Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 7 Augustus 1939 Officieele Crisispublicatie Wegens enorm succes. Extra tochten EL TAX - Stationsweg 47a Uit de Rijnstreek HET AANHOUDEN VAN RESERVE KALVEREN VERLENGD TOT 1 NOVEMBER. VAN 1 NOVEMBER 1939 TOT 1 MAART 1940 VERBODEN. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt het volgende bekend: Oorspronkelijk is bepaald, dat de reserve kalveren van het thans loopende teeltrege- lings-selzoen voor het grootste deel reeds op 1 September verdwenen dienden te zijn. Hierdoor zouden echter de maanden Sep tember en October, gedurende welke door gaans veel graskalveren aan de markt ko men. ten aanzien van den afzet dezer re servekalveren uitgeschakeld worden. Om dit bezwaar te ondervangen werd inmiddels na der vastgesteld, dat alle veehouders, wien vóór 1939 een toewijzing van kalveren werd verleend, tot 1 November 1939 hun reserve kalveren mogen aanhouden Dit houdt dus in, dat tot 1 November 1930 de volgende aantallen reservekalveren op toewijzingen-1939 aanwezig zullen mogen zijn: 4 Aug. Kaasmarkt Alkmaar f. 6 Aug. Hoogc Veluwc f,2.50 7 Aug Ouwehands Dierenpark f,1,75 8 Aug. Bruggentocht f3__ 9 Aug. Giethoorn f. 3,59 10 Aug. Vennen Oisterwijk f. 2.25 11 Aug. Kaasmarkt Alkmaar f.1.59 13 Aug. Montferland f. 3.^ Plaatsbespreken gratis. 4512 (Ingez. Med.) Toewijting-1939 1 t/m 5 6 t/m 10 11 t/m 15 16 t/m 20 21 of meer Aantal reservekalveren 1 2 '3 4 5 Uitcondering voor t.b.c.-bestrijders. Voorts wordt met het oog op de tubercu- linaties, welke meerendeels eerst tegen 1 November aanvangen en gedurende vrijwel de geheele stalperiode worden voortgezet, mede bepaald, dat leden van door de Neder landsche Veehouderij centrale erkende t.b.c.- bestrijdingsorganisaties, in zooverre hun voor 1939 een kalvertoewijzing werd ver leend, in de gelegenheid zullen zijn, gedu rende de periode van 1 November 1939 tot 1 Februari 1940 1 reservekalf aan te houden Overigens zullen echter van 1 November 1939 tot 1 Maart 1940 geen reservekalveren aanwezig mogen zijn. Dit geldt niet alleen voor de toewijzing-1939 doch ook voor die van 1940. Wel zal aan het eind van het jaar alle gelegenheid worden geboden om de dan jonge en dus nog betrekkelijk lichte kalveren op de toewij zingen-1940 te laten schetsen, doch ook op grond van deze toe wijzingen zullen tot 1 Maart 1940 geen re serve-kalveren aangetroffen mogen worden. Gewichtgrenzen November tot Maart be trekkelijk laag. BOSKOOP. De feestviering der Blijde Gebeurtenis. Het nieuws van de geboorte eener prinses, was hier reeds zeer vroeg ln den morgen, dank zij de reeds in den nacht verschenen bulletins van ons blad, bekend. Om 6 uur 's morgens werden dan ook reeds de eerste, vlaggen uitgestoken. Nog geen uur later was het dorp bijna geheel bevlagd. Er heerschte al dadelijk een opge wekte feeststemming, terwijl in allefhaast in sommige straten, versieringen en ver lichtingen werden aangebracht. Het Boskoop's Oranj c Comité was dadelijk paraat en organiseerde nog des avonds ecu proote llchtstoet, waaraan tal van vereeni- gingen deelnamen, terwijl voorts voor den burgemeester langs het balcon van het raadhuis een vaandeldefilé werd gehouden. Na afloop van dezen rondgang die een groote menschenmenigte naar het centrum van het dorp had doen stroomen. werd in de café's onder de klanken der muziek het feest nog tot laat ln den avond voort gezet. Voor hedenavond staat op het programma een waterfeest in het Zu idem ad bestaande uit een geco6tumeerden polowedstrtjd, wa tersteekspel enz. Het geheel zal door muziek opgeluisterd worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Pieter, Z. van P. Griffioen en A. Stam Martina, D. van P. H. F. Besselink en A. W. Cosijn Cornells Dominicus, Z. van A. J. v. d. Meer en M. P. Tijnagel Maria Wtl- helmina, D. van J. van Wijk en A. Boer, Getrouwd: T. Verkade 22 J, en R Koomen 21J H1LLEGOM. DE VIERING VAN DE BLIJDE GEBEURTENIS. Optocht en Rede van den Burgemeester. Toen de eerste menschen Zaterdagmor gen om vóór halfzes naar hun werk gin gen, hingen reeds op diverse plaatsen de bulletins van het „Leidsch Dagblad", de heuglijke tijding verkondigend van de ge boorte van een Prinses. Velen keken ver wonderd naar dit nog betrekkelijk onver wachte bericht. Om halfzeven reed vervol gens de auto der Hillegomsche Radio Cen trale door de straten het heuglijke nieuws meldend en even later beierden de klokken. Door het geheele dorp werd spontaan de vlaggen uitgestoken en Weldra was ons dorp getooid met de nationale kleuren. Ook de omroeper verkondigde met luide stem het blijde nieuws. Om elf uur werd aan de kin deren der abonné's, die mede gedaan had den aan de bloemenkaarten-reclame. een surprise uitgereikt, bestaande uit een beker, zakje oranje-muisjes en een beschuitje, het geheel keurig verpakt. Lange rijen kinderen kwamen hun sur prise afhalen en het was op de Haven b» de Centrale een drukte van belang. Om kwart over zeven werd door den bur gemeester jhr. van Nispen tot Pannerden, een rede voor de Radio-Centrale gehou den. welke over 3 programma's werd uitge zonden. De burgemeester wees op de groote aanhankelijkheid van ons geheele volk aan het Huis van Oranje en hoe het geheele land meeleeft met deze heuglijke gebeur tenis. Wij allen danken God voor deze groote gave. In de laatste maanden zijn vele offers van ons voik gevraagd, doch wij allen zijn blij in ons vrije Nederland in deze dagen van internationale spanning, in vrijheid, onafhankelijkheid en blijheid te kunnen leven onder de dynastie van het Huis van Oranje. Op deze hoogtijdagen voor het Ko ninklijke Huis toonen wij allen onze ver knochtheid en meeleven met het Huis van Oranje. Het was voor den burgemeester een groot genoegen geweest een telegram van mee leven en saamhoorigheid van de gemeente Hillegom te kunnen zenden aan de Ko ninklijke Familie. Spr. eindigde zijn gevoelvolle rede met het citeeren van „Mijn Schildt ende Be trouwen". Om negen uur 's avonds werd door het Harddraverij Comité een optocht georgani seerd met de beide muziekcorpsen en van de Van den Endelaan af gmarcheerd over het nieuwe gedeelte door de Hoofdstraat, Burgemeester Pontstraat, Prins Hendrik straat en Van Meerbeekstraat naar het Hof, waar een groote menigte was samen gestroomd en waar van het bordes van het Raadhuis de burgemeester met zijn echtge- noote deze spontane hulde aan onze Ko ninklijke Familie, in ontvangst nam. De burgemeester wees op de verbonden heid met het Huls van Oranje. Hij dankte de bevolking voor deze hulde, hem als vertegenwoordiger van Hare Majesteit in deze gemeente gebracht. De burgemeester dankte de Radio-Centrale voor haar mede werking en het Haddraverij-Comité voor het organiseeren van dezen optocht. Na de korte toespraak werd door de mu ziek het Wilhelmus gespeeld, dat door allen spontaan werd meegezongen. Hierna trok ken nog lang groote groepen door de stra ten en bleef het een gezellige drukte. Wegens de groote seizoendrukte worden, gelijk gemeld, geen feestelijkheden georga niseerd. Gisteren werd in de ochtenddiensten der kerken de geboorte van de Prinses her dacht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feest voor de prinses. Nog pas heel kort was het heugelijke nieuws van de geboorte der prinses bekend of het bestuur der Oranjevereeniging was direct in actie, om dezen dag tot een zeer bijzondere te maken. En dat is haar goed gelukt! Hiertoe droeg voornamelijk bij de medewerking van de Harmonie Katwijk, welke in den namiddag het dorp doortrok, vaderlandsche en andere liederen spelend. Voor den avond was er een Volkszangavond georganiseerd en wel onder leiding van den heer Couprie te Leiden en met medewer king van de Harmonie. Dit was een waar succes, en kon tevens als een groote repe titie beschouwd worden voor de Nationale feestdag van heden en voor het a.s. Ko- ninginnefeest. De gewone maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk al hier heeft opgebracht de som van f. 40.02. KATWIJK AAN ZEE. Het feest der Blijde Gebeurtenis ENORME DRUKTE EN DANKBARE STEMMING. Zterdagmorgen reeds heel vroeg liepen hier kampeerders in pyama door het dorp luid roepende, dat er een prinses geboren was. Zeer spoedig was het blijde nieuws alom bekend en werden overal de vlaggen uitgestoken. De mooie versieringen van verleden jaar werden voor den dag gehaald en eer het middag was, waren alle straten met vlag getjes getooid Om 7 uur des morgens zooals vermeld trokken twee herauten met oranje versierd te paard er op uit om overal de blijde mare met bazuingeschal te verkondigen en de proclamatie voor te lezen. Hoewel de „blijde gebeurtenis" allen als ■het ware overvallen heeft, wist het bestuur van de Oranjevereeniging toch nog vlug een waardig feestprogramma samen te stel len. 's Middags om 3 uur werd in de Koningin Wilhelminastraat een optocht opgesteld, waaraan eenige vereenigingen met vaandels deelnamen. Vooraf gegaan door den inspec teur van politie mr. R. Warmoltz met eenige politieagenten te paard, volgde de muziek van „U.N.I." Daarbij sloten aan in rijtuigen eerst de loco-burgemeester J. Dub beldam. wethouder C. A Veltkamp en de loco-gemeentesecretaris J. C. Tieleman. en dan in twee rijtuigen de bestuursleden der Oranjevereeniging. In den stoet liepen mee de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm met het nieuwe vaandel.dat nog niet officieel overgedragen is, de Wandelvereeniging „Strandloopers", Driehoeksmeisjes, welpen en padvindsters. Verder waren er nog eenige versierde wa gens en jongelui te paard: de mondorgel club ..Concordia" was eveneens van de partij. Bewonderd door velen trok deze op tocht door het dorp. Vlaggendragers en draagsters voorop en naast de rij, gaven aan een en ander een vroolijk en levendig karakter Des avonds om half 9 had er een groote fakkel- en lampionoptocht plaats. Hierin liep ook de muziekvereeniging van Valkenburg mee. Het was een enorm lange stoet en overal een groote drukte, ook door de duizenden badgasten, die 'hier thans ver toeven. Na afloop van den optocht werd bii de muziektent, midden op den Boulevard het verkeer was omgelegd een vreug devuur ontstoken. De muziek van „U.N.I." speelde in de tent, waaromheen druk gehost werd. Toen de boom was uitgebrand, speelde de muziek voor het laatst het Wilhelmus. Des middags om 2 uur had onder leiding van ds. J Bronsgeest uit Velsen een comité van badgasten een bijeenkomst belegd op het terrein van het Zon- en Zeebad van den heer Harteveld. Veel badgasten hadden aan den oproep gehoor gegeven. Een inlei dend woord werd gesproken door den heer M. v. d. Zijs uit Delft, die zijn blijdschap uitsprak over de geboorte van de prinses en die een hoera liet uitbrengen op alle le den vein het Koninklijk Huis. Ds W. Seinen uit Baarn sprak over „Ju belend rondom Oranje". Heel Nederland is Hiér te Katwijk vertegenwoordigd. Dit is te zien aan de verschillende letters der auto's; het heele land is blij met de geboorte, al dus spr. Een vaste band is wederom gelegd t-uschen Nederland en Oranje. Ds. Krüger uit Rotterdam had tot onder werp gekozen: ..Dankende rondom den troon van Oranje" en ds. J. Bronsgeest: ..Biddend rondom den troon van Oranje" De sprekers werden afgewisseld door het zingen van volksliederen van de toege stroomde menigte. Ds. Bronsgeest eindigde met een couplet van het Wilhelmus te laten zingen en dankte den heer Harteveld voor het gebruik van dit terrein op het strand. De patiëntjes van het Zeehospitium zijn 's middags vergast door zang van de zusters onder leiding van den heer J. W. Barnard; tot slot werd het Wilhelmus gezongen. De Badlijsten. Op het politiebureau waren tot Zaterdag middag binnengekomen 1910 badlijsten mét 9273 badgasten. In de geheel bezette Nieuwe Kerk hield ds. R. P. A. Rutgers naar aanleiding van de geboorte van de Prinses een dank- en bid stond; de tekst was Ezra 6 vers 10: „Opdat zij offeranden van llefelijken reuk den God van den hemel offeren, en bidden voor het leven des Konings en zijner kinderen". Staande werd gezongen, daarbij denkend aan de leden van het Koninklijk Huis: „Dat 's Heeren zegen op U daal". NOORDWIJK. De viering der Blijde Gebeurtenis DÉFILÉ VOOR HET RAADHUIS. Zaterdagavond had er eere van de ge boorte van de Prinses, het reeds aangekon digd» défilé plaats. Evenals elders waren ook hier eenige bevoorrechten .die reeds kort na 1 uur des nachts de heuglijke tij ding vernomen hadden. Om 7 uur versche nen aan bijna elk huis de vlaggen Om 9 uur des morgens begonnen de klokken te luiden, en reden, gelijk gemeld, de herauten door het dorp om de blijde tijding door het gansche dorp te verkondigen. Na deze be kendmakingen was Noordwij'k in een oogen- blik omgetooverd in een feestvierende bad plaats. Een ware vlaggenzee wapperde over het dorp. Des avonds te acht uur werd het aangekondigde défilé op het Breloftspark opgesteld. Door zeer vele vereenigingen corporaties en groepen, werd hieraan deel genomen. waartuschen de drie plaatselijke muziekvereenigingen. Voorafgegaan door de beide besturen der Oranjevereenigingen te Noordwijk-Binnen en Noordwijk a. Zee trok de fantastische lange stoet met vaan dels. banieren en vlaggen naar het Raad huis. teneinde aldaar te defileeren voor het gemeentebestuur. Het Raadhuis was schit terend verlicht met schijnwerpers en gaf een sprookjesachtig aanzien. Burgemeester, wethouders en raadsleden hadden zich vóór het Raadhuis opgesteld, toen daar de groote stoet van enthousiaste deelnemers arriveerde. Toen alle deelnemers en de enorm vele belangstellenden zich daar hadden opgesteld, nam de Vooreitter der Oranjevereeniging van Noordwijk-Binnen dr. J P. Niekerk het woord. Deze zeide, dat alle Noordwijkers op dezen dag van natio nale vreugde waardoor men zich als ware Nederlanders zoo nauw verbonden voelt te zijn aan ons Vorstenhuis, voor het gemeen tebestuur wenschten te defileeren. Het ver heugde spr. dat zoo spontaan aan den op roep der beide Oranjever. was gehoor ge geven. waarna spr. gaarne het woord gaf aan den burgemeester. Rede van den Burgemeester. Deze sprak als volgt: „De moeilijkheden in ons land zijn van daag vergeten. Het krijgsrumoer in Europa hooren wij heden niet, het stille geluk op Soestdijk doet op dezen dag weldadig aan. Wij denken alleen maar aan dat geluk, de geboorte van ons tweede Prinsesje. Wie is vergeten die heerlijke dagen anderhalf jaar geleden toen Prinses Beatrix geboren werd? Welk een vreugdegolf ging toen over ons land! De eenzaamheid, die zoolang om ons Vorstenhuis had gehangen, moest plaats maken voor een groot familiegeluk, dat door leder rechtgeaard Nederlander werd meegevoeld en meegeleefd.En het belang rijkste, een voortzetting van onze consti- tloneele monarchie was verzekerd. Die voortzetting is nu weer dieper verankerd door de geboorte van dit tweede Koninklijk Kind. Voorzeker, waarom zouden wij dit niet zeggen, wij hadden inwendig gehoopt op een prins, die krachtens onze grondwet, een recht van voorkeur heeft op den troon. Maai' laten wij dan toch niet vergeten, wel ke zegeningen over ons land zijn gebracht door de Vrouwen uit het Oranjehuis. Welk een geluk heeft onze diepbetreurde Ko ningin Emma met Haar stralende goedheid over ons land gebracht en wij leven eiken dag onder het gezag van onze zoo geëerbie digde Koningin. Haar groote kwaliteiten van hart en geest behoeven wij thans niette memoreeren. Bij haar veertigjarig regee- ringsjubileum ligt dit alles nog versch in ons geheugen. Onze gedachten gaan thans uit naar den gelukkigen Vader, naar de Moeder en de Grootmoeder op Soestdijk. Ik heb daarom gezorgd dat dit oogenblik verzonden wordt het navolgende telegram: ..De inwoners van Noordwijk vertegenwoor digd door een groot aantal vereenigingen en corporaties, vereenigd in een défilé voor het Raadhuis, wenschen Uwe Ko ninklijke Hoogheden eerbiedig geluk bij ge legenheid van de geboorte van het Prin sesje en smeken Gods besten zegen af, over dit kostbare leven". Met een driewerf hoera voor het Ko ninklijk Huis. wefii deze toespraak gd«4n- digd, waarna het Wilhelmus door allen spontaan werd gezongen. Dr. Niekerk bracht dank aan den burge meester voor diens sympthieke woorden en met een .Lang leve de Burgemeester" stemden allen voldaan in. Hierna trok de stoet, waarin zeer vele lampions werden meegevoerd, vooraf gegaan door den burge meester en de raadsleden, en de beide be sturen der Oranjevereenigingen verder door Noordwijk-Binnen en Noordwijk a. Zee, waana de stoet weder werd ontbonden. Dr. Niekerk bracht aldaar dank aan allen, die zoo spontaan hadden medegewerkt en in het bijzonder aan de drie muziekkorpsen. Een bijzonder woord van dkawbahcmlePro Een bijzonder woord van dank bracht spar. nog aan de politie voor haar goede regeling. Zoo heeft ook Noordwijk spontaan uiting gegeven aan haar vreugde aver de geboorte van het Prinsesje! OEGSTGEEST. Gisteravond is in de Pauluskerk een herdenkingsdienst gehouden ter gelegen heid van de geboorte der Prinses, waarin als voorganger optrad ds. E. Jansen Schoon hoven van Lichtenvoorde. RIJNSBURG. De Blijde Gebeurtenis. Heden avond zal een llchtstoet worden geformeerd door verschillende plaatselijke vereenigingen. Door het Muziekgezelschap „Wilhelmina" en de Mondaccordeonvereen. „Advendo" begeleid, zal een rondgang door het dorp worden gemaakt. De leden van de Gymnastiekvereen. D. W. S. zullen eenige demonstraties geven. De collecte voor den Autotocht voor Ouden van Dagen heeft ruim f.225.— op gebracht. SASSENHEIM. De aanleg van den Provincialen weg Langzaam maar zeker vorderen de werk zaamheden aain flezCn weg. Thans komt er Werk, dat uUJjeéoerh wc#dt door de ge meente. Deze rnoSt namétek langs dezen weg parallelwegen aanleggen, waarin rio- leering. gas- en waterleiding en electrlsch licht gelegd zullen worden. In den loop der volgende week is reeds de aanbesteding van de rioleering tegemoet te zien. De viering van de Blijde Gebeurtenis. Reeds vroeg was het feit, dank zij onze bulletins, hier bekend en werden enkelen gewekt door de saluutschoten die te Lei den afgestoken werden. De vele vlaggen gaven de gemeente een feestelijk aanzien. Des avondes maakte „Crescendo" een marsch door de gemeente, die zeer de be langstelling trok. Te half 10 werd vóór het Gemeentehuis de vreugdeboom ontstoken, die door de flikkerende gasvlammen een prachtigen aanblik opleverde. Hier spraken de voorzitter der Oranje vereeniging, de heer L. Ph. Bisschops en de burgemeester, waarbij zij op de beteekenis van dezen dag wezen. Aanrijding. Doordat een voor hem uitrijdende auto stopte, reed een chauffeur nabij de Char- bonlaan met flinke vaart er boven op. De wagen werd van voren geheel ineen- gedrukt en moest worden weggesleept. Een der inzittenden bekwam lichte snij- wonden en klaagde over inwendige pijnen. Hij stelde zich onder geneeskundige behan deling en werd per auto naar zijn woning vervoerd. Onze oud-plaatsgenoot, de heer G. 1. J. M. Velthuyze. pastoor te Berkel, hoopi a.s. Woensdag zijn zilveren priesterfeest te herdenken. VOORHOUT. Onze gemeentenaren in blijde stemming. Het was voor onze Voorhoutsche bevol king Zaterdagavond een dubbel feest! In de eerste plaats werd uiting gegeven aan de blijheid tengevolge van de geboorte van onze tweede prinses en ten tweede werd de plaatselijke muziekver. „St. Caecilia" ver gast op een concert, aangeboden door het bekende Leidsche Harmoniegezelschap „De post", ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van St. Caecilia. Om 8 uur nam. arriveerde hier het Har moniegezelschap „De Post", per trein uit Leiden, waar zij door vele belangstellenden werden verwelkomd. Onder leiding van den directeur den heer M. Bolderdijk, werd op gesteld, waarna men de muzikale rondwan deling begon onder den marsch Florentine van J Fucik. Het was een indrukwekkend gezicht dit gezelschap met de mooie uni formen, getooid met een drietal vaandels en met den tamboer-maitre, door 't dorp te zien marcheeren. Op de gemeentelijke mu ziektent, werd een uitgebreid programma ter eere van St. Caecilia uitgevoerd. Plechtig en staande werd het eerste cou- Schetsgeld zware kalveren wordt f. 50. Daarenboven zal de z.g. „schetsgrens" voor het tijdsbestek van 1 November 1939— 1 Maart 1940 betrekkelijk laag zijn, d. w. z. 140 kg. voor de maanden November en December 1939, 160 kg. voor Januari en 125 kg. voor Februari 1940. Een en ander betee- kent dus, dat ingeval tijdens de periode van 1 November 19391 Maart 1940 kalveren worden aangetroffen, waarvan het gewicht boven de hiervoor genoemde grenzen ls ge legen. de betreffende georganiseerden zich nietr alleen aan een tuchtrechtelijke vervol ging blootstellen, doch daarenboven ge dwongen zullen zijn, de betreffende dieren hetzij voor de slacht te verkoopen, hetzij tegen een aanzienlijk hooger schetsgeld te doen schetsen. Het ligt in de bedoeling, het schetsgeld voor deze gevallen op f. 50.per kalf te stellen. Daarom wordt den veehouders in hun eigen belang aangeraden, de zwaardere kal veren, welke thans nog ongeschetst zijn zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 No vember 1939. op te ruimen of op hun toe- wijzlng-1939 te doen schetsen. 's-Gravenhage, 5 Augustus 1939. plet van het „Wilhelmus" gespeeld en door de zeer talrijke omstanders eerbiedig aan gehoord. De leden der ver. St. Caecilia had den plaats genomen vóór de tent om de muziek te beluisteren. Het enthousiaste ap plaus, dat na elk nummer opklonk, bewees hoezeer de muziek op prijs werd gesteld. Na afloop werd den leden van „De Post" dank gezegd door den voorzitter van St. Ceacilia, den heer P. v. d. Geer L.zn. Hierna volgde een wandeling door het dorp, ter eere van het Oranjehuls. Het bezoek van „De Post" ls hier zeer op prijs gesteld en het was een schitterende avond Om de vreugde in verband met de Blijde Gebeurtenis nog méér tot uiting te doen komen, ls door het comité van „Voorhout Vooruit" op het kerkplein der R -K. Kerk een Oranjeboom geplaatst, welke de eerst volgende avonden verlicht zal zijn. GEITENTENTOONSTELLING „VOORHOUT EN OMSTREKEN Een fraaie collectie. Op het terrein van den heer H. H. Dijs- selbloem werd de eerste groote tentoonstel ling van geiten gehouden, georganiseerd door den Kring van Geitenfokvereenigin- gen „Voorhout en Omstreken". Van een negental omliggende gemeenten, welke tot oprichting overgingen van een „Kring" in den afgeloopen winter, waren pl.m. 85 stuks geiten van de beste kwaliteit ter tentoon stelling aangevoerd. Als keurmeesters tra den op de heeren: J. Kat, van Assendelft, K. Vet. van Zaandam en M. Kleijn van Westzaan. Als prijzen waren beschikbaar gesteld verschillende mooie bekers en medailles, die na afloop door burgemeester mr. G. F. W. van Berckel den winnaars ter hand werden gesteld. Dit vond plaats in café „Boerhave". De voorzitter van den Kring, de heer W. v. d, Meulen, van Noordwijk. heette den burgemeester van harte welkom, waarna deze zeide, het op zeer hoogen prijs te stel len voor deze prijsuitreiking te zijn uitge- noodigd. Spr. memoreerde den dag van 5 Augustus als een vreugdedag voor het geheele Nederlandsche volk, Op zijn voorstel werd een driewerf Hoera aangeheven op het gelukkige Vorstenhuis. Hierna werden de prijzen uitgereikt. De uitslag luidde: Groep 1-jarige geiten, wit ongehoornd: 1. A. Cider te 'Noordwijk. winnaar van den beker, uitgeloofd door de afd. Noordwijk; 2. J. Smit, te Noordwijk; 3. W. v. Klaveren, te Sassenheim. Groep I-Jarige gehoornde geiten: 1. E. F. Knoppert Jr., Voorhout; 2. J. Gravekamp, Valkenburg; 3. C. Freek, Katwijk a. Zee. Groep 2-jarige ongehoomde geiten: 1. Postma, Oegstgeest; 2. B. v. d. Mey, te Sas senheim; 3. H. Batermans, Voorschoten. Groep 2-j. gehoornde geiten: 1. Tom Kret, KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Zoowel in de Ned. Herv. Kerk als Geref, Kerk is gistermorgen de Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk gezin herdacht. Na afloop van den dienst werden de eerste twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. Hedenavond zal de Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" een concert geven in de muziektent ter eere van de Blijde Gebeur- nis in ons Prinselijk gezin. WOUBRUGGE. De a.s. Oranjefeesten. De plannen betreffende de te houden feesten hebben thans een vasten vorm aan genomen. Het ligt in de bedoeling ep 2 Sep tember een gondelvaart te houden door de Woudwatering. De heeren van Wijk en van Luiing dragen zorg voor de organisatie. Op den middag van denzelfden dag is er voor de jeugd een vischwedstrijd. Op 12 en 13 September worden de volksfeesten gehouden op een terrein van den heer Van Straalen, De „Harmonie" zal deze dagen haar mede werking verleenen. De inzet zal zijn een groot concours hippique. De landelijke rij- vereeniging uit Bovenkerk komt met een rijk gevarieerd programma. Aan den avond van de eerste is er een filmvoorstelling. De tweede dag wordt aangevangen met kinder spelen en 's middags zullen de volksspelen aanvangen. Hiervoor zijn flinke prijzen be schikbaar. Een groot opgezet vuurwerk volgt tot' besluit. De brug over de Woudwatering. De brug over de Woudwatering zal thans door één man worden bediend, met een 8 urigen diensttijd. Voorheen waren op den dag 2 brugwachters in dienst en des nachts een, wat een diensttijd van 12 en meer uren vroeg voor eiken man Bij harde winden zal echter assistentie moeten worden verleend om de zware klappen omhoog te brengen. Gedeelte van dak ingezakt. Bij het afbreken van het huis „Ter Aar'' is van het naast liggende pand, eigend.om van de gemeente, een gedeelte van het dak ingezakt. Het gemeentebestuur heeft met spoed de noodige reparaties moeten aan brengen. Wegens vertrek uit de gemeente heeft het gemeentebestuur aan de heeren C. P. Borst en A. Wittebol eervol ontslag verleend als lid van de Vrijwillige Brandweer. Het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" heeft over 1938 aan verschillende patiënten in deze gemeente een totaal be drag uitgekeerd van ruim f. 370. Noordwijk; 2. E. F. Knoppert Jr., Voorhout; 3. P. Freeke, Katwijk aan Zee. Groep 3-j. geiten en ouder, ongeh. wit: 1. C. Hoogewoning, van Katwijk aan Zee (winnaar van twee bekers, resp. beker aan geboden door de afd. Voorburg als eerste prijs en beker voor beste geit der tentoon stelling, aangeboden door de afd. Voorhout) 2, W. v. d. Meulen, Noordwijk; 3. W. v. Star. Oegstgeest Groep 3-j. geiten en ouder, gehoornd wit: 1. F. Noppe, te Noordwijk, winnaar beker aangeb. door de afd. Sassenheim; 2. v. d. Niet, Noordwijk; 3. H. Smit, Noordwijk. Lammeren: 1. Snelderwaard. Voorscho ten; 2. Postma, Oegstgeest; 3. N. Fennes. Katwijk aan Zee. Het oordeel der juryleden luidde, dat de collectie geiten 'boven verwachting was. Zeer goede en zelfs beste geiten waren tentoon gesteld. Zij hadden alle lof voor de fokkers. Na afloop herhaalde de burgemeester de gelukwenschen aan de prijswinnaars en zeide het een groot genoegen te ach'S dat zoovele geitenhouders, welke voor n* m eerend eel aan landelijke bedrijven ver' bonden zijn, tooh nog zóóveel ambitie bezit' ten voor de veredeling van het geitenras. Deze tentoonstelling is zeker welgeslaagd 2-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10