LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 7 Juli 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Valkenburg's gemeenteraad herdenkt zijn oud-burgemeester FINANCIEN Jaarvergadering Philips gloeilampenfabrieken WEERBERICHT. Rede van burgemeester A. C. de Wilde RECHTZAKEN AGENDA Gistermiddag is te E'ndhoven de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der NV. Philips Gloeilampenfabrieken gehouden, onder voorzitterschap van mr. J. W. Beven. Het jaarverslag werd zonder opmerkingen goedgekeurd. De voorzitter, complimenteerde de directie met het behaalde resultaat dat spe ciaal te danken is aan de conservatieve politiek der vennootschap. Ook de balans en de winst en verliesrekening, alsmede de dividenduitkee- ring werd zonder discussie goedgekeurd. Hierna werd met algemeene stemmen beslo ten dr. A. F. Philips op de meest eervolle wijze het gevraagde ontslag te verleenen als. pre sident der vennootschap, met gelijktijdige be noeming tot commissaris. De voorzitter zeide dit belangrijke punt der agenda niet zonder meer te kunnen voorbij gaan. Hij verheugde zich er over. dat de heer Philips als gedelegeerd commissaris nog aan het bedrijf verbonden blijft. De heer Philips behoort tot die zeldzame menschen die niet te vervangen zijn. Spr. wees op de prettige samenwerking met den heer Philips en op het feit. dat het bedrijf zulk een grooten omvang heeft gekregen, hetgeen voornamelijk aan dr. Philips te danken is. Hij zal zoo lang hij. in welken vorm ook. zich met het bedrijf be moeit. de kern er van zyn. Spr. heeft bewonde ring voor de wijze waarop dr. Philips de op volging heeft geregeld en hü ziet daarom de toekomst met vertrouwen tegemoet. Tot president der vennootschap werd daar na benoemd ir. P. F. S. Otten. Tot directeur der vennootschap mr. H. F. van Walsem. De heeren O. M. F. Loupart en ir. F. J. Phi lips werden tot directeur der vennootschap be noemd. In plaats van den heer G. van Mesdag, die zilh niet rseer beschikbaar stelt, werd mr. L. A. Nijpels te Warmond met algemeene stem men tot commisaris verkozen. In plaats van dr. ir. G. L. F. Philips en mr. Aug. Philips werden resp. mr. D. Crena de Iongh te Amster dam en mr. H. L. Woltersum te Wassenaar tot commissarissen gekozen. Nadat een voorstel tot wijziging van de acte van oprichting was goedgekeurd, bracht dr. A. F. Philips dank aan mr. Beijen voor de sym pathieke woorden tot hem gericht en tevens om de verzekering te geven dat het bedrijf hem nog steeds ter harte zal blijven gaan. Hij zeide. dat hij zijn geheele leven aan den groei en den bloei van het bedrijf had gewijd. Vervolgens sprak Ir. P. F. S. Otten om dank te brengen voor het- in hem gestelde vertrouwen en zijn geruststelling te uilen, dat de heer Philips nog als gedelegeerd commissaris aan het bedrijf verbonden blijft, zoodat men zich van zijn hulp verzekerd weet. Nadat de ver gadering gesloten was. werd onder leiding van dr. A. F. Philips de iaarlyksche algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Gemeen schappelijk Bezit van Aandeelen Philips Gloei lampen-Fabrieken gehouden. De jaarstukken, alsmede de balans en de winst en verliesrekening werden onbesproken goedgekeurd. In de plaats van den heer G. van Mesdag werd mr. J. W. Beljen te Bazel tot lid van den Raad van Beheer gekozen, terwijl ir. F. J. Philips als zoodanig werd herbenoemd. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt, werd de vergadering gesloten. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Uit een randstoring van de oceaandepressie vormde zich een diepe secundaire, die van de Iersche Zee naar Schotland trok en zich daar uitdiepte tot een secundair minimum. Deze randstoring gaf op de Britsche eilanden veel regen. Het betrokken weer breidde zich in den nacht over de Noordzee uit. In het Westen van ons land viel eenige regen. Het gebied van hoogen luchtdruk over centraal Europa hield stand. De hoogste luchtdrukwaarden worden gevonden in Oost-Frankrijk en Zuidwest Duitschland. De afkoeling drong verder naar het Oosten door. Ook in midden Scandinavië werd het veel koeler. In de Poolzee kwam een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling. Een vore van lagen luchtdruk vormde zich over midden Scandinavië. In de Alpen is het weer helder en zonnig. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: lichte regen, matige Z. wind. temp. 15 gr. C.. min. 14 gr. C., neerslag 2 m.M. Ylissingen: betrokken, matige Z. wind, temp. 16 gr. C.. min. 15 gr. C., neerslag 0.5 m.M. De Bilt: lichte regen, zwakke Z. wind. temp. 15 gr. C., min. 13 gr. C., neerslag 1 m.M. Groningen: lichte regen, matige Z. wind. temp. 15 gr. C., min. 14 gr. C., neerslag enkele druppels. Maastricht: zwaarbewolkt, matige Z. wind, temp.* 17 gr. C., min. 14 gr. C., geen neerslag. (Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: zwakke Z.Z.W. wind, 17 gr. C., zw. bew. Londen: matige Z. wind. 14 gr. C., lichte motr. Berlijn: zwakke O.Z.O. wind. 20 gr. C., fraai. Stockholm: matige W.Z.W. wind, 19 gr. C., zwaar bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 17% gr. C. <64 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 7.38 uur; nam. te 7.59 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zyi". 's Middags 12 uur: 18% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag van 9.53 uur n.m. tot 4.17 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 7 «füi: op 23.30 uur; onder 11.02 uur. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 9 JULI. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% uur en nam. 6 uur (o. t.» ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 9% uur en nam. 6 uur (o. t.) ds. Stuijvenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorber. H.A.), ds. Klüsener; nam. half zeven, ds. M. Ottevanger van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10 cn nam. halfzeven, ds Dam. Oer. Gem.: Voorm. 10 en nam. halfzeven. leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 u.. ds. Gronloh. Evangelisatiekling: Nam. 6 3/4 uur. de heer F. Kampman te Liebensell. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. haif- tien en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. W. F. Zuurdeeg. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur. leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk Hoofd dorp: Voorm. 10 uur en nam. 6% uur, ds. öal- verda. AalsmeerderwegVoorm. 10 uur. de heer J. Kroon van Hoofddorp. Lijnden: Voorm. 10 uur. de heer v. d. Berg. Vijfhuizen: Voorm. 10 en nam. 6% uur. de heer Brörens. Bacihoevedorp Chr. School: Voorm. 10 uur. ds. Ouwehand. NieuwemeerdiJk (Rehoboth): Voorm. 10 uur. de heer Jac. de Graaff; nam. 7 uur (Bed. H. D.). ds. Ouwehand. Hazerswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur <H. A.) en nam. 7 uur (DankzJ, ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Heuzenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Van Slnderen. Katwijk aan den Ryn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, candidaat Lafeber. ber. pred. te Exmarra. van Lisse; nam. 6 uur, ds. De de Windt van De Kaag. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. H. Mete ring nam. 5 uur, ds. Koolstra van Utrecht. Koudekerk Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Haspers. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6% uur, ds. Van Bimbergen. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 urn en nam. halfzeven, ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan 2): Voorm. 10% uur, de heer N. L. van Dalsen. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 6% uur, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. A. J. van Wijngaarden; nam. halfacht de heer A. Blijleven van Stadskanaal. Gerf. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Van Reenen van Woerden; nam. halfacht, leesdienst. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Lazonder <H. D); nam. 7 uur. de heer v. d. Meer van Abbenes. Geref. Kerk: Voorm. tien uur en nam. half- vler. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrie, ds. A. J. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. W. van den Bosch van Oude-Weteringnam. halfacht, ds. J. G. Aalders van Leimuiden. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur, ds. Van Noort. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u. (Voorbereiding H. Avondmaal) J. Streef land. Pauluskerk: Voorm. 10 uur. ds. H. Schroten, van Charlois; nam. 5 uur, J. Streefland. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Krijkamp; nam. 5 uur (Jeugddienst) dr. Edelkoord van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 9% uur en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. De Bruyne. Gemeente Gods: Nam. 7 uur, paster Perkins. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur, ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien, de heer Kool stra, theol. cand. te Utrecht; nam. 5 uur, ds. H. Meijering van Katwijk-Binnen. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, d6. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Damsté van Sluipwijk; nam. halfzeven, ds. Van de Graaf van Schoonhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. zes uur (Bed. H. A. en Dankz.), ds. SmMït. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem.: Gebouw v. Chr. Belangen (Schoolstr.)voorm. 10.05 uur, dr. Honders; nam. 5.30 uur. ds. Ten Kate. Kievitskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. Ten Kate. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. G. H. Moll van Charante van Den Bosch. Woubruggc Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. zeven uur, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfacht, ds. Dronkert (bed. H. A.). Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: V.m. halfelf, ds. C. A. van Harken (H. A.). Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half acht, ds. N. Warner van Ter-Aar. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. 5 uur, dr. J. J. Woldendorp (voorber. H. A.). Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 9% uur en nam. 7 uur. leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: voorm. 10 uur en nam. 7.15 uur, ds. Slledrecht van Eemnes-Buiten. Vereen, van Vrijz. Herv.: Nam. 6% uur, ds. Snethlage te Hillegersberg. Zwammerdam Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10.15 uur, de heer H. J. de Wijs, candidaat. De gemeenteraad vergaderde onder lei ding van burgemeester de Wilde. De voorzitter deelde mede dat B. en W. besloten hadden om deze vergadering te beleggen in verband met het overlijden van oud-burgemeester Lotsy en sprak de vol gende rede uit, welke door de leden van den raad staande werd aangehoord: Rede van den burgemeester. Bij het College van B. en W. kwam spon taan de behoefte op, om het verscheiden I van oud-burgemeester Lotsy ln een daar- voor belegde vergadering te gedenken. De raad en ook de geheele gemeente, waren toch met sterke banden aan oud- burgemeester Lotsy verbonden. En dat vond niet alleen haar oorzaak in den lan gen duur van deze verbintenis, maar ook in de hoedanigheid daarvan. Want al was de heer Lotsy niet direct wat men noemt „een volksman desniettemin heeft hij een plaats in het hart der burgerij gevonden, waarop menig Collega jaloersch kan zijn. Valkenburg en burgemeester Lotsy waren aan elkander verbonden. Hij was iemand, die inderdaad boven de partijen stond en die, vooral door zijn stille daden van hulp en bijstand, vooral op stoffelijk gebied, werd geëerd en geliefd. In staatsrechterlijken zin was hij met nauwe banden aan Uw college verbonden. Gedurende niet minder dan 35 jaren lang was hij Uw voorzitter. Bij K.B. van 9 November 1903 No. 40 be noemd tot burgemeester dezer gemeente, was hij vanaf 1 December van dat jaar ook Uw voorzitter, totdat hem bij K.B. van 18 November 1938 No. 38 met ingang van 21 November 1938 eervol ontslag werd ver leend wegens ongesteldheid en hij op dien datum ook ophield Uw voorzitter te zijn. Ik zeg niet te veel, wanneer ik hierbij ver klaar. dat hij gedurende die reeks van ja ren op onpartijdige wijze Uwe vergaderin gen heeft geleid, met kracht de belangen van de gemeente voorstond en zich bovenal deed kennen als Iemand, die de gemeente- flnanciën gezond en sterk wenschte te hou den. Dat streven werd ook beloond, waar de gemeente ondanks den langen duur der werkloosheid en de diepe gang der con junctuur. haar zelfstandigheid heeft kun nen handhaven, hetgeen van veel andere gemeenten vaak veel grooter in zielental, niet kan worden gezegd. Gedurende de tal van jaren, dat hij uw voorzitter was, ls er ln de gemeente ook veel veranderd. Telde de gemeente bij zijn komst 675 zielen, bij zijn heengaan was dat getal gestegen tot 1087. Op zoo'n klein getal een sterke vooruitgang. Ook werd in die ambtsperiode de gemeente voorzien van waterleiding, gas en electricitelt. Vanzelfsprekend kunnen er ln een kleine gemeente niet zulke geweldige dingen ge beuren. In algemeenen zin kan de ambts- CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Gorinchem C. Smits te Slle drecht. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen: te Den Burg op Texel K. T. Gor ter te Ternaard. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Dirksland A. v. Stuyvenberg te Benthuizen en J Fraanje te Barneveld. GEREF. KERKEN. Beroepen te Westbroek dr. J. L. Koole te Vreeland. periode van burgemeester Lotsy als een goede en aangename worden genoemd. Zoo ls het ook tegenover de inwoners der gemeente. In het algemeen kan worden gezegd, dat vele goede werken door hem te midden der burgerij zijn gedaan. Velen ln onze gemeente zullen met een dankbare stemming in het gemoed denken aan hun oud-burgemeester Want velen is hij, voor al in stoffelljken zin, tot steun geweest. Vandaar dat ook de zoolang bestaande band sterk werd gevoeld en op duidelijke wijze heeft gesproken, vooral ook na zijn heengaan uit de gemeente. Het past ons dan ook. hier in Uw midden een woord van hartelijkeii dank te uiten aan de nagedachtenis van hem, die heen ging en die voor de gemeente veel heeft gedaan en veel ls geweest. wy hadden allen de stille hoop, dat de verkregen rust hem goed zou doen en den heer Lotsy in die mate ten goede zou ko men, dat zijn gezondheidstoestand zou ver beteren. en hy van deze rust nog zou kun nen genieten. Dit heeft niet zoo mogen zyn. De Almach tige, die over alle dingen gaat en Die den weg en het lot van leder menschenklnd be paalt heeft het anders beschikt. Hy heeft ook den weg van onzen oud-burgemeester Lotsy aangewezen. Geboren te Dordrecht 3 Februari 1876, zouden alle gebeurtenissen zoo geleld worden, dat op 5 Juli 1939 voor hem het uur van scheiden zou aanbreken. En als de Allerhoogste, de Heer van hemel en aarde spreekt, heeft het nietig men schenklnd te zwügen en het hoofd te bui gen. Zyn doen is enkel Majesteit. Met ont roering is door ons allen het heengaan van hem, die zoovele jaren deze plaats innam, vernomen. Ik weet te spreken uit naam van U allen, wanneer ik hlerby Mevrouw Lotsy en den kinderen harteiyk deelneming betuig met het verlies, dat hun trof en de bede daar aan toevoeg, dat de Heere hen allen ln dezen weg van beproeving, met Zyne na- byheid rykeiyk moge vertroosten. Het zy mij vergund, hieraan nog een kort persooniyk woord toe te voegen. Vanaf Maart 1916 heb ik den heer Lotsy gekend, terwyi Ik vanaf 1 April 1916 tot 21 Novem ber 1938 onder hem als secretaris mocht werkzaam zyn. Ik behoud aan burgemees ter Lotsy de aangenaamste herinneringen. Met groot genoegen mocht Ik gedurende die vele jaren onder hem werkzaam zyn en het is mij dan ook een behoefte hierby openhjk dank te betuigen, voor alles wat hij voor my, gedurende al die Jaren, is geweest. En eindeiyk, onze wenschen zullen sa mensmelten in de bede, dat de ontslapene thans den vrede moge kennen, die alle ver stand te boven gaat. Namens den raad sprak de heer Scho- neveld een kort woord. Tenslotte werd besloten om aan mevr. LotsyLebret een schryven van rouwbe klag te zenden en voorts dat morgen op het gemeentehuis de vlag halfstok zal waaien en dat van 1.15 tot 2.45 uur de klok geluid zal worden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. DS. W. H. H. DIJKMAN. A-s. Zondag viert ds. W. H. H. Dijkman, em predikant te Haarlem, zyn 85sten ver jaardag. Ds. Dijkman werd 9 Juli 1854 geboren en eerst op lateren leeftyd predikant. Hy be zocht het gymnasium te Doetinchem en studeerde aan de R U. te Utrecht theologie om in 1888 candidaat te worden. 16 Sept. van dat jaar bevestigde wijlen oud-min. dr. J. Th. de visser hem te Breskens ln zyn eerste gemeente. Na 10 jaar vertrok hy naar Rozenburg waar hy tot aan zyn emeritaat is werkzaam geweest en zich op verschillend gebied bewogen heeft. Hij bracht o.m. de stichting van een tweede kerkgebouw en van een vereenigingsge- bouw op dit eiland tot stand Ds. Dykman was praetor van den ring Schiedam. Ook stichtte hy een Chr school en een afdee- ling van den Chr. Nat. Werkmansbond. De krasse grijsaard heeft zich met name op het gebied der drankbestrijding bewo gen. In Breskens zoowel als op Rozenburg riep hy een afdeeling van de Nat. Chr Geh. Onth. Ver. in het leven. Ook was hy voorzitter van de afdeeling Maassluis, gehjk hy nu nog vice-voorzitter van de Haarlem- sche afdeeling ls. Ds. Dykman was voor zitter zoowel als secretaris van het district Zuid-Holland van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. en in Haarlem bestuurslid van het Drankweercomité alsook van het Blauwe weekcomité. Ook ls hy leider en eere-voor- zitter van De Schakel. Zyn verdiensten vonden erkenning in zyn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. DS. A. J. MONTIJN. A s Maandag viert ds. A. J. Montyn, em. predikant te Utrecht en een bekend figuur ln bTeeden kring, zyn 70sten verjaardag. Ds. Montyn werd 10 Juli 1869 geboren en in 1892 candidaat ln Zeeland om 6 Aug. te Vriescheloo in zyn ambt te worden beves tigd. Vandaar vertrok hy in 1895 naar Nieuw-Stadskanaal, welke standplaats in 1899 met Maassluis verwisseld werd. In 1902 werd ds. Montyn predikant te Haar lem. waar hy werkzaam is geweest tot 1921 toen hy om gezondsheidsredenen emeritaat moest aanvragen. DS. J. G. FERNHOUT. De kerkeraad der Geref. Kerk van Ban doeng Ivoorheen te Boskoop) heeft be sloten den duur van het verlof van ds. J. G. Fernhout vast te stellen op 9 maanden zulks mede in verband met het beroeplngs- werk voor een tweeden predikant alsook dat ds. Fernhout is afgevaardigd naar de Generale Synode van Sneek De kerkeraad heeft by monde van een zijner leden ds en mevr Fernhout dank gebracht voor hun arbeid byzonderlyk onder de verstrooiden en beiden een klein aandenken aangebo den. Ds. Fernhout heeft voor een en ander den kerkeraad dankgezegd. BEROOVER VOOR DE RECHTBANK. Hij greep f. 2000, maar werd zelf gegrepen. Op 25 April J.l. bevond zich de 15-jarlge kruideniersleerling C. Kooiman voor een der loketten van het postkantoor aan de Aelbrechtskade te Rotterdam, waar Wj voor zyn vader een bedrag van f. 3.500 moest storten. Met hem wacfhtte voor het zelfde loket de 28-jarige losse werkman. W. A. v. d. G„ die zich daar bevond om voor zijn zuster een klein bedag op een spaarbank boek j e te doen Inschrijven. Toen de jongen een bedrag van ongeveer f. 2000 aan bankpapier had uitgeteld en hy wilde beginnen de rest van het bedrag met zilvergeld aan te vullen, deed v. d. G. een greep naar het bankpapier en wilde zich er mee uit de voeten maken. Hy ver giste zich by zyn vlucht echter ln de deur en zoo hadden de aanwezigen in de wachtkamer van het postkantoor gelegen heid hem te grijpen. Toen de man aan de politie was overgeleverd en de knaap het geld natelde, bleek een bedrag van f. 20 te mankeeren Veimoedeiyk ls dit door een of anderen bezoeker van het postkantoor tydens heit door den roof ontstane tumult weggenomen Thans stond van der G. voor de Rotter- damsche rechtbank terecht. Hij bekende den diefstal te hebben gepleegd. Gezins moeilijkheden hadden hem overstuur ge maakt. Hy was geruimen tijd werkloos ge weest en ln financleele moeihjkheden ge komen en de aanblik van het geld had hem zijn bezinning doen verliezen. De Officier, mr. J. E .Hoeffelman, wilde het, hoewel hij het gepleegde feit zeer ern stig vond, nog eens met verdachte probee- ren en elschte tegen v. d. G. een gevange nisstraf van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardeiyk en vier maanden onvoorwaardehjk met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Uitspraak 13 Juli. HAAGSCHÉ RECHTBANK. De Jonkheer. De 22-jarige A. A. I., thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, had connecties aangeknoopt met een meisje uit Wasse naar. I. noemde zich jhr. Willy van Harden- berg en vertelde koopvaardij-officier te zyn Het gebruikelyke verhaal over geldver legenheid, deed het meisje f. 200 op het al taar der liefde plengen en toen haar spaar centjes geleideiyk geofferd waren, begon het meisje by anderen te leenen. Die ver trouwden het zaakje niet. en terecht. Want I. bleek een oplichter te zijn, die nu te recht stond. De officier deelde mede. dat I. reeds eerder is veroordeeld, en vorderd" een jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De goede aanbeveling W. J. V. was vroeger huisknecht te Noord- wyk. Hy was tydelyk aangesteld tot hulp huisknecht. Zaterdag. Schouwburg: Ledenverg Leidsclie Schouw burg-Vereeniging. 10 uur v.m. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: ..Alaska". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 u. njn.: „Ultimatum". Zondag van 27 doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het schip der vervloeking". Dinsdag-, Woensdag- cn Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.J „Een jongenshart". Zondag van 17 en van 811 uur. Woensdaf en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag en 8 uur nam.: „Chineesch goud". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk a/Zee): „De zoon van Tarzan". De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 t/m Vrijdag 7 Juli a.s. waargenomen door de apo theken „Tot Hulp der Menschheid", Hooigr. 48, Tel. 1060 en A. J. Donk. Doezastraat 31, Tel 1313. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, Tel. 274. VOOR ZATERDAG 8 JULi Hilversum I. 1875 en 414,4 M. Vara-uitzending (10.00—10.20 v.m. en 7.308.00 n.m. Vpro) 8.00 Gram. muziek (ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Gram. muziek (ca. 12.15 Berichten) 2.00 Causerie „Door China langs onbekende wegen" 2.20 Vara-kinder- koor „De Merels" en gram. muziek 3.00 Re portage 3.30 Vara-orkest 4.30 Esperanto- uitzendlng 4.50 Gram. muziek 5.30 Film land 6.00 Orgelspel 6.28 Berichten 6.30 Gram. muziek 7.00 Vara-kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Politiek radiojournaal 7.308.00 Cursus „Langs steden en dorpen" 8.05 Herhaling S.O.S.-berlchten 8.07 Berich ten A.NP.. Vara-varia 8.20 Vara-orkest cn soliste 9 00 Puzzle-uitzending 9.15 Esme ralda 9.40 Orgelspel 10.15 Radiotooneel 10.30 Berichten A.N.P, 10.40 Souvenir-orkest 11.1012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301,5 M. Kro-uitzending (4.00— 5.00 Hlro) 8.009.15 Gram. muziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. half uur 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest 1.00 Gram. muziek (ca 1.15 Be richten) 1.20 Vervolg concert 2.00 Voor de jeugd 2.30 Gram. muziek 2.45 Kinderuur 4.00 Gram. muziek 4.05 Causerie „Juist in tUden als deze" 4.25 Gram. muziek 4.30 Berichten 4.35 Gram. muziek 4.40 Cau serie „Spreken in vreemde talen" 5.00 Man doline-orkest .Sempre Avanti" (5.15—5.30 Fllmnleuws) 5.45 Kro-Nachtegaaltjes 6.15 Gram. muziek 6.20 Journ. weekoverzicht 6.45 Berichten, gram. muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Volkskracht en Volksweer baarheid" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten A.N.P., mededeelingen 8.15 Medi tatie met muz. omlijsting 8.35 Gram. muz. 8.45 GeVar. programma 10.30 Berichten A.NP. 10.40 Causerie „Het onvergankelijke ryk" <m. muz. omlijsting) - 11.10-12.00 Gr. muz, Droitwich. 1500 M. 11.20 Gram. muziek 11.35 Pianovoordracht 12.05 Orgelspel 12.25 Harry Engleman's kwintet 12.50 Gram. muz. 1.20 Julius Kantrovitch's orkest 1.50 Re portages 2.05 Gram. muziek 2.20 Voor pluimveehouders 2.35 Reportages 6.20 Be richten 6.50 Natuurhistorische causerie 7.05 Het English Ensemble 7.50 Leon Cortez* Coster Pals en solisten 8.20 Gevar. program ma 9.20 Berichten 9.50 Nieuws uit Australië 10.05 B.B.C.-Theater-orkest en solisten 11.05 B.B.C.-Theater-orkest en solisten 11.00 Grosvenor House Dance Band en solisten 11.50 Dansmuziek (gram. pl.) 12.1512.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 9.00—9.20. 10.30 en 11.20 Gram. muziek 12.30 Zang 1.00 Gram. muziek 1.25 Het Gras-orkest 2.50 en 3.35 Zang 3.50 Pianovoordracht 4.05 Zang 5.05 Cellovoordracht 5.50 Zang 7.25 Gram. muziek 7.50 Pianovoordracht 8.50 Uit BrusselHet Symphonie-orkest van de ten toonstelling te Luik en solist 10.50 Gram, muziek 11.2012.50 Jo Bouillon's dansorke^t. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek 7.35 Artur Rink's orkest 8.509.35 Het Danziger Polltie-muziekcorps 12.20 Het Weensch Sym phonie-orkest 2.30 Gram. muziek 4 20— 6.20 Hans Bund en zjjn orkest 7.30 De vyf „Fidele Musikanten" met pianobegeleiding 10.00 Gram. muziek 11.00 Hermann Hage- stedt's orkest en solist 12.20 Gram. muziek 2.203.20 Het Leipziger Symphonie-orkest en soliste. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroeporkest 1.50 Gram. muziek 2.25 Concert met toelichting 3.25 Gram. muziek 3.50 Omroep-Symphonie- orkest en solisten 6.05 Omroeporkest en solist 7.45 Gram. muziek 8.20 Sint Rombouts- koor van Mechelen en solist 9.35 Uit Berlijn: Symphonieconcert m.m.v, soliste 11.2012.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroep- dansorkest 1.50 en 2.55 Gram. muziek 3.20 Marceau Burton's Musette-ensemble 4.00, 5.35, 6.35 en 7.35 Gram. muziek 8.20 Cabaret programma 9.05 Gram. muziek 9.35 Radio orkest (met toelichting) 10.30 Gram. muziek 11.00 Omroepdansorkest en soliste 11.50 12.20 Gram. muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V, RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 8 Juli. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur Avro, Vara enz. 2c Programma: lederen dag van 824 uur Kro, Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio P.T.T. N. 12.20 Brussel (VI.) 2.20 Keulen 3.50 Parijs Radio 6.05 Brussel (VI.) 7.35 Keulen 8.30 Motala of div. 8.50 Brussel (Fr.) 11.00 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Pa rijs Radio 9.30 Radio P.T.T. N. 9.50 Div. 10.35 London Reg. 12.05 Droitwich 1.50 London Reg. 3.20 Brussel (Fr.) 3.35 Lon don Reg. 4.20 Brussel (Fr.) 5.20 Droit wich 6.50 London Reg. 7.05 Droitwich 9.50 London Reg. 10.05 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Hij kwam op wat zonderlinge manier aan die betrekking, want vanuit Leiden belde V. zijn toekomstigen werkgever op. daarbij voorgevend dat een geestelijk een goeden huisknecht voor hem wist. Na deze per soonlijke aanbeveling werd V. dus aange steld Hij gedroeg zich echter heel onbehoorlijk want hij bestelde o.m. bij een kleermaker een colbert costuum onder de mededeeling dat hij op reis moest met de familie van den burgemeester. De officier deelde mede dat V. reeds vier maal is veroordeeld, en vorderde daarom een jaar en drie maanden gevangenisstraf 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6