Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 Juli 1939 Gemeenteraad van Oegstgeest -ua WEERBERICHT. AGENDA AALSMEER. Geslaagd voor het MUL.O.-examen diploma B, onze plaatsgenoot W. Harting. BENTHUIZEN. De schietwedstrijd der B.V.L. De uitslag van den gehouden schietwed- etrljd der è.Vl. afd. Benthuizen luidt als volgt: Maximum aantal punten 100. Ie prijs G. C. Diephout 98 p.; 2e P. de Vrij 98 p.; 3e Jac. Spruitenburg 97 p.; 4e. W. Mets 95 p: 5e. J Blijleven 92 p.: 6e. Jac. Karbljn 92 p.; 7e. Jac. Pos 92 p.; 8e. F. L. Groenendijk 88 p 9e. M Havenaar 88 p.; 10e A J. Nuijens 87 p.; lie. P. Voor winden Lz. 86 p.; 12e P. Francken 85 p.; 13e. D. Havenaar 84 p.; 14e. C. van Reeu- wljk 75 p.; 15e. Jac. v d. Knljff 74 p. De prijzen bestaan uit kunstvoorwerpen en zullen op een nader vast te stellen datum worden uitgereikt. Gevonden: Een Oliejas. Inlichtingen bij de politie. Alhier werd de laatste les gegeven van den gehouden cursus E.H.B.O.. welke onder leiding stond van dr. W. E. Steur, arts te Zoetermeer. Namens de cursisten werd dr. Steur door den burgemeester hartelijk toe gesproken en bedankt voor zijn goede lei ding en leerzame lessen. Het was een aan gename samenwerking. HAARLEMMERMEER. Vergadering „Witte Kruis". De aid. Haarlemmermeer vergaderde on der presidium van burgemeester mr. A. Slob. Nadat de secretaris, de heer C. Kooy. de notulen had voorgelezen, roerde de voor zitter dadelijk het kardinale punt aan. de wijziging der statuten en van het huishoudelijk reglement. De verschillende kringen hebben de wijziging reeds goedge keurd. zoodat de afd. Haarlemmermeer in Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLAND SCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het depressiesysteem ten Westen van de Brltsche eilanden breidde zich verder over Schotland. Ierland en het Noordelijke deel van de Noordzee uit en veroorzaakte zwaren regen val. Te Stomoway viel in het afgeloopen etmaal 40 m.M., te Aberdeen 20 m.M. regen. De zwakke storing welke, gisteren over het Noorden van ons land lag, trok verder Oost waarts over Dultschland tot in Polen en bracht in dit heele gebied regenval en plaatselijk on- weders. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Golf van Biscaye nam geleidelijk in beteekenis af. Over het Oostelijke Alpengebied en Midden- Duitschland bleef een afzonderlijk gebied van hoogen luchtdruk over. Onder invloed hiervan klaarde het weer in ons land België. Noord oost Frankrijk. Zwitserland en Zuidwest Dultschland op en veroorzaakte de nachtelijke uitstraling nog lage ochtend temperaturen en plaatselijk nevel en mist. Het is in dit gebied thans fraai rustig weer De depressie over Finland verplaatste zich verder Noordwaarts. Onder haar invloed blijft het weer over het Oostzeegebied nog buiig. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder, zwaarbewolkt, matig Z.W. wind. Temp. 16 gr. C., min. 12 gr. C. Missingen: helder, matig Z.W., temp. 14 gr. C., min. 12 gr. C. De Bilt: lichtbewolkt, zwak Z.Z.W. wind, temp. 15 gr. C., min. 7 gr. C. Groningen: Zwaarbewolkt, matig Z..Z.W. wind, temp. 14 gr. C.. min. 10 gr. C., neerslag 2. Maastricht: heiig, zwak Z. wind, temp. 14 gr. min. 10 gr. C. Buitenland (8 uur vooral.) Parus: windstil. 14 gr. C., mooi weer. Londen (Croydon): Zuid, matig, 14 gr. C.. mooi weer. Berlijn: Zuidzuidwest, zwak. 12 gr. C., goed weer. veel bewolking. Nice: Noordnoordoost, zwak. 23 gr. C., fraai weer. Stockholm: Westzuidwest, zwak, 17 gr. C., mooi weer, half bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F 12 uur smldd.: 18 gr. C. (65 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE, Voor Vrjjdag. Nam. te 1 u. 32 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer" 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 18V6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.49 nam. tot 4.23 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 13 Juli op: 1 u. 46; onder: 17 u. 43. laatste instantie aan deze zijde haar goed keuring dient uit te spreken. Onaangenaamheden, aldus de burge meester. zijn ontstaan tussohen de afdee- ling en den kring Badhoevedorp, die heb ben geleid tot een verwijdering, met het gevolg, dat een particuliere vereeniging voor wijkverpleging in het leven werd ge roepen. Deze vereeniging verzocht de ge meente om subsidie, waarop het gemeen tebestuur reeds was een verzoek daar toe binnengekomen ging bemiddelen. De burgem. achtte het n.l. het juist, dat een voorstel geformuleerd moest en kon worden, dat moest leiden tot opheffing van het geschil, dat in hoofdzaak de zelf standigheid betrof. Spr. was van meening, dat de kringen inderdaad wel iets meer zelfstandigheid hebben mochten: verder achtte B. en W. het niet onbillijk, dat het gemeentebe stuur, gezien de hooge subsidie, meer op de hoogte gehouden werd met den alge- meenen gang van zaken, door instelling van een gewdjzigden bestuursvorm. De burgemeester heeft daartoe een nieuw concept statuten en huishoudelijk regiement gemaakt, doch eerst zijn licht opgestoken te Badhoevedorp. De vereeni ging voor wijkverpleging moest er immers bereid toe gevonden worden. Hierop werden verschillende wijzigingen aangebracht. De volgende week zal de vereeniging voor wijkverpleging het laatste woord hebben. Aanbesteding. In hotel Het Wapen van Friesland is door architect Ku items aanbesteed het bouwen van twee landarbeiders-woningen aan den Parellclweg te Hillegom. De uitslag luidt: C. Veelenturf Hillegom f 6483; J Portegies Haarlem f. 6320; Gebrs C. en L. Meeuwsen Sassenheim f. 5945: C. J. Jansen Hillegom f. 5836; G. Kunst Haarlem f. 5785: S. Steur Volendam f. 5748; W. C. Strijk Leiden f. 5665; van Tols Timmer en Bouwbedrijf Lisee f. 5425; van Tllburgs Bouwbedijf Noordwijk aan Zee f. 5290; N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. Bostioht directeur N. v. d Bosch f. 5180; Smit en Zn. Haarlem, f. 4500. De gunning volgt later. De werkloosheid neemt af. Het tijdvak van 2 Juli tot 8 Juli geeft een caiing van het aantal werkloozen aan, van 256 tot 187 personen, zooals uit het over zicht der gemeentelijke arbeidsbeurs blijkt Deze vermindering met 69 personen is dus wel groot te noemen, doch komt niet ge heel onverwachts daar het rooiseizoen nu in vollen gang is, en dus vele handen werk gevonden hebben. Tegenover 1938 Is men op gelijke UJn gebleven; het aantal bedroeg op 9 Juli 1938 ook 187. Op 66 aanvragen van werkgeverszijde, volgden 65 plaatsingen. Teruggetrokken 35 personen en vervallen 18. Het Oranjefeest aan de Hillegommerdijk geopend. Alhier is het feest geopend, geor ganiseerd door het Oranjecomité Beatrix, ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard en speciaal georganiseerd door de buurtschap Hillegommerdijk en Venneperweg. De voorzitter van het comité de heer W Dannijs, heette den heer De Zeeuw, wethouder van Haarlemmermeer, hartelijk welkom en dankte allen die me degewerkt hebben om dit feest te doen plaats hebben. Hierna opende de heer P. de Zeeuw het feest met een rede, waarin hij namens het gemeentebestuur zijn groote voldoening uitsprak over het streven om een derge lijk feest te organiseeren, dat de bewoners nauwer samenbrengt. Hij noemde het een voorrecht in tijden van internationale spanningen een dergelijk feest te kunnen vieren onder de dynastie van het Oranje huls. De voorzitter dankte den heer De Zeeuw voor zijn woorden, waarna 't doch tertje van den heer Buckens aan mevr. De Zeeuw bloemen aanbood. Hiermede was het feest geopend en vermaakte jong en oud zich weldra. Gistermorgen vonden de door het Oran- jecomité Beatrix georganiseerde kinder spelen plaats. De stoet trok van de Hille- gammerbrug voorafgegaan door de mu- zlekajuto der HUlegamsdhe Radiooentrale naar het feestterrein aan den Venneper weg. Daar aangekomen werd eerst een tractatie aap de schoolkinderen aangebo den. Nadat de kinderen zich dit goed had den laten smaken, werd een aanvang ge maakt met de kinderspelen, waarvoor de belangstelling groot was en er werd vol animo gekampt, 's Middags volgde een vertooning met de poppenkast, waarna de volksspelen gehouden werden. Van deze spelen oogstte vooral de kin- derwagenrace der dames veel succes. Om 5 uur had de prijsuitreiking plaats der kin derspelen. terwijl 's avonds die der volks spelen plaats vond. Na een opgewekt avondfeest werd deze dag met vuurwertc besloten. De Zondagsdienst der doctoren te N.- Vennep wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. H. G. Schreuder, Hoofdweg. BEKEDIGING NIEUW RAADSLID - CREDIET UITBREI DING SECRET ARIEPERSONEEL. KATWIJK AAN DEN RIJN. De militaire bestuurders van een stuk celdgeschut namen hun draai bij den Ach terwegN. Commandeurslaan te kort met het gevolg, dat de lantaarnpaal het moest ontgelden. Paal, electrisohe lamp enz. wa ren aan stukken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor het Mulo-diploma B. is geslaagd de heer J. van den Eijkel, alhier. De muziekvereeniging U.N.I. te Katwijk aan Zee gaf gisteravond onder groote be langstelling een Instrumentaal concert In de muziektent. De Raad van Oegstgeest vergaderde on der voorzitterschap van burgemeester van Gerrevlnk. Na opening volgde de beëedi- ging van het nieuw benoemde raadslid den heer R. F. van Kampenhout, die door den burgemeester werd welkom geheeten. Onder de ingekomen stukken bevond zich o.a. bericht van de benoemde raads leden, dat zij hun benoeming aannemen. Voorts deelde B. en W. o.a. mede, dat zij besloten hebben aan den gemeente-opzich ter den heer A. J. P. Bakkers twee extra- periodieke verhoogingen toe te kennen en aan J. Brants, cand. notaris te Haarlem, voor een nader te noemen lastgever te ver- koopen een perceel bouwterrein aan de Laan van Arenstein. hoek Verlengde Hof- brouckerlaan, ter grootte van pl.m 450 M2„ tegen f. 8. de M2 Hierop volgde het onderzoek der geloofs brieven van de nieuw benormde raads leden. Tot leden der commissie van onder zoek werden benoemd de heeren Katten- busch, Smit en Sanders, die een en ander in orde bevonden en tot toelating adviseer den. Aldus besloten. Naar aanleiding van de aanbieding van de rekening van het grondbedrijf over het jaar 1938 werden tot leden der commissie tot onderzoek dier rekening de heeren den Ouden. Sprey, Simon Thomas en van Kam penhout benoemd. Hierop volgde het voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouw- en Woningveror dening. B. en W. schrijven hieromtrent, o.a. dat in de verordening de mogelijkheid dient te worden opgenomen om in de gedeelten der gemeente op het uitbreidingsplan bestemd tot cultuurland met bedrijf, boerderijen enz. te kunnen bouwen, anders dan aan bestaande wegen. Voorts is het zeer ge- wenscht belangrijke gebouwen, bedoeld in art. 9 der bebouwingsvoorschriften (groote winkels en magazijnen, kantoorgebouwen van groote ondernemingen, kerken, scho len, vergader-, ontspannings- of feestge bouwen en dergelijke met bijbehoorendc werken i te mogen oprichten aan wegen, die niet voldoen aan de eischen, gesteld in art. 6 der bouw- en woningverordening. B. en W. stellen voor de noodig geachte wijzigingen in de bouw- en woningverorde ning aan te brengen. Na een korte discussie goedgekeurd. Vervolgens werd vastgesteld een verorde ning op de heffing en invordering van be smettelijke ziektengelden. Hierbij wei-den de tarieven voor den ontsmettingsgelden en die voor het vervoer van zieken ver laagd. Vervolgens werd behandeld een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een credlet voor uitbreiding van het secretarie- personeel wegens uitbreiding van den dienst der werkverruiming en steunverle ning, o.a. in verband met de controle der steunverleening aan kleine tuinders. Den ambtenaar voor sociale zaken de heer G. H. v. d. Kooi is het niet mogelijk naast zijn administratief werk tijd vrij te maken voor de noodige controlewerkzaamheden. De kosten zullen voor de gemeente f. 300.be dragen. B. en W. zijn voornemens tot tijde lijk ambtenaar te benoemen mr. D. A. Krabbe, thans volontair ter secretarie. Door de voorgestelde regeling kan de heer v. d. Kooi een meer intensieve bevol kingscontrole uitoefenen. De heer v. d. Post wijst er o.a. op. dat de kosten toch zoo gering mogelijk gehouden moeten worden, waarna Wethouder van Egmond een toelichting geeft omtrent de diverse werkzaamheden. Een goede con trole acht spr. te allen tijde noodzakelijk Ook de burgemeester wijst er op, dat het noodzakelijk Is, een ambtenaar te hebben, die den geheelen dag op den weg is voor verschillende controlewerkzaamheden. Na nog eenlge discussie werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Een verzoek van het bestuur der bijzon dere lagere school Endegeesterstraatweg 3, uitgaande van den kerkeraad der Ned. Herv Gemeente, om met ingang van 1 Sept. het gymnastieklokaal van de Open bare School aan den Terweeweg beschik baar te stellen voor het onderwijs ln de lichamelijke oefening. Zulks werd ingewil ligd en indien daartoe een verzoek wordt ingediend, ook voor de school aan den Rijngeesterstraatweg, B. en W. werden ge machtigd de uren aan te wijzen, waarop elke school van het lokaal gebruik mag maken. Een verzoek van de Oegstgeester kappers om te bepalen dat hun winkels in plaats van des Dinsdags voor 13 uur, na 13 uur gesloten moeten zijn, werd eveneens goed gekeurd. De heer P. J. M. Balzieken te Leiden, on derwijzer aan de R.K Parochiale school Rhljngeesterstraatweg heeft verzocht de z.g. „hoofdenmarge" uit te keeren geduren de den tijd. dat het hoofd dier school de heer Paardekooper met ziekteverlof afwe zig is geweest en hij diens functie heeft waargenomen. B en W. advlseeren dit adres voor kennisgeving aan te nemen; het verzoek zou alleen ingewilligd kunnen worden, indien ook een regeling voor de onderwijzers aan de O. L. school ware vast gesteld. De salarissen van de onderwijzers behooren zooveel mogelijk .voor rekening van het Rijk te komen. De heer Paardekooper acht het onjuist, dat iemand die extra werkzaamheden ver richt, daarvoor géén extra vergoeding zou verkrijgen. Ook de heer van Kampenhout vindt het onbillijk, dat iemand die een meer verantwoordelijke taak heeft, daar voor geen belooning ontvangt Het voorstel van B. en W. hierop aange nomen met 94 stemmen (tegen de heeren Paardekooper, v. d. Post, Smit en van Kampenhout). Nog kwam in behandeling een verzoek van de Oranje-Vereenlglng om eventueel voorzieningen te treffen voor de feestelijk heden ter gelegenheid van de a.s. Blijde Gebeurtenis. De burgemeester acht een tractatie voor de schoolkinderen steeds een nuttig onder deel van het programma. Verschillende voorstellen xomen vervol gens ter sprake alsmede de bepaling van een eventueel te verleenen credlet, waar omtrent de meeningen uilteenloopen De heer Sanders, daarnaar gevraagd, wijst er op, dat ook de Oranje-Vereeniging zich nog niet een bepaald denkbeeld over de viering heeft gevormd, doch dat de be doeling was, dat men er zijn gedachten eens over zou laten gaan, opdat men ter zake niet onvoorbereid zou zijn. De burgemeester stelt voor een bepaald bedrag bijv. f.500.— te verleenen wanneer de feestviering afzonderlijk valt en dus groote spontaniëteit verwacht kan worden en de helft daarvan, wanneer de feestvie ring valt tegelijkertijd met die ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Koningin, wanneer er toch reeds feest ge vierd wordt. Dit voorstel vond instemming en werd derhalve goedgekeurd. De heer van Kampenhout vraagt tijdens de rondvraag, naar den stand van het z.g. ,Segoba-werk" in de gemeente, waarop de voorzitter mededeelt, dat daarvoor zeer weinig animo bestaat, hetgeen door wet houder van Egmond onderstreept wordt. Wat op dit gebied werd aangevat, is op een mislukking uitgeloopen. Voor groote steden zal dit een ander geval zijn dan in Oegst geest, waar de werkloozen altijd nog wel iets om handen hebben, bijv. in hun tuin tje enz.. De heer van Kampenhout dringt er nog op aan, aan dit werk een grootere bekendheid te geven. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. bereid zijn mede te wer ken tot verheffing van het peil der be trokkenen, maar dan moet er bij de andere zijde daarvoor toch ook de noodige spon taniëteit bestaan. Hierop ging men in geheime zitting. HEDEN: Den Haag (Zuiderkerk)Hoedemaker herden king. 8 uur nam. VrUdag. Leliestraat lb: Tentoonstelling Haanstra- Fröbelschool. 24 uur nam. Rapenburg 122Aandeelhoudersvergadering N.V, Leidsche Exploitatle-MlJ. van Onroerende Goederen, n.m. te 3 uur. Vele badgasten, niet beseffende welk gevaar zij loopen, komen dikwijls te dicht bij de gevaarlijke zone. De politie doet een dringend beroep op de badgasten om niet te dicht bij de ko gelvangers te komen en te letten op de roode vlaggen op de duinen als waarschu- wingsteeken om daarvan verre te blijven. De a.s. Strandfeesten van V.V.V. Het bestuur van V.V.V. heeft besloten om dit jaar de V.V.V.-strandfeesten te houden in de week van 7 tot en met 12 Augustus. Op een dier avonden zal weer, evenals verleden jaar, een „volkszangavond" onder leiding van den heer v. d. Roovaard uit Utrecht gehouden worden bij de muziek tent op den Boulevard. Gezien de zeer groote belangstelling daarvoor verleden jaar betoond, zal ditmaal gezorgd worden voor het aanbrengen van geluidversterkers. Mijn aangespoeld. Een mijn, dicht met schelpen begroeid, is gistermiddag om 2 uur aangespoeld op het strand tusschen Katwijk en Wassenaar bij kilometerpaal 91, dit is 4 K.M. bezuiden Katwijk. De mijn werd onder militaire be waking gesteld, Onze plaatsgenoot H. Minnee, leerling van de Geref, Ulo-School te Leiden, hoofd de heer W. G. Aldershoff, slaagde voor het Mulo-diploma A, Onze plaatsgenoot Nic. Huysman is be vorderd tot de 2de klasse der Middelbare Technische School voor Bouwkunde te den Haag. KATWIJK AAN ZEE. HET SCHIETEN IN DE ZUIDDUINEN. Waarschuwing der politie. In de Zuidduinen wordt geregeld door de militairen op de schietbanen met scherp geschoten. LEIDSCHENDAM. De restauratie der O.L. School Door de Oudercommissie van de OL. school aan den Prinses Julianaweg is per 8 Juni j.l verzocht over te gaan tot het op knappen van deze school. Thans deelen B. en W mede dat ln verband met het aanvankelijk voornemen om op de plaats der school het nieuwe raadhuis te stichten de utvoering van eenige onderhoudswerken werd uitgesteld Thans is aan den gemeente-architect reeds opdracht gegeven verschillende schil derwerken te doen uitvoeren. LISSE. Jaarvergadering Coop. Veiling H.B.G. (G.A.) De Coöp. VeilingsveTeeniging HB.G. (G-A.) vergaderde in de Veilingzaal. De voorzitter, de heer P. Warmerdam Cz. deelde mede, dat de aanvoer in het afge loopen seizoen buitengewoon groot was De handel in Narcissen is goed geweest; er was weinig surplus. Daartegenover was er veel meer surplus van Tulpen met een hooge korting van 24 pet. De aanvoer was zoo overweldigend, dat zelfs de drie groote veilingloodsen te klein bleken. Voorts herdacht de voorzitter het over lijden van den heer Ant. de Bruin, den loodschef, wiens heengaan een groot ver- lies is. Als technisch adviseur werd aangesteld de heer D. van Egmond. Spr. wees op de goede saamhoorigheld welke or heerschte en dankte eveneens den heer Dix. hoofd redacteur van het Kweekersblad. Het buffetwerk werd opgedragen aan Wed. de Bruin, terwijl de heer de Bruin Jt. de plaats van zijn vader zal innemen. De heer J. Kortekaas bracht het verslag uit over de laatst gehouden Jaarvergaderin waaruit bleek, dat het winstsaldo f. 13.290 50 bedroeg. Dank werd gebracht aan den ac countant. den heer Paul van Deursen. De procuratiehouder, de heer R. Doeksen, bracht het financieel verslag uit over het afgeloopen jaar. De provisie werd gebracht op 6 °/o. Per 1 Mei werd wederom 100 pet. uitgekeerd. Het voordeelig saldo was f. 11.746.10. Dank werd gebracht aan directie commissarissen en. personeel voor de goede samenwerking. De heer Warmerdam deelde mede. dat het voorloopig veilingspercentage over het afgeloopen seizoen van 6 thans definitief is vastgesteld. Het aftredende bestuurslid, de heer p. Warmerdam en de Commissaris de heer J. P. Segers werden herkozen De heer Schoneveld richtte waardeeren- de woorden tot den voorzitter voor het vele werk dat door hem verricht wordt in het belang van H.B.G. Medegedeeld werd. dat door de Coöp Boerenleenbank de rentevoet is verlaagd van 4l/t op 4 pet. en voorts dat er weder 5000 nieuwe rottingmanden zijn aangeschaft. Hierna sprak de heer D van Egmond Lechnisch adv seur. over: Vakkundige be handel ng dei bloembollen, ook in ve-band met den verkoop over de veiling". De voorzitter dankte den heer van Eg mond voor zijn leerzaam betoog. Na rond vraag volgde sluiting. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9',fc11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. Wfjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde ilste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle 3% uur 's middags precies 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Alaska". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theatcr, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 u. n.m.: „Ultimatum". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het schip der vervloeking". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewocrd 49: 8 uur nam.: „Een jongenshart". Zondag van 47 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag en 8 uur nam.: „Chineesch goud". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„Bokser tegen wil en dank". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 8 t/m VrUdag 14 Juli a.s. waargenomen dooi de apotheken: v. Driesum. Mare 110, Tel. 20406 en E. B. de Metz. Kamerl. Onneslaan 28, Tel. 23553. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel 26274. (Ingez. Med.) Raadsagcnda. De Raad zal a.s. Maandagavond om 8 uur vergaderen. De agenda luidt als volgt: 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van de gekozen verklaarde nieuwe leden van den Gemeenteraad. 2 Aanbieding van rooilijnen langs Vreewijk en een gedeelte van den Grachtweg. 3. Overname van een gedeelte Zwanendreef van den heer J. W. A. Lefeber. 4. Voorschot aan den heer P. W Koomen voor de stichting van een plaatsje volgens de Landarbeiderswet. 5. Voorschot aan de Wonlngbouwvereenlging „Volksbelang" voor de stichting van 12 arbeiderswoningen. 6. Verzoeken van de beide plaatselijke woningbouwvereenigin- gen om verlenging van de Prinsessenstraat en de Nic. Damesstraat in verband met de uitvoering van hun bouwplannen. 7. Voorloopige vaststelling van de Gemeen terekening 1937. 8. Comptabiliteit. 9. In gekomen stukken en mededeelingen. Middcnstandsvereeniging „De Hanze". De Middenstandsver. „De Hanze" verga derde onder leiding van den voorzitter C. W. Barnhoorn in „De Witte Zwaan". Een schrijven was ingekomen waarin het Oranje-Comité mededeelde, dat in de plaats van den afgevaardigde van „De Hanze" in het Oranjecomité was benoemd de heer Mart. van der Linden. Tevens ver zocht het Oranjecomité indien de Natio nale feestdag op Zaterdag valt, de winkels dien dag. althans des middags te sluiten, waartegen bezwaren bestaan welke aan het Oranjecomité zullen worden kenbaar gemaakt. De heer Manshanden bracht verslag uit over zijn bezoek aan de vergadering van den Centralen Raad. Na bespreking van de Zaterdagavondslui ting was deze bijeenkomst beëindigd. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad komt Maandag a.s. des nam. te 7 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Onderzoek van de geloofsbrieven der wegens periodieke af treding inkomende leden van den gemeente raad; 3. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van een onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand; 4. Verzoeken inge volge art. 13 der L. O.-wet 1920 om steun uit de gemeentekas ter tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan het bezoeken van scholen in andere gemeenten; 5. Vaststelling van aan verschillende gemeenten verschul digde vergoedingen inngevoige art. 104 der L.O.-wet 1920 6. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond, dat ln ge bruik is als openbare straat en toebehoort aan J. P. van der Ploeg; 7. Voorstel tot aan koop van een perceel grond, groot 580 M2 voor den prijs van f.2 per M2, voor den bouw van een bergplaats; 8 Voorstel van B. en W. betreffende den aankoop van een perceel grond voor den bouw van een in stallatie voor zuivering van afvalwater: 9. Reclames tegen belastingen. De maandcollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier, bracht f. 45.60 op voor de kerk c-n f. 21.94 voor de diaconie. Mej. R. Ruygrok slaagde te Bergen voor het R.K. Mulo-diploma van het St. Antho- nius pensionaat. Op den Vogelenzangschen weg reed "en personenauto, waarin twee heeren zaten door een zwaar ijzeren hek en daarna in het bollenland nabij de S-bocht. Groote schade werd aangericht; de auto was totaai vernield. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6