Nova-Theater OCHTEND PATROUILLE O, MOEDER, DE ZEEMAN Uit de Omstreken Gemeenteraad Sassenheim 80ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 Juli 19» Vijlde Blad No. 24325 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Gemeenteraad van Leidschendam Dagbladreclame VISSCHERIJ-BERICHTEN is niet te vervangen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Katwijk aan Zee - Telef. 400 ERROL FLYNN in PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 14 JULI. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Aalsmecr-dorp: 10 uur. ds. H. v. d. Linde cBoorber. H.A.): 6 uur, ri* Y Alkema. Aalsmeer-Oost: 10 uur: ds. A. A. Donzelmann. van Amsterdam (Voorber. H.A.); nam 6 uur. H« H v. d. Linde. Geref Kerk: 10 en 5 uur: ds. J. Knoppersen. Chr Geref. Kerk: 10 en 6 uur: Pr eek le zen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9 30 en nam. 6 uur (o. t.) ds. Bieshaar. Geref Gem.: Voorm 9.30 uur (o. t.l (Doops- bed.) en nam. uur. ds. Stuyvenberg. Bodegraven Ned. Herv .Kerk: Voorm. 10 uur (H. A.) en 6,30 uur (Dankz. H. A.) ds. Kiüsener. Lokaal „De Ster": Nam. 7 uur, de heer MUller Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, ds. ^Oeref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur: !eBv.iCLuth. Kerk: Voorm. lp uur, ds. P. Six Dijkstra van Baambruggc. Evangelisatiekring „Bodegraven", Beursge bouw: Nam. 6.45 uur, samenkomst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. de heer de Jonge van Ter Wolde. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Petersen. A1 Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Rem. Kerk voor VriJz. Hervormden: Voorm. 10 uur, de heer Schouwlnk van Naaldwijk. Oeref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. Hoofd dorp: Voorm. 10 uur. ds. Salverda; nam. half- «ven. de heer v. d. Berg. Aalsmeerderweg: Voorm. 10 uur. de heer A. v. Glnkel van Bloemendaal; nam. 3 uur (Bed. H. D.). ds. Salverda. Lijnden: Voorm. 10 uur. de heer v. d. Berg. Vijfhuizen: Voorm. 10 uur. de heer Brörens. Badhoevedorp. Chr. School: Voorm. 10 uur, ds. G A. den Hertog van A'dam Nieuwemeerdijk: Voorm. 10 uur, de heer G. Ingwersen van Amsterdam. Ilazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Heuzenveldt.. Iloogmadc Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10.30 uur, ds. van Sinderen. Katwijk aan den Rün Ned. Herv. Kerk Voorm. 9.30 uur, ds. Verwaal van den Haag; nam. 6 uur, de heer J. de Groot van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur, ds. B. A. Knop pers. van Adam; nam. 5 uur. ds. Meyering. Lisse Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.15 uur. ds. P. v. d. Veer. van A'dam. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 urn- de heer W. J. 6chouten. ber. pred. te Nootdorp: nam. 6.30 uur, ds. Streeder (Voorb. H. A.) Kinderkerk (Kerklaan 2): Voorm. 10.30 uur de heer C. Corts. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur. ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk. 10 uur voorm. en half acht nam., ds. A. J. v. Wijngaarden. Rem. Kerk: 10 uur vporm.. ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: 10 uur voorm., leesdienst; half acht nam. ds. Speelman uit Nieuwveen. Nicuwveen Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Speelman: nam. 7 uur, preeklezen. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de A. van Scherpenzeel. Nieuw-Vcnnep: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. van Rooyen van Heemstede: nam. 7 uur, ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur. leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur. ds. C. A. van Harten van Zevenhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 uur, ds. Moolhui- zen van Aarlanderveen; nam. 7.30 uur. leesdienst. NoordwUkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur (voorber. H. A.) en nam. vijf uur (dankzegging) ds. van Noort. Oegstgeest: Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur (H. Avondmaal), ds. T. J. Jansen Schoonhoven Pauluskerk: Voorm. 10 uur (Jeugddienst), dr. J. Riemens, van Leiden; nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven, Ver. v. VriJz. Herv.: (W. de ZwiJgerkerk), V.m. 10.30 uur, ds. J. A. Mulder, van Lisse. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur: ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur: ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur: ds. de Bruyn. Gemeente Gods: Nam. 7 uur: Paster Shappel. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur <H. A.) en nam. 6.30 uur, ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9,30 uur, ds. Meyering van Katwijk Binnen; nam. 5 uur, dr. Knoppert van Amsterdam. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur fVoorber. H. A.) ds. Klomp Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, de heer de Pater uit Haastrecht. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur. ds. Smidt. Oud-Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur en nam. uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gera.: Gebouw v. Chr. Belangen (Schoolstr.)Voorm. 10.05 uur. ös- ten Kate; nam. 5.30 uur, dr. Honders. Klevietkerk: Voorm. 10.05 uur, dr. Honders. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 de heer Godthelp, cand. te Alphen; nam. 7 30 uur. ds. van Harten. Oeref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, ds. de Ruig. Zoetermcer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur SS" ,5' Brunti (Bed. H. A.)nam. 5 uur, dr. J. J. Woldendorp. 3», °«ref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur, ds. Versluys. 3„.Geiref- Gemeente: Voorm. 9.30 uur en nam. 7 uur. Leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: voorm 10 uur en nam. 7.15 uur, de neer Smit te Rotterdam. Vereen, van Vrjjz. Herv.: Geen dienst. ned. herv. kerk. <?4?Üroepen te Koog-Zaandijk (Evang.) J. E. ©tap, em. pred. te Utrecht. *®LoePenA Almelo (vac. L. S. v. Zwet) C. t-aarman te Velp; te Linschoten J. W. v. d. Linden te Kootwijk. GEREF. KERKEN. w??*' te Naaldwijk (2e pred -pi.) H. de «SA»"* van Holland dr. J L. Koole te d Ij? en G' Toornvllet te Nieuwerkerk a. Mussel W. Vreugdenhil, cand. te hingen C' Verspl)- cand te Scheve* De Raad van Leidschendam vergaderde onder leiding van wethouder L. C. de Koning De voorzitter zegde toe dat inzake de schoolvergoedlng de raad nog een prae- advies krijgt; de vragen van den heer Vink inzake de kermis zullen na terugkomst van den burgemeester worden behandeld. De heer Vink eischte dat vragen vóór elke vergadering ter inzage liggen, waarop de voorzitter zegt dat te zullen bekijken, waarop de heer Vink opmerkte te zullen zorgen, dat dit wel plaats heeft. Z. h. st. wordt besloten het Gymnastiek lokaal van de O. L. school aan den West- vlietweg voor een uur per week te verhuren a f. 16.50 per jaar van de R.K. Sportver- eeniging Sport Staalt Spieren. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening groot f. 125000 a 3 3/4°/. en l/8D/<, provisie bij de H.A.V. Bank te Schiedam, ter financiering van den nieuwbouw ge meentehuis. De voorzitter deelt mede dat te elfder ure nog is ingekomen een aanbod van de Bank voor Ned. Gemeenten te den Haag 5 3 5/8"/» en geen provisie. Daar dit aanbod niet in B. en W ls behandeld, handhaven zij hun eerste voorstel. De heer Schrader adviseerde aanvaar ding van het laatste aanbod dat voordeell- ger is en vroeg of door afwijzing van 't eer ste aanbod later geen moeilijkheden zullen ontstaan. De voorzitter ls bang dat men bij latere leeningen ln het gedrang zal komen, daar de tusschenpersoon nu alle moeite voor niets heeft gedaan. De heer Willemsen achtte het leenlngsbedrag te hoog wat door den voorzitter werd bestreden. Na discussie werd het voorstel van B. en W. verworpen alleen met de stemmen van de beide wethouders voor, terwijl daarna met dezelfde stemmen tegen werd aange nomen een voorstel Vink om af te sluiten bij de Bank voor Ned. Gemeenten te den Haag. Z. h. st. werd aangenomen de wijzi ging van de begrooting 1939. Na discussie werd het voorstel tot wijzi ging van het Uitbreidingsplan in verband met den bouw van een Inrichting voor Zenuw- en geesteszieken en bouw nieuw gemeentehuls Aangenomen. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden: de commissie van onderzoek bestaande uit de heeren Koerts, van den Bosch en ten Hoopen adviseerde tot toela ting, waartoe werd besloten. Inzake de grondkwestie Reedijk-Trommel stelde de heer Vink voor: 1. De raad be- noeme een commissie van onderzoek welke rapport aan den raad uitbrengt; 2. B. en W. stellen zeil een onderzoek in en hooren daarvoor alle partijen; 3. de raad besluite de transactie met den heer Reedijk dato 23 Aug. 1935 ongedaan te maken. De voorzitter is bereid, wanneer de heer Reedijk zich wendt tot B. en W. een onder zoek te doen Instellen: het hoor en weder hoor zal dan worden toegepast. Nadat nog het woord was gevoerd door de heeren Zuldwijk. Kerkhoff. Willemsen. Vink en den voorzitter, waarbij de R.K. leden de zaak als afgedaan wilden beschou wen. werd voorstel 1 met alleen de stem men van de heeren Vink en Kranenburg verworpen en het voorstel 2 met de stem men van de heeren Blokland. Willemsen. Zuldwijk en de beide wethouders tegen aangenomen, zoodat. zonder dat de heer Reedijk zich wendt tot B en W deze zelf standig een onderzoek zullen instellen. Het derde voorstel was hiermede verval len. Nadat nog de heer de Lange gevraagd heeft om maatregelen tegen gemengd zwemmen ln den vijver nabij de Prins Hen driklaan en de heer ten Hoopen had aan gedrongen op verkeersverbetering in de Damstraat, wat aan beiden welwillend werd toegezegd gaat de raad in geheime zitting. Géén sluiting Tan kapperszaken - De Warmonderdam aan het Rijk aangeboden - Mogen ambtenaren in de plant soenen bloemen snijden? - Uitbaggeren van de Zwem inrichting. De Raad van Sassenheim vergaderde. Af wezig met kennisgeving de heer v. Rotsen. De notulen werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was oa. goedkeuring van het raadsbesluit tot ver koop van verschillende perceeltjes grond voor den Provincialen weg tot een bedrag ten f»12 881.20. Het verslag van den School- artsendlenst zal clrculeeren. Vatt de kappers, behalve een tweetal, was een verzoek Ingekomen om te bepalen, dat de kapperszaken des Maandagmiddags ge sloten moeten zijn. De heer Van Breda stelde voor. indien liet mogelijk is, te bepalen, dat de zaken één middag gesloten moeten zijn en het aan de kappers over te laten welken mid dag. De heer v. Zonneveld: ..Er is één kapper die reeds 's Dinsdags Sluit; waarom nu op Maandag? Verschillende heeren voerden over dit punt het woord. De heer Bisschops stelde voor, dat de kappers zullen trachten tot overeenstemming te komen. Het veraoek werd tenslotte afgewezen. Vóór Inwilliging waren de heeren Bader, Verklelj, Schrama en Kortekaas. Van den Rijkswaterstaat was een verzoek ingekomen tot overname van het begin van den Warmonderdam. dat voor de verbree ding van den ouden Rijksweg noodig was De voorzitter deelde mede. aangeboden te hebben het gedeelte weg tot den nieuwen Rijksweg aan het Rijk af te staan. Over dit aanbod zal nader beslist worden. Uit de hierover gevoerde discussie bleek, dat de gemeente geen eigenares is van de bermen en dus geen ultpad voor de belen dende perceelen kan geven. Weth. Warnaar merkte op. dat als de gemeente de bermen in eigendom heeft, het nog te bezien staat of we uitwegen mogen verleenen. Besloten werd B. en W. te mach tigen den weg aan het Rijk aan te bieden. Tegen de heeren Verkleij, Dannijs, Van Breda en Kortekaas. De geloofsbrieven van de nieuwe Raads leden werden in orde bevonden. De aanvrage voor straataanleg bij de Iepenlaan door C. J. Kiebert werd goed gekeurd. Het perceel Hoofdstraat 237 werd onbe woonbaar verklaard. Ged. Staten hadden enkele opmerkingen op de begrooting 1939, waaraan tegemoet werd gekomen. De beheersverordening op de bedrijven werd onveranderd vastgesteld, evenals de verordening op de inning van lig- en kade geld. Inzake de reclames hondenbelasting werd conform het advies van B. en W. be sloten. Er ls een aanvrage voor een perceel bouwgrond aan de Beukenlaan tot een breedte van 16 meter. De prijs ls indertijd vastgesteld op f. 5 per meter. Kooper is bereid voor de eerste 35 meter van de diepte f. 5 per M. te betalen en voor de overige 25 meter f. 1 per meter. B en W. stelden voor hiertoe te besluiten, welk voorstel werd aangenomen met de heeren Verkreij, v. Breda, v. Zonneveld en Dannijs tegen Bij de rondvraag wees de heer Dannijs op op auto's, die 's middags op de Teylinger- laan parkeeren. terwijl de chauffeurs rus ten Deze leveren gevaar op voor het ver keer. Voorts wees hij er op. dat de beplan ting van de zweminrichting voor snijbloe men gebruikt wordt. De heer Van Breda Informeerde naar de vuilnisbelt. De voorzitter zeide van Gedep. Staten de toezegging ontvangen te hebben, dat dezen spoed zullen betrachten. In verband hiermede deelde de voorzitter mede, dat als de nieuwe vaart gereed is, de sloot naast de zweminrichting uitgebag gerd zal worden en zoo mogelijk ook de zweminrichting. Hierna sluiting. AALSMEER. VEILINGOVERZICHT. Stijgende omzetten. De omzettenm van de beide plaatselijke veilingen blijken zich nog steeds in stij genden lijn te bewegen. Aan de centrale veiling werd gedurende het eerste halfjaar van 1939 voor f. 150.000 meer omgezet dan in de eeiste zes maan den van het vorig jaar en nu de cijfers van Bloemenlust bekend zyn, blijkt ook hier een belangrijke verhooging waar te nemen. Aan deze veiling, waar men alleen op het oostelijk deel der gemeente georiënteerd is valt een verhooging van bijna honderd duizend gulden waar te nemen. Men moet daaruit echter niet de con clusie gaan trekken, dat de opbrengst der producten zooveel hooger geweest ls. De hoofdzaak ls wel, dat de culturen uitgebreid zijn of intensiever beoefend worden Behalve in April, toen de omzet ongeveer f. 12 000 beneden het omzetcijfer over April 1938 bleef, gaf iedere maand een hooger uitkomstcljfer. Het voornaamste product aan de vellin gen is momenteel de anjer, waarvan de aanvoer zeer groot te noemen is. Heele partijen draalen door en lang niet altijd van de mindere soorten Het is jammer, maar het is te voorzien, dat de aanvoer om dezen tijd van het jaar veel en veel te groot is. De opbrengst beweegt zich tusschen de 2 en 4 cent. Bij de rozen te vergelijken is deze prijs nog aan den hoogen kant Want hoewel de aanvoer slechts matig ls valt de prijs niet mee. lVt a 2 cent. een enkel partijtje a 3 of 3'/* cent dat is al wat de kweeker er thans voor kan maken. Japansche lelies worden eveneens in kiene hoeveelheden ter veiling gebracht. Ze gaan voor ongeveer dezelfde prijzen als de rozen van de hand. Amaryllis noteerde van 46, Anthurium van 4—8. Calla's van 5—12 Clematis van 5—10. Chrysanthen van 1215. De tijd van de Lathyrus begint langzamerhand voorbij te zijn Er komen nog enkele partijen die van 4—-10 ct. opbrengen. Zinnia gaat regel matig voor 1016 ct per bos van de hand. De markt hiervoor ls ln den regel willig Plumosus werd verkocht in alle prijzen van 8 tot 21 cent, Sprengen van 816, Gladiolen per bos van 17—36, Convillia van 13—25 Aan de potplantenveiling noteerden men voor prim. Obe 1528. Kent'a 60150. Cacteeën 15—35, idem klein 3—13 Varens 46' 't Plumosus 3—5. Adianthum 7—9. Hortensia 20—65. Begonia 35—75, Gloxinia 20—65. Geraniums 10—13, Salvia 7—10 Fuchsia 1025. Lobelia 34 Ook aan de afdeehnr potplanten der vei ling draa't menig partij door, zooals van de perkplanten Salvia Begonia Erf.. Lobelia en Hortensia. Cyclamen ziet men thans ook in kleine potten aanvoeren. Verhoogde omzet Bloemenlust. Behaalde men aan de Centrale Aalsmeer- sche Veiling over het eerste halfjaar van 1939 een verhooging van omzet van ruim f. 150.000. Ook aan de andere veiling, aan Bloemlust is het omzet cijfer gestegen en wel met f 98.418.21. Komend uit het zuidelijk gedeelte van het nieuwe uitbreidingsplan is een mili taire auto met een motorrijder in botsing gekomen op het kruispunt Ophellanlaan- Primalre weg. De motorrijder moest naar het ziekenhuis vervoerd worden met tal van verwondingen terwijl zijn motor ver nield werd. Ook de auto werd beschadigd. De rijkspolitie heeft het motorrijwiel en de auto ln beslag genomen. Voor het Mulo-diploma A is geslaagd Piet van Bree. voor het diploma B Jaap Berghoef, Gerrit Timmers en Jans van der Zwaard, voor de derde klas van het Her vormd Lyceum te Amsterdam, afd. B. Arie van Doesburg en Abel Eigenhuls, voor de tweede klas Karl Bruins, allen leerlingen der Ulo-school alhier. DR. E. J. ARNAL. As Woensdag herdenkt dr. E. J. Arnal, predikant bij de Waalsche gemeente te Amsterdam, den dag waarop hij voor 26 Jaar zich aan deze gemeente verbond. De jubilaris werd 19 Juli 1886 te Avége Frankrijk I geboren en is een broer van den bekenden Franschen hoogleeraar aan de Universiteit van Montpellier (Fr.). Hij ont ving zijn opleiding te Parijs en Genève en verkreeg zijn doctorale bevoegdheid aan de faculteit van Montauban. In 1904 aan vaardde de Jubilaris het predikambt te Nerac in het departement Lot et Garonne in Frankrijk, waar prof. Henri Bols en zijn broer prof A. Arnal, hem installeerden. Na in Mei 1914 coll. doctum te hebben gedaan voor de commissie tot de zaken der Waalsche Kerken werd hij 19 Juli d.o.v. te Amsterdam door ds. Glran als president van den kerkeraad der Waalsche gemeente in de hoofdstad, aldaar geïnstalleerd, waar na dr. Arnal Intrede deed sprekende over 1 Cor. 2 2. De jubilaris die van 1904—1907 hulp prediker is geweest te Auch was eerst lid van ds commiss'e voor de Waalsche kerk en d ent deze thans als president Ook is hij president van het Ned comité voor de kerken van Vandoises des Valleés du Pie- mont en eveneens sedert 1923 president van het Fransche genootschap voor lief dadigheid Dr. Arnal zal zijn jubileum slechts in intiemen kring vieren. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 14 Juli 1939. Tarbot f.0.58—0.46; Tong f. 1.60—0.83 per kg.; Middel schol f.24: Zetschol f.18; Kleinschol f. 168.50; Bot f.71.60; Schar f.92.20; Tongschar f.29—15; Poontjes f. 2.80; Middel schelvlsch f.9; Kleinmiddel schelvisch f.8— 6.50; Kleine schelvisch f.75.50; Groote gul f.8 —6: Kleine gul f.7—5; Wijting f. 3.50—1.60; Makreel f.9—7; Versche haring f. 7.906.20 per 50 kg.; Kabeljauw f.33—22 per 125 kg Leng f. 0.90—0.55; Koolvisch f. 0.450.09 per stuk. Aangevoerd aan den afslag 342 kisten ver sche haring. Besommingen tarwlers: Delft IJm. 17 635 manden f.2990; Condor IJm. 72 135 manden f.1200; Knikker IJm. 4 290 manden f.1830. GEBOREN: Janneke d. van J. P. Nagel en J. Bink. ONDERTROUWD: M. S. A. v. Polanen jm. 29 jaar en J. Berger jd. 35 jaar. GEHUWD: J. H. Bannier jm. en L. Kamp jd. OVERLEDEN P. J. Hijna hsvr. van K. Kruizinga 61 jaar M. E. Nodelik wed. van J. W. M. v. d. Brink 86 jaar A. B. v. d. Reep m.. 53 Jaar N. Lut. m 67 jaar A. de Wissel hsvr. van A. C. v. Holstein, 34 jaar. teelt gegeven Men hoopt dus dat het een beetje anders met dezen handel zal gaan dan tot dusverre De massa komt binnen kort. Peen per kist bracht ook een matigen prijs op van f 0.50 tot f. 0.70 per kist van 20 K.G Doppers noteerde van f 8 tot f. 14 Met sla als vorige week van f. 0 50 tot f. 1.30 naar gelang van kwaliteit. Het is een en keling die f. 1 30 krijgt; de noteering voor de massa was f 0.50 a f.0 85. Voor het Mulo-diploma A slaagde H. Minnee, leerling van een Muloschool te 1 Leiden. VRIJD. 14, ZATERD. 15, MAAND. 17 JULI Een film. die opgedragen werd aan hen, die in den oorlog vielen. VOOR DE PAUZE een komische film 3420 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. In de afgeloopen week vormden de vroege aardappelen en de bospeen nog de hoofd- aanvoer doch van de vroege aardappelen zal dit binnenkort niet meer gezegd kun nen worden. Er is al aardig geruimd. Over den prijs valt weinig te zeggen. Dat de minimum-prijs nog steeds 1.4 bleef, was een meevaller. Men mag met het beschot zooals dit thans is, dezen prijs wel hebben. Maar gelukkig draaide er de laatste week wemig door en behoefde er niet ingekuild te worden. Voor dat inkuilen heeft men grooten schrik ook al wordt er een ver goeding voor dit bewaren gegeven en ook al heeft men dit seizoen niet met aardap pelziekte te kampen. Dit laatste is het mooie van het droge weer. Ziekte deed zich nog niet voor. De prijs varieerde voor bonken van f.4 tot f.4.60 per 100 K.G.. groote brachten naar gelang van kwaliteit van f 4 tot f.5 40 en drielingen van f.3.70 tot f. 4.20 per 100 K.G. op. Als de stand zoo blijft is er voor degenen die een goed ge was hadden geen reden tot klagen. Met bloemkool liep het al heel verwonder lijk. Aanvankelijk een trage handel met lagen prijs van f.4.60 tot f.6.80 per 100 voor de eerste soort, liep deze in vrij snel tempo op en binnen enkele dagen kon een prijs van f.8 50 tot f. 16.20 voor de 1ste soort geboekt worden. Tweede soort liep van f2.50 f.3.60 tot f.3.70 k f.8 90 per 100. Men leidde hieruit niet af dat de tuinders hiermede een slag slaan, want de gewassen zijn in het algemeen allesbehalve goed te noemen. Er zijn pereeelen waar ongeveer twee derde gedeelte is weggeval len, Zelfs deze extra prijs kan dit niet meer goed maken En de schaarschte bracht dan ook de duurte Met peen liep het niet naar wensch Ge- regeld was de prijs te laag en varieerde van f 2.50 tot f 4 00 per 100 bos; dat is voor dit produet waaraan veel arbeid ver bonden is aanmerkelijk te laag De uit komst van d't product kan veel bijdragen tot de goede en slechte uitkomst van het bedrijf want de teelt van peen breidde z;ch al enkele laren uit doch vooral thans ls er een buitengewone uitbreiding aan deze j KATWIJK AAN ZEE. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een geit, die onbeheerd in de Duinstraat ds aangetroffen. LEIDSCHENDAM. Geslaagd te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken mej. W. G. H. Willemse alhier. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Jacobus Hendricus. zoon van H. L. J. van der Lans en Th. A. van der Voort Francina Gerarda Maria, dochter van P. Th. Zwetsloot en G. J. M. Homan. Ondertrouwd: Leendert Molendijk. 33 jaar, te Soerabaja. Ned. O-Indië en Maartje Steln- meier. 28 jaar, te Lisse Jacobus Martinus Grimbergen. 24 jaar met Johanna Boot. 23 jaar beiden te Lisse Jan Burger. 26 jaar. met Margaretha Maria Cornelia Hageman. 22 jaar, beiden te Lisse. Getrouwd: P. van Rossen met A. in 't Veld, beiden te Lisse H. Abbink en W. Westerink, beiden te Lisse. Overleden: Hendrik Slegtkamp. 76 jaar. echtg. van J. H. van Leeuwen Theodorus van der Kroon, 66 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. J. van Steijn. uit Voorhout A G. van Steijn geb. de Groot, uit Hillegom P. van der Bent en gezin, uit Voorhout H. A. M. van der Horst uit Sassenheim A. M. van der Horst geb. van Gils uit Zevenbergen J. Lenstra en gezin, uit Vreeswijk J van der Plas. uit Katwijk P. H. van Westen en echtg., uit Rotterdam J. H. Schen. uit Oudenbosch. Vertrokken: M. van der Stelt, naar Sassen heim A. A. G. M. Mulder naar Engeland. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: H. B. Vis, Wilhelminastraat 15 W. J. Schelvis. IJmuiderstraat 22 J. de Groot, Breloftpark 15 J. van Duin. geb. Wassenaar. N. Barnhoornweg 18 a Jkvr. M. M. J. van Berckel. geb. von Bönninghausen. Q. van Uf- fordstraat 67 M. A. Martij. Kon. A6trid Bou levard 5 J. H. Raaphorst. P. Heinstraat 2 a J. P. Verwer. Hoofdstraat 50 C. A. van der Werf. Langeveld 29. Vertrokken: K. Th. van Kampen, naar Rijs wijk Z.-H., Emmastraat 4 C. van der Breggen naar Oudewater. Korte Havenstr. B. 217 J. Vos. naar Oegstgeest, Gest. Endegeest G. H. A. Beukeveld, naar Coevorden, Duitscheweg G 4 W. H. Passchier, naar Durban. Z. Afrika. 60 St. Georgesstr. W. van der Sloot, naar Rot terdam. Schiedamscheweg 96 J. Brama, naar Noordw.hout. Dorpsringweg 5 J. Buis. naar Den Haag. van Goghstraat 25 A. J. Zuidhof, naar Wassenaar. Tulpweg 2. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Petrus Martinus. zoon r. Th. C. Alkemade en M. P. M. Dieben Inge borg, dochter van R. Voss en C. M. C. Linden- born Antonius Johannes Cornells, zoon van A. C. W. Alkemade en J. M M. v. d. Berg Jacob, zoon van H. Scheurwater en J. van Beelen. Ondertrouwd: J. D. de Rijk en M. v. d. Deijl H. van Kesteren en M. Jansen. Getrouwd: M. van Roon en H. D. d'Haan N. v. Ammers en D. Zwitser. Overleden: Anna Geertruida Vink. wed. van A. Vink. De werkloosheid. Het aantal werkloozen is gedurende de laatste twee weken eindelijk sterk gedaald en wel van 389 tot 279. wat intusschen toch nog 7 meer is dan verleden jaar. Het gemeentebestuur heeft besloten alle prikkeldraad rond de plantsoenen in de Quarles van Uffordstraat te verwijderen en te vervangen door glad draad. Hiermede schijnt een zeer „netelige" kwestie te zijn opgelost! NOORDWIJK BINNEN. Tocht voor Ouden van Dagen 1929—1939. Dit jaar zullen de ouden van daeen voor de tiende maal de jaarUjksche autore's maken Het comité wil het 10-jaric be staan zoo feestelijk mogelijk doen slagen en de oudjes méér nog dan ?nd°re ieren een dag bereiden, onvergeteliik en van zorgeloos genot Moge enze collectriees d'e zich zooveel moeite getroosten, om toch maar met een goed gevulde beurs na hun bedeltocht, huiswaarts te keeren. voor deze 10de reis niet teleurgesteld worden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17