T.T. RACES BUITENLAND?™"S™"1™ LAATSTE BERICHTEN Het Fransche parlement op reces sa LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 28 Juni 1939 Na een rede van Daladier HI1H Algemeene Toestand Weer tijden van het machtsprincipe Binnenland Sedert 20 jaar was de toestand niet zoo ernstig Uit Ned. Oost-Indië Buitenland Valle bij Goering Heden, den dag. waarop voor 25 jaar te Serajewo de schoten weerklonken, waaruit de wereldoorlog zou voortvloeien, is het merkwaardigerwijs ook de dag van het tee kenen van het vredesverdrag van Versail les. 5 jaar later, n.1, 28 Juni 1919. Het vredesverdrag van Versailles heeft de wereld veel leed gebracht, en de ellende der hedendaagsche spanningen vindt voor een niet gering deel daarin haar oorzaak. Voor de Duitsche pers is jiet natuurlijk aanleiding te over om nog eens vast te leg gen. dat Hitler Versailles heeft overwon nen. De minister van binnenlandsche zaken, dr. Frick. noemt in een artikel in den ..Voelkischer Beobachter" het verdrag van Versailles het onmenschelijkste verdrag in de geschiedenis der volken. Hij schrijft. „Nooit is een geloof zoo te leurgesteld als dat van het Duitsche volk. dat in vertrouwen op de beloften van Wil son de wapens, had neergelegd. Thans., zes jaar na het aan de macht komen van Hit- Ier. is Versailles dood. De Fuehrer heeft Duitschland uit zijn boeien bevrijd. De ge meenschappelijke wereldbeschouwing van het nationaal-socialisme en de nieuwe mi litaire kracht hebben het Groot-Duitsche rijk zonder eenig bloedvergieten doen ont staan. Het verdrag van Versailles is dood, maar de geesteshouding, die het schiep, leeft nog. De geest van Versailles bepaalt ook thans nog de handelingen der „demo cratieën". Wij herkennen dien geest in den laster, in den haat en de leugens, waarmede het nieuwe Duitschland en zijn vrienden bestreden worden. De geest van Versailles heerscht nog. als men denkt de Duitsche stad Danzig het recht op zelfbeschikking te kunnen onthouden, als men gelooft Duitschland's gerechtvaardigde aanspraken op zijn koloniën te kunnen negeeren. Niet het Duitschland van Adolf Hitler heeft een crisis in het Europeesche vertrouwen ver oorzaakt. ook niet het feit, dat Duitschland het ..verdrag" van Versailles verscheurd hecft. de schuld ligt alleen bij Versailles zelf. Schuld hebben zij, die den geest van het dictaat in het leven willen houden. Het afschuwelijke dilettantisme, dat zich in 1919 op 't slot van Versailles heeft uitge leefd. heeft niet alleen Duitschland aan den afgrond gebracht, maar de geheele wereld bijna ongeneeslijke wonden geslage^ In het besef van cnze kracht en onze i^tio- nale eenheid en aan de zijde van onzen eveneens sterken vriend Italië roepen wij op dezen dag uit: „Nooit weer Versailles". Aan den anderen kant bedenke men ech ter. hoe iedere vrede na een oorlog als van 1914 vol ongewenschte voorwaarden zou zijn geweest. Als Duitschland b.v. eens had overwonnen, wat was er dan van België overgebleven en van vele andere kleine staten? Versailles was een product van zijn eigen tijd! Versailles is doode maar thans dreigt een herhaling van 1914. De Fransche premier Daladier noemde deze tijden dan ook de gevaarlijkste sinds 1919. Niet tengevol ge van het verbreken van de boeien van Versailles dreigt er gevaar (dit is aan vaard), dit ontstaat doordat de as machts- üroomen koestert, waartegen de overige wereld zich verzet. Hoevele Duitsche wenschen zouden bij minnelijk overleg en bij het toepassen van andere methoden ingewilligd kunnen zijn. Maar de geweld-methode die het duide lijkst heeft gesproken bij de overweldiging van Tsjecho-Slowakije, heeft alle vertrou wen vermoord en het schijnt helaas, on doenlijk om voorloopig anders dan opzui ver machts-principe de wereld leiding te geven Het is dit machtsprinicpe dat Japan er momenteel de voorkeur aan doet geven om met Engeland de onderhandelingen over Tientsin te hervatten. Het voelt, dat Ame- rika's belangen te zeer zijn samengegroeid met die van Engeland en het durft de dreigende krachtproef niet aan. Engeland werd langzamerhand boos. De „Times" schreef b.v.: „vooral in de laatste weken heeft Japan verkozen Engeland uit te da gen en de Engelsche belangen in China te vernietigen. Indien deze uitdaging voort duurt. zal zij aanvaard worden. Meer dan de meeste andere landen is Japan kwets baar door economischen druk. Zijn nieuwe industrieën zijn vrijwel geheel afhankelijk van den buitenlandschen invoer en in zeer groote mate van den invoer van de ver schillende deelen van het Britsche rijk. Zijn invoer komt vrijwel geheel van lan den, die, daar zij groote belangen in China hebben, wellicht bereid zouden zijn, zich aan te sluiten bij een embargo op den Ja- panschen uitvoer. Het Japansche leger is noodig op het vasteland en kan een langen economischen strijd niet volhouden. Er is echter een ern stige hoop. dat een regeling bereikt zal worden, doch het geduld van het Engelsche publiek is niet onuitputtelijk." En op het machtsprincipe berust ook de vorming van het non-agressieblok. De diplomatieke medewerker van Reuter verneemt, dat de nieuwe instructies voor Seeds en Strang ten aanzien van de Brit sche voorstellen gisteravond naar Moskou zouden worden verzonden. Verwacht wordt dat zij een bespreking met den Russischen Volkscommissaris van buitenlandsche zaken spoedig, zeker deze week, mogelijk zullen maken. De berichten worden weer wat optimis tischer en Duitschland schijnt thans aan het slagen te gelooven De „dipl. Pol. Korrespondenz" schrijft b.v. dat Engeland tot eiken prijs tot een over eenkomst wil komen. Het blad beschuldigt er de Engelsohen van „hun prestige te wil len herstellen, dat geleden heeft door de incidenten te Tientsin en Swatau". Enge land v/ijkt voor „alle Russische eischen be treffende Europa" en zal de randstaten garandeeren, „zeifis tegen hun wil". Ook graaf von der Sohulenburg, de Duit sche ambassadeur in Rusland, zoo verneemt de Times uit Moskou, is te Moskou terug gekeerd na te Berlijn rapport te hebben uitgebracht over de vooruitzichten op even tueel Diiitsch-Russische handelsbesprekin gen. Zooals reeds gemeld werd is Duitsch land blijkbaar bereid aan Rusland be paalde artikelen en in het bijzonder machi nes te leveren. In Duitsche kringen te Mos kou wijst men er evenwel op, dat er even tueel groote moeilijkheden zijn te overwin nen. Duitschland heeft thans Tsjechisch materiaal tot zijn beschikking, maar hoe zou Rusüand ervoor moeten betalen Tot dusver konden de Russen niet de grondstoffen leveren, welke Duitschland noodig heeft, en als Duitschland een nieuw crediet aan Rusland zou verleenen zou altijd nog de kwestie van de terugbetaling opgelost moeten worden. begint bij U voor de deur Inlichtingen en Zomer Reisboek gratis verkrijgbaar. REISBUREAU „HOTAM" Janvossensteeg 61 Nieuwe Rijn 2 - Telef. 3703. 2471 (Ingez. Med.) en domheid, waarin gevaren voor het land schuilen. Hij zeide: „ik lijd, wanneer ik hoor, dat het groote Britsche Rijk zoover is geko men. dat het toestaat dat een Japansche schuilplaats. De Vereenigde Staten moeten op de bres staan voor orde en vrede SOLDATEN BRENGEN SOLDATENKRANT NAAR SOESTDIJK. dam en jhr. P. J. Six, secretaris der Neder- landsche Kamer van Koophandel. In de controlecommissie namen zitting de heeren J. van Alferen, te Zandvoort, J. Bleeker, burgemeester van Dordrecht eri E. G. Wassenaar. Leiden. Na een uitgebreide discussie werd beslo ten, het congres in 1940 te Den Helder te houden, zulks in verband met het vijftig- Jarig bestaan der V.V.V. aldaar. De directeur van de A.N.V.V. de heer De Waal, hield vervolgens een causerie over Morgen zal ter gelegenheid van den ver jaardag van Prins Bernhard een wie'ren- nersploeg van vijf soldaten te 12 uur van Malden bij Nijmegen vertrekken om een soldaat een Engelschman uitkleedt." Hij speciaal Prins Bernhard-nummer van de vergeleek het aanvaarden van neutraliteit soldatenkrant van het Ie bataljon van het propaganda-actlvlteit en propaganda-ma met het vluchten naar een ondeugdelijke 26e regiment infanterie voor den Prins teriaal der vereenlglng. bestemd, naar Soestdijk te brengen. De aankomst ten paleize zal te ongeveer 1 4 uur plaats vinden. Voor het vertrek der soldaten van Malden zal aldaar een parade worden gehouden, gevolgd door het plaatsen van een Prins Bernhard-boom waarbij prof. Molkenboer een feestrede zal uitspreken ITALIË. Eischen inzake het Suez-kanaal. Ds vice-voorzitter van het Italiaansche instituut tot industrieele hervorming. Ezio 1 Bonardi. heeft 16 dezer een schrijven ge- CONGRESVERGADERING DER A. N. V. V. zonden aan den voorzitter van de Suez- DE HEER REUDERINK UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. kanaal-maatschappij, waarin hij zegt. dat het vraagstuk van het kanaal op politiek plan moet worden opgelost en niet op het plan van particuliere belangen Italië zou tevreden zijn zijn gesteld door twee of drie zetels in den raad van beheer en een ver laging van de tarieven van 75 procent zou in Italië als „voldoende" worden beschouwd. PALESTINA. D.N.B.-vertegenwoordigers uitgewezen. De vertegenwoordigers van het D. N. B. in Jerusalem, dr. Reiohert en Vollhardt, zijn door de Engelsche autoriteiten uit het man daatgebied Palestina uitgewezen. De beweegredenen voor deze uitwijzing zijn niet medegedeeld. Beide D N. B.-vertegenwoordigers heb ben bereids het land verlaten. per LUXE touringcar f. 2.50 2269 ELTAX (lngez Med.) Nadat gisteravond de deelnemers aan het congres der A.N.V.V. op 't gemeentehuis te Leeuwarden waren ontvangen, waar de burgemeester der gemeente jhr. mr. J. M. van Beyma, een welkomstwoord sprak, dat door den voorzitter der vereeniging C. R. T baron Krayenhoff, werd beantwoord, be gon vanochtend in de zalen Schaaf de ochtendvergadering Na een kort openingswoord van den voor zitter die er zich over verheugde dat de belangstelling zoo groot was, werd hetjaar- verslag uitgebracht. Inzake zijn voorgenomen aftreden zeide de voorzitter op een desbetreffende vraag, dat hij wel heengaat, maar het voornemen heeft alle vergaderingen te bezoeken. Er komt nu een 111%al een einde aan alles en dit jaar acht spreker het juiste oogenblik om uit eigen vrijen wil heen te gaan. De rekening werd goedgekeurd met aan ontvangsten een bedrag van f. 210.610.24 en uitgaven f. 207.750.29. Het resteerende be drag f 2.859.59 is bestemd voor bestelde drukwerken. Tot leden van het hoofdbestuur werden vervolgens benoemd mr. H. Vlugt, te Rot terdam. C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, L. C. A van de Kasteele, gepensionneerd generaal-majoor te 's-Gra- venhage, P. L. M. van Wayenburg, secreta- ris der V.V.V te Nijmegen. L. J. P. N. A. Bouwman, chef van de afdeeling passage der maatschappij „Nederland" te Amster- p. p. De heer W. H. Reuderink, communistisch raadslid van Rotterdam is uit de commu nistische partij getreden, omdat hij zich niet kon vereenigen met de wijze van can- diüaatstelling bij de jongste gemeente raadsverkiezingen KAMERLEDEN ETEN „OORLOGSBROOD". Om elf uur hedenmorgen werden aan het gebouw van de Eerste Kamer voor 50 per sonen, bij het gebouw van de Tweede Kamer voor 100 personen gesneden boterhammen bezorgd door het departement van Econo mische Zaken. Dit brood was het nieuwe „ooriogsbrood", dat aan de Kamerleden werd aangeboden als attentie voor het aannemen van de wet, waarbij dit brood het aanzijn kreeg. Ongetwijfeld zullen de 150 volksvertegen- woordigers de wellicht belegde boter hammetjes met extra aandacht hebben genuttigd. DANZIG, De vorming van een vrijcorps. Volgens berichten uit Poolsche bron zouden ruim duizend jongelieden op Dan- zigseh gebied uit Oost-Pruisen zijn aange komen Zij zouden zijn ondergebracht in speciaal gebouwde barakken, waar zij ge- 2487 oefend zouden worden door militaire in- strueteurs. die uit Duitschland zijn geko men. Vervolgens zouden zij ingedeeld wor den bij een vrijwilligerscorps. Volgens een verklaring uit Berlijn, zou van hen gebruik worden gemaakt tot ver sterking van de plaatselijke politie. Het gerc-bt doet de ronde, dat de kleermakers in Danzig massabestellingen uitvoeren voor uniformen, die voor het vrijwilligers- co"bestemd zouden zijn. Te Warschau verluidt, dat de gulden, die sinds vier jaar gehandhaafd werd op pariteit met de zloty, gedevalueerd zou worden. Door de zen maatregel zouden de commercieele be trekkingen tusschen Danzig en Polen wor den beperkt, terwijl tevens voor de rijks bank een eventueele terugkeer van den gulden van de emissiebank in Danzig ver gemakkelijkt zou worden. O nen zijn. Geen enkele andere regeering, welke zich bewust is van haar verantwoor delijkheid, zou een andere taal kunnen spreken. Verder zou het onzinnig en zelfs misdadig zijn geweest, de intrigue, waarover de mi nister-president heeft gesproken, te laten voortwoekeren. Frankrijk is een edelmoedig land, doch uit naam van de individueele vrijheid mag 234. Zooals men weet, is dit ontwerp, regeering niet ontwapend worden. Twee dat de invoering van een evenredige decreten hebben paal en perk gesteld aan vertegenwoordiging beoogt, verscheiden de genoemde intrigue. Bij huiszoekingen weken besproken. De Kamer heeft ech- werden de draden hiervan gevonden. Men ter een groot aantal wijzigingen aange- poogde Frankrijk te vangen in een net van bracht. listen en spionnage. De regeering zal voor- Na de stemming deelde de voorzitter ^roken^ de eenheld van het land wordt mede. dat oud-minister Frossard verzocht B Fr°nkryk bereid tot eerlijke Gisteren heeft de Fransche Kamer het ontwerp tot hervorming van de kieswet aangenomen met 339 stemmen tegen DRIEJARIG MEISJE ONDER EEN AUTO GELOOPEN. Gisteravond is te Berlicum het driejarig dochtertje van de familie G., terwijl de moeder een oogenblik op den weg stond te praten, den weg opgeloopen juist op net oogenblik. dat een auto, bestuurd door den heer V. N. uit Dinter, kwam aangereden. De kleine liep recht tegen de auto op en kreeg de voorwielen over het lichaampje. Het kind werd in hopeloozen toestand op genomen met twee gebroken beenen, een schedelfractuur en eenige diepe hoofdwon den. Nadat een dokter de eerste hulp nad verleend werd het meisje in levensgevaar lijken toestand naar het ziekenhuis over gebracht. Men vreest voor het leven van de kleine. HOOGÈ &'JN&'JKV6 7ELJ2010 GENERAL MOTORS SPECIALISTEN (Ingez. Med.) Lipinski verhaalt zijn wedervaren. Na verscheidene weken van vergeefsche demarches is de advocaat Romanowski gisteren eindelijk gemachtigd een bezoek VEREENIGDE STATEN. De neutraliteitswet Het huis van afgevaardigden is begon nen met de bespreking van het wetsont werp op de neutraliteit, waarover de com missie voor buitenlandsche zaJcen rapport heeft uitgebracht. Het ontwerp, dat door de commissie is ingediend, luidt als volgt: 1. In tijd van oorlog en soortgelijke om standigheden kan de president, de Staten tot oorlogvoerende macht verklaren. 2. Vin dan af mogen de Amerikaansohe burgers niet reizen op schepen, varend on der de vlag der Staten. 3. Van dan af ook zal het verboden zijn, credieten te verleenen aan oorlogvoerende mogendheden, of haar waardepapieren te koopen en te verkoopen, uitgenomen wan neer het gaat over handelscredieten op korten termijn Overtreding wordt gestraft met boaten van f. 50.000 dollar en gevange nisstraf. Alle handelswaren, bestemd voor oor- te brengen aan den Poolschen douane-in- logvoerenden. moeten aan een bultenland- specteur Lipinski, in tegenwoordigheid van schen agent worden overgedragen, vóél den rechter van instructie. Lipinski ver- deze goederen uit de Ver. Staten worden klaarde, dat hij door S S.-mannen dronken uitgevoerd was gevoerd en vervolgens naar de Oost- pruische grens was gebracht, waar hij zoo danig werd gemolesteerd, dat hij het be wustzijn verloor. Hij herinnert zich nieit meer. wat er daarna is gebeurd. Na een verblijf van verscheidene weken in de gevangenis en ondanks de verpleging vertoont Lipinski nog de sporen van de behandeling, die hij heeft ondergaan: een tand is gebroken, zijn gelaat is geheel gezwollen, hij is getrapt, toen hij bewuste loos op den grond lag en draagt op zijn geheele lichaam nog de sporen van kneu zingen. Volgens den correspondent van de „Daily Telegraph" te Danzig heeft men de beschuldiging van spionnage en mensohen- roof tegen Lipinski thans laten vallen en wordt hij alleen beschuldigd van versto ring van de openbare orde. 5. De president moet een lijst laten pu- bliceerer. van inschrijvingen om humani taire redenen gedaan ten gunste van oor logvoerenden. 6. De neutraliteitswet zal niet van toe passing zijn op de Zuid-Amerikaansche re publieken In den tegenwoordigen tekst zal de wet de levering toestaan aan oorlogvoerenden van alle koopwaar, oorlogsmateriaal en munitie. Senator Eaton heeft onder bijval verklaard, dat al dergelijke wetten nutteloos zijn en dat de Vereenigde Staten moeten terugkeeren tot de ge zonde beginselen van internationaal had een interpellatie te mogen indienen over de politiek van de regeering. Uit naam van de regeering verzocht minister-presi dent Daladier deze interpellatie uit te stel len. doch Frossard stond erop. in het kort uiteen te zetten, waarom hij het noodig oordeelde, de regeering vragen te stellen over haar bedoelingen inzake de hervormin gen welke bij gebrek aan tijd niet behan deld konden worden, n.l. het pensioen voor oude arbeiders en de amnestie en hij vroeg de regeering, of zij deze kwestie bij decreet wilde regelen. Hij voegde hieraan toe. dat hij niets zou vragen over de buitenlandsche politiek, aangezien deze zijn volledige in stemming heeft. Vervolgens besteeg de minister-president het spreekgestoelte en zeide, dat hij Fros sard dankte, voor de sluiting van de zitting van de Kamer, welke over enkele minuten zou volgen, enkele korte vragen te hebben gesteld. Uit de verklaring van Frossard is geble ken, dat in het begin van dezen zomer één feit al het andere overheerscht: Sedert twintig jaar is de toestand niet zoo ernstig geweest. Aan de Fransche grenzen staan drie millioen man onder de wapenen, zonder te rekenen de para militaire organisaties en in het binnen land. in de fabrieken, werkt men met koortsachtige haast en men ontvangt berichten over groote troepen-concen traties. Minister-president Daladier verklaarde verder, dat aan de grenzen van Frankrijk een propaganda wordt gevoerd, welke nu eens spreekt over rassenoorlog en gods dienstoorlog, dan weer met oude verwijten de Fransch-Britsche solidariteit, zonder welke geen vrede verzekerd is, tracht te breken De regeering moet eerst de landsverdedi ging versterken. Hiervoor zijn milliarden en nogmaals milliarden noodig. Hoe zwaar deze last ook is. het land wil deze liever dra gen. dan buigen voor de bedreiging van ge weld. Daladier herinnerde vervolgens er aan. dat hij niet heeft gemobiliseerd, doch ter beschikking heeft geroepen Dank zij de Fransche grenswacht is de recht. Hij noemde de neutraliteitswet- vrede bewiard. Het ls noodzakelijk, dat ten een mengsel van lafheid, hebzucht I twee geoefende lichtingen onder de wape- samen werking met alle volken, indien deze ook willen werken in een wereld van vrede en niet willen vernielen. Frankrijk is ook vastbesloten, zich met alle kracht te verzetten tegen iedere po ging tot overheersching (luid applaus). Het weet, dat deze pogingen zich eens tegen de veroorzakers zelf zullen keeren. Frankrijk zal waken en de voornaamste zorg van de regeering is de versterking van de landsverdediging. De gebeurtenissen in de buitenlandsche politiek, zoo ging de minister-president verder, dicteeren het antwoord op de vra gen van Frossard. Ten aanzien van de wijziging van de kies wet zal de normale procedure gevolgd wor den. De annestie zal bij decreet worden ge regeld omdat dit vraagstuk verbonden is aan de landsverdediging, aangezien het een bijdrage is tot de eenheid van Frankrijk. Wat betreft de pensioenen voor oude ar beiders. dit punt houdt de regeering nog bezig. Vervolgens zeide de minister-president, dat, indien een verkiezingscampagne gevaarlijk zou lijken in verband met de gebeurtenissen in het buitenland de regeering het initiatief zou nemen om deze campagne uit te stellen. Voor het oogenblik moeten de Franschen slechts denken aan de verdediging van den vrede in vrijheid. Dit wil niet zeggen, dat de regeering den steun van het parlement miskent.. Spreker kan niet zeggen, of het reces van het parlement lang of kort zal duren. De regeering zal evenwel het gewone contact met de commissie van Kamer en Senaat handhaven en het initiatief kunnen nemen tot het bijeenroepen van het parlement. Na zijn rede las de minister-president het decreet tot sluiting van de zitting voor DRIE DOODEN BIJ DRAMA TE BATAVIA. BATAVIA, 28 Juni (Aneta/AJJ.P.)Gis teravond tussohen halfaoht en acht uur heeft zich in de wijk van Batavia waar de z.g. onderwereld tfljeen pleegt te komen, een drama afgespeeld, waarbij drie personen zijn vermoord. Het betreft hier twee beruchte Europea nen, Josef de Winter en Scipio Blüme, en een inlandsche vrouw. S. en de inlandsche vrouw zijn dood aan getroffen in een kamer van een berucht huis. Naast hen lag een bebloed mes. De W. is, naar uit de verwondingen blijkt, bescho ten met een revolver en verder met mes steken gedood. Het staat thans vrijwel vast, dat de W. vermoord is, omdat hij zich niet heeft ge houden aan de gewoonte waaraan hier strikt de hand gehouden wordt, n.l. „om zich niet met andermans vechtpartijen te bemoeien". Hij ls n.l. eenige dagen geleden bij een vechtpartij voor iemand anders in de bres gesprongen, werd hierbij door de politie gearresteerd, en is nu naar men meent door S., die over het voorgaande met wraakgevoelens bezield was, uit den weg geruimd. S. is hierna naar huis gegaan, daar hij zelf gewond was. Hier heeft hij, vermoedelijk toen hij zioh bewust werd. wat hij had gedaan, zijn bezinning verloren en heeft toen een einde gemaakt aan het leven van de vrouw, waarmede hij een verhou ding had en zichzelf. Intusschen ls ook een derde type uit de onderwereld van Batavia, een zekere N.. verhoord. Ook deze stond zeer ongunstig bekend en heeft bij de zedenmisdrijven de rol van bemiddelaar gespeeld. Het onder zoek ls nog gaande. Goering heeft besprekingen gevoerd met den Italiaanschen staatssecretaris van luchtvaart, generaal Valle. Deze keert he den naar Rome terug. Bij een ontvangst ter eere van Valle heeft generaal Milch een toespraak gehouden, waarin hij met een toespeling op zijn laatste bezoek aan Rome, zeide: „Nauwelijks zijn vier weken sedert de opstelling van een grootsch pro gramma verloopen, of het programma is ten uitvoer gelegd. Na eenige uren van be spreking van andere vraagstukken is ge bleken. dat de beide luchtvloten, die ^pven Spanje zijde aan zijde hebben gevochten, volgens gemeenschappelijke beginselen naar gemeenschappelijke doeleinden zullen streven. De samenwerking zal steeds nau wer en vruchtbaarder zijn". Generaal "/J11® zeide onder meer, dat hij zich rekenschap had kunnen geven van de kracht van hei- Duitsche luchtwapen, dat voor geen an dere luchtvloot ter wereld behoeft onder i doen. Duitschland heeft evenals Italië ver- De socialisten en communisten verzetten in een toe tCRoeoU^^emseTanatThgeTrreet tot gSg der techniek ais op ting van de zitting voorgelezen. Hiermede isdat van de opleiding, aldus Valle. de gewone zitting van het parlement ge- I sloten. I

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2