LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Woensdag 5 Juli 1939 Vervanging van werkende dienstplichtigen Doodelijk ongeval te Wassenaar VRAGENRUBRIEK SPREEKCEL Uit de Omstreken Donderdagavond 5 uur HEROPENING WEERBERICHT. Vleescliwareiibedrijf van B. van Velzen AGENDA Stoomververij en Chemische Wasscherij STOOMEN CENTRAAL" VERVEN J. v.d. Touw - Michiel Adriaan de Ruyterstraat no. 37 Verklaring van den minister van defensie MUSEA. Op den Rijksstraatweg te Wassenaar stak gistermiddag te omstreeks kwart over vier het 8-j. meisje B. plotseling den weg over waarbij zij tegen de auto van H. uit Leiden opliep en daardoor tegen den grond werd geslingerd. Zij bekwam ernstige ver wondingen aan het hoofd en overleed enkele oogenblikken later. De auto werd in beslag genomen. A. de G. te L. - De eerste Nederlandsche onderzeeboot werd op 31 December 1906 lil dienst gesteld. Mej. A. V. te L. - Over kleeding e.d. kun nen wij U niet inlichten. G. J. den H. te A. - In verband met den onderhoudsplicht is U o.i. te hoog aangeslagen. Reclameeren bij den inspecteur der Directe Be lastingen te Alphen a. d. Rijn. POLITIETOEZICHT GEVRAAGD! Eenige bewoners van de Leeuwenhoekstraat dringen nogmaals aan op meer politietoezicht, vooral 's avonds van 810 uur, daar zij gedurig veel overlast ondervinden van voetballende jongens. AALSMEER. Aanbesteding. Voor rekening van den heer P. v. d. Zwaard is aanbesteed: het bouwen van drie woon- en winkelhuizen in de Zijdstraat. De hoogste inschrijver was fa. Speelman fn Kinkel voor f. 5553 en de laagste Jb. Terreehorst voor f. 4477 Laagste inschrijver heiwerk Van As en De Bruyn Leimuiden voor f647, laagste inschrijver loodgieterswerk Gebr. Prins voor f. 968. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Juni ingelegd f. 27793.68 en te rugbetaald f. 14317.91. HAARLEMMERMEER. Schoolreisje. De kinderen uit klasse 3, 4 en 5 van school II te Nieuw-Vennep, maakten onder leiding van het personeel hun jaarlijksch uitstapje per bus. Vanaf den Sloterweg te Nieuw-Vennep ging het naar Burgerveen. waar nog meer klantjes werden afgehaald en van hier naar het vergeten Jacobswoude waar even gestopt werd bij den gedenk steen van Jan de Bakker. Nu leidde de reis langs Alphen aan den Rijn naar Leiden. Na een bezoek aan de veemarkt werd de inwendige mensch versterkt. Enkele andere bezienswaardigheden, zooals het nieuwe stadhuis enz. werden nog bezocht en koen werd gestart voor Noordwijk, waar de scho lieren werden vergast op een warmen maaltijd. Natuurlijk kreeg ook Noordwijk aan Zee een beurt voor het nemen van een bad en het spelen in den speeltuin. Welvoldaan keerden allen terug. Demonstratie E .H. B. O. De ver. E.H.B.O. afd. Nieuw-Vennep hield een demonstratie-oefening ln het plantsoen te Nieuw-Vennep. De leden der plaatselijke E.H.B.O. leverden uitstekend werk, waar door deze demonstratie groote propagan distische waarde had. ..Hier Is de gevangene, die zoo gelukkig was een auto te winnen!" Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 761. BUITEXLAKDSCH WEEROVERZICKT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het weer in geheel Centraal Europa wordt beheerscht door het continentale gebied van hoogen luchtdruk, dat zich uitstrekt van den Balkan over het Oostelijk Oostzeegebied tot over Scandinavië. De lucht is overal zeer droog en het weer zeer warm en zonnig. Op de Britsche eilanden en in West-Frankrijk doet de oceaandepressie zich gelden, die stationnair ten Westen van Ierland blijft liggen en niet van diepte verandert. Koelere luchtmassa's, die met Westelijke winden over de Golf van Biscaye en Het Kanaal in het "Westen van Frankrijk en in Engeland binnendringen, geven aanleiding tot het vor men van een onweersfront. In den nacht vielen zware regens in Bretagne en in midden Enge land. In de Alpen is de temperatuur zeer hoog. Jungfraujoch meldt plus 1 graad. Zug- spitze 6 graden. Saentis 9 graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 n. 20 voorin.) Den Helder: half bewolkt, zwakke Z.O. wind: temp. 21 gr. C.. min. 18 gr. C. Vlissingen: lichtbewolkt, matige Z.O. wind; temp. 20 gr. C.. min. 17 gr. C. De Bilt: halfbewolkt, matige Z.O. wind; temp. 21 gr. C.. min. 16 gr. C. Groningen: halfbewolkt. matige Z.O. wind; temp. 19 gr. C., min. 14 gr. C. Maastricht: lichtbewolkt. matige O.Z.O. wind; temp. 22 gr. C., min. 18 gr. C. (Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: Z.Z.W. wind; zwak, 17 gr. C., regen achtig. Londen (Croydon)Z.Z.O. wind. matig. 19 gr. C., regen na onweer. Berlijn: Z.Z.O. wind; matig, 20 gr. C.. fraai. Nice: windstil, 23 gr. C.. fraai. Stockholm: Z.Z.W. wind. zwak, 19 gr. C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 24 gr. C. (76 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 6.25 uur; nam. te 6.43 uur. W ATERTEMPER ATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zyl". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag van 9.54 uur n.m. tot 4.15 uur v.m. HILLEGOM. Werkloosheid daalt nog steeds. Dat de seizoendrukte in de bollenstreek een aanvang genomen heeft, blijkt uit het overzicht der gemeentelijke arbeidsbeurs, daar gedurende de week van 24 Juni tot en met 1 Juli het aantal werkloozen in deze gemeente daalde van 312 tot 256. dus een afname van 56 personen. De groep land bouwbedrijven vertoonde de grootste af name en wel met 46 personen. Toch is tegenover 1938 het cijfeT niet bijzonder gunstig, daar op 2 Juli 1938 het aantal werkloozen 249 bedroeg, dus n°g 7 minder dan nu. Op 20 aanvragen van werkgeverszijde volgden 20 plaatsingen, terwijl 44 zich te rugtrokken en 20 vervallen ziin. Onze plaatsgenoot de heer Jac. van Leeuwen behaalde op de konijnententoon- stelling te Dongen met Hollanderkonijnen 2 eerste, 1 tweede en 2 eereprijzen. De heer M. van Til is geslaagd voor het eindexamen van de le H.B.S. met 5- jarigen cursus te Haarlem. W. Heirman alhier, ls te Amsterdam geslaagd voor het R.-K. Mulo-examen di ploma B. KATWIJK AAN ZEE. Op reis met ..Prettig Koopen". Gistermorgen om 7 uur vertrokken 3 autobussen met ongeveer 80 personen. Door de schoone Utrechtsche en Geldersche dre ven ging de tocht naar Ouwehand's dieren park te Rhenen, waar geluncht werd. In de Westerbouwing werd het diner genuttigd. Volop werd van het natuurschoon van Arn hem en omstreken genoten. Om 11 uur des avonds was men ln Katwijk terug. De ver- eeniging ..Prettig Koopen" had aan de deel nemers een aangenamen dag bezorgd. Denkt om de badlijsten! Op het politiebureau waren den 30en Juni reeds ingeleverd 273 badlijsten met de namen van 1119 badgasten De politie zal streng toezien op het In leveren der badlijsten; bij gebreke daarvan zal direct proces-verbaal opgemaakt wor den. MAAKS OP EN ONDER!'ANG- 6 Juli; op 22.46 uur; onder 8.54 uur. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. A. B. Overdevest. geb Van Leeuwen. D. C. Th. van Bohemen. geb. Sul- kerland, D. Ondertrouwd: G H Spiegeler en J. M van der Zijden J. Matyhen en H. H. Verheyen C. M. M, van der Zijden en W. M. Visser. Burgemeester Keyzer is tot en met 29 dezer met verlof. Waarnemend burgemees ter is de oudste wethouder, de heer L. C. de Koning. Twee weken geleden heeft men de ge meentelijke werkverschaffing aan den Oostvlietweg wegens financleele moeilijk heden moeten stopzetten. Thans heeft de gemeente zelf de verdere uitvoering ter hand genomen. Vorige maand werd kritiek geoefend op het postkantoor alhier, o.a. op het lan ge wachten van het publiek. Thans deelt het hoofdbestuur van de P.T.T. mede. dat hierin door wijziging ln de dienstregeling en door verlenging van de openstellings uren verbetering wordt gebracht. Door de leden der Ned. Herv, Kerk is over 1938 voor de Classicale Zending ln to taal f. 138.62 bijeengebracht. De gehouden bloempjesdag ten bate van het Wit-Gele Kruis heeft opgebracht f. 90.76 iv.j. f. 78.38). Door het uitsnijden van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot de woning van G. in het Park Leeuwenberg. Daar de familie uitstedig is. heeft men voldoenden tijd gevonden alles grondig te doorzoeken. Het vermiste is momenteel nog niet vast te stellen. van het naar de eischen des tijds ingerichte HOOFDSTRAAT 116 TEL. 7636 VOORHOUT Beleefd aanbevelend: BERN. VAN VELZEN. 2933 NOORDWIJK. Door B. en W. is benoemd tot tweede kampwachter de heer Obdam van Lisse. Tot tijdelijk agent van politie alhier, is benoemd de heer C. J. M. van Gils, met ingang van 1 Juli. NOORDWIJK AAN ZEE. Opening militair Tehuis. Alhier had de opening plaats van het Militair Tehuis, gevestigd in het lokaal van den Modernen Bond. De presidente van het Comité mevrouw Nederveen heeft aan allen het welkom toe geroepen en verzocht den burgemeester het tehuis te willen openen, waaraan deze gaarne voldeed met eenige welgekozen woorden. Luitenant Valentgoed de com mandant der Kustwacht dankte namens de manschappen voor dit Tehuis Hierna werd thee en koffie rondgediend en konden de militairen hun Tehuis be trekken. Geslaagd uitstapje. Onder leiding van den directeur de heer Jac Smit zijn de oudste leden van het Chr. Kinderkoor ,,'t Jonge leven" op reis ge weest. Des morgens te acht uur vertrok men in een groote autobus. Langs Schiphol door Amsterdam naar het Muiderslot, dat door allen werd bezichtigd. Verder ging de tocht naar Oud-Valken- heide waar de speeltuin veel te genieten gaf. Hierna werd gereden naar het Paleis Soestdijk en vervolgens naar de Pyramlde van Austerlitz, waar, na van het uitzicht te hebben genoten, de speeltuin weer veel genoegen bood. De kleine auto's had den hier aller belangstelling. Ruim acht uur werd de thuisreis aan vaard en om half elf kwamen de kinderen dankbaar en voldaan, zingende in het dorp aan. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Na de aanbesteding van diverse schilder-, wit- en sauswerken aan gemeente-eigen dommen is door B. en W. aan de volgende inschrijvers het werk gegund: Perceel 1, straatnaamborden aan A. Maat en Zn., voor f. 152.perc. 2, verkeersbor den aan P. Schippers, voor f 152.50; perc. 3, nummering van lantaarnpalen, hekwerken, banken, borden, straatlantaarns en schoon maak Raadhuis-Secretariegebouw, aan J. G. Schrijvers, voor f. 299.—; perc. 4, wit- en sauswerken en schoolbanken aan A. Maat en Zn., voor f. 309.—; perc. 5, ruiten straatlantaarns aan N. J. Schoneveld. voor f. 1.70. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Francina Pieternella, d. van J. Doornbosch en G. J. Nleuwenhoven; Franciscus Rutgerus Maria. z. van A. W. Blom en C. M. Moerel. Loop der Bevolking. Gevestigd: mej. A A. Wijntjes. Molenstraat 2, v. Wassenaar; mej. J. M. Bouwman, lepcnlaan 7, v Wonseradeel. Vertrokken: A. C. den Houdyker, geb. Bui tendijk n. Nieuwer-Amstel. Amsterdamschewcg 564: mej W M. v. d. Wereld, n. Voorhout, Berg Hamonlaan; J v. d. Kwaak. n. Katwijk. Secr. Varkevisserstraat 134; mej. Joh. v. d. Kwaak, n Heemstede. Valkenburgerlaan 2g: mej. J. C. Bemelman. n. Groningen. Rade singel 31a. Schietwedstrijd „Wilhelmina". Op Sporthoff had gisteren de jaarlijksche schietwedstrijd plaats van de Polltieschiet- vereeniging Wilhelmina." Waar de eere voorzitter. burgemeester Gouverneur, we gens ambtsbezigheden verhinderd was, vond geen officieele opening plaats. De wedstrijd had den volgenden uitslag: Wisselbeker: N. v. d. Krogt, Warmond met 117 pnt. Wedstrijd voor de leden: 1. C. J. v. d. Aar. Oegstgeest. 2. Jac. L'Ami, Rijnzater- woude. 3 C. C. Hulschbosch. Warmond. 4. N. v. d. Krogt, Warmond. 5. A. v. d. Vliet, Zoeterwoude. 6. J. Hoogeboom, Hoogmade. 7. P. Kruiswijk, Sassenheim 8. P. J. Krom hout, Lisse. 9 J. L. Eist. Sassenheim. 10. M. Broxterman, Zoeterwoude. 11. P. de Wit, Oegstgeest. 12. P. G. Stekers, Warmond. De wedstrijd voor Donateurs had het vol gende verloop: Wisselbeker, L. Oudshoorn. 2. P. Philippo. 3. A. W P v. Niekerk. 4. W. Boekee. allen te Sassenheim. 55. G. Schöl- rink. Warmond 6. Dr. P. le Grand. 7. J. W. de Gruijter, 8. A. L. Dekker. Sassenheim. Na afloop had in café „De Oude Post" de prijsuitreiking plaats, die in verband met het door dienstzaken afwezig zijn van den voorzitter, geschiedde door den secre taris. DE VERLOREN F. 100 TERECHT! 4-jarig jongetje vond ze. Toen mej, K. de kleeren van haar 4-jarig zoontje voor de wasch ln orde maakte, ont dekte zij in een der broekzakken een bun deltje papier, dat bij nader bezien een be drag van f. 100 bleek te zijn. Op haar vraag, hoe hij aan dat papier gekomen was zelde het ventje: „gevonden". De modder wist niet beter te doen. dan 1 de vondst bij de politie aan te geven, die haar naar den eigenaar verwees. 9? f. 2.45 Colbert Cosluum f5.50 f. 2.Eenvoudige Japon f. 3.25 f2.50 Gevoerde Mantel circa f. 4.50 f. 2.50 Regenjas f. 4.50 AGENT VOOR KATWIJK EN OMGEVING 2695 Op de vragen van den heer Van Vessem met betrekking tot de vervanging van wer kende dienstplichtigen door werkloozen, heeft de minister van defensie als volgt geantwoord: ■Art. 32 van de Dienstplichtwet volgens den gewijzigden tekst, laat buitengewone oproeping in geval van oorlog, oorlogsge vaar en andere buitengewone omstandig heden toe, voor zoover de Kroon dit noo- dlg acht Bij Koninklijk Besluit van 10 April 1939 ls de oproeping noodlg geacht van al het personeel, bestemd voor buiten gewone oproeping uitwendige veiligheid, zoodat de oproeping van leder, die daarbij is ingedeeld, berust op bedoeld art. 32. Het indeelen van dienstplichtigen bij deze groep is niet een handeling, die eens voor al heeft plaats gehad. Integendeel, het al of niet behooren tot deze groep is in gewone omstandigheden voortdurend, dag aan dag. aan wisseling onderhevig. Er is geen aan de wet ontleende reden aan wezig .waarom dit proces zou moeten stil staan, nadat een oproeping heeft plaats gehad. Voor een deel en op anderen voet gaat dit proces dan ook ln de tegenwoor dige omstandigheden door. Zoo zijn onder scheidene dienstplichtigen, die aanvanke lijk niet behoefden op te komen, alsnog opgeroepen, toen dit noodig bleek voor het bezetten van sommige posten. En zoo komt in geval van vervanging de bestemming voor de „BO.U.V." voor den met verlof gezonden dienstplichtigen te vervallen en wordt de vervanger alsnog daarbij inge deeld. Noch de letter, noch de geest van art. 32 der Dienstplichtwet staat hieraan in den weg. Het is niet juist, dat de verdediging der grenzen ln de eerste plaats aan werkloo zen wordt ongedragen Het aantal opge roepen werklooze dlenstolichtlgen be draagt thans ongeveer 15 7 oCt. van de totale sterkte der troepen, welke zijn belast met de grens- én kustbevelliging. Maar ook al ware dat anders, dan ligt in het buiten gewoon oproepen van werklooze dienst plichtigen geenszins opgesloten een discri minatie van de beveiligende taak. Bij acuut gevaar, hetwelk aanleiding geeft tot een algemeene mobilisatie, wor den alle beschikbare krachten voor de verdediging des lands opgeroepen. Zoolang zulks niet het geval is. dient, voor zoover mogelijk, rekening te worden gehouden niet alleeen met militaire maar ook met sociale belangen. Beide belangen worden gediend door bui tengewoon opgeroepen dienstplichtigen, die ln de burgermaatschappij noode kunnen worden gemist, te vervangen door werk looze dienstplichtigen, die daardoor tot nuttigen arbeid worden bestemd. Het is een onjuiste stelling, dat aldus „elke an dere arbeid" den voorrang zou hébben boven de militaire taak. Het gaat er om, dat de een in dezen tijd de beveiligende taak slechts kan vervullen met het bren gen van een groot sociaal offer, terwijl voor den ander van een sociaal offer geen of nauwelijks sprake is. Aangezien van persoonlijke vervanging waaronder te verstaan de methode, waar bij men zelf voor een vervanger heeft te zorgen geen sprake ls, ls er reeds uit dien hoofde geen gelijkenis met het vroe gere remplacantenstelsel Sterker spreekt nog, dat de dienstplichtige, die vervangen wordt, verplicht blijft tot opkomst onder de wapenen wanneer zulks noodlg wordt geacht, zooals bij algemeene mobilisatie, terwijl de remplacant zijn vrijstelling van den dienstplicht had gekocht. Op de vraag of de minister bereid is, een regeling te ontwerpen ter tege moetkoming aan ernstige moeilijkhe den voor de werkende dienstplichtigen, antwoordt de minister, dat dit onder werp in studie is, waarbij wordt aan- geteekend, dat zich hierbij groote moei lijkheden voordoen. HEDEN: Stadsgehoorzaal: Itallaansche opera, 8.30 u. nam. Zaterdag. Schouwburg: Ledenverg Leidsche Schouw- burg-Vereenlglng. 10 uur v.m. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De dans des doods". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „De wil deman". Zondag van 27 doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Sta op en vecht". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewocrd 49: 8 uur nam.: ..Het Raadsel der Schaduwen". Zondag van 17 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag en 3 uur nam.: „De Zeewolf". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „In den greep der wildernissen". Academisch Historisch Museum: 'sDinsdags en 's Vrijdags van 1012% en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zondags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d Werf f park. Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012, 1,30 6 uur: 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nedcrl. Hist. Natuurwetenschappelijk Musenm (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April1 Oct. 105 uur en van 1 Oct.—1 April 104 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 78 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 49 uur nam. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 t/m Vrijdag 7 Juli a.s. waargenomen door de apo theken „Tot Hulp der Menschheid", Hooigr. 48, Tel. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel 1313. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. TeL 274. Deze was natuurlijk zeer verheugd en gaf een tiende van het bedrag voor den spaarpot van den Jeugdigen vinder. Zaterdag wordt hier de Roode Kruis- collecte gehouden. VALKENBURG. De aanleg; van het vliegveld. Ter aanvulling op het bericht van het vliegveld te Valkenburg meldt men ons dat er behalve werkloozen uit Lelden, Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg ook werkloozen geplaatst zijn uit Voorhout, Warmond, Hazerswoude, Wassenaar en Voorschoten. Voorts wordt er niet gewerkt in 2 doch. in 3 ploegen n.l. van 's morgens 4 tot n.m. 1 uur, van n.m. 1 uur tot 's avonds 10 uur en ploeg 3 van 's morgens 7 uur tot n.m. half 5 uur. Voor den bouw van kazernes enz. is men heden begonnen met proefboringen. WARMOND. ZEILERS KONDEN NIET ZWEMMEN. Onverantwoordelijke ontspanning. Een B.M.-Jacht bemand met twee dames en een heer ls bij het manoeuvreeren op het Norremeer alhier omgeslagen. De heer J. Uit den Bogaard uit Warmond en de heer Heyer uit Oegstgeest bevonden zich toevallig met hun motorboot ter hoogte van het ongeval en aan hun krachtdadig op treden is het te danken, dat dit ongeluk geen tragische gevolgen met zich bracht. Met inspannlne van al hun krachten mocht het hun gelukken de dames, die niet kon den zwemmen, aan boord te krijgen, terwijl de heer R. zich zwemmende wist te redden. De dames werden naar het dameskamp ge bracht, waar zij van droge kleeren werden voorzien De liefhebberij voor het zeilen was verdwenen Gelukkig ook maar! De in deze gemeente gehouden speld- j er dag, waarvan de opbrengst bestemd was voor de K R O. heeft de somma van f 66.05 opgebiaeht. Alle bil de laatst gehouden stemming cekozen leden van den raad dezer gemeente I hebben thans medegedeeld hun benoeming te aanvaarden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6