Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 7 M\ 1939 NOVA Officieele Crisispublicafie DE ZOON VAN TARZAN Sterren boven Arizona 'AALSMEER. ZANG- EN MUZIEKCONCOURS. Het programma der feestelijkheden. In het vereenigingsleven nemen de mu- rlek- en zangjvereeniglngen ln onze ge meente een belangrijke plaats in. Welgeteld worden er niet minder dan vijftien muziekcorpsen, zangvereenigingen en kinderkoren in deze gemeente gevon den. Een aantal dat er wezen mag en dat wel getuigt van de liefde voor de schoone kunsten. De parel aan de krdon van het instru mentale en vocale kunstleven wordt wel gevormd door Aalsmeers Fanfarecorps en Aalsmeers Koor, die dezer dagen reeds hun 55-, resip. 40-Jarig bestaan zullen geden ken Natuurlijk doet men dit in de pas sende omlijsting van een concours. Een groot nationaal zang- en muziek concours. te houden op Zaterdag 15 en Zondag 16 Juli en Zaterdag 22 en Zondag 23 Juli noodt de zang- en muziekliefheb bers naar het gemeentelijk sportterrein te komen, waar een keur van gemengde mannen-, dames- en kinderkoren, alsmede harmonie- en fanfaregezelschappen om strijd een staaltje van haar kennen en kunnen zullen geven. Bezien wij de entourage van dit con- oours, dan zal het zeker slagen. In het eere-comité heeft de élite van deze gemeente zitting genomen, terwijl het aantal te behalen prijzen, bereidwillig geschonken door belangstellenden, ver over de honderd bedraagt. Van HM de Koningin. H.KH. Prinses Juliana. ZEx. den Minister van Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen, het Ge meentebestuur, den Burgemeester en de KLM mocht men eereprijzen ontvangen in den vorm van zilveren en verguld zil veren medailles, waarnevens tal van an dere schenkingen als lauwerkransen, lau wertakken en medailles. Uit heel den lande nemen muziekgezel schappen, zangvereenlgingen en kinder koren aan het concours deel. Het jubileumfeest wordt Ingeluid met een vooravond-concert der jubileerende vereenlgingen op Vrijdagavond 14 Juli, waarna Zaterdagmiddag d.a.v. des middags te 12.30 uur een officieele ontvangst ten Gemeentehuize van Juryleden, directeuren en voorzitters der deelnemende vereenl gingen op het programma staat. Het tweede, muzikale gedeelte wordt op Zaterdag 22 en Zondag 23 Juli gehouden, eveneens voorafgegaan door een officieele ontvangst. De jury bestaat uit: voor het zangcon cours, Nico Hoogewerf, M. C. v. d. Roo- vaart en W. Zonderland voor de muziek. Dr. C Louis Walther Boer. J. R. v. d. Glas en Max Guillaume. Het is te hopen, dat dit concours door een ander tijdperk gevolgd moge worden dan het vorige concours, dat beide vereenl gingen 25 jaren geleden georganiseerd hebben. Toen luidden de klokken na af loop der concoursdagen den oorlog in HILLEGOM. De Hillegomsche Beurs. De Beurs was door 128 personen bezocht. Nu het seizoen een aanvang heeft genomen komen de groepen handelaren nader tot elkaar. Echter blijft de handel nog beperkt, en bepaalt het zich meer tot poolshoogte nemen, terwijl nu in dit stadium van het seizoen de handel toch eigenlijk reeds drukker moest zijn. Aan de Prol. Chr. Nijverheidsschool te Haarlem is geslaagd voor het diploma Kinderverzorging onze plaatsgenoote mej. J. H. Kruyff. KATWIJK. Burgerlijke stand Geboren: Jacoba. D, van G. van der Does en N. van der Plas Piet-er G^sbertus, Z. van G. van der Does en N. van der Plas Jan. Z. van N. Plug en M. Spaanderman Dieu- wertje, D. van A. van der Plas en A. Ouwehand Cornells, Z. van G. van der Plas en G. van Duijn Frederik, Z. van P. van Leeuwen en J. T. Buijs Dirkje Wilhelmina, D. van N. Schaap en K. van Dijk Overleden: Aagtje Haasnoot 50 J.. gehuwd met C. Bezemer Jan van der Plas 25 j. Ja cobus van Rhijn 79 j„ weduwnaar van P, Bloot Pieter Gijsbertus van der Does 1 dag. Z. van G. v, d. Does en N. v. d. Plas Johanna Vooljs, 76 j., gehuwd met P. Ravensbergen. Gehuwd: M. J. Hermans en A. Vooljs P. van Duijn en P. Ouwehand J. A. Segaar en M. van der Boog D. van der Plas en W. van Duijn C. de Best en N. van der Voort P. Brussee en K. Vooljs C. Vooljs en C. van Rijn W. J. Fukken en J. Hoek. KATWIJK AAN ZEE - TEL. 400. VRIJD. 7, ZATERD. 8 en MAAND. 10 JULI CLYDE BEATTY in SENSATIE GEVAAR AVONTUUR ROMANTIEK BENTHUIZEN. Chr. Meisjesvereeniging op slap. De Chr. meisjesver. „Eén ding is noo- dig" maakte per touringcar onder leiding van de presidente, mevr. ld erna, een reis naar Amsterdam, waar een boottocht door de havens werd gemaakt. Nadat men bij Heek gegeten had, werden de verschillende bezienswaardigheden bezichtigd, waarna de reis werd voortgezet naar Valkeveen. Na de thee genoot men van diverse attracties. Hierna werd de terugreis aanvaard naar Ouderijn, waar men een bezoek bracht aan de kersenbomgerd, waar volop van de heer lijke vruchten genoten werd. Hoogst vol daan over hetgeen men gezien en genoten ihad, keerden de dames des avonds om 11 uur in onze gemeente terug. GevondenEen rijwielbelastingmerk en een kindermuts. Inlichtingen bij de politie. HAARLEMMERMEER. Uitslag publieke verkooping. Donderdagmiddag had in de Beurs te Hoofddorp ten overstaan van de notaris sen C. F. J. Heinsius aldaar en S. Sierks te Amsterdam, voor mevr. de wede. A. J. Branderhorst de publieke verkooping plaats van twee woningen onder een dak, met schuren voor veestalling en graanberging en kapberg, alsmede diverse pereeelen bouwland, een en ander staande en gelegen aan den Sloterweg nabij den Vijfhuizenveg, groot 6 HA. 86 A. 10 C.A. Kooper werd de familie van der Vlugt aaai den Sloterweg alhier, voor de som van 1.15465. Ernstige botsing. Woensdagavond omstreeks 10 uur reden de heer K., landbouwer alhier en zijn echt- genoote. beiden per rijwiel in Haarlemmer meer op den Hoofdweg nabij den Spaarn- wouderweg. Doordat er een bui kwam op zetten en het hard begon te waaien, kon de reeds bejaarde heer K. het stuur niet goed meer meester blijven en week hij eenigs- zins naar links uit, juist op het oogenbllk, dat een uit Badhoevedorp komende motor rijder links voorbij wilde rijden. Een bot sing was onvermijdelijk. K. werd door het motorrijwiel gegrepen en in den wegkant geslingerd. Hij bekwam een hersenschud ding en hoofdwonde en werd, na door Dr. B. voorloopig verbonden te zijn, naar zijr. woning vervoerd. De motorrijder, kwam er met een paar lichte kwetsuren af Het. mo torrijwiel en de flets van K. werden deer lijk gehavend. Op Maandag 10 Juli a.s. zal een ge zelschap heeren, deel uitmakende van ver schillende polderbesturen en waterschaps- vcreenigingen in Zeeland, een bezoek bren gen aan Haarlemmermeer, teneinde vanaf het Polderhuis te Hoofddorp het uitge breide wegennet in dezen polder ln oogen- schouw te nemen, terwijl met deze excur sie tevens gepaard zal gaan een bezichti ging van de watermachines. Als 2de: DE NIEUWSTE COWBOY 3030 met JACK RANDALL en KATHE ELIOT. I Verwacht: „DE OCHTENDPATROUILLE" I KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOUWOVERZICHT. Geen reden tot optimisme. Nog zijn het de vroege aardappelen, die het hoofdproduct van den aanvoer vormen en die in het algemeen genomen veel te leurstelling bezorgen aan de tuinders. Het is er sinds ons vorig overzicht niet beter op geworden. Integendeel. Sommige dagen draaien er flinke kwantums door. die dan moeten worden meegenomen om in te kul len. Men mompelt (want niemand mag het hooren) dat de vrees voor het inkuilen den voorverkoop, natuurlijk beneden den mini mumprijs. in de hand werkt. Dat is een ongezonde toestand en begrijpelijk is het dat men trpcht de „daders" op te sporen. Dit is niet gemakkelijk, want noch de tuin der, noch de koopman mag buiten de regels gaan. Doch dat in de steden de aardappe len voor den mlnimumpijs, soms zelfs er beneden, verkocht worden, geeft te denken! Bonken noteerden geregeld van f. 4 tot f.4 40 per 100 K.G groote van f.4 tot f.5.60 en drielingen van f. 320 tot f. 3.80 per 100 K.G. Die hoogste noteeringen worden voor bepaalde partijen betaald waarvan de extra kwaliteit vaststaat en waarvoor ook de koopman steeds vaste afnemers heeft. Sla komt in meerdere kwaliteiten. Trouwens Je prijs wijst het wel oit. Er is sla van f. 0.50 en sla van f. 1.50 per 100. Doch die van f. 1.50 per 100 is prima, prima, zooals een heel enkele tuinder die kan aanvoeren. Voor sla wordt spoedig een betere prijs ver wacht. Groote massa's zijn den laatsten tijd naar de koeien gegaan De groote aanvoer zal spoedig gedaan zijn Met het mooie weer was alles tegelijk rijp Mogelijk dat er binnenkort meer vraag dan aanbod is. Met bospeen liep het finaal mis. Een enkele dag kon dit artikel de f. 4.50 nog wel eens halen doch veelal was de noteering van f. 2.50 tot f. 4 per 100 bos. En het gewas geeft vanwege de droogte nog onvoldoenden oogst. Doperwten brachten een redelijken prijs op van f. 10 tot f. 14.50 per 100 K.G. Met de eerste bloemkool ging het nog slecht. Een prijs van f. 4 tot f5.90 voor de eerste soort kan alleen verlies voor den tuinder geven Ook voor dit artikel is het weer allesbehalve gunstig. Men kan alleen nog dankbaar zijn dat bij de droogte toch veel koel weer is. Met de hitte kwam er niet veel goeds van terecht Ook uit dit overzicht blijkt voldoende dat de tuinders niet ln optimistische stemming zullen zijn. Aanrijding. Op het gevaarlijke kruispunt v. Egmond- straatVoorstraat had een aanrijding plaats. D. H., wonende te Katwijk aan Zee kwam met paard en wagen de v. Egmond- straat uitrijden en kwam, omdat hij geen voorang verleende in botsing met een per sonenauto. bestuurd door onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer K. NooU- De per sonenauto werd beschadigd. De voerman weigerde zijn naam op te ■geven en reed zop spoedig mogelijk door. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. VLAS OOGST 1939. Met het oog op een eventueele steunrege ling voor vlas van den oogst 1939, waarvoor tijdig taxatie van de opbrengst Is aange vraagd, wordt aan telers, die hun vlas ver- koopen, in hun eigen belang, in overweging gegeven onmiddellijk na den verkoop een verkoopbriefje aan de Landbouw-Crlsis-Or- ganisatie, Vaarbij zij zijn georganiseerd, in te zenden. Indien zij hun vlas reeds moch ten hebben verkocht, verdient het aanbeve ling, dat zij alsnog zoo spoedig mogelijk een verkoopbriefje inzenden. De verkoopbriefjes zijn op aanvrage bij de Landbouw-Crisis- Organisatie verkrijgbaar. Verder wordt er de aandacht op gevestigd, dat, voordat tot aflevering van vlas wordt overgegaan, een afleveringsformulier bij ac Landbouw-Crisis-Organisatie moet worden aangevraagd, hetwelk na door den teler te zijn geteekend. onmiddellijk na de afleve ring weer aan deze organisatie moet worden toegezonden. Telers, die vlas van eigen teelt in bewer king nemen, wordt, teneinde voor eventueele steun in aanmerking te kunnen komen, aangeraden, hiervan zoo spoedig mogelijk kennis te geven aan de Landbouw-Crtsis- Organisatle. waaronder zij ressorteeren 3024 aantal, de betere verdeeling der werkzaam heden en de activiteit in een groote ge meente veel te bereiken is. Er werden 5 nieuwe leden gewonnen. Er werd een woord van dank gebracht aan allen, die voor het schoone doel dit alles wisten te bereiken Er worden thans vijf lijders aan vallende Ziekte uit de gemeente Katwijk in onze stichtingen verpleegd, die samen meer dan f. 1100 per jaar aan vergoeding in verpleeg- geld uit de kas van .De macht van het kleine" ontvangen. LEIDSCHENDAM. Bij het te Amsterdam gehouden aca demisch examen is onze plaatsgenoot de heer J. C. Sikkel bevorderd tot arts. Het 6-j. zoontje van K. wonende aan de Meerlaan geraakte in de Stompwijksche- vaart. De veldwachter Pauwels, die het kind ontdekte sprong te water en wist den jongen op het droge te brengen, waarna hij hem naar de ouderlijke woning heeft gebracht. NOORDWIJKERHOUT. Geen enkele werklooze meer! Wat in geen jaren gebeurde, is thans werkelijkheid. Geen enkele werklooze is er momenteel in deze gemeente. Velen zijn ln de Werkverschaffing opgenomen, ter wijl de rest bollen pelt met toeslag van de gemeente. DE BOLLENBEURS. De bollenbeurs in Hotel Gouwenberg werd bezocht door 40 exporteurs en 120 be zoekers. De ware kooplust ontbrak echter nog, waardoor geen bijzonder groote za ken gedaan werden. NOORDWIJK BINNEN. De Bloembollenbeurs. Gistermorgen te elf uur is in café „De Beurs" alhier weder de eerste bloembollen- beursdag gehouden. De beurs werd bezocht door 163 personen, doch de handel was nog traag. Er werden toch al verschillende koopen gesloten. De prijzen daarvan be droegen f 0.10 per 100 boven den vastge- stelden minimumprijs. Het verhandelde be trof hoofdzakelijk vroege en late tulpen. NOORDWIJK. De begrooting goedgekeurd. Naar wij vernemen, hebben Gedeputeerde Staten thans de gemeentebegrooting voor den dienst 1939. alsook de bedrijf sbegroo- tlngen voor dit jaar, goedgekeurd. De ge meente is dus dit jaar heel wat fortuin lijker dan verleden jaar! B en W. hebben tot kampwachter be noemd den heer A. A Obdam te Lisse. De burgemeester heeft tot tijdelijk agent van politie benoemd den heer C. J. M. van Gils, alhier. B en W. hebben aan de vereentging „De Zusters van Liefde" te Venray. vergun ning verleend voor den bouw van een ont spanningsgebouw aan het gesticht „Sancta Maria" in het Langeveld, alhier. Met den bouw is belast de aannemer Jos. Bekkers te Haarlem. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Theresia. d. van E. A. Vork en C. J. M. Groen in 't Wout. Ger- ritje, d. van A. Bergshoeff en G. Turkenburg; Jan z. van L. van Wijk en N. Laros. Ondertrouwd: Adriaan Kramer, 26 jaar fwon. te Arnhem i en Hendrlka Marie Kannglesser, 23 jaar. Gehuwd: Teunis de Jong 27 jaar en Elisa beth de Kater. 26 jaar: Aart van Triest. 25 J. en Hendrlka Adriana de Vos, 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Francina de Graaf, Zuideinde 15; P. D. Heemskerk. Brederodestraat 17; Emmetje Angenent, Brederodestraat 17; A. v Egmond. Steekterweg 78: Neeltje van Muiswinkel. Lin de nh straat 29. Vertrokken: n Lelden. A. v. Toren: n. Hazers- woude-Dorp, W. J. v. Vliet; n. Alkmaar. Boom kampstraat 13 E, Smorenburg; n. Delft, Oude Delft. 21, L. H. Jacobsen. Proefvaart ..Helvetia". Op den Nieuwe Waterweg vond de in alle opzichten uitstekend geslaagde proefvaart plaats van het nieuwe motorkustschip ..Hel vetia", gebouwd door D. en Joh. Boot N.V. Scheepswerf „De Vooruitgang" alhier, voor rekening van kapt. Ed. J. Berner te Rotter dam. De afmetingen van het schip zijn: lengte 39 meter, breedte 7,10 M„ holte 2.85 M. Het schip voldeed ruimschoots aan alle eischen en werd tot volle tevredenheid door den kapitein overgenomen. Geslaagd Uitstapje. Door de meisjesvereeniging „Ora et La- bora" werd onder leiding van de presi dente Mej. Tr. Klok, per touringcar een uitstapje naar Arnhem, Velp en omgeving gemaakt. Voorts werd per boot een bezoek gebracht aan de Westerbebouwing en op de terugreis nog een bezoek aan een speel tuin. Kortom, het geheel was een genot volle dag waaop de meisjes met genoegen terugzien De candldaten, die onlangs tot lid van den raad onzer gemeente werden ge kozen, hebben allen hun benoeming aan genomen. De speldjesdag en de collecte voor het t.b.c.-fonds „Santos" hebben ruim f. 170 opgeleverd, Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens machinesohrijven slaagden voor typist Mej. H. S. Geertsma alhier, de heer P. J. den Hollander te Nieuwkoop en voor het snelheidsdiploma 150 regels de heer C. A. Kruijt. te Bodegraven. Aan de Kweekschool te Moerdijk slaagde voor het onderwijzersexamen onze plaatsgenoote mej. J. v. Engelen.» Mej. J. van Engelen alhier slaagde te Moerdijk voor het examen akte L.O. Gevonden: 2 portemonnaies, 1 roeen- krans, 1 overall. 2 rijwielhandschoenen, 1 actetasch. Inlichtingen aan de politiepost, Maandagavond. In de Ned. Herv. Kerk werd een col lecte gehouden voor de kerkrestauratie, die f. 135.45 opbracht. BOSKOOP. Boskoop's Oranje-Comité. In de vergadering van het Boskoop's Oranje-Comité is in beginsel besloten tot viering van de te verwachten geboorte van een Koninklijke Prins of Prinses en tot viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. Omtrent deze eerste viering zullen spoe dig nadere mededeelingen volgen. In de week van 10 tot 15 Juli zal langs de huizen der ingezetenen een collecte wor den gehouden. De vlagjesverkoop te bate van de vereenlglng ..Pro Rege" heeft opgebracht f. 36.00. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand» Geboren: Elizabeth Maria Theresia, d. van J. Borst en A. M. Boere; Marinus Constant, z. van G. de Jonge en C. M. v. d. Velde: Quirina Petronella, d. van C. J. Vertegaal en A. M. den Biggelaar; Cornelia Johanna Maria. d. van A. M. Menken en H. M. Heemskerk. Overleden: Aartje Both, 60 jaar, geh. met L. de Vogel. Ondertrouwd: J. P. Cok. 29 jaar en T. Vier- stra. 29 jaar; H. A. v. Amsterdam, 25 jaar en C, A. van Heyningen. 22 jaar; H, A. Burggraaf. 29 jaar en P. Verkade. 24 Jaar; C. Bremmer, 28 jaar en P. C. Sonneveld, 26 jaar; J. van Ex „>r, 30 jaar en A. M. Singels, 21 jaar; J. Slappendel, 28 jaar en G. M. Laros, 27 jaar. Gehuwd: J. A. Overbeek. 24 jaar en D. Vos, 25 jaar, Bij de administratie voor de arbeids bemiddeling. staan heden als werkloos 69 personen ingeschreven, waarvan 18 steun trekkende. terwijl het aantal arbeiders ge plaatst in de werkverschaffing 31 bedraagt. In het raadsverslag Ls een zetfout ge slopen. Bij de zinsnede „het derde bezwaar" wordt medegedeeld dat de kosten voor het maken van een badkamer in het schoolhuis f. 25 bedragen. Dit moet zijn f. 125. KATWIJK AAN ZEE. „De macht van het kleine". Ten huize van mevr. v. d. Laan. presi dente van de afdeeüng Katwijk aan Zee van de halve stuiver-vereenlglng van de Chr. vereen voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte ..De macht van het kle'ne", werd de driemaandelfjksche sa menkomst met de collectanten gehouden. Men was verrast over het mooie bedrag aan contributies van het laatste kwartaal ontvangen, nl. f. 140. Een prachtig gewijs, hoe door den groei van het collectanten- RIJNSBURG. De Gcr. meisjesvereeniging .Dient el kander door de liefde" maakte per touring car een uitstapje naar De Levers Zeepfa brieken te Vlaardingen, om daarna nog een bezoek te brengen aan Breda en omstreken. Begunstigd door prachtig weer. was het een zeeT genoeglijke dag. Op het terrein van de groentenveiling had onder leiding van den brandweercom mandant, den heer G Vos, de beproeving van de brandbluschmiddelen plaats. Motor- sp<uit en materiaal bleken zich ln uitste kenden staat te bevinden. Nu het bollen rooien in vollen gang is, blijkt dat het gewas over het algemeen door de vorst niet veel geleden heeft. Het 'beschot is matig. Het aantal ingeschreven werkloozen bedraagt thans slechts 5. Op het vliegveld te Valkenburg zijn 71 arbeiders uit deze gemeente te werk gesteld. SASSENHEIM. Het aantal werkloozen bedraagt thans 166. waarvan er 79 bij de werkverschaffing geplaatst zijn. Vorige jaar bedroeg het aan tal 117. In de plaats van mevr. Van Reisen— Vreeburg is tot presidente van de afd. Sassenheim v. d. Ned. R.K. Vrouwenbond benoemd mevr. Wilking—Van Rossum. BODEGRAVEN. Schoolreisjes. Zoowel de Chr .Scholen met haar jongste leerlingen als de Openbare School met haar oudste maakte een zomerreis je per boot. De kleintjes van de openbare school hadden den vorigen middag al een boot tocht gemaakt naar de Brasemermeer, de grooteren van de Chr. Scholen hadden hun reis eveneens achter den rug. maar de ove rigen werden evenmin vergeten. De open bare school maakte een boottocht naar Rotterdam, waar de Diergaarde werd be zocht en een wandeling gemaakt werd naar de vloot van Piet Hein. Die van de Chr. Scholen voeren langs Leiden, via de Kagermeer, naar de uitspanning „de Pro peller" en vervolgens over de Brasemer meer weer naar huis, waarbij onderweg in Zwammerdam het muziekcorps „Soli" op de boot stapte. Vlak achter elkaar stoom den beide booten toen huistoe, om ook vlak na elkaar en temidden van een dichte menschenmenigte te worden geschut door brug en sluis. Het was een feestelijke in tocht, waarbij het gejuich op de booten en aan de oevers samensmolt. Tot slot mar cheerden de kleintjes van de Chr. Scholen nog met de muziek voorop naar hun scholen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Arie, z: van A. A. Jonge- breur en E. v. d. Waal; Cornells Matthjjs Hen- dricus, z. van R. H M. Broekhuizen en M. J. Verwoerd: Anna. d. van F. Koning en M van Oudenallen; Petrus Paul, z. van A. M. T. J. Vlaming en S. J. M. Etman; Gerrit, z. van P. Heij en P. Vink; Gerardus Wouter, z. van A. v. Gulik en G. Helsloot. Overleden: C. Blanken, 86 jaar (overl. te Woerden). Loop der Bevolking. Gevestigd: A. G. J. Oskam. Webpoort 30; A. A. v. d. Lubbe. Pr. Hendrikstraat 6. Vertrokken: T. Talman en echtg.. n. Gelder- malsen. Achterstraat B 285: Y. J. Wfjkstra, n. id. id.; C. de Vlieg, n. Gouda, Keizerstraat 1; T. de Jong, n.'Voorburg. Noord-Burgerlaan 14; M. W. v. Velsen, n. Hazerswoude, A 102; C. M. Verhoef en gez.. n. Rijswijk, Tulpstraat 68. De nieuwe verkeersweg) Met bijzonderen spoed wordt gewerkt om den nieuwen verkeersweg naar Utrecht ge reed te hebben. Dagelijks worden alhier schepen vol cement, zand of steenen gelost. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Cornelia, d. van Simon 1 Jacobus Bennings en Catharina van Leeuwen. Het burgerwoonhuis, groot 2 A. en 45 c.A., ln eigendom van mevr. de wed. P. van Egmond alhier is bij inzet en uitslag pu bliek verkocht voor f. 2800. Koopers werden de heeren W. van DokJcum van Hazers woude en Visser van Alphen a. d. Rijn. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: M. Speksnijder. 86 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Roelofsma. v. Den Haag; L. C. Bakker, v. Den Helder; A. L. Vossepoel. v. Am sterdam. De alhier gehouden Speldjesdag ten bate van het „Hooge Land" bracht f. 23.17 op. RIJNZATERWOUDE. De busjes voor het pastoriebouwfonds der N.H. Gemeente bevatten in de laat ste drie maanden de som van f. 19.79. WASSENAAR. Het Chr. Nat. Zendingsleesi. Waar in ons verslag betreffende het op, Raaphorst gehouden Chr. Nat. Zendings feest als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin o.a. genoemd wordt de heer van Oyen. gelieve men te lezen baron Schim- melpenninck van der Oye, jagermeester van H. M. de Koningin voor Zuid-Holland. ZEVENHOVEN. Geslaagde auto-tocht Ouden van Dagen. De Ouden van Dagen hebben een auto tocht gemaakt naar Laren (N.H.i en Val keveen; zij gingen per autobus van den heer P. Lankhout van Ter Aar en een 3-tal personen-auto's. De tocht ving 's morgens te 9 uur aan' de burgemeester en diens echtgenoote. maakten hem eveneens mede De oudjes hebben volop genoten. Te bijna midder nacht arriveerde de stoet in ons dorp terug TER AAR. Burgerlijke Stand» Geboren: Maria Suitberta, d. van Gerardua Versluis en W. E. A. M. Voorn Niesje Hen- drika, D. van J. Mulder en J. W. Kroon. Ondertrouwd: Petrus Johannes van Rijn 29 J, en Helena Maria van der Hoorn 26 j. Loop der bevolking. Gevestigd: L. J. Heemskerk van Nieuwveen M. van Koert van Nieuwkoop. Vertrokken: M. B. B. de Man en gezin naar Gouda M. Koopmanschap naar Amsterdam S. van Baar naar Edam G. S. Bersma naar Leimuiden. Door een stuk ijzer getroffen. Toen bij de scheepswerf van den heer B. aan het Papenveer een schuit te water was geloopen, vond men even later een jongen van 12 jaar met een vrij ernstige hoofd wonde bloedend op den grond liggen. Hij bleek een klap gekregen te hebben van een stuk ijzer. Dr. Q. was spoedig ter plaatse en verleende medische hulp. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Jacobus Hendrik Platteel, 41 jaar en WilhelmUntje Koetsier, 29 jaar. Overleden: Klaasje Kroon, wed. van P. de Kwaasteniet. 89 jaar. Wegens overtreding van de Drankwet is door de politie tegen K. de B. proces verbaal opgemaakt. Een hoeveelheid bier werd in beslag genomen. ZOETERMEER. Tot plaatsvervangend hoofd van den Luchtbeschermingsdienst is benoemd de heer H. B. Groenheyde alhier. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand» Ondertrouwd: Leonardus van den Keuvel 23 j. van Alphen a. d. Rijn en Adriana Wilhelmina van Leeuwen 23 j. Getrouwd: Hendrik Pieter de Jong 23 J. van Zegveld en Ida van Greuningen 22 j. Izaak van Wijk 28 j. van Bodegraven en Catharina Beens 23 j De alhier langs de huizen gehouden collecte ten bate van de Nat onale Vereeni- ging „Pro Rege", heeft f. 12.06'/i opgebracht. S—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7