BINNENLAND De Kabinetecrisis LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 8 Juli 1939 V\NGE SALTS Prof. dr. J. H. Gunning Wzn. wordt 80 jaar Oude uniform in eere hersteld Nationale tentoonstelling „Ideaal Wonen" Minister Funk weer vertrokken TENTOONSTELLING „HET LEGER" Koninklijke Nederlandsche toeristenbond A.N.W.B. GEMENGD NIEUWS Kindje in vlammen omgekomen Het oud Tweede-Kamer lid B. Nierstrasz overleden Jaarvergadering Nederlandsche Roode Kruis Donderdag 13 Juli a.s. viert de bekende paedagoog, prof. dr. J. H. Gunning Wzn, te Hilversum, zijn 80sten verjaardag. Johannes HermanuS Gunning werd 13 Juli 1859 te Utrecht geboren, waar zijn vader hoogleeraar in de scheikunde was. Prof. Dr. J. H. Gunning Wzn. Zijn moeder was een zuster van den be kenden Allard Pierson. De 80-Jartge be zocht het gymnasium te Amsterdam en studeerde aan de Sted. Universiteit. In 1882 werd hij leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Utrecht, wat hij is ge weest totdat hij in 1887 conrector werd van het gymnasium te Zwolle. In 1896 volgde zijn benoeming tot rector. Dat is -prof. Gunning geweest tot 1898 toen hij zijn ontslag nam teneinde zich geheel te kunnen wijden aan de studie in de paeda- gogiek en daartoe naar Jena vertrok. Van 19001023 was prof. Gunning bij afwisse ling privaat-docent in de paedagogiek aan de Amsterdamsche en aan de Utrechtsche Universiteit. Daarnaast was hij van 1902 —1917 werkzaam als schoolopziener in het district Amsterdam. In die kwaliteit bracht hij een nieuwe geest in de school. In 1923 volgde zijn benoeming tot buitengewoon hoogleeraar in de paedagogiek aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, welk ambt hij aanvaardde met een inauguratie over: „Pro Domo". Prof. Gunning is ook door het curatorium van het Amsterdamsche gymnasium voorgedragen geweest tot rec tor. Mapr de Raad besliste anders en het geheele curatorium trad af. De 80-jarige is een paedagoog van er kende autoriteit. Hij gaf o.m. les aan H. K. H. Prinses Juliana in de oude talen en was paedagogisch adviseur van H. M. de Koningin. Hij is lid van het algemeen col lege van toezicht, bijstand en advies voor 's Rijks tucht- en opvoedingswezen, en lid van den Onderwijsraad. Prof. Gunning was vroeger een bekend propagandist voor de geheelonthouding. Hoewel afkomstig uit rechtsche kringen en religieus behoorend tot de ethische rich ting, koos hij in politici de richting der Liberalen. In Amsterdam was hij bestuurs lid van de Liberale Unie. De Vrijheidsbond bracht hem in 1915 in de Prov. Staten van Noord-Holland, waarvan hij tot 1918 deel heeft uitgemaakt en vaardigde hem in 1925 af naar den gemeenteraad van Hil versum, waarvan hij tot 1935 deel uit maakte. We noemen voorts zijn werk voor de Ned. Bachvereenigipg, namens welke hij voor de Bachfeesten van 1935 mede de leiding had. Meerdere geschriften zagen van de hand van prof. Gunning het licht. We noemen allereerst zijn 20 Jaargangen van het door hem geredigeerde uitnemende tijdschrift „Het Kind", dat van 19071920 verscheen. Voorts zijn boekje over Montessori; zijn verzameling „Paedagagische Opstellen"; zijn geschriften over „Paedagogische school reizen" en Staatsexamens cum effectu cl- vili. Ook over zenuwachtige kinderen schreef hij zijn verhandeling. Prof. Gun ning promoveerde aan de Utrechtsche Universiteit op een dissertatie getiteld: „De Babylonis Aristophanis Fabula" in 1882, en aanvaardde zijn ambt van pri vaat-docent sprekende over: ,,De verant woordelijkheid van den leeraar." Hij is commandeur in de Huisorde van Oranje en officier in de Orde van Oranje- Nassau. VOOR TWEE EERECOMPAGNIEËN GRENADIERS EN JAGERS. Ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan van de regimenten Grenadiers en Jagers hebben de regimentscommandanten, de luitenant-kolonels J. van Voorthuysen en H. D. Scherpenhuyzen gistermiddag in de Ridderzaal te Den Haag gerecipieerd. Zeer velen hebben op deze receptie van hun belangstelling voor dit Jubileum blijk gegeven. Majoor H. J. Phaff, adjudant van H. M. de Koningin, kwam de gelukwenschen van Hare Majesteit aanbieden en ook de minister van Defensie, dr. J. J. C. van Dijk, vergezeld van zijn adjudant, kapitein mr. Kruis, was op deze receptie. Op het balcon speelde het strijkorkest van de Koninklijke Militaire kapel. Er waren zeer vele bloe men. Er waren vele officieren (waaronder ko lonel J> Poole, oud-commandant van het 4de regiment infanterie en luitenant-kolo nel Buurman, commandant van het 4de regiment infanterie), afgevaardigden van vereeniging als „Ons Leger", de^Ned. Ver- eenlging van Reserve-Officieren, enz. Voorts werden opgemerkt oud-minister Deckers, burgemeester De Monchy van Den Haag en de militaire attaché's van Frank rijk, Engeland en België. Tijdens deze ontvangst heeft de heer D. G. van Beuningen uit Rotterdam me degedeeld, dat er een fonds gevormd is voor dit jubileum, op initiatief van den oud-reserve-kapitein van Rees. Dit fonds is bestemd voor de aanschaffing van de oude uniformen voor twee eere compagnieën en de muziek van beide regimenten, te zamen ongeveer 275 man. Het was spr. een voorrecht hier van mededceling te kunnen doen en hij sprak den wensch uit, dat de comman danten dit aanbod van het Nederland- sche volk wel zouden willen aanvaar den. Luitenant-kolonel Van Voorthuy sen zeide, dat hij zeer getroffen was door dit schitterende geschenk. Het is steeds een hartewensch van de Grena diers geweest de oude uniform met de berenmuts weer terug te krijgen. „Wij zijn zeer gelukkig dat dit geschenk van het Ncderlandsche volk is en dat een eere-compagnie in de toekomst het uniform zal dragen dat zoovele Oran jevorsten, laatstelijk koning Willem III, gedragen hebben. Luitenant-kolonel Scherpenhuyzen, namens het regiment Jagers sprekende, zeide deze woorden volkomen te kunnen onderschrijven. Het is hem een groote voldoening, dat een deel van de Jagers weer de oude groene uniform met de chaco zullen dragen. Ten paleize Noordeinde te Den Haag heeft H. M. de Koningin gisteravond inzake de kabinetscrisis van 8 tot 12 uur geconfereerd met den minister van Staat, mr. D. Fock, den vice-pre sident van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, de voor zitters van de Eerste en van de Twee de Kamer, de heeren Baron De Vos van Steenwijk en mr. van Schaik, als mede luit.-generaal Reynders en vice- admiraal Fürstner, resp. chef van den Generalen Staf en chef van den Ma rinestaf. Omtrent het resultaat der bespre kingen is niets bekend geworden. Niet temin wordt in parlementaire kringen de meening geuit dat er gestreefd wordt naar de vorming van een „inter- mezzo"-kabinet, een extra-parlemen tair kabinet, dat in hoofdzaak bestaan zou uit de leden van het huidige mi nisterie en zich, zonder een al te scherp omlijnd programma, tijdelijk zou be lasten met de behartiging van 's lands zaken. Intusschen trekt het algemeen de aandacht dat de activiteit van dr. Colijn zich de laatste dagen tot een minimum heeft beperkt! GEDURENDE DRIE WEKEN TE •S HERTOGENBOSCH. Van 15 Juli tot 7 Augustus wordt te 's Hertogenbosch een groote nationale ten toonstelling „ideaal Wonen" gehouden. Het is voor eerste maal, dat in Nederland een tentoonstelling wordt gehouden, welke uitsluitend gewijd is aan Douwen, wonen en woninginrichting. Het doel er van is een overzicht te geven van bouwen en wonen en hetgeen daarmede verwant is op cultu reel, sociaal en hygiënisch gebied! In breeden kring ondervond het tentoon- stellingsbestuur instemming met zijn stre ven. Minister van Boeyen was bereid het eere-voorzitterschap te aanvaarden; voor zitter yan het eere-comité is de Commis saris der Koningin in Noord-Brabant, jhr. mr. dr. van Ryckevorsel en de burgemees ter van 's Hertogenbosch. mr. van Lanschot is voorzitter van het plaatselijk comité. Door veler medewerking is de tentoon stelling mogelijk gewoTden; tal van nota belen zorgden voor een garantiefonds cn de gemeente 's Hertogenbosch verleende een groote subsidie, stelde het terrein be schikbaar en werkte op vele andere wijze mede. Het terrein, waar de tentoonstelling ver rezen is, is wel zeer geëigend voor het doel. De architect H. Th. Wijdeveld te Lage Vuursche, die de plannen ontworpen heelt, had spoedig een besluit genomen, toen hij ter orienteering een kijkje kwam nemen rn Den Bosch. Langs de oude stadswallen aan de Hekel laan, waar het polderland een prachtigen achtergrond biedt, daar moest de tentoon stelling verrijzen. Hier konden architectuur en natuur een eenheid vormen. Over het uitgestrekte terrein is een aan tal paviljoens opgetrokken, alle verschil lend van vorm en toch een pTachtlg geheel vormend. Het aardige van dezen speelschen paviljoenbouw ls, dat men telkens opnieuw even los gelaten wordt, een blik op het schoone landschap krijgt en genieten kan van een prachtigen tuinaanleg, welke door den tuinarchitect P. Hasselman te Leersum verzorgd werd. De Indruk, welken men krijgt bij een be zoek aan dit prachtige terrein, is, dat hier een waarlijk grandiose tentoonstelling tot stand is gebracht. Men moet bewondering'* hebben voor de geestigheid en den smaak waarmede in groote verscheidenheid steeds gelukkige oplossingen gevongen zijn. Een bezoek aan het terrein alléén al is een aantrekkelijkheid. Maar daarnaast ls uiteraard ook alle zorg besteed aan de Inrichting van de ten toonstelling zelve; ook hieruit blijkt groote belangstelling voor de grootsche onder neming, welke in 's Hertogenbosch werd op touw gezet. Alles wat verband houdt met bouwen, wonen en woninginrichting zal men hier bijeen vinden en zoo kunnen de bezoekers het zullen er stelile veel zijn er alles aantreffen wat zij voor ideaal wonen noo- diz hebben, of zich zouden wenschen. De kunstenaar Eppo Doeve brengt de bezoekers aanstonds in de juiste sfeer. Op een zestig meter lange schutting direct bij den ingang beeldt hij de evoluties van het wonen uit. Dan betreedt men het eeiste paviljoen van de groote tentoonstelling, waarvan het voorste geleelte geheel wordt ingenomen door een cultureele afdeellng. omvattende een Inzending van den Dienst der Streekcommissies, een keuze-ten toonstelling van het werk van Nederland- sche architecten, een afdeeling moderne toegepast en decoratieve kunst, bijeenge bracht onder ausriiciën van het Instituut voor Sier- en Nijverheidskunst en een expo ;t:e van ontwerpen voor een landar- beiderswoning. verkregen door het uitschrij ven van een prijsvraag. Achtereenvolgens treft men dan in de diverse paviljoens alles aan, wat verband houdt met het doel der expositie. Ook de fraaie inzendingen van bloemen en planten zullen zeker de aandacht trekken. Natuurlijk zijn ook de noodige andere attracties aanwezig op het tentoonstellings terrein, dat indien de laatste hand er een maal aan gelegd zal ztJn. een feestelijken en fleurigen aanblik zal bieden. EEN BEZOEK VAN EEN UUR AAS MR. TRIP. Kort na het middaguur arriveerde de Duitsche minister van Economische Za ken en president van de Duitsche Rijks bank, Walther Funk gisteren per auto In de hoofdstad, voor het brengen van een bezoek aan den president der Nederland- sche Bank, mr. L. J. A. Trip. Dit bezoek duurde ongeveer een half uur. Vervolgens begaf hij zich naar het Amstel Hotel, waar hem door de directie der Nederlandsche Bank een déjeuner werd aangeboden. Hierbij waren o.a. aanwezig mr, M. P, L. Steenberghe. minister van Economische Zaken, de Duitsche gezant, graaf Julius von Zech Burkersroda, de burgemeester van Amsterdam, dr. W, de Vlugt, de directeur-generaal van Handel en Nijverheid, dr. H. M Hirschfeld, de voltallige directie der Nederlandsche Bank, de commissarissen dezer bank, dr. E. Hel dring en dr. H. E. van Eeghen, prof. mr. dr. G. W. J. Bruins, koninklijk commissa ris, de heer F. J. M. van Ogtrop, voorzit ter van de Vereeniging voor den Effecten handel, de heer Paul May, voorzitter van de Amsterdamsche Bankiersvereenlglng. en de heer Ph. Mees, voorzitter van de Rot te rdamsche Bankiersvereeniging. Gottfr. H. Crone, voorzitter van de Amsterdam sche Kamer van Koophandel en mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van de Rotterdamsche Kamer van Koophandel. In den namiddag heeft de Duitsche con sul-generaal, de heer F. Benzier, minister Funk en den Duitschen gezant een thee aangeboden. Dr. Funk ls gisteravond van het Cen traal Station met den Bazeler trein van 18.47 uur uit ons land vertrokken. De minister had des middags al afscheid ge nomen van de Nederlandsche regeerings- personen. Hem werd op het perron uitge leide gedaan door den Duitschen gezant graaf Julius von Zech Burkersroda, den Duitschen consul-generaal F. Benzier, den president van de Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip en den secretaris mr. J, Wes terman Holstijn. De minister maakte ook nu weer de reis in een speciaal rijtuig der Duitsche regeering. HOUTRUST I DEN HAAG 1 TOT EN MET 16 JULI 1939 Geopend 10 22 tl. 's Zondags 13—17 u. Toegangsprijs 1.0.30 (<Mii4>„rip- MM set) DOORLOOPEND SCHIETWEDSTRIJDEN PER SPOOR NAAR DEN HA AO HST OOEDKOOPE RETOURKAART E N Voricrljgbaar aan alla «tatlon». (De tentoonstelling is gesloten tusschen 17.30 en 19 uur). 2118 (Ingez. Med.) JAARVERGADERING TE MAASTRICHT. De A.N.W.B. heeft voor de 56ste jaarlijk- sche samenkomst Maastricht uitverkoren en op deze wijze zijn deelnemende leden in de gelegenheid gesteld nader met het schilderachtige Zuiden van Limburg ken nis te maken. In den avond, aan de jaarvergadering voorafgaande, werd het uit 150 dames cn heeren bestaande gezelschap in het gou vernementsgebouw ontvangen door den Commissaris der Koningin. Toen tegen 9 uur allen in de tuingalerij waren, sprak de commissaris, mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, hartelijke woorden van welkom. Spr. schetste wat de A.N.W.B. in den loop van meer dan een halve eeuw heeft ge daan om ons land beter te leeren kennen en waardeeren door zijn bevolking en daar bij ls Limburg zeker niet achteraan ge komen. Alle Nederlanders behooren te waardeeren wat Edo Bergsma dien spre ker hier in het bijzonder begroette en zijn medewerkers ln dien tijd hebben I stand gebracht. Het was spreker peraoor - lijk een genoegen reeds 40 jaren lid van den bond te zijn en hij zal dit zijn leven lang blijven. De A.N.W.B. verstrekte alleen reeds aan de Limburgsche grens bij Eysden in een half jaar aan 10.000 toeristen de noo dige Inlichtingen. De bond helpt het na tuurschoon beschermen, dat Limburg in zoo ruime mate bezit en het was spr. een ge noegen. dat deze bond. die 14 Jaren geleden hier bijeen kwam. ditmaal zijn schreden weer hierheen heeft gericht. De voorzitter van den bond. de heer H. P. J. Bloemers, dankte voor de gastvrije ontvangst. Nadat ververschlngen waren aangeboden, volgde een rondgang door het in de jaren 1929 tot 1935 naar het ontwerp van rijks bouwmeester ir. G. C. Bremer gestichte bij zonder fraaie gebouw met ambtswoning van den commissaris. Heden zijn in den loop van den dag do bezienswaardigheden van Maastricht en omstreken in oogenschomv genomen, ter wijl in den namiddag'de jaarvergadering zou worden gehouden. DR. COLIJN OP DE LEGER- TENTOONSTELLING. De minister-president, dr. H. Colijn, heeft gistermiddag een vrij langdurig bezoek ge bracht aan de tentoonstelling „Het Leger". De minister, die vergezeld was van zijn echtgenoote en dis Reyseger, secretaris van het Departement van Algemeene Za ken, werd om vier uur aan den ingang van de Houtrusthallen ontvangen door luite nant-kolonel W. J. M. Linden, secretaris van de Kon. Ned, Ver. „Ons Leger", die het gezelschap rondleidde. Vrijwel iedere stand had de belangstel ling van dr. Colijn. Bij enkele stukken ge schut en ander krijgsmaterieel liet hij zich uitvoerig voorlichten, terwijl zijn deskun digheid herhaaldelijk bleek. Met het hor loge in de hand controleerde de minister den tijd, noodig voor het gevechtsklaar opstellen van een stuk ant.-tankgeschut. Ook de intendance had de bijzondere belangstelling van den minister, evenals de militaire instructiefllm en de op het terrein opgestelde mitrailleurs en zoeklichten en het pneumatische pioniersmaterieel. Om kwart voor zes was het bezoek geëindigd. Vuurzee versperde redders den weg. BOERDERIJ BRAND IN STEVENS WEERT. Gistermiddag omstreeks vier uur is brand ontstaan ln de schuur van de boer derij van den landbouwer J. Beckers in het gehucht Bilt, onder de gemeente Ste- vensweert (L.) Toen het vuur uitbrak, was het gezin Juist klaar met den maaltijd. Het vierjarig zoontje was reeds van tafel en daar vermoed werd, dat hij zich in de brandende schuur bevond, snelde men daar heen om hem te redden. De topgang tot de schuur was echter reeds versperd door de vlammen, die ln den grooten hooi- voorraad snel om zich heen grepen, zoo dat men machteloos stond. Nadat het vuur was uitgewoed en zoo wel schuur als woonhuis geheel ln de asch waren gelegd, bleek het vermoeden, dat het kind zich in de schuur moest bevin den, Juist te zijn. In een hoek, waarheen de kleine blijkbaar gevlucht was. vondi men het verkoolde lijkje. Van den Inboedel kon een gedeelte in veiligheid worden gebracht. De brandweer die spoedig met een motorspuit aanwezig was, kon op deze afgelegen plek, waar geen water te vinden ls, weinig uitrichten. De oorazaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. De landbouwer was verzekerd. Na een kortstondige ziekte is gisteravond te Heemstede op 77-jarigen leeftijd over leden de heer B. Nierstrasz. De heer Boudewljn Nierstrasz werd op 10 September 1861 te 's Gravenhage gebo ren. Hij werd bij de marine opgeleid en bezocht van 1867—1879 het Koninklijk In stituut voor de marine. In 1879 werd hij adelborst eerste klasse, in 1881 luitenant ter-zee tweede klasse. In 1883 werd hij gepensionneerd en kwam hij als adjunct-inspecteur bij de H.IJ.S M. te Haarlem en Amsterdam. Van 1888 tot 1921 was hij directeur van de Hollandsche stoomboot maatschappij te Amsterdam. In 1913 werd hij I'd dei Tweede Kamer, waar- In hij tot 1918 zitting had. Daarna heeft hij van Juli tot October 1919 nog eens zitting In de Tweede Kamer gehad. Van 1905 tot 1921 was hij lid van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Amsterdam. De overledene was commissaris van ver schillende stoomvaartmaatschappijen en vice-president van de Nederlandsch- Indlsche handelsbank. VOLGENDE BIJEENKOMST TE LEIDEN. Omtrent de jaarvergadering van het Ne derlandsche Roode Kruis te Dordrecht wordt nog het volgende gemeld: Op zijn verzoek werd jhr. De Brauw om redenen van dienstplicht ontslag uit zijn functie gegeven. Tot penningmeester werd benoemd gep, luit.-kol. J. J. M. de Waal, thans legercommissarls Mr. dr. D. A. P. N. Kooien en dr. H. K. Offerhaus werden als hoofdbestuurders herkozen. Baron van Lijnden gaf een uiteenzetting van de redenen, die tot die wenschelijkheid van statutenwijziging hadden genoopt. In September j.l. bleek het apparaat van het Roode Kruis leemten te vertoonen, die uit den weg moeten worden geruimd. Er komt thans met medewerking van den minister van Defensie een mobilisatie-bureau, dat spoedig ln werking zal treden. De statuten wijzigingen zijn door het hoofdbestuur diep doordacht en spr. hoopte, dat zij zouden worden aangenomen. Mr. Kooien nam daarop de leiding van de debatten over dit onderwerp. In het bij zonder waren velen tegen de opheffing van het Instituut „buitengewone leden" en talrijke amendementen kwamen ter tafel. Ook het uitsluiten van 70-jarigen onder vond tegenstand. Nadat tientallen sprekers hun meening hadden gezegd, bleek dat ruim twee-derde der afgevaardigden ach ter het hoofdbestuur stonden, zoodat alle voorstellen ten slotte werden aanvaard. Als plaats voor de volgende vergadering werd Lelden aangewezen. FELLE FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM. Twee perceelen verwoest. Een korte doch felle uitslaande brandi heeft gistermiddag gewoed ln een tweetal perceelen aan de Noordvest te Schiedam, waarin gevestigd zijn een concertorgel- fabriek en een zaagselfabnek. Belde pan den zijn geheel uitgebrand. Een hond kwam in de vlammen om. De brand werd ontdekt door personeel van de tegenover de brandende perceelen gelegen machinefabriek. Dit vernam het hevig gejank van den hond, welke in de zaagselfabrlek opgesloten was. Onmiddellijk werd een deur ingetrapt, ten einde het dier te kunnen redden. Deze poging haalde echter niets uit, daar het dier zich achter den vuurhaard bevond en aldus jammerlijk in de vlammen omkwam. De Schledamsche brandweer greep het vuur met 3 motorspuiten aan Met behulp van een detachement militairen, welke in Kethel zijn gestatlonneerd, werd het vuur met negen stralen bestreden. Reeds na een half uur was de brand gebluscht. Van de perceelen was niets meer over dan een geraamte. Het rechts van deze perceelen gelegen woninkje van een spoor wegarbeider was niet door het vuur aan getast, doch diens meubilair heeft zeer van het bluschwater te lijden gehad. De belendende stoommolen „De Draak", waarin een huidenhandel gevestigd is, Uep eveneens veel waterschade op. De verbrande perceelen zijn het eigen dom van den heer Eibers te Overschie, die tegen brandschade is verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Tel. Pak hardnekkige rheumatiek aan van twee kanten tegelijk I Met Vange Salts, het nieuwe middel met dubbel» werking. Als ge alles geprobeerd hebt en niets U verlichting bracht, ls Uw rheumatiek van de hard nekkige soort. Dergelijke koppige pijnen moet g» met extra krachtige middelen bestrijden... met Vange Salts Vange valt Uw rheumatiek van twee zijdeiv tegelijk aan: dc alkali maakt pijnverwckkendo zuren in Uw lichaam onschadelijk; de minerale sou ten beletten de ophooping van nieuw overtoil»? zuur. Da&rom kan Vange Salta ook ln Uw geval red ding brengen. Probeer het eens. Bij een regelmatig gebruik van Vange zult ge spoedig van Uw pijnen verlost zijn. Verkrijgbaar bij apothekers en drogis ten. Prijs 85 ets., genoeg voor 'n flinke kuur. Vangt Uw pijn 3OT1 (Ingtz. MedJ WEDUWE VOOR F. 2700 OPGELICHT. De politie te Goes heeft den 39-jarigen verzekeringsagent F. J. C. gearresteerd, die een weduwe aldaar over een periode van twee jaar in totaal voor een bedrag van 2700 gulden heeft opgelicht en haar op die wijze van haar geheele kapitaaltje heeft beroofd. C deed het voorkomen alsof hij een er fenis te goed had. waarover eerst geproce deerd moest worden. Voor dit doel wist hij telkens geld van de vrouw los te krijgen. De man is voor den officier van Justitie te Middelburg geleid. GASVERSTIKKING TE TILBURG. Gistermiddag is de 64-jarige mei H. in haar woning aan de Adriaan van Hilvaren- beekstraat te Tilburg door gasverstikking om het leven gekomen. De gasslang bleek van de muurkraan in de keuken te zijn losgeschoten. De echt genoot van het slachtoffer vond zijn vrbuw levenloos toen hij van zijn werk thuis kwam. BUITENLANDSCH GEMENGD. HET A S. BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN DRENTHE. Bij het aanstaande bezoek aan Drenthe zal Prins Bernhard op 13 Juli des na middags om ongeveer half drie te De Wijk aankomen en aldaar een demonstra tie van fokvee bezoeken, welke op het land van ..Huize Voorwijk" zal worden ge houden. Daarna zal een bezoek worden gebracht aan de tuinbouwschool van de maatschappij van weldadigheid te Frede- riksoord. Van daar zal naar Assen worden gereden, waar de Prins te ongeveer om half zeven hoopt aan te komen. Op 14 Juli zal hij om ongeveer half tien van de ambtswoning van den commissaris ARGENTINIË KOOPT EEN DUIKERKLOK. De Kamer van Argentinië heeft een cre- diet van 2.200.000 piaster ter beschikking gesteld voor het aanschaffen van een dui kerklok voor het redden van opvarenden van duikbooten. De klok zal in de Vereen. Staten worden gekocht. ZWAAR WEDER IN POLESIE. In twee districten der Poolsche provin cie Polesie heeft een zeer zwaar onweder gewoed, dat voor een half millioen zloty schade heeft aangericht. Drie personen werden door den bliksem getroffen en ge dood. I an tler Koningin vertrekken. Dien dag zal i eer bezoek worden gebracht aan de ont ginning Het Wltteveen in de gemeente j Westerbork en het veenbedrijf van de maatschappij Klazienaveen. In het hotel Wleringa te Klazienaveen zal de lunch i worden gebruikt. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11