Instantine Aejtptf Woningbouw steeg in 1938 met 36^2 pCt. Zendingsfeest op Raaphorst LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 6 Juli 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUW5 VISSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. Vergadering aannemersbond en patroonsbond voor de bouwbedrijven De middag-samenkomst AGENDA CUN/T IN IITIIIIN. PREDIKBEURT. VOOR VRIJDAG 14 JULI. Suraihtlm Gem. Gods: Nam. 8 uur. p46ter Bhappel NED. HERV. KERK. Beroepen: te Aalten itoez.) H. A. Visser te Angerlo; te Workum B. E. v. Buuren. evang. pred. te Drachten: te Maarn-Maarsbergen lals hulppred.i J. Muurllng Jzn.. cand. te Echtener- brug Fr.:te Dussen ttoez.) J. Vink, cand. te Utrecht. Ds. H. MI LDER A s. Zaterdag herdenkt ds. H. Mulder, pre dikant bij de Geref. Kerk van Amsterdam den dag waarop hij voor 25 jaar in de hoofdstad zijn intrede deed. Hermannus Mulder werd 11 Jan. 1875 te Burum, waar zijn vader, wijlen ds. R. Mulder van Haarlem, toen predikant was. HIJ bezocht het gymnasium te Haarlem en studeerde aan de Vrije Universiteit theo logie om in 1904 candidaat te worden. 31 Juli van dat jaar bevestigde zijn vader hem te Zaamslag in zijn eerste gemeente, waar aan de jubilaris zich verbond sprekende over 1 Cor. 3:9. In 1908 vertrok ds. Mulder naar Harderwijk om 5 Juli 1914 te Amster dam te worden bevestigd als opvolger van wijlen ds. T. Nijens, door zijn collega ds T. Ferwerda, 8 Juli d.o.v. deed ds. Mulder in trede in de hoofdstad met Joh. 1:43a: „En hij leidde hem tot Jezus". De Jubilaris die reeds in Zaamslag een Chr school mocht openen, is in de hoofdstad voorzitter van de Ver. voor voorbereidend lager onderwijs op Geref. grondslag in het Spaarndammerkwartier, waar hij de Reho- both- en de Eben Haezerschool openen mocht. Ook voor de evangelisatie heeft hij zich verdienstelijk gemaakt. Gedurende een reeks van jaren publiceer de ds. Mulder preeken in de serie Meniger lei genade, terwijl tal van bijdragen van zijn hand het licht zagen in de Amsterdam- sche Kerkbode. Thans is wijk VII die zich uitstrekt van de Raamkerk tot aan het Concertgebouw sinds tal van jaren aan zijn herderlijke zorgen toevertrouwd. De jubilaris wordt in zijn wijk als een hartelijk mee levend pastor zeer gewaardeerd. 3728 (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 761. Hedenmiddag 2 uur: 768, BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. In het laatste etmaal is de luchtdruk in Frankrijk en Engeland sterk gestegen. Het ge bied van hoogen luchtdruk op den oceaan ten Westen van Portugal breidde zich over Frank rijk en het Zuidelijk deel van Centraal-Europa uit en vormde een verbinding met het conti nentale over de Baltische Staten. De depressie op den oceaan blijft stationnair, doen vult thans aan de Zuidzijde regelmatig op. Langs haar Zuidrand dringen koele maritieme lucht- massa's in het vasteland binnen. De afkoeling was hedenmorgen voortgeschreden tot in Mid- den-Duitschland. De daarmede gepaard gaande regens bleven beperkt tot het Westen van ons land. De atmosfeer-temperatuur was heden morgen te Soesterberg in alle niveaux 7 k 8 gr lager dan gisteren. Gisteren is te Rotterdam in de Doelen- zaal onder leiding van den heer G. Elffe- rlch de jaarvergadering aangevangen van den Aannemersbond en Patroonsbond voor de bouwbedrijven, den N A.P B. De voorzitter zeide in zijn openingstoe spraak, dat de toestand, wat den voor raad werk aangaat, ten opzichte van het bedrijf iets beter is dan het vorige jaar. De woningbouw is in 1938 ten op- zichte van 1937 gestegen met 36H%. De aanbestedingscijfers na aftrek van 24 millioen voor de Zuiderzeewerken en den Maastunnel in 1937 geven voor 1938 127 millioen aan. Alhoewel getracht wordt hier in verbetering te brengen door de „erken ning" blijft het toch met dat gedeelte van het werk zeer slecht gesteld. Bij de wer ken, die worden aanbesteed, blijft het aan tal gegadigden veel te groot, zoodat de moordende concurrentie aanhoudt. Dit is de reden waarvoor men steeds vraagt om verbetering in dezen toestand. Eenerzijds zoekt men het in de z.g.n. B.S.B.-regeling. anderzijds in samenwerking van alleen bona fide concurrenten. De kosten van de uitvoering van bouw werken zullen door de voorgestelde voor schriften van de regeering aanzienlijk hoo- ger worden. Het onttrekken van werken aan het nor male bedrijf voor de werkverschaffingspo- litiek wordt door de commissie uit den be- drijfsraad behandeld en waar mogelijk voorkomen. De heer J. P. van Eesteren heette als voorzitter van de Rotterdamsche afdeeling de vergadering welkom en gaf een beschou wing over de nieuwe bouwwerken in Rot terdam. Het verslag van den algemeenen secretaris, mr. B. Bouman, geeft een stij ging in het ledental van 121 aan, waardoor het aantal leden thans op 2793 gekomen is. De balans over 1938 vermeldt een voordee- lig saldo van ongeveer f. 6700. Er traden vijf commissarissen als lid van het hoofdbestuur af. Het waren de heeren J. H. Kreyenveld. Overijssel; G. Th. De- ricks. Limburg; M. v. Hoogevest, Utrecht; C. Kakes, Noord-Holland-Noord en J. Lin- denberg L.Czn„ Zeeland. De heeren J. H. Kreyenveld. M. van Hoo gevest en J. Lindenbergh werden herbe noemd. waarbij als nieuwe districtscommis sarissen de heeren C. Blaauboer, Noord- Holland-Noord. P. A. van Wijnen Jr. Zuid- Holland-Zuid, Jac. van Dun, Noord-Brabant en W H. Jeutjes, Limburg, werden geko zen. De aftredende districtscommissarissen H. Zanen C.zn.. Zuid-Holland-Zuld en H. J. L. Krete. Noord-Brabant, hadden voor hun functie bedankt. In het dageltjksch bestuur waren door het aftreden van de heeren I. van Dun en H A. Looyen twee vacatures ontstaan, waarin de vergadering de heeren C. van Leeuwen, Rotterdam en J. W. Hofstraat, 's Heeren- berg, heeft gekozen. Na afloop der verkiezingen vereenigden de deelnemers zich aan een gemeen schappelijke koffietafel. De heer H. A. Looyen, die zich in zijn functie van tweeden voorzitter en voorzitter van de economische commissie, niet meer herkiesbaar had gesteld, sprak des middags de vergadering toe. Hierna ving men aan met het bespreken van de voorstellen van den beschrijvings brief. De vergadering nam een voorstel aan, waarbij het den leden van den bond ver boden werd hun bemiddeling of medewer king te verleenen bij werken, uit te voe len voor andere dan publiekrechtelijke of daarmede naar hei oordeel van het hoofd bestuur gelijk te stellen lichamen, mdien niet in het bestek der overeenkomst van aanneming is bepaald, dat, wanneer in geval van oorlog, oorlogsgevaar en mobili satie de aannemer een belangrijke schade lijdt wegens stijging van kosten der mate rialen en loonen. deze schade door den be steder zal worden vergoed, tenzij de aan nemer dezelfde redelijkerwijze had kunnen voorkomen. Het hoofdbestuur is gemachtigd te bepa len. wanneer dit besluit ln werking zal tre den. Even werd de behandeling der voorstel len onderbroken voor een toespraak van den heer H. A. Looyen tot den voorzitter, den heer G. Elferich, ter gelegenheid van diens veertigjarig lidmaatschap van den bond. Spr. bood hem een cadeau onder cou vert aan. De vergadering nam met 183 tegen 179 stemmen een bestuursvoorstel aan. hou dende aanvullende bepalingen ten aanzien van de collectieve arbeidsovereenkomst met regeling betreffende de jeugdige werk krachten. Hierover was door een commissie onder leiding van ir. J. J. G. van Hoek een rap port opgesteld. Aan de hand van dit rapport zijn de besturen der wederzijdsche werkge vers- en werknemersorganisaties tot een compromis gekomen Enkele bepalingen daaruit zijn: het volle loon moet worden betaald aan vaklieden, die den leeftijd van 25 jaar bereikt hebben en acht jaren in de praktijk werkzaam zijn geweest. Afwijking van het loon kan in vorig geval wel ge schieden, maar daartegen kan bezwaar worden gemaakt bij de plaatselijke bestu ren of commissie. Aan vaklieden, die den leeftijd van 23 Jaar wel, doch den leeftijd van 25 jaar nog niet hebben bereikt, zal het volle loon onverkort worden betaald, in dien zij dit reeds gewoon waren te ontvan gen voor 1 Maart 1939 en zij den hun opge dragen arbeid ten volle kunnen verrichten en voorts: op bouwwerken en ln werkplaat sen zal het aantal minderjarige werkne mers in elke vakgroep afzonderlijk niet meer bedragen dan 25 pet. van het geheele aantal tot die groep behoorende werkne mers, behoudens de uitzonderingen in het compromis gesteld. Bij kleinere groepen gelden andere verhoudingen. 2860 Het moderne pijnstillende middel 't is van «Hagen» I (Ingez. Med.) WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 n. 20 voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, krachtige Z.W. w„ temp. 16 gr. C., min. 14 gr. O., neerslag 2 mM. Vlissingen: licht bewolkt, matige Z.W. wind. temp. 15 gr. C., min. 12 gr. C., neerslag 5 mM De Bilt: licht bewolkt, matige Z.Z.W. wind. temp. 16 gr. C min 11 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. wind, temp. 16 gr. C„ min. 14 gr. C„ neersL 0.4 mM. Maastricht: licht bewolkt, matige ZW. wind, temp. 17 gr. C. min 13 gr C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 17 gr. C. <63 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm- te 6.S9 uur; nam. te 7.17 unr. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Ztji" 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a- Donderdag van 9.54 uur n.m. tot 4.16 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 6 Juli: op 23.30 uur; onder 11.02 uur. Voor de middag-samenkomst op .Raap horst" was de belangstelling gisteren nog grooter dan 's morgens. Wij bevonden ons wederom op spreekplaats I, waar allereerst het woord werd gevoerd door prof. J. W. Geels, dit in afwijking van het programma. Prof. Geels sprak over: „Het Geheim der Zending". Het geheim der Zending is, dat God men- schen geeft, die al hun kracht aan de zen ding geven. Het is een geestelijk en eeuwig- heidswerk, en hierin zien wij het geheim, dat wij op den huidigen dag een staf van werkers hebben, die het Evangelie Gods uitdragen. Er is nog een ander geheim, n.l. dat deze menschen gaan pp onbekende paden en wegen, waarop zij veel tegenstand ontmoeten. Het is de intensieve la-acht van den Vorst der duisternis die zich op het zen- dingsveld openbaart. Het is niet gemakkelijk, aldus spr., om zendeling te zijn. Het is vaak jaren lang arbeiden zonder een enkele vrucht te zien. Het is echter de kracht Gods. die de zende lingen b'ndt voor jaren iang dat ééne thema op den voorgrond te stellen, nl. het thema van Jezus Christus den gekruisigde. Spr. besloot met te wijzen op den stoffe- lijken nood der zending. Ds. D. Crommelin sprak over het onder werp: „Indië nu". Gezien de omstandigheid, dat de spr. een maand geleden teruggekomen is van een korte reis door Indië, aansluitend aan zijn deelnemen aan de Conferentie te Tam- I baron, wist spr. talrijke interessante In drukken naar voren te brengen. Uit zijn betoog bleek ten zeerste, dat de zendings- velden rijp zijn om te oogsten. Op spreekplaats n werd de muziek ver zorgd door het Fanfarecorps van de wees- lnrlchting Neerbosch", terwijl als spreker het woord word gevoerd door: lo. Zendeling D. A. ten Hooft van Korida, die sprak over het „Zendingswerk onder de „Vikings" van Noord Nieuw-Guinea". Door zijn rijke ervaring, wist spr. zijn gehoor in bijzondere mate te boeien. Zendeling Dijkhuis had als onderwerp; „Want wij hebben den strijdtegen de geestelijke boosheden in de lucht". Dr. W. G. Harrenstein, Geref. predikant te Santpoort, sprak over „De boodschap van de Conferentie van Tambaron". Spr. beschreef de reis. die hij gemaakt had door Zuid-Indlë naar Madras. Deze reis gaf spr. gelegenheid om met eigen oogen iets te zien van het Hindoeïsme in zijn tem pelleven. Indrukwekkend was voor spr. het be zichtigen van den grootën tempel te Ma- doera ln Zuid-India. Een beschrijving van het daar geziene vormde den achtergrond van wat medegedeeld werd over de confe rentie te Tambaron. Vooral werd door spr. de nadruk gelegd op drie belangrijke zaken, nl.. de eenheid, de geweldige taak die nog te verrichten is, en den ernst van dezen tijd, die duidelijk oproept tot verhoogde activiteit Laatste spreker was hier zendeling F. C. Kamma. Deze had als onderwerp: „Gods Geest onder de bewoners van vergeten eilanden". Concentreerde in de morgenuren alle be langstelling zich rondom spreekplaats I. 's middags stond spreekplaats m in het middelpunt. Allengs had zich het gerucht doorgedrongen, dat H. M. de Koningin daar aanwezig zou zijn, ter bijwoning van de inleiding der nieuwe zendelingen. In de morgenuren was hier het woord gevoerd door dr. A. T. W. de Kluis, met het onderwerp „Jeugd en Zending", en ds. J. J. Buskes, die sprak over „De zegen der Zending voor Christelijk en Kerkelijk Ne derland". De middagbijeenkomst werd geopend door VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 6 Juli. Per Kg.: Tarbot 56—43: Tong 1.50—0.94; Heilbot 1.20—1.10 Per 50 Kg.: Griet 24—19; Zetschol 23: Klcinschol 26—11; Bot 14—6; Schar 0.503.20; Tongschar 31—24; Poontjes 4 60—4.10; Kleinniiddel schelvisch 16.50—9 90: Kleine schelvisch 11—5.40; Groote gul 11—7.60; Kleine gul 7.50—3,80; Wfjting 4—2.70; Makreel 4.50—3 33; Versche haring 11—9.70. Per 125 Kg.: Groote heek 28—22; Middelheek 23. Per 50 Kg.: Kleinniiddel heek 8; Kleine heek 8.50. Per 125 Kg.: Kabeljauw 68—22. Per stuk: Vleet 20.70; Leng 0.95—0.30; Koolvisch 0.90—0.52. Aangevoerd aan den afslag 104 kisten versche haringj 8 kantjes st.eurharing. f. 1412.50 p. k. Besommingen trawlers: „Walrus" IJM 24, 665 m. f 2540; ..Zwarte Zee" IJM 94 275 m„ f. 2190; „Claesje" RO 46. 325 m f. 2770. Logger: KW 161 f. 890. BELANGRIJKE UITBREIDING VAN HET STAATSVISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. Drie hellingen ter vervanging van de twee droogdokken. De minister van waterstaat heeft zyn goedkeuring verleend aan het plan tot den bouw van drie scheepshellingen ten dienste van de visschersvloot. te IJmuidcn, zulks t«r vervanging van de beide droogdokken, die niet alleen aan ouderdomszwakte gaan lijden, maar die ook, door het in de vaart brengen van trawlers van meer dan 400 ton, aan capaciteit tekort gaan schieten. Een der beide dokken zal worden gesloopt, het tweede is eventueel voor andere doeleinden beschikbaar. Het zal echter ln geen geval meer deel blijven uitmaken van de outillage van het staatsvisschershavenbedr IJ f De hellingen zullen worden gebouwd in de Haringhaven, nabij het bunkerstation, waar het staatsvissehershavenbedrijf nog over groote terreinen beschikt. De bouw dezer hellingen daar ter plaatse maakt het noodlg. dat de weg naar de semaphore wordt verlegd. De bouw geschiedt in een grooten bouwput en er zal zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk reeds binnen twee maanden, mee worden begonnen. Men hoopt het werk over een jaar gereed te hebben. Van de drie hellingen krijgen twee een lengte van 50 M.. de derde wordt 30 M. lang. De .sche pen worden op de helling geplaatst met behulp van een op rails in het water onder de kiel geplaatsten wagen die dan met krachtige lieren omhoog wordt getrokken, een systeem, dat in het bijzonder geschikt is voor de achter veel dieper dan voor liggende trawlers en dat veelal ook in buitenlandsche havens, met name in Hull en Grimsby wordt toegepast. Het. draag vermogen van de beide groote hellingen be draagt 700 ton. Zooals hierboven reeds werd opgemerkt, zijn de beide droogdokken, waarover het staats vissehershavenbedrijf thans beschikt, van on voldoende capaciteit voor het dokken van de grootste trawlers van de IJmuldensche vloot Wel zijn deze eenige malen ln het grootste dok opgenomen geweest, doch dit ging steeds zeer bezwaarlijk, zoodat een betere gelegenheid om de schepen droog te zetten zeer gewenscht bleek. TIJDSCHRIFTEN. „Haagsch Maandblad". „Het Haagsche Maandblad" bevat artikelen over „Italië in de Middellandsche Zee" door dr. B. Raptschlnsky; ..De Nationale Vrijheidsstrijd der Oekraïners" door Sjoerd Broersma; „Druk Sïrs en Openbare Orde" door W. N. van der out; „Luchtvaart, is Regeeringszaak" door L. van Breen; „De 150-J. Gedenkdag der Fransche Revolutie" door dr. ir. L. G. Stokvis; „Zijn er wel Talen-Menschen en Wiskunde-Menschen?" door dr. H. Groot en „Groote figuren uit een grooten tijd: de drie generaties Huygens" door H. E. Verschoor. W. A. Zeydner. ook deze bepaalde zich speciaal tot de jeugd, evenals zendeling M. J. Gouweloos. Beiden hadden als onder werp ..Hamsteraars en Uitdeelers". Ds. Zeydner bepaalde zijn gehoor bij een tekst gedeelte uit 2 Koningen 7 en wel speciaal het beleg van Samaria, waar de vier me laatse hen de boodschap der verlossing brengen. Spr. zette dit neder uiteen en wees op de punten van overeenkomst: toen en nu. Inmiddels was H. M. dc Koningin op het landgoed aangekomen. Zij werd ontvangen door de heeren ds. Joh. Rauws en dr. K. J. Brouwer, resp. voorzitter en vice-voorzitter der Vereeniglng. De talrijke bezoekers en bezoeksters hadden als het ware een eere haag gevormd, en voorafgegaan door ge noemde heeren, naderde de Landsvrouwe, juichend begroet door de menigte, de spreekplaats. Nadat de Vorstin had plaats genomen werd Zij hartelijk welkom gehee- ten door ds. Wiersinga uit Leiden. Het is ons een groote vregude en een behoefte, aldus spr.. U te danken voor den heerlijken dag ons bereid door de beschikbaarstel ling van Uw landgoed. Het is ons eveneens een groote vreugde, dat Gij gekomen zijt. Het woord was hierna aan dr. F. J. Fok- kema, die miet een kort woord onder staande personen, die naar het zendings- veld hopen te gaan, inleidde: Het waren: lo. mej. G. Bron; 2o. ds. en mevr. Dieron; 3o. ds. J. Verkuyl; 4. dr. Her man. zendeling-arts; 5.o mej. Verkruize en de heer N. W. v. d. Bent: 6o. de heer en mej. Van Noordennen; 7o. de heeren D. Solinger, J. F. Storm en H. J. Teutscher en tenslotte mej. Valk. Genoemde personen werden vervolgens in de gelegenheid gesteld zich met een enkel woord aan de aanwezigen voor te stellen Zoo was langzamerhand het einde van dit zendingsfeest gekomen, waar ruim 3000 belangstellenden aanwezig waren. Ds Wiersinga sprak het slotwoord, waarin hij nog eens speciaal de zendlngs- taak naar voren bracht. Ga heen. en doe Gij desgelijks, was het thema van zijn toespraak. Ten slotte ging hij voor in dankgebed. Zaterdag. Schouwburg: Lcdenverg Leidsche Schouw- burg-Vereeniging. 10 uur v.m. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Dc dans des doods". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „De wil deman". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Sta op en vecht". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het Raadsel der Schaduwen". Zondag van 17 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag en 8 uur nam.: „De Zeewolf". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „In den greep der wildernissen". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9*4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvöt- waardigen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. Whkgebouw „Bethcsda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: In6t. voor Praeyentteve Ge neeskunde (1ste Bltmenveetgr- 5Hf). flientlng tegen dlphterle. 3*4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praevpntieve kunde. Consultatiebureau v. Beroepakeurfc. uur nam. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 t/m Vrijdag 7 Juli a.s. waargenomen door de apo theken „Tot Hulp der Menschheid", Hooigr. 48. Tel. 1060 en A, J. Donk. Doezastraat 31, Tel 1313. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. VOOR VRIJDAG 7 JULI. Hilvrsum I. 1875 en 414.4 M. 8.00 Vara; 10.00 Vpro; 10.20 Vara; 12.00 Avro; 4.00 Vara; 7.30 Vpro. 9.00 Vara; 10.40 Vpro; 11.00—12.00 Vara 8.00 Gram. muziek <ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Zang. piano en gram. muziek 11.10 Decla matie 11.30 Esmeralda 12.00 Avro-Amuse mentsorkest tea. 12.15 Berichten) 12.40 Gr. muziek 1.30 Puszta-orkest 2.00 Avro- Aeolian-orkest topn.) 2.45 Het Renova- septet 3.30 Avro-dansorkest en Miff Ferrie's Jackdauz (opn.) 4.00 Gram. muz. 5.00 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel 6.00 Gr. muz. 6,28 Berichten 6.30 Causerie „De klokkengieterseFrancois en Pierre Hemony" (met carillonmuziek - gram. pl.) 7.00 Vara- Kalender 7.05 Cyclus „Reizen en Trekken" 7.23 Berichte nAJ^P. 7.30 Berichten 7.35 Causerie ..De beginselverklaring van de Centr. Comm. v. h. Vrfjz. Protestantisme" 8.00 Het Hartvelt-kwartet 8.30 Lezing over Amerika 9.00 Esmeralda en soliste 9.30 Radiotooneel 9.45 Vara-strijkorkest en soliste 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 AvondwUding 11.00 Viool en cello 11.30 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.55—12.00 Gram. muziek. Hilversum IL 301,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de Kro 8.009.15 Gram. muz. ica. 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. half uur 12.00 Berichten 12.15 Paul Wijnappers strijkensemble (1.001.30 Gr. muziek, ca. 1.15 Berichten) 2.00 Orgelconcert en zang 3.00 „Tosca", opera (opn.) (In de pauze: Gram. muziek) 5.20 Kro-orkest 6.00 Land- en tuinbouwcauserie 6.20 Kro- melodisten en solist (ca. 6.30 Berichten) 7.00 Berichten 7.15 Causerie „WU vliegen over de Alpen" 7.35 Gram. muziek 8.00 Berichten AN.P. 8.15 Sted orkest van Maastricht 9.00 Het Rococo-octet 9.20 Kro-kamerorkest 9.45 Kro-Melodisten en solist 10.05 Kro- Boys 10.30 Berichten A.NP. 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkst 11.00—12.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11.40—11.50 Gram. muz. 12.10 Orgelconcert 12.35 Brian Lawrance en zijn sextet 1.20 „Empire Exchange", cau serieën 1.35 Viool en piano 2.20 Repor tages 4.20 Het Victor Flemi'ng-orkest 4.50 Dansmuziek (gr. pl.) 5.20 Reportage 5.30 Gram. muziek 6.05 Reportage 6.20 Be richten 6.45 Parlementair overzicht 7.00 Inleiding volgende uitzending 7.05 Eerste acte van de opera „Macbeth" 8.10 De Band Waggoners, de Jakdauz en solisten 8.50 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50 Orgel spel 10.20 Derde en vierde acte van de opera ..Macbeth'' 11.50 Gram. muziek 12.15—12.20 Berichten. Radio Paria 1648 M. 11.20 Dervaux-orkest 1.10 Zang 1.25 Gram. muziek 2.35 Viool en piano 3.35 Zang met toelichting 4.40 Gram. muziek 5.05 Piano voordracht 5.25 Het Hewitt-kwartet en solisten 6.35 Piano voordracht 7.30 Gram. muziek 8.50 Radio tooneel 11.20—12.50 Nachtconcert m.m.v. solist. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek 7.35 en 8.50 Herm. Hagestedt's orkest 12.20 Om roeporkest 2.30—3.20 Populair concert 4.20 Danziger Landesorkest en solist 5.20 Om roeporkest en een K.d.F.-koor 7.20 Gram, muziek 9.30 Hans Bund's orkest 11.00— 12.20 Otto Fricke's orkest en solisten. BrusscL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroepdansorkest 1.50— 2.20 Gram. muziek 5.20 Pianovoordracht 5.50 Zang 6.35 Omroepkoor 6.55, 7.20 en 7 45 Gram. muziek 8.20 .Der Vetter a us Dingsda". operette 10.30—11.20 Omroep dansorkest. 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Radio orkest 1.502.20, 5.20, 5.50 en 6.35 Gram. muziek 6.50 Pianovoordracht 8.20 Omroep- symphonie-orkest- en Omroepkoor 10.30 li.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Barnabas von Géczy's orkest (opn.) 9.20 Radiotooneel met muziek (opn.) 10.20 Berichten 10.40 Karl Ristenpart's kamerorkest 11.05 Berich ten 11.2012.20 Omroep-Amusementsorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrydag 7 Juli. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur Avro. Vara enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur Kro. Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio P.T.T N. 12.20 Brussel (VI.) 2.20 Keulen 3.20 Diversen 4.20 Keulen 5.20 Brussel (VI.) 6.20 London Reg. 7.40 Keulen 8.30 Brussel (Fr.) 9.20 Droitwich 9.35 Keulen 10.20 Brussel (VI.) 10.30 Brussel (Fr.) 11.20 Boedapest of div. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Ra dio P.T.T. N. 9.50 Diversen 10.35 London Reg. 1.35 Parijs Radio 2.20 London Reg. 5.10 Droitwich 6.35 Parijs Radio 7.05 Droitwich 8.20 Gram. muziek G.R.D. 10.00 London Reg. 10.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6