U KOMT GENIETEN Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSarï Maandag 31 Jufi 1939 Polo-tournooi om den Horthybeker Twee nederlagen voor Nederland Tragisch ongeval te Voorschoten „De Ronde van Katwijk aan Zee" Chr. School voor U.L.O. PETER SPEE phenomenaai orkest, Café-Restaurant Nieuw Brittenburg Droevig ongeval te Hazerswoude Uit de Rijnstreek Zaterdagmiddag is het wereld-waterpolo- tournooi om den Horthybeker in het bad Groenendaal te Doetinchem aangevangen. Prins Bernhard arriveerde tegen drie uur en werd het bad binnengeleid door den voorzitter van den Kon. Nederlandschen Zwembond, den heer J. de Vries en den bur gemeester van Doetinchem, den heer W. P. J. Duval Slothouwer. Vervolgens stelden de deelnemers aan het tournooi zich op tegenover de eere-tribune, waarna de verschillendde volksliederen ge speeld werden. De voorzitter van de inter nationale federatie, de heer Drigny (Frank rijk) sprak de beste wenschen uit voor het tournooi en de heer De Vries bracht een woord van dank aan Prins Bernhard voor zijn bereidwilligheid om het beschermheer schap van het tournooi te willen aanvaar den en aanwezig te willen zijn bij het tour nooi. Hierna verklaarde de Prins met enkele woorden het tournooi voor geopend. HONGARIJE—NEDERLAND 4—1 Ons nationaal team verloor hierna van den bekerhouder Hongarije met- 4—1. De jeugdige Nederlandsche ploeg was door goede techniek en grootere snelheid het meest in den aanval, doch een tekort aan schotvaardigheid stond een beter resultaat, dan nu werd behaald, in den weg. Het Hongaarsche spel was bovendien vooral in de eerste helft zeer ruw, waartegen onze ploeg niet bestand was. Nederland was aanvankelijk in het offensief, totdat Hongarije door een twijfelachtige be slissing van den Franschen scheidsrechter Thier rv de leiding kon nemen. Van Overhaagen werd ernstig gehinderd en hij probeerde langs zijn tegenstander te zwemmen en de scheidsrechter beschouwde dit als een fout van onzen landge noot. Hongarije kreeg een vrijen worp te nemen waaruit midvoor Nenieth. scoorde. Er volgden ook periodes, waarin de Nederlan ders geenszins de minderen waren van de Hon garen. zy waren sneller, maar schoten niet hard en zuiver genoeg. Van Aelst had pech door te gen de paal te schieten, terwijl van Rootselaar tot tweemaal toe te lang wachtte met schieten om nog eenig succes te behalen. Onverwachts vergrootten de Hongaren de score. Toen Neder land even aarzelde by het overnemen, kwam de midvoor vrij en passeerde Paerl. Het was jammer, dat de wedstrijd ontaardde in een vrij ruwe party, waarbij Hongarije physiek in het voordeel was. In het tweede gedeelte van den wedstrijd kwamen enkele kansen voor de Hol landers, maar Rootselaar reageerde wederom te langzaam. Intusschen was een Hongaar uit het water gestuurd wegens het te vroeg wegzwem men en uit een vlotte combinatie van Van Overhaagen en van Aelst, wist de laatste een schot onbereikbaar in den hoek te plaatsen. Op nieuw werden enkele spelers aan den kant ge zet. Van Aelst doelpuntte nog eens, doch wegens afzetten werd dit doelpunt geannuleerd. Ook Stam moest het water verlaten wegens een fout jegens Nemeth, die de kans benutte en den stand op 31 bracht. Ook het vierde en laatste doelpunt werd door Nemeth gemaakt. Een verrassing was hierna het utstekende spel der Italiaansche ploeg, een nieuweling in de reeks der beste zeventallen van Europa, welke mogen kampen om den fraaien wisselbeker van den Hongaarschen regent. De Italiaansche spe lers lieten frisch spel zien, waarby handig ge bruik werd gemaakt van de snelheid van den midvoor Ghira. De Italianen verdienden het 44 gelyke spel tegen Duitschland volkomen. De wedstrijd BelgiëFrankryk eindigde 2—2 gelyk. waarby Frankryk iets meer kreeg dan het toekwam. Gistermiddag werden de wedstryden voort gezet. BELGIE—NEDERLAND 5—3. De wedstrijd tusschen België en Nederland, welke het eerst gespeeld werd, is op verdiende wyze door de Belgen met 53 gewonnen. Ook in deze match bleek dat België vooral in tac tisch opzicht een betere ploeg had, zoodat het voordeel, dat Holland had wat snelheid betreft, genivelleerd werd. Bovendien sprongen onze landgenooten op onzekere wijze met hun kan sen om. waardoor de langdurige periode van overwicht, welke zy hadden, geen resultaat op leverde. Nederland nam door middel van een houdbaar backhandschot van Van Aelst de lei ding, doch zeer kort daarop kon Coppieters met een strafworp de partyen op geiyken voet bren gen. Hoewel onze landgenooten weer spoedig in den aanval kwamen wisten zy geen succes te behalen; integendeel door Coppieters, die zeer productief was. nam België de leiding. Inmiddels was de Duitsche scheidsrechter, Hofmann door de groote handigheid der spelers genoodzaakt onze landgenooten Stam en Den Hamer, en de Belgen Coppieters en Rigaumont voor eenigen tyd uit het water te sturen. Kort na het begin van de tweede helft beging Overhaagen de onvoorzichtigheid den Belg Issele vry te laten, waardoor deze in staat gesteld werd van vry grooten afstand het derde doelpunt voor zijn ploeg te scoren. Het woord was daarna weer aan Nederland, daar Van Aelst op onver wachte wijze den achterstand kon verkleinen, maar België liet zich de overwinning niet ont gaan en Coppieters bracht den stand op 42. Tegen het einde nam de spanning toe. Stam wist op prachtige wyze een derde Nederlandsch doelpunt te scoren en reeds hoopte men op een gelyk spel, toen Coppieters het leder in het Ne derlandsche net wist te plaatsen en daarmede den strijd besliste. Evenals bij het vierde doel punt ging de Nederlandsche doelverdediger Paerl, bij dit doelpunt niet geheel vryuit. De stryd tusschen Hongarije en Italië, welke hierna volgde, stond op een hoog peil. Aan beide zyden werd met veel enthousiasme gespeeld, waardoor de stryd zeer spannend en fraai is geweest. De Duitsche scheidsrechter Dahmen hield de touwtjes strak en wist daarmede te voorkomen, dat het enthousiasme ontaardde. De Hongaren hebben de overwinning uit het vuur weten te sleepen, maar 't was een dubbel tje op zyn kant. Reeds by het begin bleken de part-yen volkomen tegen elkaar op te wegen en het duurde dan ook geruimen tijd voordat Re- met in staat was Hongarije de leiding te bezor gen. De snelle Italiaansche midvoor Ghira zorg de er echter voor dat rust met gelyken stand inging. Kort na de pauze wist dezelfde speler zijn land zelfs een voorsprong te geven. Respec- tievelyk Kisleghy, Nemet en Brand! zorgden er daarna voor den stand op 42 ten voordeele van Hongarye te brengen. De Italianen kwamen hierna geducht opzetten en toen Ghira het der de Italiaansche doelpunt scoorde, leek alles nog mogelyk. Hongarye wist evenwel stand te hou den en met 43 den wedstrijd te winnen. Duitschland bleek te sterk voor Frankryk en won verdiend met 52. KRING WEDSTRIJD VAN BURGERWACHTEN. Door den kring „Duinland", waartoe be- hooren de Burgerwachten van Katwijk, Rijnsburg, Oegstgeest. Valkenburg, Voor schoten en Wassenaar, werden selectie wedstrijden gehouden op de schietbanen te Katwijk, teneinde uit te maken welke vijftallen deel zullen nemen aan den Ge westelijken wedstrijd, die elk jaar in Sep tember in Den Haag gehouden wordt, Voor dezen wedstrijd in tijdvoren, was, zooals gewoonlijk, veel belangstelling. Deel genomen werd in de Veteranenklasse en in de klassen A. B. en C., resp. 6 schoten in 30 35, 40 en 50 sec. Terwijl in den loop der week de overige Burgerwachten reeds hadden gestreden, werd Zaterdagmiddag de kamp aange bonden door de deelnemende vijftallen van Katwijk en Wassenaar en had na afloop in de Cantine de prijsuitreiking plaats. De uitslag was: Veteranen: Rijnsburg 252 p. in 142 sec Klasse A. Oegstgeest I 254 p., 140 sec.; 2 Voorschoten H 252-162; 3. Voorschoten I 250-155 4. Valkenburg 242-162 5. Rijns burg I 233-160 6. Katwijk 233-160 7. Was senaar 229-155 en 8. Rijnsburg II 216-156. Klasse B 1. Rijnsburg 224-162; 2. Kat wijk 223-188 en 3. Oegstgeest 220-178. Klasse C. 1. Katwijk I 230-226 2. Oegst geest I 217-170; 3. Rijnsburg 217-198; 4. Katwijk n 196-227 en 5. Oegstgeest II 179-195. In den personeelwedstrijd werden de vol gende prijzen behaald: Veteranenklasse: 1. H. Ravensbergen, Rijnsburg 56-29 2. J. v. Iterson 55-28 Klasse O.: 1. C. Kok. Oegstgeest 57-27 2. A. Nek, Oegstgeest 56-29 3. W. Meijer, Voorschoten 55-30; 4. H. Imthorn, Valken burg 55-34 5. J. v. Iterson, Rijnsburg 55-34; 6, J. Noort, Voorschoten 54-28; 6. C. v. Delft, Rijnsburg 53-25; 7. C. v. Klaveren, Oegstgeest 52-27 8. R. v. Mullingen 52-30; 9. J. v. d. Does. Wassenaar 52-31; L. Lely- veld. Voorschoten 51-32; 11. J. Slingerland Katwijk 50-29; 12. C. v. Leeuwen, Katwijk 50-30. Klasse B: 1. B. v. Iterson, Volkenburg 52-34; 2. P. Noort Pzn., Valkenburg 51-34; 3. P. Zijlstra, Rijnsburg 51-40; 4. Jhr. von Weijler, Wassenaar 50-29 5. A. v. Delft. Rijnsburg 50-40 6. D. T. Yperlaan, Voor- schotens 50-37. Klasse C.: 1. A. B. Wesseloo, Voorschoten 55-36 2. L. Burgers, Oegstgeest 54-36 3. W. Versteeg. Oegstgeest 53-33 4. J. R. Bloot, Katwijk 53-41; 5. A. Profijt, Oegst geest 51-35; 6. E. v. Wensveen, Katwijk 50- 45 7, B Slots, Wassenaar 49-39; 8 H. Scheele, Katwijk 49-40 9. D. Tijsterman, Rijnsburg 48-34; 10. W. Vooijs, Rijnsburg 48 39; 11 A. den Hollander, Katwijk 47-40; 12 W. Slots, Wassenaar 47-41. Daar de Baljuw van den Kring „Duin- land", mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, burgemeester van Katwijk verhinderd was, reikte de voorzitter der Katwijksche Bur gerwacht, de heer B. J. Thijssen, met een toepasselijk woord de prijzen uit. Spreker dankte de wedstrijdcommissie en de bur gemeesters van Oegstgeest en Katwijk voor het beschikbaar stellen van een medaille, welke resp. gewonnen werden door H. Ra vensbergen van Rijnsburg en C. Kok van Oegstgeest. Spr hoopte, dat een volgend jaar de wedstrijden weer onder dezelfde gunstige omstandigheden gehouden kun nen worden. EEN DOODELIJKE DUIKSPRONG. Gistermiddag omstreeks kwart over vier heeft nabij „Allemansgeest" onder Voorschoten een ernstig ongeluk plaats gehad, dat wederom een jong leven heeft gekost. Enkele jongelui waren in de Vliet aan het zwemmen nabij een stapel boomen. die in een situk weiland waren opgestapeld en deze stapel hout werd door één der zwem mers, den 19-j. H. v. M. gebruikt om er af te springen. Waarschijnlijk is hij bij zulk een duiksprong met zijn hoofd tegen de basaltglooiing aangekomen, want na zijn sprong werd hij als drenkeling uit het water gehaald, met een zeer groote wond aan den schedel. Onder leiding van dr. C. J. Kerkhof heb ben leden der E H B O., bijbestaan door eenlge watersportbeoefenaars, die toevallig in de omgeving waren, een paar uur ge tracht met kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuurstofapparaat, de levensgeesten op te wekken, hetgeen helaas niet heeft mogen baten Ten slotte is het stoffelijk overschot voorloopig overgebracht naar ..Allsmansgeesrt". Als tragische bijzonderheid vernamen wij nog, dat de ouders van dezen jongeman met vacantie op reis waren en men zou pro- beeren deze ouders te bereiken. Ter plaatse werd het slachtoffer geeste lijke bijestand verleend. om moest Mozes nu scheiden van zijn volk en moest hij zijn plaats afstaan aan Jozua, die het volk binnen zou leiden in het beloofde land. Bij dit afscheid nu sprak Mozes tot het volk dat het op God moest vertrouwen en in Hem gelooven en niet de afgoden dienen. Mozes mocht niet ingaan in het aardsche Kanaan. maar ging vol vreugde in in het Hemelsche Kanaan. dat Beven is. Mozes was maar een schaduw beeld van Christus, die gesproken heeft: „Ik ga heen om u plaats te bereiden in het Vaderhuis met de vele woningen." Na de predikatie werd gezongen Gezang 50 3 en 4, waarna de heer Lefeber per soonlijke woorden van dank sprak tot den kerkeraad, kerkvoogden, notabelen, collec tanten, voorlezer, organist en koster, als mede tot de catechisanten en verschillen de vereenlglngen der gemeente. Ten slotte richtte hij zich tot de gemeente zelf en wenschte haar veel zegen toe en hoopte dat allen maar tot God zouden gaan met hun nooden en zorgen, want Hij heeft zelf gezegd: „Komt allen tot Mij, die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven". Ouderling D. Schrier dankte namens den kerkeraad den heer Lefeber en memoreer de al hetgeen deze voor de Gemeente ge daan heeft, waarna de gemeente den schei dende toezong Ps. 134 3. De heer Lefeber dankte de Giemeente voor zijn zegenbede en wenschte haar wederkeerig Gods zegen toe. Deze plechtige ure werd besloten met het mooie vers: „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen". Na den dienst was er gele genheid persoonlijk van den heer Lefeber afscheid te nemen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. NOORDWIJK. De Voetbalvereeniging „KATWIJK" organiseert op Maandag 7 Augustus a.s., des avonds om halfacht, een WEDLOOP De door het Bestuur van V.V.V. het vorige jaar geschonden FRAAIE WISSELBEKER is wederom de inzet van dezen wedloop. Aangifte tot deelname tot en met 5 Augus tus ajs. aan het Bureau van V.V.V.Badstr. Inleggeld 35 cent. 4292 HjET BESTUUR. VOORSTRAAT 86 - KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd voor het Mulo-diploma A: Adrie Volker, Ada Minnee, Corrie Bone faas. Albert v. Duyn, Leen v. d. Marei. Huub v. d. Marei, Kees Korpelshoek, Jan Hoogendoorn, Jans Hageman. Afgew. 3 cand. Geslaagd voor het Mulo-diploma B Klaas Maan, EUy Bergman, Corrie Hou- waard. Janny Kuypers, Riekje Liesveld, Gerrit Doets, Wim Schoonenberg. Afgew, 1 candidaat. 4287 Tot 5 Aug. nog gelegenheid tot het aan geven van nieuwe leerlingen bij het H. d. S. Duinoord 71. HAARLEMMERMEER. 0u4e man aangereden. Zaterdagavond omstreeks 11 uur werd op den Ringdijk nabij den Spaarnwouderweg een oude man, de bijna 68-jarige C. B., die daar rechts van den weg liep en bij het na deren van een personenauto vermoedelijk een paar stappen naar links deed. door dit motorrijtuig aangereden en tegen den grond geslingerd. De chauffeur, die krachtig rem de en direct stopte, doch een aanrijding niet meer kon vermijden, hielp den man die aan het hoofd en een been gewond bleek te zijn in zijn wagen en bracht hem naar zijn woning, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen: zijn toestand, die zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien werd naar omstandigheden bevredigend ge acht. Feestelijke intocht van twee priesters. Zaterdagmiddag had te Nieuw Vennep onder groote belangstelling en begunstiging van mooi weer de feestelijke intocht plaats van de tot de parochie in dit dorp behoo- rende en te Oudenbosch tot priester gewijde gebroeders de heeren M. en C. Tulen. Van den hoek Venneperweg-IJweg af, begaf de stoet, die begeleid werd door de Venneper Ruiters, en het R.K. Harmoniekorps „Cres cendo" uit Hillegom, zich naar de Parochie kerk, waar eenige bruidjes zich aansloten, door de parochianen het welkomstlied werd gezongen en pastoor Wennen een rede uit sprak, gevolgd door een plechtig Lof. Gis teren werden door de heeren Gebrs. Tulen, nadat zij door het comité en de bruidjes van hun woning naar de kerk waren begeleid, een plechtige H. Mis en Stille H. Mis opge dragen. waarna pastoor Wennen een feest rede hield In de St. Josephschool werd een drukbezochte receptie gehouden en had tenslotte een plechtig Lof plaats. KATWIJK AAN ZEE Druk Badgastenbezoek. Het was Zaterdag druk aan het Tram station met de aankomst van badgasten. De A.T.O. bestelauto's reden onophoudelijk met goederen om te bestellen door het dorp. De volgende weken zal onze bad plaats op haar drukst zijn! zorgt dat U terugkomt. KATWIJK AAN ZEE. 4319 Geslaagd te Bergen voor het examen Nijverheidsonderwijs <R K. Huishoudschool) mej, C. M. van Eeden alhier. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is het 4-jarig zoontja van den heer Nic. de Gelder te Hazerswoude in een onbewaakt oogenblik te water ge. raakt en verdronken. De pogingen die aan gewend werden om de levensgeesten op te wekken, bleken helaas vruchteloos. De dok ter, die spoedig ter plaatse aanwezig was, kon slechts den dood constateeren. RIJNSBURG. Ge«n reductie voor hotels en pensions. Gelijk bekend, werd in de laatste verga dering het voorstel van B en W. tot in voering van een straatbelasting (ter vervan ging der huidige rioolbelasting) aangehou den, aangezien uit den raad bezwaren rezen tegen de uitzondering, die B. en W. voor gesteld hadden voor de hotels en pensions. Van deze panden met een hoogere opbrengst dan f. 1600.zou een kleiner percentage (2V2%) worden geheven dan voor alle an dere bebouwde eigendommen (4%). B. en W. hebben nu dit privilege geschrapt en komen thans met een voorstel om van de belastbare opbrengst van alle bebouwde eigendommen 4% te heffen. Geref. Vrouwenvereen. „Tryfosa". Deze Vrouwenvereeniging heeft per tou ringcar onder leiding van mevr. van der Loo een excursie gemaakt naar de Gero fabrie ken te Zeist waar het geheele bedrijf in oogenschouw werd genomen. Daarna is een rondrit gemaakt door de boschrijke om geving. Voor het examen M.U.L.O. is geslaagd mej. H. v. d. Eykel, alhier. Van den R.K. Nijverheidscursus te Oegst geest zijn diploma's uitgereikt aan de da mes: B. Kralt, A. Kromhout, B. Mulder, A. Noort, G. van Starkenburg, N. van Tilburg en M. Timmers, allen alhier. Naar wij vernemen is de benoeming van den heer L. Kampen tot Rijksveld wachter alhier, ingetrokken. SASSENHEIM. Tot kweekelinge met akte aan de Chr School te Abbenes ls benoemd mej. C. Boon alhier. BIJEENKOMST BOND VAN CHR. FABRIEKS EN TRANSPORTARBEIDERS. De afd. Koudekerk a. d. Rijn van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders vergaderde te Koudekerk. Na opening door den voorzitter gal de heer C v. d. Wal, hoofdbestuurder, een uit eenzetting van de actie in de Rijnstreek. Hij besprak eerst wat met deze actie werd be. doeld, n 1. de regeling van de arbeidsvoor waarden en vastgelegd in een Collectieve Ar beidsovereenkomst. Wij worden genoopt, aldus spr., om aan elke fabriek afzonderlijk de actie te voeren. Hieraan wordt nu uit- voering gegeven. Er zijn reeds fabrieken, waar overeenstemming werd bereikt. De di rectie van .Nieuw Werklust" noodigde ons uit voor een bespreking en dit wettigt de hoop, dat ook hier een oplossing wordt ver kregen Ook in andere fabrieken is reeds principieel overeenstemming bereikt. In Koudekerk, waar besprekingen zijn aange vraagd, is het nog niet tot besprekingen ge komen. Wij zullen nu nogmaals een schrij ven aan deze directies richten. Met groote belangstelling werd van het verloop van deze actie kennis genomen door de vergade ring. Een aantal ongeorganiseerde arbeiders gaf zich op als lid van de organisatie. ALPHEN. De heer W. den Hertog bedankt ais raadslid De heer W. den Hertog Azn., hoofd van den Alarmeeringsdienst der Luchtbescher ming heeft als zoodanig ontslag aangevraagd hetgeen hem inmiddels is verleend. Hoewel de heer den Hertog geen bezoldiging voor deze functie ontving, heeft hij gemeend in verband met zijn benoeming als raadslid te moeten bedanken, teneinde moeilijkhe den te voorkomen, voor het geval mocht blijken dat genoemde functie niet ver- eenlgbaar is met het Raadslidmaatschap. Geslaagd te Bergen voor het examen Nijverheidsonderwijs iR.K. Huishoudschool) mej. F. M. Brinkman, alhier. Onze plaatsgenoot A. van Nes. brug wachter aan de Gouwebrug wordt met in gang van 15 Augustus a.s, in gelijke functie overgeplaatst naar Lexmond. Mej. van Drunen, onderwijzeres an de Martha-Stichtlngschool, slaagde te Rot terdam voor de hoofdakte L.O. Onze plaatsgenoot de heer G. Foppen, fitter aan de Water- en Lichtbedrijven al hier is benoemd tot directeur van de Gas fabriek te Tholen. Deze promotie verdient temeer waardeering. daar de heer Foppen de benoodigde kennis in zijn vrijen rijd heeft verzameld. De heer G. M. Monsjou. onderwijzer aan de Chr. School Jan Nieuwenhuizenstr, slaagde te Rotterdam voor de hoofdakte L.O. ALKEMADE. LEIDSCHENDAM. Brand in vuilnisopslagplaats. In de vuilnisopslagplaats van de gemeen te is weder eens brand uitgebroken. De brandweer is van des ochtends 9 uur tot des middags 5 uur doende geweest om het vuur meester te worden. Voor het examen lingerienaaien enz. slaagden aan de R.-K. modevakschool de dames L. van Heiningen, T. Hofland, N. Horters, J. Halverhout, M, van Kuieren, L. Nieuwenbroek, C. Roodenrys, M. v. Vliet, M. Vreeburg en N. Weerdenburg. VALKENBURG. Geslaagd concert. Begunstigd door mooi weer gaf Valken- burg's Harmonie Zaterdagavond een concert in het plantsoen. Een hartelijk applaus van het talrijke publiek na elk nummer be loonde de muzikanten voor hun prestaties. Meerdere van zulke concerten zullen zeker op prijs gesteld worden. In de vacature aan de afd. Sociale Za ken ter gemeente-secretarie alhier, ont staan door de benoeming van den heer P. Bos te Lisse. is voorzien door de benoemtn? van den heer E. Zwartelé. tot dusver vo- lontair-schrijver aan deze afdeeling. Tot volontair-schrijver is benoemd heer P de Jong te Roelof arendsveen. LISSE. AFSCHEID VAN DEN HEER P. A. LEFEBER Als hulpprediker bij de Ned. Herv. Kerk. Gisteravond heeft de heer P. A. Lefeber, hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier afscheid genomen wegens het aan nemen van het beroep naar de Ned. Herv. Kerk van Exmorra bij Bolsward. Het kerk gebouw was tot in de uiterste hoeken bezet. Na het zingen van Ps. 36 vers 2 en 3 werdens de Twaalf Artikelen gelezen en Deuterononium 31 vers 1 tot 13. Nadat de heer Lefeber in gebed was voorgegaan, me moreerde hij de ziekte van den vorigen predikant. Het scheiden valt zwaar, maar als God roept, hebben wij aan Zijn stem gehoor te geven. Aan den anderen kant echter is er ook weer vreugde, dat de ge meente van Lisse na zoo een korten vaca- turetijd weer een eigen herder en leeraar zal mogen ontvangen in ds. Jac. Th. van Veene, die het op hem uitgebrachte beroep aannam. Gezongen werd Ps. 138 vers 1 en 4. Als tekst had spr. gekozen Deut. 31 6 „Weest sterk en hebt goeden moed, vreest niet en verschrikt u niet voor hun aangezicht; want het is de Heere Uw God die met u gaat, Hij zal u niet begeven noch verlaten." Spr. schetste den levensloop van Mozes. van den tijd af dat hij nog was in de woes tijn, om ten slotte te '-c men aan de gren zen van het beloofde 1, waar hij echter niet binnen mocht gaan, daar hij God ongehoorzaam was geweest toen het volk Israël dorst had en hij niet tot de rots gesproken had maar er op geslagen. Daar- WASSENAAR. Kinderfeest Oostdorp en Omgeving, Door zeer mooi weer begunstigd heeft Zaterdagmiddag j.l. het kinderfeest van de Buurtvereenig.ru Oostdorp en Omgeving plaats gehad. Nadat de ruim 400 kinderen zich op het Havenplein hadden verzameld, werden zij in optocht met muziek geleid naar den gemeentelijken speeltuin, waar zij al dade lijk een tractatie in ontvangst hadden te nemen. De voorzitter sprak een woord van welkom, speciaal tot de vertegenwoordigers van de Ver. Wassenaar Vooruit, de heeren jhr. W. K. von Weiier en mr. Blom. Later arriveerden de bescheimheer, wethouder D. T. Ruys met echtgenoote en wethouder van Moorsel, die door den voorzitter eveneens hartelijk werden toegesproken. Mevrouw Nolles vertoonde d e poppen kast en goochelde, waarbij de jeugd zich uitstekend vermaakte, onderwijl zij zich de verder uitgereikte limonade goed liet smaken. Bij het naar huls gaan werd aan ieder kind nog eeri stuk speelgoed uitge reikt. Aanriijding. Op den hoek Rijksstraatweg-van der Oudermeulenlaan had een aanrijding plaats tusschen de auto bestuurd door van V. uit Velthuizen en den motorrijder M. uit Den Haag, waarbij laatstgenoemde tegen den grond werd geslingerd en zijn 37 jarige echtgenoote een wond aan haar linkerbeen en ontvellingen aan het gelaat bekwam. Nadat haar eerste hulp was verleend, is zij per taxi naa, naar woning u\ei gtu-aiiil Diefstal tijdens het zwemmen. De heer S. uit Den Haag en mevr. B„ een Engelsche dame, die tijdelijk in Den Haag vertoeft, hebben aangifte gedaan van dief stal van een fototoestel ter waarde van f. 360. Ook een horloge en enkele andere artikelen zijn ontvreemd. De diefstal is gepleegd toen beiden aan het Wassenaarsche Slag aan het zwemmen waren. Tgn nadeele van H. uit Leiden werd alhier een horloge gerold. BOSKOOP. Voor het examen, afgenomen door de Ver. tot bevordering van Industrie- en Huishoudonderwijs voor meisjes „St. Anna slaagden alhier de dames: Voor lingerie: Agatha Koter, Cornelia Koot, Nellie Out, Dora van der Werf, Ha zerswoude; Alle Kompeer, Nel de Lange. Sjaan Moerings, MIentje Straver, Mam Toor, Josien Verbakei en Marie van Zuy len, Boskoop. Voor costumière: Sjaan van der roei, Hazerswoude; Corrie Blom, Catrien Bonte koe, Lena Bosman. Bertha Kompeer, Truus Kuyf, Mientje van Leeuwen, Dora Looman en Stien Vermeulen, Boskoop. HAZERSWOUDE. DE NIEUWE HERV. CHR. SCHOOL. De voltooiing nadert. De bouw van de nieuwe Hervormde Christelijke school nadert zijn voltooiing. Alles wordt er op gezet de opening t®15™" na de groote vacantie te doen plaats het- ben. Menigeen die reeds een kijkje in nieuwe school heeft genomen, kon er oen van overtuigen, hoe mooi en degelijk all» wordt. Van de nieuwste vindingen en me thoden is bij alles gebruik gemaakt, w bouw getuigt van goeden smaak; teer■en fijn zijn de verschillende kleuren. De schooi wordt een waar sieraad voor de gemeente. Verwacht wordt, dat de in gebruik ne ming zal plaats hebben op Donderdag.' September a.s. en dat deze plechtighem gehouden zal worden in „Salvatori", waar na een bezoek aan de schooi gebracht rij worden. Onder deskundige leiding kan men dan de school bezichtigen. Daartoe worn aan ieder belangstellende de gelegenhew geboden. ZOETERMEER. Meisje door auto aangereden. Op den Zegwaartschenweg alhier had een verkeersongeval plaats, dat gelukkig goedj? afgeloopen. Het dochtertje van den heer J- M. liep al spelende achter een kar om df weg op, toen juist een auto passeerde. H kind liep tegen de auto aan en werd o' den weg geslingerd, waar het bleef lig?' Beide plaatselijke doktoren die in de naou heid waren, verleenden de eerste gene„, kundige hulp. De kwetsuren zijn niet cm stig; de toestand van het meisje is gun»"»' 4—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8