Nieuws uit de Filmwereld De Vierdaagsche te Nijmegen Overwinning van Toon van Schendel „Love Affair" LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 Juli 1939 Vierde Blad No. 24337 SOsfe Jaargang Parcours op den derden dag was niet gemakkelijk Nog 3731 deelnemers Maar Lambrichts zakte af naar de negende plaats NIJMEGEN, 27 Juli 1030. (Van een bijzonderen medewerker). Ziezoo deze dag zit er al weer zonder kleer scheuren of ongemakken van ingrijpenden aard op. Deze 3e marschdag was overigens met ge mengde gevoelens begroet. Voor de 30'ers was het een stuk heen en terug zonder wat variatie; voor de 40ers even naar Arnhem en terug, waarbij het Velperplein achter om Musis Sacrum het keerpunt vormde. Voor de 50 en 55ers ging de tocht verder om Arnhem, door prachtige boschpartijen, welke worden afgewisseld door vruchtbare landen, welke als het ware gelegen zijn in een kom, waardoor den Schelmschen weg zich kronkelt. Op zich zelf buitengewoon mooi, maar door de bank erg zonnig en heuvelachtig. En als je nu eerst al eens op den 3en dag 25 K.M. over beton wandelt en dan moet klimmen en dalen, telkens na eenige K.M. opnieuw, dan komt bij velen de wensch op dat deze oneffenheden te gen de volgende Vierdaagsche zij het ook tijde lijk worden weggenomen. En zoo komt het dan dat op den ochtend van den derden dag niet alle zielen gelijkelijk zijn gestemd. Een en ander helpt natuurlijk niets want deze route is voor jaren in het parcours opgenomen. De overwegingen, die daartoe heb ben geleid, zullen wel van een zoodanigen door- slaggevenden aard zijn geweest dat daar weinig verandering in zal worden gebracht. Hoe het zij: te 5 uur stonden alle wandelgra- j gen weer aan de poort en verdwenen achtereen volgens in de richting van de Waalbrug. Zooals gewoonlijk ontbraken de kreupelen niet wat als gevolg van splerstijfheid. veroorzaakt door de weersomstandigheden, niet te verwonderen valt. En al past het ons niet over het weer te kla- gen zoo is het toch een feit dat de nattigheid van Maandag en Dinsdag op de daarvoor vat bare spieren bij velen nog wat nawerkt. Het is evenwel verwonderlijk indien men op merkt dat men. na korten tijd van in beweging ztjn uiterlijk weinig meer van deze ongemakken bemerkt en weldra loopt ieder weer alsof hij nog nimmer een dergelijken hinder heeft gehad. Ik was nog niet goed of wel de poort uit of bad al contact met Jhr. Just de La Puissiere. die in de laatste jaren als reserve-officier heeft geloopen waardoor het nu te volgen traject hem voor een deel. evenals dat van gister, onbekend was. Nu wandelende in civiel, door de tijdsom standigheden gedwongen te gaan zonder zrifn vroegere wandelvrienden, lijkt mij het ditmaal voor hem geen onverdeeld genoegen, maar ja. het leven gaat nu eenmaal niet altijd op rolle tjes. Onze eerste stappen gingen, zooals de N*y- megenaren het noemen, naar boven en toen wij op den hoofdweg kwamen; naar beneden, en zoo bereikten wij de Waalbrug. Op den weg was het zeer rustig en de dartele wandelaars van eenige dagen geleden waren tengevolge van de vermoeienissen al heel aar dig getemd. Lent werd gepasseerd en voort ging de colon ne; waaraan geen eind scheen te willen komen, in de richting Eist waarvan de oude toren in den mist opdoemde. Maar ook hier langs den weg ontbrak de belangstelling niet. Talrijk waren de zoetelaars die met hun wagentjes met I melk, chocomel, Perl. limonade en vruchten ons achteropreden om te trachten een dagloon te verdienen. Na een fiksche wandeling van boven naar i beneden en van beneden naar boven, kwamen wij na pijn. 30 K.M. aan het landgoed Rozen- daal. waar in den boacbrand de gedeeltelijke I inhoud van den rugzak een verhuizing onder ging. Alle daarvoor in aanmerking komende Leidenaars streken daar b\J elkaar neer. In- j middels was het op den weg lekker zonnig ge worden. Zoo successievelijk verdween een ieder weer na een half uurtje rust en zakten wij naar Arn hem af waar als gewoon het kijkgrage publiek zich in dikke rijen op de trottoirs had opge steld. I In Arnhem kregen de wandelaars een ver- I frlsschend bad, want een dikke bui ontlastte zich boven de plaats. Voor de meesten kwam I dat niet erg van pas. maar aangezien het maar een kort bultje was. was het leed heel gauw ge- I leden. I Op de Rijnbrug ontdekte ik juffrouw Steffe- I laar van Brunhilde die naar wij hopen en ver- I trouwen met de gouden medaille thuiskomt. I Even verder genoten de dames Lemmers en Ver boog een welverdiende rust en lieten zij zich het heerlijks uit het bekende broodmandje goed smaken. De weg naar Nijmegen was ditmaal niet zoo bezet, als weleer en het geheel verloor daardoor aan bekoorlijkheid. Dit moet geheel geschreven worden op rekening van het minder aantal mi- I litaire detachementen. Duizend man minder beteekent heel wat en het kan niet anders of dit mankeeren is van zeer grooten invloed op de drukte en stemming langs den weg. Verkeersopstoppingen kwamen dan ook niet voor. want te waren bijtijds en stelden zich voor in den boomgaard eerst eens wat kersen en prui men te gaan plukken. Dat is een gebeuren dat hier tegen vergoeding kan plaats hebben. Door de warmte kreeg ik er zoo langzamer hand genoeg van temeer waar ook mijn rech tervoet mankementen begon te vertoonen. Zoo voortsukkelend bereikte ik Lent en kreeg een steunende bondgenoot in een geluidswagen van waaruit prettige marschmuziek werd ten gehoore gebracht. Van zooiets kom Je direct weer bij en ik ging weer met goeden moed aan den wandel. Laat me dat nou de geluidswagen van Harteveld uit Leiden zijn. de reclamewagen voor ons ver maard Kaagwater. Jammer dat het maar leege flesschen waren. Wat koop je nu daarvoor als je in een toestand verkeert dat je met alle genoe gen in Kaagwater wel een bad zou willen ne men? Maar enfin de muziek wekte al aardig op en in gezelschap van mej. Steffelaar en den heer Dijkstra bereikte ik in vrij goede condities het eindpunt. De anderen kwamen achtereenvolgens in goede orde binnen. De dames Van Heiningen en Van Tol waren al binnen, want voor die rasechte wandelaarsters is zoo'n stukje Nijme gen—Arnhem zoo ongeveer als van Leiden over Boskoop en Alphen naar Leiden) niet de moeite. Morgen is het de laatste dag. Dan krijgen wij een heele pluk, want zoo rekent men hier met de belooning in zicht komt het op een kilometertje niet op aan. Zoo ongeveer 60 K.M. voor ons arme mannen zooiets als van Hillegom naar Rotterdam. Van andere zijde meldt men ons: De derde dag is vlot verloopen en de leiding heeft opnieuw getoond volkomen voor haar taak berekend te zijn. Natuurlijk plukken daar de deelnemers ook de voordeelen van en in weer wil van de vele verkeersmoeilijkheden op den weg Nijmegen—Arnhem konden de wandelaars allen een vlot parcours maken. Velen kwamen zoodoende reeds vroeg binnen en zü die liever nog wat van de natuur genoten konden een lange rustpauze nemen zonder ongerust te wQn straks voor onoverkomelijke moeilijkheden te staan. Het aantal uitvallers was bijgevolg Cen derden dag bijzonder klein, n.l. slechts 8, zoodat er, met de dertien, welke 's morgens niet ver trokken wëren. totaal 21 uitvallers z\jn. Er konden dus heden (Vrijdag)ochtend 3731 deel nemers aan de laatste marsch uitkomen. De belangstelling was weer allerwegen zeer sympa thiek, ook van overheidszijde. Zoo stonden in Arnhem de burgemeester en vele raadsleden, het bestuur van V.V.V., de garnizoenscomman dante Generaal Sillevis. enz. in de eerste rijen, terwijl de commandant van het Veldleger, ge neraal van Voorst tot Voorst de route langs den weg gadesloeg. Heden wordt Prins Bernhard in de Maasval lei verwacht, om het parcours tusschen Grave, Ouvk, Gennep en Nijmegen gade te slaan. VOETBAL. JAARVERGADERING L»F.C. Onder voorzitterschap van den heer Lange- zaal hield de Leidsche Football Club haar jaar vergadering. De verslagen van secretaris en penning meester werden met lof goedgekeurti. Hieruit bleek, dat het met het interne der vereeniging zeer goed gesteld was. De jaren in de 4de klasse (een 3-tal) waren zeer goed geweest Het bestuur werd als volgt samengesteld J H. Langezaal. 1ste voorzitter. G. A. Brokaar, 1ste secretaris, Da Costaetr. 53 A. Missaar. 1ste penningmeester. H. Duffels. 2de voorzitter. G. Nlevaart. 2de secretaris W. v. Leeuwen. 2de penningmeester. B. de Vos. commissaris Tevens werd besloten van kleeding te ver anderen. De witte kiel zal worden vervangen door een geel shirt met een V-vorm over de borst- De zwarte broek en de geel-zwart ge ringde kousen biyven gehandhaafd. ALPHEN I—R.F.C. I. Morgenavond speelt Alphen I een propagan- dawedstrijd tegen R.F.C. I uit Rotterdam, de vereeniging die momenteel eveneens door v.d. Leek getraind wordt. De wedstrijd vangt om halfacht aan terwijl het elftal van Alphen er als volgt uit ziet: Doel: Britsemmer: achter v. d. Woensel en Mulder; midden: Goedhart. Brunee en Blonk; voor: de Jong. Schellingerhout, Windhorst, v. Leeuwen en Bezemer. Leidsche wandelaars van den Vierdaagsche: 1. De dames N., A. en E. van Tol. 2. Mej. A. Verboog, de heer J. de Heas en mej. C. Lemmers. 3. De heer Krijger (Oegstgeest), mej. M. Dobbe laar en dc heer Van Breda (Oegstgeest). 4. De lieeren C. Slcchtenhorst en G. van Tol. 5. Mej. C. v. Heiningen en haar zuster me#. Mi van Heiningen als verzorgster. Even door Eist liep ik de heeren van Breda en Krijger achterop, die zich erg in hün nopjes voelden. Op mijn vriendelijk verzoek OT ae mee doortrokken naar Nijmegen gingen ze niet in. ALPHEN' VETERANEN—SLAGERSELFTAL 4-4 De Alphen veteranen speelden een wedstrijd tegen de Alphensche slagers, welke laatste aan vankelijk niet tegen de oudjes opgewassen big- ken. doch tenslotte toch nog kans zagen gelijk te maken. ZWEMMEN OMMKLfNQE WEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL". De onderlinge wedstrijden van „De Zijl" zul len gehouden worden op Woensdag 2 Augus tus a.s. des avonds te 7 uur. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever) Niet ten om-echte kan men thans zeggen, dat het zwaarste leed in de Ronde van Frank rijk geleden is. want de renners hebben de belde, verschrikkelijk zware. Alpenetappes ai- gelegd. Hoewel er geen sprake van is, dat de eerste etappes van de Ronde slechts voorbereidingen waren voor den strijd in de Pyreneeën en ln de Alpen, toch was het voor iedereen duidelijk, dat de bergen de beslissing zouden brengen, en te meer, omdat er geen renner was, die in de z.g. zwakke etappes een dergelijken voor sprong had weten te verkrijgen, dat hij voor zijn concurrenten onbereikbaar was. Welnu, de beslissing is gevallen: Sylver Mass bemachtigde eergisteren de gele leiderstrui en hij verdedigde zijn troteoh bezat in de by na onmenschelijke etappe, welke gisteren moest moest worden afgelegd. De toch reeds uitgeputte renners moesten gistermorgen in alle vroegte den Col du Gali- bier bedwingen. Rillend van koude, van sla perigheid stond het groepje coureurs om vier uur aan den start te Briancon. waar eergis teren illusies in rook waren opgegaan. Doch zij moesten verder, deze kleine menschen hadden ook gisteren twee reuzen te bedwingenden Col du Galibier en den Col de l'Iséran. Donker was het nog. En ver over de witte Alpentoppen begon het daglicht als een rose schemer door te breken. Beneden in het dal zwoegden 50 menschen. Zwoegen inderdaad, want wanneer er een woord niet is in de beschrijving van deze beide etappes in de geduchte Fransche Alpen, dan is het het woord „sport". Wat gewone menschen niet in hun hoofd zullen halen, is een plicht voor de renners, wanneer zij er ten minste naar verlangen de ronde geheel uit te rjjden. En al de overge blevenen verlangen hiernaar, want daarvoor zijn z<j ten slotte uit Parijs vertrokken en daarvoor hebben zij in vorige gedeelten van den wedstrijd zooveel ontberingen moeten doorstaan. Wij beschreven eergisteren de eerste Alpen etappe. Is de tweede gemakkelijker geweest in deze harde bergen? Ongetwijfeld zou dit het, geval geweest zijn. wanneer de renners gezamenlijk den geheelen dag hadden gereden. 294 K.M. afstand met twee cols. waaronder de hoogste van geheel Europa en daarbij nog verschillende kleinere, heuvels, met groote stijgingen: het was zonder twijfel genoeg geweest. Niet aldus in de oogen van hen. die de ronde samenstelden, want zij knipten dezen rit in drie gedeelten .De beklimming van den Gali bier was de inleiding. In Bonneval was het eindpunt van dit gedeelte en wij hoorden cr spreken over bevroren vingers, handen, welke de normale diensten weigerden. Een ijskoude alpenwind gierde over de cols en het was on mogelijk zich daartegen ook maar eenigszins te beschermen. De snelle afdaling bracht de koude tot het toppunt en volkomen verkleumd kwamen de vijftig dapperen te Bonneval aan. Een kort moment van rust. een korte ver- poozing, tijdens welke de oogen van enkele renners vaak naar boven dwaalden, naar den Col de l'Iséran. den hoogsten pasweg van Europa, van 2770 meter. Een voor een moesten zij ook dien reus be klimmen. Verloren tusschen velden van eeuwige sneeuw, welke hier en daar geruimd was om den weg vrij te maken. Een tijdrace over 64,5 K.M. wachtte: de snelste renner was winnaarderhalve de sterkste in de beklimming, de meest stoutmoedige in de afdaling. Het horloge tikte op onbarmhartige wijze. Sylver Meas was inderdaad de sterkste man. De derde acte van dit drama speelde op den weg tusschen Bourg-Saint-Maurice en Annecy over een afstand van 103,5 KM. Voor de Nederlandsche equipe was het drama echter blij eindigend. Te Annecy kwam onze landgenoot Anton van Schendel als eerste over de eindstreep. Hij won het derde gedeelte van de zware etappe, omdat hij op tijd was weggeloopen uit de slapende groep renners, die meenden zich tot in Annecy toe rustig te kunnen houden. Hoe anders kwam dit uit, want op 20 K.M. voor het, einde namen Van Schendel en de Luxemburger Pierre Clemens een voorsprong. Het peleton volgde niet, omdat het er geen belang bij had. Zoo vloog de Hollander voort over de fraaie wegen langs het meer van Annecy. waar dui zenden den strijd volgden. Een etappe-over winning lag in het vooruitzicht, na zoovele uitstekende prestaties van onze landgenooten in vorige etappes. Er is in den kleinen kring van landgenooten, die de ronde volgen, wel eens gelachen over het eeuwig tweede zijn van onze renners. Anton van Schendel heeft aan dit eerelijstje thans ook een eerste plaats toe gevoegd. Met niet minder succes reed Heiiemons. die, gedwongen door Albert van Schendel, eveneens kans zag om op zijn beurt zich van de hoofd groep 106 te maken. Hij arriveerde als achtste in Annecy. Onze landgenooten hebben het anders giste ren hard te verduren gehad. Het ls geen wonder, dat er wel eens een inzinking komt in de Ronde van Frankrijk, waarin het zoo zeer op kennis van zaken aankomt. In ons ploegje was Albert van Schendel thans de groote man. Hij is wel uitstekend ln vorm. Regelmatig heeft hy de ernstigste moeilijk heden overwonnen. Met Lambrichts is net gisteren minder naar wensch gegaan. Het spreekt vanzelf, dat wij hem graag op de vijfde plaats gehandhaafd zouden zien, doch er zijn renners in de ronde, die door hun groote rou tine hem van zijn plaats hebben verdrongen. Dominicus was gistermorgen vroeg dermate doortrokken van de Alpenkoude. dat zijn han den het stuur niet konden omvatten. Geen wonder, dat hij met grooten achterstand te Bonneval arriveerde. De Korver is over zijn inzinking van een paar dagen geleden heen en weerde zich thans als moest hij nog aan de ronde beginnen. In het algemeen klassement en het landen- klapsement zijn natuurlijk wijzigingen geko men. Lambrichts verhuisde van de vijfde naar de negende plaats. Albert van Schendel staat weer als veertiende geklasseerd. De Korver won twee plaatsen, Dominicus viel van de 29ste naar de 40ste plaats terug, terwijl Heiiemons zich op de 47ste plaats handhaafde. Sylver Maes kreeg thans 17 minuten voor sprong op Vietto. In het landenklassement be zet Nederland thans de zevende plaats. Er resten ons nu nog twee etappes: Morgen rijdt de karavaan van Annecy naar Dyon over een afstand van 265 KM. en Zondag hopen allen na een rit van 352 KM. in Parijs terug te keere.n De uitslagen luiden: Eerste gedeelte Briancon naar Bonneval over 126 K.M.: 1. Sylver Maes (België) 5 uur 4 min. 39 sec. 2. Mathias Clemens zelfden tijd. 5. Albert van Schendel 5 uur 11 min. 10 sec. 23. Toon van Schendel 5 uur 22 min. 12 sec. 26. De Korver zelfden tijd. 23. Lambrichts zelfden tijd. 46. Heiiemons 5 uur 32 min. 47 sec. 50. Dominicus 5 uur 44 min. 2 sec. Tijdrit van Bonneval naar Bourg St. Mau rice. 58 K.M.: 1. Sylver Maes 1 uur 57 min. 41 sec. 2. Vissers 1 uur 59 min. 44 sec. 12. Lambrichts 2 uur 3 min. 57 sec. 19. Albert van Schendel 2 uur 6 min. 27 sec 23. De Korver 2 uur 9 min. 7 sec. 38. Heiiemons 2 uur 19 min. 25 sec. 45. Toon van Schendel 2 uur 25 min. 51 sec. 46. Dominicus 2 uur 26 min. 7 sec. BourgSaint Marurice naar Annecy, 103,5 K.M. 1. Anton van Schendel 3 uur 44 min. 17 sec. 2. Pierre Clements zelfden tijd. 8. Heiiemons 3 uur 45 min. 59 sec. 10. Toon van Schendel 3 uur 46 min. 22 sec. Albert van Schendel, De Korver, Lambrichts, Dominicus werden in groep geklasseerd in den tijd van 3 uur 46 min. 30 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. Sylver Maes 111 uur 44 min. 55 sec. 2. v'ietto 112 uur 11 min. 55 sec. 9. Lambrichts 112 uur 31 min. 45 sec. 14. Albert van Schendel 112 uur 47 min. 57 sea. 29. De Korver 113 uur 54 min. 25 sec. 39. Toon van Schendel 114 uur 27 min. 32 sec. 40. Dominicus 114 uur 26 min. 38 sec. 47. Heiiemons 115 uur 19 min. 29 sec. Het landenklassement luidt: 1. België B 337 uur 19 min. 8 sec. 2. Frankrijk 337 uur 47 min. 43 sec. 7. Nederland 339 uur 14 min. 7 sec. (Nadruk verboden). SONJA HENIE OP HET vVITTE DOEK. ALS HOLLYWOOD „BOEFJE" EENS ZOU VERFILMEN. n'a Henie, de voormalige kampioene oonrijden °P de schaats, speelt deze zamen met Cesar Romero en chard Greene hierboven afgebeeld de film „My Lucky Star" (Mijn gelukkige ser). Dat hierin Sonja's kunstverrichtin gen een belangrijke plaats innemen, spreekt vanzelf i Ja, al6 Hollywood „Boefje" eens zou ver filmen. Hebt U daar wel eens over nagedacht? „Boefje" zou dan in de eerste plaats geen „Boefje" meer heeten, doch zooiets als .Straatvijand no. 1" of „De Koning van de Zandstraat". Ook het woord „Dictator" is op het oogenblik zeer „geliefd" in Amerika, waarom men misschien zou besluiten de film „De Dictator van de Steeg" te doopen. Een leger zou in actie komen om de wereld voor te bereiden op de komst van deze nieuwe super-de-luxe film. die, wil men de reclame gelooven, minstens een half millioen dollars moet kosten. M. J. Brusse, de schrijver, zou met veel fanfare Amerika zijn binnengehaald. Alle kranten zouden schrijven, dat de grootste Nederlandsche schrijver Amerika de eer wilde aandoen van een bezoek en zij zouden erbij vertel len. dat het oplagecijfer van zijn werken in Nederland alleen de 7 millioen gepasseerd was. En verder zouden alle Amerikaansche bladen Brusse's meening verkondigen over de „Wereldtentoonstelling" (die hij dan nog niet gezien had), over Roosevelt's „New Deal Politiek" en over de nieuwe korte- rokken-mode. Er zouden kolommen gewijd worden aan de diefstal van de juweelen van Annie van Ees. Waarbij tevens prachtige beschouwin gen gewijd kunnen worden aan de fabel achtige rijkdommen van deze actrice en de armoedige plunje waarin zij haar beroemd ste rol speelt, En ook de plunje zelf zou prachtige stof leveren. Stelt U voor, men zou kunnen schrijven, dat haar afgetrapte „Boefje "-schoenen voor een bedrag van 100.000 verzekerd waren, omdat zij onver vangbaar zijn en Annie van Ees geen „Boefje" kan spelen zonder deze schoenen. Men zou minstens 10 maal „Witte", het konijn, laten „kidnappen". En Guus Brox was de grootste ontdekking dezer eeuw en een gevaarlijk concurrent voor Mickey Rooney. Er zou een leger werklieden naar Rotter dam komen om een achterbuurt compleet te sïoopen en steen voor steen naar Holly wood over te brengen, zoodat men daar de juiste „lokale kleur" zou kunnen treffen. Annie van Ees zou een spoedcursus moeten volgen in Amerikaansch „slang" en zij zou geen „harinkies moete gappe op de fisch- mèrkt" doch auto's en een bankoverval moeten plegen met heusche revolverge vechten; machinegeweren en traangasbom- men zouden er aan te pas komen. En „Boefje" zou verliefd worden op een mil- llonnairsdochter en haar krijgen ook. Ja. als Hollywood „Boefje" eens ging ver filmen. Dat zou iets geweldigs worden! Iets phenomenaals! Maar wij zouden „Boefje" er niet meer in herkennen. En daarom zijn wij maar blij, dat „Boefje" in Nederland verfilmd wordt. Want er is toch maar één „Boefje", ons Nederlandsche „Boefje" van Annie van Ees en daar kan geen Amerikaansche straatjongen tegenop! Hierboven Irene Dunne en Charles Boyer die de hoofdrollen vertolken in de film ..Love Affair". De eerste is bekend als zangeres uit de films .Sweet Adeline". „Show Boat" en ..Roberta", later wist zij een reputatie te vestigen als comedienne in „Theodora goes wild", „The awful truth" en „The joy of living". Thans speelt zij in dramatisch filmspel samen met Charles Boyer, wiens triomfen in tallooze films reeds vele geweest zijn Een „filmpaar", waarnaar men ongetwij feld met het grootste genoegen zal kijken!

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13