Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 3 Augustus 1939 WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. AALSMEER. Op concours. Het Chr. Mannenkoor heeft op het con cours te Voorthuizen, in de eere-afdeeling een eersten prijs met 327 p. behaald. Aalsmeers Kleinkoor, onderafdeeling van Aalsmeers Koor behaalde op het concours te Maarn in de 3e afd. Kinderkoren, even eens een len prijs met 343 p. De a.s. Wilhelminafeesten. Te Aalsmeer-Oost zullen op 6 en 7 Sep tember Wilhelminafeesten gehouden worden onder auspiciën der Wilhelminavereeniglng aldaar. Oefening van den Luchtbeschermingsdienst BENTHUIZEN. De aanleg van den weg Zuidpolder-Kruisweg Thans is een aanvang gemaakt met het betonnen van den nieuwen weg. welke loopt door den Zuidpolder naar den Kruisweg. De verwachting is, dat deze weg over drie maanden voor het openbaar verkeer zal worden opengesteld. Ook het rijwielpad langs den Hoogeveensohe weg naar de ver-' lengde Gemeeneweg nadert tot groot gerief der wielrijders zijn voltooiing. Burgerlijke stand Ondertrouwd: Pieter Llndhout. 25 Jaar, wo nende te RUnsburg en Nelletje Alberts. 22 Jaar. HAARLEMMERMEER. De a.s. Oranjefeesten te Hoofddorp. Het bestuur der Oranjevereenig,ng Donderdag 10 Augustus, zal des avonds te 8 uur een groote oefening van den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst ge houden worden Alle onderdeelen zullen medewerken Een houten schuurtje zal door een brandbom getroffen worden en dan moeten alle hulp diensten. als brandweer, gewondentrans port. ontsmettingsploeg. gasverkennlngs- dlenst en hulppolitie toonen. wat zij In ge val van nood waatd zijn. Een 60-tal personen zal voor deze oefe- traktatie op het terrein; 26 uur"; ntng opgeroepen worden. baandraverlj om flinke geldprijzen „Hoofddorp" heeft de op het gemeentelijk sportterrein aldaar, ter gelegenheid van den komenden verjaardag van H.M de Konin gin te houden feestelijkheden definitief be paald op Donderdag 17 en Vrijdag 18 Augustus a.s. en daarvoor het volgend pro gramma vastgesteld: Eerste dag: 10—12 uur: Kinderspelen en „.hro,ht - - - Korte Beoracnt. onder ter aan boord. Op commando van soliip- per C. Jonker werden de riemen gehan teerd en voer de boot de zee in. Vergele ken bij 's middags, toen er een flinke bran ding stond, was de zee vrij kalm. zoodat het niet veel moeite kostte om de boot door de branding in de volle zee te koer sen. Bij het lioht van den schijnwerper kon men de boot in haar loop volgen. Ongeveer drie kwartier duurde deze oefe ning, toen omstuwd door een groote me nigte de reddingboot naar het boothuis werd teruggebracht. Van de plaatselijke commissie der N. Z. H. R M. was bij deze oefening vertegenwoordigd de heer W. Taat. De Badlijsten. Tot nu toe waren op het politiebureau ingeleverd 1431 badlijsten met de namen van 7058 personen. DE HEER JACOB DEN DULK AZN. OVERLEDEN'. Bekend reeder heengegaan. Hedenmorgen te halfzes overleed, geheel onverwacht, in het Diaconessenhuis te Leiden onze plaatsgenoot de heer Jacob den Duik Azn„ In den ouderdom van ruim 42 Jaar. De heer Den Duik werd geboren op 28 November 1896. De thans overledene stond aan het hoofd van een groot reederljbedrijf. Als Jongeman van 19 jaar. na den dood van zijn vader ln Mei 1916. heeft hij de N. V. v il. A. den Duik. Katwljksche ReederiJ- en Haringhandel, gedurende de oorlogsjaren en in den moeilijken tijd daarna, mei vaste hand weten te leiden en tot ontwikkeling Aan het postkantoor alhier en het hier- - onr,. 2^!L^rte,irl^?JP^,t^Lto0f_W-!Ld„^.n S"™ va^den hee^ auspiciën van het bestuur der Beverwijk spaargelden Ingelegd f. 16.850 en terugbe taald f. 15.436.50. Geslaagd te Den Haag voor het examen Hoogdultsche Taal (L.O.) de heer J. v. d. Meulen alhier. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 702. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren hield stand. De ultlooper over Frankrijk en Zuid-Duitschland ls sterk ln beteekenis afgenomen, doordat de gisteren genoemde depressie by Schotland zich in Zuid- oosteiyke richting verplaatste over de Britsche eilanden. Deze veroorzaakt in Engeland regen over een uitgestrekt gebied. Ook aan onze kust en in de omgeving van Het Kanaal regende het vanmorgen hard. De temperatuur is hier overal onder normaal. Over Scandinavië is de luchtdruk regelmatig biyven stygen, zoodat het hier liggende ge bied van lagen luchtdruk verder is opgevuld. Tegeiykertyd ontwikkelde zich over de Noor- sche zee een gebied van hoogen luchtdruk dat nog in beteekenis toeneemt. Tengevolge van de thans heerschende luchtdrukverdeeling is de wind langs de Noorsche kust uit Noordeiyke richtingen en draagt het weer hier een buiig karakter zonder dat groote hoeveelheden neer slag werden afgetapt .In Zweden veroorzaakte de opvullende depressie plaatselijk nog zwaren regen, waarbij ook onweer voorkwam (te Her- nösand viel 10 mM.). D. Blom Hzn. Tweede dag: 35 uuT: groote windhon- denrennen. georganiseerd door de 's-Ora- venhaagsche windhondenrenvereenlglng10 uur: schitterend vuurwerk op het terre'n. Het FanfaTegezelschap „Excelsior" uit Hoofddorp heeft zich bereid verklaard deze feesten met muziek op te luisteren. De Oranjefeesten te Abbenes. Gistermiddag werd te Abbenes op het iandgoed van den heer van Wierlngen nadat 's morgens de goedgeslaagde optocht met versierde voertuigen had plaats gehad het Oranjefeest voortgezet met eenige volksspelen zooals kaarshappen, wasch ophangen, stoelendans, ringrijden voor dames en heeren op tandem, sprietloopen voor heeren en kinderwagenraces voor dames. Het weer liet zich soms dreigend aanzien, doch het is droog gebleven, zoo dat de gezelligheid er in Weef en de spelen waarmede jong en oud zich kostelijk vermaakten ongehinderd konden plaats hebben en dan ook naar wensch van stapel liepen. Ook de na afloop hiervan gehouden ge- costupieerde voetbalwedstrijd was een ware attractie en viel bijzonder in den smaak. Bij de spelen en wedstrijden werd de ge zelligheid nog verhoogd door de muziek die in den zweefmolen gemaakt werd. Voor zijn echtgenoote en vier Jonge kin deren beteekent dit heengaan een grooi verlies .evenals voor zijn personeel, dat ln hem een humaan patroon verliest. LEIDSCHENDAM. Paard op hol geslagen. Tengevolge van het opwaaien van papier schrok ln de Veenestraat het paard van den melkhandelaar Hooymans en sloeg op hol. H sprone van den wagen, doch kwam te vallen en geraakte in de leidsels verward, welke gelukkig braken. Het paard rende daarop tegen een tweetal woningen brak een deurruit en beschadigde de verf van beide perceelen. Inmiddels hadden omwo nenden het paard tot stilstand gebracht. Gedurende Juli is ten postkantore al hier op de Rijkspostspaarbank Ingelegd f. 9694.28 (v.m. f. 13.146.32) en terugbetaald f. 11.990.73 (v.m. f. 15.573.46). Bij het te Voorthuizen gehouden zang- concours behaalde de Christ, Gem. Zang- vereen. Zajnglust alhier, directeur de heer Egberts uit Rotterdam een len prijs met 357 punten in de eere-afdeeling. In den nacht van Dinsdag op Woens dag omstreeks 4,15 uur werd plotseling de electriciteitslevering gestoord Na onder zoek bleek dat de oorzaak niet op eigen net doch in Delft gelegen was. Te ruim 6 uur ving de levering weer aan. Voor verschillende bedrijven als bak- Gezonde voeten met Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Pak tan 1 K.G. h 20 ctnr. t oldotndt taor 3 d 4 tvtlladtn. N V. KON NED ZOUT1NDUSTR1E BOEKELO. 3335 (lnsez. Med.ï muzlefcvereenlgingen ln Zuid-Holland zoo veel mogelijk te steunen. Dank bracht hij aan den bondssecretarts, den heer J .van Dijk welke tevens lid is van „A. K voor zijn vele werk in het belang der R.K muziekvereenlgingen. Hierna overhandigde hij den Burgemees ter Keyzer-Wisselbeker. Pastoor G. P. A. van Zuylen had alle waardeering voor deze vereeniging. welke steeds haar medewerking verleent bij Pries terjubilea en andere kerkelijke feesten en hoopte dat de parochianen dit zullen waar deren door hun finkncleelen steun Namens de R K Zangverecniging „St. Gregoriu.s" bracht, de heer F. N. A. Bcysens de gelukwensdhen over. Ter afwisseling werden eenige nummers ten gehoore geforacht, w.o. het vrije con coursnummer en „J>e rozenkrans" Het was een avond van kunstzinnig mu ziekgenot. waaruit de goede vooruitgang welke „Adolph Kolplng" onder haar be kwame leiding heeft gemaakt, bleek. Geslaagd te Den Haag voor het examen handelskennis L.O. de heer C. G. Mljnders alhier. s Avonds begaven jong en oud ^ch ^^ende deze storing een groote weder naar het feestelijk verlichte terrein, waar de vermakelijkheden en attracties aan velen nog enkele genotvolle uren ver schaften Er heerschte een prettige stem ming; allen keerden hoogst voldaan huis waarts. Het bestuur en allen die op eenigerlei wijze aan het welslagen van deze Oranje feesten hebben medegewerkt, kunnen daarop met voldoening terugzien. HILLEGOM. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacte de heer O. W. Verbeek alhier. LISSE. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Matige regen, matig. Z. wind Temp. 14 gr. C., 4 m.M. min. 13 gr. C.. neerslag Vlissingen: Betrokken, matig. Z.Z.W. wind; Temp. 14 gr. C., min. 13 gr. C. De Bilt: Betrokken, zwak, Z.Z.W. wind; Temp. 14 gr. C„ min. 11 gr. C., neerslag 1 mM. Groningen: Halfbewolkt. zwak, Z. wind; Temp. 14 gr. C.. min. 13 gr. C.. neerslag 2 mM. Maastricht: Betrokken, zwak. Z. wind; Temp 15 gr. C., min. 13 gr. C., neerslag 0.1 m.M. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: Zuid, zwak. 15 gr. C.. betrokken. Londen (Croydon): Z.. zwak, 13 gr. C., steed6 matige regen. Berlin: W., zwak, 16 gr. C., zwaar bewolkt. Marseille: N.N.W., zwak, 20 gr. C., mooi weer. Stockholm: W.Z.W., zwak, 15 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 14% gr. C. (58 gr. F.). ZEE. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Voor Vrijdag. Voorm. te 6 u. 05 min.; nam. te 6 u. 10 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De ZjJI". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 21.20 n.m. tot 4.53 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG- 3 Aug. op: 21 u. 37; onder: 8 u. 51. KATWIJK AAN DEN RIJN. Volkszangavond. Het bestuur der Oranjevereenlging heeft besloten een volkszangavond te organtsee- ren zoo kort mogelijk na de Blijde Gebeur tenis. De Harmonie Katwijk heeft hare Feestelijke bijeenkmst van „Adolf Kolplng" De R.K. Harmon leve reeniglng „Adolf Kol plng" vergaderde ln het gebouw van den R.K. Volksbond naar aanleiding van haar succes op het Bondsconcours te Stomp- wij k ö.d. 26 Juni J1. Wij merkten o.a. op pastoor G. P. A. van Zuylen, de kapelaans J. H. M van Ingen en W. A. Nicolaas, bur gemeester Keyzer uit Leidschendam, den heer Volgering, voorzitter van den Bond van Harmonie- en Fanffl re vereen igtngen ln Zuid-Holland, den heer Peters uit Rotter dam, burgemeester F. C. J. M. van Rljeke- vorsel, wethouder P. Warmerdam, de be sturen van den R. K Volksbond en de Zangver. St. Gregorius", de broeders van de Parochie der H. H. Engelbewaarders en vele anderen. De zaal bood een feestelljken aanblik. Voorin prijkte het vaandel van .Adolf Kol- NOORDWIJK AAN ZEE. Lijk van jongeman aangespoeld. Gistermiddag ls alhier aangespoeld het stoffelijk overschot van den 17-jarigen jon geman J L. wonende in de Paul Krugerlaan te Den Haag. Deze was Zondagochtend in Scheveningen gaan zwemmen en ls daarbij verdronken De vrienden van L. hadden aangifte gedaan bij den politiepost op het Stille strand van de vermissing van L. NOORDWIJKERHOUT. De Bloem bol len beurs. De BloemtooUenbeurs, welke gehouden wordt ln Hotel Gouwenberg, verheugt zich in een steeds toenemend bezoek. De pre- sentie-lljst werd geteekend door 200 per sonen, w.o. velen uit de omliggende bloem - mendorpen. Allen waren vol lof over de keurig versierde zaal met overal bloemen van allerlei soort. De handel was levendig, verschillende soorten werden verkocht te gen prijzen flink boven de minimum-prij zen. Het gebouw van de nieuwe bollenbeurs wordt alom geprezen daar het zulk een flinke ruimte biedt, ook voor zeer groote partijen. Kweekers en exporteurs waren allen voldaan over den goeden gang van zaken. Een collecte voor het Santos-fonds bracht ruim f. 45.op. Aan de R.K. Huishoudschool te Bergen (N.H.1 slaagde voor het einddiploma huis houdschool, me], H. Hulsebosch, alhier. HEDEN. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur Academisch Historisch Museum: In de va- c? - Maandag t/m Vrydag 9—12 en 2—5 uur. Z ag 912 uur. Toegang f. 0.25 met inbe- g: an Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni. Juli, Augustus _n September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.al 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos 's Maandags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 13, 4 of 5 uur. Entrée- 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 6 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 912.30 en 25.30 uur Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve s Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Ryksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 10—5 uur en van 1 Oct.1 April 104 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: 8 uur nam.: medewerking toegezegd; het geheel zal ping" met hare vele lauweren en vele onder leiding staan van den heer Couprie uit Leiden, directeur der Harmonie. Indien het Gemeentebestuur toestem ming geeft zal deze uitvoering plaats heb ben op het terrein voor „de Roskam". KATWIJK AAN ZEE. Uitslaande brand tengevolge van hooibroei voorkomen. Aan den reuk was het te bespeuren, dat in een groote hooiberg van den heer P Haasnoot, in de Bestevaerstraat het hooi aan het broeien was. Toen de temperatuur gepeild werd en deze 90 gr bleek te bedra gen. oordeelde de opperbrandmeester, de heer Herm Parlevliet het raadzaam het hooi te verwijderen. Gisteravond om 8 uur werd hiermede een aanvang gemaakt. Het was juist gezien om deze voorzorgsmaatre gelen te nemen, want nauwelijks had men 'n aanvang gemaakt om den hooiberg uit el kaar te halen, of het vuur yloeg er uit. Met twee slangen op de waterleiding werd op het smeulende hooi gespoten, zoodat een uitslaande brand voorkomen werd Gister avond om 11 uur was men nog druk bezig de groots hoeveelheid weg te brengen en werd nog steeds met twee stralen het hooi nat gehouden. Avondoefening met de Reddingboot. Het was verwonderlijk, hoe spoedig zoo velen op de hoogte waren, dat gisteravond om 10 uur de reddingboot der N. Z. H. R. M. in zee zou gaan. Ter hoogte van de Oude Kerk stond het lang voor tienen reeds zwart van de menschen en dat was evenzeer 't geval op het strand bij den afrit. Onder de vele aanwezigen bevonden zich veel bad gasten, voor wie dit een interes sante gebeurtenis was. Om het geheele schouwspel goed te kunnen gadeslaan stond op den dulnreep een schijnwerper opge steld, waarvan het licht door een hand dynamo werd voortgebracht. Opdat er bij het voorttrekken der paarden in de halve duisternis geen ongelukken zouden voor vallen, had de politie zorg gedragen voor voldoende ruimte om het wagenstel met de boot erop te kunnen laten passeeren. Toen de boot door de paarden van het wa genstel was afgetrokken, stapte de beman ning met ollejas, ziwemveisten en Zuidiwes- bloemstukken maakten een fleurig effect. Onder leiding van den directeur, Alb. v. d. Knaap, werd begonnen met een feeste lljken marsch, waarna wethouder P. War merdam de openingsrede hield. Na allen verwelkomd te hebben, wees spr. op het mooie succes door ,,A. K." behaald, het geen respect afdwingt. Alleen betreurde hij het, dat de belangstelling slechts nog matig is en hoopte dat de lósser ingezetenen deze vereeniging zullen steunen, dan kunnen we allen genieten van de door haar uit te voe ren concerten. Hierna danikte hij burge meester Keyzer voor zijn tegenwoordig heid en noemde hem den promotor voor de muziek vereer.igingen. In het bijzonder dankte hij kapelaan Nicolaas voor zijn ve len arioeld in het belang dezer vereeni ging. Voorts wensdhte hij den directeur en de leden met het behaalde succes geluk. Lisse, aldus spr.. kan trotsch zijn op „Adolf Kolping", daar deze de beste muzlekver- eeniging uit ons Bisdom is. Vervolgens werd een der concoursnium- mers. de Egmont ouverture ten gbhodre ge bracht, hetwelk door allen met de groot ste aandacht werd gevolgd en een lang durig applaus bewees wel, dat dit numimer perfect ten uitvoer was gebracht. Burgemeester van Ryckevorsel sprak hier na en het was hem een genoegen om den fraaien lauwerkrans, welke door den pastoor van Stompwijk was uitgeloofd, te overhan digen, Gelukwenschen richtte hij tot de directeur en werkende leden van ,A- K." die dit succes hebben bewerkstelligd. In 1930 werd het eerste succes behaald met een pun ten aan tal van 361 en thans met 369 punten, een bewijs, dat het muziekge- haüte is toegenomen. Ik ben verheugd, al dus de burgemeester, dat het muziekleven in onze gemeenite bloeit en vooral is dit voor de Katholieken van belang. Het ge meentebestuur heelt veel belangstelling voor de muziekvereeniging, getuige de Jaar- lijksche subsidiën. Een stormachtig ajpplaus brak los, toen de burgemeester zich aan meldde als donateur en aüs gave een in strument schonk. Weth. Warmerdam dankte den burge meester voor-het mooie voorbeeld, waarna de muziekvereeniging het „Lang zal hij le ven" speelde Burgemeester Keizer braoht in een gees tig speechje zijn felicitaties over en deed een beroep op allen om den R.K. Bond van OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Op den Warmonderweg zijn de dames A. M. de B. en A. T. F. B.. beiden wonende alhier, tijdens het wandelen aangereden door een motor, bestuurd door W. B. te Lelden. Voor beide dames liep dit ongeval niet gunstig af. Mevr .B. bekwam een gebroken rib, terwijl eenige andere ribben ernstig werden gekneusd. Zij ls, na onderzoek van Dr. Hugenlholte. per ziekenauto van v. Nieuwkoop naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Mevr. de B. brak haar linkerpols. De politie stelt een onderzoek in naar de oor zaak. Op den rijksweg nabij „de Drie Witte Palen" had tengevolge van het slippen gis teravond een autobotsing plaats, waarbij een drietal auto's was betrokken, resp. bestuurd door J. H. J. uit Groningen, J. K. te den Haag en G de K. te Leiden. De auto van J. H. J. was zoodanig be schadigd dat deze moest worden wegge sleept naar de garage v. d. Ameele. De ove rige auto's bekwamen lichte schade. De be stuurders kregen geen letsel. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch LX), de heer J. Swaak alhier. Luxor -Theater, Stationsweg „Bruidegom in angst". Eiken dag behalve Vrydags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam.: „Love affair'' Zondag van 27 doorl. voorstelling Op werkdagen van 25 uur Filmac-voorstellingen. Lido-Theater, Steenstraat 39: 2 uur 30 en 8.15 uur nam.: „My Lucky Star". Woensdag- en Zaterdagmiddag :2.30 uur. Zondag door! voorstelling van 2—7 en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag van i7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Fra Diavolo". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwyk aan Zee) „De geheim zinnige misdaad". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van 29 Juli t/m. 4 Au? a.s. waargenomen door de apotheken: Boek- wyt, Breestr. 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar- genomen door de Oegstgeestsche Apotheek. Wilheiminapark 8, tel. 26.274. RIJNSBURG. De leerlingen der Ned. Herv. Zondags school namen onder leiding van hun onder wijzers deel aan het kinder zendingsfeest te Oud-Poelgeest. De heen- en terugreis werd per boot gemaakt, terwijl de kinderen wer den onthaald. De leden van de Chr. Muziekvereeni ging „Wilhelmina" maakten een uitstapje naar Noord-Brabant, waar vele beziens waardigheden werden bezichtigd. Aan de R.K. Vakschool voor Meisjes verwierf mej. E. v. d. Eykel het diploma voor hulp ln de hulshouding; mej. C. Driebergen verkreeg het diploma costuumnaaien en mej. C. Wijsman dat voor avondoplelding. SASSENHEIM. Het badbedrijf in 1938. Het verslag van het badbedrijf toont wel een toename van bezoek, doch het verlies is nog groot n.l. f. 3.527.83. Het aantal enkele baden bedroeg 12.121 tegen 11.345 in 1937. Er werden 70 knipkaar- ten verkocht tegen 66 in het vorig jaar, 17 abonnementen (9 dames en 8 heeren) tegen 12 in 1937 en 70 maandkaarten tegen 35 vorig jaar. Aan 50 personen werd zwem- onderricht gegeven. In totaal zijn genomen 15.786 baden. De schuld op de Inrichting rustende be draagt thans nog f. 22.159.06, terwijl de boekwaarde f. 26.858.11 bedraagt. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Cornelia Maria, dr. van W. C. Smit en en W. M. van Dyk Johanna Maria dr. van F. van der Mey en M. A. van Schooten. Overleden: J. Vliem, 55 Jechtgenoote van P. F. van den Abeele M. M. Zandbergen. 72 U weduwe van H. Verdegaal. Ondertrouwd: H van der Heiden. 24 J. en J. Havenaar, 23 J. Th. Vink. 28 j. en G. Vos. 24 j. Getrouwd: M. Staring. 24 j. en J. Bette, 23 j. L. van Duyn, 28 J. en M. Staring, 28 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Krom. Fl. Schoutenstraat 23 J. L. Ammerlaan. Tyiloosstraat 30 G. W. Wesseling, Oosthaven 33 J. J. M. Rozema, Menneweg 15 C. M. van der Weyden, Klin kenberg 7 W. Vis. Zuilhofstr. 13 W. W. Broer. Zandslootkade 48 M. de Wit. Hoofd straat 388 P. van der Zee. Charbonlaan 13. Vertrokken: H. Smit, n. Texel, Lentevreugd E. 105 F. C. A. van den Bosch. n. Texel, Lentevreugd, E. 105 A. van Duyvenbode en gezin, n. Hoek van Holland. Slachthulsweg 136 A. C. Philippo, n. Heemstede. Heerenweg 64 G. Vaessen geb, Otte, n. Overveen, Kerkplein 18 E. zyerveld, n. Lelden. Rynsburgerweg 183 De stand der werkloosheid. In totaal zijn thans 48 werkloozen inge schreven, waarvan er 30 geplaatst zijn by de werkverschaffing of in het bollenpellen met toeslag. Het vorig jaar bedroeg het aantal werk loozen 52. Bij het bekend worden van de blyde gebeurtenis ln het Prinselijk gezin worden alhier kerkdiensten gehouden en wel des avonds te 8 uur. Indien het feit vóór 12 uur v.m. bekend is op denzelfden dag en na 12 uur op den volgenden dag. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus Albertus, z. van H. J. de Ruyter en A. A. Beyersbergen Adrianus Cor nells, z. van C. J. Gilissen en J. A. Straathof Apolonia Cornelia Maria, d. van J. G. van Noort en C. M. van der Meer Marjan, d. van J. Ankerman en A. C. Andriessen Maria Cor nelia Beatrix, d. van J. Slootweg en J. M. Bre- derode Peter Marius, z. van A. Toolens en M. P. Lamoree Jan Jacobus, z. van J. Blanke- spoor en G. van den Brink Josephine, d. van J. S. Galjart en A. H. Helmerhorst. Overleden: Hubertus Georg Heinrich SchrÖ- der, 57 j„ echtgenoot van C. C. S. Waltrup Gerhard van Olden, 70 j.. echtgenoot van E. W. M. Weynschenk Wljnanda Gerardina Lensvelt, 81 J„ wed. van H. P. Mutters Hen drik Willem Wouters, 54 J„ echtgenoot van A. van der Leiy Jan Lodewijk Bloemen. 82 J-. echtgenoot van M. J. M. Kramer. Ondertrouwd: T. J. Duyn en N. Langewis - M. J. van der Helm en S. Koning. Getrouwd: H. Thierrv en G. Boomsma F- H. Vlsman en A. H. J. Muller G. H. van Gorkom en C. Parlevliet A. G. L. Boomgaard en G. H. Beesems A. Westerman en H. Sie- pel L. T. de Vries en S. W. Langenberg s- Schllstra en E. van Dyk N. H. Onderwater en J. A. van Wissen A. U. van Heusden en N. S. Sundermeyer. ZEVENHOVEN. Voor beroep bedankt. Ds. C. A. van Harten heeft b'dinkt e"' het beroep naar de Ned. Herv. Gcm f Loenen a d. Vecht. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6