BINNENLAND LEBDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 Juli 1939 Derde Blad No. 24325 Engelsche brieven aan Duitschers 80ste Jaargang Prins Bernhard in Drente De nieuwe opdracht aan dr. Colijn Een middag vacantie Wax. iJuWexiuLui fwuAJó fij JkJLtblX, njo-ruLui Wsi b, «jcWcW. koop SUNLIGHT ZEEP Moeilijkheden in den veehandel Het rijtijdenbesluit Seizoen Opruiming KREYhBORG IS WAARBORG Het Duitsche volk zou tegen de leiding opgezet worden BEZOEK AAN DE WIJK, VLEDDER EN ASSEN. Prins Bernhard is gistermiddag omstreeks drie uur in de Drentsche gemeente De Wijk bij Meppel aangekomen voor een bezoek aan een door den bond van lokkers en lokvereenigingen te De Wijk en Ruinerwold bijeengebrachte keurcollectie van de ZO. Drentsche veestapel. Hij werd aan den ingang van het terrein ontvangen door den Commissaris der Ko ningin in Drente, mr. dr. R. H baron de Vos van Steenwijk en den burgemeester van De Wijk, mr. J. de Blieck. Ter begroeting speelde de plaatselijke muziekvereeniging het Wilhelmus. Zijne Koninklijke Hoogheid werd rondgeleid door den heer J. Brouwer, voorzitter van den bond van fokvereenigingen. Van De Wijk vertrok de Prins naar Vledder, waar hi| door den burgemeester jhr. R. O. van Holthe tot Echten werd ver welkomd en de tuinbouwschool bezocht. Hier bood een der leerlingen den Prins een viertal foto's van de school aan. Ten huize van den burgemeester werd den Vorstelijken bezoeker thee aangeboden, waarna hij tegen zes uur in de r,chting Assen vertrok. Te ruim halfzeven arriveerde hü in de Dientsche hoofdstad. Reeds geruimen tijd te voren hadden de straten zich gevuld met Assenaren, die den Prins bij zijn eerste, zij het onofficieele bezoek aan A'sen, wilden verwelkomen. In een snel tempo werd, vooraf gegaan door de Asser motorpolitie, een korte rond rit door de rijk met vlaggen getooide stad gemaakt en overal steeg, bii het passeeren van de auto. hartelijk gejuich op. Op het oogenblik, dat de Prins de woning van den Commissaris der Koningin betrad, werd op het dak van dit huis de Prinselijke standaard geheschen. Na het diner verscheen Prins Bernhard om half tien op het balkon van de ambts woning om de hulde van vele Asser ver- eenigingen in ontvangst te nemen. Aan dit défilé namen 1600 personen deel Het was een imposant schouwspel. De stoet werd geopend door de staf- muziek van het eerste regiment infanterie, gevolgd door de leden van de Asser rljver- eeniging te paard. Dan kwamen de pad vinders en verdere vereenigingen De Prins was zichtbaar verrast door dit massale en spontane huldebetoon. Maar ook zelfs, wanneer dr. Colijn toe nadering zou toonen, dan nog zullen de katholieken op hun „qui vive" dienen te zijn en zich de noodige waarborgen moeten verschaffen om tegen herhaling van het geen geschiedde beveiligd te zijn. Maar kunnen dergelijke waarborgen worden gesteld? Indien ze niet van de stevigste soort zou den zijn. dan zou onze meening blijven: laat de katholieken terzijde blijven, be reid in objectieve rust de daden van een eventueel nieuw kabinet-Colijn af te wachten. WAT DE PERS ZEGT. De Tijd (R.K.) schrijft: Waarschijnlijk lijkt het, dat dr. Colijn een poging zal ondernemen tot reconstruc tie van het demlssionnaire kabinet. De pogingen, door staatsraad Kooien onder nomen en al de veelvuldige consulten, die in deze veertien dagen hebben plaats ge had, zullen langzamerhand wel duidelijk gemaakt hebben, welke de concrete pro blemen zijn, die de Regeering moet op lossen, en hoe een tot hun oplossing be kwame regeering practisch kan worden gevormd. Indien dr. Colijn bereid zou zijn water te doen in den wijn van den afscheidsdronk, dien hij veertien dagen geleden instelde, zal een reconstructie van het demissionnaire kabinet waarschijnlijk geen groote moeilijkheden ontmoeten: het zou terugkeeren met zijn oude drieledige program, waarin de defensietaak ongewij zigd, de sociale taak uitdrukkelijk beves tigd zou zijn, terwijl de financieele taak in breedere perspectieven zou moeten wor den ontworpen en gepreciseerd. Dat de anti-revolutionnaire partij tegen dit her stel van het oude program bezwaar zou hebben, lijkt ons geenszins noodzakelijk: do crisis brak uit in het kabinet, niet in het parlement, en de anti-revolutionnaire partij was er dus geen partij in. Het blad merkt ten slotte op. dat het feit, dat de „nieuwe" formateur de opdracht in beraad heeft gehouden er op wijst, dat de uitkomst ook hem nog niet duidelijk voor den geest staat. De „Standaard" 'A.-R.i schrijft: Thans heeft dr. Colijn opnieuw een op dracht in overweging. Zal hij nu in staat worden gesteld daar aan te voldoen? Voor het beantwoorden van die vraag zijn de resultaten van het onderzoek, dat mr. Kooien heeft ingesteld, van groote be- teekenis. Met name is van zeer veel be lang, of als vaststaande mag worden aan genomen. dat een opdracht tot vorming van een Kabinet aan een ander vooraan staand Roomsoh Katholiek wij noemen mr. Verschuur en dr. Deckers niet zou kunnen slagen, hetzij omdat men van die zijde geen formatie onder R.K. leiding wenseht, hetzij omdat men geen samen werking begeert tusschen R.K. en Soc.- Demeventueel gesteund door Vrijz. Dem. er Chr. Hsitorischen. éangezien op dit oogenblik ook te dezen aen alle zekerheid ontbreekt, moeten wil de ontwikkeling der gebeurtenissen af wachten. Wij hopen, dat deze bevredigend z"' zijn. Onbevredigend zou zij voor ons zijn. wanneer door dr. Coliin een Kabinet werd gcvormd. dat slechts op zeer korten levens duur kan rekenen. Uit de .Maasbode" (R.K.l: Toen de crisis uitbrak hebben wii aan stonds als onze opinie gegeven: laten de Katholieken en dr. Coliin voorloopig schei den; samenwerken gaat toch niet: het is voor beide partijen het beste. Als Colijn op het standpunt, bij het uit breken van de crisis ingenomen, zou blijven s'san, dan handhaven wü dit inzicht, ook wet bal,reft. de nu ingetreden phase van de crisis, ten volle Dan is trouwens scheiding het eenigmogelijke: de kathol'eken kénnen er eenvoudig niet aan denken, hun stand- Punt. dat daarenboven het standpunt der groote meerderheid is. voor dat van dr. Uolijn prijs te geven. DOUGLAS-BOMMENWERPERS. De eerste toestellen arriveeren in September. Naar wij vernemen, zullen de eerste Dougias-bonimenwerpers, type 8 A. welke bestemd zijn voor het Neder landsche leger en waarvan de onlangs door de regeer ng naar Amerika uitgezonden commissie 18 toesteilen heeft besteld, in September as. in ons land a.riveeren. De toestellen zullen direct in Nederland aankomen en niet, zooals dit met vroegere buitenlandsche zend.ngen het geval was, te Cherbourg. Ongeveer half October zullen de laatste vliegtuigen van deze bestelling in ons land aankomen. Hbld. AANTAL GEORGANISEERDE WERK NEMERS BEGIN 1939. Blijkens opgave in het maandschrift van het centraal bureau voor de statistiek be droeg het aantal georganiseerde werk nemers in ons land, naar een voorloopige berekening, in het begin van dit jaar 769 400 tegen 743.000 begin 1938. Het is dus in 1938 met 26.400 gestegen, d.i. met 3'/, In 1937 bedroeg de groei 19.400 (2Vt De ledentallen der verszhilende vakcen- tralen waren als volgt: Nederl. verbond van vak- 1938 1939 vereenigingen 293 600 306 200 R K. werklieden verbond 170.000 177.200 Chr. Nat. vakverbond 110 400 113.900 Nederl. vakcentrale 45.500 46.300 Nat. arbeids-secr11 200 10.650 Ned. syndical. vakverbond 2 000 1 600 Oud-katholiek vakverbond 650 700 Niet bij een vakcentrale aangesloten 109.660 112 850 Totaal 743.000 769.400 De adspirant-leden (9.400 in 1939 7.400 in 1938) zijn in deze cijfers niet mede- geteld. PRINS BERNHARD NAAR LIMBURG. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal Prins Bernhard op 20 en 21 Juli as. een bezoek brengen aan eenige bedrijven en instellingen in Limburg. Het bezoek zal een informeel karakter dragen. DR. COLIJN TE ARNHEM. De gisteren te Arnhem gehouden verga dering van de vereeniging voor Christelijk Hooger Onderwijs te Arnhem werd bijge woond door den minister-president dr. H. Colijn. Hij werd ontvangen met een hartelijke ovatie en daarna toegesproken door den voorzitter ds. T. Ferwerda, die hem welkom heette als voorzitter van het college van directeuren der Vrije Universiteit. Deze sprak zijn vreugde er over uit. dat dr. Colijn ondanks zijn drukke beslommeringen in verband met de kabinetscrisis, aanda:ht wilde besteden aan de vereeniging „Het Gereformeerde volk aldus spr. „Bidt God, dat Hij minister Colijn moge sterken bij het volbrengen van de taak, welke hem op de schouders gelegd is". Na afhandeling van verschillende aan gelegenheden betrad dr. Colijn het spreek gestoelte. Het was op het randje, aldus ving hij aan. dat ik hier vanmiddag aanwezig kan zijn. Ik heb vanmorgen eerst afscheid moeten nemen van een onzer kinderen die veer naar Indië vertrekt en daarna werd ik in aanraking gebracht met een der be langrijkste dingen van staat, hetgeen ook zijn werk medebracht. Spr. heeft tot den voorzitter dezer ver gadering reeds gezegd, dat hij dit jaar wel geen vacantie zal kunnen nemen. Daarom heb ik vanmiddag maar vacantie genomen om die door te brengen bij mijn uitgebreide familie iapplaus). Want waar kan men beter zün dan in den schoot zijner familie. Het is voor mij een verkwikking als ik gelegenheid heb een middag in uw midden door te brengen, hetgeen met een vacantie-middag gelijk mag worden gesteld. Spr. wekte hierna de aanwezigen op den arbeid voor de VU. onversaagd voort te zetten Laat ons ons inspannen om het erfgoed der vaderen niet alleen te bewaren, maar zoo mogelijk ook od hooger plan te brengen aldus besloot dr. Colijn zijn met applaus onderstreepte rede. I 1 owvubcJkJc Yrum cceA, pxaxVtaxi vp ...EN NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST (Ingez. Med.) 3390 Regeering greep te juister tijd in. 13 AUGUSTUS IN WERKING. Naar wij vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken ter kennis van de burgemeesters gebracht, dat het de be doeling is de Rijtijdenwet 1936 en het Rijtijdenbesluit, waarvan de inwerking treding reeds eenigen tijd geleden was aangekondigd, Zondag 13 Augustus in werking te doén treden. Vad. DE BOTERHEFFING. Thans vijftig cent. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter, behoudens tusschentijd- sche wijziging, is voor de week van 13 tot 20 Juli vastgesteld op vijftig cent per kg. (in de week van 613 Juli 60 cent). Koopjes in alle aldeelingen Hoeren- en Jongcnsconfeefie Itnnnelerie 3389 (Ingez. Med.) VERGADERING BOND VAN VEEHANDELAREN. Te Utrecht is de tweedaagsche alge- meene vergadering gehouden van den Ne der landschen Bond van Veehandelaren In zijn openingswoord bracht de voorzit ter. de heer J. P. van der Stoel, uit Leiden, eergisteren dank aan minister Steenberghe voor de wijze, waarop hij de beide partijen in deze branche heeft trachten te dienen. De positie van den vleeschhandel krimpt echter, door alle mogelij ke kunstmatige maatregelen, hoe langer hoe meer in. In zijn jaarverslag merkt de alge- meene secretaris op, dat in internationaal opzicht de toestand ten behoeve van den handel niets is verbeterd. Van export van vee is geen sprake geweest en eenig uit zicht op export laat zich niet bezien. Be zien we het terrein van den handel in nationaal opzicht dan kunnen evenmin op wekkende klanken te berde worden ge bracht. Het mond- en klauwzeer liet in den herfst van vorig jaar zijn sporen nog ge voelig achter en het feit, dat er vee van mindere kwaliteit te over was. maakte den handel met eenige winst totaal onmoge lijk. Wanneer er dan ook niet van over heidswege zou zijn ingegrepen, zou het een débacle in den vee- en vleeschhandel geworden zijn van nog grooter beteekenis en omvang. Naar den huldigen toestand te rekenen is er nog te veel vee en ook van de soort, die werd overgenomen. Vergeten we daar bij niet. dat de grasgroei in dit voorjaar allerwege zeer veel te wenschen overlaat en heeft overgelaten, dan is het niet te veel gezegd als we mede om de gevolgen van dien memoreeren, dat de veehandel ook dit jaar een zeer moeilijk jaar heeft door gemaakt en nog doormaakt Dat de toestand op de schapen- en lam- merenmarkt te wenschen overlaat, getuigt de aankoop van lammeren, welke de regee ring wekelijks op Texel thans doet met de bedoeling minder schapen in de toekomst te krijgen. Het vereenigingsjaar is grootendeels be- heerscht geworden door het vraagstuk yan de ordening in den veehandel. Na het jaarverslag waren verschillende verkiezingen aan de orde De heer J P. van der Stoel werd bij acclamatie als voor zitter herkozen. Tot leden van het D B. uit de door de afdeelingen aangewezen hoofd bestuursleden werden gekozen de heeren J. S. Wiersma, C. van Gelder, H. Noom en C. Alkemade. De voorzitter sprak een woord van welkom tot den heer I. Markens uit Maastricht, die de plaats van den heer Kaufmann in het HB. ging innemen. Het H.B. rvoeg machtiging om inzake het ordeningsvraagstuk op den ingeslagen weg voort te gaan. Die machtiging werd ver leend. nadat uit de vergadering was aan gedrongen op grooten spoed. De heer Gies- sen zegde namens den Industrie- en Han- delsraad inzake het ordeningsvraagstuk volledige medewerking toe en wees er op. dat het hier om een kwestie gaat. die zeer verstrekkende gevolgen heeft. In de vergadering van gisteren werden enkele voorstellen behandeld. Het H.B. bleek afwijzend te staan tegen vermindering van het toezicht op mond- en klauwzeer. Toe- zicht hierop mag niet verslapt worden. Aangedrongen werd op het uit de markt nemen door de regeering van overtollig vee, dan wel een ruim crediet te verleen en of een ruilhandel aan te gaan met landen, die ons overtollig vee kunnen plaatsen. Tegen invoer van Deensch vleesch werd krachtig geprotesteerd De voorzitter merkte echter op, dat hieraan weinig te doen zal zijn, aangezien het hier gaat om internationale verdragen, die ons land mede onderteekend heeft. Voorts werd medegedeeld, dat er op het oogenblik in- landsch vleesch voor de defensie wordt ge kocht. dat bij inschrijving door de regee ring wordt aangekocht. Een uitvoerige gedachtenwisseling ont stond over de bestrijding van het mond- en klauwzeer. Bij een epidemie is er niet voldoende serum beschikbaar: dat is het vorige jaar wel gebleken. Gevraagd werd, een apart mond- en klauwzeer instituut in het leven te roepen, of den bestaanden dienst aanmerkelijk uit te breiden. In den middag hield dr. J A. Beijers een causerie over„De t. b.c. onder het rundvee en haar bestrijding". Aan de hand van een serie lichtbeelden gaf hij een populaire beschouwing over de wer king van de tuberkel-bacil. DE AMSTERDAMSCHE ERFPACHT KWESTIE. De heer Matthijsen bedankt als raadslid. Het Amsterdamsche soc,aal-democrati- sche raadslid, de heer J. W. Matthijsen, heeft schriftelijk aan het Centraal Stem bureau kennis gegeven, dat hij zijn iher)- benoeming tot lid van den gemeenteraad van de hoofdstad niet aanneemt. Van den heer De Miranda is bij het stembureau nog geen bericht ontvangen, wellicht in verband met den slechten staat van diens gezondheid op het oogenblik. Op 20 dezer is de termijn afgeloopen Opvolger van den heer Matthijsen is de hee^P. J. Schmidt, die reeds vroeger deel uitmaakte van den raad. Hü had toen zit ting voor de R.SAP maar is daarna weer in de S.D.A.P. teruggekeerd. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat in de laatste weken Duitschland over stelpt wordt met een vloed van schijn baar particuliere brieven, welke per post uit Engeland komen. Al deze brie ven zijn geschreven om te trachten het Duitsche volk tegen zijn leiding op te zetten. Onlangs werd weer een in grooten getale verspreide brief ontvangen van „Stephen Klng-Hall", die aldus het D.N.B. op domme wijze probeert den „waarden Duitschen lezer" te bereiken om aldus in het Duit sche volk een defaitistische stemming te verwekken. Een onderzoek te Londen. Met het oog op het feit. dat deze brief in bijzonder veel exemplaren naar Duitsch land is gezonden, hebben wij, zoo schrijft het D.N.B.te Londen nadere inlichtingen ingewonnen naar de eigenlijke bron van herkomst. Het resultaat daarvan was ver bluffend. Bijzonder goed ingelichte en ingewij de kringen hebben n.l. vastgesteld, dat de heer Stephen King-Hali in het ge heel niet de particulier is. voor wie hij zich uitgeeft, doch dat hij in dienst staat van de pasopgerichte propagan- da-afdeeling van het Foreign Office, welke onder leiding staat van Vansit tart en dat de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken. Lord Halifax, dezen brief niet alleen kent. doch zelfs bij de opstelling ervan aanwezig is geweest. Deze op die manier werkende heer Stephen King-Hall wendt zich nu in zijn brief tot de „waarde Duitsche lezers" en deelt mede, dat hij als Britsch marine officier van 1906 tot 1928 bij de Britsche Marine heeft gediend. Drie jaren geleden was hij dezen berichtendienst begonnen, waarbij thans reeds veertig lieden werk zaam zijn. De heer King-Hall beschouwt zijn berichtendienst als een particulier ge leide openbare instelling en wil het publiek informaties geven, welke geheel onafhan kelijk zijn van de dagbladen en andere invloeden. De heer King-Hall geeft een lange uit eenzetting over hetgeen hij in den oorlog heeft beleefd en stelt vast: „Ik weet dus hoe de oorlog er uitziet en ik wil den vrede, wanneer ik deze onder eervolle voorwaar den kan hebben. Ik vaaag mij thans af, of wij vrede zullen hebben. Ik twijfel daar zeer aan. Ik wil niet zeggen, dat wij onvoorwaarde lijk gelijk moeten hebben. De doorsnee- Engelschman is verontrust over de „schan delijke wijze", waarop de Duitsche regee ring het verdrag van München schendt, zoodat hij steeds meer tot de overtuiging komt, dat de Duitsche leiders, althans Rib- bentrop. Göbbels en Himmler „volkomen onmogelijke menschen" zijn waarmede men nooit eenige overeenkomst kan treffen, welke gehouden zal worden". „Ik neem aan", aldus vervolgt hij letterlijk, „dat het woord van Hitler in Engeland thans héél weinig koerswaarde heeft. Er bestaat niet het minste vooruitzicht op; dat Groot Brit- tannië eenige concessie aan Duitschland zal doen, aleer het vertrouwen in Duitsch- lands woord is hersteld. Koloniën uit te leveren na hetgeen men te Praag heeft gezien, is eenvoudig geen practische politiek. Dc Duitsche politiek onbegrijpelijk. De heer King-Hall beweert, dat de poli tiek van Duitschland op vele punten vol komen onbegrijpelijk is. Hij wil doen ge- looven, dat tot den „roof van Tsjechië" de geheele écwestie der Duitsche koloniale aan spraken in Groot Brittannië ernstig is be sproken. Dc Duitsche regeering beweert thans, dat Duitschland omsingeld wordt. De briefschrijver bespreekt dan de moge lijkheden op succes van een oorlog en pro beert den lezer te intimideeren met de deel neming van Amerika aan den oorlog, de blokkade enz. Hij raadt ons aan van de Engelsche buitenlandsche politiek te leeren. Dan vervolgt hij„Het is waar, dat zij de Italianen tot bondgenooten hebben. Maar de Italianen hebben gebrek aan grondstoffen en hebben geen groote weerstandskracht enz. Daarenboven, wan neer de oorlog voorbij is. wat zal dan ge beuren? Eerst komt er een vredesverdrag, waarbij vergeleken het verdrag van Ver sailles kinderspel is. De definitieve beslis sing ligt bij u. Het is uw Führer, niet mijn BOTERNOTEERING. De commissenoteering voor Nederland- sche boter is gisteren vastgsteld op 79 cent per kg. VACANTIE IN DE BOUWBEDRIJVEN. De vacantie in de bouwbedrijven wordt dit jaar gehouden van Maandag 31 Juli tot en met Zaterdag 5 Augustus. oude minister-president, die het signaal tot den aanval zal geven, wanneer alle knoo- pen losgaan en, eerlijk gezegd, ik vrees, dat Göbbels en Ribbentrop hem belangrijke in- De brief besluit met de opwekking een GEPENSIONNEERDEN NEDERLANDSCHE keer „zelfstandig" na te denken, den brief met vrienden te bespreken en eventueel opmerkingen daarover aan den heer King- Hall te zenden SPOORWEGEN. Te Utrecht vond een buitengewone ver gadering plaats van vakgroep in (Gepen- Wij waren er al altijd van overtuigd, dat ^^den) van den.Ontadn de Britsche politiek zonder veel scrupulua Spoor Tram- A.T.O., v. Gend en Loosper- werd gevoerd aldus voegt het D N B hier- i toneel, naar aanleiding van het wetsont- Jïf;Sï werp inzake opheffing der korting op de aan toe, en waren daarom over dit domme Spo£rwegpensmenen. De voorzitter, de heer maakwerk, dat zeer zeker dank waard is, 1' L. Verbeek te Rotterdam, sprak zijn vreugde veerrgplIcehT°hnedtelSu^heVOevoTk ^ovl^n jover de groote opkomst uit alle deeien geleden aankondigde, er uit ziet. Wij ken- "gri!nrt^h '»ri nen de methoden van Engeland, waarmede h - den Personeeiraad aan de Staten Generaal het probeert een wig te drijven tusschen leiding en volk. Ook Rijksminister dr. Göbbels neemt in de „Völkische Beobachter" uitvoerig stel ling tegen dezen brief op grond van het feit, dat hij in officieele opdracht zou zijn opgesteld en verzonden. gezonden adres voorkomende zinsnede waarin op verkorting van den door den Minister voorgestelden termijn werd aan gedrongen, afgekeurd. Algemeen plaatste men zich op het stand punt dat een korting op de pensioenen als een onrecht den gepensionneeidén aange daan moet worden gezien en dat het rechtsgevoel door een „opheffing of afbe- tal n>" n et bevred gd wordt. Na breedvoerige bespreking werd ten slotte onderstaande resolutie met alge meene stemmen aangenomen* De buitengewone vergadering van leden, gepensionneerden en wachtgelders van den Centralen Bond van Spoor- en Tramweg personeel. gehouden te Utrecht, gehoord de uiteenzettingen betreffende het aanhangig zijnde wetsontwerp tot wij ziging van de Pens oenwet voor de Spoor wegambtenaren 1925. o constateert, dat in het aanhangig zijnde de brieven, die door King—Ifall worden wetsontwerp onvoldoende rekening wordt rondgestuurd. Dat Lord Halifax op een gehouden met den blijkens de aanneming of andere wijze tot die brieven zou van amendement v. Braambeek-Her hebben geinspireerd, wordt volslagen mans door de meerderheid van de Tweede nonsens genoemd. En Vansittart staat Kamer, uitgesproken wensch tot intrekking eer buiten dan binnen de propaganda- van de op de pens.oenen toegepaste kor- afdeeling. ting, i protesteert tegen de voorgestelde gelel- Stephen KingHall, die vroeger ook deiijke opheff ng der korting, radio-uitzendingen verzorgde, is een publi- is van meening dat geen aanleiding be- cist, van wien herhaaldelijk artikelen over staat het onrecht, het Spoorwegpersoneel buitenlandsche politiek in Engelsche bla- aangedaan, te verlengen, Volgens Londen „volslagen onwaar" De correspondent van de „Tel." te Lon den schrijft over deze zaak het volgende; Ik ben in staat te verklaren, dat dc bewering, als zou Stephen KingHall officieus in contact staan met het Britsche ministerie van Buitenland sche Zaken, volkomen onwaar is. Er bestaat, naar men mij van bevoegde zijde verzekerde, niet het minste ver band tusschen de nieuwe propaganda- afdeeling van het Foreign Office en den worden opgenomen. Ook geeft hij een z.g. „News Letter" uit, een particulier poli tiek weekbericht, zooals er den laatsten tijd <in navolging van de financieele week- draagt het hoofdbestuur op met alle ge oorloofde middelen er voor te ijveren dat zoo spoedig mogelijk de sedert 1 April 1936 toegepaste korting op de pensioenen wordt berichten) verscheidene worden gepubli- ingetrokken en zij. d e ind~r^iid n goed ceerd. Het is natuurlijk zrer wel mogelijk. I vei trouwen op een 'uss.her d* D rectie en dat een of andere organisatie zich er voor.de Personce1 aad "csluten overeenkomst gespannen heeft om king-Hall's ..News Let- den spoorwegd en t onder toekenning an ter" een zuiver particuliere onderneming, in Duitschland te verspreiden. Dat zou een afdoende verklaring zijn van den brieven stroom. wachtgeld hebben verlaten aanspraak op pensioen kunnen maken, besluit deze reso lutie ter kennis te brengen van de betrok ken autoriteiten.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9