LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 2 Augusius 1929 Gemeenteraad van Noord wijk Uit de Rijnstreek SASSENHEIM. Het waterbedrijf in 1938. Het waterbedrijf heeft een winst opgele verd van f. 6.952.24, w.o. een bedrag van pl.m. f- 3.900, doordat de waterverbruikers 15.615 M3 minder water afnamen, dan vol gens het vastrecht is toegestaan. Ingekocht werd 111.475 M3 en afgeleverd 97.190 M3, zoodat er een waterverlies is van 14.285 M3 Het aantal verbruikers nam met 51 toe en bedraagt 1260. Het hoofdbuizennet heeft een lengte van 15.789 M. De distributieleiding in het Zuidelijk deel der gemeente levert nog steeds een verlies op. De schuld van het be drijf bedraagt in totaal f. 102.641.96. De hoe danigheid van het water was over het ver slagjaar goed. Op een eindpunt van de lei ding was het water een enkele maal niet helder, dit werd met spuien verholpen. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Jacobus, z. van N. J. Hoo- eervorst en P. M. Voortman Cornells Henricus Theodorus, z. van Th. J. Lek en M. E. van Straalen. Overleden: Gerardus Vork, 68 jaar. weduw naar van R. Blommestein. Ondertrouwd: D. Twaalfhovcn, 38 Jaar met C. Zevenhoven, 34 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. van Valkenburg van Wilnis C. M. Smits van Amsterdam. Vertrokken: C. A. Egberts naar Nieuwveen M. M. van der Hoorn naar Bovenkerk A. C. van der Hoorn naar Aalsmeer P. van dei- Haven naar Lelden J. C. Mol en gezin, naar Heemstede. Gedurende Juli werd in het Postkan toor alhier ingelegd f. 13.282.37 en terugbe taald f. 9340.15'. De speldjesverkoop ten .bate van S.A.N. T.OJ3. heeft ailhieT f. 51.50 opgebracht. Dc propaganda voor het Vuurtorenplan - Straat- in plaats van R ionlbelasting - Het nieuwe voetpad bij den Vuurtoren - Dc burgemeester 10 jaar in functie - Een hartelijke huldiging. VALKENBURG. Gisteravond heeft de eerste demonstra tie plaats gevonden met de motorbrand spuit, onder leiding van commandant Iter- son en den brandmeester den heer Bal. Vooral voor de jeugd was dit een „buiten kansje". Velen kwamen met een nat pak thuis. Burgemeester de Wilde was bij de oefe ning aanwezig. Spuit en ander materiaal verkeerden in beste conditie. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Antonius, Z. van A. War merdam en A. M. Zoet Adrianus Cornelia Maria, Z. van A. A. Heerings en A. J. v. d. Voord. Gehuwd: Wilhelmus Adrianus Heemskerk 22 J. van Noordwijk en Alida Adriana v. d. Meer 23 j. Petrus Johannes Langveld 31 J. van Llsse en Cornelia Petronella Alida Hermans 30 i. Hendrik Jozeph Renee en Wilhelmina Jo hanna Rip van Haarl.meer. Ondertrouwd: Marinus Cornells van den Aartweg 30 j. van Hillegom en Anna Johanna Werkhoven 27 j. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Margaretha, D. van Th. H. Does en H.A. Parlevliet. Gehuwd: Paulus Lagendijk 33 j. en Lena van Dijk 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. F. A. van de Ven en gezin, LeicLscheweg 453 MeJ. A. Zwanenburg, Noort- hevstraat 31 C. J. van Nieuwenhufjzen, Mo lenlaan 3 M. M. Verburgh, Veurscheweg 3 D. J. Roos. Hyacinthstraat 17 Mej. J. M. van der Zyden, echtgen. van G. H. Spiegeler. Burgem De Kempenaerstraat 16 J, van der Horst, echtg. van D. J. Duivenvoorden. Leid scheweg 540 J. J. de Roos, Willem de Zwij gerlaan 20 Francois E. Grooss. Beatrixstraat 3 Hester M. F. P. Prins. Voorstraat 39 Mej. H. Boom. Donklaan 16 D. Vreaebregt. echtg. van Verboom, v. Kempenstraat 25 P. Hijzelendoorn, Parkstraat 2 Mej. P. H. Vree burg, echtg. van P. J. C. Versteegen. Willem de Zwijgerlaan 1 C. A. Schrama en gezin, Van Kempenstraat 53 J. Holthuijzen, Papelaan 108 C. J. Anker. Leidscheweg 493 C. N. van Ruijven, Leidscheweg 144 J. van Houwelingen en gez.. Schoolstraat 40 E. F. M. Payers. Leidscheweg 39 C. G. van Llere en gezin, Haagweg 24. Vertrokken: Mej. C. G. Kok. naar Alkemade. Roelofarendsveen B. 66 A. J. Oosterwerff. n. Leeuwarden. Bagijnenstr. 52 P. Tilstra. n. Den Haag. Stille Veerkade 4 Mej. A. G. M. J. Schaap, n. Wassenaar. Eikenlaan 2 J. C. Koudtjs. n. Oegstgeest, Assendelftstr. 30 Wed. Hernerik, geb. S. Schroef, n. Leiden. Nieuwe Brugsteeg 25 L. Riel. n. Den Haag. Larix- laan 46 J. J. de Vreede. n. Leldschendam. Stompwjjkscheweg 54 W. A. J. Mens. naar Hoogwoud, Werkelaan C 59 F Hordijk, n. Dordrecht, Stcegoversloot 79 A. L. Ferretscn. r'. Leiden. Van der Hoevenstraat 7. Het aantal werkzoekenden ingeschre- Ten bij het agentschap der arbeidsbemid deling bedraagt deze week 82 mannelijke en 2 vrouwelijke personen, totaal 84, waar in 58 in werkverschaffing. Gevonden: Een kop van een rijwiel- lantaarn, een grijze ceintuur. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 u. WARMOND. Met been in de schroef. De heer v. R. uit Amsterdam wilde vanaf zijn boot onder een naast deze boot lig gend motorjacht door duiken. De schroef 'un de motorboot stond echter in werking tn de heed v. R geraakte met zijn been jn de schroef. Zijn been werd zwaar ge kneusd en hij moest ter verpleging in het ziekenhuis worden opgenomen, Burgerlykc Stand. Geboren: Johanna Maria. D. van a. v. Moor- J. a. de Vroomen Apolonia Wilhel- mina. D. van H. C. van Seggelen en J. Venne Hendrika, D. van H. G. Veldmaat en a. R. an Bodegraven Marianne Elf ride. D. van jJL de Vos en W. Ch. Wille Johanna. D. van werkhoven en G. de Mooy. Gehuwd: Th. H. Imming 25 j. en M. J. van 24 j. k. w. j. m. Peters* 29 j en w. van seggelen 27 j. uverleden: Johanna Mathilda Sweerls 78 j. tilsabeth Christina Zuur 16 j. Loop der bevolking. hPive5tiBd: J c. J. v. d. Kroft van Sassen- 7 -7* A. J. Rijk van Roosendaal M. C nian Voort van Alkemade M. E. H. Heyer- ns van Bussum P. J. v. Huis van Leiden 7 van Ark van Leiden C. Th. M. van N van Monster J Kaak van Hillegom J J ~9,udshoorn van Nieuwer-Amstel Th. 1-ftnJ van 's-Gravenhage A. M v. d. Tir= "mende van Alphen a, d Rijn - W. v. d Wtl- v» tn Vo°rburg. A. Xf kHenJ- A. v. d. Star naar Alkemade a- v. d. Geest n. 's-Gravenhage Th. W. Gistermiddag kwam de Raad van Noord- wijk bijeen; de heer Liefferink was met kennisgeving aiwezi-c sen aan raag van V.V.V. om een subsidie van f. 25 voor het vuurwerk werd toegestaan. De rekening van den Schoolartsendienst 1938 werd over gelegd en voor kennisgeving aangenomen. Als commissaris voor de Spaarbank voor Noordwijk en omstreken werd uit de can- didatuur Joh. van Konijnenburg (aftr.). Joh. Zijp en H, Kloos Jzn., de eerste ge kozen, met op één na alg. st. De voorzitter wees daarna een commissie aan tot onder zoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. Deze commissie, bestaande uit de heeren v. d. Wiel. Alkemade en de Mo nyé, kon zich hiermee vereenigen. Aan de stichting het Rijnlandsch lyceum werd een maximum subsidie van f. 50 per jaar per leerling toegestaan, voor het geval er zich Noordwijksche leerlingen mochten aanmel den. Het comité „Autotocht Ouden van dagen" zag zich een subsidie van f. 75 toe gekend voor een feestelijke viering wan neer het prinselijk gezin vergroot mocht worden, evenals de vorige maal. Ter propagandeering van het nieuwe vuurtorenterrein zullen 30 duizend zeskleu- rige folders worden gemaakt en verzonden naar binnen- en buitenland, consuls, mail schepen. etc., waarvoor een plan de cam pagne In elkaar wordt gezet door een Am- sterdamsch Reclamebureau, hetgeen tevens een drukkerij is. Hiervoor wordt een cre- diet van f. 2100 aangevraagd, in welk be drag blijkens een vraag van den heer Mo- nye nog geen verzendkosten zijn gecalcu leerd. Verschillende particulieren zullen ook hun medewerking verleenen; zoo stel de b.s. het „Huis ter Duin" zijn adressy steem geheel ter beschikking. De heer Vogelaar informeerde of dit drukwerk in Noordwijk kon worden uitgevoerd; toege zegd werd de mogelijkheid alsnog te on derzoeken. Tevens adviseerde hij op het terrein flinke mooie borden te plaatsen, waaruit blijken kon dat het terrein als bouwgrond te koop was. Aangenomen z.h.s. Eenzelfde lot onderging een voorstel om het nieuwe gedeelte boulevard gesloten te verklaren voor alle rijverkeer. De heer De Vreede bepleitte nog om zoolang de bou levard achter de duinen nog niet bereden kon worden, het wandelpad voor rijwielen open te laten, waartegen de heer Monyé zich ernstig verzette; ook B. en W. gevoel den er niets voor. In verband met de L. O.-wet 1920 werd een gewijzigd systeem vergoeding aan bijzondere scholen in wer king gesteld, waarbij de vergoeding per leerling voor 1938 werd bepaald op f 14.84 per leerling. Het voorstel personeelsbezetting bij den Dienst van Openbare Werken, hetgeen in de vorige vergadering was teruggenomen, kwam thans wederom ter tafel. Zoolang de van tijdelijk tot vast aan te stellen technische opzichter geen diploma's bouw kundig opzichter of gelijkwaardig diploma bezit, zal hij voor de laatste twee der vier periodieke verhoogingen niet in aanmer king komen. Voor de rest bleef het voor stel van den vorigen keer gehandhaafd Het werd thans aangenomen, zoodat de heer Van Vliet bevorderd werd tot directeur van Gemeentewerken zonder opslag, de heer Pijlman hoofdopzichter met f. 200 ver- I hooging en de heer Theunissen, technisch opzichter op een netto salaris van f. 38.23 I per week. Bij de hierover gevoerde discus- sies zeide de heer Van der Meer gehoopt te hebben op een uiteenzetting in hoeverre i een niet meer uitvoeren van werken in eigen beheer de personeelsbezetting aan j Openbare Werken zou beïnvloeden. De heer De Vreede meende in strijd met de I opvatting van den voorzitter dat niet uit voeren van werken in eigen beheer wel degelijk Openbare Werken zou ontlasten, maar achtte de tegenwoordige bezetting j niet overdreven. De heer Vogelaar wensch- I te bij benoemingen aan Openbare Werken j bij voorkeur naast diploma technisch op zichter ook het diploma waterbouwkundig opzichter, zoodat niet iedereen benoembaar I zou zijn en wij slechts zeer bekwame amb tenaren zouden krijgen met voldoende theoretische scholing. Daarna kwam ook het ontwerp Straatbelasting wederom ter tafel. Ditmaal werd het gewijzigd z.hs. aangenomen, zoodat universeel de rioolbe lasting wordt afgeschaft en hiervoor in de plaats komt een straatbelasting, ten bedra ge van 4°/o van de belastbare opbrengst. Op dezen regel bestaan geen uitzonderingen voor pensions of kweekers. De heer Monyé vond den sprong voor diegenen, die tot nu toe niet in de rioolbelasting waren aange slagen wel wat groot. B. en W. deelden echter mede, dat deze straatbelasting wel geen lang leven beschoren zal zijn. Als de Rioolwaterzuivering gaat werken, zal er wel anders het mes moeten worden in gezet. De heer De Vreede sprak tijdens de rond vraag over de Van Wely kiosk bij den vuurtoren. Nu het pad gedeeltelijk klaar is. vindt hij de plaats waarop men beslo ten heeft te bouwen, minder juist, het mooie riante uitzicht over zee en horizon zal ernstig worden geschaad; spr. bepleitte de plaats opnieuw te bezien. Hij twijfelde er niet aan of ook andere Raadsleden zou den van hetzelfde gevoelen zijn en hij bleek inderdaad niet misgetast te hebben. Hij wilde de plaats eens laten uitzetten en dan de zaak bekijken. Uit de opgaande .stemmen meenden wij met vrij groote ze kerheid te mogen voorspellen, dat de kiosk een andere plaats zal krijgen. De voorzit ter wees er op. dat de pachter zich aan echter terug zou kunnen trekken, maar deze zal zich de vette kluif wel niet laten ontgaan, zoodat men daar nog zoo bang niet voor was. Op de vraag van den heer Vogelaar of Defensie geen bezwaar had gemaakt tegen het bouwen ter plaatse, antwoordde de voorzitter ontkennend. Echter bleek niet duidelijk of er wel aan Defensie gevraagd is, of er bezwaren bestonden. De heer Mo nyé had een heel lijstje voor de rondvraag. Allereerst gaf hij zijn misnoegen te ken nen over het verleenen van vergunning voor het houden van een kermis op ge meenteterrein. Verder wees hij er op. dat het aanbren gen van prikkeldraad langs het nieuwe voetpad na alle ellende, die men daarmede pas heeft doorgemaakt, onbegrijpelijk was. Hij had zich tijdens een straffen wind er van overtuigd hoe gevaarlijk het voor de kleeren der wandelaars was en hij raadde aan. ook thans het prikkeldraad te verwij deren. Verder wees hij op een gevaarlijk plankier bij den afgang tegenover de Noordzeestraat. Ook de heer Vogelaar be treurde de kermis. Hij wees op art. 172 der Gemeentewet, waarbij de Raad medezeg gingskracht heeft over het gebruik van gemeentegrond, zoodat de Raad hierin had behooren te worden gekend. Aangaande het prikkeldraad aan den nieuwen boule vard, zeide hij. dat het nooit de bedoeling geweest is om daar permanent prikkeldraad te houden; maar omdat men zoo'n haast had met openen heeft men er zich tijdelijk mee beholpen. Was het het plan om har monicagaas aan te brengen, thans spint men op nog iets wat nog fraaier zou kun nen zijn en waaromtrent men advies beeft gevraagd. De heer De Witt verklaarde, dat wel is waar B. en W. toestemming hebben gege ven, hetgeen nog niet insluit dat ook hij voor gestemd heeft. Hij bewondert en waardeert de Ver. „Hulp in de Huishou ding", waarvan dit uitgaat, maar niet de manier waarop deze aan geld tracht te komen. De voorzitter erkent dat over de uitgifte van den grond de Raad wel ge polst had kunnen worden, maar men kan voor alles wat gevraagd wordt, toch geen raadvergadering beleggen. Het zou tot een zeer hooge uitzondering zonder precedent beperkt blijven en op zijn initiatief zal het 's Zondags stil zijn; alles zal gedaan worden dat het ordelijk op de kermis toegaat, ter wijl het goede doel toch ook wel een woordje je meespreekt. Daarna richtte de voorzitter zich tot de vijf scheidende Raadsleden, aangezien het de laatste zitting van dezen raad geweest was. Hij betreurde de afwezigheid van oud-wethouder Liefferink, welke 20 jaar lang In dit College heeft zitting gehad. Vaak had hij met dezen den degen ge kruist maar hij was er van overtuigd, dat hij het Gemeentebelang volgens zijn op vatting steeds voorgezeten had. Ook oud wethouder Van der Wiel heeft 20 jaar trouw gediend, terwijl oud-wethouder Van Eeden nu ook vertrekt. Beiden waren in functie toen hij hier het glibberige pad van burgervader betrad en hij had vooral in de eerste maanden van zijn burgerva derschap zeer veel van hen geleerd. De heeren Bulk en Vink hebben weliswaar maar één periode als raadslid gezeten, maar beiden hadden toch ook op hun wijze medegewerkt aan de belangen der gemeente. De heer Van der Wiel dankte voor al het hartelijke, dat hij steeds had mogen on dervinden. De heer Van Eeden herinnerde er aan, dat het heden juist 10 jaren geleden was. kende men de persoon van den Ier beeedigd werd. Toen hij benoemd was, kende men den persoon van den nieuwen burgemeester niet en toen hij met de tram aankwam hadden beide wethouders door het gordijn gegluurd. Toen zij den nieuwen burgervader ont dekten, zei zijn College „Met dien zal het wel gaan" en het was inderdaad gegaan. Spr. blijft steeds een prettige herinne ring houden aan zijn lidmaatschap van den Raad. Ook de heeren Bulk en Vink spraken een kort afscheidswoord; de laat ste voelde zich nog erg jong en hoopte, dat het nog géén afscheid voor altijd zou zijn. Daarna nam wethouder De Witt het woord om den burgemeester te danken voor alles, wat hij ondervonden had en om hem te fellciteeren. Daarna volgde sluiting, waarna tot slot de eerewijn werd rondgediend. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannigje, D. van J. Blom en C. Kom Johan, Z. van K. v. Donk en J. de Jong Alma. D. van J. A. van Elk en Fr. S. Schultz Wilhelmina Arie, Z. van M. D. Groenevelt en M. N. Krakenburg. Overleden: F. W. Heemskerk 67 j., weduwe van C v. Dolder Neeltje Gabriels 78 j.. we duwe van H. v. d. Oest J. de Bruin 66 j., weduwnaar van A. Hijink. Loop der Bevolking. Vertrokken: Naar Den Helder. P. M. v. Zeijl, matroos-kleermaker. Op het te Maarn gehouden zangcon cours behaalde het meisjeskoor van de chr. zangver. „Sursum Corda" in de eere-afd. een 2en prijs met 286 pnt.. en het kinder koor in de 2e afd. een len prjjs met 322 pnt. Voor vereeniging en directeur, den heer van Beek, uit Woerden, een mooi succes. BODEGRAVEN. Voor het diploma Mulo slaagden onze plaatsgenootenJo van Dorp. Jannie Sna- tersse te Bodegraven en G. Vesseur te Zwammerdam. In totaal zijn thans 12 van de 13 candidaten geslaagd en slechts 1 al gewezen. Bij K.B. van 25 Juli 1939. is aan den heer B Verhagen, rijksveldwachter-briga dier-titulair alhier verlof verleend tot het aannemen van de hem geschonken gouden medaille der Kroonorde van België. BOSKOOP. Door de afd Rozen commissie van de Ver ..Boom- en Plantenbeurs" is na her haalde keuring over veld toegekend een certificaat van verdienste aan de nieuwe roos „Rosa Moysse-Climbing American Beauty, eigenaar de heer H J. Hendriksen alhier. Ladrak n .'s-Gravenhage Th. v. Steyn n. Leiden M. Sikklng n. Leiden G. Schrler n Llsse J. A .J. G. v. d. Eynde n. Zierikzec J. C. Janssen n. Leiden W. Wilkens n. Leid- schendam P. J. de Minjer n Katwijk E. M. A. Zwetsloot n. Leiden A Musger n. Duitschland. De heer de K uit 's-Gravenhage heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een bootmotor De politie stelt een onderzoek in. De hier gehouden collecte ten bate van het Groene Kruis heeft f30.20 opgebracht. De heer B de G. uit Den Haag kwam bij het stoeien zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn rechterbeen brak. Hij is ter verple ging in het ziekenhuis opgenomen. Te Utrecht slaagde voor het examen Engelsoh akte L.O., mej. Annie Stijnman, alhier. WASSENAAR. De a.s. Nationale Bloemententoonstelling:. De voorbereidingen voor de op Duinrell te houden Bloemententoonstelling van 6 tot en met 10 September a.s. zijn thans in vollen gang. Wanneer wij de verschillende inzen dingen eens nagaan, zal er zeer veel moois te zien zijn uit alle deelen des lands, zoodat de tentoonstelling haar naam alle eer aan zal doen. De grootste sensatie zal ongetwij feld de allernieuwste Begonia van de firma Baardse uit Aalsmeer zijn, die op deze ten toonstelling haar debuut maakt. Een zeer merkwaardige verschijning met haar groote dubbele bloemen, die als een kameleon van kleur verwisselen, en die geheel rijp de meeste overeenkomst vertoonen met thee rozen. Men moet deze opvallende planten jezien hebben, om ze ten volle te appre- cieeren, doch het lijdt geen twijfel, of zij zullen ieders bewondering wekken. De allernieuwste Dahlia's zullen verder de aandacht trekken w.o. een prachtige collec tie halskraag Mignons van de gemeente Den Haag. De speciale Dahliatuin, die op het buitenterrein is aangelegd staat er uit stekend bij en de bloei zal tijdens de ten- toonstelllngsdagen zijn hoogtepunt berei ken. Voor bezoekers van dc tentoonstelling zal tevens gelegenheid bestaan om het ge- heele landgoed Duinrell te bezichtigen. Aanrijding. Op den hoek van Zuylen van Nijevelt- straat hoek Berkheistraat, werd de 18-j. mej. H. alhier, bij het oversteken aangere den door een auto, bestuurd door S. uit Den Haag. Hij werd tegen den grond ge slingerd en liep daarbij verwonding-en op aan het hoofd. Na voorloopig te zijn ver bonden is zij naar het St. Elisabethzieken- huis ter verdere behandeling overgebracht, j Het jaarlijksche Concours ^ippique. Op 12 en 13 Augustus a.s. zal op het land goed Duinrell het jaarlijksche concours- hippinue worden gehouden, waaraan weder verschillende bekende ruiters zullen deel nemen. I Door de muziekvereemgmg „Excelsior" zal bij gunstig weer op Donderdag a.s. op het Burchtplein een concert worden ge geven. ZEVENHOVEN. Schietwedstrijd B. V. L. De B. V. L. hield een schietwedstrijd. De heer J. V. Angevare won den wisselbeker met 195 p. van de 200, terwijl de heer H. P. de Groot de medaille won met 192 p., de 3e pr. werd toegekend aan den heer L. v. d. Meer met 191 p. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Koller van Alphen a. d. Rijn M. v. d. Broek van Wilnis. Vertrokken: Wed. I. van Peet en kinderen n. Utrecht A. C. v. d. Hoost n. Alphen a. den RUn W. Jansen en echtgenoote n. Nieuw veen. ZOETERWOUDE. Een zwerver ziek aangetroffen. De zwerver L. W. R., gedomicilieerd te Rot terdam. gevoelde zich onwel. Hij was wat gaan rusten aan de grasberm op het Utr. Jaagpad. Een voorbijganger ontdekte later dat hij te water was geraakt en haalde hem op het droge. Hij waarschuwde den veld wachter. Deze achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De Eerste Hulp dienst uit Lelden werd gewaarschuwd en deze vervoerde den zwerver per ziekenauto. Vergadering der Wilhelminavereeniging. In café „Ik leer nog" aan den Hooge Rijn dijk vergaderde de Wilhelmina-Vereeniging. Er waren slechts acht leden aanwezig. Het eenige agendapunt was liquidatie der veree niging. Alle aanwezige leden voerden hier over breedvoerig het woord. De meeningen verschilden zoodanig, dat er geen meerder heid tot opheffing kon worden verkregen, zoodat de Wilhelmina-Vereeniging voorloo pig blijft bestaan. Vijf der bestuursleden traden af onder het motief, dat er naar hun meening niet voldoende belangstelling voor de vereeni ging wordt getoond. De goederen en de kas gelden werden daarna overgedragen aan een commissie, bestaande uit de heeren W. C. de Groot, W. Tijssen, K. v. d. Vliet en N. Zwetsloot. De laatste fungeerend als secre taris. Deze commissie zal overwegen, dit jaar nog een kinderfeest te organiseeren. De voorzitter, de heer H. J. van Mil, die ook afgetreden was. wenschte de commis sie veel succes toe. Hierop volgde sluiting. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag as. n.m. te T/> uur ten Gemeentehuize bijeen. 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2 Ingekomen stukken 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener annuïteite-'.een'.nc groot f. 100 000 tot dekking der koster ar, ver betering van tertiaire wegen. 4 Als voren tot verkoop aan de Provincie Z.H. van een LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. J. WIJTENBURG, HaarLstraal 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn., Hooge woerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Janvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN, K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. HAZERSWOUDE. Reisje der Geref. Meisjesvereeniging „Hulda". Onder leiding van mej. Bol heeft de Ger. Meisjesvereeniging „Hulda" per autobus een reisje gemaakt naar Amsterdam, waar een bezoek aan Artis werd gebracht. Het gezelschap, bestaande uit 22 dames heeft dien dag volop genoten en keerde 's avonds hoogst voldaan huiswaarts, nadat ook nog eenigen tijd aan de Vink was vertoefd. Gedeeltelijke asfalteering van den Voorweg Door verschillende opgravingen in den Voorweg in verband met herstellingen aan de waterleiding en mede door slijtage is men er toe overgegaan, genoemden weg opnieuw te asfalteeren. Echter zal slechts de helft vernieuwd worden, terwijl de andere helft het volgend jaar aan de beurt komt. Aanbesteding. De aanbesteding door het bestuur van den polder Rijneveld, betreffende den bouw van een schutsluis, sluiswachterswoning, brug en bijkomende werken, onder leiding van den architect, den heer J. Dekker, leverde 32 inschrijvingsbiljetten op. Laagste in- schrijfster was fa. Groen en Bregman te Benthuizen voor f. 28.556 en de hoogste in- Rijnschrijver Van Beieren van Alphen aan den Rijn voor f. 42.000. De raming was f. 33.500. Onder voorwaarde van goedkeu ring door Ged. Staten werd het werk aan de laagste inschrijfster gegund. De Chr. Oranjevereeniging. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zal de Chr. Oranje Ver eeniging een feestavond geven In het Gym nastieklokaal der Ohr. School op het Dorp, waar een historisch stuk wordt opgevoerd, dat ongeveer lVs uur in beslag zal nemen. Het ligt in de bedoeling van het bestuur dezen feestavond op Donderdag 31 Aug. en Vrijdag 1 Sept. te geven, waarbij de bewo ners van het Oostelijk deel der gemeente op den eersten avond zullen worden uitge- noodigd en die uit het Westelijk deel op den Vrijdagavond. De collecte, gehouden voor den gewa- penden dienst in de Nederlanden heeft al hier opgebracht f. 11,61 $4. tweetal schuren en lijkenhuisje, met bijbe- hoorenden grond. 5. Als voren tot het Be schikbaar stellen van gelden voor feestvie ring in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. 6. Id. tot overdracht van een gedeelte van den Vliet- weg aan het Rijk, voor den aanleg van den Rijksweg 4b, zijtak Oegstgeest. 7. Alsvoren tot wijziging der gemeente-begrooting 1939. 8. Aanbieding Gemeente-rekening 1938 en benoeming eener commissie van onderzoek. 9. Verzoek van het Hoofdbestuur van den Bond van Chr. Politie-ambtenaren in Ne derland. tot wijziging der „Verordening Veldwachters", in verband met kindertoe slag-regeling, met voorstel van B. en W. 10. Verzoek van diverse polderbesturen in zake overname van de „Witte Brug", met voorstel van B. en W. 11 Behandeling be lasting-reclames. 12. Rondvraag. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdakte de heer M. Bos alhier. Gevonden: een regenjas en twee regen pijpen en een zilveren armband Te bevra gen bij den gemeente-veldwachter aan den Rijndijk. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De speldjescollecte voor het Opvoe dingsgesticht Valken-heide" te Maarsber- gen heeft alhier opgebracht f. 17.30. De collecte ten bate van het Fonds v. d. Gewapenden Dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht f. 10-26 LEIDERDORP. De voor heden uitgeschreven raadsver gadering is wegens verschillende omstandig heden uitgesteld tot Zaterdag 5 Augustus as. des voormiddags te kwart over tien. De heer L. C. Snel, plaatsvervangend hoofd van den luchtbeschermingsdienst en hoofd van den brandweerdienst, heeft ais zoodanig eervol ontslag verkregen, wegens het aanvaarden zijner benoeming als lid van den Raad voor de periode 1939 tot 1943. Hoewel aan deze functies geen bezoldiging verbonden is, heeft hij gemeend ontslag te moeten vragen, om mogelijkerwijze moei lijkheden voor zijn raadslidmaatschap te voorkomen. LEIMUIDEN. Aanbesteding. Alhier is aanbesteed het bouwen van een rijwielloods en de uitbreiding van de con- I sistoriekamer achter de Ger. Kerk alhier. De inschrijvers waren: Voor schilderwerk D. L. Hakker f.233.— en D. Zemel f.287.—. Voor metselwerk G. C. Charlet f. 2068 id. timmerwerk M. J. Kempenaar f. 1460. id. loodgieterswerk A. J. Vlasman f240. i id. electriciteitswerk C. Heuzen f 292.al- I len alhier. Burgerlijke stand Gehuwd: W. P. Verkade en N. Kroon. De Burgemeester is van verlof terug gekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7