Riggs wint t< Wimbledon LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 8 Juli 1939 Leidsche kampioenschappen YISSCHERIJ-BERICHTEN SPORT Nederlandsche Cricketbond Beslissing in vijf sets in „DE ZIJL" STOFZUIGERS AGENDA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN CRICKET. WEDSTRIJDPROGRAMMA le klasse: H.C.C. n—R. en W.; Haarlem— H.C.C I: V.O.C—H.B.S: VJtA—Hermes D.V.S: P.W.—V.V.V. 2e klasse B: R en W. Ill—Ajax; H.B.S. II— L.C.C.; Rlo—Haarlem II. Overzicht. De belangrijkste wedstrijd morgen in de eerste klasse is die tusschen P W. en V.V.V. Nu zal de club van Grootmeyer moeten laten zien. dat zij tot dusver niet boven haar stand heeft geleefd. De nederlaag der was maar op kantje af en daardoor zullen zij zich niet laten ontmoedigen, maar de prestaties van P.W. zijn verrassend goed en wy hebben zoo'n idee. dat de Prnses zoo wel in den aanval als in de verdediging V.V.V. baas zal biyven. Spanning zit er trouwens in de eerste klasse competitie dit jaar genoeg. Wy zien morgen H.C.C. I en Hood en Wit wmnen en dan zyn ook die elftallen volop in „the running". Nu Haar lem het eerste elftal van de Haagsche op bezoek krijgt behoeft Vit A. zich nog niet bang te maken voor de laatste plaats, maar een overwinning op HJ3.V.S. zou den Am sterdammers toch wel welkom zijn, al is er o.l. weinig kans op. HB.S. heeft de pun ten ook hard noodig. M'sschien lukt het morgen tegen V.O.C. De Rotterdammers hebben een zwak battingteam en moeten het voornamelijk hebben van een onbe speelbare bui van Termei en East, Ajax kan zich morgen herstellen van den schrik van verleden week. R. en W. ni is niet moeilijk, maar de rood-zwarten moe ten het ook weer niet al te gemakkelyk op vatten. LC.C. krijgt het tegen HB.S. n heel wat lastiger. Zou de Leldsche er in slagen morgen te winnen dan zouden wij over kampioenskansen kunnen gaan den ken. LM.C. heeft morgen vrij. WEERBERICHT. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het depressiecentrum, dat gistermorgen bi) Schotland lag, beweegt zich langzaam naar het Noord-Oosten. Het tweede centrum ten Noord- Westen van 'Schotland is thans bezig op te vullen, doch krijgt weer versterking door vlakke minima op den oceaan ten Zuiden van Ierland. De invloed der depressie breidt zich steeds ver der over de kustlanden uit, waar het weer be trokken is met nu en dan lichte regens. Het continentale gebied van hoogen luchtdruk heeft zich iets meer naar het Zuiden verplaatst en verlegt zijn centrum naar het Middellandsche Zee-gebied. Het gebied van lagen luchtdruk neemt thans den vorm aan van een lang ge- rekten strook, waarvan de as reikt van het Noorden van Scandinavië tot ten Zuiden en Zuid-Westen van Ierland- In de Alpen heerscht nog steeds mooi zomersch weer. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: lichte regen, krachtige Z.W. wind, temp. 16 gr. C., min. 15 gr. C., neersl. 0 4 mM, Vlissingenlichte motregen, matige Z.Z.W. w., temp. 17 gr. C., min. 16 gr. O., neersl. 0,6 mM. De Bilt: lichte motregen, matige Z.W. wind., temp 17 gr. C., min. 16 gr. C., neersl. 0,6 mM. Groningen: betrokken, matige Z.W. wind, temp. 17 gr. C., min. 16 gr. C., neerslag 0,6 mM. Maastricht: betrokken, matige Z.W. wind, temp. 19 gr. C.. min, 17 gr. C. (Buitenland (8 uur voorm.) Parys: matige W.Z.W. wind, 19 gr. C.. mooi, licht bewolkt. Londen: matige Z.Z.W. wind, 16 gr. C., 1. motr. Berlijn: matige W.Z.W. wind. 20 gr. C., zw. bew. Marseille: windstil, 22 gr. C., fraai. Stockholm: matige Z. wind, 20 gr, C„ betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 19 gr. C. (66 gr. F.). 12 uur 'smidd.; 20 gr. C. (68 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 8.20 uur; nam. te 8.43 uur. Voor Maandag. Voorm. te 9.08 uur; nam. te 9.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 9.53 uur n.m. tot 4.18 uur v.m. Zondag van 9.52 uur n.m. tot 4.19 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG- 8 Juli: op 23.50 uur; onder 12.06 uur. 9 Juli: onder 13.12 uur. 0. Menzel in het troostiournooi door Mc Neill geslagen. Het zonnetje scheen gistermiddag te Wimbledon toen de beide Amerikanen Riggs en Cooke op het centrecouPt den eindstrijd van het heeren-enkelspel aanvingen. Het was voor de dertiende maal, dat deze twee tegen elkaar stre den en voor den dertienden keer over won Bobby Riggs. Hij sloeg zijn land genoot in vijf sets met 26, 86, 36, 63, 62 en behaalde hiermede den titel van officieus wereldkampioen. Het duel speelde zich voornamelijk op de baseline af, waardoor het soms zeer eentonig was. Cooke hield goed vol en deed vijf setpoints in de tweede set te niet, maar moest toch een nederlaag lijden, niet het minst doordat hij in vijfde set geheel uitgespeeld was. In het damesdubbelspel plaatsten de citelhoudsters mevr. Tabyan en mej. Marble zich in de finale, waar zij heden tegen mej. Jacobs en mej. Yorke uitkomen. In het hoofdtournooi deed Mc Neill weer TENNIS. De internationale exhibitie wedstrijden te Noordwijk Voor de traditioneele exhibities welke mor' gen te Noordwyk worden gespeeld, heeft het bestuur van den N.L.T.B. het volgende pro gramma opgesteld: Vanaf 2 uur: Smith (Amerika) tegen Kukul- jevlc (Z.-Slavië) gevolgd door MacNeill (Ame rika) tegen Von Cramm (Did,). Daarna het gemengd dubbelspel: mej. Wheeler en Smith tegen mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic, gevolgd door het heerendubbelspel van Smith en MacNeill tegen Von Cramm en Van Swol. BRIDGE. Het Internationale Bridge-tournooi De uitslagen van gisteren luiden: Vijftiende ronde open teams. Finland wint van België met. 1 matchpunt; Noorwegen wint van Duitschland met 16 machpunten; Hongarije wint van Zweden met 8 matchp.; Nederland wint van Joego-Slavië met 1 matchpunt; Engeland wint van Italië met 5 matchp.; België wint totaal met 41 matchpunten. 1 victory-point; Noorwegen wint totaal met 29 matchpunten. 1 victory-point; Zweden wint totaal met 8 matchpunten, 1 victory-point; Joego-Slavië wint totaal met 3 matchpunten, 1 victory-point; Engeland wint totaal met 18 matchpunten, 1 victory-point. Zesde ronde dames-teams: Engeland wint van Denemarken met 6 matchpunten. Nederland wint van Frankrijk met 2 matchp.; Engeland wint totaaj na 40 handen met 19 matchpunten; Nederland wint totaal na 40 handen met 31 matchpunten. Zestiende ronde open teams: België wint van Italië met 18 matchpunten; Denemarken wint v. Zweden met 11 matchp.; Joego-Slavië wint v. Engeland met 2 matchp.; Hongarije wint van Duitschl. met 9 matchp.; België wint totaal met 18 matchpunten, totaal 2 victory-points. Zweden wint totaal met 13 matchpunten, totaal 5 victory-points; Joego-Slavië wint totaal met 11 matchpun ten, totaal 4 victory-points; Hongarije wint totaal met 5 matchpunten; Finland wint van Noorwegen met 11 match punten; Finland wint totaal met 15 match punten: totaal 2 victory-points; Zeventiende ronde open teams: Noorwegen wint van Italië met 53 matchp.; Noorwegen wint totaal met 45 matchpunten: 1 victory-point; Denemarken wint van Duitschland met 3 matchpunten; Duitschland wint totaal met 29 minus 10 straf punten of 19 matchpunten; één victory-point; Joego-Slavië wint van België met 20 match punten; Joego-Slavië wint van België met 20 matchpunten; Joego-Slavië wint totaal met 9 matchpunten; één victory-point; Finland wint van Hongarije met 7 match punten: Hongarije wint met 28 matchpunten: één victory-point, Nederland wint van Zweden met 8 matchp.: Nederland wint totaal met 17 matchpunten: één victory-point. Zevende ronde dames-teams: Denemarken wint van Nederland met 17 matchpunten; Denemarken wint totaal met 13 matchpunten: één victory-point; Engeland wint van Frankrijk met 9 match punten: Frankrijk wint totaal met 1 match- punt: één victory-punt. Achttiende ronde open teams: België wint van Noorwegen met 20 match punten; België wint totaal met 39 match punten: één victory-point; Engeland wint van Hongarije met 2 match punten: Engeland wint totaal met 14 match punten: één victory-point; Zweden wint van Italië met 5 matchpunten; Zweden wint totaal met 9 matchpunten: één victory-point; Nederland wint van Denemarken met 26 matchpunten; Nederland wint totaal met 22 matchpunten: één victory-point; Duitschland wint van Finland met 24 match punten Duitschland wint totaal met 56 match punten: één victory-point. Het Finsche team heeft totaal twee victory- points, het Italiaansche open team nul victory- point, het Noorsche open team twee, het Ne derlandsche open team vier, het Duitsche vijf. het Hongaarsche team drie. het Deensche twee, het Engelsche drie, het Belgische drie, het Zweedsche zes victory-points, het Joego-Slavi- sche vijf victory-points. WATERPOLO. UIT AALSMEER. De Blauwe Beugel speelde een revanchewed strijd tegen Oosterbad II. Na een spannenden strijd werd de rust ingegaan met 32 voor De Blauwe Beugel. Hoewel Oosterbad na rust flink kwam opzet te en vinnig aanviel gelukte het haar toch niet den achterstand in te halen. Met een 43 overwinning eindigde deze ontmoeting. fraai werk <ioor Menzel in twee sets te slaan! De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel, eindstrijd: Riggs (V.S.) sloeg Cooke (V. S.l 2—6, 8—6. 3—6, 6—3, 6—2, Heeren-dubbelspel. halve eindstrijd: Hare en Wilde (Engeland) sloegen Olllff en Shayer (Engeland) 62, 6—4, 64. Dames-dubbelspel, kwart-eindstrijd: Me vrouw Hamersley en mej. Stammers (Enge land) sloegen mej, Harvey en mevr. King (Engeland) 61. 46, 62. Halve eindstrijd: Mej. Helen Jacobs (V. S.) en mej. Yorke (Engeland) sloegen mej, Nicholl en mej. Nuthall (Engeland) 57, 6—4, 119; mej Alice Marble en mevr. S. Fabyan (V.S.) sloegen mej. Kay Stam mers en mevr. Hamersley (Engeland) 86, 6—3. Gemengd dubbelspel, kwart-eindstrijd Malfroy (Nw. Zeeland) en mej. Nutihall (Engeland) sloegen geelhand en mevr. De Meulemeester (België) 63, 26, .64; Riggs en mej. Marble (V.S.) sloegen Jones en mej. Sharvey (Engeland) 57. 61, 6-3; Cooke en mevr. Fabyan (V.S.) sloegen Rus sell (Argentinië) en mevr. Hamersley (En geland) 5—7, 6-3, 6—3. Halve eindstrijd: Riggs en mej. Marble Hf.S.) sloegen Malfroy (Nw Zeeland) en mej. Nuthall (Engeland) 36, 62, 64. All-England plate: Mac NelU (V.S.) sloeg Menzel (Duitschland) 9—7, 61. en Wedstrijden voor Politie, Spoor- en Trampersoneel MAANDAG 10 JULI a.s., 7 u. - Entrée 10 ct. In verband hiermede is de Zweminr. „DE ZIJL" MAANDAG na 5 u. GESLOTEN. 3062 (Ingez. Med.) ZWEMMEN DE LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. En de onderlinge politiewedstryden. Nu de inschrijvingen voor de Maandagavond in de zweminrichting „De Zijl" te houden wed strijden bekend zyn, blijkt de animo voor de kampioenschappen niet zoo groot te zijn als het vorig jaar. Op het nummer 100 M. borst- crawl heeren zijn zeven deelnemers, het num mer 50 M. borsterawl dames telt drie deelneem sters. terwijl voor de estafettes de ploegen van L.Z.C. en „De Zijl" zijn ingeschreven met de snelste zwemmers. De animo voor de onderlinge wedstrijden voor politie en spoor- en tramwegpersoneel is daarentegen bijzonder groot; vier en twintig deelnemers op de 50 M. schoolslag, twaalf op de 50 M. vrije slag en, negentien voor de hin- derbaan. terwijl het nummer popduiken veer tien deelnemers telt. Het reddingszwemmen om den Trianon-beker telt vier deelnemers. Ook staat nog een nummer boegsprietvechten op .het programma. Na afloop volgt nog een polo wedstrijd. ZEILEN. NEDERLANDSCHE ARBEIDERSSPORTBOND. In het Volksgebouw vond een bijeenkomst plaats, georganiseerd door de afdeeling Lelden van den Ned. Arb. Sportbond, waarin de heer Duco Hoekstra, een wel bekende op het ge bied der watersport in kringen van den Sport bond. een lezing hield over watersport zooals deze beoefend moet worden. De heer Hoekstra, die veel de Hollandsche en Friesche meren heeft bevaren, wist op geestige wijze de aan wezigen te boeien. Hij zette uiteen dat de water sport zoo langzamerhand gaat uitgroeien tot een volkssport en dat het nu zeker de tijd is om tot oprichting over te gaan van watersport- groepen in het verband van den Ned. Arbeiders- Sportbond. zooals er in het land al enkele be staan. Hiema werden nog eenige lantaarn plaatjes vertoond waarna tot oprichting werd overgegaan van een Leidsche groep, waarvoor zich ongeveer dertig personen opgaven, -crwljl als voorloopige bestuurders werden gekozen: A. Piket, voorzitter, F. Stormcr. Zeegevstce? 10. secretaris, D. v. d. Kaaij, panningm.. r. Dreef, A. v. As. G. Kikkert en P. Bink. WEDSTRIJD HOEK VAN HOLLAND— OSTENDE. Hedenmorgen zijn drie van de negen jachten, welke nog deelnemen aan den wedstrijd Hoek van HollandOstende, te Ostende aangekomen. De ..Zeearend" van C. Bruynzeel (Konink lijke) was de eerste met enkele uren voorsprong op de „Corabia II" van mr, J. Kars (Maas). Om half zes liep de „Boekanier" van W. Ruys Bzn. (Maas) de haven van Ostende binnen. Meerdere deelnemers zijn wegens het slechte weer teruggekeerd. BILJARTEN. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 2e KLAS VAN LEIDEN. De wedstrijden voor het persoonlijk kam pioenschap 2e klasse, welke in het clublokaal van T.O.P. werden voortgezet, hadden wederom een mooi en spannend verloop. De partijen, welke op dezen avond worden gespeeld, werden alle met een fraai gemiddelde uitgemaakt, voor al de partijen, gespeeld door W. F. Karstens, daar hij zijn eerste partij tegen C. Hendriks met een gemiddelde van 12.50 en zijn tweede partij van E. Bakker met 8.33 wist te winnen. De partij H.TeskeA. Verstraaten werd door laatstgenoemde gewonnen met een gemiddelde van 7.00 terwyi G. M. Teegelaar en E. Bakker de punten deelden, eveneens met een gemid delde van 7.00. De uitslagen waren: c. Hendriks 71 14 18 5.07 w. F. Karstens 175 14 41 12.50 G. M. Teegelaar 175 25 37 7.00 E. Bakker 175 25 22 7.00 H. Teske 114 25 21 4.56 A. Verstraaten 175 25 28 7.00 E. Bakker 136 21 24 6.47 W. F. Karstens 175 21 25 8.33 De stand luidt thans: gesp. gew. gel verl. pnt. A. Verstraaten 3 3 0 0 6 E. Bakker 4 2 1 1 5 w. F. Karstens 4 2 0 2 4 H. Teske 4 2 0 2 4 G. M. Teegelaar 3 1 1 1 3 C Hendriks 4 0 0 4 0 ATHLETIEK. DE INTERNATIONALE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De Ruyter verbetert Nederlandsch record over een mijl. Gisteren zyn in het White City Stadion te Londen de internationale Engelsche kampioen schappen aangevangen, waaraan ook een sterke ploeg Nederlandsche athleten deel neemt. De beste prestatie werd geleverd door De Ruyter, die op de myi tegen den Engelschman Alford het Nederlandsche record verbeterde, door dezen afstand af te leggen in 4 min. 18 s. Het record stond op naam van Jan Zeegers. die het op 24 Augustus 1929 te Amsterdam met 4 min. 30,2 sec. vestigde. Alford noteerde 4 m 17,4 sec. Op de 220 yards wonnen Heinz Baumgarten en Osendarp respectieveiyk met 22,5 en 22,3 sec. hun serie. Van Beveren werd derde in zijn serie. In de eerste serie van den halven eindstryd op de 220 yards won Holmes met een meter voorsprong voor den Belg Saelens en Heinz Baumgarten. In de tweede serie won Sweenev (Engeland) met 35 c.m. voor Oosendarp en Rangeley (Engeland). Osendarp en Baumgar ten plaatsten zich echter in den eindstryd. Karl Baumgarten en Butselaar kwamen op de 440 yards beiden in de volgende ronde. Karl Baumgarten won zyn serie in 50,2 sec., terwyi Butselaar in zyn serie tweede werd. In den halven eindstryd won Baumgarten wederom zyn serie in den fraaien tyd van 49,6 sec. Butselaar werd zesde in zyn serie. Spanjerdt kwam in den eindstryd van het nummer hoogspringen met een sprong van 1.75 meter. Peters werd by de hink-stap-sprong tweede met 14.54 meter. Bouman bezette de vierde plaats op de 880 yards. Houtman en van der Tooien konden zich met sprongen van respectieveiyk 6.53 meter en 6.67 meter niet in den eindstryd plaatsen, MILITAIRE VIJFKAMP. Aan den vyfkamp voor officieren en onder officieren. welke gehouden wordt te Amersfoort van 10 tot en met 14 Juli nemen deel de 2de luitenants P. C. Snorm, F. Brouwer, J, Stam en de wachtmeester P. J. Verstraaten, alien van het 6de regiment veld-artillerie. VOETBAL. ALPHIA—SPORTMAN. Morgen te half drie speelt Alphia een vrien - schappeiyken wedstryd tegen Sportman. Het Alphia-elftal ziet er als volgt uit; Doel: D. Mulder; achter: C. Mulder en C. Domburg; midden: J. v. Loon, W. Reumerman, N. Schellingerhout; voor: H. Roest, P. v. Rys- dam, D. de Jong, F. Lamfers en A. Roest. Vooraf spelen Alphia II en Sportman II tegen elkaar. UIT NIEUWVEEN. Morgen speelt Nic. Boys II tegen V.D.S. I (Woerden). 35 verschillende bekende merken. Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN HOOIGRACHT 51 TELEFOON 25955 71 p5 (Ingez. Med.) NIEUWS UIT IJMUIDEN. Weekoverzicht. Zoo slaat er dus weer een groot werk op het programma van het Staatsvisschers- havenbedryf, het bouwen van een drietal „slipways" in de Haringhaven. De dokken hebben hun ttyd gehad en men gaat de oude helling, gemoderniseerd, in cerc herstellen. En de grootste trawlers van de vloot zullen er met gemak op geheschen kunnen worden. En zoo zien dus de autoriteiten de ontwik keling van IJmuidens visscherybedryf nog steeds in de richting van den grooten trawler, gezien de capaciteit van de beide grootste slip ways een draagvermogen van 700 ton. Het is in elk geval beter dat de nieuwe inrichting zich aanpast aan de nieuwe eischen. I Er zyn deze week weer eenige opgelegde booten in de vaart gegaan, hetgeen ook hoog noodig is, want de trawlharingvisschery eischt ook haar deel tot nu toe een bescheiden van de varende vloot. Het was nog heel zuinig met den haringaanvoer deze week en het is nog lang niet als in Februari, toen de trawlers haast zooveel konden vangen als ze wilden. Er werd een goede prys voor de haring betaald, rond een tientje per kist en zoodoende kon de „Haarlem" voor een tameiyk kleine vangst nog ca. f. 3700 besommen. De booten, die op makreel uit waren, troffen het beter. De „Delft" was Dinsdag met een kleine 900 manden van dit goedje aan de markt, maar men betaalde voor de makreel nauweiyks de helft van wat den vorigen dag voor de haring werd betaald. Het was nog zuinig met het bezoek: twintig trawlers in één week is voor een haven als IJmuiden een beschamend getal, één boot op Dinsdag is nog beschamender. Het moet snel beter worden, anders zullen we de kleine 7% millloen van verleden Jaar niet halen. En dat zou jammer zyn! Behalve de twintig trawlers kwamen er nog veertig loggers binnen en deze hadden over het algemeen geen reden tot klagen. Wü kyken nu weer met belangstelling uit naar de haringvangsten der trawlers. Hel jaar 1939 schynt geen ryk haringjaar te zullen worden. DE HARINGVI8SCIIERIJ. De haringvlsschery is thans by na twee maanden aan den gang; gedurende deze perio de is de visschery slecht geweest. De afgeloo- pen jaren hebben nog nooit een schraalte over een zoo langen tyd gekend. Voorspellingen zyn in het visscherybedryf zeer moeilijk te maken, maar toch wyze de teekenen er op, dat wy na een reeks van vette Jaren wel weer eens een mager jaar zouden kunnen krygen. Tot eind Juni werden ongeveer 8000 kantjes haring aangevoerd: dit is enkele duizenden kantjes meer dan het vorig Jaar. Er moet bij deze vergeiyking echter rekening mee gehouden worden, dat tengevolge van de staking in 1938 slechts een derde gedeelte van het aantal sche pen van dit jaar voer. De Duitsche aanvoer is ongeveer geiyk aan die van het vorige jaar. doch de vloot is dit, jaar eenige weken eerder uitgevaren. In 1937 bedroeg de aanvoer hier te lande tot einde Juni ruim 50.000 kantjes en in Duitschland ruim 1000.000 kantjes meer dan in 1939. Het duideiykst komt de schrale visschery in de Schotsche aanvoeren tot uitdrukking: 150.000 Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en half zeven nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9 VG11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaai): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 7—8 uur nam. 's Donderdags, wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 44—46)Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3V4 uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Alaska". Eiken dag behalve Vrydags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 u. n.m.: „Ultimatum". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8,15 uur nam.: „Het schip der vervloeking". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater,'Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Een jongenshart". Zondag van 17 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag en 8 uur nam.: „Chineesch goud". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwyk a/Zee): ,De zoon van Tarzan". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 t/m Vrydag 14 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: v. Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, Tel. 23553. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel 26274. De geneeskundige Zondagdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Nieuwzwaag, Hovens Gréve, Kors en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. GEBOREN: Elisabeth, dr. van G. C. Matheysen en H. M. A. v. Dam; Maria Johanna, dr. van L. de Jong en M. J. Eyndhoven; Johanna Maria, dr. van M. B. Witsenburg en E. H. v. Bran denburg; Johannes Martinus. zn. van J. M, de Haas en M. Gorree; Everdina, dr. van L. Blik en S. v. Tongeren; Gerdina Annigje Barbara, dr. van C. v. Assen en M. C. v. d. Lof; Kryn. zn. van K. v. Mourlk en M. C. Humme; Samuel zn. van S. Meyers en C. M. Th. Schimmel; Ja cob. zn van H. Scheurwater en J. v. Beelen; Elisabeth, dr. van C. v. Klaveren en N. J. Oos- terlec; Josina Cornelia, dr. van A. Varkevisser en A. v. Beelen; Hendrik, zn. van L, Koetsier en C. v. d. Endt, ONDERTROUWD: G. van Tol, jm. 23 jaar en J. C. Fakkel, jd. 23 Jaar, OVERLEDEN: J. J. v. Wissen, dochter, 6 weken; Chr. Chris- pyn, man, 43 Jaar. crans tegen 227.000 crans in 1938, waarvan ge zouten 75.000 vaten tegen 128.000 in het vorig Jaar. De totale productie van gezouten haring is thans te gering om aan de behoefte te vol doen. De export-vooruitzichten zyn dan ook niet onbevredigend. De aanvoeren waren de afgelopen week ge ringer dan de voorgaande week. Maandag gaf de grootste aanvoeren; de pry zen waren dien dag het laagst. Tegen het einde van de week liepen de pryzen weer belangryk omhoog. Groene haring die Maandag met moeite f. 20 kon halen, bracht Vrydag weer boven de f. 40 op Voor opslag ln de koelhuizen blyven de pryzen nog te hoog. Naar exportmaatjes bestond een levendige vraag, vooral van Belgische zyde. Het is te hopen, dat de aanvoeren van deze soort spoe dig wat toenemen, daar thans niet geheel aan de vraag kan worden voldaan. Het begint reeds goed merkbaar te worden, dat Schotland niet in staat is, zyn vasten afnemers voldoende te leveren. Na de teleurstelling van de sterke verminde ring van het derde kwartaalscontingent voor Duitschland, komt thans het bericht, dat da export naar het oude Tsjecho-Slowakye belang ryk verminderd zal moeten worden. Dit is vooral van belang voor de versche haring. De export, die het vorig jaar ruim vier millloen kilo bedroeg zal dit Jaar beneden de twee mil- lioen kilo blyven. De kleine motor loggers, die voor de haring- visschery in aanmerking komen, hebben thans alleen de treilvisschery beëindigd en worden voor hun nieuwe visschery in gereedheid ge bracht. Dinsdag 11 Juli a.s. mag het laatste gedeelte van de vloot uitvaren. De meeste mo- torloggers met sterke motoren blyven nog door treilen, daar voor deze schepen de vooruit zichten by deze visschery gunstiger zyn dan met de haringvlsschery. Nu de IJmuidensche kusttreilervloot regelmatig vermindert, worden de kansen voor de sterke motorloggers grooter en verschillende rceders van deze vaartuigen hebben het plan hun schepen dit seizoen niet aan de haringvlsschery te doen deelnemen. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 8 Juli. Per Kg.: Tarbot 0.60—0.50; Tong 1.60—0.93. Per 50 Kg.: Griet 28—9; Groote schol 27; Mid del schol 21; Zetschol 28—13; Kleinschol 19 3.40; Bot 5; Schar 10.506.50; Poontjes 2.80; Kleinmiddel schelvisch 13; Kleine schelivsch 10—6.50; Groots gul 9—7.50; Kleine gul 7—6; wyting 2.70—0.95. Per 125 %g: Kabeljauw 48 21. Per stuk: Vleet 1.60. Pieterman 16.50 per kist van 50 Kg Besommingen loggers: P.O 1 f. 880; SCH 15 f. 1050; SCH 19 f. 1300; KW 112 f. 370: KW 35 f. 700; KW 24 f. 840; KW 59 f. 490; KW 107 f. 330. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6