BUITENLAND LflDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 13 Juli 1939 22444 De nieuwe militaire operaties in Foekien Algemeene Toestand ELTAX 666 Waarschuwing aan buitenlanders Dr. Landfried over de Duitsche Export Wederom een oefen- vlucht boven Frankrijk Gezonde voeten met Een verklaring van President Roosevelt over de Neutraliteitswet Een beschouwing van Churchill Ongunstige wijzi ging in de verhouding EngelandItalië? De onder handelingen met Moskou voor een beslissing Intake de internationale toestand geven nog steeds vele persoonlijkheden hun mee ning te kennen en doen waarschuwingen hooren. Zoo publiceert Winston Churchill in de ..Daily Mirror" een beschouwing, waarin hij o.a. het volgende opmerkt: De pogingen der Nazi's, de Britsche en Fransche democratieën te vermoeien door middel van een ..zenuwoorlog" en „beleedigingen" zijn tot mislukking gedoemd. Het Britsche rijk en zijn Fransche bondgenooten zullen zich in hun vastbeslotenheid niet laten schok ken. Niemand weet, wat in het buiten land zal gebeuren, nóch wanneer het ergste zal gebeuren, doch wèl weten wij, wat wij in zoo'n geval zullen doen. Nooit was er in vredestijd op ons oude eiland grootere eenstemmigheid. Na verklaard te hebben, dat de beslis sing over vrede of oorlog geheel in handen var. Hitier ligt, betoogt Churchill, dat het vergeefsche moeite is. met het zwaard in de hand levensruimte te zoeken. De bar- baarsche methoden zijn ondoeltreffend en verouderd. Slechts de wetenschap telt en het is noo- dig. het vertrouwen en den goeden wil te herstellen. Churchill hoopt, dat Hitier, nu het nog tijd is, over deze eenvoudige doch duidelijke waarheden zal nadenken. Doch doet hij slechts een enkele schrede op den verkeerden weg of pleegt hij een enkele daad van agressie dan zullen de vooruitzich ten op een betere toekomst voor onze ge neratie in vlammen en rook verdwijnen. Churchill houdt Hitier het lot van Na poleon voor oogen en wijst erop, dat En geland toen de geheele wereld tegen zich had, terwijl het thans met driekwart van de bevolking van den aardbol verbonden is. Het is te hopen, zoo verklaart hij, dat deze overwegingen van invloed zullen zijn op de besluiten van den Duitschen dicta tor en zijn Italiaanschen collega, en dat alles vreedzaam zal afloopen. De minister-president van Noord-Ierland Lord Craigavon, heeft verklaard, dat de oorlog elk oogenblik kan uitbreken, doch dat, als het ergste moest gebeuren, het Britsche volk aan het conflict zou deelne men voor de verdediging van een recht vaardige zaak. Als de dictators ditmaal niet begrijpen, dat hét Engeland ernst is„ zullen zij bitter teleurgesteld worden. Alle hulpbronnen van Ulster zijn geheel ter beschikking van het Britsche rijk gesteld. anderd In de laatste paar dagen zijn dui zenden exemplaren van het vredesmanifest van den Nationalen. Baad der Britsche La- bour-partij in geheel Danzig versrpeid. De Braziliaansche zaakgelastigde te Warschau, Barbosa. is door de politie van Danzig vastgehouden. Hij had zich naar Gdynia begeven om zijn echtgenoote af te halen, die aan boord van de ..Batory" was aangekomen en hij bezocht met haar den Braziliaanschen consul te Gdynia, Zoppot en Danzig. Barbosa werd te zamen met den consul gearresteerd toen hij in de vrije stad monumenten fotografeerde. Eerst na krach tig optreden van den Brazilaanschen con sul te Danzig werd hij na twee uur vrij gelaten De politie van Danzig bood riet haar verontschuldigingen aan en weigerde het fototoestel terug te geven. HET PACT MET RUSLAND. Wat de onderhandelingen met Moskou betreft verwacht men te Londen, dat bin nenkort nieuwe instructies voor Seeds naar Moskou zullen worden gezonden. VOORTAAN 3155 (lcgez. Med.) De „Times" meldt, dat na drie maan den van onafgebroken pogingen, het drievoudig pact van wederzijdschen bijstand fn zicht schijnt te zijn. Na iedere gedachtenwisseling teekent de structuur van het bondgenootschap zich duidelijker af en worden de mee- ningsverschillen gcisoleerd. De volgen de Franseh-Britsche stap zou zeer wel op de een of andere wijze beslissend kunnen zijn. HET JAPANSCHE BEZOEK. De Japansche autoriteiten, die het par tijcongres der N.S.D.AJ. te Neurenberg zullen bijwonen. Terautsji en Osoemi. zul len bij hun bezoek aan Italië deelnemen aan de viering van den verjaardag van den Fascistischen Marsch naar Rome. Terautsji heeft in een verklaring gezegd, dat de ontmoeting tusschen de leiders der „drie sterke mogendheden" op dit crltieke oogenblik niet slechts beteekenisvol is. maar mogelijk kan bijdragen tot het succes van de Japansche expeditie in China. EEN SPAANSCHE MISSIE. Naar uit Madrid gemeld wordt, zal bin nenkort naar Berlijn en Rome een techni sche missie vertrekken, bestaande uit acht officieren van den Spaanschen generalen staf. die door de regeeringen van Duitsch- land en Italië zijn uitgenoodigd. Zij zullen 40 dagen in Duitschland en 20 dagen in Italië doorbrengen. STAAT ITALIË TRIEST AAN DUITSCHLAND AF? Onder groot voorbehoud maken wij mel ding van een bericht uit Parijs, volgens hetwelk een speciale verslaggever van de „Excelsior" in Zwitserland schrijft, dat gisteren te Zurich berichten binnenkwa men. volgens welke Italië de haven van Triëst voor den tijd van tien jaar aan Duitschland zou hebben verpacht. Duitschland zou toestemming hebben ge kregen, te Triëst nieuwe silo's en groote dokken te bouwen, en het zou voornemens zijn er een luchtvaartbasis aan te leggen. Ook zouden er scheepsbouwwerven worden opgericht. Zeker is echter, dat de Duit- schers op het oogenblik in de haven van Triëst groote werken uitvoeren. Sedert de inlijving van Oostenrijk werd Ide geheele uitvoer van dit land over Ham burg geleid en heeft Triëst 1.200.000 ton van haar vervoer verloren. Van bevoegde Duitsohe zijde wordt het bericht tegengesproken, dat 1200 leden van het Condorlegioen in Danzig zouden zijn aangekomen. Men wijst er op. dat het legioen is ontbonden. BELGIË. Grammens. De Brusselsche bladen melden, dat Gram mens gistermorgen de examenzitting ge stoord heeft, die georganiseerd was door de administratie der registraties. Gram mens beweerde, dat dit examen illegaal was. Hij ontrukte een candidaat het hem overhandigde papier en vertrapte het. Er werd proces-verbaal opgemaakt tegen Grammens, die werd overgebracht naar het Gerechtshof. Volgens de „Dernière Heure" ls Gram mens gearresteerd en ingesloten. In zijn cel sloeg hij terstond alle ruiten stuk, wes halve hij waarschijnlijk vervolgd zal wor den wegens vernieling. DE BENOEMING VAN GRANDI. De benoeming van Grandi, de Italiaan- sche gezant te Londen, tot minister van Justitie, heeft te Rome geen verrassing ge wekt. Sedert eenigen tijd deed te Rome het gerucht de ronde, dat Grandi niet naar Londen zou teruggaan. Hij werd beschouwd als de man van de Ita- liaansch-Britsche toenadering en zijn vervanging in Londen kan wellicht geïnterpreteerd worden als een teeken voor een wijziging der Italiaansche houding jegens Engeland. Sommige kringen zien in het feit, dat Grandi tot nieuwe functies ls teruggeroe pen, het voorspel tot het uitzenden naar Londen van een ambassadeur, die in de Engelsche hoofdstad essentieel de politiek van de spil zal voeren. De „Echo de Paris" trekt uit het aftreden van Grandi de conclusie, dat Italië tegen over de West-Europeesche mogendheden een halsstarriger houding gaat aannemen. Uit Londen wordt aan dit blad gemeld, dat Italië thans zal worden vertegenwoordigd door een diplomaat, die het volledige ver trouwen van Ciano geniet, en dat men twee namen noemt: Magistrati, zwager van Ciano en Attolico, thans ambassadeur te Berlijn en een dergenen, die het stalen pact tot stand hebben gebracht. Het „Petit Journal" merkt op dat Gran di voortaan opnieuw zal deelnemen aan de raadszittingen van de fascistische regee ring. zoodat hij er den leider van het schiereiland tenminste aan kan herinne- ien. dat er nog andere landen bestaan, dan dis van de as en dat Hitier niet de eenlge staatsman van onzen tijd ls. Volgens de „Figaro" kan men in het ver trek van Grandi de verwezenlijking van de wenschen der Duitsche autoriteiten zien. Tan aanzien van de uitwijzing van de 225.000 Tyrolers, schrijft de speciale cor respondent van de Excelsior" in Zwitser land: Men zou rond den Brenner voorbe reidingen treffen voor belangrijke troepen bewegingen. die in het grootste geheim moeten geschieden. Op het oogenblik zijn rond Innsbrueck en Graz in Oostenrijk Duitsche troepen gelegerd, die uitgerust zijn voor de koloniën. Deze troepen zouden zich gereed maken om over den Brenner te trekken teneinde zich over Triest naar Li'oye te begeven. De „Epoque" meent, dat Duitschland en Italië van het gebied van Bolzano een be langrijk militair centrum willen maken en dat zij troepen willen verplaatsen zonder door buitenlandsche waarnemers gehin derd te worden. DE SITUATIE TE DANZIG. De gouwleider te Danzig Förster is per vliegtuig naai München vertrokken, waar hij den dag der Duitsche Cultuur zal bij wonen Vermoedelijk zal hij daar nieuw instructies ontvangen. Intusschen komen der nachts nog steeds schepen aan bij de Schichau-werken. Er wovdt een gecamoufleerde marine gevormd mei vier s-..iepen: Kal'hof, i larieir.je. Na te- ka u en Gutland, in Nederland gebouwde visschersvaar tuigen Voorts worden drie schepen van deze eoort in Schichau in sterke mijnleggers ver- Het standpunt der Japansche regeering. Vice-admiraal Oikawa, de ojjperbevelheb- ber der Japansche vloot in de Chineesche wateren heeft door tusschenkomst van den Japanschen consul-generaal Mioera, aan het buitenlandsche consulaire corps laten weten, dat een nieuwe militaire operatie tegen drie zeehavens in de provincie Foe kien zal beginnen (Hierop konden wij In gedeelte onzer oplaag van gisteren nog wijzen. Red. L. D.). Hij verklaarde, dat de Japansche marine nieuwe operaties zal ondernemen te Toeng- sjang. de zuidelijkst gelegen golf in Foekian te Tsjauon, een golf ten Westen van de Toengsjanbaai en ook te Tsjoeantsjau, een haven ten Noordoosten van Amoy. Ver zocht wordt oorlogsbodems en koopvaardij schepen van derde mogendheden deze ha vens vóór Zaterdagochtend acht uur te doen verlaten. Volgens mededeeling zullen de binnen komst en het vertrek uit deze havens onmogelijk worden. Daar de Japansche marine versperringen zal aanbrengen na den vastgestelden tijd, zulks om strategische redenen, zal men aan Ja pansche zijde niet de verantwoordelijk heid aanvaarden voor schade, door bui- tenlandsche schepen welke weigeren de havens te verlaten, op te loopen. Buitenlanders wordt aangeraden zoo spoedig mogelijk dit gebied, dat een nieuwe gevechtszone zal worden, te ver laten. De slrijd in Mandsjoekwo. Een sterke troepenmacht van Buiten- Mongolië. bestaande uit 200 tanks en een gemotoriseerde afdeeling, heeft gepoogd onder dekking van artillerievuur de grens rivier over te stekken. De aanvallers wer den evenwel, aldus meldt Domei, door de Mandsjoekwo-Japansche troepen afgesla gen en teruggedreven. Ontslag aan Japansche visschers op Malakka? Volgens een bericht uit Japansche bron te Singapore zijn 1000 Japansche visschers op Malakka buiten werk geraakt door maat regelen van de Britsche autoriteiten. De Japansche visscherij van Malakka heeft ieder jaar alleen te Singapore 5 mil- lioen yen opgebracht. Deze industrie wordt thans door de drastische maatregelen van de Britsche autoriteiten tegen de Japansche visschers met vernietiging bedreigd. Ook zouden de Britsche autoriteiten vol gens bedoeld bericht een vernieuwing der vtschrechten weigeren. Van de 1500 Japan sche visschers worden reeds 500 gedwon gen een werkkring aan land te zoeken, ter wijl de overigen in den loop van dit jaar zonder werk zullen geraken. De actie van Wang Tsing Wei. Uit Tsjoengking wordt gemeld, dat weinig er op wijst, dat Wang Tsjing Wei's oproep eenigen weerklank vindt in het Vrije China. Het antwoord van Tsjoengking.op deze be- I weging is geweest, dat groote houten bor den zijn opgericht'op de hoeken der straten met het opschrift: „Roei alle gedachten uit aan overgave, onderwerping of compromis steun den hoogsten leider", ..Wij kunnen onze huizen verliezen, wij kunnen ons le ven verliezen, maar ons land zal niet ver gaan." De anti-Britsche betoogingen verscherpt. De Britsche consul-generaal te Tsingtau heeft Inlichtingen ontvangen, volgens welke de anti-Britsche betooging, welke te Tsjing- tau wordt voorbereid voor morgen en Za terdag. grooter omvang zal hebben dan de tot dusver gehouden betoogingen. De con sul-generaal heeft van de Engelsche regee ring opdracht gekregen den Japanschen autoriteiten om bescheming te vragen en hun mede te deelen, dat zij verantwoorde lijk zullen worden gesteld voor iedere schade aan Britsch eigendom of leven. Het Bureau van het openbaar onderwijs te Peking heeft aan alle lagere scholen op dracht gegeven, een aantal onderwijzers en leerlingen beschikbaar te stellen om deel te nemen aan de anti-Britsche campagne. Tijdens den geheelen duur van de vacantie zullen deze per week twee straatbetoogin gen moeten organiseeren. In de straten van Tokio ziet men thans aanplakbiljetten met zeer onvriendelijke slagzinnen als: „Slaat Engeland op den neus" en „Weg met Engeland, den aarts duivel achter Tsjang Kai Sjek." Voortzetting der Japansche funda menteele politiek. Het Japansche kabinet heeft in een spo- ciale zitting besloten, bij de komende Britsch-Japansche besprekingen de „funda menteele politiek" voort te zetten Japan, zoo wordt te kennen gegeven, zal van Engeland verlangen: le. dat het breekt met de tendenties ten gunste van Tsjang Kal Sjek en te gen Japan, welke tot de moeilijkheden te Tientsin hebben geleld en 2e. dat het van zijn „oprechtheid" doet blijken, door op politiek en econo misch terrein zijn medewerking te ver- leenen, zoowel als door handhaving van orde en rust in de Britsehe concessie te Tientsin. DUITSCHLAND. GEMOTORISEERDE „OOGSTTREINEN" EN „SNELLE WAPENEN". De staatssecretaris van het ministerie van Economische Zaken, dr. Laandlried, heeft een rede gehouden voor de Reichs- gruppe Industrie over het onderwerp: „De leiding van het plaatsen vaji orders en rege ling van de openbare en particuliere finan- cieele behoeften als middel tot vertioogir.g van de productie-capaoiteit van de Duit sche industrie". Spr. ging uit van het standpunt, dat de ondernemingsgeest en de moed iets te wagen, gepaard aan het bewustzijn van de verantwoordelijkheid ten aan zien van het volk, van ieder die in het economisch leven een plaats vervult, onontbeerlijk is en hij behandelde de actueele vraagstukken van de productie der industrie en de vergrooting daar van. Hij verklaarde, dat het leiden van het plaatsen van opdrachten in de industrie in het belang is van een meer intensieve ver zorging van den uibvoer. Duitschland streeft ernaar als eerlijk zakenman in zoo groot mogelijken omvang en met in acht nemen van de wederkeerigheid met den geheelen wereldhandel in contact te blijven. De moei lijkheden. waarmede Duitschland hierbij te kampen heeft, blijken duidelijk uit c],e redevoeringen van den Britschen onder staatssecretaris van het ministerie voor overzeeschen handel Hudson, waardoor men gemakkelijk den indruk zou krijgen, dat op het oogenblik sledhts één gevaar bestaat voor den wereldhandel, n.l een geweldige Duitsche export. Wanneer men in Britsche kringen spreekt van een Duitsch uit- voar-offensief met staatshulp, zoo zelde dr Landfried, dan moet men hierop ant woorden, dat de Britsche export reeds lang met behulp van den staat werkt. Indien Engeland, zooals het beweert, een grooter inschakeling van Duitschland in den wereldhandel wenscht, dan kan dit alleen geschieden door méér markten open te stel len voor den Duitschen uitvoer en niet door het afzetgebied te verkleinen. Dr Landfried zeide vervolgens, dat het steeds meer de plicht wordt de Duitsche export-industrie door een voldoende verdee ling der grondstoffen en voorziening van arbeidskrachten, alsmede door het vrijma ken van de export-capaciteit in staat te stellen tot leveren. „Gemotoriseerde oogsttrelnen", georgani seerd door den Arbeidsdienst van Oost Prui sen. zijn gisteren voor den eersten keer te Sensburg in bedrijf gesteld. De gemotori seerde treinen bevatten alle instrumenten en machines, welke noodig zijn om den oogst binnen te halen. Daarvoor zijn dit jaar in Oost-Pruisen 20.000 man van den Ar beidsdienst opgeroepen. Bij besluit van den bevelhebber van het landleger zullen de gepantserde regimenten en de cavalerie van 19 Sept. af samenge smolten worden in een nieuw wapen, dat den naam „snelle troepen" dragen zal. De „snelle troepen" omvatten: gepantserde regimenten, afdeelingen bestemd voor den strijd tegen pantserwagens, regimenten ge motoriseerde Jagers, bataillons motorrijders, regimenten cavallerle, afdeelingen wielrij ders en afdeelingen gemotoriseerde verken ningstroepen. Wegens corruptie zijn driehonderd politici van het oude regiem gearresteerd. Onder hen bevinden zich Milan Hodza, de vroe gere minister-president, Vavro Srobar, mi nister van Slowakije en verscheidene oud- Kamerleden en senatoren. ENGELAND Op nog grooter .schaal. BEZOEK VAN FRANSCHE PARLEMENTS LEDEN. Er worden plannen ontworpen voor een tweede vlueht van Britsche bom menwerpers op nóg grooter schaal bo ven Frankrijk. Deze tweede oefen- vlucht zal zeer spoedig waarschijn lijk reeds de volgende week gehou den worden. Hoewel het juiste aantal toestellen nog niet is vastgesteld, zul len vermoedelijk toch meer machines aan de vlucht deelnemen. Geraamd wordt, dat de totale bemanning der deelnemende luchtvloot 1000 personen zal omvatten, waaronder 300 piloten Ver klaard wordt, dat de toestellen vluchten zonder tusschenlandingen zullen maken. Het is echter niet waarschijnlijk, dat zij verder zullen gaan dan de Zuidelijke gren zen van Frankrijk. De zonder tusschenlan- ding afgelegde afstand zal vermoedelijk grooter zijn dan het vorige maximum van 1200 mijl. De plannen voor een spoedig be zoek van Fransche bommenwerpers aan Engeland vorderen ook. Een kleine, maar invloedrijke deputatie van Fransche kamerleden, onder wie de oudminister van kononlën, Moutet, is in Londen aangekomen om met een aantal leden van het Engelsche parlement de we gen en middelen te bespreken, teneinde een oplossing te vinden voor het tegen woordige probleem ln het Verre Oosten. Een formeele bijeenkomst is gehouden ln een der vertrekken van het Hoogerhuis. Twee Ieren, Duggan en Mac Nessa, zijn door de rechtbank te Manchester veroor deeld tot 20 jaren dwangarbeid, daar zij in het bezit waren bevonden van ontplofbare stoffen. Zij waren belden lid van het ler- sche Republlkeinsche Leger en hebben ge weigerd zich te verdedigen. Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Pak van 1 K.G. d 20 ant, voldoend* voor 3 d 4 voetbaden. N V KON NED ZOUTINDUSTR1E - BOEKELO. 3335 (Ingez. Med.) FRANKRIJK. De Fransche driekleur honderdvijftig jaar BRITSCHE KONINKLIJKE GARDE TE PARIJS. Gisteren is op het plein vóór het Pa- rijsche Stadhuis in tegenwoordigheid van president Lebrun, Daladier. de le- den der regeering, het Corps Diploma tique en de voornaamste chefs van de Fransche bezittingen in Afrika en Azië,'een talrijk publiek de honderd- vijftigste verjaardag gevierd van de Fransche driekleur. Herriot hield een toespraak. Terwijl vervolgens de troepen het geweer presenteerden, werd een enorme vlag van 14 bij 20 meter langzaam geheschen, ln den mast, die opgericht stond op het plein, dat in 1789 de geboorte van de driekleur aan schouwde. Een afdeeling van de Britsche Koninklijke Garde, welke zal deelnemen aan het mor gen te houden défilé, ls op het station St. Lazare te Parijs aangekomen. Voor hun komst bestond groote belangstelling en de manschappen werden lulde toegejuicht. Viscount Gort. de chef van den Engelschen Imperialen Staf ls gistermiddag op le Bour- get aangekomen. De Fransche regeering heeft besloten, den correspondent van de ..Popoio dl Roma' en de „Stampa", Concetto Pitlnat- to. uit het land te zetten. Deze maatregel is genomen als antwoord op de uitwijzing door Italië van Robert Guyon. den cor respondent van het Journal te Rome en op grond van de bedrijvigheid, die Petinatto ln Frankrijk ontplooide. Men doet opmerken, dat zich te Rome nog slechts drie Fransche journalisten be vinden, terwijl er nog meer dan 23 Ita liaansche dagbladcorrespondenten te Parijs zijn. De Fransche consul Pigeonneau, die het voorwerp is geweest van een incident, waarbij hij gewond werd, heeft zijn werk zaamheden gedeeltelijk hervat. Tot dusver heeft de Spaansche pers het Incident ver zwegen. VEREENIGDE STATEN. BENESJ NAAR ENGELAND ONGERE GELDHEDEN TE HARLAN. Men verwacht te Washington, dat pre sident Roosevelt binnenkort de neutrali teitswet zal behandelen, ofwel in een boodschap aan het Congres, of wel in een radiorede. Ondertusschen heeft de pers harde dingen gezegd over de commissie van den senaat. Verschillende bladen verklaren, dat de Se naat een psychologische aanmoediging heeft gegeven tot een nieuwen overval van de nattonaal-soclaltsten. De Baltimore Sun publiceert een spotprent, waarop een sena tor met een stormlantaarn aanmoedigende signalen geeft aan Hitler en Mussolini. Bnesj is vergezeld van zijn vrouw, met de „Washington" naar Londen vertrokken. De Tsjecho-Slowaaksche oud-president heeft, gelijk bekend, een aanstelling tot pro fessor aan de Universiteit van Chicago aan vaard. Men verwacht bijgevolg, dat hij ln den winter naar de Ver. Staten terugkeert. Benesj heeft uitdrukking gegeven aan zijn overtuiging, dat zijn land ln een zeer naaste toekomst zijn vrijheid zal terugkrij gen en dat hij niet twijfelt aan de toekom stige ontwikkeling van Tsjecho Slowakije. Te Harlan (Kentucy) ls in de buurt van een mijn van de „Mahan Ellison Coal Com pany" een vuurgevecht geleverd tusschen een afdeeling van de Nationale Garde en stakende mijnwerkers; tijdens het gevecht werd een mijnwerker gedood. Drie mijnwer kers en een der manschappen van de Na tionale Garde werden gewond. De Gouver- I neur heeft direct bevel gegeven versterkin gen naar Harlan te sturen, die voorzien zijn van twee tanks en een aantal machinege weren. SPANJE. Schat ter waarde van 13 milliard komt terug. De Eerste Kamer van het Hof van Appèl te Poitiers heeft uitspraak gedaan in de zaak van „de schat van Bilbao". De recht bank ln La Rochelle had teruggave bevolen aan de banken, die de Inbeslagneming tot stand hadden gebracht bij aankomst in La Rochelle ln Mei 1937 van 9000 kisten kost bare voorwerpen, die door de BasMsche regeering naar Frankrijk waren gezonden. Het Hof heeft dit vonnis bevestigd en het onmiddellijk uitvoerbaar verklaard. De 9000 kisten, welker waarde worden ge raamd op 13 milliard franca, gaan binnen kort naar Spanje terug. ITALIË. Fascistische partij telt 22'/i mlllioen leden. De secretaris der Fascistische Partij, mi- n ste Starace. heeft den Duce medege deeld, dat het aantal leden der verschil lende fascistische organisatie op 30 Juni 1.1. 22'/i mlllioen bedroeg. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2