BINNENLAND CEBUTO De A.N.W.B. te Maastricht LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 10 Juli 1939 Zijt gij reeds lid Dr. A. F. Philips gehuldigd Na het bezoek van dr. Funk Koninklijke Nederlandsche vereeniging „Ons Leger" „De Goffert" te Nijmegen geopend De algemeene vergadering Wijziging Ongevallenwet gewenscht Z is Zwitserland Uit Ned. Oost-Indië Indië's economische toestand Baron de Vos van Steenwijk 80 jaar Invoering van een radio-belasting? BIJ ZIJN AFTREDEN ALS PRESIDENT- DIRECTEUR DER PHILIPS-FABRIEKEN. Ter gelegenheid van het neerleggen zij ner functie als president-directeur der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken, vond Zater dag in de Philips' schouwburgzaal te Eind hoven een grootsche huldiging van dr. A. F. Philips door het personeel plaats. Dr. A. F. Philips. Onder de hierbij aanwezige autoriteiten bevonden zich om.: minister Steenbeighe. jhr. mr. dr. Van Rijckevorsel. commissaris der Koningin in Noord-Brabant, dr. Hirseh- feld. directeur-generaal van handel en nijverheid, burgemeester en wethouders van Eindhoven en prof. dr. ir. J. Goudriaan, directeur-generaal der Spoorwegen. Nadat dr. Philips en mevrouw Philips De Jongh onder hartelijk applaus op het rijk met bloemen versierde podium hadden plaats genomen, werden de aanwezigen door mr. H. F. van Walsem welkom ge- heeten. Hierna het woord richtend tot dr. Philips, wees spreker erop. dat het ge rucht, als zou dr. Philips thans afscheid nemen van het door hem met zoo enorme krachtsinspanning opgebouwde levenswerk, geenszins waarheid bevat. Het geldt hier een afscheid van een oude functie, om een nieuwe functie te aanvaarden, minstens even gewichtig als de vorige. Niettemin beseft spr. wat het besluit tot aftreden als president-directeur voor dr. Philips heeft moeten beteekenen. „Voor alles wat u met zoo onuitputtelijke energie tot stand hebt gebracht, willen wij u thans huldigen." zoo vervolgde mr. Van Walsem. Minister Steenberghe zeide om.: In de reeks van illustere ondernemers-figuren, die de renaissance van Nederland's econo mische leven sinds het einde van de vorige eeuw hebben gedragen, zijt gij. mijnheer Philips, ongetwijfeld één der prominenten. Het bouwwerk, dat gij met uw vader en uw broer hebt gebouwd en dat gij later tot zoo groote ontwikkeling hebt gebracht, vormt één van de meest trotsche scheppingen in de hedendaagsche Nederlandsche bedrijfs wereld. Het is in de eerste plaats Eindhoven, waarop gij uw stempel hebt gezet. Wat zou Eindhoven zijn indien het geen Philips- stad geworden was? Het is in de tweede plaats het Nederlandsche volk in zijn ge heel, dat van uw werk heeft mogen profi- teeren. Spreker besloot met de mededeeling. dat het H. M. de Koningin had behaagd dr. Philips te benoemen tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De burgemeester van Eindhoven, de heer Verdijk, bood dr. Philips een eerepenning aan met een symbolische voorstelling van de veelzijdige aspecten, waardoor drf Phi lips Eindhoven aan zich heeft verplicht Ir. J. C. Lokker bood namens het fabrieks- personeel een door prof. Wenckebach ver vaardigd borstbeeld van dr. Philips aan. als blijvende herinnering aan het vele. dat deze voor de N.V. en het personeel gedaan heeft. Het borstbeeld zal in de hal van het hoofd kantoor worden geplaatst. Als tolk der commercieele afdeelingen, bood directeur O. M. E. Loupart een album aan met foto's en handschriften van vele medewerkers van dr. Philips. Tot slot heeft dr. Philips dank gezegd voor de hem gebrachte hulde. EEN DUITSCHE PERS-STEM. Gezinspeeld op goederentransacties buiten het verrekeningsverkeer om. De financieele correspondent te Berlijn van het Vaderland schrijft: Minister Funk zou tijdens zijn verblijf in Nederland hebben verklaard, dat men zich in het economische leven moet bevrijden van dogma en theorie Wat naar succes leidt is juist en wat juist is. ook goed. Nu heeft onlangs de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland een actie ter bevordering van den Nederlandschen uit voer naar Duitschland aangekondigd onder het motto „Koopt Duitsche waren". In een hoofdartikel van de Berliner Boersenzei- tung schrijft Bruno Sakel thans, dat men de afhankelijkheid van den Duitschen in voer van zijn uitvoer eigenlijk ook als een dogma zou kunnen beschouwen, maar in wcrkeliikhe d is deze afhankelijkheid niets anders dan een noodzakelijk gevolg van de omstandwheden. Aanvaardt men zulks dan is Duitschland bereid te allen tijde en met elk land samen te werken aan uitbreid ;ng van het ruilverkeer. Minister Funk heeft er ook op gewezen dat tusschen Duitschland en Nederland steeds een hechte economische samenwer king heeft bestaan, welke natuurlijk aan vulling van de nationale economie der beide landen beoogde. Hier heeft men dus een goed uitgangspunt voor de versterking der handelsbetrekkingen tusschen beide lan den. Het gezond verstand eischt zulks en het bezoek van den rijksminister heeft er zeker toe bijgedragen deze opvatting te verdiepen en den wensch tot vriendschap pelijke samenwerking nog te versterken. Men heeft bij de besprekingen ook onder zocht welke maatregelen tot uitbreiding van het Duitsch-Nederlandsche goederen verkeer zouden kunnen leiden. De econo mische voorwaarden voor een dergelijke uitbreiding zijn voorhanden; men moet alleen de techniek zoo verbeteren dat zij een vrije ontplooiing van de economische betrekkingen tusschen de beide landen mogelijk maakt. Sakel wijst in dit verband op vraagstuk ken van contingenteering en tarieven en ook op het in Nederland tot de eigen regee ring gerichte verwijt den handel met Duitschland door haar protectionistische politiek te belemmeren Op den voorgrond staat echter regeling van het betalingsverkeer. Minister Funk heeft gesproken over een verbeterde orga nisatie van de betalingssystemen, waarvan men in afzienbaren tijd een uitbreiding van het handelsvolume zou kunnen ver wachten. Hoe deze verbetering zou luiden, weet men nog niet. maar er is gezinspeeld op goederentransacties buiten het Verreke ningsverkeer. Men wil dus nieuwe trans acties bevrijd van de clearing mogelijk maken. Wat een eventueele reorganisatie van de geheele regeling van het betalingsverkeer aangaat, zoo meent Sakel. dat men van Nederlandsche zijde hiervoor wel niet te vinden zal zijn. Hij zegt tenslotte dat de vruchten van het bezoek van den rijksminister van eco nomische zaken aan Nederland in het practische zakenleven eerst over enkele maanden zullen kunnen worden geoogst, maar hij stelt ook vast, dat volgens Neder landsche bladen de atmosfeer thans reeds is verbeterd. „OOST EN WEST." Jaarvergadering in Amersfoort. De Kon. Ver. „Oost en West" heeft Za terdag te Amersfoort haar algemeene ver gadering gehouden onder voorzitterschap van den heer R. Zuyderhoff. Na het openingswoord kwamen de ge wone financieele en andere jaarstukken in behandeling, welke geen aanleiding gaven tot bijzondere opmerkingen. Een motie van het lid. den heer M. van Zalinge, aldus luidende: „De Koninklijke vereeniging „Oost en West", in jaarverga dering te Amersfoort bijeen, acht het noodzakelijk dat, in verband met de span ningen in de internationale verhoudingen, het uiterste gedaan wordt in het belang eener krachtige weermacht en aan vloot, leger en luchtmacht de middelen en de eenheden gegeven worden, die noodig zijn voor de bescherming en het behoud van de gebiedsdeelen die te zamen het rijk vormen", werd bij acclamatie aangenomen. Het dagelijksch bestuur werd uitgebreid met een vijfde lid, nJ. den heer dr. H. Polvliet, zitting nemende voor West-Indië. In de door het ontslag nemen, wegens gezondheidsredenen, van den heer mr. F. E. Grooss ontstane vacture van algemeen secretaris-penningmeester, werd voorzien door de benoeming van den heer F. H. von Meijenfeldt, oud-hoofdofficier van het K.N.I.L. en oud-secretaris-penningmeester van het Generaal van Heutsz-fonds te Batavia. Zaterdagmiddag heeft de vereeniging „Ons Leger" haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden op de tentoonstel ling op Houtrust te Den Haag. De gewone agendapunten werden zonder veel bespreking goedgekeurd. Bij de be stuursverkiezing werden de aftredende le den, de heeren Van Ermel Scherer, de Quay, Eigeman en Gelderman herkozen, terwijl in het bestuur gekozen werd de kapitein der jagers A. A. Schwing, Als le den van den algemeenen raad werden ge kozen de heeren H. J. P. van Heek te En schedé en A. Hartog te Wassenaar. In art. 1 van het huishoudelijk regle ment werd wijziging gebracht, waarbij het mogelijk wordt gemaakt begunstiger der vereeniging te worden voor f. 5 of meer. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten en vereenigden de aanwezigen zich aan een koffiemaaltijd In het restaurant van de tentoonstelling. PRINS BERNHARD WOONDE DE PLECHTIGHEID BIJ. Prins Bernhard en talrijke autoriteiten woonden Zaterdag de opening bij van het nieuw aangelegde stadspark „De Goffert" te Nijmegen. De stad had een feestkleed aangetrokken: bijna huis aan huis woei de nationale driekleur. Honderden Nijmegena- ren juichten den Prins op zijn tocht door de stad hartelijk toe en ook in het stadion, dat in het park is gebouwd en waar de opening plaats had. is de hooge gast op spontane wijze verwelkomd. De belangstelling van de bewoners dei- Keizer Karelstad in dit mooie stadion viel overigens iets tegen. Meer dan het derde gedeelte der tribunes was niet bezet, het geen beteekent, dat er toch nog een 20.000 plaatsen onbezet waren. Het ge meentebestuur had op dezen dag en in het stadion een kleine honderd gasten Daarbij waren in de eerste plaats het college van Ged. Staten van Gelderland, burgemeesters van verscheidene omliggende gemeenten ook uit het aangrenzende Duitsche ge bied en verder vertegenwoordigers van verschillende lichamen en instellingen, die direct of indirect tot de totstandkoming van het fraaie park hebben medegewerkt. Ook waren aanwezig de bekende figuren uit de sportwereld, vertegenwoordigers van sportorganisaties, autoriteiten op het ge bied van vreemdelingenverkeer enz. Zij allen werden te circa drie uur welkom geheeten door den burgemeester van Nij megen, den heer J. A. H. Steinweg. aan wiens energie en doortastendheid het ont staan van "dit in werkverschaffing uitge voerde cultuurwerk zeer veel heeft te danken. In het bijzonder richtte de heer Steinweg een welkomstgroet tot den Prins, dien hij namens de NijmeegSche bevolking een woord van dank bracht voor zijn belang stelling voor deze gebeurtenis. Vervolgens richtte spr. zich tot de andere gasten, waarna hij er op wees, dat in kom mervolle tijden in eendrachtige samenwer king thans een werkverschaffingsobject is voltooid, dat gedurende ruim vier Jaar aan honderden Nijmeegsche werkloozen den ze gen van den arbeid heeft gebracht en voor den huidigen dag. zoowel als voor de verre toekomst een waardevol bezit heeft doen ontstaan. De commissaris der Koningin in Gelder land, mr. S. baron van Heemstra, hield daarna de openingsrede. Het programma voor den verderen dag bestond uit massale gymnastiekdemonstra- Tijdens het middagverblijf op St. Pieter van de deelnemers aan de 56e vergadering van den A.N.W.B. heeft de heer Edmond Nyst, beheerder-conservator van het pro vinciaal oudheidkundig museum te Maas tricht, Zaterdag een toelichting van het daar aanschouwde panorama gegeven. Een prachtige toer in autobussen door Zuid-Limburg volgde in stralenden zonne schijn. Daarna was de eigenlijke Jaarverga dering in de concertzaal aan de Brussel- schestraat, aan de beurt. De voorzitter, de heer Bloemers, opende deze bijeenkomst met woorden van dank aan den burgemeester van Maastricht, jhr. mr. W. Michiels va n Kessenich, voor hetgeen deze heeft gedaan om de excursies met zoo veel succes te doen verloopen. Verder heette spr. in het bijzonder den eere-voorzitter, den heer Edo Bergsma, van harte welkom. Spr. herdacht een aantal leden, die aan den bond in het afgeloopen jaar door den dood zijn ontvallen. Hij deed vervolgens eenige grepen uit hetgeen de A.N.W.B. in den laat- sten tijd heeft verricht. De grenskiosken blijken een succes te zijn. Aan nieuwe plan nen wordt met ijver gewerkt. De internatio nale wandelweg Den BoschLuxemburg, later door de Vogezen en verder door te trekken tot Zwitserland, wordt Woensdag 19 Juli geopend. De A.N.W.B. koestert hier van hooge verwachtingen ter bevordering van onzen oudsten maar nimmer ver ouderden vorm van toerisme. Nog te wei nig ziet de overheid in van hoe groot belang de verbetering van ons wegennet is. Onbe grijpelijk is het dat voor de 4 millioen wiel rijders 100 weinig afzonderlijke rijwielpa den door de overheid worden aangelegd De brug in Dordrecht is voor wielrijders volko men onvoldoende, evenals de toestand op den autoweg langs Vianen en op den weg ArnhemNijmegen. Het percentage der ver keersongevallen op wegen zonder rijwiel paden ligt 32°'« hooger dan op wegen, die daarvan wel zijn voorzien. Erkend wordt, dat langs speciale autowegen geen rijwiel paden behooren te worden aangelegd maar dan dienen deze paden toch langs de oude wegen of met een geheel afzonderlijk tracé te worden aangebracht. Het rapport van de commissie-de Vries heeft zonneklaar aangetoond wat de A. N. W. B. reeds lang heeft betoogd, n.l. dat het motorwegverkeer veel meer betaalt dan noo dig is voor de instandhouding en verbete ring van het wegennet. In ieder geval dient door den vorigen minister van financiën aanhangig gemaakte afschaffing van de personeele belasting voor personenauto's tot stand te komen. Spr. juichte de voornemens van de regeering toe om een aantal druk be reden wegen van rijkswege te verlichten. Tegen beschonken autorijders dienen krach tiger maatregelen dan tot nu toe te worden genomen. Bij de bespreking van het jaarverslag be pleitte de heer van Dissel, oud-directeur van het Staatsboschbeheer. instandhouding van de Reeuwijksche en Sluipwijksche plassen, waarvan een gedeelte met drooglegging is bedreigd. De voorzitter verzekerde, dat deze zaak de volle aandacht heeft van het bonds- bestuur. Aan 18 bondsleden met een halve eeuw lidmaatschap zal de herinneringsplaquette van den bond worden toegezonden. Voorts ontving de heer C. A. Bode, uit Breda, ter vergadering uit de handen van den voor zitter de plaquette wegens 25-jarige ver vulling van de taak van bondsconsul. Aan de heeren O. J. Bosker, te Hippolytushoeve, dr. A. Grastdijk te Giessendam, E. G. van Tilburg te Gorkum, mr. A. Zaaier te Dirks- land en J. Willekens te Hilvarenbeek, zal deze consulplaquette worden toegezonden. Nadat eenige huishoudelijke aangelegen heden (reglementswijziging e. d.> waren af gedaan, hield de heer W. A. M Westerouen van Meeteren, directeur van den A.N.W.B. een causerie over het kampeeren, waarvan hij de vele voordeelen schetste en waarvoor de bond de zorg op zich heeft genomen, ter wijl spr. in het bijzonder met de leiding van dezen nieuwen tak van dienst is belast. Des avonds werd in de redoutezaal een gemeen schappelijke maaltijd gehouden. Gisteren volgde een groote rit in auto bussen over de schilderachtige heuvelen van Zuid-Limburg naar Vaals, waarbij bijzondere aandacht werd gewijd aan het drielanden-punt, cn op den terugweg een ontvangst door de V.V.V. te Heerlen in het paviljoen: het „Aambosch". Van Maastricht af keerde men voldaan over het genotene, in den laten namiddag huiswaarts. ties, uitgevoerd door circa 1000 jongens en 500 meisjes van de Nijmeegsche scholen, verder uit volksdansen en vendelzwaalen, waarna de dag werd besloten met vaardig- heidsproeven door eenige honderden pad vinders. Vooral de demonstraties der pad vinders oogstten grooten bijval, niet in het minst doordat Prins Bernhard zich te midden van de vroolijke jongelui op het middenterrein begaf, waar hij zittend op de raadsrots, de horderoep der padvinders in ontvangst nam. Het publiek reageerde op deze sympathieke geste van Prins Bernhard zoo enthousiast, dat het spontaan aan de padvindershulde deelnam. Twee jonge ver kenners uit Wageningen boden hun Ko ninklijken leider een door hun groep ge maakte leeren zijtasch aan. waarvoor de Prins hen hartelijk dankte. IN VERBAND MET OORLOGSDADEN. Gelijkt berocpsmogelijkheid voor werk gevers. verzekerden en maatschappijen bepleit. Onbevredigend achtten sommige Eerste Kamerleden het blijkens het desbetref fende voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs dat de minister niet tegelijk met het indienen van het ontwerp van wet tot wijziging ran de Ongeval lenwet 1921 en wijziging van de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 tevens heeft bevorderd een voorziening ten bate van arbeiders, in dienstbetrekking getroffen door ongevallen tengevolge van oorlogs daden. Zij drongen aan op bespoediging van het overleg met zijn ambtgenooten. Het vacuum, dat met de verheffing van het onderhavig ontwerp tot wet zal ontstaan, dient, aldus deze leden, wel op zoo kort mogelijken termijn te worden opgeheven. Eenige leden waren ten aanzien van de bij artikel 8 voorgestelde wijziging van ar tikel 54. 3e lid. der ongevallenwet 1921), van meening, dat in verband met de moei lijkheden van belegging, waardoor de risico dragende naamlooze vennootschappen en rechtspersoonlijkheid bezittende vereeni- gingen zich geplaatst zien, een betere op lossing zou liggen in een wetswijziging, welke het voor deze instellingen mogelijk maakte, zekerheid te stellen door aan de rijksverzekeringsbank in pand te geven schuldvorderingen, gewaarborgd door het recht van eerste hypotheek op onroerende goederen, in Nederland gelegen. Dezelfde leden herinnerden eraan, dat door de overneming van het amendement van het lid de Tweede Kamer, den heer I. H. J. Vos, in artikel 80j der Ongevallenwet 1921 voor verzekerde en werkgever de mo gelijkheid is geopend om van de beslissing van het bestuur der rijksverzekeringsbank in beroep te komen. Zij merkten hierbij op. dat die mogelijkheid ook moet openstaan voor de maatschappij of vereeniging, welke krachtens artikel 54 risico draagt. Ten laste van die maatschappij of vereeniging im mers komen, indien zü het risico draagt van een onderneming met een erkenden geneeskundigen dienst, de voorloopige en blijvende renten. De beslissing over de vraag, of een ongeval aanspraak geeft op geneeskundige behandeling houdt tevens de beslissing in over de vraag, of. indien overigens de omstandigheden daartoe aan leiding geven, recht bestaat op een voor loopige of blijvende rente. Gaarne zouden deze leden van den minister de toezegging ontvangen, dat. zoodra daartoe de gelegen heid mocht bestaan, de wet alsnog zal worden gewijzigd in dier voege, dat het bedoelde verzuim wordt hersteld. Wie er niet geweest ls kan zIcK geen voorstelling maken van de grootsche pracht der Alpen. Waar om zoudt U er niet heen gaan, nu Cebuto het U zoo gemakkelijk en goedkoop maakt? Uit de Cebuto Matsakeus: 13 dg. Fransche Rlvlèra 112.— 8 dg. Zwitserland, Luzern 69 50 10 dg. Zwitserland, Interlaken89.— 12 dg Zwitserland, Moer v. Genèvo 108. 13 dg. Dolomieten „120.-- 13 dg. Praag-Weenen-Budapost 112.— Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK TOURINGCARS Agentschap: Slgarenmag. H. Heestermans, Leiden, Steenstr. 24 bij Beestenm. Tel. 21532 sT\ I II I TX 3182 Ungez. Med.X Mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. De voorzitter van de Eerste Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, viert heden zijn tachtigsten verjaardag. Naar de Tel. verneemt, is binnenkort de indiening van een wetsontwerp te wachten, dat beoogt te voorzien in de financiering van Televisie en Wereldomroep. De financiering heeft men zich in dier voege gedacht, dat zij. die thans aangeslo ten zijn bij radiovereenigingen of distribu tiecentrales, niets behoeven te betalen. De bezitters van radiotoestellen, die zich niet hebben aangesloten bij een der rad o- omroepvereenigingen zullen voor de keus gesteld worden, óf zich bij een der ver- eenigmgen aan te melden al- lid. öf een belasting te betalen aan de Regeering. welke f. 1 per jaar hooger zal zijn dan de gemiddelde bijdrage der leden van omroep- vereeniglngen thans bedraagt. WAARSCHUWING TEGEN EEN TE GROOT OPTIMISME. Aneta meldt uit Batavia: In de memorie van antwoord aan den Volksraad betref fende den economischen toestand in Indië, constateert de Indische Regeering met ge noegdoening dat haar beleid bij vele leden instemming vond. Zij waarschuwt echter tegen een te groot optimisme. De gegevens waaruit een niet-ongunstige toestand wordt geconcludeerd, weerspiegelen, voor een deel althans, vooral den toestand op Java Men wijst echter op de positie van de suikercultuur, welke nog steeds als on gunstig kan worden beschouwd. Overigens, zoo zegt de Regeering. wordt in het algemeen vastgehouden aan het reeds gevolgde beleid In de memorie worden dan verschillende maatregelen op landbouwgebied opgesomd, terwijl cijfers worden gegeven over de kolo nisatie. waaruit blijkt dat de emigratie van Java uit steeds toeneemt en thans een niveau heeft bereikt van circa veertig a vijftigduizend zielen per jaar. Inzake de bevordering van den export, binnen het kader van de economische sa menwerking met Nederland merkt men op, dat de practijk reeds duidelijk uitwijst dat. door hetgeen Indië voor Nederlan/} en Nederland voor Indië kan doen. ronder eigen belangen te schaden, gewichtige be langen van het andere rijksdeel kunnen worden gediend. Noch de financieele toestand van het moederland, noch die van Indië laten het toe dat gelden beschikbaar worden gesteld voor den koffiesteun. AARDBEVING TE BATAVIA, BATAVIA, 10 Juli. (Aneta/A.N.P.) Van middag om acht minuten voor twee, werd Batavia opgeschrikt, door een krachtige, voor de hoofdstad betrekkelijk zeldzame aardbeving. In het Aneta-gebouw zwaaiden de lampen en fans heen en weer, terwijl ook van elders berichten over waarne ming der beving zijn ontvangen. Door het meteorologisch observatorium werd de beving dermate zwaar geregi streerd. dat de seismograaf onklaar raak te. Na herstel werd de registreering van de natrillingen voortgezet. Deze waren echter voor de inwoners niet voelbaar. ZWARE BANDJIRS. MALANG, 10 Juli, Aneta/A.N.P.). In het Bantoersche, in Zuid-Malang, zijn over weldigende bandjirs opgetreden. De nieu we weg van Bantoer naar Donomoelia ls doorweekt, de regentschapsbrug is wegge slagen. De weg is voor verkeer gesloten. Verschillende desa's en de zoutverkoop- plaats staan onder water. De schade kan niet worden getaxeerd. In het Soembermandjingsche heeft een aardverschuiving een gedeelte van den weg weggeslagen. De Zuid-Smeroeweg is door aardschuivlngen vernield, terwijl ook de telefoonlijnen zijn verbroken. Volgens een rapport van de onderneming Gloensing is de hoofdafvoerweg over een afstand van veertig meter ln een ravijn weggezakt. Tuinen zijn verwoest en brug gen zijn verdwenen De regenval bedroeg gisteren 402 millimeter. Het water in kam pongs staat meer dan een meter hoog. De bevolking is naar hooger gelegen kam pongs overgebracht. van de afdeeling Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming? Zoo niet, wordt het nog heden Secretaris is de heer D. C. KOK, Rapen burg 9, Tel. 24807 - Contributie naar draag kracht (minimum 25 cents 's jaare). 4—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12