Engeland zou China steunen LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Biad Donderdag 6 Juli 1939 22444 Daarom isolatie der concessie te Tientsin noodzakelijk De bespoediging van den vlootbouw ELTAX £88 Reynaud over het Fransche herstel Verlenging van monetaire volmacht goedgekeurd SPORT o De Japansche militaire autoriteiten in Noord-China verklaren, dat, onge acht de vraag; of de Britsch-Japansche besprekingen zullen worden gehouden te Tokio, Tientsin of Londen de bedrij vers van anti-Japansche acties in ieder geval uit Tientsin moeten worden ver wijderd. Te Tokio wordt verklaard, dat generaal Tsjang Kai Sjek in het binnenland van Zuid-China nog steeds hulp ontvangt van Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie en dat sulks bewezen kan worden. Gemeld wordt, dat Tsjoengking zich nog steeds hulp verzekert door tusschenkomst van de buitenlandsche concessies. Daarom acht men het van essentieel belang, dat de concessie van Tientsin wordt geïsoleerd of dat men er het pro- Tsjang Kai Sjek karakter aan ontneemt daar de steun der Britten aan de Na tionale regeering, naar men zegt, de militaire operaties der Japanners tegen deze regeering in den weg staat. BRITTEN EN AMERIKANEN UIT FOETSJAU. Een aantal Britten en Amerikanen is gis teren uit Foetsjau geëvacueerd met het Amerikaansche s.s. ..Rashville" en het Brit- sche oorlogsschip ..Duchess", die hen naar een op zee liggend Britsch schip heeft ge bracht. DE STRIJD IN CHINA. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Japan sche troepen een Chine esc he strijdmacht van bijna 10.000 man geregelde en ongere gelde troepen aanvallen, die in loopgraven verschanst liggen in het Westen van Sjan- toeng. Deze actie is begonnen na de zuive ring van de Chineesche troepenresten uit Zuid-Sjantoeng. De gevechten worden ge leverd over een groot gedeelte ten Westen van de spoorlijn TientsinBoekau. Ook wordt gemeld, dat de zuiveringsoperaties tegen Chineesche troepenrestanten in Kiangsi voortgaan. Uit Tsjoengking meldt Reuter, dat de Chineesche troepen aanvallen hebben ont ketend op Japansche stellingen ten Noor den en Zuiden van Kanton, volgens ver klaringen van den Chineeschen militairen woordvoerder. De Chineezen verklaren ook, dat zij langs de spoorlijn Kanton-Hankau in den aanval zijn. Verder verklaarde de woordvoerder, dat de Japanners vijf nieu we divisies uit Japan naar China zenden. De Japanners, zoo zeide hij, zijn wederom niet geslaagd met hun pogingen om de Chineesche troepen, die stand houden in de bergen in Zuid-Sjansi te verdrijven. TSJOENGKING GEBOMBARDEERD. Vannacht hebben ongeveer 30 Japansche vliegtuigen enkele malen luchtaanvallen ondernomen op Tsjoengking. Hoewel weinig menschenlevens te betreuren zouden zijn, moet aanzienlijke materieele schade zijn aangericht. JAPANNERS ARRESTEEREN ENGELSCHMAN. De Japanners hebben te Hankau den eer sten officier van een Britsch koopvaardij schip, den Engelschman Wiijterbottom, ge arresteerd wegens „beleedigend optreden." ENGELAND. In antwoord op een in het Lagerhuis ge stelde vraag betreffende de vorderingen van den vlootbouw, heeft Shakespeare ver klaard, dat de mogelijkheid eener bespoe diging van de vorderingen in alle klassen van vlootbouw voortdurend de aandacht heeft, waarbij rekening werdt gehouden met het programma der ondernomen werk zaamheden. De schepen worden zoo snel gebouwd ais slechts kan in verband de beschikbare ar beidskrachten en werkplaatsen en met de noodzakelijkheid van coördinatie van de vorderingen der schepen met de levering van onderdeden. De beste regelingen van ploegen, welke slechts mogelijk is, worden uitgewerkt met het beschikbare aantal ge schooide arbeidskrachten. VOORTAAN 2788 Clngez. Med.) BELGIË. As. bezoek aan de verdedigingswerken bij het Albert-kanaal. Zaterdag a.s. zullen de leden van de Se naatscommissie voor legerzaken een bezoek brengen aan de verdedigingswerken in de buurt van het Albert-kanaal. De minister van openbare werken. Van- derpoorten, heeft een commissie geïnstal leerd. welke een onderzoek zal instellen naar de oorzaken van het Jongste ongeluk bij het Albert-kanaal. De uitslag van de tufschentijdsche ver kiezing in Caerphilly luidt: Edwards (Labouri 19.847 stemmen; Bell (conservatiefi 9349 stemmen. Door dezen uitslag komt geen wijziging in de verdeeling der parlementszetels De vermindering van de Labour meerderheid die de vorige maal 17 000 bedroeg, wordt toegeschreven aan geringe belangstelling i der kiezers. De politie heeft zes personen gearresteerd die verdacht worden van medeplichtigheid aan de activiteit van het Iersche Republl- keinsche Leger. Mutaties bij het Ministerie van Marine. Vice-admiraal Guy Royle is benoemd tot Lord-Commissarls van de Admiraliteit en leider van de afdeeling voorraden en trans port, met Ingang van 15 September, ln op volging van Schout-bij-nacht Arbuthnot, die opperbevelhebber wordt van de Britsche vloot in de Amerikaansche- en West-Indi sche wateren. SPANJE. Het a.s. bezoek van Ciano. De bladen te Burgos publlceeren het pro gramma van het bezoek van den Itallaan- schen Minister van Buitenlandsche zaken Ciano. In den middag van den lOen Juli zal Ciano te Barcelona aankomen, waar hij door zijn Spaanschen collega Jordana en den Minister van Binnenlandsche Zaken, Suner zal worden ontvangen. Hij zal be zoeken brengen aan Tarragona. Vitoria en Zaraus, waar hij generaal Franco aal ont moeten. Op 12 Juli zal Ciano aanzitten aan een diner te San Sebastian, aangeboden door Jordana. terwijl hem den avond van den volgenden dag een diner zal worden aan geboden door FTanco, waaraan ook de leden der regeering zullen aanzitten. Op 15 Juli zal Ciano de „ijzeren gordel" van Bilbao bezoeken en des middags per vliegtuig naar Madrid en vervolgens naar Toledo vertrekken. Op 17 Juli zal de mi nister van Sevilla uit per vliegtuig naar Italië terugkeeren. Volgens de politieke correspondenten der Engelsche bladen is de Britsche regeertng voornemens, terstond regelingen te treffen voor credieten tot een bedrag van 100 mil- lioen pond sterling als steun bij de bewa pening van de leden van het non-agressie front. Men verklaart, dat Polen. Roemenie, Turkije en Griekenland al bijstand hebben gevraagd en dat in den gisteren gehouden kabinetsraad een gunstige beslissing is ge nomen. DE ONDERHANDELINGEN MET MOSKOl'. Voor de eerste maal wordt van betrouw bare Britsche zijde thans een aaneengeslo ten verslag van de onderhandelingen met Moskou gegeven en wel ln de ..Times" van vandaag Het blijkt, dat tot twee of drie weken ge leden alles vrij goed scheen te gaan. De regeeringen waren het eens over de begin selen van een defensief drie-mogendheden- verdrag en hadden erkend, dat het in het gemeenschappelijk belang was, bepaalde staten tegen directe of indirecte agressie te verdedigen De moeilijkheden begonnen echter zoodra de onderhandelaars deze andere staten gin gen opsommen. De Britten stelden voor Belgie. Polen, Roemenië Griekenland en Turkije. De Sovjet-regeering ging hiermede accoord, mits Finland. Estland en Letland eraan werden toegevoegd Engeland ant woordde. dat het in dat geval rekening diende te houden met zijn speciale belangen bij de handhaving der onafhankelijkheid van Zwitserland en Nederland. Hierop antwoordde de Sovjet regeering weer, dat, als West-Europa duidelijker op den voorgrond werd geplaatst, zij middelen diende te beramen voor de waarborging van haar onmlddellijken bijstand aan het Westen, en gaf als haar meening te kennen, dat zij eerst onderhandelingen diende te openen over militaire accoorden met Polen en Turkije. Terzelfdertijd omschreef zij „directe en indirecte agressie" in zulke verstrekken de bewoordingen, dat van de zijde van Engeland de vrees gekoesterd wordt, dat zij neerkomen op een mogelijke inmen ging in de binnenlandsche politiek van andere staten. De „Times" voegt hieraan toe: „Het is duidelijk, dat het tijd wordt om te be denken in welk een aanzienlijke mate reeds overeenstemming was bereikt en om, uitgaande van deze hechte basis, opnieuw te beginnen. Intussohen bestudeeren de Engelsche en Fransche regeering in nauw contact het antwoord dat zij aan Molotof zullen geven HALIFAX NAAR MOSKOU? De „Daily Express" meldt lntusschen, dat het naar aanleiding van een door de Sovjet regeering geopperd denkbeeld mogelijk is, dat Halifax zich binnenkort naar Moskou begeeft om de onderhandelingen over het niet-aanvalspact te bespoedigen. Men ver klaag, dat persoonlijk contact tusschen de verantwoordelijke staatslieden het mogelijk zou maken, alle moeilijkheden snel te boven te komen. GEEN POOLSCHE NOTA. Volgens een geïnspireerde verklaring in de „Kurjer Warszawski" is de Pool- sche regeering voor het oogenblik niet voornemens, aan den Senaat van Danzig een nota betreffende de mili taire voorbereidingen in de Vrije Stad te zenden. „De Poolsche regeering. aldus het blad, heeft thans tot een plan van actie besloten, doch dit beteekent niet, dat de regeering tot onmiddellijke actie zal overgaan. Het publiek zal niet direct van het plan en de stappen van Polen op de hoogte worden gesteld, doch wel dient er met allen nadruk op gewezen te worden, dat aan Danzig nog géén nota zal worden gezonden". Gistermiddag is in het paleis van den Poolschen president te Warschau een be langrijke conferentie gehouden door Mos- cicky. Smigly Ridz en Beek. Het heet, dat toen de kwestie der militaire voorbereidin gen te Darozig besproken is. De Britsche zaakgelastigde, Norton, bracht een bezoek aan dsn Poolschen minister van Buiten landsche Zaken Beek. EEN GEWAPENDE VREDE. Uit Danzig meldt Reuter, dat de toe stand voor het oogenblik verbeterd schijnt, doch hij kan slechts gewapen- I de vrede worden genoemd. Aan heide zijden wordt gezegd: „Wij zijn sterk, wij kunnen wachten". Doch er is geen aanwijzing voor een stap in de richting van een oplossing. Vandaag voert Förster. de gouwleider voor Danzig, op een partijdag het woord. Men acht het niet waarschijnlijk dat de rede een meer opbouwende toon zal hebben dan de vorige. Afdeelingen van den Poolschen Ar beidsdienst zijn in de buurt van Gluckau aan de grens der Vrije Stad aangekomen, waar zij thans versterkingen aanleggen. KRACHTIGE HOUDING VAN- HET VREDESFRONT. Dobry Wieczor schrijft, aldus bericht Havas uit Warschau, in een hoofdartikel: ..De Duitschers zullen ten slotte moeten be grijpen, dat de verantwoordelijkheid voor een voortduren van den tegenwoordigen toestand, met alle onvermijdelijke gevolgen daarvan, bij het Derde Rijk ligt. Indien men dat niet wil begrijpen, zal de vastberaden houding der goedgewapende staten, die den vrede willen, er wel toe noodzaken deze politiek te wijzigen. De door Duitschland begonnen actie, welke een rr.oreele uitputting beoogt, duurt nog voort, dcoh wij staan aan een keerpunt van den internationalen toestand. Het vredesfront heeft snel bewapend en tiet is toe nu toe in het defensief gebleven. Thans is de toestand veranderd. De kwestie Danzig werd de toetssteen voor de hechthid van het vredesfront weiks krachtige hou ding Berlijn tot nadenken moet stemmen. Berlijn moet niet vergeten, dat iedere be dreiging van Danaig noodzakelijkerwijs op de Poolsche bajonet moet stuiten. Zekere feiten, zooals bijv. de aankondiging van de aankomst te Danzig van den kruiser Kö- nigsberg zou op de neiging wijzen de be trekkingen tusschen Polen en Duitschland te normaliseeren: deze feiten blijven echter zeldzaam en zij zijn zeer onvoldoende. Zoo lang het Rijk niet afziet van zijn imperia listische plannen zal Europa daarom moe ten waken met de wapenen in de hand. BUITENGEWONE VERSPILLING. Met betrekking tot de staking van de be talingen op den buitenlandschen leenings- dienst door de Bank van Danzig constatee- ren de bladen dat een dergelljken maat regel genomen moest worden als gevolg van de politiek van buitengewone verspilling, welke door de Vrije Stad werd gevoerd. Enorme bedragen werden verspild voor ondernemingen, welke geen enkel opbou wend karakter dragen: een paleis der Na- tionaal-Socialistische Partij en het vervoer van groepen Hitlerianen tusschen Danzig en Duitschland. Hoe bescherm ik mijn gezin tegen LUCHTAANVALLEN Leden van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming vinden op die vraag het afdoend antwoord in tal van lezenswaardige geschriften, welke deze vereeniging uitgeeft. Vraagt inlichtingen of geeft U nog heden als lid op bij den heer D. C. KOK, Rapen burg 9, Tel. 24807 - leder bepaalt het be drag van zijn eigen contributie (minimum 25 cents 's jaars). de verzekering geven, dat Engeland zal doen wat het kan om deze landen te helpen uit de moeilijkheden, waarin zij ziek mogelijk bevinden als natuurlijk gevolg daarvan. De rede van Jan Masaryck. De vroegere gezant van Tsjecho-Slowakije te Londen, Masaryck. heeft aan een diner, dat werd gepresideerd door Lord Samuel, een rede gehouden, waarin hij zeide. dat Tsjecho-Slowakije zonder twijfel méér lijdt, dan het verdient, doch spr. wilde zich niet beklagen. De dag zal komen en hopelijk zal deze vreedzaam komen, waarop het recht het zal winnen van het geweld. Op dezen dag zal de rekening worden aangeboden en deze zal eenvoudig zijn. Sprekers plan voor de toekomst is: „een vrij land van Tsjechen en Slowaken in een vrij Europa. FRANKRIJK. AMERIKAANSCH VLOOTESKADER TE LE HAVRE. Tijdens een dejeuner te Parijs van de Engelsch-Amerikaansche pers heeft minis ter Reynaud gesproken, over het herstel van het land. In Juni ls ruim twee maal zoo veel goud teruggevloeid als ln Mei Na de vervaldagen van Juni was de positie van de schatkist beter dan op eenlg moment sedert den aanvang van het jaar. Voor het eerst kan gezegd worden, dat de gewone begrooting in evenwicht is. Tien maal zooveel arbeiders als In November j.i. maken overuren, n.l. 33 tegen 3'/i 'U in November. De werk loosheid is verminderd. Het indexcijfer der productie steeg tot 97 in Mei j.lde uitvoer gaat vooruit. VEREEMGDE STATEN. De Neutraliteitswet. EXTRA RECHTEN OP ITALIAANSCHE ZIJDE. Uit Washington wordt gemeld, dat de Senaat met 43 stemmen tegen 39 stem men het compromis-voorstel van de monetaire wet aanvaard en doorgezon den heeft naar het Witte Huis ter on- derteekening door president Roosevelt. Deze heeft zulks gedaan. Het compromis hield in een verlenging van den duur der monetaire volmachten tot Juni 1941, De schatkist zal binnenkort de regeling van den aankoop van inlandsch zilver pu- bliceeren. Overeenkomstig de zilver-wet, welke van kracht blijft, zal de regeering ook zilver ln het buitenland koopen. Bij zijn terugkeer uit Hydepark heeft pre sident Roosevelt met de leiders van het Congres Barkley en Rayburn geconfereerd over de beste middelen om de neutraliteits wet spoedig van kracht te maken. Oud-President Hoover beschuldigt Roo sevelt ln een artikel in „The American Ma gazine" van oorlogsneigingen, doch aanhan gers der regeering verklaren, dat dat slechts de opvattingen van één man zijn. Het be doelde artikel wordt scherp veroordeeld. DE REMILITARISATIE GAAT VOORT. Uit Poolsche bron wordt vernomen, dat de werkzaamheden tot remilitariseering van Danzig voortgaan. Naast de dokken van Schichau zijn thans ook de „dokken van Danzig" begonnen te werken voor de her- wapening van Danzig. Op de werkplaatsen is een begin gemaakt met den bouw van zes pontons, die waarschijnlijk gebruikt zullen worden voor overgangen over den zijarm van den Weichsel. den Nogat. die de grens vormt tusschen Oost Pruisen en Danzig, waarover slechts een brug ligt, op Poolsch gebied, te Tczew. Om de voorberei dingen geheim te houden, heeft de leiding der dokken van Danzig honderd arbeiders van Poolsche nationaliteit ontslagen en de Poolsche arbeiders, die de Danzigsche na tionaliteit hebben, gewaarschuwd, dat zij hun betrekking over twee weken zullen verliezen. Polen bezit 50 der aandeelen in de dokken van Danzig De rest behoort aan de Vrije Stad. BRITSCHE LOF AAN ONS LAND. In het Engelsche Hoogerhuis is uitvoe rig het vluchtelingenvraagstuk bespro ken. Lord Lytton heeft daarbij hulde gebracht aan hetgeen kleine landen als Nederland en België voor de vluchte lingen hebben gedaan. Engeland heeft niet zoo'n mooie bijdrage geleverd-, aldus spr. Lord Lytton zeide voorts, dat het vluch telingenvraagstuk een internationaal pro bleem betreft en stelde voor, dat een inter nationaal lichaam van deskundigen ter stond zou worden aangesteld met tot taak bestudeering van het probleem en het doen van aanbevelingen voor een regeling, waarna contact zou moeten worden gezocht met de verschillende regeeringen en ge tracht zou moeten worden met deze door samenwerking de noodige leeningen uit te geven om de aanbevelingen te kunnen uit werken. „Ik hoop, zoo besloot Lord Lytton. dat zij als essentieel onderdeel van een al- gemeene regeling een werkelijke bijdrage zullen eischen van Duitschland aan de op lossing van dit groote internationale pro bleem, dat de huidige Duitsche heerschers in het leven hebben geroepen. Markies Dufferin and Ava. die na mens de regeering antwoordde, juichte het voorstel van Lord Lytton toe. Hij was het eens met hen, die het werk van België en Nederland hebben ge prezen. Beiden hebben, men kan wel zeggen, hulp verleend aan deze vluch telingen, buiten iedere verhouding van hun bevolkingstal. Spr. kon het Huis Dufferin and Ava herinnerde aan het gewéldige belang der internationale actie voor de vluchtelingen en zeide ten aanzien van de opneming der vluchtelingen in Groot-Brittannië „Ik heb sterk het gevoel, dat een zeer groote toeneming der Jood- sohe bevolking in Groot-Brititannië een anti-aerruetische stemming zou verwekken, welke, ik kan het niet verhelen, in Enge land evenals in ieder ander land onder de oppervlakte sluimert. Daarom wensöh ik al allen te zeggen, dat voorzichtig moet worden tewerk gegaan en niet overhaast. Ten aanzien van de kolonisatie van vluchtelingen in Britsch Guyana en Zuid- Amerlka zeide spr.. dat de regeering bereid is tot het uiterste te gaan bij het verieenen van hulp bij het bestuur en zelfs bij het transport, doch dat zij het in dit stadium niet gerechtvaardigd acht voor deze bij zondere plannen financieelen bijstand te verieenen De politiek der Britsche regee ring blijft dezelfde ten aanzien van Enge land als land van toevlucht. Wij zijn vast besloten lederen steun te verieenen, welken wij kunnen geven voor de koloniseering van vluchtelingen ln onze kolonién of ln Zuld-Amerika of elders ter wereld. Jaar lijks gaan 30.000 vluchtelingen naar Ame rika, drie jaar lang zullen 5000 naar Australië gaan en naar Palestina zullen m den1 loop van 5 jaar 75.000 personen gaan van wie minstens 50.000 vluchtelingen. HET BULGAARSCHE BEZOEK AAN HITLER. De Bulgaarsche minister-president Kios- seivanof is gisteren in Berlijn aangekomen, 's Middags had Hitier een onderhoud van ongeveer een uur met hem, waarbij ook minister Von Ribbentrop aanwezig was. Bevoegde Duitsche kringen verklaren, aldus Havas, dat het bezoek geen uitzon derlijk karakter draagt. Het is een tegen bezoek voor dat, hetwelk Von Neurath als minister van buitenlandsche zaken twee jaar geleden aan Sofia heeft gebracht. Het spreekt echter vanzelf, dat tijdens de be sprekingen te Berlijn de politieke toestand in het Zuid-Oosten van Europa het voor werp zal vormen van een minutieus onder zoek, te meer daar o a sedert de afsluiting der Fransch-Britsch-Turksche accoorden Duitschland wantrouwig en argwanend is geworden. Officieel kringen te Sofia verklaren, dat de Bulgaarsche premier bij zijn besprekin gen in Duitschland geen enkele politieke verbintenis zal aangaan en ln het alge meen, dat geen enkele politieke actie tot stand zal komen. Berlijnsche kringen verklaren dat eco nomische besprekingen worden gevoerd, di» zullen dienen tot voorbereiding van een handelsaccoord. Toch is er geen sprake van wonde ren, maar wel van den nood van Frank rijk, dat de gevraagde offers op zich heeft genomen. Allen begrijpen thans, welke kracht wij gewonnen hebben door in het kamp der vrijheid te blijven, aldus eindigde Reynaud. Een Amerikaansch vlooteskader, bestaan de uit den kruiser Trenton, die de vlag voert van schout-bij-nacht Ellis Jackey en de torpedojagers Bagger en Jacob Jones, is gisterochtend uit Gibraltar te Le Havre aangekomen. Van Le Havre zullen de oorlogsbodems zich achtereenvolgens naar Rotterdam. St. Nazaire en Vlllefranche begeven. De sche pen zullen twee weken te Le Havre blijven. DUITSCHLAND. D« incidenten met kardinaal Innrtzer. De pers te Weenen maakt geen melding van de Incidenten, welke zich hebben voor gedaan tijdens de herderlijke rondreis van kardinaal Innltzer. Zoowel kerk als staat willen den bestaanden wapenstilstand niet breken. Officieel wordt ten sterkste ont kend, dat de betoogingen door nationaal- socialistische autoriteiten werden georga niseerd en spreekt men over spontane be toogingen der bevolking In een gebied, waar vele bloedverwanten van Planetta en Holzweber leven, die terecht gesteld zijn ln verband met den moord op Dollfuss. De kardinaal heeft geweigerd een ver klaring af te leggen en zet te Weenen zijn gewone leven voort. Gisteren heeft hij de begrafenis van een vooraanstaand katho liek bijgewoond. De herderlijke rondreis, welke bijna gereed is, zal volgens het ast- gestelde programma worden afgewerkt. Teneinde nieuwe incidenten te voorko men, zullen politie en gendarmerie den kardinaal op zijn reizen bescherming ver ieenen De Duitsche autoriteiten hebben de re geering te Praag medegedeeld, dat zij er zorg voor dient te dragen, dat alle hoofd wegen, die van strategisch belang zijn, vóór 1 September a.s. in goeden staat verkeeren. Het ministerie van financiën van de Ver. Staten heeft medegedeeld, dat extra invoer rechten geheven zullen worden op alle goe deren uit Italië, geheel of gedeeltelijk uit zijde gemaakt. Deze maatregel ls genomen, omdat bij een onderzoek is gebleken, dat Italië den uitvoer van zijde subsidieert. De ambtenaren van het ministerie hebben na drukkelijk verklaard, dat geen sprake Is van politieke bedoelingen. De parade van de para-militaire organisa ties van den Duitsch-Amerlkaanschen bond in het kamp te Nordland ter gelegenheid van den Onafhankelijkheidsdag zal door den strafrechter worden vervolgd. De wet van New Yersey verbiedt buitenlandsche uniformen te dragen. DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Concours van St. Etienne. afstand 747 K.M. De duiven werden om 5.35 uur met W. wind gelost; later op den dag liep de wind naar het Noord-Westen met het gevolg dat Zaterdag avond le 10 uur vijf duiven van de 82 waren geconstateerd. De uitslag is: 1. 8 17. 18. 21. 27 Grebel2, 15. 16. 26 Neu tenboom; 3. 4, 24. 25 Steenbergen; 5. 9, 10 14 Vogelensang: 6, 12. 19, 20, 23 Leek; 7. 11 Moe- nen; 13. 22 Kroon. De eerste prijswinnaar werd Zaterdagavond om 18 u. 50 m. 30 sec. geconstateerd en maakte een snelheid van 938.50 M. per min.; de laatste prijswinnaar Zondag om 10 u. 20 m. 58 sec. en maakte 572,55 M, per min. BRIDGE. BRIDGE-COMPETITIE OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Voor het a.s. seizoen organiseert de bridge club ,,De Sleutels" alhier een bridge-viertallen- competitie om het kampioenschap van Leiden en omstreken (le en 2e klasse). Hieraan zullen ook niet-leden kunnen deel nemen. De wedstrijden bestaan hoofdzake) ijk uit, zes tot acht duplicate wedstrijden van 24 spellen en kunnen zoowel thuis als in een publieke gelegenheid gespeeld worden. Voor viertallen uit de omliggende gemeenten worden deze wedstrijden zooveel mogelijk in die gemeente gespeeld. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2