Prettig koopen te Katwijk WINKELJUFFROUW Uit de Omstreken LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 28 Juni 1939 LUCHTVAART Demonstratie van de Fokker G. 1 te Brussel Dagbladreclame is niet te vervangen WEERBERICHT. Teraardebestelling van wijlen den heer D. Baardse Dzn. DINSDAG 4 JULI DE GROOTE BUSTOCHT NAAR ARNHEM EN OMSTREKEN AGENDA MUSEA. De fabrieksvlieger van de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabrlek Fokker, de heer G. Sonder- man. heeft dezer dagen een Fokker G. 1. uit gerust met Bristol Mercury 8 motoren, voor de Belgische autoriteiten te Brussel, met toe stemming van den Nederlanöschen minister van defensie, gedemonstreerd. Allereerst demon streerde Sonderman het toestel voor de gene raals Duvivler, commandant der luchtverde diging. Hiernaux. chef van het luchtwapen. Legros en vele andere hoofdofficieren Met een totaal gewicht van 4800 kg. voerde hij een kunst vlucht uit. welke zeer de bewon dering der Belgische generaals wekte, aangezien men dergelijke kunstvluchten met een twee- motorig toestel van zulke afmetingen en zulk een gewicht voor onmogelijk had gehouden. Achtereenvolgens maakte Sonderman twee duikvluchten, waarvan een zonder en een met gebruikmaking van de speciale luchtremmen. welke de duiksnelheid sterk verminderen. Gedurende den laatsten duik draaide het toestel 180 graden om zijn lengte-as. teneinde de bestuurbaarheid in den duik te demonstree- ren. Vervolgens maakte hij zes vrille-slagen naar links en zes naar rechts, gevolgd door enkele loopings, langzame en snelle rollen enz. Vooral een langzame rol. onmiddellijk gevolgd door een zeer snelle rol. maakte grooten In druk op de deskundige toeschouwers. Sonderman besloot zijn programma met een aantal vrije figuren. Na de landing werd hij voor zijn bijzonder fraaie demonstratie door de aanwezige autoriteiten gecomplimenteerd. De volgende dagen werd de G, 1. nu met een totaal gewicht van 5400 kg. en in een speciale uitvoering, als driepersoons verkenner, door vier Belgische officieren aan een grondige be oordeeling onderworpen, waarbij ook alle ge bruikelijke metingen werden verricht. De aan- en uitloop bedroeg met het volle gewicht van 5400 kg. bij volkomen windstilte en zeer warm weer resp. 285 en 230 m. O Barometerstand Gistrmiddag 2 uur: 772. Hedenmiddag 2 uur: 767. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt De gisteren genoemde zwakke storingen ten Westen van Ierland, die toen nog weinig te beteekenen hadden, hebben in de afgeloopen 24 uur een flinke activiteit ontwikkeld. Zij doen den luchtdruk op de Britsche eilanden vanmor gen snel dalen. De windkracht is toegenomen, lerwijl het weer er regenachtig is geworden. In Schotland en Ierland werden al flinke hoeveel heden afgetapt. De kern van dit depressiesy steem ligt ten Westen van Ierland. Het gebied van hoogen luchtdruk verplaatste zich van Frankrijk naar Duitschland. waar het weer nu is opgeklaard. Tengevolge van de nach telijke uitstraling daalde de ochtendtemperatuur en kwam plaatselijk ochtendnevel voor. Het depressiekerntje over Zweden is opgevuld. De luchtdruk is in geheel Scandinavië aanzien lijk toegenomen, zoodat hier nu een uitlooper van de hooge druk over Duitschland is gelegen. Over de Poolzee passeerde een depressie in Oostelijke richting. De temperatuur is in vrijwel geheel West- Europa gestegen, alleen op IJsland is het wat kouder geworden. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Zwaarbew., matige Z. wind: Temp. 16 gr. C.. Min. 11 gr. C. Ylissingen: Zwaarbew.. matige Z. wind; Temp. 16 gr. C., Min. 14 gr. C. De Bilt: Zwaarbw., zwakke Z.O. wind; Temp. 16 gr. C., Min. 11 gr. C., neerslag enkele I druppels. Groningen: Betrokken, matige Z. wind; Temp 15 gr. C.. Min. 12 gr. C. Maastricht: Zwaarbew., matige Z. wind; Temp. 16 gr. C., Min. 14 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.) Parüs: windstil, 16 gr. C.. zwaar bewolkt. Londen: matige wind. 16 gr. C., opklarend. Nice: windstil, 21 gr. C., fraai. Stockholm: zwakke N.N.O. wind, 16 er C mooi. half bewolkt. HAARLEMMERMEER. Conflict in ..Witte Kruis" opgeheven Na talrijke besprekingen heeft de burge meester van Haarlemmermeer een regeling getroffen, die zeer vermoedelijk de beide partijen van de afd. Haarlemmermeer van Het Witte Kruis, die in conflict met elkaar kwamen uit zelfstandigheidsoverwegingen en andere geschilpunten, weer tot elkander brengen zal. Een concept van nieuwe statuten en huis houdelijk reglement is door Haarlemmer- meer's burgemeester ontworpen en thans ter bespreking voorgelegd aan den Kring Hoofddorp. Hierin is aan de bezwaren van de leden van de nieuwe vereeniging voor wijkverpleging in Badhoevedorp tegemoet gekomen De aangebrachte veranderingen behelzen allereerst de bestuurs-samenstelling De vereeniging zal een centraal bestuur krijgen van 13 leden van 6 x twee leden met een door het Gemeentebestuur te benoemen lid. Dit bestuur krijgt naast zich een dage- lijksch bestuur van vier leden. Verder krijgt het kringbestuur srootere vrijheid van han delen wat betreft het regelen van eigen huishoudelijke aangelegenheden. Dezer dagen zal over een en ander een besluit genomen worden. De raad der gemeente Haarlemmer meer komt morgenmiddag te vier uur in vergadering bijeen. HILLEGOM. Delende werkloosheid. De dalende lijn, die sinds verleden week het werkloozenoveraióht vertoonde, blijft ook deze week voortgaan Op 19 Juni be droeg het totaal ingeschreven werkloozen alhier 334, terwijl op 24 Juni dit aantal ge daald was tot 312. Tegenover 1938 is hok het cijfer nog iets gunstiger, daar op 25 Juni 1938 het cijfer 318 was, du nu 4 minder dan verleden jaar. LEIDSCHENDAM. MERKWAARDIG GEVAL BIJ VERKIEZING Tweemaal haar stem uitgebracht. Na aflooD van de raadsverkiezing op Don derdag j.l. bleek dat één persoon, tweemaal zijn stem had uitgebracht. Het door het raadslid Kerkhof! ingestel de onder-zoek wees uit, dat een gehuwde vrouw ook nog op haar meisjesnaam op de kiezerslijst voorkwam. Op grond van het bovenstaande werd dan ook een tweetal oproepingskaar ten uit gereikt en prófipt heeft de kiezeres haar stem uitgebracht in stembureau 4 en in stembureau 2. Tegenover het raadslid den heer Kerk- hoff bevestigde zij deze feiten ten volle. In de zitting van het Centraal Stembu reau ter vaststelling van de gekozenen, heeft de heer Kerkhoff tegen dit misbruik maken van het stembiljet protest aange- teekend. Deze wilde het feit in het proces verbaal van de zitting doen aangeteekend hebben. De voorzitter vergoelijkte de dubbele opname in de kiezerslijst, met wie niet werkt maakt geen fouten, en was van meening dat bedoelde dame gebruik heeft gemaakt van het haar toegekende recht, wat de heer Kerkhoff misbruik noemde. Bovendien, zoo zeide de burgemeester, had de kiezerslijst voor een leder gedurende den wettigen termijn ter inzage gelegen. De burgemeester merkte nog op dat als iemand tweemaal gestemd heeft, nog niet gesproken kan worden van onregelmatig heden. Daar de handelingen van bedoelde dame geen invloed hebben uitgeoefend op den uitslag der stemming, was het niet mogelijk deze ongeldig te verklaren. Bleef dus nog over of hier een strafbaar feit is gepleegd. Want zij of hij die zich voor een ander uitgeeft stelt zich aan vervolging bloot. Logisch gedacht heeft de dame zich aan dit feit schuldig gemaakt, door zich nog uit te geven op haar meisjesnaam, ter wijl zij deze naam door haar huwelijk heeft doen wijzigen. De heer Kerkhoff doelde hierop, doch de burgemeester, bijgevallen door 't R.-K. lid van het stembureau, den heer Wijk, wilde blijkbaar niets weten van een strafbaar stellen. De heer C. Oost overgeplaatst. De heer C. Oost, assistent bij de Ned. Spoorwegen te Leidschendam-Voorburg, is ingaande 1 Juli benoemd tot stationsamb tenaar en wordt in verband met deze be vordering verplaatst naar Rotterdam. De heer Oost was ongeveer 20 jaar te Leidschendam-Voorburg geplaatst cn is door zijn voorkomend optreden bij het pu bliek en collega's een geziene persoonlijk heid. Ook bewoog hij zich op maatschappelijk en sociaal terrein, waarbij vooral de ge heelonthouding zijn volle aandacht had Als secretaris van de Spoorweg-Onthou ders Vereeniging en als secretaris van het Voorburgsch Drankweer Comité deed de heer Oost gedurende tal van jaren ver dienstelijk werk en men ziet hem dan ook noode vertrekken. De eerste meloenen. Gisteren waren aan de Coöp. Groente veiling alhier de eerste meloenen aange voerd. De collecte ten bate van de oud-mlli- tairen heeft opgebracht f. 32.55 (v. j f. 30.—.). De heer L. Cox, schrijver ter gemeen te-secretarie alhier, is geslaagd voor het examen gemeente-administratie. Voor het eindexamen R.K-H.B.S. te Den Haag slaagde onze plaatsgenoot S. Kruik. LISSE. Beroep aangenomen. Naar wij vernemen heeft ds. J. Th. van Veene van Vroomshoop het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. Het beroepingswerk heeft dus kort geduurd daar reeds het eerste uitgebrachte beroep werd aangenomen. D. van Veene is 30 jaar oud, gehuwd en heeft één kind. Na het eerste kennlsma- kingbezoek eenige weken geleden, bracht ds. v. Veene j.l. Maandag wederom een kort bezoek aan onze gemeente. Onze plaatsgenoot, de heer J. A. Mul der, tlheol. cand., ontving een beroep van de Ned. Herv. Gem. van Donkerbroek- Haule. BEKEND BLOEMENKWEEKER TE AALSMEER. NOORDWIJK. De bouw der R.K. Kerk. Naar men weet is het voorstel van B en W. tot gedeeltelijke wijziging der rooi lijnen langs den Nieuwen Zeeweg en den van Harderibroekweg. in verband met den voorgenomen bouw eener R.K. kerk ter plaatse, in de spoeicischende raadsverga dering van 24 Mei j.l. met 8 tegen 6 st. verworpen. De bedoeling van het voorstel van B en W was, d^ fraaiere ligging dier kerk uit aesthetisch oogpunt te bevorde ren. De kerk zou dan niet in een „hoek gedrongen worden, maar in plaats -.'an 7 meter uit den weglijn aan den N. Zeeweg en 6 meter uit den weglijn aan den v. Har- denbroekweg, meer aan den weg komen te liggen. De meerderheid van den Raad durfde zulks niet aan, met het oog op daaraan verbonden geldelijke konsekwen- ties als: eventueele verlegging van de trap aan den v. Hardenbiroekweg. het onbe- bouwbaar laten van den resteerenden grond aan dien weg, enz. Na de verwerping van dit voorstel zoch ten B. en W. onmidellijk vla den architect dier kerk, - ir. J. van der Laan, contact met het kerkbestuur. Het resultaat hiervan is geweest, dat het kerkbestuur aan het gemeentebestuur een tweetal mogelijkhe den in overweging heeft gegeven om een compromis te vinden, daarmede blijk ge vend van medewerking tot het verkrijgen van een uit aesthetisch oogpunt goede om geving ter plaatse. De voorstellen van het kerkbestuur lui den als volgt: j le. De gemeente legt te zijner tyd den van Hardeivbroekweg 6 meter om. Het kerkbestuur verbindt zich bij den afbouw van de kerk, den hierdoor ontstanen strook grond vóór de kerk aan den omgelegden weg te koopen voor een bedrag van I 500.—, of: 2e. Het gemeentebestuur besluit in prin cipe tot niet bebouwing van de aan de andere zijde van den van Hardenbroek- weg gelegen grond, met de bedoeling dezen LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (64 gr. P.). 12 uur 's midd.: 19 gr. C. (68 gr. P.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 1 uur 49 min.; nam. te 2 uur 17 m. Een prachtrit! Een dag ontspanning! - Bezoek aan Ouwehand's Dierenpark Sonsbeek, enz. - De P.K. zorgt dien dag voor aUes! Dierenpark. Sonsbeek. enz. - De P.K. zorgt dien dag voor alles! U behoeft niets mede te nemen - Tot slot van dezen mooien rit Ook roode zegels hebben waarde. HET BESTUUR. P.K. Zegels Vrijdagavond 8.30 uur in Casa Cara 2480 WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 21,56 nam. tot 4.10 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 28 Juni op: 18 uur 21; onder 2 uur 27. De Coöp. Productie- en Verbrulksvereeni- ging „HELPT ELKANDER" G.A. te Katwijk- aan Zee, roept sollicitanten op voor de be trekking van Zij, die met de manufacturen-afdeeling op de hoogte zijn. genieten de voorkeur Inzending van de sollicitaties tot en met 3 Juli a.s. ten kantore. 2519 Hooibroei. In verband met hooibroei Ls de hooiberg van L aan de Dr. van Nocrtstraat uitge haald. De motorspuit welke voor alle ze kerheid aanwezig was. behoefde geen dienst te doen. grond te zijner tijd te bestemmen voor plein, plantsoen of dergelijke. Als bijdrage in de door de gemeente te maken kosten verplicht het kerkbestuur zich bij afbouw van de kerk te betalen een bedrag van f. 2000.—. B. en W. hebben een en ander met de commissie voor openbare werken overwo gen en kwamen tot de conclusie, dat het eerste voorstel van liet kerkbestuur de voorkeur verdient, echter aldus gewijzigd, dat het kerkbestuur bij den afbouw der kerk zal betalen een bedrag van f. 500 voor de alsdan in eigendom over te nemen grond, wanneer de Raad besluit tot het verleggen van den van Hardenbroekweg. Dan zal de gemeente den van Harden broekweg van Nieuwen Zeeweg tot en met de tekende trap van de Mij. „De Toe komst" moeten overnemen, wanneer ..De Toekomst" althans bereid is, dat wegge deelte gratis over te dragen. De door B. en W. dus opnieuw voorge stelde wijziging der rooilijnen aan die twee wegen zijn momenteel ter plaatse ult- Wijlen de heer D. Baardse Dzn. Onder talrijke bewijzen van belangstel ling uit alle kringen der bevolking is gister middag op de Nieuwe Algemeene Begraaf plaats te Aalsmeer het stoffelijk overschot van wijlen den heer D. Baardse Dzn. ter aarde besteld. Langs den weg dien de lange lijkstoet, bestaande uit 19 auto's volgde, stonden eveneens zeer vele vrienden en relaties van den overledene opgesteld, om eerbiedig een laatsten groet aan wijlen den heer Baardse te brengen. De talrijke bloemstukken werden op een tweetal open auto's meegevoerd. In de Aula hadden talrijke autoriteiten op tuinbouwgebied en vele raadsleden, de beide wethouders, de gemeentesecretaris en andere officieele personen plaats genomen. De heer Jb. Alderden Dzn. getuigde namens den Aalsmeerschen TuinbouWbond en na mens de Doopsgezinde Gemeente van het zware verlies, dat men in het heengaan van den heer Baardse verloren heeft. Zijn leven vol rijke energie, vol ijver en werklust, zal niet meer de Aalsmeersche ge meenschap en den Nederlandschen tuin bouw dienen. Mede door zijn arbeid- is de naam van het tuinbouwcentrum Aalsmeer over de geheele wereld veTbreid. Burgemeester Kastelein sprak als de bur gervader der gemeente, die een zijner beste zonen verloren heeft en als een persoonlijk vriend van den huize Baardse. Spr. roemde de hulpvaardigheid van den overledene, op wiens hulp en medewerking men nooit een tevergeefs beroep deed. Daarna voerden nog een Rotterdamsch kweeker en een tuinbouwpatroon het woord, waarna een lid van het personeel den over leden patroon in gevoelvolle woorden her dacht. Een zoon. de heer J. G. Baardse. bracht ten slotte aan alle aanwezigen dank voor de laaitste eer aan zijn overleden vader bewezen. gezet. Waarschijnlijk wordt ook de voor gevel van de kerk in hoofdlijnen nog uit gezet. Een en ander zal de situatie voor belangstellenden wel verhelderen. Uitbreiding personeel dienst Openbare Werken. B. en W. stellen den Raad voor, het technisch personeel van den dienst van openbare werken uit te breiden met een opzichter in vasten dienst, zulks wegens voortdurende toeneming der werkzaamhe den op dat bureau. Momenteel Is reeds enkele jaren een technisch geschoolde kracht tijdelijk aldaar werkzaam. In verband hiermede stelt het dage- lijksch bestuur tevens voor, de formatie wat te wijzigen, zoodat de gemeente- architect in het vervolg zal heeten „direc teur van gemeentewerken", de huidige technisch opzichter zal promoveeren tot ..hoofdopzichter van gemeentewerken, plaatsvervangend directeur van gemeente werken, terwijl de' eventueele nieuwe func tionaris zal genoemd worden „technisch opzichter bij gemeentewerken". OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. D. Hermans. Rijng. straatweg 40; C. J. Wolf. Mauritslaan 2; W. Mulder en gez.. De Kempenaerstraat 73; C. Jonkman. Fred. Hendriklaan 3; J. G. van Velzen. Gevers straat 12; B. A. C. Zaal, Terweeweg 82; M, A. G. Kemperman en gez., Toorenveltstraat 18; P. S. I. Exler en gez.. Toorenveltstraal 24. J. N. Franke en gez.. H. Morsweg 75; J. W. Broers. Wyttenbachweg 85; M. v. Velde. Willinklaan 1; A. Smit, Wilhelminapark 14; C. Wagenmaker, H. Morsweg 45d; L. M. Verlinde-Sieling. RJJn- zichtweg 24; J. Febriek-Palm en zoon. Gevers straat 42; S. M. M. Mechelse, H. Morsweg 58; B. v. d. Burg en dochter, Duivenvoordestraat 35; B. v. d. Meij en gez.. woonschip Broekpolder; G. J. Jöbsl en gez., Pr. Bernhardlaan 51; C. M. Unkel, idem; Ranibintie Sanioen. idem; A. M. Mulder. Rhijng. straatweg 40; E. G Rm- melenkamp, Geversstraat 34; J. L. J. Rutten, Nassaulaan 40; R. Kof man, Duivenvoordestr! 14; P. v. d. Berge, Rijnsb. weg 152a: B. A. Streng, H. Morsweg 56; N. Christiaansc, Juli- analaan 3; J. C. M. Pieck, Pr. Bernhardlaan 40; F. M. Rotteveel. Juffermansstraat 20: E G. Smit. Terweeweg 28; J. C. Wijdom-Jung en gez., H. Morsweg 73; M. A. Schoot-Poos. Too- renveltstraat 18; H. Vellema, Endegeesterstraat- weg 5. Vertrokken: G. R. v. Proosdijk v. Woudenberg, n. Leiden. H. Morschweg 80; C. G v. d. Meer, n. Sassenheim. Bijdorpstraat 24; W. A. Bense. n. Leiden. Rijnsburgerweg 170; N. E. M. Boorsma, n. Leiden. Rijnsb. weg 102; K. Man ner. n. Batavia; J. A. Verstraaten. n. Leiden, Langestraat 63; H. L. A. Gimberg en gez.. n. Eindhoven. Edenstraat 100; J. C. de Wet. n Berlijn; J. Gertenaar. n. Leiden. Hansenstraat 70a; M. de Roodc, n. Voorschoten. Rijndijk 222; A. Los en gez., n. Wageningen. Prof. Ritzema Boslaan 24; G. Wassenaar-Vlasveld, n. Voor schoten. Rijndijk 222; S. M de Wolff en gez.. n. Batavia; E. v. Leeuwen, n. Katwijk v. d. Vegte- straat 32; E. C Pos-Gooszen. n. Nieuwer- Amstel, Mr. Rendorpl. 2; W. Wagner, n. Hille- gersberg, Kleiweg 384. H. Dekkers, n. Rotter dam. Dordtschestraat 805; W. A. v. Zaal. n. Katwijk. Sluisweg 46; A. Legerstee, n. Ned Indiè; E. J. W. Möller, n. Leiden. Rijnsb. weg 179; A. J. Duivenvoorden, n. Voorschoten, Leidsche weg 540; P. J. M. Schoonenberg en gez.. n. Utrecht. Lessinglaan 20. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. van M. de Mooij cn C. E v. d. Velde; Andries. z. van A. Nek en J. v. d. Luit; Johanna Elisabeth, d. van A. la Fleur en Donderdag. Leidsche Volkshuis: Huisvlijttentoonstelling werkloozen, vóorm. 1012 uur en nam. 7%— 9% uur. Vrijdag. In den Vergulden Turk: Jaarverg. N.V. Leid sche Bouwmij. 2 uur nam. Leidsche Volkshuis: Huisvlijttentoonstelling werkloozen. voorm. 1012 uur en nam. 7%— 9% uur. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12% en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April Mei en October van 10—4 uur en in Juni. Juli' Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12. 1,30— 6 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van L30—4.30 uur nam. '«Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct 10—5 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur". Alle Zon- en Feestdagen van l uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr- 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—3 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Thedter, Stationsweg: 8 uur nam.r „Niets is heilig". Eiken dag benalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 318 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Het hoogo commando". Zondag van 27 doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39 8.15 uur nam.: „De terugkeer van Arsène Lupin". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De geluksvogel". Zondag van 1—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Tlieater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De moordzaak Holm". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling «n 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk a/Zee): „Opgejaagd", De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 25 t/m. Vrijdag 30 Juni a.s. waargenomen door de apo theken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. tel. 602 en G. F. Reyst, Steenstraat 35 teJ. 136. M. J. v. Mantgem. Overleden: M. C. Parmentler, 76 jaar; A. W. Klösges-Becker; G. v. d. Ellkel, 24 Ja&i. Ondertrouwd: D. J. Roos, 25 Jaar en J. O v. d. Werf. 27 Jaar. Gistermiddag omtreeks 6 uur is brand uitgebroken in een hooihoop, staande aan den Rijksweg, vermoedelijk door het weg werpen van een brandende sigaar of siga ret. Qp zich zelif was dit niet zoo erg, doch al spoedig begon ook de wegberm te bran den, zoodat de brandweer werd gealar meerd. Deze ru'kte direct uit, doch behoefde geen dienst te doen, daar men het vuur reed met emmers water had gebluscht. RIJNSBURG. Onder groote belangstelling maakte de Ohr. Mondaccordeon Vereeniging „Ad- vendo" een muzikalen rondgang door het dorp. Op verschillende plaatsen werden eenige marsehen ten gehoore gebracht, welke zeer in den smaak vielen. SASSENHEIM. De vuilnisberging voorloopig opgelost Inzake de vuilnisberging is door B. en W. voorloopig de volgende oplossing gevonden. Het opgehaalde hulswuil wordt nu naar een aan de gemeente in eigendom behoorend stuk weiland bij de Kooi- laan in den nieuwen Rijksweg gebracht. Een gedeelte van het terrein is van een afrastering vooralen, zoodat de omliggende landgebruikers geen last hebben van wegwaaiend papier, enz. Intusschen wordt met verlangen naar de goedkeuring, om op het oude terrein weer te morgen bergen, uitgezien. Voor tijdelijke hulp van den gemeente- opzichter was een oproeping gedaan voor een waterbouwkundig teekenaar, waarop zioh sledhts 3 sollicitanten hebben aan gemeld. Wij hebben vermeld, dat de heer K. den Boer op l Juli zijn zilveren Jubileum als kos ter der Ned. Herv. Kerk zou vieren. Dit is evenwel niet juist. De heer den Boer heeft wel 25 jaar het kosterschap vervuld, doch de eerste 3 jaar heeft hij deze functie waar genomen voor den vorigen koster en eerst in 1917 werd hij officieel aangesteld.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6