De Ronde van Frankrijk De voorbereiding van de Spelen te Helsinki LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 13 Juli <939 Leidsche ploegen op de Nederl. Roeikampioenschappen Anton van Schendel gisteren tweede Goede prestaties te verwachten Zal te Amsterdam in 1940 ook het olympisch vuur branden? Olympische vijfkamp te Amersfoort (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). De derde etappe van de ronde van Frankrijk van Rennes naar Brest over 244 kon. is gewonnen door Gloarec in den tijd van 6 uu r 52 min. 30 see. met de voor Nederland prachtige tweede plaats van Anton van Schendel. die slechts 13 secon den achterstand op den winnaar had. Er zijn enkele wijzigingen in de algemeene rangschikking gekomen, maar Fontenay heeft de gele leiderstrui kunnen behouden Lam brichts is de best geplaatste Nederlander geble ven en is zelfs twee plaatsen geklommen. Hij staat thans 16e met bijna 9 min. achterstand op den leider. 13e Korver is 34e «eergisteren 38». Albert van Schendel 35e <40e). Sijen 38e <43e>, Gommers 45e (49e). Dominicus 46e (51e), ter- Wijl Anton van Schendel vier plaatsen is ge klommen en gisteravond 55e stond. Ten slotte heeft ook Hellemons zijn positie kunnen verbe teren. van de 70e plaats is hij op de 66e geko men. waaruit blijkt, dat over de geheele linie de resultaten van onze landgenooten verblijdend goed zijn geweest. Het was Dinsdagavond, voordat de renners naar bed gingen, dat wij nog even een praatje met de gebrs. van Schendel op hun kamer maakten. En Toon vertelde ons. dat het den eersten dag niet zoo goed gegaan was maar dat de tijdrace van dien dag hem goed gedaan had, en ook de daarop volgende 120 k.m. ..Ik was stijf en in het geheel niet in vorm. Dat kon ook niet. want mijn knieblessure, op- geloopen in de nomloop van het Zuidwesten, was oorzaak, dat ik geen wedstrijden meer kon rijden!" Anton heeft woord gehouden. 40 k.m. voor Brest sloeg hy zijn slag. Machtig gingen de beenen op en neer. snel maar o zoo soepel en gelijkmatig. En de drie anderen, die met hem meegingen, moesten erkennen, dat de Neder lander op dat moment de beste van allen was. Bandenpech is ook van Schendel noodlottig geworden, maar desniettegenstaande, of eigen lijk juist daardoor, heeft hij bewezen, dat zijn vorm teruggekeerd is. Dat wij van hem in de komende dagen nog groote. misschien wel ver rassende daden mogen verwachten. Drie étappes zijn er voorbij en op alle drie dagen zijn namen van Nederlandsche renners op aller lippen geweest. De stemming was Woensdagavond na afloop dezer derde étappe dan ook buitengewoon goed. Buitendien, wij kunnen niet altijd tweede blij ven. wij worden ook nog wel eens eerste in een étappe, zoo luidde de algemeene opinie der renners. Gommers en Sijen hadden nog last van doorzitten gehad, maar dat was dan ook de eenige wanklank van dezen dag geweest. Het tempo, dat op de eerste 100 k.m. van deze étappe werd gereden, kwam bijna nimmer bo ven de 30 km. uit. Tot Saint Brieuc gebeurde er dan ook niets bijzonders en het zag er naar uit. dat het een zeer kalme étappe zou worden, als reactie wel licht op den zwaren tijdrit van den tweeden dag. Maar 90 k.m. voor het einde werd het tempo plotseling scherp opgevoerd. Er kwam beweging in het peloton, enkele individueele uitlooppo gingen hadden geen succes, maar de snelheid werd zoo groot, dat er zich vooraan een groep van ongeveer 20 renners vormde, welke geleide lijk een voorsprong óp het peleton nam. Geen der Nederlanders bevond zich bij de leiders. Vooraan viel de groep al spoedig uiteen en bij Ponthou .op ongeveer 80 km. voor Brest, lagen er 13 renners aan kop. waaronder Louviot. Ver- vaecke. Litschi. Mathias Clemens. Marcaillou en anderen. Zij hadden 1 min. 20 sec. op het peleton voor. riisschen de kopgroep en het pele ton lagen om. Archambaud. Lowie en Le Gre- ves. De voorste twee groepen hadden elkaar echter spoedig gevonden en achter hen werd er oo gejaagd, dat het verschil weldra tot enkele tientallen seconden gereduceerd werd. Dus zou er dan toch een aankomst in groep plaats vin den? Vier vluchtelingen. Zoo reden de renners de tweede controle plaats door. het schilderachtig gelegen Morlaix. met een prachtig oud viaduct. Een tiental kilo meters verder viel echter de beslissing. Alle renners waren weer bijeen gekomen met enkele uitzonderingen, die door bandenpech of andere oorzaken achterop waren geraakt. Gloarec. An ton van Schendel en Gianello demarreerden toen. Spoedig hadden zij 200 en enkele kilome ters verder 400 meter op de groep voor. By Laudisvisiau. 37 k.m. voor Brest, hadden de drie vluchtelingen nog hun voorsprong ver groot. dank zij hei zeer snelle dalen van de tal rijke hellingen. Bij hen had zich inmiddels nog de Lathouwer van de Belgische b-ploeg. gevoegd. Om beurten namen de vier uitloopers den kop, waarbij van Schendel veel en zwaar werk deed. Pech zou hem toen bijna noodlottig zijn ge worden. Hij wilde trachten door het tempo nog meer te versnellen, de drie anderen achter zich te laten, maar bij La Roche. 25 k.m. voor Brest, voelde hij, dat zijn band langzaam leegliep. Hij stapte af. pompte snel bij. en had weldra de drie anderen weer ingehaald. Maar van vluch ten kon nu geen sprake meer zijn. Bij Brest viel het viertal uit elkaar. Gloarec. die uit de om geving van Brest komt, scheen nu vleugels te kriigen. De oude wallen van de vestingstad wa ren in bezit genomen door ontelbare enthou siasten. Door een levende haag van tienduizen den reed Gloarec langs de haven naar den bree- den boulevard, waar de aankomst was. Met meer dan tien seconden voorsprong op Anton van Schendel werd de Franschman eerste. Van Schendel had de Lathouwer weer achter zich gelaten, terwijl Gianello bijna door het peleton. dat op scherpe wijze in de laatste kilometers de achtervolging had ingezet, werd Ingehaald. In dat peleton zaten de overige zeven Neder landers. Speciaal kan nog worden melding gemaakt van het feit. dat Romain Maes met bijna een kwartier achterstand op den winnaar de finish passeerde. De uitslag van de derde étappe luidt: 1. Gloarec 6 uur 52 min. 30 sec.: 2. T. van Schendel 6 uur 52 min. 43 sec.; 3. De Lathouwer 6 uur 52 min. 55 sec.; 4. Gionello 6 uur 53 min. 14 sec.; 5. Le Grevès 6 uur 53 min. 20 sec.; 6. Meulenberg zelfden tijd; 7. Frachaut zelfden tijd. Albert van Schendel. Hellemons. Lambrichts. Dominicus. Gommers. De Korver en Sijen gin gen in een peleton van 56 renners, allen in denzelfden tijd van 6 uur 53 min. 20 sec., als negende over de eindstreep. In het algemeen klassement is de laatste. Dubois. 'Noordoost Frankrijk) geschrapt vol gens de reglementen. Er zijin thans nog 77 ren ners in den strijd. De algemeene rangschikking luidt: 1. Fontenay 18 uur 8 min. 35 sec. 2. Vietto 18 uur 10 min. 45 sec. 3. Tassin 18 uur 10 min. 46 sec. 4. M. Clémens 18 uur 10 min. 51 sec. 5. Disseaux 18 uur 11 min. 51 sec. 6. S. Maes 18 uur 12 min. 15 sec. 7. Vlaemynck 18 uur 12 min. 36 sec. 8. Galateau 18 uur 12 min. 43 sec. 9. v. Cosson 18 uur 13 min. 10. Le Maal 18 uur 13 min. 42 sec. 11. Fréchaut 18 uur 13 min. 57 sec. 12. S. Marcaillon 18 uur 14 min. 9 sec 16. Lambrichts 18 uur 16 min. 15 sec 34 De Korver 18 uur 23 min. 54 sec. 35. A. van Schendel 18 uur 24 min. 38. Sijen 18 uur 25 min. 45. Gommers 18 uur 26 min. 54 sec. 46. Dominicus 18 uur 27 min. 8 sec. 55. T van Schendel 18 uur 33 m. 14 s. 66. Hellemons 18 uur 44 min. 9 sec. Landenklassement luidt: 1. West-Frankrijk 54 uur 35 min. 3 sec.; 2. Frankrijk 54 uur 41 min. 45 sec.; 3. België ~B 54 uur 42 min 52 sec.; 4. Zuid-Oost Frankrijk 54 uur 44 min. 29 sec.; 5. België A 54 uur 45 min. 57 sec.; 6. Noord-Oost Frankrijk 54 uur 51 min. 42 sec.; 7. Zuid-West Frankrijk 54 uur 52 min. 22 sec.; 8 Luxemburg 55 uur 2 min. 18 sec 9. Nederland 55 uur 4 min. 9 sec.; 10. Zwitserland 55 uur 31 min. 23 sec. (Nadruk verboden). (Men zie voor nadere berichten het le Blad). Zooals uit de inschrijvingen voor de a.s. Zon dag te verroeien nationale roeikampioenschap pen blijkt, vindt het Nederlandsche roeiseizoen I in deze wedstrijden in plaats van een hoogte- punt. een weinig eervollen dood. Van de zeven nummers, die op de F.I.S.A.-wedstrijden jaar lijks verroeid worden en die ook hier zijn uit- geschreven, is er slechts in drie meer dan één I inschrijving binnengekomen. Van de burger- vereenigingen heeft geen enkele het verder dan twee kunnen brengen, terwijl van de studenten- vereenigingen slechts het Groningsche .Aegir" ontbreekt, hetwelk, gezien de resultaten van de Groningers in de acht en de vier zonder stuurman, als een verlies beschouwd mag wor den. Velds (Die Leythe) heeft een goede kans. Bezien wij de Leidsche ploegen, die zullen uitkomen, dan zal natuurlijk allereerst de scif- feur van ..Die Leythe". Velds zijn titel, die nu I reeds twee jaar in zijn bezit is. verdedigen. In de vier jaren, waarin hy als sculler geroeid i heeft, is hy nog niet éénmaal door een Neder- lanaschen sciffeur geslagen, hoewel Logger van Poseidon" hem dit seizoen enkele malen het vuur na aan de schenen legde. Naast dezen oer- stérken. doch tragen „Eeuwige tweede" is er ingeschreven door den Laga-sciffeur Van Bier- kom, die dit seizoen voor het eerst uitkomt en ln het nummer jonge sciff al menig succes wist j te behalen. Vorigen Zondag nog was hij te i Kopenhagen de eenige van de daar aanwezige Nederlandsche ploegen, die door een keurige overwinning in het nummer jonge sciff de eer van ons land wist hoog te houden. Hoewel Velds de beste kansen heeft, kan het toch een uiterst fraaie stryd worden tusschen de techniek van Velds, de geweldige spier kracht van den Amsterdammer en de felle wed strijd-mentaliteit van den lichten Delftenaar. doch verder ontbreekt er hier en daar nog wel wat aan deze ploeg. De gelykheid is nog lang niet altyd voldoende, terwyi er nog eenig ver schil valt waar te nemen tusschen de roeiers, die reeds in de oude acht zaten en de drie roeiers uit dc jonge acht. waar de ploeg mee is versterkt. Niettemin wordt er bij tyden een behoorlijke snelheid ontwikkeld en zijn de roeiers met een geweldige strydlust bezield om hun tegenstanders waarvan alleen Triton dit seizoen nog heelemaal niet met een oude acht uitkwam, voor de laatste maal definitief te .laan. Ook Laga en Nereus hebben de opstel - I ling van hun ploegen veranderd hetwelk voor Nereus twee weken geleden op de Boschbaan I reeds succes opleverde tegen een Dultsche acht De drie achten hebben elkaar overigens sinds de wedstryden van de Koninkiyke niet meer ontmoet, terwyi zooals reeds is gezegd, van de sterkte van dc Utrechtsche acht niets bekend is. zoodat de stryd thans weer geheel open is. Verder start er op verzoek van het bestuur van den Nederlandschen Roeibond nog een twee zonder stuurman voor Njord. om de Ne- reus-twee. die geen tegenstanders had. party te geven. Daar hiervoor twee roeiers uit de acht I pas zeer kort geleden zyn gaan oefenen, mag men hiervan niet al te grootsche verwachtingen koesteren hoewel ook de Nereus-twee wel niet zoo geweldig snel zal zyn. Een mooie Njord-acht. In het nummer achtriemsgieken ontmoet de Njord-ploeg Laga. Triton en Nereus. In de Leidsche ploeg zijn na de overwinning in Gro ningen enkele veranderingen aangebracht waardoor men meende de ploeg sneller te kun nen maken. Het geheel is nu wel heel zwaar geworden, daar het gemiddelde gewicht thans de 80 Kg. verr overtreft. Spierkracht en uit houdingsvermogen zyn er dus genoeg aanwezig. Uitstekende Vliet-ploeg. Ten slotte start er in de dit jaar voor het eerst te verroeien dames-kampioenschappen de acht van De Vliet met als eenige tegenstand- I ster Willem 111. Hoewel de Vliet-ploeg dit jaar al een zeer jeugdig geheel is. hebben de dames 1 tot nu toe zeer behooriyke resultaten weten te bereiken. Helaas zullen de. na de wedstryden in Groningen, op revanche beluste Leidsche dames de overwinnaars van die wedstryden. de acht van de Hunze niet ontmoeten. In dit nummer mag dus wel een Leidsche overwinning verwacht worden, daar de acht voor een ploeg, die voor een zoo groot, deel uit eerste-jaars roeisters be staat. zeer goed genoemd mag worden en zy tot nu toe met de ploeg van Willem III geen moeite heeft gehad. Alles bijeen genomen is er das een behoor- i lijke Leidsche vertegenwoordiging, die op de beste resultaten doet hopen en waarvan men mag verwachten, dat zy het uiterste zullen geven om de eer van de drie Leidsche roei- vereenigingen hoog te houden. VOETBAL. OM DEN DAGBLADEN-BEKER. Leidsch Dagblad ongeslagen winnaar. Gisteravond werd te Den Haag de laatste wedstrijd om den Dagbladenbeker gespeeld tus schen de Haagsche Courant en Leidsch Dagblad. Reeds direct kreeg de Leidsche voorhoede een drietal prachtkansen om de leiding te nemen, doch even zoovele malen werd het leder hoog over geschoten. De Hagenaars lieten zich niet onbetuigd en aangezien de L. D.-achterhoede geheel uit vorm was. ontstonden er vele ge vaarlijke situaties voor het Leidsche doel, zoo dat de Haagsche Courant spoedig met een fraai schot van haar linksbuiten de leiding nam. Het spel aan de Leidsche zyde bleef onsamenhan gend en hoewel L. D. meerdere scoringkansen kreeg waren het toch de Hagenaars, die de kansen niet ongebruikt lieten voorbijgaan en met de rust een 30 voorsprong hadden. De tweede helft gaf een heel ander spelbeeld. Het Leidsche binnentrio zwoegde hard en goed gesteund door de halflinie belaagden zij telken male den Haagschen doelman, die twee keer kort achtereen moest zwichten voor schoten van Rietbergen. (32). Wel wisten de Hagenaars den voorsprong tot 42 te vergrooten, doch toen was het met hen gedaan, en drie doelpunten van Rietbergen en een van Van Leeuwen brach- I ten L. D. een 64 overwinning, zoodat zij zon- I der een verliespunt deze competitie beëindigde. Na afloop overhandigde de voorzitter van de Haagsche Courant als houdster den beker met eenige toepasselyke woorden aan den aanvoer der van het Leidsch Dagblad, terwijl de Haag sche Courant den tweeden prys ontving. De eindstand luidt: Leidsch Dagblad 4 4 0 0 169 9 Haagsche Courant 4 112 912 3 Haarlem's Dagblad 4 0 1 3 812 1 f (Van een specialen A.NP.-verslaggever.) HELSINKI. 13 Juni. Rusteloos wordt in de Finsche hoofdstad aan de voorbereiding der Olympische Spelen ge werkt, In het stadion worden de tribunes ver groot, Als men met dezen arbeid gereed zal zyn, kan het bijna 65.000 toeschouwers bevatten. In het bosch achter het stadion wordt de rotsmassa met dynamiet gespleten, verrichten de boorma chines dagelijks haar normale taak: hier zijn de omtrekken van het zwemstadion al duidelyk zichtbaar en de bodem van het groote wea- strijdbassin van 50 meter is reeds gereed. Wy hebben kunnen constateeren. dat het bassin overal 2.20 meter diep zal worden, er zal dus geen diep en ondiep gedeelte zijn. waardoor een drempel zou zijn ontstaan, welke moeilykheden zou veroorzaakt hebben. Uit alles is ons wel gebleken, dat de Finnen gaarne van raadgevingen profiteeren. Zoo is het een uitstekende gedachte in dit zwemstadion vóór de spelen enkele belangrijke wedstrijden te organiseeren. opdat men voldoende ervaring kan opöoen. Maar aan den anderen kant hebben wij kunnen constateeren. dat de bochten van de ath- letiekbaan vrij kort en dus scherp zijn. Dit moge voor de loopers der lange afstanden gunstig zyn. voor de athleten op de 200 meter en de 4Ö0 meter is dit feit zeker niet aangenaam. Voor al degenen, die op de 200 meter, de binnen baan hebben, komen met te groote vaart uit de bocht indien zy zich althans niet inhouden. Daar dit laatste wel het geval zal moeten zijn. zullen de tyden op de 200 en ook op de 400 M. te Helsinki waarschynlyk niet meevallen. Bii het Olympisch dorp komt ook een athle- tiekbaan van precies dezelfde afmetingen als die in het stadion. De deelnemers kunnen dus van tevoren oefenen en aan deze omstandigheden wennen, doch uit een en ander blijkt, dat het Finsch organisatiecomité iets te veel gedacht heeft aan eigen athleten (lange afstand loo kers) en te weinig aan de buitenlandsche ath leten. die in het algemeen op de kortere af standen uitblinken. Nieuwe hotels verrijzen uit den grond, de hoofdtribune van het roeistadion is by na klaar, het cement op de wielerbaan wordt gestort, vrachtauto's brengen ontzaglijk veel materiaal naar Kapyla. waar het Olympisch dorp wordt gebouwd. Intusschen heeft het organisatiecomité nog tijd nieuwe plannen uit te denken om het Olym pisch ideaal zoo veel mogelijk te benaderen. Het denkbeeld van den fakkelloop van Olympia naar Helsinki wordt nader uitgewerkt In de eerste plaats ls natuurlyk de medewerking noodig van landen, waar de estafette door heen gaat. Het is de bedoeling, dat het vuur den zelfden weg zal afleggen als in 1936, toen het van Grieken land naar Berlijn werd gebracht. Van Berlijn uit zijn er twee mogelijkheden, nl. via de Balti- sche landen naar Helsinki, of via Scandinavië Voor dit laatste denkbeeld bestaat de meeste sympathie, omdat na Denemarken. Zweden en Noorwegen in dit laatste land is men bijzon der enthousiast voor dezen loop de estafette het Noorden van Finland bereikt en de weg naar Helsinki dwars door eigen land gaat. Wan- nr?r men over Tallinn gaat, ziet de Finsche be volking pmctisch niets van den loop. A.an den anderen kant is er ook een nadeel verbonden ran de route over de Scandinavische landen. Men heeft verscheidene pontveeren te gebruiken I o. m. over dc Sent. maar nu heeft men het stoute plan opgevat, de brandende fakkel door rwemmers over het water te laten brengen. Maar in kringen van het organisatie comité 'oopt m®r met een nieuwe gedachte 'ond. Tegcltfk met het Olympisch vuur te Helsinki wil men in alle steden van de wereld, waar Olympische Spelen zyn gehou den ,dus te Athene. Parys, St. Louis. Londen. Stockholm. Antwerpen, Amsterdam, Los R.B.F. WINT VAN L.M.I. I De gister gespeelde wedstryd tegen de sport vereniging L.M.I. I is in een 31 overwinning geindlgd voor R.B.F. De rust ging in met een 21 voorsprong. Morgenavond té half acht speelt R.C.L. II tegen Z.L.C. III. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN A.Z.C. Onder veel belangstelling werden gisteravond in Alphen's Zwembad drie wedstryden ge speeld. waarby A.Z.C. evenveel overwinningen wist te boeken als er wedstryden gespeeld wer den. In den wedstryd A.Z.C. I—H.G.A. I lieten de A.Z.C.-spelers zich wel van de beste zyde zien. In de eerste helft was het verloop niet al te zachtzinnig. Twee spelers werden uit het water gezonden, zoodat de tweede helft met twee vyf tallen moest worden gespeeld. A.Z.C. was het eerst in den aanval, doch Bonte miste deze kans. Bij een volgenden aanval gaf Jongeleen goed door aan v. d. Velde, die de leiding nam. 10. Na rust scoorde v. d. Byl nummer twee. Een worp van Thim naar v. d. Velde had geen effect. Dit bleek echter slechts kort uitstel, want onmiddellyk werd het 30. terwyi on danks goed verdedigen van H.G.A.. Jonge leen nummer vier in de touwen der Hagenaren liet verdwijnen, met welken stand het einde kwam. In de ontmoeting tusschen A.Z.C.-dames en H.G.A.-dames bleek dikwerf van Vriendschap pelijkheid niet veel. Het werd een vinnige kamp. waarbij de Haagsche dames sterker bleken, doch tot doelpunten kwam het niet. Pas kort. voor het einde was Truus Bonte voor A.Z.C. de gelukkige, zoodat werd geëindigd met een 10 overwinning. Ook de strijd A.Z.C. IIIDe Gouwe II werd een aardige kamp, waarby de Alphenaren stérker bleken. Voor rust nam Van Zwieten de leiding, 10. Na rust was het een zelfde strijd waarbij v. d. Byl nummer twee scoorde; kort voor het einde was het de linksvoor der tegenploeg die de eer wist te redden, zoodat het einde kwam met 21. Gistermorgen is het derde onderdeel van den Olvmpischen vijfkamp té Amersfoort begonnen: het schieten. Dit had plaats onder leiding van de Kon Vet. van Ned. Scherpschutters. De uitslagen van. het onderdeel schieten van de officieren, deelnemers vyfkamp A. luiden als volgt: 1. lt. v. d. Horst. 178 pnt 2. kapt v. d. Bosch 176 pnt.; 3. lt. Snorn. 169 pnt.; 4. lt. Stam, 167 pnt,; 5. lt. De Vries, 141 pnt. By de officieren, deelnemers vyfkamp B.. waren het de vertegenwoordigers van de ma rine, die zich op een keurige wijze onderscheid den. De uitslagen van het schieten van de offi cieren. vijfkamp B.. luiden: 1. lt. Van Kregten. 185 pnt.; 2. lt. Elisma, 169 pnt.; 3. lt. v. d. Wolf. 135 pnt Voor het schieten van de onderoffivieren, deelnemers vijf kamp A„ was de uitslag als volgt: 1. Quick. 176 pnt.; 2. Nieuwenhuis, 164 pnt,; 3. Pasma. 163 pnt,; 4. Verstraaten, 153 pnt.; 5. Bouterse. 131 pnt. Voor de onderofficieren vyfkamp B.: 1. De Kluyver, 162 pnt.; 2. Ettiger. 156 pnt,; 3. Sney- ers Jr.. 167 pnt,; 4. De Vries. 162 pnt.; 5. Sneyers Sr.. 157 pnt. By de onderofficieren staat het 16e reg. in fanterie met 15 pnt. aan den kop. Door de goede prestaties van het wapen der Kon. Mare chaussee wordt hun plaats danig in gevaar ge bracht. want de voorsprong bedraagt nog slechts één punt. De uitslagen na drie onderdeelen luiden: 1 16e Reg. Inf.; 2. Kon. Marechaussee; 3. Politietroepen. By de officieren zyn het de vertegenwoordi gers van het 8e reg. inf., die in den corps- wedstryd na drie dagen de leiding hebben ge nomen. Met een gering aantal punten worden zij op de tweede plaats gevolgd door het 5e Reg Inf. De uitslag na drie onderdeelen is: 1. 8e Reg. Inf.; 2. 5e Reg. Inf.; 3. 16e Reg. Inf.; 4. 21e Reg. Inf. De individueele stand luidt thans, na drie dagen, als volgt; Officieren, deelnemers vyfkamp A: 1. kapt, D. W. v. d. Bosch. Amersfoort. 4 pnt.; 2. It. J. Stam Leiden. 13 pnt.; 3. It. J. P. F. v. d. Horst. Gin- neken. 14 pnt.; 4. It, P. C Snorn. Oegstgeest. 14 pnt.; 5. It. A. Statius Muller. Harderwyk. 14 pnc. Officieren deelnemers vijfkamp B: 1. It. J J. Eisma. Arnhem. 7 pnt,; 2. lt. ter zee F. O van Kregten. Vlissingen. 8 pnt.; 3. lt. ter zee jhr. F. de Koek, Vlissingen. 9 pnt.; 4. lt. ter zee C. J. L. Hamer. Vlissingen. 14 pnt.; 5. It. H. J. v. d. Gryp Arnhem. 20 pnt. Onderofficieren, deelnemers vyfkamp A.: 1. wachtm. T. Pasma. Ede. 8 pnt.; 2. wachtm. J. Quick. Tilburg. 10 pnt.; 3. wachtm. Chr. C. v. Baaien. Harderwyk, 12 pnt. MOTORSPORT. DE NATIONALE WEGRACES TE ZANDVOORT. De K.N.M.V.-sportcommissie. onder leiding van den heer G. van Twist, heeft na overleg met den burgemeester van Zandvoort, den heer Van Alphen. de volgende besluiten genomen voor de nationale wegraces, die Zaterdag 5 Augustus a.s. op het ..Circuit van Zandvoort" worden georganiseerd. De wedstryden zullen aanvangen te 1 uur des middags, waarby de indeeling als volgt is: De juniores met machines tot 125 en 250 c.c. starten te 1 uur; de juniores met machines tot 350 en 500 c.c te 2.15 uur. Voor de seniores, in dezelfde volgorde, is de start resp. te 3.45 en te 5 uur. Evenals 's morgens te Assen, zullen de wed stryden z.g. uurraces zyn. Na één uur wordt dc winnaar in iedere klasse afgevlagd en daarna alle andere deelnemers die nog in de baan zyn. Alleen die rijders worden geklasseerd, die niet meer dan vyf ronden achterstand hebben op den eerstaankomenoe en die voor hun laatste ronde het circuit heeft een lengte van 2283 K.M. niet meer dan vyf minuten hebben ge bruikt. Vrydagmiddag 4 Augustus vindt de training plaats. De deelnemers in iedere klasse moeten tydens deze officieele training tenminste tien ronden hebben afgelegd. Na deze proefronden zal de technische commissie onder leiding van den heer Willem Bseeman. de machines aan een keuring onderwerpen, waarby de veilig- heidseisch byzonder hoog gesteld zal worden. TENNIS. VAN SWOL ONTSNAPT AAN EEN NEDERLAAG. Op de banen van de Mets te Scheveningen zyn de nationale tenniskampioenschappen aan gevangen. Natuurlyk zyn deze eerste ronden nog weinig belangryk. In het heeren-enkelspei ontsnapte Van Swol echter ternauwernood a.in een nederlaag Na dat, Boon de eerste set mee 6—4 had gewonnen en Van Swol de tweede met gelyke cyfers, kreeg Boon in de derde set. een voorsprong van 5—2. Met een long-set (75) won Van Swol tenslotte flere I esnssmdc set. ATHLETIEK. NOTA (HOLLAND WINT TE HAARLEM DE 100 METER VOOR GRIJSEELS (P.P.) Visser (Holland) loopt een goede 1500 meter Op het Haarlem-veld vonden gisterenavond uitstekend geslaagde athletiekwedstryden plaats, welke werden georganiseerd als onderdeel en tot sluiting van de Haarlemsche Sportweek. In de serie 100 meter invitatie had Nota (Hol-, land) een snellen start en was hy direct voor. In rustige lange passen ging hy naar de eind streep. waar voor hem precies 11 sec. genoteerd werd. In de twee serie ontstond een spannende stryd tusschen Gryseels (P.P.) en Knuttel (Holland). Zy gingen gelyk op en noteerden 11.1 sec. In den eindstrijd had Nota een slechte start, waardoor Grijsecis direct voordeel had. Tot op 60 meter kon Gryseels zich handhaven; toen ging Nota. die in de baan naast hem liep. on weerstaanbaar naar voren en won dezen span- nenden kamp in 11.1 sec. Gryseels. die in do laatste meters nog alle moeite had om Knuttel voor te biyven werd 2e in denzelfden tyd en Kniuttel 3e in 11.2 sec. Berkhouwer van A. V. A. Alkmaar nam in de 1500 meter inv. resoluut de leiding direct ge volgd door Visser (Holland) en van Houtert (V. en L.) De eerste ronde van 400 meter ging in een scherp tempo en de tyd was ongeveer 60 sec. De A V A.-man bleek echter dra teveel van zyn krachten te hebben gevergd en werd door Visser voorbijgegaan. Op 800 meter lagen aan den kop Visser, Koopman (Haarlem) en van Houtert. Plots trok Koopman toen met een snelle spurt er tusschen uit en nam een kleinen voorsprong. In de laatste 200 meter zette Visser nog een scherp tempo in. waardoor hij ziender- oogen op Koopman inliep De voorsprong van Koopman was echter voldoende en in den voor een grasbaan fraaien tyd van 4.13.2 ging hy als eerste door dc eindstreep. Voor Visser werd d* eveneens goede A-klasse tijd van 4.15.6 opge nomen. WEDSTRIJDEN VAN QUICK BOYS. De athletiekcommissie van de Katwyksche Voetbalvereeniging „Quick Boys" .heeft tegen Zaterdag 29 Juli a.s athletiekwedstryden uit geschreven waaraan iedere Katwijker, ook nlet- Quick Boys-leden, kan deelnemen. De wed stryden zullen gaan om het kampioenschap van Katwyk Het programma bevat de volgende nummers: 100 M. hardloopen; 400 M. hardloopen; 4 x 100 M. wisselestaf et té; KogelstootenHoogspringen; Baldribbelen; Doelscliieten. Voorts voor de Q. B.-adspiranten: 50 M. hard loopen. baldribbelen en doelschieten. Inschrijvingen kan men tot 22 Juli richten aan D. Parlevliet. Dwarsstraat 21, Katwyk aan Zee. Onderofficieren, deelnemers vijfkamp B.: 1. vaandrig H. J. J. Sneyers, Apeldoorn. 8 pnt.; 2. cadet sergeant W. A. Pueckel. Breda. 9 pnt,; 3. sergeant H. P. Ettiger. Vlissingen. 1 pnt. De wedstrijden werden gisterochtend gerui- men tyd bygewoond door generaal-majoor A. R. v. d. Bent, adjudant in b.d. van H.M. dc Koningin, commandant van het vierde leger corps. Angeles en Berlyn, het vuur laten branden. In negen groote steden der aarde zal tege- lyk met Helsinki, 14 dagen lang, het vuur hoog oplaaien, een symbool voor millioenen menschen van de verbondenheid met het Olympisch ideaal. Voor dit plan wil men binnenkort medewerking v* "*4- Hoe Osendarp builen gevecht werd gesteld bü de wedstryden te Londen om de Engclsche kampioenschappen toont ons bovenstaand plaatje. Vlak voor de eindstreep verrekte onze land genoot een spier, waardoor hji maand niet aan wedstryden kan deelnemen. 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14