LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 29 Juni 4 939 Binnenland Groote brand De verjaardag van Prins Bernhard te Hoogwoud RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT Congres Bond Bedrijfsautohouders SPORT Buitenland Protest van ds. Niemoeller Danzig tec* Rb PIAIWI t, BERICHTEN BULGARIJE. Kiosseivanof naar Berlijn Officieel wordt thans bevestigd, dat Kios- jtlvanof 3 Juli a.s. naar Berlijn zal ver- irekken, waar hij van 5 tot 8 Juli zal blij ven, Men schijnt aan deze reis geen bUzon- jere beteekenis te moeten hechten, aan gezien ze reeds eenlge maanden geleden is vastgesteld. In Bulgaarsche kringen wordt het een zuivere beleefdheidsrels genoemd. FRANKRIJK. De wijziging van het kiesstelsel. Op het oogenbllk worden de afgevaar digden voor de Kamer gekozen, wanneer rij ln een kieskring de absolute meerder heid behalen. Is dit laatste niet het geval, wordt een tweede verkiezingsronde «houden waarin het voldoende is. de een voudige meerderheid te behalen. Volgens het nieuwe stelsel zal de verkie- n; op de volgende wijze geschieden: 1 de kieskring zal gevormd worden door tik van de 90 Fransche departementen. Iedere kiezer zal dan n'et voor één naam moeten stemmen, doch voor evenveel na men als zijn departement afgevaardigden moet tellen. 2. voor lederen gekozene moet op een lijst een bepaald aantal stemmen worden uit gebracht. dat berekend wordt door het aan tal uitgebrachte stemmen te deelen door het aantal te bezetten zetels plus een. 3 de niet verdeelde stemmen zullen auto matisch overgaan op een door Iedere partij i te dienen natlonftle lijst. 4 door het totale aantal stemmen, dat een partij in het geheele land behaald heeft, te deelen door den klesdeeler en h ervan het aantal der ln de departemen ten verkregen zetels af te trekken, wordt het aantal candldaten bepaald, die op de nationale lijst der partij zijn gekozen. VEREENIGDE STATEN. Spionnage in vliegtuigenfabricken. De democratische senator Mac Carran heeft een wetsontwerp ingediend, dat een verbod Inhoudt van het in dienst nemen van buitenlanders ln vliegtuigfabrieken, die werken voor de regeering. Het ontwerp schijnt vooral gericht te zijn tegen de Duitsche spionnage ln de fabrieken, in het bijzonder aan de Westkust der Vereenigde Staten. In het weekblad „Life" wordt ln dit verband geschreven, dat bijna 1000 plannen en schetsen, die van belang zijn voor de vloot- en luchtdefensde der Vereenigde Staten op geheimzinnige wijze sedert een Jaar verdwenen zijn. Het blad verklaart, dat ,,de autoriteiten van de Amerikaansche intelligence service er niet aan twijfelen, dat de consul-generaal van Duitschland, kapt. Wiedemann, de touwtjes in handen heeft van de Dultsche spionnage aan de Amerikaansche Westkust". Vliegmotoren besteld. Het departement van oorlog heeft voor een bedrag van 25.900 389 dollar vliegtuig motoren besteld, de grootste opdracht se dert den wereldoorlog Het Juiste aantal motoren is niet bekend gemaakt. H.M. de Koningin te Soestdijk. H.M. de Koningin heeft zich vanmorgen met een auto uit Den Haag naar Soestdijk begeven, waar zij om kwart over twaalf arriveerde. De felicitatie-registers werden reeds vroeg, druk geteekend en ook groote bloemstukken, ffaaronder zeer fraaie van de vereenigingen .Soest Vooruit" en „Soest Zuid", werden ten paleize bezorgd. Prins Bernhard was al vroeg in den och tend per auto uitgereden naar Amersfoort, vanwaar hij omstreeks tien uur terugkeer de Het personeel, werkzaam aan den Rijks weg. werd op sigaren getrakteerd. Te Baarn werd in de ochtenduren een bloemencorso voor kinderen gehouden, dat bijzonder slaagde. Te Soest gaf de heer J. Vincent een caril- lonconcert, waarbij het gemis aan een caril lon werd gecompenseerd door gramofoon- platen, welke de heer Vincent in zijn tuin afdraaide. Er was veel aandacht voor de a'dus ten gehoore gebrachte vaderlandsche liederen. Te Den Haag. Den Haag toonde het steriotype beeld van Terjaardagen in het Koninklijk Huis, bekend en daarom bemind bij de inwoners van de stad, die straks in grooten getale weer de binnenstad bevolken, slenterend langs de muziektenten of rond de Malie baan. waar wielerwedstrijden gehouden zul len worden, en die in den avond een plaats zoeken op een der pleinen van de residentie, waar een bal-champêtre de kroon zal zetten op het verjaarsfeest van prins Bernhard. Ten paleize Noordelnde lagen de felicitatie- ftgisters op de gebruikelijke wijze ter teeke- blng. Te Amsterdam. De vereeniging tot veredeling van het volksvermaak te Amsterdam opende het officieele programma met een tocht door de grachten met een versierde boot, aan boord waarvan zich een muziekcorps deed booren. Om twaalf uur gaf de stadsbeiaar- dier. de heer J. Vincent, een carillonconcert op het Koninklijk Paleis. In den laten mid- volgt dan nog op den Dam een con tort van het Amsterdamsohe politie-muziek- Sezelschap en des avonds zal de Amster- damsche postharmonle een uitvoering geven. Ook zal in de avonduren een muzi kale boottocht met watertaxi's in de grach ten worden gehouden en het slot vormt een marsch met muziek van ..Volksver maak" door de binnenstad. Ook nlet-officleel vielen er vele muzikale prestaties te beluisteren. Daar waren in de eerste plaats weer de pierementen, die voor dezen dag toestemming hadden gekregen zich op het anders voor hen verboden ter rein in het centrum te vertoonen. In de gallende orgeltonen mengden zich de bescheidener klanken Van zangers en andere leden van het straatmuzikanten- ?ilde. Tot halfelf vanavond hebben zij vrij baan. Alle café's mogen heden tot twee uur 'eopend blijven, terwijl zij tevens dansver- ?unning hebben gekregen. Parade te Batavia. Op het Waterlooplein te Batavia werd Tanmorgen ter eere van den verjaardag van ZK.h. prins Bernhard een parade gehou den. welke bijzonder is geslaagd. Alle hui- Rn rondom het Waterlooplein waren met v'aggen versierd. De parade werd besloten met de aanbie ding van het geschenk der burgerij van Batavia aan de bataljons, die kort gele- d-n hun eeuwfeest vierden, bestaande uil P^adetrommen, tamboermajoor-staven mei °"anje-vaantjes. De overdracht gescM^dd' door den waarnemend burgemeester van Batavia, wien kolonel Shilling als regi mentscommandant dank bracht. Aan de parade werd deelgenomen door troepen van de garnizoenen te Batavia en fester-Cornells en de groep Glenn Mar tins, welke op Tjililitan is gestationn?evd BAKKERIJ EN DRIE WOONHUIZEN UITGEBRAND. Een felle brand heeft vanochtend in de gemeente Hoogwoud (N.H.) gewoed, waar door een bakkerij en drie woonhuizen in de asch zijn gelegd. Omstreeks half tien Is de brand ontstaan in den schoorsteen van de bakkerij van M. A. Wit op de Gouwe, gemeente Hoogwoud. Door den feilen Zuid westenwind stond de bakkerij spoedig in lichter laaie, waarna het vuur zich mee deelde aan de daarnaast gelegen wonin gen van J. Hop en D. Bakker. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij tegen de vuurzee niets be reiken. Zij moest aanzien, dat de vlammen haar vernielend werk voortzetten en over sloegen naar de aan den overkant van den weg gelegen boerderij van P. Koeman. De bakkerij en de drie woningen brandden geheel uit. Van de inboedels kon niets ge red worden. Twee varkens zijn in de vlam men omgekomen. Nader wordt gemeld: De schade wordt op f 20.000 geraamd. Alle woningen waren tegen brandschade verze kerd. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Gistermiddag is de 48-jarige schipper M. Lagarde aan boord van kraan No 10 van de N.V. stuwadoorsmaatschappij Neptunus te Rotterdam, tijdens werkzaamheden in de Waalhaven over boord geslagen en ver dronken. Het lijk is later door personeel van de „Politie 3" opgehaald. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur is de „Valk" van Schiphol naar Indië vertrokken. Meegenomen werd 421 243 kg. briefpost, 10.505 kg. pakketpost en 234.600 kg. vracht. Tien passagiers hebben voor deze reis geboekt KIND IN TOBBE MET WATER GEVALLEN Aan de gevolgen overleden. Gisteren is te Berlicum een vierjarig jongetje in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met water gevallen. De moeder vond eenigen tijd later haar kind dat met het hoofd onder water lag. Door kunstmatige ademhaling werden de levensgeesten weer opgewekt. De kleine is echter in den loop van den middag aan de gevolgen overleden. VAN VIER METER HOOGE STELLAGE GEVALLEN EN ERNSTIG GEWOND. Op het station te Zandvoort is vanmor gen een ernstig ongeval gebeurd. Om onge veer halftwaalf waren eenige schilders on der de stationskap aan het werk en maak ten daarbij gebruik van een vier meter hooge stellage. Op een gegeven oogenblik verloor de 21-jarige A. van der Hurk uit Nijmegen bij het achteruitloopen zijn even wicht en kwam op den steenen vloer te recht. Dokter Van Fraassen. die de eerste hulp verleende, constateerde dat de ongelukkige een ernstige beenbreuk en eenige gebroken ribben had gekregen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo te Haarlem overgebracht. VOORZITTER VAN DE VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Het bestuur van de Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten heeft in zijn gis teren gehouden vergadering benoemd tot voorzitter der vereeniging den heer mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam. ONJUISTE BELASTING-AANGIFTE. Hooge geldboete opgelegd. Wegens het doen van onjuiste aangifte voor de vermogens- en inkomstenbelasting heeft de officier van justitie bij de Haag- sche Rechtbank tegen mr. J. A. v. R, v. d. K. een gevangenisstraf var. zes maanden geëischt. De Rechtbank legde verdachte heden een geldboete van f. 10.000 suhs. zes maan den hechtenis op. ..DOOFHEIDSINSTRUCTEUR" VEROORDEELD TOT TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF. Het congres van samenwerking op het gebied van autovervoer personen, gisteren ghouden in den Dierentuin te Rotterdam, werd in den namiddag gevolgd door een huishoudelijke vergadering. De algemeen-voorzitter, oud-minister ir. Bongaerts, opende deze vergadering met een rede, waarin hij er op wees dat de| agenda bevatte, naast de gebruikelijke punten van behandeling, een voorstel tot wijziging van de statuten. De vóór twee jaar ingezette organisato rische opbouw van het bedrijfsverkeer op den weg, heeft er geleidelijk van zelf toe geleid, dat de leden van den B.B.N. zich zelf hebben ingedeeld ln afdeellngen, groe pen en kringen. Dat ls een Indeeling naar den aard van het beroep of bedrijf der leden. Tot dan toe kende de B.B.H niet anders dan een indeeling ln districten, derhalve naar de woonplaats, naar de ter ritoriale groepeering van de leden. De statutenwijziging werd hierna goed gekeurd, terwijl de naam werd veranderd in „Bond van Bedrijfsautoverkeer in Ne derland, B.B.H Voor de volgende jaarvergadering werd in principe Bergen op Zoom aangewezen,. DE ORANJE VOOR DE SCHEVENINGSCHE KUST. Een draadloos A.N.P.-telegram van boord van het m.s. „Oranje" dat zich op den der den en laatsten dag van den technischen proeftocht op de Noordzee bevindt, meldt, dat hedenavond het verlichte schip voor de kust van Scheveningen zal verschijnen om daar tijdens het vuurwerk, dat in verband met den verjaardag van prins Bernhard een bijzonder karakter draagt, voor anker te gaan. HET A.N.V.V.-CONGRES TE LEEUWARDEN Baron Krayenhoff eere-voorzitter. Gisteravond vereenigden zich de con gressisten aan een offic eelen maaltijd tij dens welke de voorzitter, baron Krayenhoff van verscheidene kanten met woorden en geschenken werd gehuldigd Besloten werd voorts H.M. de Koningin een telegram met betuiging van aanhankelijkheid te zenden waarop enkele uren later een danktelegram binnenkwam. Met een feestavond aangeboden door de V.V.V. te Leeuwarden werd dezen dag be sloten. Hedenochtend werd. nadat een felicitat-e- telegram aan Z K H. prins Bernhard was gezonden, het congres voortgezet met een redevoering van prof. Goudriaan. De heer Th H. de Meester te Bussum. hoofdbestuurslid, richtte zich vervolgens tot den scheidenden voorzitter. Spr. zeide. dat baron Krayenhoff nu wel zitting bleef houden in het dagehjksch bestuur, maar dat dit toch niet voldoende de waardeering voor hem uitsprak. Onder applaus werd de heer Krayenhoff op voorstel van het dage lij fcch bestuur benoemd tot eere-voorzitter Na een dankwoord van baron Krayenhoff werd de vergadering gesloten. Hierna trok men op excursie naar het Friesche meren- en boschgeb'ed. Leerling krijgt een balf jaar. Het gerechtshof te Amsterdam heeft van morgen arrest gewezen in de zaak tegen een Amsterdamschen oud-diamantbewerker die een groot aantal jongelieden tegen be taling had geleerd hoe zij zich doof moes ten houden om te worden afgekeurd voor den militairen dienst. Hij was hiervoor door de rechtbank veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De man ging in hooger beroep en veer tien dagen geleden vroeg de procureur- generaal bevestiging van dit vonnis. Het hof heeft den oud-diamantbewerker van morgen een gevangenisstraf van twee jaar opgelegd. Een „leerling" van hem, die door de rechtbank tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld, door te brengen ln een jeugd gevangenis, kreeg er in verband met zijn jeugdigen leeftijd nog een half Jaar af en zal dus zes maanden in een Jeugdgevange nis moeten doorbrengen. Ook tegen dezen jongeman had de procureur-generaal be vestiging van het vonnis der rechtbank gevraagd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Kapper teekent hooger beroep aan. Een kapper te Leiden, die gelijk gemeld voor het Kantongerecht terecht stond voor de overtreding van de Vestigingswet <B. had alhier zonder toestemming van den Minister van Economische Zaken op 24 April een dames- en heerensalon geopend l en die veroordeeld werd tot f6 boete of 2 d. h. Ls van dit vonnis in hooger beroep ge gaan. omdat hij op 24 April zijn zaak van de Haarlemmervaart naar de Korte Mare moest overplaatsen wegens huuropzegglng. In verband met het feit dat zich in Rot terdam een soortgelijk geval heeft voorge daan, en toen vrijspraak is gevolgd, heeft de kapper hooger beroep aangeteekend. Niettegenstaande het O M. er op gewezen heeft, dat de kapper, als hij zijn zaak niet zou sluiten, iederen dag in overtreding was, en procesverbaal kan krijgen, zal de kap per, in afwachting van de behandeling de zer zaak in hooger beroep voor de Haag- sche Rechtbank, zijn zaak op de gewone wijze blijven voortzetten. AMSTERDAM. 29 Juni De Amsterdamsche effectenbeurs verkeerde heden wederom in een toestand van lusteloos heid. De buitenlandsche politiek schepte een atmosfeer van onbehaaglijkheid, die vanzelf sprekend tot de grootste voorzichtigheid leidt, zoodat niemand iets wenscht te ondernemen. De inzinking in Wallstreet maakte bovendien een onaangenamen indruk. De Amerikaansche waarden verkeerden in overeenstemming met Wallstreet in reactie en vrijwel alle aandeelen werden beneden de koersen van gisteren afge daan. Er was eenlg aanbod, gedeeltelijk voor buitenlandsche rekening en daar men er wei nig voor gevoelde om tot koopen over te gaan. kon het aan de markt zijnde materiaal slechts plaatsing vinden tegen lager koersen. De affaire was overigens zeer gering en ln hoofdzaak werd nog zaken gedaan in de Staalaandeelen en Ana conda's. Ten slotte kwamen de koersen niet onbelangrijk lager te liggen. Onder beurstijd werden overigens geen groote fluctuaties mee gemaakt. Op de locale markt was weinig te doen. Van de Petroleumfondsen gaven Koninklijken be scheiden omzetten te aanschouwen en nadat bij de opening een viertal punten beneden het vorige slot was gehandeld waren de schomme lingen tijdens de middaguren gering en het verschil tusschen de hoogste en de. laagste no teering was klein. De Amerikaansche petroleum- aandeelen werden iets lager genoteerd. Op de Suikerafdeeling kwamen H.VA.'s eenige punten beneden de vorige noteeringen te lig gen. Van openlijke handel was nauwelijks sprake en onder beurstijd bleef de koers bijna sta- tionnair. De incourante soorten gaven geen teekenen van leven. In Tabakken was niets te doen. Oude Deli's werden verscheidene pro centen lager afgedaan. Deli Batavia's en Se- nmbah's waren naar het scheen aan aanbod onderhevig, doch het was niet gemakkelijk tot transacties te geraken. De affaire in Rubber fondsen was van minimale proporties. Amster dam Rubbers werden wat lager ingezet en gaven vervolgens kleine teekenen van verbete ring. Later op den middag echter kwamen er enkele stukken aan de markt en dit was vol doende om de koers wederom iets naar beneden te doen gaan. Voor verscheidene minder courante soorten kwamen lagere noteeringen tot stand, hetgeen voornamelijk voortsproot uit het geringe ope ningsvermogen van de markt, want het aanbod was slechts klein. Scheepvaartpapieren waren volkomen verwaarloosd, desniettemin was er eenig aanbod te verwerken, zoodat vrijwel over de I geheele lijst lagere noteeringen te voorschijn kwamen. Industrieelen hadden een beperkte markt. Aku's en Unilevers kwamen iets lager te liggen. De Philips aandeelen daalden beneden de 200 De beleggingsmarkt was stil. Voor de Neder - landsche staatsobligatiën kwamen de notee ringen meerendeels een fractie lager. Fransche guldensobligatiën hadden een ongeanimeerd voorkomen. Duitsche fonden waren aangeboden. WISSELKOERSEN. Londen 8.813/4 (8.82 1/8): Berlijn 75.60 (75.57 1/2): Parijs 4.98 7/8 (4.99 1/8; Brussel 32.03 (32.04'/*); Zwitserland 42.46 42.48); Kopenhagen 39.37 1/2 (39.40); Stockholm 45.52 1/2 (45.45): Oslo 44.32 1/2 (44.35); New York 1.88 3/8 (1.88 7/16); Lire Bankpapier 6.35 (6 30). Prolongatie 3/4; Part. disc. 1/2; Dag geld 1/2. Registermarken 27 7/16: Handelssperr- marken 8 1/4: Reismarken 50 1 2; Bankpa pier 26 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van g:steren. WATERPOLO. A.Z.C. I—G.Z.C. 0—3. Deze ontmoeting bleek weinig belangrijk. I A.Z.C. kwam uit met verschillende invallers, terwijl de bezoekers vrijwel volledig waren. Over het geheel bleken de Pijpenstadspelers sterker. Voor de rust hadden zij dan ook ver schillende goede kansen, doch dank zij het goede verdedigen van A.Z.C. bleven aan belde kanten doelpunten uit. Na rust hadden de be- zoekers meer succes en weldra was het hun i linksvoor, die G.Z.C. de leiding gaf. 01. De Alphenaren kwamen nu meer opzetten doch de I doelverdediger van Gouda gaf geen kans. In- tegendeel was het de rechtsvoor en kort voor 1 het einde nog de midvoor van G.Z.C. die ach- i tereenvolgens den voorsprong wisten te ver- i grooten tot 03 met welken stand het einde kwam. De reserven van A. Z. C. deden het juist andersom en wisten met 30 te zegevieren. Over het geheel bleken de A.Z C.-spelers beter, wat ook uit de punten wel tot uiting kwam. Reeds spoedig gaf v. d. Bijl A.Z.C. de leiding. 10. Na rust ontwikkelde zich hetzelfde spel. V. d. Bijl scoorde ook het 2e doelpunt en bij een anderen aanval maakte de vrij liggende Kemp. geen fout (30), met welken stand het .einde kwam. - Met ingang van 1 Juli a.sM is de heer tor. J. K. van der Haagen, referendaris bij $n departement, als chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen aangewezen. OPENBAAR ONDERZOEK NAAR DE RAMP VAN DE „IJSVOGEL". Een commissie uit den raad voor de lucht vaart, als bedoeld in artikel 6 der luoht- vaartrampenwet, heeft in haar vergadering van 17 Juni 1939 besloten een openbaar onderzoek door den raad te doen instellen met betrekking tot het ongeval, hetwelk op 14 November 1938 in den Riekerpolder nabij het luchtvaartterrein Schiphol is overkomen aan het K.L.M-vliegtuig van het type Douglas Dc-3. gemerkt Ph-ary (Ijsvogel). De openbare zitting zal plaats vinden op Maandag 10 Juli as. des middags om 3 uur in het departement van waterstaat te Den Haag. De Ijsvogel verongelukte, komende van Londen, op 14 November des avonds onge veer halfacht nabij Schiphol, dicht bij den rijksweg naar Den Haag. vermoe delijk bij een bakenlanding in een plotseling opko mende mistbank. De gezagvoerder Duime- laar, de drie andere leden der bemanning en twee Duitsche darres kwamen om het leven. Er waren verscheidene gewonden KIND AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Het kindje van de familie G. uit Berli cum. dat Dinsdagavond door een auto werd aangereden, is gisteren ln het ziekenhuis overleden. INTOCHT TWEEDE REGIMENT LUCHT DOELARTILLERIE TE ALKMAAR. Vanmorgen heeft onder groote belang stelling het tweede regiment luchtdoel artillerie zijn officieele intrde in Alkmaar gedaan. Met den trein van 9 44 uur kwam de troep uit Amsterdam en werd op het stat'onsplein ontvangen door den regi mentscommandant overste Schmidt. Met de muziek van de postfanfare voorop werd een marsch door de stad gemaakt, waarna voor het stadhuis halt werd gehou den. Vanaf het bordes heeft burgemeester jhr. mr. van Kinschot de officieren, onder officieren en manschappen toegesproken en welkom geheeten. Hij herinnerde er aan dat Alkmaar na 1573 geen garnizoen meer heeft gehad, behalve dan dat het van 1898 tot 1922 de cadettenschool binnen zijn veste herbergde. Men verneemt, dat ds. Martin Niemoeller formeel heeft geprotesteerd tegen de be schikking van den rijkskerkeraad, waarbij hij op de lijst van predikanten in niet- actieven dienst geplaatst is. De Poolsche pers meldt, dat 100 S.A.- mannen zich hebben geïnstalleerd ln de gebouwen van den radio-omroep te Dan zig. De slachtplaats heeft order gekregen groote voorraden vleesch voor het vrijwil ligerscorps gereed te houden. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. PAARDENSPORT. HET INTERNATIONAAL CONCOURS-HIPPIQUE TE .AMSTERDAM. De militaire equipes der landen, die deelne men aan het internationaal concours-hipplque dat vanavond in het Olympisch stadion te Am sterdam begint, zijn vanochtend door het Am sterdamsche gemeentebestuur officieel ontvan gen. De loco-burgemeester, mr. Kropman sprak de gasten toe. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseert Zon dag as. een Singles vlaggenwedstrijd met her haling. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 29 Juni. Per Kg.: Tarbot 5040; Tong 1.08—0.82. Per 50 Kg.: Griet 22.5015; Zetschol 23—21; Klein- schol 188.50; Bot 16—3.20; Schar 9—2.80; Poontjes 4.60—2.50; Groote schelvisch 149; Middel schelvisch 11.5010; Kleinmiddel schel visch 9.106.10; Kleine schelvisch 6.204.30; Groote gul 12—6.30; Kleine gul 8.50—1.30; Wij ting 3.10—1 30: Makreel 7. Per 125 Kg.: Kabel jauw 5026, Per stuk: Vleet 1.20. VLAARDINGEN. 29 Juni. Voor de haringvisscherij vertrokken de KW 26. KW 43 en KW 149 Besommingen treilers: Gloria" IJM 37. 490 manden, f. 2300; .IsabelIJM 14. 155 manden, f. 1160; .Maria" IJM 95 270 manden, f. 1400: ..Limburgia" IJM 54 270 manden, f. 1760. Kotter: E 142. f. 550 Loggers SCII 121. f. 1500: SCH 118. f 1520; KW 128. f 630: KW 27. f. 160; KW 5 'f. 830; KW 31. f. 610. SCHEVENINGEN. 29 Juni. Volgens radiografische berichten uit zee wa ren de vangsten als volgt: KW 151, 25 k.; KW 29, 15 k.; KW 68, 15 k. IV LEIDEN. 28 Juni. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. Leiden en Omstreken" Per 100 Kg.: Groene kool 2.10; Peen 0.90—3; Aardappelen 1.504.40; Andijvie 2; Sla 2; Aardbeien 2060; Snijboonen 1833; Stamboo- nen 26—33; Tuinboonen 24; Doperwten 615; Peulen 619; Postelein 1.505; Spinazie 1.50 9; Tomaten A 22—28. B 24—30. C 20—24, CC 1420. Per 100 stuks: Andijvie 5070; Kom kommers 24.50; Bloemkool 28.90; Meloenen 18; Salade 50—70; Perziken 0.60—8.20. Per 100 bos: Kroten 0.702.10; Pieterselie 3060; Selderie 30—60; Uien 50—80; Peen 2.50—5.40; Rabarber 0.804.40. BENTHUIZEN. 27 Juni. Aanvoer 6280 Kip peneieren 2.753.35. GOUDA, 29 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 1052 stuks vee. 56 Slachtvarkens. vette 2425. lev. 2% korting; 451 Mag. varkens 2535; 442 Biggen 1015; 2 Runderen 150200 51 Nucht. kalveren 59; 34 Lammeren 57; 16 Bokken en geiten 25. Handel redelijk. Alg. markt 470 part. kaas. Ie kwal. met R.M. 2426. zware tot 29; 2e kwal. met R.M. 21—23. Crisisaftrek 0.2. Handel goed; 398 pd. Boter. Goeboter 7075; Weiboter 6570. Han del vlug. 162.000 Eieren. Kippeneieren 3.15— 3.45: Eendeneieren 2.502.80. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling G. A. (C.Z.H.EJ Aanvoer 168.500 Kippeneieren 56 58 Kg. 3.15 —3.20. 58/60 Kg. 3 20—3 30. 60,62 Kg. 3.30—3.40, 62 68 Kg. 3 40—3.80. bruine 58/72 Kg. 3.24—4.10. kl. eieren 3.053.15. 1000 Eendeneieren 2.40 2.70. LEIDSCHENDAM. 28 Juni. Eng. Komkom mers le srt. 2—2.80. 2e srt. 2; Gele Komkom mers le srt. 2.103.10. 2e srt. 22.10; Kropsla le srt. 5090; Peen 3.50—5.20; Bloemkool le srt. 7.109.80. 2e srt, 4.605.70, uitschot 23.30; Tomaten: midd. 1112.10, gr. ronde 9.5010.80. 2e srt. 10.60—12.20. 3e srt 6.10—760 bonken 7.10 —8.50; Andijvie 0.501; Spinazie <4 Kg.) 18 24; Postelein 3.504.90; Rabarber 3.504.80; Snijboonen 24—27; Spercieboonen 31—33; Sel derie 7080; Peulen 11—14; Tuinboonen 3.60 4.90; Doperwten 1216; Meloenen 2628; Drui ven 3841; Aardbeien 25—26. NAALDWIJK. 28 Juni. Bond \yestland Aardbeien 3343; Roode bessen 1734: Dubb. boonen 2226; Doperwten 712; Kruisbessen 47; Peulen 821; Pruimen 85; Snijboonen 29—33; Golden Champion .90—1.20; Alicante 71—97; Blauwe druiven 47—58; Tomaten; A 3.30—3.35, B 3.10—3.15 C 3.20—3.35. CC 2.35— 2.80, bonken 2.352.50; Aardappelen 11.15; Poters 8595; Groote boonen 26—28; Netmeloe- nen 27—40; Bloemkool 63011.50; Bospeen 2.50 3; Perziken 28: Rabarber 1.202.60; Sel- dery 40; Sla 50—60; Komkommers 2—3.30. RIJNSBURG. 28 Juni. Bloemenveiling Gladiolen: Halley 1.40—2.10: Brülant 2—2.60; Polijst 2.40—3.40; Lelies wit 2—2.60; Regale 1— 1.40: Tilifolium 1—2.10; Convilli Alba 50—75; Neuf 11.30; Margrieten 2050; Centire 3050; Parel Anjers 2030; Grenadine 3050; Cen- tauria 3040; Anemonen 10—30; Talma 25—35; Godetia rose 1014; Iris 59. RIJN55BURG, 28 Juni. Groentenveiling Aardappelen 11.20; Drielingen 0.801; Peen 3.50—4 50; Rabarber 1.802 50; Radijs 0.90— 1.20; Uien 40—60; Kroten 1.40—1.80; Sla 50—70. TER AAR. 28 Juni. Centr. Veiling Spinazie 29; Andijvie 614; Peulen 0.60—1.90; Dop erwten 80—96; Capucijners 80. Tuinboonen 30 —39; Snijboonen 2.60—3.25; Dubb. Stampr. 2.60 —2 90; Postelein 2.30—3.40; Breekpeen 1.90; Kroten 1 50; Rabarber 2—6.80: Peen 2.504.30; Prei 0 30—1.30; Sla 50—90; Bloemkool 2—9; Komkommers 25: Aardbeien 0.85—1,20; To maten 8-13; Snitskool 1; Blauwschokken 1-1.25 WADDTVXVEEN. 28 Juni. 263 Kippeneieren 3.40 per 100. VOORSCHOTEN. 2 7 TUni. Vrije Veiling Kippeneieren 3 40- 4 20; Wonijnen 30—80; Dui ven 1216; Hanen 40--60. VOORSCHOTEN 28 Juni. Veiling V.P.V Kippeneieren 3.50—3.90; Kuikeneieren 3—3.30; Eendeneieren 33.40; Kalkoeneieren 5; Ko nijnen 1; Duiven 15.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3