CORRESPONDENTIE Schoolziek Kaal kipje Beste raadselnichtjes en -neefjes, Leest dit allen! Tot nader aankondiging moeten de brieven uitsluitend ingestuurd worden naar Bureau Leidsch Dagblad. Geen brieven aan mijn adres dus; daar be reiken zij mij nu niet. Nichtjes en neefjes, die gewend zijn, de brieven bij mij te brengen, jullie vooral, denkt er aan: alleen naar Bureau Leidsch Dag blad. Vandaag de uitslag van de Prijsraadsels, waarnaar jullie natuurlijk al met verlangen hebben uitgezien. Zestien gelukkigen dezen keer! Geluksvogels, hartelijk gefeliciteerd met je prijs, die wel heel welkom zal zijn, vooral, nu juist de vacantie voor de deur staat. Lees nu niet zo hard, dat je het boek vóór die tijd al uit hebt! Er zijn van die kinderen, die hun boeken „verslinden",, maar dan heb je het lekkere hapje al op, als er regendagen komen in je vacantie. Alleen heeft het één voordeel boven andere hapjes: dat je er twee. of meer keren van kunt genieten! In elk geval, of je vlugger of langzamer gaat lezen: geniet er van! En de niet-gelukkigen? Nu, die weten het wel: gauw over de kleine teleurstelling heen, aan de nieuwe raadsels, en weer hopen op een volgende keer. Verschillenden van hen waren reecte bij vorige prijsraad sels gelukkig, dus kennen de blijdschap. Nu mogen jullie mij weer lange brieven schrijven. Vertel me nu nog alles, wat je op je hart hebt, want daarna correspon deren we enkele weken niet. Op de brief, die je me nu schrijft, krijg je nog wel ant woord van me. De gelukkigen kunnen mij dus nog van hun blijdschap vertellen- Wie nog raadsels of anekdoten in wil sturen, moet het deze week doen. Daarna mag het weer een poosje niet. Nu begin ik aan de briefjes, die bij de prijsraadsels meekwamen. Janny van Kampenhout Gezellig, dat }e me al over je verjaardag vertelt. En ik ben natuurlijk verrast door het mooie postpapier. Echt papier voor een groter meisje; dat heeft je Opa goed uitgezocht. Je hebt een heel geschenkenlijstje, en bent goed af. Jan Crama Deze keer is de kans je voorbij gegaan. Dan maar weer later pro beren je kunt nog vaak meedoen. Bep Crama Je hebt mooie, nuttige en lekkere cadeaux gekregen. Jij had dan ook een goede verjaardag. Jaap Kruit Ik moet aan het geluk- wenschen bij jou. In de eerste plaats dan voor je examen, een dubbele feliciatie, want ik hoor, dat je het extra mooi gedaan Ihebt. En in de tweede plaats, met het boek dat je nu gewonnen hebt. en dat wel zeer in den smaak zal vallen bij je. na al die weken werken. Nu een heel nrettige vacan tie. en groeten aan je Ouders. Wim de Wolf Inderdaad heb je enkele woordjes „gesmokkeld" bij het 1ste raadsel, maar verder is alles goed. De Echoput is mij ook bekend. Wat heb jij Zondag veel gezien Truusje van Weizen Nu hoop ik noï wat over je verjaardag te horen. En jij kunt Pim nu feliciteren! Annie Hansen Nu. je moeite is be loond: jii bent heel gelukkig geweest! Anny Bekooy Het is héérlijk, zo'n mooi fietstochtje te maken- Wat wind en hob belige wegen hier en daar, moet je dan maar op de koon toe nemen. Er breekt nu een echte fietstijd voor je aan; vacantie! Truusje Sluymer Verleden Zaterdag feest voor Moeders verjaardag en deze Za terdag feest, als de krant komt! Alleen: je behoeft hier nu niet zo laat voor naar bed te gaan Ik feliciteer je nu nog eens af zonder liik. Ella Meinema Heerlijk, dat je je weer meldt, en dus: weer beter bent. Nu maar flink aansterken in de vacantie. Is het bij jou alleen gebleven? Moeder heeft ook drukke weken achter de rug; hartelijke groeten voor jullie allen. Viertal Stouten Het is droevig, dat het zo gegaan is met je Tante. Ik condoleer jc Ouders, en jullie vieren, met dit verlies. Nelly Stouten Jij hebt veel schrijfwerk voor me over. Dat stel ik zeer op prijs, vooral, omdat je er zulke mooie verzen of verhalen voor uitkiest. Het was mij vreemd, jullie verleden week te missen. Henk zal blij zijn met zijn prijs, maar jullie ook wel een beetje Corrie van Weizen Altijd brengen de O Moes, mijn hoofd doet toch zo'n pijn» Wat zou dat nu wel kunnen zijn? Zo akelig, zo raar! „Ik denk, dat jij verkouden bent." Maar Moeder kent haar kleinen vent En heeft zijn straf al klaar. Kijk, na een uurtje wil de guit Het liefst van al zijn bedje uit En spelen: wat een pret! Maar Moe zegt „jongen, ben je mal? Het is een akelig geval. Jij blijft vandaag in bed!" Nu, dat valt onzen Hans niet mee, In bed te blijven heel gedwee, Dat is toch heus geen feest. Gezonjj is hij nu spoedig weer En Hans is na die ene keer Nooit schoolziek weer geweest. J. v. <L K—S. prijsraadsels weer een spannend weekje. Je had ze keurig opgeschreven. Joke de Vos Jij boft. de eerste keer, dat je bij de groteren meedoet. Hier schijnt je geluk te beginnen! Gefeliciteerd er mee. Toos de Vos Arme jij! Natuurlijk mocht Rie het nu voor je doen. Ik hoop, dat je weer opgeknapt bent, en anders: spoedige beterschap. Al ben je aeli niet de gelukkige, je zult toch blij zijn, dat het ge luk in je buurt is gevallen. Jo Kooien Dit is ook een aardig spel letje en zal tot veel vrolijkheid aanleiding geven- Weer bedankt; je hebt me er een paar aardige spelletjes bij geleerd. Wat zal Jannle blij zijn; jij ook? Jopie Glasbergen Nu ben je dan heel dicht in mijn buurt geweest. Je hebt bij dit tochtje goed kunnen zien, hoe waterrijk Holland is. Leny Neyenhuys Wat hebben jullie veel genoten met het schoolreisje! Te veel om in één brief goed te vertellen, dat merk Ik wel. Dit is nog eens wat anders, dan een reisje op school te maken, met de stok langs de kaart. Wat je nu heb gezien, ver geet je niet meer. Tot slot: een pluimpje voor het keurig getekende figuur bij het grote prijsraadsel. Riekje Leemans Sprong jij geen gat in de lucht? Ik ben heel blij voor je; ik weet, hoeveel jij van lezen houdt. Ton Tegelaar Het is heel verdrietig, wat je me schrijft. Wil je je Ouders nog van mij condoleren? Je kon er niets aan doen. dat je nu enkele weken niet mee deed, en daarom mocht je toch met de getrouwen meedoen. Greetje Lips Je prijsraadsels waren goed in orde. Je blijft maar weer hopen op een volgenden keer voor een prijs. Gerrie Sweris Ik hoop, dat je me nog net over je rapport en je overgang kunt schrijven. Nog een prettig school week je voor de vacantie! Hannie de Wekker Ik heb natuurlijk gehoord, hoe gezellig het Vrijdag was. Pro beer maar goed te leren zwemmen. Was je proefwerk goed? Jij kunt al een grote fietstocht maken. En dan nog zo spelen! Wat zul jij geslapen hebben na die dag Bij prijsraadsels moet ieder de raadsels af zonderlijk opschrijven; denk er aan vol gende keer. Suusje de Wekker Nu hoor ik dan over jullie overgang? Dat is belangrijk nieuws. Jij leert ook wel goed zwemmen. Je hebt niet meer voor me gegoocheld! Er is te veel te vertellen enke week. denk ik! Lies Olivier Ik heb wèl wat te ver tellen, n.l. dat ik het aardig vind, dat je dit mooie bloempje in je brief sluit, en nog wel een lievelingsbloempje van me! Wèlbe- dankt. Willy Wiggers Ik hoop dan, dat ik nog een lange brief van je krijg voor de va cantie. Cor Prevo Hopenlijk zal ik je vaker aantreffen, en dan moet je later maar weer een kansje wagen. Annie Olivier Het wordt een leescoagje bij jullie thuis Zaterdag. Feliciteer je broertje van me. En jij ook veel genoegen. Jan Bronsgeest Het is voor je Groot moeder gezellig, jou elke week bij haar te zien. Zo hebben jullie met elkaar een ge zellig uurtje. Alida Stikkelorum Deze keer zijn er heel veel gelukkigen. Je hebt er ook al eens bij behoord, dus je weet, hoe fijn dat is. Henk van Egmond Er waren veel boe ken beschikbaar, maar we kunnen toch niet allemaal tegelijk gelukkig zijn. Jij hoopt weer op een volgende keer. Marietje Zaalberg Gelukkig, dat je weer zelf kunt schrijven. Bekijk goed de oplossing van het raadsel voor allen; de eindoplossing had je wel goed En hoe vond je de grote stad Amsterdam? Annie Schipper Wat fijn voor Adri; ik hoop, dat zij er veel geniet. Zij is daar zeker niet aan de raadsels toegekomen. Jannie v. Biezen Zo is ie laatste raad seljaar ingegaan. Nu, je bent het goed be gonnen! Een goede verjaardag gehad? En nu komt er nog een fijn cadeautje voor je achteraan! Groeten aan Moeder. Annie Duyverman Kijk je de oplossin gen goed na? Daar leer ie we°r v- je moet maar veel oefenen in het oplossen; dan gaat het steeds beter. Moeder kreeg mooie cadeautjes; jy gaf haar ook iets moois. Liesje van Driel Je bent dan toch uit het raadsel gekomen, al zat „nog eens" je eerst lelijk dwars! Groeten terug a^n Ankie en Henny. Kora Key En nu eindig ik mSin cor respondentie met een felicitatie aan mijn jarig raadselnichtje. Een heel prettige dag toegewenst, en dan kun je me nog nét vertellen, dat je helemaal niets gekregen hebt, nietwaar! Nogmaals herhaal ik: ADe brieven moeten ingestuurd worden naar Bureau Leidsch Dagblad. Tot Dinsdagmorgen 9 uur. Zorg, dat je op tijd ben*. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. „Moeder, 'i is zó warm vandaag! AI dat haar!" zucht Jetje „Plakt zo vreeslijk in mijn nek! 't Zit zo slordig, 't staat zo gek! Vlecht u 't? net als Grietje?" Moeder scheidt het blonde haar Netjes op haar kopje, Maakt er stijve vlechtjes van. Jetje houdt de eindjes dan Stevig vast bij t topje. Moeder bindt twee lintjes aan Jetje's blonde haartjes. Zegt: „Zo, kleine muizevrouw Met je oogjes tintelblauw En je muizestaartjes!" Jetje juicht: „Wat lekker frist" En dan, in een wipje Springt ze voor de spiegel op En roept: „Moeder, 't is tip-top! Net.... een héél kaal kioie!" MARIE MICHON.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17