Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 14 juli 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN WEERBERICHT. BEURSOVERZICHT Wondere speling der natuur Uit de Omstreken AGENDA J. VAN DER KOOGH OVERLEDEN. Tijdens een bootreis naar Noorwegen is aan boord van het s.s. Colombia op 70- jarigen leeftijd overleden de heer J. van der Koogh uit Rijswijk IZ.H.). De heer van der Koogh was in de oor logsjaren regeeringscommissaris voor Zuid- Holland voor het verleenen van consenten. Hij was oud-voorzitter van de Hollandsche maatschappij voor landbouw, voorts be stuurslid en voorzitter van het kaascon- trolestation Zuid Holland van het boter- controlestation Zuid Holland en het kaas- controlestation Zuid Holland en Brabant, voorzitter van het controlestation van melkproducten en commissaris van de cen trale landbouwonderlinge De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. geheele land. De autoriteiten hebben maat regelen genomen om de orde in de biosco pen door speciale ambtenaren tc doen be waren. Deze kunnen de voorstellingen 011- yjderbreken. bioscopen sluiten en onorde- tSinnenland elementen arresteeren. Het agentschap Ceteka bericht verder, dat den laatsten tijd op verscheidene plaatsen het telefoonnet van het Dultsche leger is bschadigd en het brengt in her innering. dat hierop een gevangenisstraf van 10 jaar en zelfs de doodstraf kan staan. Buitenland VOORAANSTAANDE BENDELEIDER GEARRESTEERD. Tijdens politie-operaties in het dorp Ad- broerieh nabij Nazareth hebben de Britsche troepen den vooraanstaanden bendeleider Mansoer Yoessef en 17 zijner aanhangers gearresteerd. WAARSCHUWINGEN AAN DE TSJECHEN. Het ministerie van Binnenlandsche Za ken van het protectoraat Bohemen en Mo- ravië heeft officieel medegedeeld, dat in den laatsten tijd in de bioscopen de bezoe kers bij Duitsche films zich hebben gedra gen op een wijze, welke den indruk van anti-Duitsche betoogingen gaf. In het be- lang van den vrede tusschen beide bevol kingsgroepen moet dit gedrag ten streng ste worden veroordeeld, aangezien het ern stige gevolgen aou kunnen hebben voor het Barometerstand ZWEMMEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN DE KRING DEN HAAG. Groote deelneming;. Voor de op morgenmiddag te halfvier in de Zyl te houden wedstrijden van den Kring Den Haag zijn diverse nummers zeer goed bezet. Ingeschreven is door Zian H.Z. en P.C.. H.G.A. en Zwip «Den Haag). D.Z.V. (Delft). Poelmeer (Oegstgeest) en De Zijl «Leiden). Op de 50 M. borstcrawl zijn 14 deelneemsters waarbij o.a. de kampioene van Lelden mej. F. Pasier van Poelmeer, mej. D. Lepelaar en mej. R. Hogenes (De Zijl). Op de 100 M. schoolslag heeren seniores kan een spannende strijd wor den verwacht tusschen W. Seton en H. Verhoef, beiden van Zian. Bij de 100 Meter borstcrawl dames juniores treffen wij o.m. Alle Stijl van Zian. die Rle van Veen op dezen afstand reeds eenige malen sloeg. Voor het schoonspringen dames zijn drie deelneemsters en voor de heeren vier deel nemers. Voorts zijn er vier estafettes (voor dames en heeren) met totaal 19 deelnemende ploegen. Het 17 nummers tellende programma wordt besloten met een waterpolowedstrijd Leiden—Den Haag. De opstelling van het Leidsche zevental is als volgt: Doel: C. J. Kloots; achter: H. v. d. Reijden, J. Elsinga en J. Ydens; voor: F. Tegelaar. L. Westen en P. Lut. VOETBAL. T. EN D.—LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN 0—5. Gisteren speelden de Leidsche Bakkersgezellen tegen T en D„ welke wedstrijd door de Bak kersgezellen met 50 werd gewonnen. (Rust stand 01). Gistermiddag 2 uur: 764 Hedenmiddag 2 uur: 758. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het depressiesysteem over de Britsche eilan den werd nog iets dieper. Langs de scheidings lijn tusschen de koele luchtmassa's. die onder invloed van een gebied van hoogen luchtdruk over IJsland en Groenland, over de oceaan worden gevoerd en de warmere, die uit Zuide lijke richtingen stroomen. ontwikkelden zich achtereenvolgens nieuwe storingen, die zich naar de Britsche eilanden voortbewogen. Zij werden daarbij geleidelijk dieper en brachten over Schotland, Ierland en West-Engeland voortdurend veel neerslag. De windkracht nam er eveneens toe. De koele luchtmassa's dringen geleidelijk over het Kanaal in onze richting door en brengen in West-Frankrijk reeds veel regen. Een storing verplaatste zich over Denemarken Zuid-Noor- wegen en Zweden. De bewolking nam er toe en er viel eveneens veel regen. Langs de schei dingslijn tusschen zeer warme droge lucht massa's. die over Italië uit het Saharagebled komen én de vochtiger warme luchtmassa's, die over Spanje stroomen. ontwikkelden zich in Z.- Frankryk en N.-Italië plaatselijk zware on- weders. Over Oost-Europa breidde zich een ge bied van hoogen luchtdruk uit, waarvan het centrum over Polen is gelegen. '-V -cSEK De bloemenliefhebber. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, zwakke Z.Z.O. w. temp. 17 gr. C.. min. 11 gr. C. Missingen: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. wind, temp. 17 gr. C.. min 14 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, zwakke Z.O. wind. temp. 17 gr. C., min. 13 gr. C. Groningen: Lichtbewolkt zwakke Z. wind; temp. 17 gr. C., min. 13 gr. C. Maastricht: lichtbewolkt, zwakke Z. wind; temp. 20 gr. C., min. 14 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Zuid-Zuid-West, matig, 17 gr. C., zwaar bewolkt. Londen (Croydon): Zuid. matig. 16 gr. C.. nu en dan lichte regen. Berlijn: Zuid-Zuid-Oost. matig, 18 gr. C., zwaar bewolkt. Nice: Noord-Oost. matig, 21 gr. C., opklarend na buitjes. Stockholm: Zuid-Zuid-West, matig. 14 gr. C.. motregen na zwaren regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.) 12 uur 's middags: 20 gr. C. <68 gr. F.) HOOG WATER TIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 2.12 uur; nam. te 2.27 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting ..De Zyi". 's Middags 12 uur: 18^ gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea Vrijdag: 9.49 nam. tot 4.24 voorm. MAANS OP EN ONDERGANG. 14 Juli: op: 2.33 uur,' onder 18.47 uur. AMSTERDAM, 14 Juli. Op de effectenbeurs werd de week op zeer kalme wijze besloten. Bij gebrek aan nieuwe gezichtspunten en in verband met de bestaande onzekerheid werd een volkomen gereserveerde houding aangenomen en de handel was zeer gering. Op sommige afdeellngen kon eigenlijk niet anders dan van een stilstand van de af faire worden gesproken. De Amerikaansche fondsen waren prijshoudend, en gaven beschei den omzetten te aanschouwen. In de Staalaan- declen ontwikkelde zich nogal eenige affaire, terwijl ook de koperfondsen en diverse spoor- wegshares eenige beweging veroorzaakten. Daarbij bestond een goed prijshoudende stem ming. Bij de opening waren de koersen verge leken met de vorige slotprijzen niet of niet noemenswaardig veranderd. Nadat vervolgens eenige aarzeling kon worden waargenomen werd reeds spoedig een opwaartsche richting gevolgd, waarbij aankoopen voor rekening van de arbitrage de voornaamste rol speelden. On der beurstijd kon dan ook voor de toonaange vende aandeelen een kleine verbetering worden geconstateerd. De schommelingen waren overi gens niet van indrukwekkenden aard. De locale markt was stil. Koninklijke waren goed prijs houdend. maar bewogen zich binnen nauwe grenzen. Op de Suikerafdeeling was niets te doen. Java's werden ingezet op het peil van de vorige slotnoteerlng en trokken nadien vrijwel geen attentie meer. De incourante soorten waren verwaarloosd. Industriepapieren hadden een beperkte markt. Vooral later op den middag werd voor Aku's eenige belangstelling aan den dag gelegd, hetgeen gepaard ging met een kleine verbetering. Unilevers waren vrijwel on veranderd. De Philipsaandeelen konden zich gemakkelijk handhaven. De affaire in dit fonds vas echter zeer klein en de fluctuaties waren hiermede in overeenstemming. De Scheepvaartaandeelerf waren geheel ver onachtzaamd. Op de Tabaksmarkt werden Oude Deli's iets hooger genoteerd. De affaire in Rubberfondsen was onbeteeke- nend. Voor beleggingsfondsen bestond vrijwel geen ariimo. De !*oersbeweging van de Neder- landsche staatspapieren was onregelmatig, waarbij echter slechts verschillen van onder deden van procenten te noteeren vielen. Voor Duitsche Fondsen was de stemming prijshou dend. Fransche obligetiën trokken nauwelijks at tentie doch konden zich op peil houden. Prolongatie 3/4 procent. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Jan, zoon van P G. Harts en A. van Voorbergen Aaltje Hendrika, doch ter van J. Rijswijk en Maartje van Donk Petronella Catharina. dochter van A. v. d. Nagel en Catharina van Rijsdam. Overleden: Maria Elisabeth Kouwets, oud 70 Jaar, gehuwd met Arnoldus Kerkvliet Johan nes v. d. Louw. 87 jaar. wedn. van I. Vonk. Loop der Bevolking. Gevestigd: Adriana K. v. d. Bout. Hazeveld 1 Maria Rietveld, v. Reedestraat 10 Cor nelia Koopman, Willemstraat 9. Vertrokken: naar Leiden, Roodenburgerstraat 1 a, Magdalena Elisabeth Droog Naar Leiden. Roodenburgerstraat la. Theresia Maria de Ko ning Naar Voorburg. Parkweg 180. Neeltje Schellingcrhout Naar Amsterdam. Durger- dammerdljk 29. Elizabeth Westmaas. Brand op scheepswerf. Alhier ontstond door tot nog toe onbe kende oorzaak brand op een in aanbouw zijnde kustvaarder op de scheepswerf van de fa. B. aan Gouwsluis. Het dek. dat vlam vatte, brandde zeer hevig en verbrandde grootendeels. Door snel ingrijpen wist het personeel den brand te blusschen, waardoor erger werd voorkomen. Aanvaring. Op den Ouden Rijn kwam de bestuurder van een motorboot in aanvaring met een trawler die gemeerd lag bij de fa. B. en door den stroom was losgeraakt en daar door dwars door den Rijn lag. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats doch het motorschip kreeg zeer belangrijke schade. De Bruggestraat-misère. Dat een verbreeding van de Bruggestraat in een groote behoefte zou voorzien bleek ook gistermiddag toen een groote stagna tie ontstond, doordat een automobilist iets te ver uithaalde en met zijn wagen van de z.g. rollaag kantelde. Gelukkig bleef de wagen op zijn as hangen; hij zou anders in de etalageruit van het pand van den bakker De L. terecht gekomen zijn. om van andere ongelukken maar niet te spre ken. Met behulp van publiek kon de wagen weer op den weg gebracht worden. KUIKEN MET VIER POOTTEN. Wondere spelingen der natuur komen den laatsten tijd te Katwijk aan Zee voor. Gewaagden wij onlangs er van, dat daar een kuiken met drie pooten uit het ei was gekomen, gisteren is bij den heer M. de Vreugd in de Havenstr. 13 een kippenei uitgebroed en kwam er een kuiken met vier pooten te voorschijn! WISSELKOERSEN. Londen 8 80'/, (8.81); Berlijn 75.47'/, (75.50): Parijs 4 98'/, (4.98 5/8); Brussel 31 96 131.98'/,); Zwitserland 4242'/, (42.47); Kopenhagen 39 32'/, (39.35); Stockholm 45 37'/, (45.10). O io 44 27'/, (44 27'/,); New Yoik 1 88 (1.88 3 16); L're Bankpapier 6 40 1640). Prolongatie 3/4: Part disc 9/16—5/8; Daggeld Registermarken 25 5/8; Han dels Sperrmarken 8 1/8; Reismarken 49'/,; Bankpapier 26'/,. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDSCHENDAM. Onbewoonbaarverklaring van woningen. Tegen het advies van den Inspecteur voor de Volksgezondheid weigerde de raad over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van de perceelen Achterom 4. 6. 8, eige naar de heer A H. van den Akker Johzn. Van deze weigering ging de Inspecteur in beroep bij Ged. Staten. Deze hebben thans den Inspecteur in het gelijk gesteld, zoo dat tot onbewoonbaarverklaring moet wor den overgegaan. NOORDWIJKERHOUT. De Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs in hotel Gouwen- berg werd bezocht door 153 kweekers en 40 exporteurs. Ten gevolge van den lntematio r.alen toestand wordt bij allen een afwach tende houding aangenomen en de handel gaat stug. Alle kweekers hebben niet alle soorten waar vraag naar is en vele voor waarden worden door de exporteurs ge steld. Toch wordt alle hoop gevestigd op de komende beursdagen. waarop de tijds omstandigheden mogelijk gunstiger zijn zullen. Van de H. Hart-school maakten 130 leerlingen een reisje naar den afsluitdijk over Volendam. Hoorn en Wieringen. De tocht verliep onder de meest gunstige om standigheden. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. zoon van E. Smit en T. van Duijvenbode Antonius Petrus Jozef, zoon van J. W. de Goeij en A. W. M. Pouw Hendrika Petronella Johanna, dochter van P. Noorder- meer en J. v. d. Meer Martlnus, zoon van C. van der Voet en G. Hoekstra Franciscus Hendricus, zoon 'van P. L. v. d. Geest en M. S. Witsenburg Arie Cornells, zoon van D. Sna- terse en J. W. Roubos Gerard Marinus. zoon van G. van der Luit en G. M. van der Zwam Marinus. zoon van D. Staring en D. C. Breder —Cornelia Johanna Margaretha, dochter van J. A. Rotteveel cn M. F. Witteman Hendrika Theodora, dochter van Th. van Velzen en H. M. Vink. Overleden: Willem Verhoog, 36 jaar echtg. van E. G. Meijer. Ondertrouwd: P. Cigaar. 21 jaar en M. de Kwaasteniet. 24 Jaar B. A. Streng, 26 jaar en A. Th. Bisschops, 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. G. Vink en gezin. Zandslootkade 27 C. de Kwaasteniet. Hoofdstraat 218 F. Moolenaar. Menneweg 99 Me.i A A H Wit teman. Kastanjelaan 11 Mej. M. Tukker, Mo lenstraat 11 Mej. G. W. van der Horst, Lin delaan 23 Mej. C. Dannijs. Tijloosstraat 22 J. Ie Clercq, Charbonlaan 13 Mej. C. L. van Loon. Zandslootkade 29. Vertrokken: J. Arkeveld en gezin, n. Lelden, Hooge RyndUk 164. Voor het R.K. Mulo-diploma slaagden de leerlingen der R.K. Ulo-school J. van Dijk, Jor. v. Dijk, G. Hulsebosch en Nic. v. d. Krogt. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Allda Varkevlsser, 35 J. en Krijn Postmus. 27 j. Ondertrouwd: Hendrik Russchenburg, 26 j. en Nle5je Vlieland, 23 j. Diploma geoefend zwemster. Na gehouden examens kon namens het Aphens zwembad het dipoma A worden toegekend aan: Deetje Meijer, Corry Raap horst. Inneke van den Berg Loes SpreiJ, Wltly van der Vlist, Olga van Leeuwen, Tonny Vis, Janny van den Broek. Dodo van der Ent-Braat, Annie Brouwer, Thea Loos, Stijntje de Jeu. Gonny v. d. Bijl. Eva Nieuwenhuizen, Magda Ottens, Nel van Keeken. Jo Herfst, Ank Zwama. Djoeke Hetzel, Klara de Pijper, Dlni Kamper, Tini Smit. Marie Binnendijk. Maartje Los. Nel van Beheren, Bertha Baas. Mej. Lijntje v. d. Helm, Mevr. M. Dusoswa-de Bruijn, Mevr. M. Kalteneoker-Kouwer, Mevr, A, P, Jansen-Zoe temeij ex. Voor het B. dipoma slaagden: Grace Samson, Hannie de Pijper, Bep Raaphorst, Aafje Looking, Rida den Hertog. Mien La- ros, AU van Vliet, Mas van Zwieten. Jo Minten, Adri van Schle. Annie Abbinga, Corry v d. Bijl, Henny Baane, Riek Foe- king, Gre v. d. Bijl, en Mevr. H. Foeklng- Rasser. In verband met de vacantie van den burgemeester is wegens de voortdurende ziekte van webhouder G. M. Herngreen. die nog steeds verpleegd wordt in het Diac. huts te Leiden, als loco-burgemeester aan gewezen, wethouder W. J. Sprelj. Kostelooze inenting. Woensidag as. zal in onze gemeente weer de gelegenheid zijn opengesteld voor kos telooze Inenting en herinenting en wel voor: a. de ingezetenen van Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind. arts aldaar des vm. 9 uur; b. id. van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aar- brug tot aan de gTens van Zwammerdam in het gebouw voor den Luchtbescher mingsdienst aan de Sohoolstr. nr. 7 des v.m. 9 uur; c. ld. van de L. Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met in begrip van de Ridderbuurt tot de grens scheiding met Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. v. Wermesker- ken, arts, alhier des nm. 2 uur; d. id. van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buiten wijken tot aan de Hofbrug in het gebouw van den luchtbeschermingsdienst aan de Sohoolstr. nr. 7 des nm.2 uur; en e. ld. van de H. zijde vanaf de Hofbrug tot de grens van Hazerswoude in het gebouw voor den luchtbeschermingsdienst aan de Schoolstr 7 des v.m. 11 uur. Het is ge- wensclit bij de aanmelding de trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente ls bepaald op 28 Juli des avonds 7 uur. Onze plaatsgenoote mej. J. van En gelen slaagde te Moerdijk voor het examen nuttige handwerken. De heer Joh Godthelp, candldaat al hier heeft bedankt voor het op hem uitge brachte beroep naar de Ned. Herv. Gem. van Well-Ammerzoden. BODEGRAVEN. Ernstige brandwonden. Op de kaasfabriek gleed de arbeider D. uit, waarbij hij in zijn val een emmer met kokend water omtrok, die zich vervolgens uitstortte over den llggenden man. Hij kreeg ernstige brandwonden over zijn ge heele rechterarm en moest onder dokters behandeling worden gesteld. Aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding voor den bouw van een transformatorenstation ach ter het gemeentehuis is als volgt: K. Mulckhuijse f. 1942, M. van Vliet f 1809, N Hoogendoorn f. 1780, J. Bierhorst f 1685, P. van Katwijk f. 1627, G. van Eek, Zeg veld f-1614. Het werk werd aan den laag- sten inschrijver gegund. Te water geraakt. De 5-jarige D. raakte te water. De be diende A. N. hoorde het hulpgeroep, schoot te hulp en wist den kleine van een wissen dood te redden. Uitstapje. De Chr. Gymnastiekver. D.O.S. maakte een grooten autotocht met de leden. In een drietal autobussen werd de tocht gemaakt door de Haarlemmermeer tot Haarlem, waar een wandeling werd gemaakt door den Haarlemmerhout om vervolgens eeni- gen tijd door te brengen in den speeltuin „Kraantje Lek". Het was heel mooi weer, u'tnemend geschikt voor een bad in de zee In Bloemendaal werd het strand opgezocht en nada^ eenige moeilijkheden uit den weg waren geruimd, mocht het geheele gezel schap in zee. Heerlijke uren heeft men daar doorgebracht; het was reeds 6 uur, eeT het gezelschap opbrak om de terugre's te aanvaarden, die echter nog een ver rassing inhield, n.l. een uurtje vroolijk spel in den speeltuin „De Vink" bij Leiden. Het was een prachtdag, een reis zooals de jon gelui. naar hun eigen oordeel, nog nooit gehad hadden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Anthonius, zoon van J. Th. de Lange en S. W. v. d. Voorn Cornelia, Sl- mone. dochter van G. Kramer en M. van Vliet. Getrouwd: E. G. Drlekhuis, 27 Jaar en G. C. Wolswijk. 30 jaar. Overleden: Johanna Burger (echtgenoote van J. Bekker). oud 68 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. M. v. d. Berg. Meije 29 J. Zaal. Weijland 12 J. A. Vernooü. Metfe 129 T. Griffioen, Weijland 23 C. Kaptein, Zuid zijde 28 H. Vijfhuizen. Noordstraat 7 T. Zuldam, Buitenkerk 37. Vertrokken: D. Houtman, n. de Bilt, Utrecht- scheweg 223 A. J. W. Lemaire, naar Lelden, van 't Hofstraat 38 C. Oskam, naar Lange- rulgeweide 29 H. Groenendijk, naar Zeven hoven. Dorp 112 N. Veerman, naar Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 262 H. C. Marchal en echtgenoote. naar Leidschendam. Broekweg 122 A. Martens, naar Amsterdam. Agemnonstr. 31 huis W. de Bruin en gezin, naar Gelder- malsen, A. 364 J. de Vlieg en gezin, naar Utrecht, aan boord N. C. C. Breekland. naar Medan (N.O.I.) Parkstraat 2 A. J. Kockel- koren, naar Simpelveld, Markt 43. De heer J. G. Steijn slaagde te Den Haag voor het eerste deel van het examen notariaat. Zaterdag. Leliestraat lb: Tentoonstelling Haanstra- Fröbelschool. 2—4 uur nam. Nut-sgebouw: Tentoonstelling platen 3 Oct.- feest, 2—5 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—d uur nam. 's Donderdags. Wljkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 44—46): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Storm". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.. Zon dag 27 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 u. nam.: „Luchtdulvels der marine". Zondag van 27 doorl. voor stelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: El Gato, de galante bandiet. Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: De gehelmde brigade. Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag „Leer het leven liefhebben". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 t/m Vrijdag 14 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: v. Driesum. Mare 110. Tel. 20406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28 Tel. 23553. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel 26274. De gymnastiekvereen. „Hercules"' heeft deelgenomen aan de gymnastiekwedstrijden van den Turnkring „Gouda", waarin totaal een 700 leden van aangesloten vereenigin- gen uitkwamen. Toch wist de vereenlging niet minder dan 4 eerste prijzen te beha len. n.l. voor de meisjes van 912 jaar, voor de meisjes van 13—15 jaar, voor de jongens, voor de heeren en een tweeden prijs voor de afdeellng dames. Zaterdag hoopt de vereeniging in sa menwerking met een tweetal clubs uit Oudewater een gymnastiekdemonstratie te geven op de Nieuwe Markt. BOSKOOP. Amerikaan|ch bezoek. Gistermiddag arriveerde hier een gezel schap van circa 30 Amerikaansche dame3 en heeren. Het gezelschap werd op verschil lende kweekerijen rondgeleid. 's Middags heeft het gemeentebestuur het gezelschap officieel ten gemeentehuize ontvangen. De relsvereenlging „Met en voor El kander" maakte met haar leden i een tweetal autobussen een reisje naar Bergen en Schoorl. 's Morgens werd eerst een bezoek ge bracht aan Hilversum, om vervolgens naar IJmulden te vertrekken voor het maken van een rondvaart ter bezichtiging van de havenwerken aldaar. Hierna werd in Alk maar vertoefd om tot slot te genieten van bosch en zee. Het was al laat in den avond toen het gezelschap hier hoogst voldaan terugkeerde. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, zoon van A. van Luijk en J. van der Meer Johanna Maria Wllhelmina, dochter van A. W. Verhorik en M. Nleuwets Annemle, dochter van D. Harkes en T. Bos. Gehuwd: J. P. Coh, 29 Jaar en T. Klerstra, 29 jaar H. A. Burggraaf, 29 Jaar en P. Ver kade, 24 Jaar C. Bremmer, 28 Jaar en P. C. Sonneveld, 26 jaar. Uitstapje. De Chr. Meisjesver. „Lydla" heeft on der leiding van haar presidente Mevr. Kiehl een uitstapje per autobus gemaakt naar Antwerpen. Ter afwisseling werd de brug aan den Moerdijk te voet afgelegd. Vm het schoone zomerweer werd bovenmate geno ten. Hoogst voldaan keerde het gezelschap om half elf in de gemeente terug. Bij de administratie voor Arbeidsbe middeling staan 87 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 18 steuntrekkend, terwijl 30 personen geplaatst zijn in werk verschaffing. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Adrlanus. zoon van A. v. Leeuwen en H. van Dam Cornelis Adrianus, zoon van C. van der Laan en C. van Oudenaar den Petronella Joanna, dochter van J. C. Fransen en W. de Rijk Hubertus Johannes, zoon van A. Kuijf en E. M. Th. v. d. Burg -J- Catharina Jacoba, dochter van P. U. van Koert en C. A. Kouwenhoven. Overleden: M. Verwoerd, 77 Jaar, weduwe van A. Kelder M. Boer, jd.. 3 jaar. Het aantal woningen, dat in deze ge meente thans bij de drinkwaterleiding ,.De elf Gemeenten"' is aangesloten bedraagt 676. In 1938 ls verbruikt 18167 M3. water voor huishoudelijke doeleinden en 15420 M3. voor gemengde doeleinden. De gymnastiekvereeniging .Oefening Kweekt Kunst" alhier behaalde op oe turn- wedstrljd te Gouda met haar aspirant-leden een len prijs voor vrije- en toesteloefenin gen. Voor den leider, den heer Broeke, een mooi succes. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: I. A. de Groot. v. Amsterdam; G. J. Rekswinkel. v. Rheden; J. Gijzen, v. Loos- drecht; W. Mur, v. Aalsmeer. Vertrokken: F. de Boer. n. Ermelo; L. J. Heemskerk, n. Ter Aar; J. A. Spek. n. Nieuw koop; J. C. Visser, n. Oudewater. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6