De plechtigheid op [fIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 7 Augustus 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN NAGEKOMEN BERICHTEN Qroote belangstelling voor het Paleis LUCHTVAART De gebroeders Moody na 344 uur vliegen geland lOnze telefoonnummers Directie en I Vdministratie 25041 I Redactie No. 21507 [BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek °agbladreclame rtARKI ifüciniN^! Familie berichten Drukker dan op den geboortedag was hc\ en tegen halt elf verscheen jhr. Dedel. de I hedenmorgen vroeg ln de omgeving van het I paleis Soestdijk, waar om elf uur de offi- I cieele geboorte-aangifte van de jonggeboren, I -rinses zou plaats hebben. IHoewel eerst om elf uur deze plechtigheid I moest beginnen, stonden reeds enkele uren 1.1.voren vele belangstellenden voor de hek- I pen van het palels. Daar waren wederom I - er veel persfotografen en ook journalisten. I die den Zondag niet in Baarn of Soestdijk hidden doorgebracht, waren weer in de I omgeving van het paleis aanwezig om ver- I >iag van de gebeurtenissen uit te brengen. Wii waren in de gelegenheid het paleis I pan iets dichterbij te aanschouwen en zoo konden wij zien hoe in de Prinselijke woning Jde voorbereidingen voor de geboorte-aan- tifte werden getroffen. I In de ruime voorgalerij van den Soest- I ijkschen vleugel van het paleis stond een I groot aantal bloemstukken opgesteld en het I spreekt vanzelf, dat de Oranje en rood- I sit-blauwe kleuren in dit fleurig geheel I domineerden. Lakeien in hun statige hof- I uniformen controleerden voor het laatst of I aiies volkomen in gereedheid was gebracht particulier-secretaris van Prins Bernhard bij den ingang in den Soestdijkschen vleugel om hen. die oificieel bii de geboorte-aan gifte aanwezig zouden zijn, te ontvangen. De klok op het torentje van het paleis wees tien minuten voor elf aan, toen de burgemeester van Baarn, jhr. Van Reenen, ln zijn auto het paleishek binnenreed. De burgemeester was gekleed in zijn ambtsgewaad en droeg den zilveren burge meestersketen als teeken zijner waardig heid. Jhr. Dedel ontving den burgemeester op het bordes voor .den ingang, waarna hij hem naar het hoofdgebouw van het paleis begeleidde. Om twee minuten voor elf kwam er we derom eenige beweging onder de vele wach tenden, want op dat oogenblik draaide een gesloten hofauto uit de richting Den Haag de oprijlaan binnen. In deze auto waren gezeten de beide getuigen bij de plechtige geboorte-aangifte, minister-president Co- lijn en de vice-president van den Raad van State, jhr. Beelaerts van Blokland. Ook zij werden op het bordes door den secretaris van den Prins ontvangen. Het was toen precies elf uur. onheils, om ze na eenig wachten over te geven aan de inmiddels gearriveerde Rijks politie uit Noordwijk, die proces-verbaal van een en ander opmaakte. Het is te hopen, dat men van deze mooie visschen in den vervolge zal afblijven! Hedenavond zes uur komt de Raad in openbare vergadering bijeen. Hier wordt een concert gegeven in de gemeentelijke muziektent. Uit Springfield (Illinois) wordt gemeld: De gebroeders Moody, die het duurrecord Ivoor lichte vliegtugen hebben verbeterd, Ihebben vanochtend wegens een onweder I moeten landen, na 343 uur en 4fl minuten I in de lucht te zijn geweest. De POSTVLUCHTEN. De „Buizerd" is gisteren van Indië komend om I kwart voor drie op Schiphol geland (2 lijnen) BENTHUIZEN. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. mej. E. J. van Aalst, alhier. HAARLEMMERMEER. Geslaagd te Haarlem voor het examen Handteekenen. L, O. mej. A. A. van Leeu wen te Hoofddorp en de heer W. J. P.uig- rok te Haarlemmermeer. ONDERTROUWD: G. J. v. Arkel, j.m. 23 jaar en J. Mieremet. lid. 21 jaar A. Brouwer, j.m. 23 jaar en E. M. II Korpershoek, j.d. 22 jaar J. Fallaux, j.m. I jaar en M. J. Blok. j.d. 23 jaar J. Freeke. Ij.m. 21 jaar en L. Stokkcl. j.d. 18 jaar J. A. lUdan. J.m. 27 jaar en C. Regeer, j.d. 22 Jaar IJ. Nievaart, j.m. 20 jaar en J. Te Water. j.d. 118 jaar D. Sloos. J.m. 21 jaar en A. v. Ton- Iteren, j.d. 20 jaar J. Trouwee. J.m. 24 ia^r I en A. M. Beekman. J.d. 24 jaar J. Lepelaar. |]m. 30 jaar en A. J. v. d. Werken, j.d. 24 jaar. OVERLEDEN: P. v. d. Bos. dr.. 1 dag; J. v. d. Wetering, jaar. GEBOREN: Tomas Jan, z. van J. P. v. Rooijen en A. W. I Schenkeveld. VLAARDINGEN. 7 Aug. Binnen van de haringvisscherijKW 167, C. |T d. Plas. met 23 last van 7 schepen; KW 41, C. IDubbelaar, met 31 last van 7 schepen; KW 69. I A. van Duivenbode, met 19% last eigen vangst. IJMUIDEN, 7 Aug. JTarbot 1.12—0.62. Tong 1.50—0.86. Heilbot 1.32 -100 per K.G.; Griet 36—16. Middel Schol 21—19. Zetschol 20—16. Kleinschol 16—7.30, Schar 8-3.90. Tongschar 24—16. Poontjes 2.60— MO. Groote Schelvisch 21; Middel Schelvisch 16 10. Kleinmlddcl Schelvisch 12—7.30, Kleine «chelvisch 84.60. Groote Gul 12—3.60. Kleine Gul 5.50—2.60. Wijting 3.10—1.80. Makreel 10.50— j» Versche haring 7.604 75 per 50 K.G. Groote wek 37-35. Middel heek 38—35 per 125 K.G. alcinmiddel heek 14—12. Kleine heek 9—6.50 per v k.G. Kabeljauw 46—17.50 per 125 K.G. Leng Koolvisch 0.240.18 per stuk. Steurharing per kantje. Aangevoerd aan den afslag 1644 kisten Versche naring, 40 kantjes steurharing. Besommingen: \v?i ers Cornells IJM. 15 420 manden f.2280, nu IJM 24 660 manden f. 3280. Jacquelina £<«>na IJM. 10 415 manden f. 1750; Maria van T;\c IJM- 1 400 manden f.2080; Utrecht. /„i.1 '3. 740 manden f.4550; En avant, IJM. 8. Dlancle*> 1940; Amsterdam. IJM. 58. 435 I 480 LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum. Zaterdag herdacht de heer N. Goemans, wonende Veenestraat alhier, chauffeur bij de graanmaalderij 't Hert van de Firma N. Blonk en Zn., zijn 25-jarig dienstver band. De jubilaris die vrijaf had gekregen! werd des ochtends bezocht door twee van de firmanten, welke hem met een hartelijk woord een enveloppe met inhoud overhan digd. Des middags kwamen zoowel het ad ministratief als het fabriekspersoneel den jubilaris complimenteeren, waarbij aan de echtgenoote van den jubilaris een bouquet werd overhandigd. Gevonden: 1 zeildoektasch met visch- tuig; 1 portemonnaie met inhoud: 1 bood- schappentasch. Adres bureau van politie. De inzameling voor de Centrale voor practische werkverruiming en hulpverlee ning aan alleenstaanden heeft opgebracht f. 17.65. De 14-jarige G. uit de Veenestraat. die op een schuurtje van een in aanbouw zijnd pand in die straat was geklommen werd op hardhandige wijze daarvan verwijderd door den betonwerker van B. De jongen viel en kwam op een partij steenene terecht, waar door hij zijn lendespieren scheurde. Dr. Reyers verleende de eerste hulp Bij de rijkspolitie is een klacht tegen B. ingediend. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. Keukenmeester, geb. De Haan. z J. G. M. Hooymans. geb. v. d. Bos. d. Ondertrouwd: A. L. v. d. Burg en C. A. van Leeuwen: H .Vonk en M. Schwarz. GetrouwdJ. C. v. d. Berg en J. E. B. van der Beek. Overleden: A. de Groot. man. 75 jaar. WARMOND. De geboorte van de Prinses. Ook in onze gemeente is de heugelijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin feestelijk herdacht. Een drietal herauten te paard verkondigde door middel van de bekende proclamatie de geboorte der Prinses op ver schillend plaatsen in ons dorp. Des avonds maakten zoowel de Warmond- sche Fanfare als „St. Matthias" een rond gang door de gemeente. Ook werd door de beide vereenigingen geconcerteerd op de gemeentelijke muziektent. Er heerschte overal een vroolijke en opgewekte stem ming, die vandaag op den Nationalen Feestdag zeker zal worden voortgezet. Op het Norremeer alhier had een aan varing plaats tusschen een zeiljacht en een motorjacht. Het zeiljacht van den heer v. d. G. uit Hilversum werd zwaar beschadigd. Vastgesteld werd dat de schuld bij den be stuurder van het motorjacht lag, die zich direct bereid verklaarde de geleden schade volledig te vergoeden. Een sportief voorbeeld voor vele anderen! verleden. Inmiddels duurde de feestvreugde, waaraan vooral door de jeugd ijverig werd deelgenomen, op straat nog langen tijd voort. Kinderfeesten. Door de speeltuinver Bloemhof" zal a.s. Zaterdagmiddag een kinderfeest worden georganiseerd. Het programma bestaat uit talrijke spelen, waarbij de kinderen tevens getracteerd zullen worden, terwijl het ge- lieel wordt opgeluisterd door muziek. ZOETERWOUDE. 25-jarig priesterfeest van pater B. Berk. Gisteren vierde pater B. Berk zijn 25-jarig priesterfeest. Pater Berk, die tot de Orde van de H. Familie behoort, studeerde in Grave en Goirle. Op 9 Augustus 1914 werd hij tot Priester gewijd te Grave, waarna hij leeraar werd aan het Gymnasium van zijn Orde te Kaatsheuvel en vervolgens aan het Groot-Seminarie te Goirle. Hierna vertrok pater Berk naar Polen, waar hij te Kazi- mierz-Biskupl als professor in de philoso- fie werd benoemd. Na een zesjarige periode werd pater Berk benoemd tot pastoor te Rouvroy in Frankrijk, waar hij thans nog werkzaam is: Rouvroy is een Poolsche ko lonie. Gistermorgen werd door den jubilaris in de kerk van St. Joannes Onthoofding een Plechtige H. Mis opgedragen, bijgestaan door den provinciaal en de overste van de Orde van de H .Familie. Des middags om 2 uur werd gerecipieerd in het Graalhuls, waar velen van heinde en verre den jubi laris en zijn 80jarige moeder kwamen ge- lukwenschen. Hierna werd nog een lof gecelebreerd, waarna het feest op meer in tieme wijze in het patronaat aan den Schenkelweg werd voortgezet met familie en genoodigden. ge- NOORDWIJKERHOUT. A.s. zilveren priesterfeest. In De Zilk worden toebereidselen maakt om op 15 Aug. a.s. het zilveren pries terschap van pastoor Hansen op grootsche wijze te vieren. Reeds op 12 Aug. as. woi- den de feestelijkheden geopend. In de Ned. Herv. Kerk werd gedurende Juli gecollecteerd f. 60.79 voor de kerk en f. 30.40 voor de Diaconie. RIJNSBURG. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: W. Klok jm. 21 j. en M. de Mooy jd. 22 j. Jac. v. Starkenburg jm. 41 j. en E. Ravensbergen jd. 34 j. G. v. d. Mey Jm. 21 j. en N. Ouwersloot j.d. 22 j. C. A. Kooyman j.m. 26 j. en L. v. Delft J.d. 23 j. G. Passchier jm. 30 J. en T. Durieux Jd. 25 j. Getrouwd: P. Lindhout jm. 25 j. en N. Alberts jd. 22 j. Overleden: C. Oudshoorn 74 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. v. d. Kwaak—v. d. Plas van Katwijk R. Kromhout van Katwijk N. Al berts van Benthuizen P. de Koning en gezin van 's-Gravenhage. Vertrokken: H. v. Egmond naar Oegstgeest M. v. Starkenburg naar Rotterdam M. Lind hout. naar Oegstgeest J. L. Bosschieter en ge zin naar Baarn M. Bosschieter n. Leiden R. Boosma naar 's-Gravenhage Wed. C. Ho- gewoningPauw naar Valkenburg. ZEVENHOVEN. Geen werkloosheid meer. De nog resteerende werkioozen hebben thans in den korenbouw werk gevonden, zoodat er thans hier geen werkloosheid meer heersoht. Tot w.n. poststationhouder te Zwam- merdam is aangesteld de heer A. v. Trlgt alhier. ALPHEN. FEESTSTEMMING EN OPTOCHT. BOSKOOP. Raadsstukken. B. en W. deelen mede: Het bestuur van den Voorofschen polder kan accoord gaan met een verlaging van de Julianabrug van 30 c.M. Naar het oor deel van B. en W. zal deze verlaging, waar mede een bedrag van circa f. 600,— ge moeid zou zijn, niet geven een veroetenng evenred.g aan de daarvoor te maken kosten. Blijkens een onderhoud van den burge meester met den voorzitter van het polder bestuur zal dit bestuut niet bereid gevon den worden een verdergaande verlaging toe te staan. Een afdoende oplossing zou zijn de brug te vervangen door een klapbrug. Evenwel mist het college van B. en W. de vrijmoedigheid tte daarvoor benoodigde gelden, welke naar raming ongeveer f. 3150. zouden bedragen uit te geven, daar niet kan worden gezegd, dat het treffen van een voorziening ten deze strikt noodzakelijk is. Er blijft thans niets over, aldus B. en W. dan over te gaan tot uitvoering van het reeds goedgekeurde werkverschaffingsob ject: verbetering van de opritten van de Julianabrug en de verlaging van de brug weder aan de orde te stellen als het ge meentelijk bouwterrein vrij van kapitaal schuld zal zijn. Vervolgens zijn B. en W. voornemens op de plaats van de afgebroken urinoir aan Reijerskoop een nieuwe te plaatsen. De in richting zal worden opgetrokken van beton. Tenlotte wordt een plan ter goedkeuring aangeboden tot vernieuwing van de be schoeiing van de Burg. Colijnstraat, waarin een bedrag van f. 3260,aan loon in kan verwerkt worden. Bij KB. is ongegrond verklaard het be roep van den gemeenteraad, tegen het be sluit van Ged, Staten dezer provincie, waarbij is bepaald dat de door het bestuur van de Ver. van OhT. Nederl. Herv. Scholen alhier gevraagde medewerking voor den aanleg van een speelplaats ten behoeve van de school aan den Zijdeweg, alsnog zal wor den verleend. B. en W. stellen thans den raad voor de uitvoering van dit besluit benoodigde be drag aan de begrooting 1939 toe te voegen Op een verzoek van Boskoop's Oranje- comité om het in de gelegenheid te stellen, de leerlingen der lagere scholen een aan denken te sohenken ter gelegenheid van de Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin stellen B. en W. voor, dit verzoek in te wil ligen en beschikbaar te stellen een be drag, berekend naar f. 0,25 per leerling. De agenda voor de openbare vergade ring van den raad. is nog aangevuld met een voorstel van B en W. tot overneming door de gemeente in eigendom en onder houd van den Berkenweg. DE GEZONDHEIDSTOESTAND DER PRINSESSEN. Naar wij vernemen, blijft de toestand van Prinses Juliana en Prinses Irene in alle opzichten bevredigend. dag 30 en Donderdag 31 Augustus a.s. Het volledige programma van de festiviteiten zal nader worden bekend gemaakt. Ter gelegenheid van de Blijde Gé- beurtenis in het Prinselijk Gezin heeft het bestuur der buurtvereenigng „Reijerskoop'ï heeft besloten op een nader te bepalen datum een knderieest te organiseeren op een besoten terrein, dat versierd wordt: verschillende kinderspelen zullen plaats hebben Het ligt mede in de bedoeling om een film te vertoonen. I triHriX rtlIlÖWfl UCU1I. AOiVJL. O O. *o O hïïïïen f-216°: Prinses Beatrix. IJM. 117. 495 f lin V 2440Neptunus. IJM. 87. 195 mailden T Zwarte Zee. IJM. 94. 305 manden f. 2010. KW 74 f.1540; KW 51 f.1040. °ncentreer op h*>\ krachtigste reclame-middel VOORHOUT. Stroopers gevangen. De vijver voor de R.K. Kerk is een ge liefkoosd oord voor edelkarpers en goud- visschen, om daarin hun verblijf te houden, tot vermaak en ontspanning van jong en oud, die den vijver passeeren. Op een avond had daar een drietal Hagenaars ge tracht meerdere visschen te verschalken, en net resultaat was niet bepaald ongunstig. Den volgenden nacht zijn de „heeren" teruggekeerd. Om twee uur waren zij pre sent. doch niets wer d gevangen. De pastoor kwam naar buiten; de politie werd getele- I loneerd en de „heeren" gingen aan den Ihaal. De gemeente-veldwachter A. Eggen I is de jongemannen achterna gegaan en I heeft ze aan de vaart staande weten te houden en teruggevoerd naar de plaats des Toespraak van den Burgemeester. Ter gelegenheid van de geboorte van de Prinses was ook onze gemeente Zaterdag in feeststemming. Overal was spoedig de vlag uitgestoken en in verschillende wijken werd onmiddellijk met de versiering begonnen. In hoofdzaak bepaalde zich deze ditmaal tot de Raadhuisstraat en omgeving van het Toussaintplein. Door het feestcomité dat ook op 31 Au gustus a.s. de feestelijkheden zal organisee ren was voor dezen avond een optocht ge organiseerd. Hieraan werd deelgenomen door verschillende vereenigingen. De stoet werd opgesteld aan het St. Jorisplein en voorafgegeaan door de Oranje Garde en muzikaal opgeluisterd door Crescendo. Het geheel was een fleurige stoet. Begrijpelijk trok zulks weldra groote belangstelling. Vooral op het kerkplein en weldra ook in andere straten werd het een compacte menschenmasa. Er bleek geen mensch meer thuis te zijn. Na een rondgang door de gemeente was het einddoel een défilé voor den burgemeester op het Raadhuisplein. Dit défilé werd door den burgemeester en zijn echtgenoote den heer en mevrouw Colijn, van de trappen van het stadhuis gadegeslagen. Aanvankelijk was het raad huis geheel verlicht en rond het plein was ook het publiek reeds lang van te voren samengestroomd. Na het défilé en de op stelling met het voorfront naar het raad huis hield de burgemeester via een ver sterkte geluidsinstallatie een korte toe spraak. De heer Coliin wees o.a. op de vreugde en dank die alle harten vervult en het geluk voor ons Oranjehuis. Hij deelde tevens mede dat zooals reeds gemeld, op den Nationalen Feestdag hier verder geen feestelijkheden zulen worden gehouden, doch dat het co mité besloten had deze gelijktijdig op 31 Augustus as. te houden. Het comité heeft dus nog voldoenden tijd vanvoorbereiding en eveneens de burgerij met de aanbieding harer diensten. Hij SDrak den wensch uit dat het dan een alleszins eensgezinde feestdag mag worden Spr.besloot met woor den van dank tot de deelnemers aan den optocht en het feestcomité, om te besluiten met een „driewerf hoera" op de zoo Juist geboren Prinses. Nadat hieraan spontaan was voldaan, werd een tweetal coupletten van het Wilhelmus gezongen. Als besluit volgde de verlichting van het Raadhuis met Bengaalsch vuur. Nadat eerst alle lichten gedoofd waren olgden de verschillende verlichtingen met fraaie kleurschakeerin- gen. Het was een sprookjesachtig gezicht; jammer echter dat de rook veel van de mooie verlichting benam. Nadat eenige Va- derlandsche liederen ten gehoore waren ge bracht, behoorde deze feestviering tot het ALKEMADE. Vergadering Woningbouwver. Alkemade. Alhier haid een spoedeischende alge- meene vergadering plaats van aandeelhou ders der Woningbouwver. Alkemade. in ver band met de afgekomen toestemming van den Minister van Binnenlandsdhe Zaken om over te gaan tot gunning aan een twee tal aannemers voor den bouw van 24 wo ningen in deze gemeente zulks met rijks- voorschot. Nadat de vergadering door den voorzitter den heer A. van der Bijl was ge opend. las de secretaris de notulen, die on veranderd vastgesteld werden. Hierna kwam het eenige punt van de agenda in behan deling n.l. Voorstel tot gunning van den bouw van 12 arbeiderswoningen te Oude- Wetering aan J Hoeksel uit Gouda voor de som van f. 25 040 en voorstel tot gunning van den bouw van 12 arbeiderswoningen te Rijpwetering aan S. D. Hemsbergen te Al phen aan den Rijn voor f. 29.653. Met al- gemeene stemmen werd besloten den bouw aan beide aannemers te gunnen. Vervolgens uaioisaq unnjsaq iep pjaapaSapoui pjaui had de waarborgsom voor goede bewoning te verlagen tot f. 25, desnoods te betalen in wekelijksche termijnen van f. 0.10. Hierna sluiting onder dank voor de op komst. Overgangsexamens der Handelsavondschool. De uitslagen hiervan luiden ais volgt: Cursus praktijkdiploma, boekhouden (Mercurius), toegelaten tot de 2e klas: de dames W. v. d. Berg, B A. Tasma. C. Oosterwij k en H Pos en de heeren J. Hoo- gendoorn. H Laros, P Grootendorst, C v. d Wil lik. M v. d. Wolf en D Taat, allen te Boskoop Voorts L W. Oorschot en W de Rooy te Waddinxveen. Afgewezen geen. Foutief waarschuwnigsbord verwijderd. Door het bestuur van de EHBO alhier was een schrijven gericht aan de Ned. Spoorwegen, waarin de aandacht werd ge vestigd op een foutieve plaatsing van een verkeersbord bij den spoorwegovergang in den Zijdeweg in deze gemeente Dit bord gaf n 1 aan. dat deze overweg bewaakt werd, hetgeen helaas niet het geval is. Tevens is dit bord door deDaJt f zeao Thans is dit bord door de spoorwegen verwijderd. Beschuit met muisjes. De geboorte van de Prinses, was voor de buurtvereeniging „Julianastraat" aanlei ding. om alle in de Julianastraat en omge ving wonende k nderen. Zaterdagavond in „Ons Jeugdhuis" te tra-toeren op beschuit met muisjes. De feesten der Oranjeverceniging. Uitgaande van het bestuur der Oranje- vereen. alhier zal hedenavond om 7.30 u. een optocht door de gemeente gehouden worden met de muziek van Liefde door Harmonie Aan een optocht nemen deel de kinderen der twee hoogste klassen van de jongens- en meisjesschool, alsmede de groep kruis vaarders Door den burgemeester is aan alle caféhouders voor dezen feestavnod muziekvergunning verleend. In de Zaterdagavond gehouden vergade ring van het bestuur is besloten om kinder en volksfeesten te organiseeren op Woens- LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Aanbieding gemeenterekening 1936 Af scheid van den heer v. d. Wal. De gemeenteraad vergaderde Zaterdag morgen, gelijk reeds gemeld. Na de rede van Burgemeester Brug naar aanleiding van de geboorte van de Prinses, wees de burgemeester de heeren Snel. v. d. Wal en de Haas aan om de commissie te vormen voor het onderzoeken van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. De verga dering wordt hierna geschorst. Na herope ning deelde de heer Snel namens de com missie mede, dat alle geloofsbrieven in orde waren bevonden. Hierna had de aanbieding plaats van de gemeenterekening over 1938 en rekening grondbedrijf 1938, alsmede den staat van oninbare posten. De gemeenterekening sluit met een batig saldo van f. 1833.33 op den gewonen dienst en een batig slot van f. 546.43 op den kapitaalsdienst. Tot het na zien van deze rekening werden benoemd de heeren de Haas, Rijnsburger en Klaver. Een voorstel tot verkoop aan den heer N. Mol van bouwterrein voor acht woningen aan de Acacialaan ter grootte van 1750 M2 voor den prijs van f. 9337.werd, gelijk ge kend, zonder bespreking aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde een wijzi ging van de waterleiding-verordening. Na toelichting van den voorzitter conform het voorstel aangenomen. Hierna werden vastgesteld een instructie voor den meteropnemer-incasseerder en een instructie voor den gem. opzichter, afd. wa terleiding. Na de reeds door ons vermelde benoeming van meteropnemer-incasseerder en de behandeling van het punt doortrek ken Resedastraat richtte de voorzitter tot den heer v. d. Wal, die niet in den raad terugkeert, woorden van dank voor zijne medewerking. De heer v. d. Wal dankte we- derkeerig. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Piet Henri, z. van G. van Tol en L. van Dam. Getrouwd: C. de Jong en M. J. Terborgh E. Verzaal en A. Glasbergen. Overleden: Cornelis van Zwieten, 8 Jaar Gerrit van Eik. 72 jaar, wedr. van P. C. Glas bergen. De heer N. L. van Dalsen alhier is te Utrecht geslaagd voor de acte Fransch L.O. en niet de heer N. L. van Dalamin, gelijk vermeld. AMSTERDAM, 7 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 345 vette koeien, le kw. 7280, 2e kw. 6270, 3e kw. 5058; 19 stieren 4452 per K.G. slacht- gewicht. 115 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk. 40 vette kalveren; 2e kw. 4652, 3e kw. 36 44 per K.G. levendgewicht. 126 nuchtere kal veren 69; 104 schapen 1117 per stuk. 375 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 6263; zware varkens 6061, vette varkens 59—59 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORDWIJKERHOUT, 5 Aug. Veiling ,.De Eendracht". Blauwe schokken f. 0.901.45; Krombekken f. 0.951.50; Capucijners f.0.80— 1.05; dubb. Heerenb. 1.0.600.80; Tuinboonen f0.200.68; Snijboonen f.0.801.15; enkele Heerenb. z. dr. f. 1.001.45; enkele heerenb. m. di-. f. 1.001.25; Pronkers f. 0.370.45. Aanvoer 5500 zakken. Alles per zak van 10 K.G. BOSKOOP, 5 Aug. Rozen: Pechtold 15—27 ct.; Wendland 1824 ct.: Hadley 2332 ct.; Claudius Pernet 1936 ct.; Briarclif 1418 ct.; Butterfly 14—23 ct.; Steward 1927 ct.; Rosalandia 12—18 ct.; Florex 1924 ct.; Vierlanden 20-30 ct.; Edith Helen 4060 ct.; Aug. Noack 13—18 ct.; ELse Poulsen 2336 ct.: Gloria Mundi 4050 ct.; El len Poulsen 1020 ct.; Rosa Mundi 4065 ct.; Mevr. v. Straaten van Nes 1218 ct.; Ingar Ohlson 2638 ct.; Queen Mary 1520 ct.; Dah lia's 68 ct.: Lathyrus 5—7 ct.; Roode Lelies 4060 ct.; Gerbera 1416 ct.; Clematis Du- randi 3050 ct.; idem Prins Hendrik 5080 ct. TER-AAR. 5 Aug. - Snfjboonen f. 0.601.10; Prinsesseboonen f. 0.700.90; Dubb. Stampr. 70 —90 ct.; Dubb. Stampr. 6070 ct.; Witte pronk- boonen 30 ct.; Spekboonen 60 ct. per 10 K.G. Augurken fijn f. 1.85; idem f. bast. f. 1.10; ld. oast. f.0.85, idem grof. f. 0.55—0.65; idem stipp. f. 0.36 per 25 K.G. LEIDSCHENDAM, 5 Aug. Engelsche komkom mers 1ste soort f.11.30, 2de soort f.1; Gele komkommers, 1ste soort f. 11.60. 2de soort f. 1; Kropsla 1ste soort f. 0.501.60; Peen f. 2.504.10; Bloemkool 1ste soort f. 7.107.90. 2de soort f 3.50 —4.60, uitschot f. 1.501.70; Tomaten midd. f2.10 2.50. groote ronde f2.102.60, 2de soort f2—2.20, 3de soort f.2; Andijvie per 100 f. 0.501.20; Spi nazie per 4 Ko. 14—30; Postelein f. 2.80—3.60; Rabarber per 100 bos f.22.50: Srüjboonen f.9 11; Spercieboonen f.6—9; Meloenen f.1431; Druiven f.1719; Roode en Witte bessen f.7 f. 8.10. In plaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ANNA-HENDRIKA. J ERADES M. S. ERADES—VRIJ Leiden, 5 Augustus 1939. Morschstraat 54. 4603 Tijd.: Acad. Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3