houdend met de gevoe ligheden, die men kent, bereid afstand te doen van hun aanspraken op het kabinets formateurschap. Maar zy behoeven zich daarvoor niet alles te laten toevoegen. Ook van den heer de Geer hebben zy zich een dergeiyke afstraffing niet te laten welgevallen. De instantie die hiermee te maken heeft, heeft ernstig te overwegen of zy onder het Caudynsche juk van des heeren De Geer's uitval door moet. Zóó neergezet te worden juist door een man met het verleden van den heer De Geer en in gedweeheid zyn verwyt en zyn sar casme te aanvaarden, is meer dan me nigeen zou wenschen te verdragen. In het parlementair stelsel is het inder daad een goed gebruik, dat aan de meer derheid, die een Kabinet ten val brengt, de verantwoordelykheid wordt gelaten, de cri sis op te lossen. Deze eisch is redelyk. Maar het stellen van dien eisch mag natuuriyk niet beteekenen. dat andere groepen by voorbaat zouden moeten worden uitgeslo ten van medewerking aan de verwezenly- king van het program van een nieuw Mi nisterie Wie de neen-zeggers by de stem ming over de motie volstrekt wil uitsluiten van medewerking aan de tot standkoming van een nieuw Kabinet, maakt het landsbe lang ondergeschikt aan partyzucht en po litieke rancune. Het geheim der goede staatkunde ligt r.u eenmaal niet ln de lez srapuBisusSai s:, fu.od uaui aoy Seerv kunnen dwarszitten, maar in die andere vraag: hoe het belang van land en volk op de beste wyze wordt behartigd. Overigens berust al het zenuwachtig ge- schryf in de liberale bladen op een afschu- welyk misverstand. Dat met name de ka tholieken zich aan de verantwoordelykheid voor en de consequenties van het votum zouden willen onttrekken is uit niets geble ken. Het tegendeel is waar. Zy zyn bereid elk Kabinet te steunen, dat in voldoende mate rekening houdt met de verlangens, die ln het volk leven en die by de bespre king der regeeringsverklaring in de Tweede Kamer tot uiting zyn gekomen. De „Standaard" (A.R.) behandelt uitvoe rig de opdracht aan jhr. De Geer: Iedereen kan nu wel weten, dat wy een Roomsch-Roode samenwerking, zoowel uit nationaal als uit internationaal gezichts punt, zoowel om prlncipieele als om prac- tlsche redenen, in hooge mate bedenkeiyk achten. Wy stuurden in het verleden op zulk een samenwerking nimmer aan, en wenschen dit evenmin te doen voor het heden, of voor de toekomst. Maar wij zyn van oordeel, dat de con stitutioneel en staatkundige verhoudingen vorderen, met name na het Kamervotum van verleden week, dat duideiyk blijke hoe degenen, die dat votum hebben uitgelokt, over de consequenties niet alleen over „een consequentie" daarvan denken. Voorshands moet worden aangenomen dat zy daarover anders denken dan de heer De Geer en wy. Er is tot heden uit niets gebleken, dat er gegronde redenen zyn om aan te nemen, dat de meerderheid der Ka mer, welke de verantwoordelykheid voor het votum draagt, of althans een deel van haar. de samenwerking tusschen Roomsch- Katholieken en Sociaal-Democraten ver- derfehjk, bedenkeiyk, of schadehjk acht, zoodat deze ter wille van het landsbelang moeten worden voorkomen Op dit punt is helderheid vereischt. Wanneer men vraagt, dat daarover het noodige licht wordt ontstoken, is men dan bezig op te jagen naar een consequentie, als waarvan de persmededeeling van den heer De Geer spreekt? Doet men dan aan par- typolitlek in den slechten zin van het woord? Beoefent men dan een politieke sport? Indien de heer De Geer in zijn ver klaring op deze vragen een bevestigend antwoord heeft willen geven, zyn wy het volstrekt oneens met hem. Tenslotte, de heer De Geer heeft zich bereid verklaard „een Kabinet te vormen van de breedst mogelyke samenstelling". Welke beteekenis moet aan deze woorden worden toegekend? Zal. voor wat hem be treft. de samenstelling van het Kabinet over het program beslissen, of het program die samenstelling beheerschen? wy nemen uiteraard, mede op grond van recente beschouwingen van den heer De Geer, aan, dat het laatste ln zyn bedoeling ligt. maar dan wekken de woorden „van de breedst mogelyke samenstelling" misver standen. DIVERSEN 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkunde bureau. 91411 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins, dag der maand consultatiebureau voor onvol- «vaardigen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. WiJkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge- neeskunde (lste Binnenvestgr„ 22) Inenting cegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags. Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-j uur nam. Academisch Historisch Museum: In de va- cantie Maandag t/m Vrijdag 9—12 en 2—5 uur, Zaterdag 9—12 uur. Toegang f. 0.25 met inbe grip van Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart. April, Mei en October van 10—4 uur en ln Juni. Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.al 1 u. Entréc op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct, 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 104 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.-l April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffparfc, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 6 uur: 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en Ufe—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 105 uur en van 1 Oct.1 April 104 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De avonturen van Tom Sawyer". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur: „Vernon and Irene Castle". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling Op werkdagen van 25 uur Filmac-voorstelllngea Lido-Theater, Steenstraat 39: 2 uur 30 en 8.15 urn- nam.: „Penny brengt uitkomst". Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De eenzame ruiter". Zondag van i7 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Sneeuwwitje en de 7 dwer gen". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. NOVA-Theater (Katwljk-aan-Zee) „Dc Wild zang". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Lelden wordt van 5 t/m. 11 Aug. as. waargenomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171. tel. 20502 cn G. F. Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. van de afde'eling Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming? Zoo niet, wordt het nog heden Secretaris is de heer D. C. KOK, Rapen burg 9, TeL 24807 - Contributie naar draag kracht (minimum 25 cents 's laars). Ned.-Ind. Tankstoomboot Mjü. GADILA, 4 Aug. van Haifa to Pauillac CERONIA, 3 Aug. van Shellhaven te Huil. Holland—Amerika Lijn PENNLAND. 5 Aug. van New-York n. Antwerpen WESTERN- LAND. 5 Aug. van Antwerpen n. New-York. Rott. Lloyd BLITAR, thulsr.. 5 Aug. van Port Said. Holland—Afrika Lijn BLOEMFONTEIN, uit reis. 5 Aug. van Dover. Holland—BriUch Indlë Lijn STREEFKERK. thuisr., pass. 5 Aug. Perim. HollandOost-Azië Lijn MEERKERK, uitr, pass. 5 Aug. Ouessant. Holland—Australië Lijn ARENDSKERK. Aug. te Fremantle. Mij. Nederland TARAKAN, toeristenrels, 5 Aug. van IJmuiden naar Noorwegen. Mij. Oceaan PHRONTIS, 5 Aug. van Amst naar Java. Halcyon Lijn STAD DORDRECHT. 4 Aug. van R'dam te Malmö. RotterdamZuid-Amerika Lijn ALWAKI. uitr., pass. 4 Aug. Fernando Noronha. Kon. Ned. Stoomboot Mij. GANYMEDES. 5 Aug. te R'dam STELLA, 5 Aug. te Bcyroutn Diverse Stoomvaartbeiichtcn HOOGLAND. 5 Aug. van Bremen naar de Tync KA1* WIJK. naar Ostende. pass. 5 Aug. Brunsbuttf ALDERAMIN. pass. 4 Aug. Scilly - KERK PLEIN. pass. 4 Aug. Holtenau WILLEM»* PLEIN. pass. 4 Aug. Udsir? EMMAPLBJN' 4 Aug. te Pepel JOBSHAVEN. 5 Aug. Swansea naar Santa, Fe IJSELHAVEN. Aug. te Baltimore TOWA. pass. 4 AU»* Ouessant JONGE JOHANNA. 4 Aug. Algiers naar Caronte IJSEL. 4 Aug. Wiborg naar R'dom ZAAN. 4 Aug. t* dlkswall SLIEDRECHT. Das-;. 5 Auc. ?ue* PRINS MAUPITS. 4 Aue. var Toronto R'dam ZEELAND. 4 Aw. van Trni^'',. Dordrecht OTTOT AND a au«- LEKHAVFN. mnr Mo-t-v'drn, Madeira EBRO. sleepboot, Sulino R'dam. 4 Aug. bij Kaap Sparto geankerd *c gens slecht weer. 2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6