LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Haandag 10 Juli 1939 De terreinkampioenschappen van Zuid-Holland Nederlandsche Cricketbond Alphen I—L.F.C. I 3-0 Het internationaal tournooi te 's-Gravenhage WIELRENNEN. VAN AMSTERDAM WINT DE RONDE VAN OSS. De Ronde van Oss over een traject van 18 K.M. dat door de nieuwelingen tweemaal, door de amateurs driemaal en door de profs vijf maal moest worden gereden, is gewonnen door van Amsterdam i Leiderdorp 2. Braspen ning, 3. Griffioen. 4. Bosma. 5. van Geene. Bij de nieuwelingen werd W. Rijsbergen (Leiden) 10e geplaatst, tezamen met een pele ton van 8 anderen. Bi) de amateurs werd M. C. Segaar, uit Lei den. negende. WIELERCRITERIUM TE ZANDVOORT. De uitslagen van de Zaterdagmiddag gehou den wielerwedstrijden op het circuit van Zand- voort luiden als volgt: Amateurs 1. M. J. Jansen, 1 uur 26 min. 33 sec.: 2. H. Bloem: 3. J. Engel; 4. H. Hoek; 5. G. Werdler; 6. M. C. Segaar i Leiden); 7. C. de Groot: 8. C. Best: 9. C. Smits: 10. P. C. Kors; 11. C. Joosen en 12. J. van Vliet. Professionals en onaf hankelij ken: 1. J. Bras penning. 2 uur 13 min. 11 sec.: 2. A. van Am sterdam Leiden); 3. Th. Middelkamp; 4. J. Demmeni; 5. C. Valentyn; 6. J. Banken (Duitschland 7. A. Bosma; 8. Motkee; 9. C. Bakker: 10. L. Houtzeel; 11. J. Rfjneveld; 12. G. v. d. Ruit; 13. W. Reuter; 14. A. Overweel; 15. Peperkamp. Gerrit Schulte gaf in de 22e ronde op. WHITE WON DE RACES IN FRANKRIJK IN DE ZWARE KLASSE. Te Reims is gisteren de groote prijs van Frankrijk voor motoren verreden. In de 350 ccm- klasse won de Duitsche renner Fleischmann op D.K.W. in 58 min. 18.1 sec., hetgeen een gemid delde uursnelheid van 136.7 K.M. beteekent. voor Mellors (Engeland) op Vclocette. White (Enge land) zegevierde op Norton in de 500 ccm-klasse Hij noteerde 1 urn- 5 min. 35.1 sec gemiddelde uursnelheid 135.7 K.M. Ook de 250 ccm-klasse bracht een Duitsche zege. Ewald Kluge met D.K.W. bezette hier de eerste plaats in 56 min. 14.7 sec., gemiddelde uursnelheid 125.06 K M.. terwijl Mougier (Frankrijk) op Magnat-Debon 1 winnaar werd in de 175 ccm. SPANNING AAN DE SPANJAARDSLAAN. SWIFT-COMBINATIE. Gisteren werden te Dordrecht de kampioen schappen van de Z.H.W.F verreden, waaraan een negental renners van de Swift-Combinatie deelnam. Om 12 uur startten de juniores. Van de 5 Leidschen jongens hebben er 3 zich bui tengewoon goed geweerd. Vooral C. van Leeu wen en Jan van Klinken, die als 5de en 13de eindigden, hebben getoond in zulke wedstrijden goed te kunnen meekomen Den geheelen wed strijd wisten zij zich in de kopgroep te hand haven, goed gesteund door Jac. de Groot, welke renner door een valpartij den strijd moest staken. Henk Noest en J. Laven gaven na 20 en 30 K.M. op. Deze renners bezitten voor zulke wedstrijden te weinig doorzettingsvermogen. Voor de amateurs en onafhankelijken, die om 1.30 uur aan den start kwamen, waren 4 Leid- sche renners ingeschreven. Ook hier wisten de Leidenaren Willem van Rooyen. R. Riethoven en J. Schüller zich in het hoofdpeleton te plaatsen. W. van Rooyen toonde hier in dezen wedstrijd zijn clubliefde, toen na een inzinking beide laatstgenoemde renners naar het tweede peleton afzakten Resoluut liet ook hij zich terugvallen om daarna met zijn drieën te pro- beeren weer bij het hoofdpeleton te komen, wat hun ook gelukte. Rienk Riethoven en W. van Rooyen wisten zich in dit peleton te hand haven en kwamen als derde en zevende over de eindstreep. Jan Schüller had inmiddels op gegeven. evenals C. de Haas. die steeds in het derde peleton had gehangen. MOTORCLUB LEIDEN. Op haar laatste vergadering heeft de Motor club Leiden haar toer- en wedstrijdpropgram voor de maand Juli vastgesteld als volgt: Woensdag 12 Juli start 7 uur. deelneming avondritje van M.C. Delfia in Delft; 16 Juli toer naar Hoek van Holland, start om 10 uur; Woensdag 19 Juli houdt de M.C.L. zelf een avondritje, waarbij de eerste deelnemer om 8 uur start; 23 Juli deelname aan de Plaquette Sterrit naar Den Briel; 30 Juli bezoek aan de havens en den dierentuin van Rotterdam met start om 10 uur of deelname aan de 3e Club Competitierit. AUTOMOBILISME!. OM DEN GROOTEN PRIJS VAN FRANKRIJK. R. en W. III neemt revanche. Ajax kreeg tot taak eerst Rood en Wit III uit te gooien en aanvankelijk scheen dat even weinig moeite te zullen opleveren als enkele weken geleden. Everard mocht 13 runs scoren en Van Booven 14. er waren toch vijf Haar- lemsche wickets gevallen toen maar net de 40 op het bord was. P. Freni cn Nijhuis op de mat brachten echter een volkomen wijziging in het aspect van den strijd. Van 42 voor 5 werd het 173. voordat het zesde wicket der gasthee- ren viel. Nijhuis verdween toen voor een goed gespeelde 79 en met P. Freni 79 en F. Freni 20* werd de Haarlemsche innings op 209 voor 7 ge sloten. De bowlingcijfers van Ajax waren na tuurlijk niet best. Van Oudgaarden 566. Wen sing 259. Het zag er voor de Leidenaars niet bijster goed uit. maar Ajax bleek toch allerminst ge deprimeerd te zijn door het hooge totaal van R. en W. III. Het openingspaar bracht de 40 op. Zwanenburg 33 en Van Goor 22 en met Versteeg (55) op de mat steeg de score tot boven de honderd. Wel verdwenen daarna Janssen. Lang- hout cn Dozy voor slechts enkele runs. maar met- Van Breen (21) en Goudswaard (16) aan bat scheen een overwinning van Ajax nog geens zins uitgesloten, totdat Goudswaard volkomen onnoodig run out ging. Van Oudgaarden kwam daarna met 13 nog in de dubbele cijfers en het Leidsche totaal werd tenslotte 193. zoodat R. en W. Ill won met 16 runs op de eerste in nings. Francken 2—33, De Jong 1—32. 'tHart 3—31; Nijhuis 1—39, Everhart 1—11. Er waren der halve genoeg bowlers aan te pas gekomen om Ajax uit te krijgen. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseerde gis teren een stapleford game. waarvan het resul taat was: 1 F. G. Waller (10) 37% punt; 2. O. W. Frohnknecht (25) 33 3/4 p.: 3. J. J. Borrens- sen (11) 33 1/4 p. Muller wint met Auto Union. Gisteren is bij Reims de autorace om den groo- ten prijs van Frankrijk gehouden, welke gewon- nen werd door den Duitschen coureur Müller met Auto Union in den nieuwen circuit-recordtijd van 2 uur 21 min. 11.8 sec., gemiddelde uur- I snelheid 169.38 K.M. De bekende motorrenner Georg Meier, die voor het eerst in een autorace uitkwam, bezette met Auto Union de tweede plaats. De drie gestarte Mercedes Benz wagens moesten alle den strijd opgeven. Nadat vijftien Duitsche, Fransche en Italiaansche wagens wa ren gestart, namen Nuvolari en Müller de lei ding. doch Lang passeerde hen reeds in de tweede ronde. Caracciola kwam in botsing met Hausmauer, wat echter goed afliep, doch van verder rijden kwam niets. Nuvolari moest in de vijfde ronde uitscheiden. Lang maakte de snel ste ronde van den dag met een gemiddelde uur snelheid van 184.8 K.M. Toen hij 32 ronden had gereden, had. hij nog steeds de leidüig met een minuut (oorsprong, doch zijn wagen was toen niet in orde. Dichte rookwolken kwamen uit de uitlaat. Drie ronden later gaf hij den strijd op, waarna Müller aan den kop kwam te liggen. De i uitslag luidt 1. Hermann Müller (Duitschland) met Auto Union. 2 uur 21 min. 11.8 sec. (gem. uursnelheid 169.38 K.M.) Op één ronde: 2. Georg Meier (Duitschland) met Auto Union. Op drie ronden: 3. Le Begue (Frankrijk) met Talbot; 4. Etancelin (Frankrijk) met Talbot, Op vier ronden: 5. Sommer 'Frankrijk) met Alfa Romeo; 6. Hans Stuck (Duitschland) met Auto Union. L.C.C. WINT VAN HJB.S. II. MOTORSPORT. Veel belangstelling, maaf weinig deelnemers. BOVEE LEVERT DE BESTE PRESTATIE OP EEN 250 CCM-MACHINE. De belangstelling van het publiek voor de terreinkampioenschappen van Zuid-Holland, w lke gisteren door de K.N.M.V. met medewer king van de motorclub Wassenaar en omstre ken op het landgoed Duinrell" waren georga niseerd. was omgekeerd evenredig aan de be langstelling van de deelnemers. Waren er ruim tienduizend toeschouwers, die bij dit prachtige weer naar het landgoed van graaf van Zuylen van Nijevelt waren getrokken, het aantal ^ge schrevenen in elke klasse was miniem, terwijl het aantal rijders, dat de finish haalde, allergeringst kon worden genoemd. Zoo dreigde de 500 ccm- klasse geheel uit te sterven, toen de eenlg over gebleven rijder C. de Vries uit Utrecht in de voorlaatste ronde na 20 minuten nog maar steeds niet doorkwam. Eindelijk verscheen hij dan toch en kon op zijn gemak den wedstrijd uitrijden, ongeveer drie kwartier eindigend, na dat de winnaar van de 250 ccm-klasse. Jo Bo- vee. de finish was gepasseerd. Aanvankelijk was er wel spanning in de zware klasse. Roest op Velocette reed zijn eerste ronde zóó snel, dat hij dadelijk wel een minuut op de rest voor was. En steeds maar vergrootte hij zijn voorsprong, totdat een kettingbreuk hem in de vier>1e ronde noodzaakte op te geven. Er waren toen nog maar twee rijders in deze klasse, de Vrie-, en Veer op Royal Enfield, de winnaar in Assen, doch die in de tiende ronde uitviel, zoo dat de Vries geen tegenstanders meer had. Re- nooy viel ln de 2de ronde reeds uit wegens ket tingbreuk. In de overige klasse was het al niet veel beter. Bij de 350-ers had Meierdress aan vankelijk den koop. maar hij moest die al spoe dig aan van Rijn afstaan. Meierdress zakte hoe langer hoe meer af en eindigde als vierde op vier ronden. Joh. Bovee, die niet alleen den gencelen v.ed- strUd onbedreigd aan den kop van zijn klasse heeft gelegen, doch de beste tijden van het ge- heele veld maakte, eindigde hier als eerste van alle klassen Hu maakte bovendien de snelste ronde ln 8 minuten 28 1/5 sec. De gedetailleerde uitslagen luiden: Seniores. 500 ccm-klasse <14 ronden 60.2 KJH.I: 1. C de Vries, Utrecht, op Eysink. 2 uur 41 min. 23 3 '5 sec 350 ccm-klasse. zelfde afstand: 1. J. v. Rijn, Arnhem, op Velocette, 2 uur 10 min. 56 2 5 sec.: 2 C den Haan. Stri.len. op Ariel. 2 uur 21 min. 35 2/5 sec.; 3 P. Sieuwertsen. Amsterdam, op Triumph, op twee ronden; 4. F H Meierdress, Amsterdam, op Velocette, op vier ronden. 250 ccm-klasse, zelfde afstand: 1. Joh. Bovee. Amersfoort, op Velocette. 2 uur 2 min. 52 3/5 sec 3. A. Maasland, den Haag. op Matchless, op één ronde; 3. P. Breedijk. Leimulden. op Ve locette, op vier ronden. Snelste rondeJoh. Bovee 8 min. 281/5 sec. 125 ccm-klasse <12 ronden 51.6 KM' 1. c. A Hardebll. Apeldoorn, op Sparta. 2 uur 13 min. 46 2'5 sec 2 J. J. Bovee. Amersfoort, od Eysink. 2 uur 20 min 33 2 5 sec 3. J. van Schraven- dijk. Haarlem, op Sparta. 2 uur 28 min. 21 sec Juniores. 500 ccm-klasse '12 ronden 38.4 K M i: 1 H de Wit Broek op Langendijk, op Ariel. 1 uur 2 min. 52 3 5 sec. 350 ccm-klasse zelfde afstand): 1 W Ph. Schutte. Amsterdam, op Velocette. 1 uur 3 min. 42 sec 2 B Spanjaart. Oud Karspel, op ZUn- dapp, 1 uur 8 min. 25.4 sec.; 3. W Sprei). Amster dam op Arlël, op twee ronden: 4 E. V. Eeekeren, den Haag. op B.S.A.. op 3 ronden. 250 ccm-klasse <zelfde afstand): 1 J Flinter man. den Haag. op D.K.W 1 uur. 5 min 37 3/5 sec.: 2 B van Solinger. Heveadorp, op Velo cette op één ronde. 1?" erm-klasse (10 ronden - 32 K.M.): 1 W. A H'rfur Amsterdam, op DK.W.. 58 min. 1 sec 2. K. Steendam. Haarlom. op Eysink. 58 min 59 4/5 sec.; 3 W. Krosse. Wassenaar, op D.K.W., op één ronde 4. G. A. Teurnlet. Ber- kel, op D.K W.; 5. L W. F. van der Steen, bcMan. op Eysink. op twee ronden. CRICKET. UITSLAGEN. lste klasse: P. W.—V.V.V.: gewonnen door P-W. met 210 runs op de eerste Innings; H.C.C. II—R. en W.: gewonnen door R. en W. met 118 runs op de eerste Innings; Haarlem—H.C.C. I: gewonnen door H.C.C. I met 8 wickets; V.R.A.— Hermes D.V.S.: gewonnen door H.D.V.S. met 5 wickets en 6 runs op de eerste innings; V.O.C H.B.S.gewonnen door H.B.S. met 61 runs op de eerste innings. 2de klasse B: R. en W. IIIAjax: gewonnen door R. en W. III met 16 runs op de eerste L.C.C met 54 runs op de eerste Innings; Rio- Haarlem II: gewonnen door Haarlem II met 5 runs op de eerste innings. Overzicht. Zouden wfj ditmaal een Oostelijken cricket kampioen krijgen? V.V.V. heeft althans een even daverende nederlaag van P.W. te slikken ge kregen ais verleden week H.C.C. I. P.W. begon met 253 voor 5 bij elkaar te ranselen en gooide de Amsterdammers daarna voor 443 uit. Schnit- zer 514. Max Jansen 423. Op 168 voor 7 redde de tijd V.V.V. voor een inningsnederlaag. R. en W. '208), die van H.C.C. II <88) won en H.C.C. I blijven echter ook kampioenskansen behouden. In Haarlem werd aanvankelijk niet hoog ge scoord en zelfs bleef Haarlem met 57 boven het totaal van 53 der Haagsche. De tweede in nings van Haarlem bracht daarna 99 op en met 108 voor 2 kwam de zege aan H.C.C. I. Hermes D.V.S. (105 voor 5) had weinig moeite tegen de zwakke verdediging van V.R.A. (99). V. O. C. (50) stelde teleur door van H.B.S. (111) te verliezen. Dat Ajax in 2B van Rood en Wit III zou verliezen, hadden wij na den wedstrijd van enkele weken terug zeker niet verwacht. Maar de Haarlemmers, die toen niet goed waren voor een totaal van vijftig kwamen nu boven de tweehonderd, zelfs zonder dat alle wickets wa ren gesneuveld. Voor dit hooge totaal waren natuurlijk oorzaken. In de eerste plaats ver toont de aanval van Ajax in de laatste weken een zeer merkbare inzinking, daarbij gevoegd een paar gemiste vangen en met veldwerk, waarop ook verder wel het een en ander viel aan te merken en het hooge totaal der gast- heeren ls al voldoende verklaard. Er is echter nog een andere omstandigheid, welke gunstig was voor de Haarlemmers. De captaincy van Dozij was niet gelukkig. Er werd te laat ge wisseld in den aanval en daarenboven was het veld niet best uitgezet. De covers en recht vooruit, waarheen nagenoeg alle slagen der Haarlemmers werden gedirigeerd, werden on voldoende gedekt tegen een onnoodig sterke be zetting van de slips. Ondanks deze fouten speelde Ajax toch een goeden en vooral prettlgen en spannenden wedstrijd. Onze stadgenooten scoor den een zeer goed totaal, waaraan Iedere speler ditmaal bijdroeg. Janssen en Dozij bleven ech ter beneden de score, waarvoor zij goed zijn en dat kostte Ajax precies de punten. L.C.C. deed uitstekend werk door van H.B.S. n te winnen. De Hagenaars begonnen met het be hoorlijke totaal van 121. A. van Es nam vier wickets voor 39 runs: F van Es 331. De rest werd verdeeld over Kantebeen cn Hop. Het Haagsche tctaal passeerde L.C.C. daarna glans- riik. dank zli een zeer fraaie century van Kan tebeen. Zoo'n feit valt helaas niet dikwijls te boekstaven in de Leidsche crickethistorie! HET BELGISCH ELFTAL SAMENGESTELD. Het Belgisch elftal, dat op Zondag 16 dezei tegen een elftal van den N.C.B. zal uitkomen, is als volgt samengesteld: L. W. Bridges, aan voerder: G. R. Aiohen. wicketkeeper; H. Wat son J. Kirsch. J Macgregor. F. Marx. J. Solbe. A. H. Dauncey R. Witter, M. Skinner en E. L. Bridges. Resserves: G. Nyberg en L. G. Earp. De wedstrijd vangt des morgens om half elf aan en wordt gespeeld te Brussel (Forest— Brussel) op de terreinen van de Levers C.O. Een century van T. Kantebeen. Havermans en Keilhole openen voor H.B S. de innings op liet bowlen van A. van Es en T. Kantebeen. Als het totaal 15 is boekt A. van Es zijn eerste succes, wanneer hij Haverman voor 9 runs bowlt. Het getal 9 schijnt nogal aantrekkingskracht te bezitten op de H.B.S. batsman. want ook van Hoepen kan het niet verder brengen en ziet zich door Rietbergen gevangen op het bowlen van F. van Es, die T. Kantebeen vervangen had. Lochnem van Bennekom met een uitstekend gespeelde 21. houdt Keilholz. die geduldig over na over uit blokt, geruimen tijd gezelschap maar Stuur 0. van Doorn 1 en Huinder 3 verdwijnen als sneeuw voor de zon en met 58 voor 7 wordt het spel voor de lunch onderbroken. Na de rust speelt Broda een goede innings van 26 en met 8 van Borsboom sluit de innings op 121. A. van Es 4—30. T. Kantebeen 2—36. F. van Es 3—31. J. Hopp 1—20. Het begin der L.C.C. innings belooft niet veel goeds, aangezien Metsch 1 en P. Kantebeen 6 beiden door cover point, worden ingerekend. Hagenaar speelt een nogal gelukkige innings welke hem 11 runs oplevert, doch het samen zijn van T. Kantebeen cn A. van Es op de mat legt voor L.C.C. geen windeieren. Verschillende veranderingen van den Haagschen aanval heb ben niet het gewenschte suces en tiental na tiental komt op het bord. Eerst op 84 komt de scheiding als A. van Es, misschien wat. over moedig door deze score, run out gaat voor 25. Met, Hopp 12 vervolgt T. Kantebeen zijn in nings en wordt het H.B.S. totaal gepasseerd om even later met F. van Es zijn honderd vol te maken. Zijn century bevatte veertien vieren en een zes recht vooruit en werd door geen enkele kans ontsierd. Inmiddels was het totaal gestegen tot 175 en met het oog op het vergevorderde uur besloten de beide aanvoerders van verder spelen af te zien, zoodat L.C.C. dezen wedstrijd won met 54 runs op de le innings en nog 5 wickets in handen L.C.C.-JUNIORES VERLIEZEN VAN H.C.C. MET INNINGS. L.C.C. scoorde in de eerste innings 75 runs. T. Kantebeen had met 47 hiervan het leeuwen aandeel. verder Th. Stikvoort 12 en Rietbergen en Dietz elk 5. De rest faalde hopeloos op het bowlen van van Buk 437 en Lugano 321. H.C.C. beantwoordde dit met 150 voor 6 wickets, v. Riemsdijk 71. Luqard 23, van Beek 14 en Saüveplanne 18. Dietz 2—32, Kantebeen 3—35. In de tweede innings was L.C.C. all out voor 25 runs, zoodat H.C.C. won met innings en 50 runs. WANDELSPORT. E. H. B. O.-MARSCHEN. Onder groote belangstelling hebben Zaterdag cn gisteren de marschen over 30 en 15 K.M. naar Wassenaar over hel landgoed ..Duivenvoorde" enz., uitgeschreven door de Leidsche E. H. B. O- brigade, plaats gehad. Beide dagen namen ruim 400 personen deel. Vóór den start, die bij Oud- Hortuszicht plaats had. heeft de voorzitter der nropaganda-commissie E. H. B. O., de heer J. A. Verkuylen een korte toespraak gehouden, 's Avonds om half negen waren alle deelne mers in Oud-Hortuszicht terug. De jury had geen gemakkelijke taak. De heer Verkuylen maakte namens de jury bekend dat aan het 6e R.V.A. wegens de correcte militaire houding en het kranige marschtempo de lste prijs (zilve ren beker) was toegekend. 2de prijs (kleine zil veren beker) werd aan het 13e bat. luchtdoel artillerie (Voorburg) toegekend. Aangezien alle groepen de finish bereikt hadden kregen zij alle een groepsprijs (zilveren krans). Gisteren namen buiten de vereenigingen 55 individueelen en 78 leden van R.K. vereenigin gen deel. Om ongeveer half vijf waren alle deel nemers terug, en maakte de heer Verkuylen na mens de jury bekc-nd dat over 15 K.M. de lste prfjs (zilveren beker) was toegekend aan De Princevlag (Leiden). Dc 2de prijs werd na loting tusschen Nieuw Brunhilde en Holl. Nachtegaal tjes (Alphen a. d. Rijn) die evenveel punten had den gekregen, toegekend aan laatstgenoemde vereeniglng. De Katwijksche Strandloopers kre gen ook een lstcn prijs (zilveren beker) en bo vendien een extra prijs voor de grootste en mooi ste groep. Voor de prestatie van Zaterdag was de uitslag voor 15 K.M.: lste prijs: De Princevlag. Leiden (zilveren beker) 347 p.: Allo. Oegstgeest. 277 p.; Emtegeës. 208 p.; L.W.S.V. 339 p.; V.O.P.. 321 p. Docos, 300 p. beide uit Leiden. Gezien de uitne mende militaire houding van de Leidsche Bur gerwacht werd aan deze groep een extra troost prijs toegekend. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. Aan de vlerdaagsche afstandsmarschen, welke te Nijmegen worden gehouden van 25 tot en met 28 Juli neemt een detachement van het 6d. R.V.A. deel onder commando van den len luitenant J. Th. Walta. GYMNASTIEK. RIJNLANDSCHE TURNKRING. De uitslag der wedstrijden van den Rijn- landschen Turnkring zijn als volgt Driekamp dames: D.O.S., Alphen a. d. Rijn, 126% pnt2e pr. Jahn. Leiden. 1201/4 pnt.; 3e pr. D.O.S., Leiden, 109 1/4 pnt. Vierkamp heeren: le pr. D.W.S.. RijnsbuYg. 183 pnt.; 2e pr. D.O.S, Alphen a d Rijn. 174 3/4 pnt.; 3e pr. Jahn Leiden. 167 pnt. Knotszwaalen dames: le pr. Jahn. Leiden. Er namen zes vereenigingen deel aan deze wedstrijden met pl.m. honderd leden. De jury bestond uit de heeren: Kühler, Planjer. De l'Ecluse te Leiden en Broekhuizen en Hagen doorn te 's Gravenhage. VOETBAL. Ten bate van het carilloncomité speelde het eerste elftal van Alphen Zaterdagavond een vriendschappelijken wedstrijd tegen het pas naar de derde klas K N.V.B. gepromoveerde eerste elftal van L.F.C Dc kanaries speelden met een viertal invallers wat wel van grooten invloed was op het spel der kampioenen. Vooral de voorhoede had geducht aan kracht inge boet. Alphen daarentegen speelde in de eerste helft een frisch. open. weloverlegd spel. waar door drie doelpunten ontstonden. Jammer was het dat de belangstelling wat tegenviel. De muziekvereeniging ..Crescendo" zorgde voor pit tige marschmuziek. Voor den aanvang van den wedstrijd werd door den voorzitter van Alphen, den heer Bronk met toepasselijke woorden aan den aanvoerder van L.F.C. een fraaien bloe menmand overhandigd ter gelegenheid van het behaalde derde klasseschap. De L.F C.-voorzit ter. de heer Langezaal antwoordde en dankte voor het gesproken woord en de bloemenhulde. Onder leiding van scheidsrechter Ramkema ontwikkelt zich aanvankelijk een goede partij voetbal, waarbij Alphen wel iets beter speelt dan de gasten. Het is na goed samenspel van Alphen dat v. Leeuwen uit den goeden voor zet van De Jong het leder keihard kan in koppen, terwijl even later Arie Windhorst vrij wel op dezelfde wijze nummer twee scoort 2—0. Alphen blijft iets beter spelen en het is ander maal Windhorst, die na een fraaie pass ontvan gen te hebben van De Jong. met een der L.F.C.'ers op zijn hielen met een steenhard schot nummer drie in het net deponeert, 30. Na de hervatting is het woord aan L.F.C., doch door het volkomen gemis van een schutter in de voorhoede en het goede verdedigen van de Alphen-achterhoede kan zij het niet verder brengen dan enkele gevaarlijke aanvallen, die echter niets opleveren Aan het eind van den wedstrijd is de stand dan ook nog steeds on veranderd. ZWALUWEN—OLYMPIQUE LILLOIS. In het Goffert-stadion te Nijmegen heeft een Zwaluwen-elftal gisteren met 21 gewon nen van Olympique Liilois (Frankrijk). Rust 0-0. De Franschen waren sterker, doch niet schot vaardig. JEUGDTOURNOOI A.S.C.—L.S.C. Een geslaagde sportdag. Een 50-tal jeugdleden van de voetbalvereeni- glng LSC te Sneek heeft Zaterdag en Zondag een bezoek gebracht aan onze stad, waar zij de gasten waren van ASC. De jongens maakten Zaterdagavond een tramrit naar Scheveningen, werden daarna over hun kwartieren gedistri bueerd en kwamen gistermorgen al om 10 uur in het veld om de ASC-Jeugd te bestrijden. Over de geheele lijn bleken de Leidenaars de sterksten. hetgeen in de uitslagen wel tot uit drukking komt: ASC A—LSC A 2—1 ASC asp.—LSC asp7—1 ASC b—LSC b 0—2 ASC jun LSC jun10—2 De wedstrijden hadden een buitengewoon prettig verloop. 's Avonds te 6 uur vertrokken de Sneeker sportvrienden in een tweetal autobussen weer naar het hooge noorden, uitgeleide gedaan door bijna alle ASC-ers en vele pleegouders". Tevoren waren door de beide voorzitters, de heeren Koopmans en Zandstra hartelijke woorden gewisseld, waarbij van weerszijden een herinneringsblijk werd aangeboden. Gasten en gastheeren waren zeer ingenomen met het verloop dezer dagen. Er was slechts één klacht: te kort! RIJNSB. BOYS—SPORTMAN. Morgen om kwart over zeven speelt Rijnsb. Boys I tegen Sportman I. R. Boys I is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: Doel: H. Glasbergen; achter: Jac. Zwaan en W. v. Vliet; midden; F. Bouwman, N. Zwaan en D. C. den Haan: voor: G. v. d. Ven, G. Zand bergen, J. Zwaan, A. v. d. Vijver en J. Iterson. R.B.F.—L.M.I. I. Morgenavond te halfacht zullen bovenge noemde elftallen op het Nasb.-terrein een vriendschappelijken wedstrijd spelen. C.G.W.—M.D.S. Morgenavond te halfacht speelt C.G.W. I tegen M.D.S. (Sleutels) op het terrein van Sportman. WEDSTRIJDEN L.M.I. Zaterdag speelde LMI I tegen P.C. en L. I. LMI won met 42. Ruststand 1—1. Vervolgens speelde LMI II tegen een LWS- combinatie. LMI won met 31. Rust 1—0. Woensdag a.s. speelt een LMI-comb. tegen RTWA. UIT NIEUWVEEN. Gistermiddag speelde Nieuwveen II op eigen terrein tegen Nieuwkoop II. Hoewel Nieuwveen al spoedig de leiding nam, scheen het toch dat de gasten met de overwinning zouden gaan strijken. De rust ging in met een 21 voor sprong voor Nieuwkoop. Na de thee maakte zij er spoedig 3—1 van. doch toen riepen de gasthee ren hun een halt toe. Het was zeer merkwaar dig dat Nieuwkoop geen doelpunt er bij kon krij gen. terwijl Nieuwveen spoedig gelijk maakte 3—3 en zelfs den wedstrijd won met niet min der dan 83. Nic. Boys II speelde tegen V. D. S. uit Noorden en verloren met 31. WADDINXVEEN II—MOORDRECHT II 1—3. Voor de finale der seriewedstrijden in afd. II speelde Waddinxveen II tegen Moordrecht II, welke ontmoeting door Moordrecht met 31 werd gewonnen. Moordrecht verdiende volkomen de overwinning daar zij beter speelde dan Wad dinxveen. BRIDGE. NEDERLAND OP DE VIERDE PLAATS BIJ DE OPEN TEAMS. De eindstand van het internationaal tour nooi te 's-Gravenhage luidt voor de open teams als volgt: 1. Zweden 8 victory-points uit 10. 2. Zuid-Slavië 8 victory-points uit 10. 3. Duitschland 7 victory-points uit 10. 4. Nederland 7 victory-points uit 10. 5. Hongarije 6 victory-points uit 10. 6. Engeland 6 victory-points uit 10. 7. België 5 victory-points uit 10. 8. Noorwegen 3 victory-points uit 10 9. Densmarken 2 victory-points uit 10. 10. Finland 2 victory-points vit 10. 11. Italië 1 victory-point uit 10. Voor de damesteams ls de stand: 1. Frankrijk 3 victory-points uit 3. 2. Engeland 1 victory-point, uit 3. 3. Nederland 1 victory-point uit 3. 4- Denemarken l victory-point uit 3. KORFBAL. FLUKS TE EINDHOVEN. Zij wint den 2den prijs. Fluks is er dit jaar niet in geslaagd den ver leden jaar gewonnen lsten prijs van D.E.T.O. met succes te verdedigen. Weliswaar won zij twee van de drie wedstrijden, doch de aller eerste werd met 10 van P.S.V. verloren. De Eindhovenaren waren in den aanvang zeker niet sterker dan onze stadgenooten en had Van Nierop in die periode een weinigje geluk gehad, Fluks zou zeker een 20 voorsprong hebben ge nomen. Fortuna bleek echter niet op haar hand. Na plm. 25 min. moest één der Leidsche dames, door een ongevalletje het veld verlaten en zich het verder spelen ontzeggen. En dit oefende wel een zeer deprimeerende invloed op Fluks, dat zonder lust den wedstrijd uitspeelde. Vijf minuten voor het einde bezorgden dames handen P.S.V. de overwinning. De tweede ontmoeting gold tegen het Arn- hemsche Wilskracht. Aldra wist Van Nierop Fluks de leiding te bezorgen, welke hij nog voor de rust vergrootte (20). De tweede aanval van Van der Waals en invaller Vos (D.E.T.O.) mis lukte evenwel, zoodat de zeer primitief spelen de Arnhemsche ploeg er met een 2—0 neder laag af kwam. Als allerlaatste wedstrijd stond op het pro gramma de wedstrijd D.E.T.O.Fluks. Evenals verleden jaar hoopte men, dat deze ontmoeting de beslissing zou moeten brengen om uit te moeten maken wie den eersten prfjs zou win nen. Dit weer was daar echter geen sprake van aangezien reeds vaststond, dat P.S.V. winnaar van het D.E.T.O.-tournooi was. Desondanks werd het een zeer snelle party, waarin de Eindhovenaren alles op alles zetten om re vanche te nemen, voor de verleden Jaar ge leden 5—3 nederlaag. Na een gelijkopgaand begin werd Fluks ster ker. Van Nierop gaf Rood Wit wederom de leiding waarna mej. Van Bemmel den stand op 20 bracht. In de tweede helft faalde het Leidsche midden eenigszins, waardoor D.E.T.O. iets sterker werd. Desondanks vergrootten onze stadgenooten door Nieuwland hun voorsprong (3—0)eerst daarna wist D.E.T.O. de eer te redden (31). Door dit resultaat legde Fluks beslag op den tweeden prijs. Rest te vermelden, dat de ontvangst te Eind hoven weer buitengewoon hartelijk was en Fluks bij D.E.T.O. weer een prettig weekend heeft doorgebracht. De volledige uitslagen der eerste afdeeling luiden Fluks—P.S.V. 0—1D. E. T. O. Wilskracht 1—2; Fluks—Wilskracht 2—0; D.E.T.O.P.8.V. 4—4: P.S.V.—Wilskracht 6—1; D.E.T.O.—Fluks 1—3. le pr. P.S.V.; 2e pr. Fluks; 3e pr. Wilskracht. PERNIX-COMB—FLUKS-COMB. Van een eigenlijken wedstrijd was geen sprake. Door verschillende omstandigheden ver scheen Fluks met een onvoltallige ploeg, die door Pernix-leden werd aangevuld. Einde 6—2 voor de thuisclub. WILSKRACHT (NIEUWVEEN) De Korfbalclub „Wilskracht" speelt haar eer sten thuiswedstrijd op a.s. Donderdag tegen Mij drecht I. Wilskracht I speelde gisteren een uit wedstrijd te Leiden, en verloor met 51. SCHERMEN. DEGENKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De op 18 Juni slechts voor een gedeelte ver- schermde wedstrijd om het degenkam- pioenschap van Nederland, welke onder broken moest worden door defecte toe stellen en welke nader gisteren zou wor den afgewerkt is opnieuw uitgesteld. Ver moedelijk zal de nieuwe datum 24 September a.s. zijn. Wanneer hierdoor een vlot verloop gewaarborgd kan worden, ls dit uitstel toe te juichen. DEGENWEDSTRIJDEN ZAAL GIJSBERTI. Bedoeld als training voor den officieren-vijf kamp, waaraan o.m. wordt deelgenomen door de Leidenaren P. Snorn en J. Stam van heV 6e R.V.A.. is Zaterdag J.l. in schermzaal Gijl- berti aan de Langebrug, een door den heer D. Gijsberti Hodenpijl georganiseerde degenwed- strljd verschermd. Elke party ging slechts om één touché, waar door dubbel waakzaamheid was geboden en geen enkel risico zou worden genomen. Er werd behoorlijk spel getoond, vooral de lt. Snorn was goed op dreef. Deze wist n.l. te za- men met Swaan te eindigen met 7 winstpar tijen, waardoor barrage om de eerste plaats noodig bleek, welke ten voordeele van Swaan, met een door hem op tijd geplaatste arrét op den voorarm, uitviel. De einduitslag luidde: 1. J. J. Swaan Jr. (na barrage) met 7 gew. partijen. 2. P. Snorn met 7 gew. part. 3. J. Stam met 5 gew. part. 4. Quarters met 4 gew. part. 5. T. v. d. Zee met 4 gew. part. 6. J. Diephuis met 3 gew. part. DUIVENSPORT. STEEDS SNELLER (NOORDWIJK). Wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, 351 k.m. In concours 109 duiven, welke gelost werden om 7.40 uur met ZZW-wind. De vogels bereik ten als volgt hun hokken. A. v. Duin 1; J. Pas- schier 2; J. B. Cramer 3; P. Barnhoorn 4. 3, 12, 16; W. Hoek 5. 11; N. van Beveren 6. 20; Gebr. Cramer 7; Gebr. Passchier 9, 13, 14, 22. Vogelaar-v. Schie 10. 21; Joh. Rokhorst 15, 18, 19; Uithove-v. d. Wiel 17. De eerste vogel werd om 12.08.08 uur gecon stateerd met een gemiddelde snelheid van 1311 M. per minuut; laatste duif te 12.21.05 uur, snelheid 1250.3 M. per minuut. HENGELSPORT. „ONS GENOEGEN" (Alphen). Gistermorgen is door de Alphensche Henge - laarsvereen. „Ons Genoegen" de tweede viscii- wedstrfjd van dit seizoen gehouden. Ditmaal was als terrein gekozen de Rijn nabij de Scheepjeskerk te Hazerswoude. De visschen lieten zich moeilijk verschalken, zoodat de vangst zeer gering was. Toch is er door vrijwel alle leden met veel animo gevischt en bleef de stemming goed. zelfs werd de wedstrijd met een half uur verlengd met het oog op den troost prijs. De prijzen werden met een toepasselijk woord door den voorzitter, den heer Rogaar. aan de prijswinnaars ter plaatse uitgereikt. De prijswinnaars waren: 1. A. C. Hoek; 2. D. v. d. Broek; 3. J. C. Mulder; 4. L. Jansen; 5. J. v. Zwieten Sr.; 6. P. J. v. Zwieten; 7. P. A. Henry; 8. J. Altijdwat; 9. C. Gans; 10. P. v. Veen; 11. J. v. d. Ben, terwijl voor den troostprijs C. Ravensbergen in aanmerking kwam. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10