CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Leest dit allen! Nu breekt jullie vacantietijd aan en hoop ik, dat jullie allen prettige weekjes zullen hebben. Verder dat er veel mooie, zonnige dagen zullen zijn en jullie na je vacantie bruingebrand en met dikke wangen, op school terug zullen komen. Na deze grote Prijsraadsels, waarbij we het allen druk gehad hebben, zowel jullie als ik, nemen we ook in onze Kinderkrant enige weken vacantie, d. w. z. vacantie van briefjes schrijven! Er komt dus deze weken geen corres pondentie in de krant, en jullie schrij ven ook geen briefjes aan mij. Wel komen er elke week raadsels in de krant, en kunnen jullie de oplossingen, zonder briefje erbij dus, insturen. Dan kunnen jullie je naam, als gewoonlijk, onder de „Goede oplossingen" vinden. Toch je naam in de krant, hoor! We gaan allen genieten van de bui tenlucht, en daarna wat zullen we elkaar dan veel te vertellen hebben! Ieder zamelt zijn vacantienieuws op tot we weer brieven aan elkaar gaan schrijven. Want dan hoor ik graag, ,ioe jullie je vacantie doorbrengen of door gebracht hebben. In de weken, dat er niet gecorres pondeerd wordt, ook geen nieuwe raad sels of anecdoten inzenden. Zamel alles maar op! En dan hoop ik na de vacantie vele dikke brieven te ontvan gen. Nu eerst de afzonderlijke beantwoording. Henk Stouten Over enige weken kun je me dan vertellen, hoe je boek heet, en hoe je het gevonden hebt. Prettige uurtjes er mee! Sjaantje Stouten lk ben blij te horen, dac het boek van Henk blijdschap bracht in hu.s. _\eily Stouten Ik dank je weer hartelijk voor het mooie vers, dat je voor me opge schreven hebt. Leer het niet alleen voor Zondagsschool, maar probeer het je hele leven te onthouden, evenals je Moeder. Geiard zal ook welkom zijn; in het begm mag je de raadsels voor jullie samen op- senrijven, als hij meehelpt met oplossen. ^eny Neyenhuys Je beleeft al veel pltizier van je konijntjes. Wat zijn ze mak! Het is lekker, een fris bad te nemen, voor je naar bed gaat! Nogmaals wens ik je heel prettige weken aan zee. Annie Schipper Het was een vergis sing, dat je naam is weggevallen. Je had alies goed. Natuurlijk heb je wel meegeloot. Tweetal Hogenes Beiden hartelijk welkom, en natuurlijk ben ik nu jullie Tante. De oplossing „denneappel" was ook goed. Jullie treffen het niet, dat we juist enige weken niet corresponderen. Daarna kunnen jullie me van alles vertellen. Op lossingen mag je wel inzenden, zoals je las boven. Het vloeiblad zal ik gebruiken. Truusje Sluymer Dat was een prettige boodschap, die jij Woensdag te doen had in Leiden. Over enige weken vertel je mij er wel van, nietwaar? Aart van Haarlem Nog hartelijk gefe liciteerd, al is het wat laat. Je kunt weer prettig spelen, op verschillende manieren. En in het water plassen! Jouw oplossing van raadsel 4 kon er ook mee door. Be dankt voor je raadel. Je brief is weer keu rig! Corrie van Weizen Dank voor je lieve wensen, en voor jou hetzelfde in je vacan tie. Wat een heerlijk tochtje heb jij ge maakt; het was maar goed, dat Je de vol gende dag uit kon slapen. Ton Tegelaar Het spijt mij erg, dat je naam bij de goede oplossingen was wegge vallen. Je had alles goed, en, stel je gerust, je hebt wel twee keer meegedaan bij de loting. Maar niet gelukkig geweest deze keer. Drietal Laman Bedankt voor jullie goede vacantiewensen, en voor jullie na tuurlijk hetzelfde. Paulus, een aardig rap port; er zijn mooie cijfers bij. Over enige weken vertel je mij dan van je boek, Pau lus. En jij van je overgang, Marietje. Tweetal Boelee Al zijn niet alle op lossingen goed. jullie hebben er toch meer dan genoeg. Schrijven jullie steeds je leef tijd onder de oplossingen? Jo Kooien zo mengt het nieuwe ootK vreugde voor jullie beiden. Jullie hebbèn een prachtig g.izcht op het Park, en ik merk met genoegen op, dat je daar ook .en volle van geniet. Je broertje kan nu zijn vrolijkheid al weer op een andere manier tonen. Jannie Kooien Dat was een heerlijk loopje voor je Woensdag naar het Leidsch Dagblad. Vertel je me na de vacantie over je boek? Dini Nieuwenaijk Ga jij nu maar heerlijk geniet:n van je vacantie, en dan zul je mij met September wel veel te ver tellen hebben. Ock hartelijke groeten voor Moeder, en preu.öe vacantie voor jullie allen. Niek en Marti Eakker Natuurlijk be horen jullie tot cïe getrouwen; daar twijfel je toch zelf niet aan? Prettige dagen aan Wassenaarse Slag, en vooral: mooi v:eer! Dank voor jullie goede wensen voor de va cantie. Marietje Lager wij Jij bent een bof- ferd! Al weer een mooi boek! En dan vlak tegen de vacantie, fijn, hoor. Je rapport zal er wel mooi uitzien. Ik wens jullie allen een heel mooie tocht naar D., en verder heel prettige vacantiedagen. Jan Bronsgeest Het is prettig, altijd weer te kunnen hopen, je naam een vol gende keer op de geliefde plaats te zullen vinden. Leuk, dat je nu succes had met je visserij. Jopie Susan Je brief is me niets te lang; ik lees graag over zoveel blijdschap. Zo zie je, dat het geluk meestal onverwachts komt. Na de vacantie hoop ik dan nog iets over je boek te horen. Jannie van Groeningen Wel, wel, wat een verrassing, zoveel foto"s van je te zien te krijgen. Ik heb je nu op allerlei manieren goed kunnen zien. Het schikt me echter juist nü niet, je de foto's direct weer te doen toekomen; je zult dus enige weekjes geduld moeten hebben. Nu de repetities achter de rug zijn, kan de Kinderkrant dan eens beter aan de beurt komen bij jou. Marietje de Mooy Een pracht-rappprt, hoor. Dat mag gezien worden! Dank voor je goede wensen, en voor jou hetzelfde. Pie ter Martij n Heerlijk, dat je zo ver rast was. Zo gaat het bij de meeste kinde ren: steeds verlang je naar een prijs, en als je er werkelijk een gewonnen hebt, kun je het haast niet geloven! Na de vacantie hoop ik van je boek te horen. Inderdaad een mooie brief! To Wijnbeek Ja, dat is een vergissing, jij was in de verkeerde groep terecht geko men. Over drie jaren is het zover; ik hoop, dat je dan nog mijn raadselnichtje bent. Leny Moraal Jij bent verstandig; de moed nooit laten zakken. En jij kunt nog zoveel keren meedoen! Jettie Goudsmit Ja, ik mist« je al, tot mijn verwondering. Je was met zoveel ijver begonnen. Ik vrees, dat bij jou in de va- cantieweken de raadsels nog wel een keer tje in het vergeetboek komen, maar na de vacantiedan reken ik vast op je! Be dankt voor je raadsel. Alida Stikkelorum Ik hoop met je, dat jij die blijdschap later ook nog eens mee zult maken. Koos Stikkelorum Fijn voor jou! Nu krijg jij toch een boek met de vacantie. Rietje Brandt Het is weer iets heel prettigs, dat je me nu te vertellen hebt. Het is al achter de rug, als je dit leest. Heb je je rol er goed afgebracht, en hoe voelde je je wel in je pakje? Vergeet je niet, er na de vacantie over te vertellen? Annie Hansen Ik ben blij voor jou, en dacht wel, dat je een luchtsprong zou ma ken. En nu fijn aan het lezen! Ida de Graaf Ik vind je rapport nóg mooi, ondanks die 4 punten. Maar natuur lijk doe je je best, deze weer op te halen. Je hebt deze brief keurig geschreven. Riekje Leemans Je deed dus, wat ik me al had voorgesteld, toen je het blijde be richt las! Vergeet je niet, me er later over te vertellen? H. schreef je een vrolijke en leuke brief. Ze heeft een aardige dag ge had. Annie Olivier Veel genoegen de vol gende week op je uitstapje. En, al schrij ven we elkaar enige weken niet, je vergeet niet, mij daarna er over te vertellen, hè? Spaar je nieuws maar op. Ik wil je niet vergeten, en feliciteer je alvast voor de 22e. Ook over vertellen! Antje Uitdenboogaard Dan behoor je nu tot de groteren in de raadselkring. Had je een prettige verjaardag? Annie Schneider Jij gaat een prettige vacantie tegemoet, vol afwisseling. Heel veel genoegen, en vooral: mooi weer! Wat jij graag wilt doen in je vacantie, doen wij hier ook graag. Niet allen, die inzonden, hadden de prijsraadsels goed. Nu tot na je vacantie. Drietal van Driel Leuk, weer een brief van het Drietal te ontvangen. Nu Kan ik tegelijk Ankie alvast feliciteren voor 25 Juli, want in die week corresponderen we nog niet. Prettige dag dan. En verder een fijne vacantie met elkaar. Lydïa Botermans Het verslag van je schoolreisje houd ik dan van je te goed, hè? Het werd een verre reis. Bedankt voor je anekdoten. En nu in je vacantie: geen huiswerk, dus veel in de buitenlucht. - Anny Bekooy Ik hoop, dat je tocht door kan gaan a.s. Zondag; het is wat aardig, langs al die dorpen. Nu moet ik zeggen: tot over enige weken. Gerrie Sweris Nu kun je uit gaan rusten van al het harde werken. Elk jaar moet je meer leren, zo gaat het nu eenmaal. Het uitstapje naar Voorschoten was een prettige onderbreking. Vooral veel genoegen op je nieuwe fiets in je vacantie. Janny van Kampenhout Ik wens jou insgelijks prettige vacantie. Fijn, dat je al een uitstapje in het vooruitzicht hebt. Was het gezellig met elkaar in Voorschoten? Annie Lek Jij hebt weer heel wat bin nengehaald de laatste weken! Een medaille en een prijs! Nu, je hebt beide wèl verdiend. Met het bloemenschortje kon je het niet be ter treffen. Jannie Werk Dat leventje bevalt je wel: je rolt van het ene pretje in het andere. Het nieuws van de schoolreis houd ik te goed: daar reken ik op! Lies Olivier Jij hebt een heerlijke Zon dag gehad, veel en lang genoten op het wa ter. Dank voor dit mooie bloempje: nu mo gen we elkaar dus niet meer vergeten! Toni Neuteboom Jullie konijnen heb ben namen, die voor zich zelf spreken. Zo zal niemand er zich mee vergissen. Nu heb ben jullie heel wat te zorgen voor al die knabbeltoetjes. Natuurlijk blijven jullie je best doen. Willy Wiggers Jij hebt mooie voorna men. Je heet zelfs net als onze Koningin. Blijf maar goed je best doen; je krijgt nog kansen genoeg. Zusjes de Vos Een fijne lange brief, hoor. Toos weer beter, Rie weer beter, en nu geen nieuwe zieken, naar ik hoop? In Scheveningen is zoveel te zien: daar kom je ogen te kort' Gezellig, zo met elkaar uit te zijn. Joke, je boekennieuws houd ik te goed, en ik denk: nog wel meer. Jannie van Biezen Nu heb je ie boek, en na onze vacantie schrijf je me dan. hoe het heet. en hoe je het vond. Want dan zul je het wel uit hebben! Tk hoop. dat het goed blijft gaan met M. Wens haar vooral weer het beste, en miin bnrteliike wroeten voor jullie allen. Truusje van Weizen Je hebt fijn nieuws over je verjaardag; je kunt met voldoening op die dag terugzien. Jij boft ook weer een beetje, dat Pim een boek beeft gewonnen Pim van Weizen Jij bent een geluks vogel geweest. En geniet ie nu van je nieu we boek? Ik begrijp, dat ie je bezored hebt gemaakt over de duiven. Waarschiinliik heb ben ze hun eigen weg wel gevonden Leuk voor jou, dat er nu weer twee ioneen znn. Annie van der Vos Je hebt alles eoed geraden, zoals je in begin correspondente kunt lezen. We hebben allen mooi weer nodig in onze vacantie! Jii ook prettige wek°n. Lena Prevo Natuurlijk becreep ut "°n de correspondentie voor ..Oor Prevo" iv°ts. Het was een ander meisie dat voor >>et eerst meedeed. Ken je haar soms? Jn b°nt iuist heel trouw, en hebt ook met d® ge trouwen meegedaan. Je krijgt nu n^g een bedankie van verleden week voor het menie rose velletje, met de aardi^p versiering in de hoek. Zoals je ziet: een d'ihhoj stnV deze keer! Suusje de Wekker Tij had weer een prettige Zondagmiddag. Wat zal ik nu een lange brief krijgen na de vacantie van enige weken opgezameld! Vergeet niof be gin correspondentie te lezen Hannie de Wekker Ik vind het goed .(en prettig!) weer een lange brief te krij gen. maar. over enkele weken. Dan hoop ik, dat je hand weer geheel genezen 's. en ie zelf weer keurig kunt sebrjiven. Dus: beterschap er mee. Verder feliciteer ik ie alvast met je verjaardag: ik zal er wel de eerste mee zijn' Prettige dag dan. Coba Verlind Ik hoop maar. dat jullie allen in de vacantie veel gezondheid op zul len doen. en er dan geen zieken zullen zijn. Elsje Verlind Jij het beste met je oog. Natuurlijk goed, dat Moeder even voor :e schreef. Ook prettige vacantie voor jullie beiden, en hartelijke groeten voor Moeder. Rie Develing Dit raadsel is niet ge schikt. Jammer, hè? Ik hoop, dat je nog eens een ander weet. Kora Key Het schikt nogal met je ca- deaux; je hebt juist heel veel gekregen. Nu veel zwemmen zeker in je nieuwe pak? Tweetal van der Kooi lk hoop. dat je al je nieuws voor me opzamelt, Atze. Dan krijg ik na onze vacantie in de krant een lange brief van je. Je schriift me dan nog, of Je over bent, nietwaar, Bea?

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21