Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Vrijdag 28 Juii 1939 Gemeenteraad van Leimuiden NOVA-THEATER Honderd mannen en één meisje WEERBERICHT. DEANNA DURBIN in De Vliegende Duivels AGENDA SCHOOI,ARTSENDIENST IN DE BOLLENSTREEK. District „Hillegom en Omstreken'*. Uit het verslag van den Schoolartsen- dienst over 1938 blijkt weder, dat deze dienst in een behoefte voorziet en dat het medisch toezicht op de schoolkinderen door de ouders en verzorgers op hoogen prijs wordt gestetd. Blijkens het verslag staan 52 scholen met 9749 leerlingen onder het toezicht van den Schoolarts. Daar het niet mogelijk is al deze kinderen systematisch te onderzoeken worden voornamelijk de leerligen, die tot de Lagere Scholen worden toegelaten of die scholen verlaten, volledig onderzocht. In 1938 bepaalde dit volledige onderzoek zich tott 2571 leerlingen, terwijl in totaal 3442 kinderen een onderzoekbeurt kregen. Slechts de ouders van 4 kinderen opperden tegen dit onderzoek bezwaren voorwaar een zeer miniem percentage en een bewijs hoe zeer men instemt met het geneeskundig schooltoezicht. Teneinde zich zooveel mogelijk te laten voorlichten worden bij dat onderzoek steeds de moeders of de verzorgers der kinderen uitgenoodigd. Hun opkomst was groot; deze bedroeg n.l. 98 °v Van de on derzochte kinderen werd gemiddeld één op de tien naar den huisarts voor behan deling verwezen. Merkwaardig is het dat dit blijft. Zooals reeds in het veslag van het voige jaar is medegedeeld heeft de gemeente Lis- se een schooltandarts aangesteld. Deze heeft in 1938 een aanvang met zijn werkzaamheden gemaakt en is begon nen met de behandeling der gebitten van de kinderen, welke de eerste klasse van de Lagere school in die gemeente bezoeken Voor de moeilijkheden, waarvan in het vorig jaarverslag melding werd gemaakt, om de achterlijke kinderen behoorlijk on derwijs te geven, is een bevreaigenae oplos sing verkregen. Hoewel de stichting van een R K dagschool voor achterlijke kinderen riet kan doorgaan, omdat voor den finan- cieelen opzet geen goedkeuring kon wor den verkregen, kunnen de achterlijke kin deren uit dit district in de toekomst op de scholen voor buitengewoon onderwijs te Haarlem en te Leiden worden geplaatst. Aan het einde van het verslagjaar was de Schoolarts druk bezig met de Immum- satie tegen diphtherie voor te bereiden. Met deze onvatbaarmaking is veel tijd gemoe.d .et.'-c. om de scholen, in samenwerking met de huis artsen. terwijl de bewerk'ng 2 maal met een tusschenruimte van 3 weken, moet ge schieden Wanneer daarmede echter be reikt is, dat de kinderen in de toekomst voor deze ernstige ziekte gespaard blijven, dan is de tijd daaraan besteed ruim be loond. DE GEMEENTEREKENING AANGEBODEN. DE GEMEENTETOREN EN DE NED. HERV. KERK - Barometerstand HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van J. D. van Mars bergen en T. A. van den Bosch Aren. z. van C. van 't Hof en W. van Breenen Marinus. z. van M. de Jong en G. Colijn Pranciscus. z. van A. Teeuwen en D. Vermeeren Wilhel mus Jacobus, z. van J. Glas en S. J. Hensing Jenneke. d. van G. de Koter en M. van Neuren Elisabeth, d. van Jb. van Huizen en W. Kamp Adriana Margaretha. d. van A. Piet en M. Eveleens Pieter Johannes, z. van D. Sloter- dfjk en M. van Huis Jan. z. van E. M. Spreeuw en W. Stroomer Antonia. d. van C. Kamer man en A. van Zundert Theodorus, z. van D. P. Hofmans en A. G. Franck Petrus Cor nells. z. van A. H. P. Clemens en M. J. van Kampen Elizabeth, d. van H. van der Lult en W. J. Kinkel Hubertus Martinus, z. van J. Berkhout en A. P. M. Proost Rudolf, z. van W. Frie en A. F. E. Hoogenberk Levenl., z. van L. Tameris en M. Visser. Ondertrouwd: Frederik Bouwman. 28 .1. en Aaltje Klootwijk. 23 j. Cornells Spaan. 29 j. en Jacomlna van der Voet. 23 j. Jacobus van Limpt. 30 j. en Flora Kagchelland, 30 j. Wil lem de Vries. 27 j. en Hendrika Vos. 23 j. Klaas Koolhaas. 27 j. en Jacoba Bokhorst. 20 J. Hendrikus Johannes Vermeulen. 22 j. en Lucia Sofia Pecht. 16 j. Jan Hulsbos. 26 J. en Cor nelia Jonker. 24 jaar. Gehuwd: Wilhelmus Silvester Vogel. 29 j. en Cornelia Apolonla Visser. 28 j. Nicolaas Wou- terus Antonius Stokman. 32 j. en Catharina Granneman. 29 j. Andries Aginus Kloos. 26 j. en Alida Johanna van Lent. 21 J. Leonar- dus van Duren. 25 J. en Neeltje Hofer, 22 j. Bernard Jan ter Brugge. 27 j. en Johanna Eel- tjes. 29 j. Jan de Vries. 31 J. en Beerendje Johanna Dekker. 26 j. Jacobus van Splunter. 30 j. en Neeltje de Koning. 28 j. Dirk Jan van den Heuvel. 25 j. en Neeltje Kroon. 23 J. Johannes Overbeek. 27 j. en Johanna Helena Boogert. 23 j. Overleden. Johannes Petrus Cornells Jansen. 2 weken. z. van M. Jansen en Th. Grimbergen Bernardina Elisabeth Bakker. 18 j. ongeh. Arie Rulghaver. 34 j.. echtg. van M. Vermeer Pancras van Leeuwen. 85 J., echtg. van M. Landmehr Johann. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmlddkg 2 uur: 768. MJITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De oceaandepressie blijft stationnair in het Westen. Randstoringen aan haar Zuidzijde de den de luchtdruk dalen tot in de Golf van Biscaye. Er vormt zich een verbinding van deze depressie over de Noorsche zee met een vlak gebied van lagen luchtdruk over het Noorden van Scandinavië. De zware regens der depressie bleven beperkt tot Ierland. In Engeland en Schotland vielen onbeduidende hoeveelheden regen. Het gebied van hoogen luchtdruk over het vasteland breidt zich naar het Zuiden en Oos ten uit. In de Zwit-sersche Alpen is in den mor gen alle bewolking verdwenen en de isotherm van 0 graden ligt eenige honderden meters hoo- ger dan gisteren (Saentis 1. Jungfraujoch 3 graden celcius). In centraal-Europa is het nog koel. in midden Scandinavië blijft het warm. In het Westen steeg de temperatuur overal. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: lichte regen, zwak. Z.W. wind. Temp 17 gr. C., min. 16" gr. C., neerslag 0.3 m-M. Vlissingen: zwaar bewolkt, matig. Z..Z.W. wind. Temp. 16 gr. C., min. 15 gr. C. De Bilt: lichte regen. zwak. Z.W.W. wind. Temp. 15 gr. C., min. 11 gr. C., neerslag 0.3 m.M. Groningen: zwaarbewolkt, zwak. Z.Z.W. wind. Temp. 17 gr. C.. min. 12 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, zwak. Z.Z.W. wind, Temp. 16 gr. C., min. 13 gr. C. Buitenland (8 uur voorin.) Parijs: Windstilte, 13 gr. C., fraai weer. Londen (Croydon): Z.Z.W. wind, zwak, 16 gr. C., opklarend na lichte regen. Berlijn: W.N.W., matig. 16 gr. C.. mooi weer. onbewolkt. Nice: N.N.O., zwak. 22 gr. C., fraai weer. Stockholm: N.N.O., matig. 20 gr. C., fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. <59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. (65 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 2 u. 28 min.; nam. te 2 u. 51 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Vrijdag: 9.31 nam. tot 4.43 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 28 Juli op: 18 u. 51; onder: 2 u. 42. HILLEGOM. Aanbesteding van de bioscoop. Het te bouwen City-theater Is in Flora aanbesteed. Architect is de heer C. de Groot. Hoogste inschrijfster was de firma S. de Vries te Zaandam voor f. 20.800. laagste de firma Nijman en Rusman alhier voor f. 14.066. De begrooting was f. 15.000. De gunning volgt later. De HJUegomsche Beurs werd door 145 personen bezocht. De handel was levendi ger. De verbouwde expositieruimte werd voor het eerst in gebruik genomen. Een mooie collectie Dahlia's was te zien, terwijl de fa. gebrs. Van Buggenum uit Beverwijk een tweetal soorten Gladiolen toonde. KATWUK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van W. Guijt en J. Sip Piet Hein, z. van C. Admiraal en N. Kloos Leuntje Teunisje, d. van J. van der Marei en J. K. Ouwehand Teunis Adrianus. z. van T. van Dujjvenbode en N. van der Bent Maaike Johanna Hendrika. d. van B. Hoek en P. C. Damsteeg Helena, d. van A. van Dijk en A. Varkevisser Jan. z. van D. van Duijn en M. Guijt. Overleden: Agada Meljvogel. 3 weken, d. van A. Meijvogel en M. van der Meel Dirk Mar tinus v. d. Gugten. 70 j.. echtgenoote van P. v. Egmond Cornelia Catharina Weidema. 86 j., weduwe van S. Peljeur Levenloos aangege ven kind van A. H. Belinfante en R. M. Abes Jacoba van Schle, 73 J. Getrouwd: L. van Kampenhout en C. M. van der Does J. A. Muldere n M. van Daalen. Ondertrouwd: M. Harteveld. Jaagpad 3. Rijs wijk Z.H. en M. Gujjt A. van der Boog en M. J. van Rijn W. van der Boon en M. van der Plas G. J. Hoge woning en J. Rhjjnsburger KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd uitstapje. Evenals andere jaren maakte ook thans de Chr Meisjesvereenlglng „Bid en Werk" een uitstapje, dat uitstekend geslaagd is. Reeds vroeg vertrok men uit Katwijk. Eerst ging het naar 's Hertogenbosch, waar de St. Janskerk bezichtigd werd. Vervolgens naar Breda, waar in het Mastbosch de lunch werd gebruikt. Op den terugweg werd de nieuwe brug aan den Moerdijk bezichtigd. Te Rotterdam werd nogmaals halt gehou den en gedineerd. De reis werd besloten met een bezoek aan een speeltuin. Dankbaar voor den genotvollen dag arriveerde men weer hier. Tuinbouwoverzicht. Een tijdvak zooals thans achter ons ligt, heeft men In den tuinbouw volgens alge- meene opinie, nog niet meegemaakt. Zóó mat en down, en zóó slechte prijzen voor alle producten waarvan eenigen aanvoer was, kan men zich niet herinneren. De in ternationale gespannen toestand met als gevolg zeer onvoldoende uitvoer, zal er het noodige wel aan hebben bijgedragen. Bospeen, waspeen, vroege aardappelen en Eigenheimers vormen thans de hoofdpro ducten. Artikelen van meer ondergeschikt belang zijn b.v. kroten, sla, doppers en was peen. De aanvoer van bloemkool was van geen groote beteekenis. Tot voor enkele da gen was de prijs van bloemkool redelijk n.l. van f. 8 tot f. 12 voor de eerste soort, doch de verlaging kwam spoedig en bracht de noteering op f. 5 tot f 9 voor 1ste soort en f. 2.50 tot f. 3.70 voor de tweede kwaliteit. De financieele uitkomst is lang niet loo- nend. Zeer slecht ging het met de bospeen. Als gevolg van de redelijke uitkomst vorig Jaar is er voor dit seizoen buitengewoon veel peen uitgezaaid, veel meer dan ooit tevoren doch totnutoe was het een fiasco. Zomer- peen is een artikel dat veel kost van pro ductie, landhuur, mesten, wieden, bossen en aanvoeren. Een minimumprijs van f. 2.50 per 100 bos geeft dan ook veel verlies voor den tuinder. Tot heden ging de massa voor den minimumprijs en draaide zelfs door. Vrachten vol gingen naar het vee in de De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den wethouder, loco-burgemees ter de heer J. van Dam. Onder de inge komen stukken bevond zich een schrijven van Ged. Staten, waarbij goedkeuring wordt verleend aan de vernieuwing van ae brug over de Drecht aan den Bilderdam; een schrijven van het Hoogheemraadschap van Rijnland, waarbij eveneens vergunning werd verkregen tot vernieuwing van deze brug. Na voltooiing van het werk aal door Ged. Staten f.2500 worden overgemaakt. Op voorstel van B. en W werd besloten tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in de begrootingen dienstjaar 1938 en 1939. Hierna werd de gemeenterekening dienst 1938 aan den Raad aangeboden, met een batig slot op den gewonen dienst van ruim f.4300 en een nadeelig slot op den kapl- taaldienst van f. 2100 Tot leden van de commissie, belast met het onderzoek der rekening werden aangewezen de heeren J. de Rijk. P. Rietdijk en W. Koot. Mededee- ïing werd gedaan van een schrijven van het bestuur van den Griet- en Vriesekoop- schen Polder van 26 Juli 1939. waarbij de Raad erop attent wordt gemaakt, dat de overstort in het Oosten, die van hout is, niet voldoet. De ingezetenen doen daar ter plaatse wat zij willen: zij hebben het dorpswater graag op een laag peil en sloopen zoodoen de steeds een gedeelte van dezen overstort. Deze wijze van handelen brengt op den duur zeer ernstig gevaar mede voor de fundeeringen van alle binnen de kom van het dorp liggende gebouwen. Aangezien de overstort in onderhoud bij de gemeente is, dringt het polderbestuur er met klem op aan. om heel spoedig den houten over stort te doen vervangen door een van ge wapend beton. Als deze overstort van ge wapend beton is. aal het ten eenenmale uitgesloten zijn, dat de ingezetenen der gemeente het waterpeil eigenhandig kun nen verlagen. De Raad kon er zich mede vereenigen, dat de wateroverstort ge maakt wordt van gewapend beton. Schrij ven van de Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente van 26 Juli. waarbij deze doen toekomen een afschrift van een door den heer W. Maarse. architect te Aalsmeer, op gemaakt rapport omtrent de fundeeringen van de Herv. Kerk en van de daaraan ver bonden gemeentetoren. De kerkvoogdij zou gaarne een bespreking met het gemeente bestuur hebben over de te nemen maat regelen. Op verzoek van den voorzitter deelde de secretaris den inhoud van het rapport mede. De zittingen en scheuren in de kerk en toren zijn nog niet bepaald verontrustend; bij spoedig ingrijpen kan hier nog veel voorkomen worden. Het metselwerk van de torenmuren zal eens terdege onderhanden genomen moeten worden dwz. de voegen, vooral voor dat deel, waar de uitzetting het grootst is, moeten flink diep uitgehakt worden en daarna met sterke specie platvol gevoegd worden, opdat inwateren door regeninslag wordt voorkomen. De andere oorzaken van het scheuren der muren zijn echter, dat de fundeerlngsplaten en gedeeltelijk ook de kespen of onderplaten boven het omliggend waterpeil liggen. Wanneer deze toestand bestendigd blijft, zal dit reeds in de nabije toekomst fatale gevolgen hebben. De stand van het grondwater is momenteel pl.m. 13 c.M. beneden den bovenkant van de fun- deeringsplaat, terwijl het er feitelijk 30 c M. boven moet staan, alzoo een verschil van 43 c.M Het is uitgesloten, dat het waterpeil al tijd zoo laag is geweest; ware dit zoo ge weest, dan moest het kerkgebouw thans reeds een bouwval zijn. Er vertoonen zich in de muren zg. haarscheuren, die van recenten datum zijn, hetgeen er op wijst, dat de zetting doorgaat. Langzaam maar zeker voltrekt het verrottingsproces zich aan de platen, doch onherroepelijk komt het moment, dat de weerstand der fundee- ringsplaten breekt, met. al de gevolgen van dien, die zioh gemakkelijk laten raden. Er zijn volgens den heer Maarse twee oplossingen namelijk: lo. het waterpeil zoodanig verhoogen, dat de houten fun deering weder onder water komt te staan. Dit is de goedkoopste en meest practische oplossing. Mocht dit op moeilijkheden stui ten. wat de architect nog niet kan beoor- deelen, dan is de tweede oplossing de fun deering van het gebouw te verlagen, wat een zeer kostbare zaak zal zijn. Het rap port eindigt met den wenk om dezen toe stand niet te bestendigen, want de ge volgen voor het kerkgebouw en andere gebouwen ln de gemeente, welke ook van dit peil afhankelijk zijn en welker fundee ring op ongeveer gelijke hoogte is aange bracht. kunnen fataal zijn. De Raad is van meening, dat zoo spoedig mogelijk al datgene moet worden gedaan om den ge meentetoren te behouden. Het rapport werd in handen gesteld van B. en W. om zoo spoedig mogelijk de noo dige maatregelen te nemen en besprekin gen te houden met kerkvoogdij en polder bestuur. dat de regeling van het waterpeil in handen heeft. Hierna sluiting. KATWIJK AAN ZEE - TELEFOON 400 Vanaf Vrijdag KOSTELIJK SPEL ONTROERENDE MUZIEK AANSTEKELIJKE HUMOR VERKWIKKENDE ZANG Hoort en ziet Leopold Stokowski en zijn vermaard Philadelphia Symphonie Orkest. ALS TWEEDE 4168 Een zeer mooi en spannend filmwerk. welde die het met de droogte en daardoor te weinig gras een lekkernij vonden. Een enkele tuinder die prima waar had, of extra zware bossen van meer dan een kilogram zag soms van f. 3 tot f. 3.90 op zijn aanvoer- staat genoteerd. Meerder tuinders hebben nog niet geoogst, wachten nog met bossen in de hoop op beterl Ook kisten peen kregen een bijzonder lage noteering, varieerend van f0.30 tot f0.60 per kist van 20 k.g. ge wassen peen. Ook veel te laag. Er was tot nutoe geen of zeer weinig vraag voor ex port. Indien dat niet beter wordt moet het ongetwijfeld met deze teelt slecht afloopen en is men op den steun aangewezen. Sla bracht een hoogen prijs op van f. 1.70 tot f. 3.00, naar kwaliteit. De prijs der aardap pelen was om de f.4 per 100 kg.; goed ge vraagde partijen aardig hierboven. Doch toen men vanwege de Groenten- en Fruit- centrale de tot dusverre doorgedraaide en ingekuilde aardappelen aan de markt bracht en de tuinders gelastte de ingekuil de aardappelen geleidelijk aan te voeren, liep het mis, vooral de eerste dagen. De handel was ontwricht. De prijs daalde soms met f. 1.20 per 100 K.G. Later heeft deze zich iets hersteld. De noteering was: voor Bonken en Eerstelingen per 100 kg. f. 2.40 f. 3.40. Groote f. 3.104.20, Drielingen f. 1 tot f.2. Eigenheimers brachten ongeveer de zelfden prijs op als Eerstelingen f. 2.30-3.60, voor Groote en f. 1 tot f. 2.20 voor Drielin gen. De gewassen van Eigenheimers zijn zeer goed, het beschot idem. Late doperwten werden graag gekocht voor f. 8.20 tot f. 11.80 per 100 k.g. KATWIJK AAN ZEE. Orgelconcert Feike Asma. De heer Feike Asma uit Leiden geeft he denavond een orgelbespeling om 8 uur in de Oude Kerk. De opbrengst is ten bate van het verwarmingsfonds. De badlijsten. Op het politiebureau zijn tot heden in geleverd 1172 badlijsten met daarop voor komende namen van 5291 badgasten. De Katw. muziekvereen. „U. N. I." heeft gisteravond een muzikale rondwan deling door het dorp gehouden, wat, gezien den mooien zomeravond, veel belangstel lenden op de been bracht. Geslaagd voor het Mulo-diploma A, onze plaatsgenoot A. Volker. Voor het examen zwemmend-redden diploma A der Katwijksche Redd. Brigade zijn geslaagd de dames J. van Duijn, R. Planje en de heeren H. Maltimo, v. d. Plas, L. van Rijn en Nico Schuitemaker. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: J. C. Koot. m. 83 Jaar. Verkooplng. Bij de gisteren gehouden publieke ver- kooping was de uitslag: heerenhuis m. tuin groot 5.15 are staande aan de Prinses Julia- naweg 1 kooper J. A. van der Ham alhier voor f.7600 (inzet f.7100); perceel weiland groot 3 h.a. en 7 are liggende aan den Oost- vlietweg kooper J. van Leeuwen te Nootdorp voor f. 9100 (inzet f. 9100 perceel tuingrond groot 65.34 are gelegen aan de Veursche- straatweg achter de Koppels, kooper L. Warmolts alhier voor f.3000 (inzet f.2900). Dit laatste perceel werd echter niet toege wezen. Spoedeischende Raadszitting. De raad komt hedenavond ln spoed eischende vergadering bijeen. Aan de orde komt: voorstel tot het instellen van beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland betreffende vaststelling van de be dragen per leerling ex artikel 55 bis le lid der L. O. wet 1920. Geslaagd voor het examen nuttige handwerken L.O. mej. N. Halverhout alhier. LISSE. Bevestiging en intrede Ds. van Veene. De bevestiging en intrede van Ds. van Veene bij de Ned. Herv. Gem. aihier is be paald op Zondag 10 September as. Burgerlijke Stand. Geboren: Willibrordus Anna Cathrina, d. van J. v. d. Zwet en J. G. M. van Dijk; Petrus Jo hannes, z. van J. P. van Dongen en E. M. van der Hulst; Nelly Adriana Gijsberta, d. van J. M. v. d. MeU en H. Randsdorp; Myrna Jean- nette Jacqueline, d. van M. J. Buntinx en J. J. Stapel; Wilhelmina Catharina, d. van A. W. Reeuwijk en M. J. v. d. Voort; Johannes Ja cobus, z. van J. M. v. d. Zwet en A. A. War merdam; Johanna Nelly, d. van K. A. Oppelaar en M. Chr. Heuseveldt; Beatrix, d. van J. Braam en J. Verhoog. Ondertrouwd: Peter Jan v. d. Beek, 24 Jaar en Antonia Adriana VermelJ; Christianus Petrus v. d. Veek. 29 Jaar en Klasina Margaretha Stroombergen. 26 Jaar; Johannes Adrianus van Dlest. 24 jaar en Theodora 't Hort. 23 jaar; Hen drik Teunis Meeldijk, 23 jaar en Hendrika Chris tina Tijsen, 20 jaar; Pieter de Kooker, 25 jaar en Catharina Cardol, 21 jaar. Getrouwd: J. van Dijk en H. J. van Oosten; J. Burger en M. M. C. Hageman; K. J. Schrama en M. J. Kops; J. M. Grimbergen en J. Boot. Overleden: Maria van Riel. 73 Jaar, echtg. v. F. W. Arrschart; Willem Faas. 80 Jaar, echtg. van E. van Tol. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. A. P. v. Rijn. uit Roosendaal en Nispen: H. Feigenbaum uit Duitschland: J. Amram. uit Duitschland; M. Felberbaum. uit Duitschland: F. H. Th. Heijnen, uit Maastricht. Vertrokken: F. L. M. Koenen, n. MÜnchen (Did.); A. Bliek, n. Leiden; H. Steelinga naar Leeuwarders deel; M. C. van Diemen n. Tilburg; M. Molendijk geb. Steinmeier n. SoerabaJa N.I.; I. Verhoeven en echtg. n. Alphen aan den Rijn. Het echtpaar J. v. d. Meij—v. Diest heeft zijn gouden huwelijksfeest herdacht. De collecte voor den Blindenbond bracht f. 130 op. Het Kinderzangkoor „Klein Excelsior" nam deel aan het te Zeist gehouden zang concours en behaalde den tweeden prijs met 279 punten. Een mooi resultaat.' HEDEN. Pieterskerk: Orgelconcert Leo Mens, 8.15 u. nam. 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Vk—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins- dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. Wljkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco- holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Q«. neeskunde (1ste Binnenvestgr» 22). Inenting cegen diphterle. 3tt uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: ..Bruidegom in angst". Eiken dag behalve Vrijdags ook omlii, Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam.: „Love affair Zondag van 2—7 doorl. voorstelling Op werkdagen van 2—5 uur Fllmac-voorstellingen. Lido-Theater, Steenstraat 39: 2 uur 30 en 8.15 uur nam.: „Mij Lucky Star". Woensdag- en Zaterdagmiddag :2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogcwoerd 49: 8 uur nam.: „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag van I7 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straatlederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Fra Dlavolo". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater <KatwUk-aan-Zee): „Honderd man en één meisje". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 22 t/m Vrhdag 28 Juli a«s. waargenomen door de apotheken: D. C. Kok. Rapenburg 9, Tel. 24807 en „Tot Hulp der Menschheld", Hooi gracht 48. Tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8. Telef. 26274. rijks te zeggen te hebben dat is kunst!" samen door dik en dun te gaan, NOORDWIJK. De a..v Gemeenteraad. A.s, Dinsdagmiddag, te vier uur, komt de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt momen teel 272, dat is 7 minder dan twee weken geleden. Tot dusver was dit aantal nog steeds iets hooger dan verleden Jaar. Deze week is er evenwel een gunstige uitzonde ring te constateeren. aangezien het aantal werkloozen verleden jaar 284 bedroeg op dit tijdstip, alzoo 12 meer dan thans. B. en W. hebben den heer H. J. de Graaf alhier, onlangs door den Raad be noemd tot gemeentegeneesheer gedurende het tweede halfjaar 1939 en het jaar 1940, over dat tijdvak aangewezen als genees kundige, belast met de doodschouw. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. J. Wiecherink en fam.. Wete ringkade 18; B. L. Storke. Noord-Boulevard 3; G. J. Schrier. Molenstraat 12; A. M. v. d. Berg* Schulte, Langeveld 48a; J. L. Kerpel, Zwarte- weg 20; Wed. A. Blink-Lubberink, Nieuwe Zee weg 65; W. v. d. Brink. Hoofdstraat 32; I. A. A. Wolters. Langeveld 29; C. P. G. Albada Jelgers- ma. Langeveld 29; M. P. A. ten Brink. Lange veld 29 E. S. van RhJjn, Schafferstraat 11. Vertrokken: J. Smit en fam., n. Rotterdam. Morlaanstr. 3b; T. A. Kuiper, n. Rotterdam. Berg weg 323; N. Vegt, n. Den Haag, Harderwijkstraat 307; M. de Rljk-v. d. DeJjl, n. Sneek, Dr. Kuyper- laan 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria Theresia, d. van Th. C. Alkemade en C. M. Droogh; Margaretha Petronella. d. van F. J. v. d. Berg en P. Dui venvoorden; Petrus Martinus Maria. z. van J. P. Peschicr en J. M. den Dubbelden; Meindert Hui- bert, z. van J. Hoogstraten en M. den Braver; Leentje, d. van M. Duyndam en M. v. Grieken; Alice, d. van J. Juch en A. Wildschut. NOORDWIJK BINNEN. Oranjevereeniging „Noordwijk-Binnen". Het voorloopig programma voor de a.s. Oranjefeesten luidt als volgt: 30 Augustus: des morgens aubade, kin derspelen, tractatie op de scholen; des mid dags: poppenkast, buikspreken voor de schooljeugd: des avonds: verlichte optocht voor kinderen. 31 Augustus: des morgens tobbetje steken voor mannen en vrouwen aan de Voor straat; tonrulteren op het Lindeplein; ring steken voor fietsen aan de Llndenhofstr.; des middags: estafetteloop om den wissel beker. ringsteken voor tilbury's of andere tweewielige bespannen voertuigen en auto's aan de Voorstraat; touwtrekken om den wisselprijs, des avonds: verlichte optocht. Bovendien: wanneer de Blijde Gebeurte nis is geschield, défilé voor hét gemeente huls. wanneer de geboorte vóór zes uur des avonds plaats heeft. Indien na zes uur. dan den volgenden dag en indien op Zondag dan des Maandags. Dit in samenwerking met de Oranjevereeniging te Noordwljk aan Zee. De Bloembollenbeura. Op de bloembollenbeurs ln café-restau rant „De Beurs" alhier teekenden 180 per sonen de presentielijst. De handel bleek, hoewel niet veel, toch iets vlugger te zijn. De prijzen bleven ongeveer hetzelfde. He.- geen verhandeld werd ging van f. 0.10 tot f. 0.30 per 100 stuks boven den minimumprijs Het bleek dat de kweekers steeds meer ge; reed zijn voor den verkoop en de exporteurs hun benoodlgde kwantums bijeen trachten te brengen; vandaar de iets vlottere han del, hoewel deze nog niet zoo is als men dat ln het eind van Juli gewoon is. Veder- om waren er mooie Inzendingen bloemen aanwezig. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6